Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Teasüti válasza Phvhun (#5993) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És akkor a hátsó kerék forgatja a teljes hajtásláncot, leszámítva a hajtókarokat?
Vagy hogy kell elképzelni ezt az elől racsnit?

(#6002) Integra válasza rétisün (#6000) üzenetére


Integra
titán

Egy kedves versenyző barátnőm segítségével lukadtunk ki ennél a bringánál a megadott kritériumok alapján, gondoltam megkérdezlek benneteket is, mit gondoltok :)
Most az én wheeler 9800zx-em nyúzza apum utcai gumival, de ha ezt megveszem akkor a zx-et visszaalakítom cc-re.
A trek meg bicajtúrák, ingázás, gyors városi haladásra lesz. Amúgy ez az ion cx-nek a butított utcai valtozata, úgyhogy jól gondoltad :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6003) Tomi_Sci válasza rétisün (#6000) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A gyökér UCI nem engedi a hidrós tárcsát, egyelőre csak hidrós felnifék van a pro mezőnyben. Ha zöld utat kap, szerintem nagyon hamar el fog terjedni, nekem a Strokerek után halálfélelmem van outin, főleg esőben :D Előre félezni, ki hallott már ilyet? :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6004) Phvhun válasza Teasüti (#6001) üzenetére


Phvhun
őstag

Hátul fix fogaskerék van, hátsó agy menetes, és rá van tekerve. Elől a racsni külseje a fogaskerék, belseje meg a monoblokk forgórészének menetére van tekerve, és rá van tolva a hajtókar ( ISIS-es ) így az egész nagyon masszív és merev lesz. Tehát igen, amikor gurulsz, és nem tekersz, akkor is jár a lánc folyamatosan körbe körbe.

Előfordulnak ipari csapágyakkal ellátott titánötvözetből készült racsnik is, és ezek is el tudnak törni 1-2 év használat alatt. Konkrétan nekem a monoblokkom el volt már hajolva a használattól, és ahogy tekergettem körbe, látszott, hogy a racsni ilyen ellipszispályán eltolódgat a vázhoz képest, és mivel a lánc teljesen fixre van feszítve ezeken a bicókon, ezért volt olyan állása a hajtókarnak, amikor lötyögött a lánc, és volt olyan, amikor teljesen be votl feszülve. Ja és arról nem is beszélve, hogy majdnem minden alkatrész 7075 T6-os aluból rajtuk, naggyon durván jó a minőségük ezeknek a cuccoknak.

(#6005) fpeter07 válasza stracker06 (#5989) üzenetére


fpeter07
veterán

Én nagyon ritkán használom a legnagyobb fogaskereket. A keresztbeváltás elkerülése végett csak a mókuskerék-fokozaton. Az viszont 5 km/h körüli tempó, amivel nehéz gyorsítani. De természetesen a biciklizés egyéni igények alapján megy végbe. A régi 6 sebességes bringákon gyakori, ahogy néztem.

(#6006) Zebu válasza Integra (#5996) üzenetére


Zebu
addikt

Szerintem drága a felszereltséghez képest... ez sokkal jobban megéri ha cyclocrossban gondolkozol: Merida Cyclocross 4-D

(#6007) concret_hp válasza Integra (#5996) üzenetére


concret_hp
addikt

jöhet :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6008) vendingo


vendingo
veterán

Megrendeltem a Kross evado 3.0-át, elvileg holnap már meg is jön. :)
Kíváncsi leszek, hogy mekkora a különbség a V fékhez képest a hidraulikus tárcsa, de szerintem nem fogok csalódni benne.

