Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#253001) szimpláncsak válasza Fall-N (#252976) üzenetére


szimpláncsak
tag

Erre mindig azt szoktam mondani, hogy lehet hülyén nézek ki sisakban, de tolószékben meg még inkább :) A sisak is pont olyan, hogy mint a biztonsági öv/légzsák. Remélhetőleg soha nem lesz rá szükséged, de amikor meg igen akkor életet menthet :)

Hasaggymeg: Milyen hangszóró? Az hangsugárzó :DDD (Apám nagy hi-fi-s Ő mindig így mondja, ahogy a bakelit sem bakelit, hanem vinyl :)) )

[ Szerkesztve ]

(#253002) velizare válasza MPowerPH (#252999) üzenetére


velizare
nagyúr

mi is akárhová megyünk, sisak fel, még mielőtt kilépnénk az ajtón. a kicscsávó is, pedig ő az utánfutóban még le is van kötözve, mint a sonka.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#253003) Fall-N válasza szimpláncsak (#253001) üzenetére


Fall-N
veterán

Körülnézek milyenek vannak. A kinézet zavar a legkevésbé. Az izzadás és a szellőzés hiánya tartott eddig is vissza.

(#253004) ZolkoW válasza flash- (#252947) üzenetére


ZolkoW
őstag

láttam már 3,0" széles gumit non-boost vázban is, de ez a fehér holló kategória, szóval ilyen szélesebb gumikhoz jobban szokott passzolni, még az a 3 mm is számít.
Ha meg masszívabb a kerék is tőle, az csak nem baj (fogalmam sincs, mennyivel, de nem olyan lapos a háromszög, nem is érdekel különösebben, de tény hogy kedvezőbb legalább egy hangyafülnyit)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#253005) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Nekem egy komoly balesetem volt, utolsó emlékem, hogy beérek az erdőbe. A következő, hogy a földön fekszem és a mentős kérdezi mi a nevem.
Egy kiránduló hívta a mentőt, hogy mi történt és meddig voltam eszméletlen, a mai napig nem tudom.
A sisak kettétört, pár fogam is, az egyik fülem félig leszakadt. 100%, hogy meghalok, ha nincs rajtam sisak.

Tudom, utolsó bunkó vagyok, de ha valakinek 5000 Ft-ot (egy aldis sisak ára, CE minősítése annak is van) nem ér meg a saját élete, arra kár szót fecsérelni.

(#253006) avl válasza Fall-N (#252962) üzenetére


avl
aktív tag

7-eshez ("városi") mi egy nem draga, de hosszu eletü lanc ?

10-esben en 6600-as Ultegrahoz a 6600-as Ultegra lancot veszem/vettem

(#253007) Friczy válasza fulton (#252943) üzenetére


Friczy
senior tag

A súlynak itt nem nagyon van szerepe. Én 75 kiló vagyok, az össztömeg egy 10 kilós bringa esetén 85, egy nehezebb esetén 90. Nem nagy különbség. Viszont országútinál felső fogásban sokszor csak támaszkodsz a kormányon, nem fogod át, könnyebben lecsúszik a kezed, ha nem számítasz úthibára. Ráadásul akkoriban egy 38 cm-es kormány volt a bringán, igazából nekem az túl szűk volt, 40-42 a megfelelő.

(#253008) zsocy


zsocy
őstag

Na srácok, úgy néz ki én vagyok az antifulton, este megvettem azt a tegnap linkelt Cannondale Trail 3 SL-t. :D
Így végre lesz egy jó merevfarkúm és nem fejlesztem a nem montinak való Kellyst tovább, az lehet újra cross trekking, aminek született. A Cannondale pedig elég modern hogy pár évig jónak számítson.
920 euro lett a vége, az áfa és a szállítás rendesen megtolta. Most kicsit izgulok, mert ennyi pénzt még nem adtam külföldi webshopnak, remélem nem lesz gond a szállítással. Mondjuk paypallal ment minden, az ad egy kis plusz biztonságot.
Ezek után már csak időt kellene vennem hogy ki is használjam az új paripát, de az nincs sajnos eladó :)

Ha megjön a gép majd körbefotózom, hátha valakit érdekel rajtam kívül is.

(#253009) vallas válasza Fall-N (#253000) üzenetére


vallas
senior tag

Az jó, ha te körültekintő vagy, de a közlekedés társasjáték..... és ha valaki balfasz kocsival, biztos te húzod a rövidebbet...

