Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Ez az RST teló milyen minőséget képvisel? Gondolom messze van egy XC32-estől...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#52902) Milka 78 válasza Rottweiler89 (#52901) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez egy könnyített RST Blaze 26-os méretben.Az utóbbit én is használom,rohangálós,túrázós brinyóra teljesen jó.Avid BB7-es sem csavargatja,nem kotyog,nem nyeklik.
Viszont ez a "gyárilag a bicóra szerelt kategória",komolyabb csapatásra én nem használnám.Látatlanba az XC 32-es durván 2x-annyiba kerül,nem is egy liga.

(#52903) fpeter07 válasza Slownz (#52896) üzenetére


fpeter07
veterán

Én nyári trikót szoktam felvenni, ha még nincs vészesen hideg, de a szél pl. hűvösen fúj. Hosszú ujjú futópólókba szoktam menni. Nem rég beszereztem egy hosszú lidlis mezt (nőibe, mert furcsa volt a méretezés) is. Még nem teszteltem.

(#52904) bandus válasza fpeter07 (#52899) üzenetére


bandus
veterán

van aki szereti magát kínozni, nekem nem ér ennyit a dolog, hogy lefagyjon a lábam, kezem, stb :) na meg azért az őszi-téli utak sem kedveznek az országútiknak. bár ha lenne egy stigmatám, lehet, hogy én is máshogy gondolnám :K

santa cruz bringákat miért nem forgalmaz egyébként senki sem itthon?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52905) Bicskás válasza andrisbandi (#52898) üzenetére


Bicskás
tag

Tapasztalataim szerint ez fordítva van többnyire, bár nyilván anyaga (is) válogatja, de általában a pamut ( 100 % cotton ) szokott szellőzni és a műanyag ( 100 % polyester ) pedig nem vagy kevésbé, de az anyag típusa mellett még az anyagvastagság is befolyásoló tényező természetesen.

(#52906) andrisbandi válasza Bicskás (#52905) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kicsit több mint 10 éve kapni ezeket a speciális aláöltözőket.
Érdemes kipróbálni, akár a Decathlon-os, vagy Lidl-ös pár ezer forintosokat is.
Nekem van nagyon drága svéd, és lidlös is. Az ötszörös árú csak abban különbözik, hogy tíz év után is szinte újnak tűnik, míg az olcsók kb. két szezon után kinyúlnak.

Ha folyékony mosószerrel mossa az ember, max 40 fokon semmilyen különleges törődést nem igényelnek.

Ha egyszer kipróbálta valaki, az többet soha nem vesz fel pamutos cuccot.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52907) atok666 válasza andrisbandi (#52906) üzenetére


atok666
őstag

Gondban vagyok en is, hogy mit vegyek fel a szelkabat ala. A kabat egesz jo, teljesen szel es vizallo, vmint kiengedi az izzadsagot. Lidles alaoltozot veszek, ala, de mire hazaerek tekeresbol, az alaoltozo csurom vizes. Erre lehet vmi megoldas, vagy csak egyszeruen annyira izzadok, hogy nem tud elparologni a az alaoltozon es a kabaton keresztul? :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#52908) bluobluo75 válasza lsebestyen (#52887) üzenetére


bluobluo75
őstag

Hardveraprón újjak?
Az érdekes!
Azt hittem ott csak használtak vannak!
Linket esetleg?

(#52909) anorche1


anorche1
őstag

Ez mekkora királyság: A RAHT Racer egy országúton is biztonsággal használható hibrid-kerékpár, amelyet pedállal kell hajtani, kétszemélyes és a végsebessége elérheti akár a 120-km/h-t is!

