Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#222001) ReFleXx válasza peugeotmate (#221995) üzenetére


ReFleXx
addikt

kiprobalni nem tudtam, de ez a pumpa ugyanaz mint az a dekas, megfordithato a fejben az a ket alkatresz.
link

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#222002) Fall-N válasza ReFleXx (#222001) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha nem lehetne akkor is lehet kapni külön tömlőt fejjel, ami lehet cserélni. Vagy vannak adapterek is amit bele lehet dugni.

(#222003) Blackmate


Blackmate
senior tag

Mi a véleményetek erről a Kilimanjaro trekking bringáról? Márkát és felszereltségét tekintve ár-, érték arányban javasolt vétel a képek és leírás alapján?

(#222004) zsola32 válasza Fall-N (#222000) üzenetére


zsola32
őstag

szerintem pont az a Bryton óra lényege, hogy relatíve alap áron jó órát tudsz venni.
nálam ez a 320-as széria. (a 15 Neoról kifejtettem véleményem, nem venném meg még1x)
ha többet szánnék rá, tuti garmint vennék, és nem kísérleteznék a Brytnon belül.
persze 5-10 év múlva felül fogom vizsgálni a teóriámat, de addig jó ez az alap óra, ha tönkre megy, talán az ára miatt nem fáj majd annyira... vagy igen :W

(#222005) Hasaggymeg válasza -Faceless- (#221992) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Állhat rá 200 kiloval is a hátsó váltó a terheletlen láncot kezeli,az csak annyira feszes amennyire a kanál rugója feszíti.

jjeahh... mi az hogy ki sem ért a terepre és letört a váltófül?... mitől , a menetszéltől?! 🤭 Amúgy szösszeneted felénél már megfogalmazódott bennem, hogy itt haveroddal van baj nem a technikával, ennyi gyári hibás láncot és váltót senki sem fog ki egymás után. :N Már csak az a kérdés mi az.... hacsak nem szerelője hülye, rövidre szab minden láncot haverod meg keresztbe váltva szaggatja őket váltókkal együtt. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#222006) jjeahh válasza Hasaggymeg (#222005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, szerintem is a haver csinál valamit rosszul, kérdés, hogy mit. Ha ez kiderülne, tudna javítani a dolgon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#222007) ReFleXx válasza Fall-N (#222002) üzenetére


ReFleXx
addikt

ugy vettem eszre nem standarok a tomlok a pumpafejekkel, a lidlis pumpara nem lehet konnyen atrakni ezt a tomlot, pedig azt szerettem volna mert azon van nyomasmero

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#222008) andrisbandi válasza jjeahh (#222006) üzenetére


andrisbandi
őstag

Durva karbantartási hiba esetleg?
Volt aki véletlenül savazta a láncot zsírtalanításképpen... nem látszott, de szakadt..

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#222009) itouchfan válasza zsola32 (#222004) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én egy 15-t használtam, aztán onnan váltottam egy 450-re, ami már tud navigálni (nem Garmin szinten, de használható, sokszor mentem már vele ismeretlen útvonalon, aszfalton szerintem szinte kompromisszum mentes, terepen lehetne jobb), a mérés és minden egyéb pedig lassan egy éve full hibátlanul működik, 50pár ezer forintért vettem, szóval én is csatlakozom, mert teljesen meg vagyok elégedve a Bryton vonallal.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#222010) jjeahh válasza andrisbandi (#222008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos az is kizárt, a srác nem nyúl a bringához, mindent a szervizre bíz. Ami amúgy elég normális szerviz, de azért vannak baklövéseik. A srácnak nemrég azt mondta a szervizes, hogy a váltó kuplungja rontja a váltás teljesítményét, ezért kapcsolja ki és minden lejtő előtt kapcsolja be. Szerencsétlen azóta amikor bandázunk, egyedül lejtők előtt megáll váltót kapcsolgatni :DD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#222011) ReFleXx válasza Blackmate (#222003) üzenetére


ReFleXx
addikt

jol keresztbe allitotta a lancot a hatso valto superman pozban van :DD
ennyire kifekszik a valto ha mindketto lanctanyeron a legkisebben van? sosem probaltam meg

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#222012) peugeotmate válasza ReFleXx (#222001) üzenetére


peugeotmate
őstag

köszi! így is meggyőztél, ennyiért megrendeltem, mert nincs nagy pumpám itthon és egy szintet megüt minőségben! :R

meg

(#222013) stickermajom válasza vallas (#221997) üzenetére


stickermajom
addikt

Aggódtam, hogy “elárazás”, de kiadták gond nélkül. Következő szezon végéig letudva a trutyi.

