Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Le Mans Ultimate

Hozzászólások

(#1) tusi_


tusi_
addikt

Az R-Factor2 fejlesztőitől kaptunk egy licencelt játékot, ami nagyon kecsegtető, ha azt vesszük alapul, hogy az R-Factor2 az egyik legjobb - ha nem a legjobb - fizikájú játék.
A játék a 2023-as evet dolgozza fel és tartalmazza az összes kategóriát. (Utolsó GTE fellépés :( )

Jöhetnek a vélemények, tapasztalatok, setupok...s a többi.

eat, sleep, play, replay

(#2) tusi_


tusi_
addikt

Ha valaki mar most jatszana VR-ban, kis trükkel megoldhato.
A steam alatt az inditasi opciokba irjatok be, hogy +VR es menni fog.
Nincs HUD, nincs AA szoval sokat ne varjatok tole, ehhez meg kell varni a hivatalos supportot.

eat, sleep, play, replay

(#3) bence1885


bence1885
tag

Nálam egyenlőre nagy csalódás a játék. Az elején 1 óra a beállításokkal ment el, sokkal előrébb nem jutottam. Majd jött egy HOTFIX ami örvendetes volt, gondoltam ránézek, de kell még neki patch bőven.

Teljesítmény borzalmas azért meg nem veszek le mindent LOW-ra hogy tudjak játszani vele normális FPS mellett(2024ben ez nagyon gyenge), FFB nagyon lagymatag, játék közben esélytelen állítgatni bármit is, mert úgy laggol mint a szar, random crashek sem segÍtenek rajta. Igen tudom, hogy Early Acces, de az rF2-őt is mióta reszelik. Egyelőre azt gondolom senki nem vegye meg, csak aki nagyon kíváncsi rá. Attól tartok elfog veszni a süllyesztőben pár hónappal később. Azt nem értem hogy tudnak napok óta minden nap játszani vele streamerek, inkább megyek ACC, AC, vagy iRacingre, vagy AMS2-re főleg az utóbbi endurance update után. Pedig vártam nagyon de így.

(#4) Bandit21


Bandit21
addikt

Nem tudom jó helyen járok e.
Az NDK levehető ajtós...

Na tehát. Kormányos topicba ezt mondtam:

Fiúk leszedtem a LMU-t. Tudom nem egy erőgép a pc-m (r5 5600 6650xt 32 GB RAM) de a híresen gyilkos acc is - igaz fhd -ba - de minden Maxon meg sok autóval is 80-120 FPS közt megy.

Ez a játék spa -ba 20 fpst tudott minden maxon
Le vettem médium, 25

Mindent legalacsonyabbra tettem így most 50 FPS van.

Ezek a számok a célegyenesre értendők amikor a teljes mezőny ott a boxban.

A pálya hátsó részében tok egyedül kb 50-75-95 az fps számok.

Ez biztos jó így egy rf2 alapú játéktol? Az rrre kb 160-180 al megy a rennsport 80-100 az AC shader móddal 80-100

Mind maxon.

Ez a LMU eppen megroccen.

GPU 99 CPU 45% on megy.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5) tusi_ válasza bence1885 (#3) üzenetére


tusi_
addikt

Nalam azert nem csalodas, mert kb ezt vartam egy early gametol.
A Performance problemat en vettem eszre, atlagosan fut. Monitoron (3440x1440) nalam ultran futott, nemtom hany FPS-el, mert en mindent 72 FPS-en vagok.
Fagyasok azok vannak, pl Sebring toltodik rendesen, Fuji is, de Le Mans csak minden 3. ra tolt be, out of memoryval elszall. (32 GB 3200mhz Ram)

A FFB-t nem ertem, az eddigi legjobb, amit ereztem. AC volt az etalon nalam eddig, ACC-t hagyjuk inkabb es ez tultesz rajta. Grafika olyan meh, meg lehet rajta javitani.

A hangok elso osztalyuak, a moddolt AC sem er a nyomaba.

Ami aggaszt, az az rFactor2 sorsa, sosem lett befejezve. Vegulis 30 dodot meger, ha valaki szereti a sportkocsizast. Egy IMSA bajnoksagnak jobban orultem volna, de a WEC is jo lesz. :)

eat, sleep, play, replay

(#6) tusi_ válasza Bandit21 (#4) üzenetére


tusi_
addikt

Huzzama a vonalbol a kiveheto ajtos turmix gepeddel!. :D

Ahogy olvastam Bence posztjat, realizalodik, hogy vannak Performance problemak. En nem vettem eszre, pedig nem csilliardos gepem van es az ajanlott gepigenyt siman viszitek ti is.