Ma megjártam 2 bicikliboltot is.
Tapasztalat: Ami nincs készleten az szar és nincsen rá szükségem elven próbáltak kiszolgálni.
Egyikbe telibefikázták a tárcsafékeket, mert konkrétan 1 db bringa volt készleten belőle.
Állításuk szerint nem megbízhatóak, szaggatottan kell vele fékezni különben összeég a tárcsa a betéttel, illetve az összes nyikorog egy idő után. Vegyek V fékeset, abból tud mutatni sok fajtát.
Másikba: Nekem 21"-os váz való (195 centi vagyok), rákérdeztem, hogy esetleg tud-e mutatni 23-asat, de abból pont nem volt, de bőven jó a 21-es is. Közbe a kollégája mondta, hogy van egy 23"-os bringa. Ráültem, mind a ketten mondták utána, hogy valóban 23-as kell nekem.
Mindenhol csak eladni akartak a meglévő készletből.
Az árakról nem is beszélve. Itt nálunk nagy drágaság van, jól járok anyagilag ezzel az Evado 3.0-val, mert hasonló bringák 150-180-tól kezdődnek (V fékkel) én meg 130-ért rendeltem meg a hidraulikus tárcsával.
Ez nem fika akar lenni én is ezt csinálom kereskedőként, de mindig felajánlom a rendelés lehetőségét a vásárlónak ha tudom mire van szüksége.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6009) Flow


Flow
senior tag

Sziasztok! Van két Thule tetőcsomagtartóra szerelhető biciklitartóm (kb 2 éve vettem őket). Típusukat most pontosan nem tudom, de a hátsó kereket, valamint a váz alsó csövét rögzítik. Talán ilyenek.

A következő a kérdésem: orszűgúti bringákat szeretnék szállítani, melyek villája karbon. Kissé felületesen ugyan, de megnéztem pár infót, és nem találtam erre vonatkozót. A neten is inkább a karbonvázasokkal kapcsolatban vannak kérdések/válaszok - ahol általában a kerékkiszedős változatot ajánlják. Kinek milyen infói vannak a témában? Ajánlott/nem ajánlott? Remélem nem kell lecserélnem a jelenlegi tartókat... :B

Előre is köszi a válaszokat! :)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6010) Integra válasza Zebu (#6006) üzenetére


Integra
titán

Néztük ezt a meridat is, de nem karbon a villája.
En így is szkeptikus vagyok, hogy a karbon mennyit csillapít, apum is már lassan 60 éves, jobban örülnék egy jó első olajos villának ami úgy csillapít mint az mtb villák. Gondolom ezeket még nem szerelik olyan villával.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6011) Zebu válasza Integra (#6010) üzenetére


Zebu
addikt

Ha nem akar terepre menni akkor nem vennék cyclocross bicót. Aszfalton vígan elmenne egy jó kis országútival. Szerintem a cyclocross nagyon speciális... felesleges aszfaltra. Mondjuk lehet kevésbé ráz, de egy országúti sem ráz annyira, ha megfelelő bandázs van és nem 10 BAR-ra fújod a gumikat.

A karbon villa nem számít annyit, mint a szélesebb gumiköpeny és az alacsonyabb nyomás szerintem. A Merida sokkal jobb deal ha ragaszkodtok ehhez a fajtához.

Cross-Trekking nem lenne jó neki inkább?

(#6012) Zebu válasza Flow (#6009) üzenetére


Zebu
addikt

Nincs ilyen szállítóm, de karbon villám van! :)

A rögzítést tekintve nem értem mi baj történhet a karbon villával. :)

(#6013) Integra válasza Zebu (#6011) üzenetére


Integra
titán

De erdőben is hajlamos menni vele, csak kevesebbet :)
A trek-et jóárasítva kapnám. :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6014) Flow válasza Zebu (#6012) üzenetére


Flow
senior tag

Nem tudom, ezért kérdezem! De nyilván 130nál hathatnak olyan erők, amik amúgy nem terhelik a gépet... ;]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6015) bigdady


bigdady
nagyúr

Nem tudja valaki mi lehet ennek a mongoose nak a pontos típusa? Rockadile 2010? Vagy lehet újabb?

[ Szerkesztve ]

(#6016) sanzi89


sanzi89
addikt

Használ valaki ilyesmi bowdenfeszítő fogót? Hogyan működhet?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6017) Def26


Def26
félisten

Egy felfújt első kereket hagytam az autóban 10 órára a napon. mikor visszamentem szétdurrant a gumi belső. Létezik, hogy a melegtől?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6018) fpeter07 válasza Flow (#6014) üzenetére


fpeter07
veterán

Tartsd be az 50-et autópályán. ;]

(#6019) Zebu válasza Integra (#6013) üzenetére


Zebu
addikt

Shimano 2300 szett az nagyon belépő szint legalább SORA kellene.