(#222014) jjeahh válasza ReFleXx (#222011) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, akkor itt az ideje, mert ajánlott tekerés után a bringát így lerakni, hogy amíg a következő tekerésig áll, ne feszüljön-nyúljon fölöslegesen a váltó rugója :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#222015) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Ha autóval szállítok (vonóhorgos tartón) bringát, akkor akár utazás akár a kempingben tárolás időtartamára szoktatok vagy ajánlott ilyen huzatot tenni?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#222016) ReFleXx válasza jjeahh (#222014) üzenetére


ReFleXx
addikt

enyhe tulzasnak ereznem egy napi hasznalatos bringanal:DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#222018) parandroid válasza zsola32 (#222004) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a gond a brytonnal, hogy ha már olyan modellt evszel, amiért érdemes pénzt adni, akkor már gyakorlatilag egy árban van egy hasonló tudású garminnal. Amúgy felénk wahoot használnak még sokan, amatőr szinten versenyzők is, sokezer eurós bringákkal, szóval rossz nem lehet. Személyes tapasztalatom nulla vele.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#222019) zsocy válasza evo87 (#222015) üzenetére


zsocy
őstag

Nem, de te se rakj rá menet közben, jó esetben csak tépi a menetszél, rossz esetben letépi és megkapja a mögötted jövő. Álló autón rakhatsz rá, de szerintem ott meg felesleges macera. Tetőn és horgon is viszek néha bringát, volt szakadó eső is, nem lett semmi bajuk. Persze a kenést utána ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

(#222020) Hasaggymeg válasza jjeahh (#222010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az RD-M8100-nál tetszés szerint állítható a dörzsfék (mert ez inkább az mint kuplung) ellenállása és azt jó feszesre állítva (én úgy szeretem, véletlenül se csapjon egyet se a láncvillára) valóban "ront" a váltás minőségén, ha azt, hogy a 12-es rendszereknél amúgy nagyobb ugrások miatt nagyobbat mozgó kanál ellenállásának leküzdését (talán pár tizedmásodperc késés és egy érdekes, kerregő hang a kuplung ellenállásával szembe, előre mozduló kanáltól) egyáltalán rontásnak lehet nevezni. Most a Balatonon, ahol sokat aszfaltoztam én is kikapcsoltam, mert minek, de tényleg elenyésző, ugyanakkor határozottan érezhető ez az ellenállás...főleg állványon, ha kézzel hajtod miközben váltasz felfelé rendesen oda kell nyomni, hogy felkapasd a láncot a legnagyobbakra...ugyanakkor egy jól beállított váltóval és minőségi pöcögtetővel ez nem lehet gond, a Shimi honlapon is a bekapcsolt állapotot tartja az "üzemszerűnek" és csak kerék kivételénél, váltó pucolásnál stb. írja, hogy ki kell kapcsolni.

#222019zsocy...én mindig úgy rakom le, hisz megyek jó esetben mondjuk 10 órát egy héten és áll, mennyit is?...168-10=158 órát feszülve? :U Innen nézve van értelme. Nekem is 3060D kolléga hívta fel egyszer rá figyelmemet, de logikus, hisz én terepen csapkodó lánc miatt cseréltem már kanálrugót is régi XT786 SGS váltómban.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#222021) 6030D válasza Hasaggymeg (#222020) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem is ajánlották, de én sem figyelek rá mindig. :B Ha már itt tartunk, ugyanilyen a teló/tag lockout karja is, azt is érdemes úgy tárolni, hogy ne húzón legyen. Ez mindegyik karnál más, ezét nem írtam, hogy nyitott vagy zárt állapot, azt mindenki érzi melyik irányba feszít a kar.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#222022) Hasaggymeg válasza 6030D (#222021) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én nagyon habituális vagyok, ragaszkodok a rutinokhoz, így ha valami felkerül a listára azt fanatikusan csinálom...most Zasszonyt tanítom (ő pont az ellentétem ebben...is :DDD ) úgy tegye le mindig immár új R7000 váltóját, pláne, hogy övé még többet dekkol letéve. :U A telót mindig úgy tároltam, az valahogy eszembe jutott, logikus volt, ezért sem értem a váltó korábban miért nem. :F
Szerk. erről az jut eszembe, hogy még azon szoktam csodálkozni mikor valaki leparkol éjszakára autójával úgy, hogy egyetlen kereke fentebb van 15 cm-el egy padkán. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#222023) Sped válasza zsola32 (#222004) üzenetére