Remélem megélem azt, hogy egy ilyenhez egy átlagember (én) is hozzájuthasson.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#52910) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Nem lesz valami őszi leárazás, vagy tesztbringa kidobálás? Ismerős keres 27.5-ös merev XC gépet Deore-XT, min. XC32 teleszkóppal.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52911) andrisbandi válasza atok666 (#52907) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha új korában is ugyan ennyire belemelegedtél, akkor szerintem még nem volt elég hideg a viseléséhez.
De mivel aláöltöző pólót is vettél alá (én kiróbálnám anélkül) más lehet a baj.
A leggyakoribb hiba a speciális soprtuhák mosóporral mosása, majd ölbítőszeres öblítése. A por eltömítheti a nedvességelvezetésre szolgáló járatokat, az öblítő végérvényesen csomósítja a szálakat.

Öblítőzöttre nincs segítség.
A mosóporozott folyékony mosószerrel átmosva picivel jobban fog lélegezni.

Bővebben;
A technikai ruházat tisztítása.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52912) Hasaggymeg válasza anorche1 (#52890) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen verseny az,ahol 1 hónap kihagyás után is dobogós lehetsz? Vagy csak te vagy annyira jó?! :DDD

(#52904) bandus...máris letenni a bringát???? Biztos viccelsz,hisz még 30 fokok is lesznek a héten! Ami meg a Stigmata-t illeti,a hóban virsli gumikkal való tekerés veszélyessége eltörpül a havas lépcsőkön/sziklákon SPD cipővel való rohangálás vakmerősége mellett! :Y Röhej! :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52913) bandus válasza Hasaggymeg (#52912) üzenetére


bandus
veterán

hétköznap nincs időm tekerni, a hétvégéim meg foglaltak, nem tudok mást csinálni :N

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52914) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52912) üzenetére

Tegnap 13 fok volt mikor indultunk, egy fölső aláöltözéket vettem csak fel a rövid mezhez de így is nyomtunk egy finom karikát:
[link]
Mondjuk a végére nem kicsit elfáradtam de legalább a nap kisütött. Hazafelé meg párommal tekertem még 18km-t. Egyébként rá is büszke voltam mert amíg mi haverokkal edzettünk lenyomott tök egyedül két Velencei-tókört szóval majdnem egy 80km-es távot ment ő is hazáig. :R

Més que un club!

(#52915) Runner_fxr válasza hegyimorc (#52889) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Valóban nem adják hozzá a gerinc protektort, az csak a szivacsbetét, benéztem. Viszont ettől eltekintve is megér 26k-t. Lehet ezen vitatkozni, hogy egyáltalán ér e ennyit egy táska, de egy camelbak sem olcsóbb. Btwin és hasonló termékekhez meg nem érdemes hasonlítani, mert ez sokkal jobb minőség.

(#52916) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Én is azt hittem, ha majd drága hátit veszek, az mennyivel jobb lesz a decathlon-os TRAIL TÁSKA-tól, kocogni és bringázni.
Salomon Advanced Skin S-Lab Hydro volt akciós pár éve, 20 ropi körül megkaptam.

Ugyan úgy beleizzad az ember, max 1,5- 2 órát lehet viselni, utána már nagyon zavaró bármilyen hátizsák. Régebben próbáltam más márkás hátikat is, minddel így jártam.

A nyeregcsőre csattintható csomagtartó vált be. Arra a hátizsák is rápókozható. :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52917) hegyimorc válasza Runner_fxr (#52915) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem Btwin nálam a mérce, inkább olyanok mint az Osprey - a legjobb ivótasak ezekben van - vagy a ClickElite sportzsákjai.

No, de te láttad "élőben", lehet, hogy tényleg megéri az árát.

Inkább a futó-terepfutózsákok jutnak eszembe, ha már árakat hasonlítunk. Azoknál vannak eszméletlen túlárazások (mióta divat lett abból is)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52918) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#52914) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szombaton póló,hosszú ujjú és rövid nadrág volt,Vasárnap csak a 2 első,a hosszú ujjút csak cipeltem.Előbbi napon nejem dolgozott így elmentem a Nagy Hideg Hegyre ahova ő nem szeret menni,,aztán a tegnap együtt voltunk Szobon.Így százas voltam mind2 nap. :DDD Bár itt nálunk inkább a hőmérséklet volt 31-nek érezhető és az átlagsebesség 16. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52919) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52918) üzenetére