(#6020) Phvhun válasza Def26 (#6017) üzenetére


Phvhun
őstag

Tűző napon az ép gumi is sokkal hamarabb ereszti ki magából a levegőt a pórusain keresztül, plusz a meleg miatt megnőtt benne kicsit a nyomás, szóval lehetséges, hogy egy pici repedés, ami egyébként nem okozott volna gondot megmutatta, hogy mire képes.

(#6021) Integra válasza Zebu (#6019) üzenetére


Integra
titán

Es a merida? Egy fokkal jobb?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6022) Jorus válasza bigdady (#6015) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mongoose Rockadile AL 2012

Szerk #6023.: 77k-ért árulják, szal megéri 35-ért. Barátnődnek lesz? Szerk2.: ohhpardon! :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6023) bigdady válasza Jorus (#6022) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ajánlott? 35-ért jutnék hozzá ismerőstől mert 2-szer mentek vele mindösszesen.

Már asszony :) :R

[ Szerkesztve ]

(#6024) Jorus válasza vendingo (#6008) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bolt neveket, pls, had gyarapodjon a tapasztalatokon alapuló tudástár.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6025) Muton válasza vendingo (#6008) üzenetére


Muton
addikt

ilyen ez a pop szakma :DDD
amiből sok van készleten, mindig az a legjobb

viszont a méret probléma szerintem már tényleg túlmegy egy határon, azzal lehet, h a gerincedet is elintézed

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6026) D.Orion válasza vendingo (#6008) üzenetére


D.Orion
veterán

Érdekes. :( Szfváron három kerékpárboltba szoktam járni ott mindenhol azt kapom amit kérek. Bemegyek-köszönök mondom mire lenne szükségem, maximum megkérdezik, hogy milyen kerékpárra lesz és utána már hozzák is. Így voltam a láncnál, váltó bowdennél, kulacstartónál, pedálnál. nyeregcsőnél. Ez kell és kész, én vagyok a vevő. ;]

(#6027) Jorus válasza sanzi89 (#6016) üzenetére


Jorus
nagyúr

Rámarkolsz vele a bovdenre, majd a következő összenyomásra egy adag kábelt behúz, rögzít, következő nyomásra újabb adag kábelt behúz, rögzít. Ugyanazt csinálja, amit két fogóval tudsz kivitelezni, ha olyanod van. Az egyikkel húzod, a másikkal rögzíted, aztán újra. Ezt oldja meg egymagában. Otthoni felhasználásra szerintem felesleges.
Nagyjából így néz ki a működése plasztikusabban:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6028) vendingo válasza Muton (#6025) üzenetére


vendingo
veterán

Már csak a mocimból kiindulva is. Eléggé hasalós testtartásba kell ülni a gépemen. A legutóbbi 4000km-es utam során úgy szétment a derekam, hogy nem győztem masszőrhöz járni. Hetekig még rá nézni se bírtam a mocira.
A 23" nagyon szimpi volt, főleg hogy a jelenlegi bringám még gyerekkoromból származik és 19"-os.
Az Evado-nak állítható lesz a kormánymagassága is, illetve van itthon frankó gél-es ülés extra hosszú nyeregcsővel.

Jorus: Nem célom a lejáratás, de ha valaki kíváncsi, akkor privátba megírom neki.
Amúgy amiket ajánlottak rendbe lettek volna, de 1-2 dolog érdekes volt részükről.
Mellesleg az egyik boltba nagyon segítőkészek voltak olyan szempontból, hogy sorba vették le nekem a bringákat, hogy üljek rá, próbáljam ki őket, mondták a specifikációkat.

D.Orion: Én csak érdeklődtem az adott boltokba, nem volt komoly vásárlási szándékom.
Ők csak ajánlatokat tettek.
Alkatrészt biztos ők is tudtak volna adni, ha megmondom miből milyet.
Konkrétan én bementem és megérdeklődtem milyen Cross bringát ajánlanának, mi a felhozatal.
Miután megmutatták a kínálatot akkor merültek fel a méretbeli és egyéb kívánalmaim.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6029) D.Orion válasza vendingo (#6028) üzenetére


D.Orion
veterán

Értem. De érdekes, hogy laza 2"-t tévedtek. :U

(#6030) Jorus válasza vendingo (#6028) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az nem lejáratás, ha megírod egy boltról a véleményed, plusz nem is volt kifejezetten rossz véleményed róluk, csak megjegyeztél néhány érdekességet. Ha többen így tesznek, kereshető lesz a boltokkal kapcsolatos vélemények sora. De természetesen, ha nem szeretnéd közkinccsé tenni, akkor ne tedd. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6031) Zebu válasza Integra (#6021) üzenetére


Zebu
addikt

Merida 105-ös szettel szerelt.