Sped
aktív tag

Kb. 2 éve használok Bryton 410-et, de most jutottam el odáig, hogy kéne navigáció, ezért nézegetem a Garminokat. Jó drágák de nullás áruhitellel is el lehet őket hozni, csak még nem döntöttem el, tényleg kell-e. Garmin 830 a kinézett, szenzorokkal.

#222018 parandroid Na ezt látom én is. Ha már majdnem annyi, akkor már legyen a lehető legjobb.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#222024) Blackmate válasza ReFleXx (#222011) üzenetére


Blackmate
senior tag

A lánc ás a váltó fura pozíciójától eltekintve mi a véleményed a szerkezetről?

(#222025) Hasaggymeg válasza Blackmate (#222024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg akartam nézni, de már nincs... :F Eladták?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#222026) Jester01 válasza 6030D (#221989) üzenetére


Jester01
veterán

Még mindig sok ilyen szegmens van, sajnos úgy marad ahogy annak idején megcsinálta valaki. Ugye meg se lehet nézni ki a gazdája, üzenetet se lehet neki küldeni, hogy javítsa vagy törölje. Mondjuk strava automatikusan is finomíthatná az útvonalat a teljesítések alapján. Például az Alcsút DH szegmenst én rendszeresen nem kapom meg, mert a bryton pontos a szegmens meg lement az útról.

Van némi tolerancia az illesztésnél de erre nincs ötletem hogyan lehetne úgy csinálni, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon. Időnként valóban bosszantó, hogy a bringautas szegmensre illeszkedik az országút (Dinnyés-Agárd, Felső bicikliút a neve is) de ha kisebb lenne a tolerancia akkor meg GPS pontatlanság miatt gyakrabban nem adna meg érvényes szegmenseket.

Jester

(#222027) Blackmate válasza Hasaggymeg (#222025) üzenetére


Blackmate
senior tag

Hopp, tényleg eltűnt. Itt még megtalálható és még jó, hogy van B terv is egy ilyen Merida-ra.
A 28" és 26"-os kerékméret mennyiben/miben befolyásoló tényező? A vázmérete mindkettőnek 51-52 cm, ami stimmel a magasságomhoz.

(#222028) Hasaggymeg válasza Blackmate (#222027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha lehet ne legyen már 26"-os, kifutó termék egy jó pár éve már. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#222029) parandroid válasza Sped (#222023) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Garmint csak akcióban szabad venni, az meg újabban nemigen van. Amennyibe most kerülnek aktuális modellek, az konkrétan rablás. Az a 300 euró, amibe a 1030 került, amikor vettem, az nekem kb fájdalomküszöb. A dupláját biztosan nem adnám egy biciklis komputerért, akármennyire tetszik ez az új, solaros 1040. :(

Órával ugyanígy vagyok. 3 éve valami 230 euró volt akciósan a fenix5. Most egy solaros F7 ennek a 3x-osa. Mindeközben igazából a régi is mindent tud, amire nekem kell. Ha nagyon őszinte akarok lenni, igazából az FR235 is bőven elég lenne a mai napig, pedig az most lenne vagy 6 éves.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#222030) RexpecT


RexpecT
addikt

(#222031) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#222020) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg egy pont az AXS mellett. :) Az felteszi barhova, ha megnyomod a gombot. Van az azonnali 3 kapcsolas, amit terheles alatt is megcsinal, es nem szarozik vele. Bar nem tudom, mennyire egeszseges. Parszor kiprobaltam, aztan mindig ugy voltam vele, hogy inkabb egy kicsit elveszem a nyomatekot, ha valtok.