Meglatjuk egy honap mulva :) Remelem az elso a VR support lesz. Szimulator VR nelkul .. felejtos.
Emlexem az ACC releasera az meg ennel is rosszabb volt, azt hova kinotte magat..

eat, sleep, play, replay

(#7) Bandit21 válasza tusi_ (#6) üzenetére


Bandit21
addikt

Azért talány a számomra a dolog, mert az rf2 gond nélkül megy 3000 fps-el. De időnként veszek játékokat akkor is ha még alakulóba van, a 90-es, 2000-es évekből van restanciam az sw fejlesztők felé, 29 euró bele fér most szerencsére. Ha valaki kész játékot keres valóban azt mondom inkább várjon.

És Tusi: :C jó nem egyedül öregnek lenni.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#8) tusi_ válasza Bandit21 (#7) üzenetére


tusi_
addikt

;)

Az arat kicsit sokallom. Ha 30€ felkesz jatekert, akkor lesz vagy 50-60 ha kesz lesz. (Ha kesz lesz.. )

7 palya es par auto keves lesz a teljes 3A arert, de meglatjuk. Esetleg ha jon majd a 2024-es ev, lesz meg par palya, bar azok inkabb az uncsibbak, mint Qatar, Imola, Sao Paolo es COTA. Persze DLC formaban. :)

Nekem meg az LMH/LMDH furi kicsit, nagyon csuszkal a segge gazadasra, nagyon oda kell figyelni. Viszont az RSR visz mindent hangban, pedig ez mar nem is a regi original RSR a visito hanggal..

Champion Joe emlitette egy videoban, hogy borzalmas a default setup, sokat lehet rajta faragni. Kivancsi lennek, bena vagyok a setupolashoz.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#9) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Ok, hogy HC szim...de nem lehet valahogy kikapcsolni az elfekezett gumi ffb effektet, már ha effekt egyáltalán.. kirazza belőlem a lelket .... :)

(#10) tusi_ válasza Lac-coo (#9) üzenetére


tusi_
addikt

Gondolom flatspottoltad oket ;]
Ez mar AC ban is benne volt.

Szerk: effektezetnek olvastam az elfekezettet. :R

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#11) bence1885 válasza tusi_ (#5) üzenetére


bence1885
tag

Ja a hangokat, nem említettem. Azok viszont nagyon el vannak találva. Jó hallgatni TV nézetben vagy akár a pitben ahogy mennek el a többiek.
Játszottam rF2vel az FFB ügyileg perfektnek érzem ez ahhoz képest, nagyon el van maradva alig érzek valami visszajelzést. CSL DD 8nm használok lehet valami nincs rendben. Fanalabban az rF2 profilját töltöm be hozzá pedig.

(#12) tusi_ válasza bence1885 (#11) üzenetére


tusi_
addikt

Na ezt jo hallani. Marmint hogy meg nincs az rF2 szintjen, nekem nagyon bejon a FFB mar most. Ma toltam fujiban mind2 vel - AC es LMU - es jobb a visszajelzes LMU ban. Viszont a sodrodasok nagyon iRacing/AMS2 feelingesek, ezen remelem meg javitanak.

Nalam CSW 2.5 van, de eddig ez a legjobb FFB. rF2 megvan nekem is, de nem vettem hozza semmit, csak az alapjatek. Amikor jott a bejelentes az LMU-ra, gyorsan megvettem a rF2-t, 1.99 € ert, hogy lassam, kb. mit varhatok.

Nalam AC volt eddig a kiraly, aztan AMS2, iRacing es ACC. F12019-re mar nem emlekszem, regen nem jatszottam vele.

eat, sleep, play, replay

(#13) tusi_


tusi_
addikt

[link]

jardier streameli a jatekot es tenyleg szaggat, meg nala is, pedig neki 4080-a van. En frankon nem vettem eszre, pedig allergias vagyok az ilyenre. Nalam vajpuhan ment, pedig AMD-m van, ami nem kedveli a szimeket.

eat, sleep, play, replay

(#14) RobbyJr válasza tusi_ (#13) üzenetére


RobbyJr
őstag

Tudtommal neki 3080-a van. Amúgy a játék nem is néz ki olyan jól, hogy így megegye a gépet. Ez rosszul van optimalizálva. A kiírt gépigény meg egy vicc. :DDD
Én nem veszem meg addig, amíg ACC szintű nem lesz legalább.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#15) tusi_ válasza RobbyJr (#14) üzenetére


tusi_
addikt

A keddi videoban 4080-t mondott, ha jol emlexem, meg 16 magos AMD-t.
De mind1, a 3080 meg mindig egy jo kartya, boven jobb, mint a 1080, vagy rx 580, ami az ajanlott. Persze 60fps-hez ajanlott. En szivesen jatszom 60-fpsel, de nem szimet.
Hat hogy jo-e az, hogy ACC szintu lesz, az izles kerdese :D , de biztos rendbe hozzak az optimalizacios reszet.