Én városba biciklúton csapódtam fel a skoda jobb első ajtójára, és fejeltem szét a az ajtó keretén lévő szélterelőt, ha az nincs ott akkor az ajtó felső keretét .... de rajtam volt sisak, és így is egy napig fájt a fejem, és kb 20 km/h val ha mentünk...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#253010) avl válasza Fall-N (#252976) üzenetére


avl
aktív tag

sisak: nekem ~15 éve van (30-40 eve alig volt barkinek is), a legnagyobb zakoim elötte voltak, ma van epp 15 eve, hogy korhazban tertem magamhoz;

(#253011) vallas válasza zsocy (#253008) üzenetére


vallas
senior tag

:C :C :C :C várjuk a képeket...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#253012) Fall-N válasza mauimagic (#253005) üzenetére


Fall-N
veterán

Igazad van, mert az ember ilyenkor a tűzzel játszik, csak ott a negatív példa, hogy városban szinte senki sem használ, csak terepen. Amúgy is izzadós vagyok, így kell keresnem egy normális bukót.

Eddig is próbáltam úgy menni hogy ne kerüljék balesetbe, de ha hátulról ütnek el, akkor cseszhetem. Ha van bicikliút, akkor ott megyek, kerülve az autókat. Szerencsére sok helyen van, így kevés az a helyzet, hogy autókkal kell mennem egy úton. Illetve a kevésbé forgalmas utakat választom, így kisebb az esély erre.

(#253013) Fall-N válasza avl (#253006) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem beváltak a SunRace láncok, igaz a fogaskoszorú is az szokott lenni. Jelenleg egy SunRace CNM84 van. De a SRAM PC-870 is legendásan sokáig bírja.

zsocy: A cross trekking sem ördögnek való, csak a modernebb geometriás a jó. Az ritkább.

[ Szerkesztve ]

(#253014) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez azert nem kispalyas. Bar rossz belegondolni, hogy a groupset ara egy jobb monti araval vetekszik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#253015) Mezga Aladár válasza Fall-N (#253012) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amúgy is izzadós vagyok, így kell keresnem egy normális bukót.

Abus Aventor, Abus Viantor. Én pluszban használok fejpántot izzadság ellen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#253016) Csokicsibesz válasza Fall-N (#253012) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Én eddig a legnagyobbat városban estem. Infópark behajtó, és balfék BMW-s néni kellett hozzá, addig ment a csalogatás (megáll-elindul-megáll-elindul) amíg el nem vesztettem az egyensúlyom és levettem fejjel a fémoszlopot. Tempó nem volt, álló helyzetből dőltem el oldalra mint egy zsák krumpli.
Ha nincs bukó, akkor valszeg nem kelek fel egyből.

Btw. láttam már munkába menet vérző fejű bácsit a Rákóczi hídon feküdni, utána meg egy hétig még kerülgették az emberek a vértócsát a hídon.

(#253017) Friczy válasza Hasaggymeg (#252979) üzenetére


Friczy
senior tag

Ezt a "gyorsulást" egy másik topikban régen egy fórumtárs úgy fogalmazta meg, hogy majd lassan hozzálustul a jobb biciklihez. Amikor átváltasz egy új, jobb bringára, az első időben valóban gyorsabb leszel, de aztán lassan beállsz a rég megszokott tempóra, viszont azt kevesebb energiabefektetéssel, kényelmesebb tekeréssel éred el.

(#253018) gordonfreemN válasza Fall-N (#253000) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Érdekelne majd mire jutsz, nekem is kellene majd valami minnél simulékonyabb.

Más:
Válaszolt a sram, ennek a rebának 5mm-es a szivacsa, tehát a készletben jó jött, a k2 boltban 4mm-est adtak ami nem ammyira jó, most meg hogy miért van benne 6mm, azt nem igazán érti a sram-os ügyfeles sem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#253019) jjeahh válasza MPowerPH (#252999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy nekem bringás haverjaim outis, mtb-s körökre mind beöltöznek, mint egy profi, de városban mindíg sisak nélkül látom őket. Én ezt nem értem, mert szerintem városban a legnagyobb az esés esélye, sok a külső tényező, nem csak rajtad múlik. Sajnos én már 3-4x is estem úgy, hogy ha a sisak nem lett volna rajtam, lehet most nem élnék. Mindezt 5 év alatt hoztam össze, nagyrészt aszfalton úgy, hogy outim sincs, csak mtb és 95%-ban terepezek :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#253020) Fall-N válasza gordonfreemN (#253018) üzenetére


Fall-N
veterán

Abus lesz valószínűleg, amit Mezga Aladár írt, köszönöm is neki. Helyi boltban sokszor van Abus sisakokat akció. Múltkor például -50% volt vehettem volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#253021) Friczy válasza fulton (#252985) üzenetére