Shimano országúti vonalból az alábbi a sorrend:
2300->Sora->Tiagra->105->Ultegra->Dura ACE

Itt van egy magyar nyelvű bemutató

[ Szerkesztve ]

(#6032) Zebu válasza Integra (#6021) üzenetére


Zebu
addikt

Itt is szeretik.
Igaz itt a V-fékes változatot tesztelik.

(#6033) stracker06 válasza fpeter07 (#6005) üzenetére


stracker06
aktív tag

Az én trekkingem már elég régi konstrukció és valószínűleg ennek is köszönhetően sajnos csak 18 sebességes. (Néha érzem, hogy jó lenne több sebesség is.)
Hátul, a legfelső fogaskereket 2 esetben szoktam használni. Az egyik eset az általad is említett, ám ezt csak "terepen", lassú haladásnál, illetve akkor használom amikor beállok vele a garázsba. :D (nem szeretem tolni)
A másik eset az, amikor elöl a lánc a középső fogaskeréken van. Ezt akkor használom, amikor gyorsan szeretnék elindulni. Ebben az állásban tekerek kb. kettőt, aztán pedig szép fokozatosan (ez kb. minden sebességben 2-3 tekerést jelent) váltogatok lefelé hátul (mint amikor autót vezetsz). Így kisebb erőkifejtéssel, elég jól lehet gyorsulni. :)

Szerk: outinál persze más a helyzet, ott nem feltétlenül van szükség ilyen "trükkre", az a gép kicsit jobban megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#6034) Integra válasza Zebu (#6032) üzenetére


Integra
titán

Köszi a sok infót, fejben tartom :)
Ezekbe amúgy lehet jobbféle teleszkópos villát is tenni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6035) rétisün válasza stracker06 (#6033) üzenetére


rétisün
veterán

"az a gép kicsit jobban megy."

viszont a nagyobb áttétel miatt (50-53-as lánctányér a hajtóművön) nehezebben is indulsz el vele......

(#6034) Integra: nem nagyon, megváltoztatná a váz gometriáját, mert sokkal magasabban lenne az eleje, mint a gyári villával.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6036) stracker06 válasza rétisün (#6035) üzenetére


stracker06
aktív tag

Nekem valahogy könnyebnek tűnik. Lehet, hogy az üléspozíció miatt, vagy csak maga az érzés... :D
A trekkingen kb. úgy érzem magam, mintha egy fotelben ülnék, baromi kényelmes. Sokkal egyenesebben ülök rajta, de mégis pont előre kell dőlnöm annyira, hogy még kényelmesebb legyen. Ezzel szemben az outi sokkal kényelmetlenebb, viszont sokkal nagyobb erőt lehet kifejteni a hajtókarokra és valahogy a tekerés érzése, az erőátvitel is közvetlenebb érzést ad, arról nem is beszélve, hogy az outit vidáman emelgetném egy kézzel egész nap, még annak ellenére is, hogy egy régi acélvázasról van szó. A másikhoz képest nagyon könnyű, a trekkinget még két kézzel sem szívesen emelgetem, ha nem muszáj. :D

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#6037) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!

Mondanátok véleményt a képek alapján az alkatrészek minőségéről, állapotáról?
Érdemes megvásárolni a kerékpárt? A nemrég linkelt M96-ról van szó.
Köszönettel : Laci

[L:/dl/upc/2013-07/29/81617_jadrr7pkhmvz7rxd_m963.jpg](IMG:/dl/upc/2013-07/29/81617_jadrr7pkhmvz7rxd_m963.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#6038) peugeotmate válasza Zebu (#5790) üzenetére


peugeotmate
őstag

Mennyi mobilnetet használ kb? Mert ilyen téren sajnos meg van kötve a kezem.

meg

(#6039) Zebu válasza peugeotmate (#6038) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem a mobilnet ki volt kapcsolva... így nem használt semmit. Csak menti a GPS koordinátákat és ha netközelbe kerülsz, feltöltöd, akkor ráteszi a térképre és kész. Így 0 a használat.