Amint van rendes VR en mar ugrom is at ebbe az AC bol.
Az RSR hang szenzacios. Szivesen kiprobalnam a mulsanon, de sajnos az nem toltodik be nalam, csak nagyon nagyon ritkan.

eat, sleep, play, replay

(#16) RobbyJr válasza tusi_ (#15) üzenetére


RobbyJr
őstag

Mármint úgy ACC szintű, hogy az is akadozott az elején, aztán szépen megcsinálták, és vaj simán megy nálam. 150-200fps megvan 30 AI autóval is. Jelenleg az LMU nem tud ilyet. :(

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#17) tusi_ válasza RobbyJr (#16) üzenetére


tusi_
addikt

Hat nem. Es valami memory leak is lehet, nemhiszem, hogy 32 gb nem eleg neki, plusz meg a page file is. :(
Hasonlo volt TLOU val is a megjelenes napjan. Bar a toltest a mai napig nem oldotta meg Iron Galaxy, remelem itt lesz megoldas. Bar meg mindig jobb, mint a TLOU, ott van vagy 2 perc, mire betolt. Uncharted szinten...

eat, sleep, play, replay

(#18) macy


macy
addikt

Most raktam fel a játékot, mentem pár kört Spa-n, az olvasottakhoz képest meglepően jól fut, mindjárt nézek fps számot is.

(#19) tusi_ válasza macy (#18) üzenetére


tusi_
addikt

Szia. Jott ki par patch a napokban, a sracok vszeg meg a day1-nal neztek. Nekem ma VR ban is ment a 72 fps high grafon, msaa nelkul, mert akkor betorzit a kep, minden tojas alaku lesz.

eat, sleep, play, replay

(#20) Lac-coo


Lac-coo
őstag

közép állásban nagyon vibrál az FFB , mit lehet azzal kezdeni. Sehol nem csinálja a moza csak itt... Azt gondoltam kockás gumi , de nem ...

[ Szerkesztve ]

(#21) tusi_ válasza Lac-coo (#20) üzenetére


tusi_
addikt

ACC ben volt ilyenem, esetleg keresovel nez utana az ACC topikban. Vasilaskos ajanlott vmit anno es az segitett.

eat, sleep, play, replay

(#22) macy válasza tusi_ (#19) üzenetére


macy
addikt

Spa rajtnál 90 fps, 4k ultra. Viszont kilépett csak úgy kétszer is most a játék,l megnézem RTSS nélkül is csinálja-e.

(#23) tusi_ válasza macy (#22) üzenetére


tusi_
addikt

Kezd az az erzesem lenni, hogy AMD vason jobban fut, int NV-n. Ez lenne az elso ilyen jatek :D

Lac-coo: valami wheel centering volt asszem, azt kell kivenni, ha van ilyen opcio. Milyen kormany?

eat, sleep, play, replay

(#24) bence1885 válasza tusi_ (#19) üzenetére


bence1885
tag

Akkor azért olyan nálam a HUD. Minden élsimítást felszoktam tolni utálom ha recés valahol a kép, számomra kiábrándító persze tudom hogy ezek is zabálják a gépet. Valami a többi autóval is lehet, mert full gridnél vagy mikor mindenki pitben van és elhaladsz mellette vagy csak éppen arrafelé fordulsz a pályán iszonyat nagyokat droppol a game.

(#25) tusi_ válasza bence1885 (#24) üzenetére


tusi_
addikt

Monitoron nem lattam ezt a tojas format, csak Jardier streamjeben, nalam msaa 4x volt es ultra, de nem lattam semmi ilyet. Viszont ma beizzitottam VR ban es piszok randa volt, a villanyvezetekek mint egy lepcso, ugy neztek ki. Na mondom mehet ra az MSAA. Persze kilep jatekbol, beallit - game kifagy minden grafika valtasnal VR ban - aztan vissza es akkor lattam, hogy minden tojas alaku lett.
Megint ki a menube, msaa levesz vissza a gamebe es rendben volt, kiveve a villanyvezetekek.
Viszont a palya objektek jok voltak, gumifal, korlat, curb szebb, mint ac ben.

eat, sleep, play, replay

(#26) Lac-coo válasza tusi_ (#23) üzenetére


Lac-coo
őstag

Moza R12

(#27) Lac-coo válasza bence1885 (#24) üzenetére


Lac-coo
őstag

Virágbolti ?