Én jól kifogtam. Gondoltam hogy nem lesz kis tempó de hogy szembeszélben 40 meg még afölötti sebességgel menjünk arra nem számítottam. Hatan indultunk Fehérvárról, Pázmándon becsatlakozott két Nutrixxonos aztán Velence után egy srác leszakadt, őt nem is láttuk többet. Mi meg nyomtuk tovább rendesen jó kis dimbes-dombos útvonalon.
Marhára elfáradtam a végére erre nem teljesen voltam felkészülve ráadásul egész úton rettentűen folyott az orrom küzdöttem a megfázással is. :(

Egy dolognak viszont örülök: 85-ös átlag pedálfordulatom lett, tegnap nagyon kapkodtam a lábam többször is 100-as fordulattal pörgettem még ilyen 40-es tempóknál is. Talán ebben látok némi fejlődést de még mindig bőven van hová javulnom.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52920) bandus válasza Napfénysüti (#52919) üzenetére


bandus
veterán

nyomsz egy garmin connect linket? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52921) zool1 válasza bandus (#52920) üzenetére


zool1
őstag

(#52922) bandus válasza zool1 (#52921) üzenetére


bandus
veterán

nagyon szuperek vagytok :R

nekem hasonló távon a következőt sikerült összehozni: [link]
bár igyekeztem spórolósan menni, de szerintem max. 10 perc maradt benne. Jövőre a cél, hogy valami hasonlót tudjak én is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52923) Napfénysüti válasza bandus (#52922) üzenetére

Szép ez. :K
Azért mi ugye most bolyoztunk ami nagyon sokat segít a tempón. Múltkor 74km-en egyedül tudtam pont 30-as átlagot menni de az is rendesen fárasztó volt.
Amúgy még én is úgy tervezem hogy a jövő évi szezont teljes egészében a fejlődésnek szentelem és majd 2017 elejére szeretnék csak egy végleges erőnléti állapotba jutni. De 2016-ban már cél az hogy pár amatőr versenyen is elinduljak.

Més que un club!

(#52924) atok666 válasza Napfénysüti (#52923) üzenetére


atok666
őstag

Vmi konkret trening alapjan bicajozol (intervallumok stb.), vagy csak kimesz es tekersz?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#52925) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a lockoutot nem csak úgy szabad használni, hogy koppanásig tekerem? Értem ez alatt, hogy merev villa, vagy teljesen rugózon, hanem lehet akár félig is vagy negyedéig, ezzel állítva a keménységét? :)

(#52926) Napfénysüti válasza atok666 (#52924) üzenetére

Szabadtéri tekeréseimnél nincsnek konkrét tréning terveim csak igyekszem mindig jól megerőltetni magam hogy dolgoztassam az izmokat.
A téli görgőzést viszont fel szoktam magamnak építeni nem csak úgy tekerek.

Més que un club!

(#52927) zool1 válasza Napfénysüti (#52926) üzenetére


zool1
őstag

Szerintem ha teheted , készíts egy edzéstervet. Illetve ha versenyeken akarsz indulni, akkora érdemes a "formát" időzíteni. Én pld íjászatot okítok, és ott is a delikvenst az adott versenyre hozzuk formába. :K

[ Szerkesztve ]

(#52928) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#52919) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is indulok gyakran úgy,hogy na majd most lazára veszem a figurát,aztán valahányszor nincs a nejem gereblyeként velem,azon kapom magam,hogy mindenkit előzgetek és hajtok mint egy állat.Nekem is lehetett 80-as pedálfordulatom,de az a 25-35% kavicsos lejtőn csak 3-5km/h-ra volt elegendő. :DDD Érzem is térdeimen. Ereszkedni viszont ugyanott 40-el szinte alkatrészeire rázta csuklóimat,így mikor újra aszfaltra értem olyan volt mint maga a megváltás. :K
Aki ismeri annak írom,hogy szombaton egyetlen kerékpáros sem volt felfele az úton,túrázó is csak vagy 5,így a halk zenével fülemben időnkét hátra is néztem nem-e követ pl. egy csorda vaddisznó,vagy valami... :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52929) Solad válasza zool1 (#52927) üzenetére


Solad
őstag

Íjászatnál gondolom a teljesítmény legnagyobbrészt mentális összetevőkből épül fel (azon túl nyilván hogy kell erő az íjhoz, de az igénybevételt nem lehet hasonlítani egy ciklikus mozgásbeli határteljesítményhez). Egyéb állóképességi felkészítést is csináltok mellette?