Egyik kollégám heti 1x tölti csak fel a trackjeit. Illetve csak a cégnél, mert nincs mobilnete, és Wifi hálózata sincs otthon.

(#6040) D.Orion válasza peugeotmate (#6038) üzenetére


D.Orion
veterán

Szinte semmit mivel magát a netet csak a program indításakor érdemes rákapcsolni, azért, hogy előbb megtalálja a gps jelet. Utána már csak a gps-t kell aktívan hagyni a netet ki lehet lőni. Otthon meg akár wifi-n is adhatsz neki netet, hogy feltöltse az útvonalat. GPS mintavételi gyakoriságot meg lehet állítani.

Ui.: Endomondo-ról írtam ezt, de gondolom a többi program is így működik lényegében.

(#6041) fidig válasza D.Orion (#6040) üzenetére


fidig
tag

Nekem net nélkül is nagyon gyorsan talál jelet az Endomondo. Kilépek az épületből és pár lépést követően már teljes erősségű a jel.

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#6042) Zebu válasza Integra (#6034) üzenetére


Zebu
addikt

Gondolom lehetne, de érdekes öszvér kerekedne a készülékből! :)

Ha telót akarsz akkor cross trekkinget vegyél. Kerékméret ugyanez, kis rugóúttal rendelkező teló és ugyanekkora kerék és gumiköpeny méret.

(#6043) bigdady válasza Zebu (#6039) üzenetére


bigdady
nagyúr

iPhone-ra milyen free app-ot érdemes használni?
Mobilbnetem korlátlan. :R

[ Szerkesztve ]

(#6044) Integra válasza Zebu (#6042) üzenetére


Integra
titán

Da ha beválik és az öregem imádja? :)
Kőkemény trendsetter lesz majd max :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6045) Zebu válasza bigdady (#6043) üzenetére


Zebu
addikt

Ez nehéz kérdés.. Sports Tracker, Endomondo, Strava, Runtastic, MapMyRide.

Ezek közül lehet válogatni. Nézd meg szerintem mindet és amelyik tetszik azt használd. :)
Én mindegyikbe tettem már meneteket! :) Egyszer ez tetszik meg, máskor meg a másik.

(#6044) Integra: Szerintem még a vázgeometriával is gond lenne úgy... esélyes, hogy instabilabbá válna a bringa, mert egy telőval kicsit feljesbb kerülne a kormány és a fordulásoknál kevésbé lenne stabil.
Ez nem tetszik? A kos kormány kritérium? :)

MÁS

A múltkori borulásom alkalmával a jobb Syncros pedálomból kipottyant a kis műanyag, ami a külső oldalon lenne a porvédő gondolom.... Valamivel csak pótolni kellene. Mit csináljak vele? Nyomjak bele egy rágót? :)

[ Szerkesztve ]

(#6046) bigdady válasza Zebu (#6045) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi

(#6047) Zebu válasza Zebu (#6045) üzenetére


Zebu
addikt

Ez is cuki :)

Bár apádnak ezt venném a helyedben: [link]

Mondjuk ezt magamnak akartam, de végül olcsósítottam kicsit! :D

[ Szerkesztve ]

(#6048) Bati0501 válasza Zebu (#6047) üzenetére


Bati0501
őstag

A második igen tetszetős. :K

(#6049) Zebu válasza Bati0501 (#6048) üzenetére


Zebu
addikt

Jah nagyon vad a színe :) Ezzel biztos észrevesznek :D És az ára is szerintem nagyon rendben van ilyen szettel...

Ez a csúcsmodell belőle: [link]

Sram RED-del szerelve...

Igaz ez terepen kicsit rázna és csúszna és döcögne :)

[ Szerkesztve ]

(#6050) Bati0501 válasza Zebu (#6049) üzenetére


Bati0501
őstag

:K
De nekem az annyira nem jön be,az előző jobban tetszik.
Meg egy Ultegra mire nem elég. ;) És igen,jó árban is van.Csak hát bringán rendelni a netről,sőt külföldről...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.