(#28) bence1885 válasza Lac-coo (#27) üzenetére


bence1885
tag

Neeem. Rendes, steames vásárlás.

Gépem : i9 9900k, 32GB RAM, 3070Ti, 1TB SSD

(#29) bence1885


bence1885
tag

Michi Hoyert kövessétek be YT-on. Nagy rF2 streamer és most LMU val nyomja, plusz csinál tutorialokat, hasznos dolgokat a játékból pl graph setting. Mit érdemes kikapcsolni ilyenek.

(#30) tusi_ válasza Lac-coo (#26) üzenetére


tusi_
addikt

Hat azt nem ismerem, de nalam volt a g29-en meg anno egy kormany kozepre allitas opcio es az csinalta ezt. Egyenesben ha nem is rangatta a kormanyt, de mozgott kicsit, razkodott jobbra-balra ugy mondanam.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#31) tusi_ válasza bence1885 (#29) üzenetére


tusi_
addikt

:R :R

eat, sleep, play, replay

(#32) Steve1207 válasza Bandit21 (#4) üzenetére


Steve1207
veterán

[link] nálam így ment, 3060-on, kategóriára kb egy kutya a gpu-m a tieddel.

.

(#33) tusi_ válasza Steve1207 (#32) üzenetére


tusi_
addikt

Egyetertek. Ha csak a cp2077-re, vagy a tlou ra gondolok, mindjart rozsasabb a helyzet. :)
Most Jardier streamjet nezem - pedig jatszhatnek is - de egyre jobban tetszik a game. :B

eat, sleep, play, replay

(#34) macy


macy
addikt

Na úgy tűnik ha nem megy mellette az RTSS akkor nem lépked ki. És az AI így első blikkre nem is rossz.

(#35) tusi_ válasza macy (#34) üzenetére


tusi_
addikt

Elsore nekem nagyon gaz volt az AI, kb mint AC ben.
Levettem 0-ra az agressiont es szo szerint braketeszteltek az EGYENESBEN, 3x egymas utan!!
Azota visszamentem a defaultra es most ez nincs mar, de azert a kanyarokban meg mindig idegesitoen belassitanak.
Az eddigi legjobb AI ACC ben van, rengeteget mentem AI ellen - nem vagyok egy online jatszos - remelem csinalnak egy hasonlot.

RTSS nalam fut neha, de mostanaban mar az Adrenalin sensorat hasznalom kijelzeskent.
Nekem jatek kozben nem fagyott meg le, csak paly abetoltesnel, illetve ma grafika valtasnal. Amint applyra nyomok, ctd van.

eat, sleep, play, replay

(#36) groy80


groy80
csendes tag

Sziasztok.

A játék így EA-ban egész elfogadható, nálam eddig még nem sokszor fagyott ki.

Első nap sokat szenvedtem a beállításokkal, főleg a kormánnyal (Fana DD Pro 8nm), de szerencsére most már egész jó lett.

Grafikailag nálam nincs gond ( a menün és a töltési ablakon kívül ahol 1-10 fps között van). Michi Hoyer videója - [link] - segítségével állítottam be a grafikát, 80-150 fps között vagyok (RTX 4070 Super). Éjszaka és esőben jobban ugrál az fps, de 80nál kevesebb nem szokott lenni.

De annak örülök, hogy a CrewChief már megcsinálta hozzá a spottert, igaz még csak a beta softwareban :)

Galaxy S1 > S2 > S5 > S7 edge > S10 > S21 > S23

(#37) macy


macy
addikt

Jó lenne tudni hogy lehet kikapcsolni ezt a rázós effektet mikor elfékezed a gumit, mert kicsinálja a kormányt.

(#38) macy


macy
addikt

Jött egy majdnem gigás frissítés.

(#39) Bandit21 válasza tusi_ (#19) üzenetére


Bandit21
addikt

Én ma néztem, teszteltem vagy 4 felé beállítás mellett.
Végül életemben elsőre refound ot kértem.
Nem fogok rosszat írni róla de megvárom míg működik és megveszem majd újra. Ha több pénz lesz akkor annyiért amennyiért.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#40) Bandit21 válasza Steve1207 (#32) üzenetére


Bandit21
addikt

Én ezeknek az FPS értékeknek a közelébe se voltam.
Minden maxom kezdtem aztán menteme médiumra.
Amikor a boxban így is 20 FPS volt a max akkor néztem meg mi van ha minden legalacsonyabb. Abból akkor lett 50 FPS de úgy nézett ki mint egy NFS a 2000-es évek derekán.