Friczy
senior tag

Pedig az az igazi, amikor van egy 20 éves biciklid, aminek minden része (beleértve a vázat) fiatalabb, mint 20 év :)

(#253022) mauimagic válasza Fall-N (#253012) üzenetére


mauimagic
aktív tag

városban szinte senki sem használ, csak terepen
[John Cleese szépen összefoglalja a problémát]

[ Szerkesztve ]

(#253023) balintbaba válasza fulton (#252991) üzenetére


balintbaba
tag

"De valahol meg imádok száguldani, "még ide vele" élvezem a sebességet, hogy fürge és gyors vagyok."


Szerintem az országútis lépcsőt simán át is ugorhatod, egy idő után az lenne a kevés erre a felhasználásra, meg a szintekre amiket mész tök felesleges. A megoldás az időfutam/triatlon kerékpár a te felhasználásodra.

Könyöklőt is az égbe lehetne emelni, ráadásul nem is ciki:

;]

(#253024) Friczy válasza Fall-N (#253000) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem csak a körültekintésen múlik. Magadat tudod kontrollálni, a környezetedet kevésbé. Városban sok a közlekedő, elég ha más figyelmetlen és fellök. Vagy említettem az én esetemet, aszfalthiba, amit takart az avar. Egy sisak bánta a dolgot, más bajom nem lett.
Persze az is számít milyen a bringa. Egy országúti vagy gravel esetén meglehetősen előredőlős pozícióban tekersz, eséskor sokkal nagyobb eséllyel fog leérni a fejed, mint mondjuk egy trekkingen.
Amikor nyáron haverokkal elmegyünk bringatúrára, teljesen laza, napi max. 50 km távokat megyünk. Ilyenkor volt, hogy a fekvőbringával mentem, azon egy esés esetén minimális esélye van a fejsérülésnek, ott helyben a kisforgalmú utakon tekeréshez én se vettem fel a sisakot, pedig meglehetősen sisakpárti vagyok, itthon amikor elmegyek a boltba (1 km), akkor is felteszem.

(#253025) .LnB válasza balintbaba (#253023) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont egy Colnago-t mutatsz neki, ami még a mezőny szerint is az egyik leggyengébb időfutambringa?! ;] Jó, azt nem mondom, hogy a Csepel-nél is lassabb...de azért na.. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#253026) Fall-N válasza balintbaba (#253023) üzenetére


Fall-N
veterán

Az ágyúval veréb esete, meg ő sokat commuter bringázik, oda hogy vinné. Becipelné a boltba? Kitámasztó sem megy fel rá. ;] Egyébként ritka randa jószág.

[ Szerkesztve ]

(#253027) stickermajom válasza velizare (#252997) üzenetére


stickermajom
addikt

Tavalyi bordarepedésemnél az ultrahangos doki első kérdése ez volt: "Volt magán sisak?" Mondom igen, mindig van. "Helyes, legalább nem lesz magából zöldség."

(#253028) Fall-N válasza stickermajom (#253027) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor nincs mese vennem kell. Amúgy sem akartam már fejleszteni a gépen, úgyhogy marad a sisak vétel. Addig nézek teszteket, de az Abus szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#253029) 6030D válasza fulton (#252991) üzenetére


6030D
Ármester

Pontosan látszik rajtad, mint mindenki máson, hogy tök mindegy a bringa, ha valaki a semmiből elkezd tekerni, és egyre többet megy, egyre rendszeresebben, és szereti is csinálni (ez fontos!), akkor gyorsulni fog. Az elején nagyon. (megjegyzem ugyanilyen a fogyás, főleg, ha előtte is bringáztál. Ledobnak a vastag csontozatúak 10-15 kg-ot, és szárnyalnak a bringán, felfelé is, mivel az izomzatuk és a keringésük a plusz súlyt is képes volt kiszolgálni, most meg sokkal könnyebb nekik)
A gumi, a kormány, meg az ilyen dolgok csak apróság, azzal nem lehet 22-ről 28-ra gyorsulni. Ha az elején a mostani setuppal mész, akkor mentél volna mondjuk 23-24-gyel. A pozíció is olyan, hogy minél jobban fexel, annál kisebb az ellenállásod, de ha tartanod kell magad, mert nem bírja a vázizmod, vagy a vállad, akkor arra fogsz energiát pazarolni, nem a tekerésbe, elfáradsz és nem leszel gyorsabb, sőt, kevesebbet bírsz menni.
És van egy rossz hírem, ez a felfelé ívelés egyre jobban ki fog simulni, mert elérsz egy szintet, onnan meg csak apró lépésben lehet fejlődni. Ez nem olyan motiváló. :) Ezen a bringa sem fog segíteni, lehet, hogy ha veszel egy 2 milliós outit, akkor gyorsulsz 2-t, de onnantól kezdve megint csak a munka marad. Elmondhatod, hogy na, most már 32-vel veretek, csak lesznek, akik meg a fél millással 34-gyel...
Én a helyedben vennék egy használt bringát azért a pénzért, amit félre tudsz rakni kísérletezésre. A csepelt tartsd meg, jó lesz eső után dzsuvázni, regenerálni (ne a drága kopjon), fagyizni. Menj 1 évet az újjal, állítgasd, tapasztalj, és ha nem jön be, akkor egy év múlva add el. Nem hinném, hogy egy 500e Ft-os bringát nem lehet jövőre eladni 400e Ft felett. Buksz rajta havi 8-9e Ft-ot? Annyival kevesebb hülyeségre kell költeni (strava prémium, meg bringás bizbaszok). Szerintem. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#253030) lsebestyen válasza 6030D (#253029) üzenetére