Tapasztalatként mondom, hogy a formaidőzítés sajnos sokkal keményebb dió mint ahogy a tankönyvben emlegetik :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52930) zool1 válasza Solad (#52929) üzenetére


zool1
őstag

Ez tapasztalati út volt, nem a tankönyv... ;)

(#52931) Napfénysüti válasza zool1 (#52927) üzenetére

Na igen a formaidőzítés az fontos. Jövőre már erre is figyelhetek. Idén igazából két cél volt amit hála égnek sikerült is teljesíteni:
-Velence tíz - kemény volt de összejött nem is rossz tempóval hála égnek végig társaságban
-Passo Stelvio (és Gavia) - szintén sikerült egy remek társasággal
Erre a kettőre edzettem külön, igazából a másodikra gondolva nyomtam le az egész idei szezonomat augusztusig. :)

Més que un club!

(#52932) zool1 válasza Napfénysüti (#52931) üzenetére


zool1
őstag

Elnézést ha "észosztás" volt a részemről! Csak ha már ilyen jó formában vagy és még ezt fejleszteni is tudod, akkor versenyen gondolom a megmérettetésen kívül a lehető legjobb eredmény elérése a cél. A lehetőségeken belül persze. :K Én kiszálltam a bringázásból... :(((

[ Szerkesztve ]

(#52933) Napfénysüti válasza zool1 (#52932) üzenetére

Nem volt az tudom én is hogy a formaidőzítés valóban fontos dolog ez látszik a profiknál is, de bevallom a jó formától saját meglátásom szerint még igen messze vagyok. Csak 1 éve kerékpározom így még nagyon sokat kell ahhoz fejlődnöm hogy tényleg olyan szinten legyek amilyenen szeretnék. :K
A cél persze mindig az hogy magamhoz képest a legjobban teljesítsek.

Més que un club!

(#52934) Solad


Solad
őstag

Halihali! Villamtanács kellene :)

A helyi boltban nincs perpill kilenc sebességes lánc, azt mondta a srác hogy ad tizeset, jó lesz az is. Felrakhatom gond nélkül vagy nem kellene erőltetni? Köszönöm!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52935) xylevi válasza JackFeryll (#52658) üzenetére


xylevi
tag

ez az info honnan szarmazik? nem talalok semmit, hiaba googlezok...

(#52936) Hasaggymeg válasza Solad (#52934) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sheldon Brown szerint műxik,csak...drágább,lehet nem lesz éppen annyira jó mint a neki való kilences és hamarább nyúlnak. Magyarán ha sürgős mehet mert nem lesz gond vele,de ha meg ráér akkor inkább várj egy keveset.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52937) JackFeryll válasza xylevi (#52935) üzenetére


JackFeryll
őstag

e-mailt kaptam róla

(#52938) belaazallat válasza Solad (#52934) üzenetére


belaazallat
addikt

Én nem tenném! Vékonyabb a lánc, váltásban okozhat pozicionálási problémákat, nem beszélve gyengébb élettartamról.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#52939) Hasaggymeg válasza JackFeryll (#52937) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyedül leszel te kis csókos? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52940) goldnarmz válasza Hasaggymeg (#52928) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

NHH-en én még nem találkoztam "sok" bringással, pedig rendszeresen járok oda, illetve a Csóványosra. Valahogy nem olyan kedvelt terep a bringások számára. Hozzáteszem: szerencsére. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52941) hegyimorc válasza goldnarmz (#52940) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem tudod, hogy a Taxon most mi van a turistaházzal? Legutóbb nagyon gazdátlannak tűnt.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52942) JackFeryll válasza Hasaggymeg (#52939) üzenetére