Megvettem vele egyszerre ams2 be az Endurance modot és Le Mans-t.
Az megy mint a szél.

Nem tudom mi baja.
A sima nem ti 3060 at bőven hoznia kéne a 6650 xt nek

Nem haragszom várni kell ez van.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#41) tusi_


tusi_
addikt

macy: nem hiszem, hogy kicsinalna, ezek erre vannak tervezve, meg DalKing fele csavokra. Ne aggodj! En most talaltam egy olyan beallitast, hogy majdnem kiestem a rigbol, annyira eletszeru az FFB. A jatekban 50 re vittem az effektet - asszem 100 a default - viszont felvittem a kormanyon is 50 re es majdnem elcsoppentem.

Bandi21: sajnalom, de meg is ertelek. Remelem kijavitjak gyorsan es tolhatjuk majd egyutt :)
Steve 1207-nek ment rendesen, lehet cpu limitesek vagytok? Nem neztel veletlenul vmi mnitoringot, hogy mi botleneckel?

eat, sleep, play, replay

(#42) tusi_


tusi_
addikt

Akinek jol fut a game, ok milyen cpu val toljak?
Nalam VR ban a gpu total ki van hasznalva, folyamatosan koppon van, a cpu az valtozo, de jobban van terhelve, mint barmi masban. Itt meg valami nagyon nem kerek..

eat, sleep, play, replay

(#43) macy válasza tusi_ (#41) üzenetére


macy
addikt

Nem az erővel van gondom hanem hogy az elfékezett guminál rázza a kormányt, ami szerintem a kormánynak se jó, meg az idegeimnek se. :D
Nem próbáltam még VR-ban, nálam egy 5800x3d hajtja a gépet, meg a 6900xt-t.

(#44) tusi_ válasza macy (#43) üzenetére


tusi_
addikt

Hat hogy az idegeidre hogy hat, azt nem tudom, de a kormanynak szvsz nem lesz baja :D
Plane nalad, hisz dd-d van. Nalam a szijjal lehetnek bajok, de lesz@rom, anyira eletszeruve teszi, hogy megeri.
Nalam is 3d, kivancsi vagyok a tobbiekre.

eat, sleep, play, replay

(#45) JulesTS válasza tusi_ (#42) üzenetére


JulesTS
őstag

R7 5800x3d, RTX3080Ti
Csak apró reccenések voltak, de 75 fps-re le van szabályozva amíg a proci hűtőt le nem cserélem, mert kevés hozzá és teljes terhelésen túlmelegszik...
Jövő héten jön az AG620...

(#46) tusi_ válasza JulesTS (#45) üzenetére


tusi_
addikt

Ha nem megy 90 fokig, akkor nem gaz. Ott sem megy tonkre a cpu, csak elkezd throttlingolni.

eat, sleep, play, replay

(#47) macy válasza tusi_ (#44) üzenetére


macy
addikt

Nem DD, CSW 2.5 meg BMW GT2 perec.

(#48) tusi_ válasza macy (#47) üzenetére


tusi_
addikt

Oh, itt is csw 2.5 :D
Ne aggodj, en se teszem ;)

eat, sleep, play, replay

(#49) biker


biker
nagyúr

Végre idetaláltam, de közben nyomtam egy refundot erre a foschtalitschkára.
Mindent kipróbáltam, antivir off, afterburner off, tunningok off, egyszerűen el se indul, logo után kilép. Egyszer láttam a menut, kb 50 próbából, egyszer.
support nincs, menj a fórumra, ahol jönnek a "jó ötletekkel"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50) Bandit21 válasza tusi_ (#41) üzenetére


Bandit21
addikt

Néztem, írtam is a hosszú mondandó végén. VGA 99 CPU 35-40% a játék alatt.
Ok, mondják, hogy az x3d a jó Amd vonalon, nekem meg non X 5600 van, de mivel fhd megyek, CPU limitet én eddig csak ms Flightba láttam.

Ha az acc minden maxon online 40 autóval se megy 70 FPS alá akkor ennek tudnia kéne minden low ba a box előtt elhaladva egy fp közben az 50-60 at.

Valami miatt nem tudta.
Pedig vártam nem is első nap mentem neki. Vsync se volt bekapcsolva de minden low se láttam 100+ FPS -t amikor egyedül mentem spa hátsó részén.
Pedig azért meg kell mondani ez a pálya nemhogy nem acc de ams2 szinten sincs részletességget nézve.

Figyelem a topicot ha jókat irtok megveszem majd újra de fürödtem már be early access játékkal most épp nem akarok.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Le Mans Ultimate
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.