lsebestyen
addikt

"ne a drága kopjon" az a baj, hogy már a Csepel bicója is drága. ;]

(#253031) 6030D válasza Fall-N (#253012) üzenetére


6030D
Ármester

Az erdőben max én hibázok, vagy nekem ugrik az őz, a városban többen vannak. :) Nem leszek álszent, én is elgurulok bringát mosni sisak nélkül, a családból a gyereken kívül senki más nem hord sisakot, mert nem bírom rávenni őket (mondjuk nem is tekernek sokat). Ettől függetlenül csodálkozva nézem azokat, akik 20 feletti tempóval veretnek bringán, rolleren sisak meg kesztyű nélkül. De ha futásnál megbotlanak, és végig tenyerelik a salakot, akkor meg nyávognak. :D Egyik barátom fejelt már le fekvőrendőrt sisak nélkül, volt izgulás érte.

Ide vágóan egy érdekesség, amit ha nem látom, nem hiszem el. Van egy agyhalott nő Vácon, aki egy elektromos valamin viszi a kb 12 éves lányát mindenféle sisak, minden nélkül. Úgy néz ki a cucc, mint egy robogó, csak elektromos, és nyilván valami ujjnyi futómű van alatta, meg virsli kerék. Múltkor megállította a rendőr (pont az ablakunk alatt, úgyhogy végighallgattam), hogy hát sisak, meg smkp-n sem viszünk utast, erre valami A4-es papírt mutogatott, hogy ez nem motor, és két személyes. Elengedték :W , azóta is így mennek, igaz már legalább a kiscsajon van valami bringás bukó szerű. De lejtőn simán veretik 30-40-nel. Ha egyszer elcsúsznak, abból lesz sírás.

lsebestyen: 7 vagy 8 sebességes lánc/sor van rajta nem? Az olcsóbb, mint egy kiló sajt :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#253032) Mezga Aladár válasza balintbaba (#253023) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Időfutam bringával állandóan perecelni fog.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#253033) stickermajom válasza Fall-N (#253028) üzenetére


stickermajom
addikt

Még egy saját sztori hozzá: két és fél éves kisfiam márciusban megeresztette a dombon lefelé és elvágódott a bringával. Homlokkal lefejelte az aszfaltot aztán csúszott még kicsit a fején. Eredmény: [kép] [kép] (nyugi, semmi vér)
Felállt vigyorogva, hogy "elestem!". :D

Szerintem a sisak a legfontosabb felszerelés a biciklin, nélküle túrázni sem indulok el.

(#253034) Ringman


Ringman
nagyúr

ti 1-2 km-re a boltba/pékségbe/etc-be indulva is sisakban tekertek?

(#253035) 6030D válasza stickermajom (#253033) üzenetére


6030D
Ármester

Tiszta apja! :C

Ringman: nem, kocsiba nem kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#253036) stickermajom válasza 6030D (#253035) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem, mert az apja panaszkodik utána és nem vigyorog. De én is fejeltem meg idén már a földet a fullface állvédőjével, ez tény. :D

(#253037) lsebestyen válasza Ringman (#253034) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem, de rendesen zavarni szokott, hogy nincs rajtam a sisak. :DDD Amúgy abban kéne, mert 1km alatt is lehet akkorát esni, mint 100km-en.