JackFeryll
őstag

Lehet nem lesz ott senki, én nem fogok ráérni :)

[ Szerkesztve ]

(#52943) goldnarmz válasza hegyimorc (#52941) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Úgy hallottam, hogy egy amerikai arc megvette, és az élelmes magyarok lenyúlták több tíz milliónyi zsével. :((( Erre ő begurult, és megszüntetett minden turizmussal kapcsolatos tevékenységet. Aztán lehet, hogy ez csak mende-monda. De tény, hogy több éve nem látok ott aktivitást, csak padokon megpihenő turistákat. :U

(#52944) Solad válasza Hasaggymeg (#52936) üzenetére


Solad
őstag

+ (#52938) belaazallat

Ugyanezek az aggályaim voltak nekem is, köszönöm a válaszokat. 1-2 napba nem halok bele, addig ott a monti úgyhogy inkább várok :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52945) Maximum1 válasza hegyimorc (#52917) üzenetére


Maximum1
őstag

Néztem ezeket az Osprey táskákat, szépek, drágák, nehezek + tele vannak zsebekkel amik szerintem feleslegesek egy 15-20L kategóriában.
Ahogy írta andrisbandi is beleizzadsz mindegyikbe.
Most nekem ez a tatonka van, 400g az egész táska, ebbe valahogy más beleizzadni, pillanatok alatt száraz ha leveszem.

(#52946) Hasaggymeg válasza goldnarmz (#52940) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Dunakeszitől odáig van a baj,mert 7végén mindenki leporolja bringáját,kutyáját,görkorcsolyáját,gyerekkocsiját és még amit talál a pincében és padláson,azzal levonul a kerékpárútra. :Y Amúgy rendszeresnek én sem mondhatom magam arrafelé,nyáron 2-5x feltekerek,télen meg 1-2x felgyalogolok mikor jó nagy hó van. Inkább terepre "tévedek" mintsem terepezek...de ez még változik. ;) Királyrétre viszont gyakran feltekerünk a parkolóig,vagy előtte át Kóspallagra,majd esetleg fel az Orbán fogadóhoz.Az még emészthető nejemnek is. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52947) Runner_fxr válasza hegyimorc (#52917) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ebben is nagyon minőségi az ivózsák, bár nem túl nagy, csak 1,5 literes. Ez amúgy egy igazi mtb-os hátizsák, kényelmes viselet, baromi jól szellőzik. Én úgy ítéltem meg, hogy ennyit megér, és szerintem nagyon állatul néz ki. Azért is vettem meg, mert már rég láttam ilyen fasza táskát. Rengeteg kis zsebe van, az egész cucc nagyon minőségi érzetet kelt, aztán meglátjuk hosszútávon beválik e.

andrisbandi: Nyilván egyetlen táska sem tud olyan lenni, hogy nem is érzed, hogy a hátadon van. :) Valamilyen szinten kompromisszumot kell kötni, de azért vannak különbségek. Ez az ergon nagyon jól szellőzik. Egy montisnak sajnos nem lehet alternatíva a csomagtartó meg a gumipók. :)

(#52948) concret_hp válasza Napfénysüti (#52931) üzenetére


concret_hp
addikt

Velence 10 amúgy mikor van? tök nehéz bármi infót találni róla :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52949) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Mi a helyzet ezzel a Nuvinci N360-al? Sok mindent nem értek belőle, még magyarul sem nemhogy angolul :))
Azon kívül, hogy nehéz, mi a hátránya/előnye?

(#52950) tome0001 válasza concret_hp (#52948) üzenetére


tome0001
senior tag

Május végén - június elején szokott lenni. Sajnos idén ha jól emlékszem a tour de pelso-val volt egy napon.

Itt találsz róla bővebb infot: http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=6041

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.