(#253038) Hasaggymeg válasza Fall-N (#253028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is bringázok...ööö...45 éve, melyből 10-15 éve van sisak. Meg kell szokni, nem nagy ügy. Ma már nélküle elég hülyén is néznék ki hajpánttal, mert utóbbi nélkül lassú nyári mászásoknál becsurogna az izzadság a szemembe. Ami az aszfaltot mint felület illeti, ha koccan a fejed már csak keménysége miatt is veszélyesebb az erdei talajnál. :F

#253029
6030D...azt a pénzügyi levezetést öcsém, nem hiába vagy Ármester! :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#253039) Ringman válasza lsebestyen (#253037) üzenetére


Ringman
nagyúr

na én pont fordítva vagyok, ha mondjuk telefonálok elindulás közben, akkor 2-3 km után jut eszembe, hogy otthon hagytam a sisakot a "multitasking" miatt

#253035 6030D
helytelen magatartás!

most nézem, "outi" cargo bike is van már :))
amúgy pofás.

(#253040) Dark Archon válasza Ringman (#253034) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, főleg, hogy olyankor általában gyerekkel megyek. Rá is adom a sisakot. Otthon, a kertben nem, bár ott is beverheti a fejét idétlenkedés közben.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#253041) ZolkoW válasza jjeahh (#253019) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem kicsit az is magas, hogy aszfalton, ahol nagyobb a sebesség, több az autó (jó, versenyen nem nagyon van autó, de sebesség az van), olyan sisakokat hordanak, ami inkább csak a lelkük megnyugtatására jó, egy közepes montis fejvédőhöz képest :)
(tudom, aeró, súly, kinézet.... de a legtöbb outis sisak egy kis valami a fejtetőn, aztán kész)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#253042) Ringman válasza ZolkoW (#253041) üzenetére


Ringman
nagyúr

arra gondolsz, hogy nem védi pl. a tarkó környékét?

biztos van arra stat, hogy az egyes szakágak baleseteinél mi lehet a jellemző kontakt a fejen - persze lehet hogy a divat és a grammok diktálnak ehelyett.

én mondjuk xc sisakban tekerek (ha jól tudom a met crossover az), de már van gravel specifikus sisak is...

(#253043) Mezga Aladár válasza ZolkoW (#253041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"(tudom, aeró, súly, kinézet.... de a legtöbb outis sisak egy kis valami a fejtetőn, aztán kész)"

Zavar van az éterben. Egy outis sisak nem így néz ki.
Érdemes megnézni mit fogott meg a sisak. RICHIE PORTE CRASH IN FULL | TOUR DE FRANCE 2017

És egy bukó perec után.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#253044) lsebestyen válasza Ringman (#253039) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem vagyok amúgy hiú, de indulás előtt van mindig pofa-check a tükörben, hogy egyenesen áll-e a sisak. :DD

(#253045) gergo5991


gergo5991
őstag

Valaki akar privibe be tudna linkelni mik a magyar hasznalt bicaj oldalak? Bikemagos meg testbikos oldal egy rakas …
beteszem mutassa a legfrissebb hirdeteseket erre feldobja nekem a legregebbi szerint.. vagy ossze vissza ilyen 1-2 honapos hirdeteseket.. vagy ennyire nem porog mo-on a piac es nincsenek elado bicajok?

(#253046) jjeahh válasza Ringman (#253034) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyalog nem kell :D

#253041 ZolkoW: az outi sisakok 99%-a xc sisak is, trail-enduro riderek szoktak picit több védelemmel tekerni, nekük már hátul lejjebb ér, a tarkójukig. Szerintem sokat védenek az outi-xc sisakok is, élő példa vagyok rá. Teljesítményorientált xc tekerésre nem használnék trail-enduro sisakot, mert nagyobb, nehezebb, általában nem szellőzik olyan jól, egyértelműen lejtőzősebb tekerésre van kitalálva, nem arra, hogy 25%-os emelkedőn kánikulában KOM-ot csinálj.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#253047) lsebestyen válasza gergo5991 (#253045) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én év elején kerestem bicajt használtan is, de arra jöttem rá, hogy fb marketplacen (hirdetős csoportokat is beleértve) van a legnagyobb kínálat.

(#253048) Friczy válasza Ringman (#253034) üzenetére


Friczy
senior tag

Én igen, ahogy azt írtam is.

(#253049) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez milyen lehet? Karbon kerekekkel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#253050) Phülöp válasza lsebestyen (#253044) üzenetére


Phülöp
addikt

Picit előrebillentve a sisak pereme a szemüvegkeret külső sarkát érinti kétoldalt szimmetrikusan, indulhatunk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.