Tarolaskor szamit, hogy a lanc mennyire feszul? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#222032) Sped válasza parandroid (#222029) üzenetére


Sped
aktív tag

Olcsóbb már nemigen lesz semmi, romlik a forint, magas az infláció, ésszerűbb most bevásárolni, amíg a köv. adag import még drágább nem lesz. Hitelt is most érdemes felvenni még, a kamatok is folyamatosan nőnek. Ahol dolgozom nagyon durván futnak fel a hiteligénylések, főleg a fedezetlen.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#222033) stickermajom válasza Sped (#222032) üzenetére


stickermajom
addikt

Az elmúlt hónapokban ezzel indoklom asszonynak a bevásárlásaim. :DDD “Most kell megvenni szívem, hát mi lesz itt egy-két hónap múlva?!”

(#222034) Sped válasza stickermajom (#222033) üzenetére


Sped
aktív tag

Tökéletes érvelés. Én is bevásárolok, laptopot is most vettem meg lecseréltem a telót is. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#222035) 6030D válasza stickermajom (#222033) üzenetére


6030D
Ármester

Aztán majd gyertyafényben nézegetitek a Spectralt. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#222036) flash- válasza zsola32 (#222004) üzenetére


flash-
veterán

nekem a Bryton 420 pozitív , a 310 után végépp.
És ez a csiganyálas navigáció teljesen használható, ha turn by turn módon kreálod rá az utat irja az utcaneveket is. Budapesten, vidéken is teszteltem, teljesen oké, ha hibázott az azért volt mert hát egy tervezett térképről tötltöttem át bele az utat, az a térkép volt rossz(asszem át akart vinni a teve utcai rendőrségnél, de a valóságban ott le van szalagozva vagy csak épp csinálták nem tudom ) de ez egy kivétel volt igazából,.
a szoftver lehetne picit stabilabb, néha nem tud összecsatlakozni a telefonos app vele ilyenkor mindkét eszközt ujra kell inditani és aztán már jó. igazából ennyi a negativum.
párásodás nincs mert itt már normális technológiával(ragasztással) készül a kijelző.

Más.

BÜKK:
Bélapátfalva(tó) - Bél kő - Tar kő kört lehet megtenni?(trekkinggel,tehát elfogadható terepen? kicsit nem kell nyilván full sima út csak ne legyen extrém homokos,stb.)
vagy ez elég kemény montis?
nem igazán ismerem a környéket, milyenek ezek az utak amelyek ezeket összekötik? mennyire "járható" száraz időben?
valami ilyesmi kört(nem pont ezt ,ezt csak random terveztem,mert esetleg ha tudtok ezekre a pontokra egy megbízható kört akkor megköszönöm ha adtok egy térképet vagy gpx.et)
lényeg lenne a fenti helyek érintése egy körben kb. vagy viszonylag könnyen tekerhető módon :)
[link]

esetleg szalajka vízesésen "keresztül"?
[link]

Vgy ez?
ezt heatmapen csináltam:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#222037) stickermajom válasza 6030D (#222035) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem tudok elképzelni ennél romantikusabb programot. :D

(#222038) Jester01 válasza flash- (#222036) üzenetére


Jester01
veterán

Én is 310ről váltottam. Igazából a meglévő funkcionalitásban nem sok változást hozott. Az jó, hogy az auto stopot rendesen mutatja. Új dolgok közül a bluetooth értesítések megjelenítése jó bár azokból nagyon kevés látszik de legalább tudod, hogy jött valami, elő kell-e venni a telefont. Csiganyálat még nem próbáltam. Amit viszont elbaltáztak az a varia radar ... egyáltalán nem mutatja grafikusan pedig ott a csík. Hangjelzés az működik. Facebookon mindenkinek azt mondják írjon emailt, arra meg nem válaszolnak (annyit se, hogy megkapták). Ami kicsit fáj, hogy a kijelző nagyobb a 310hez képest de mégsem lehet értelmesen több mezőt kitenni rá. 1 nagy (a pillanatnyi sebesség) meg 4 kicsi van nekem most beállítva, ugyanúgy mint a régin.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#222039) Tajték


Tajték
senior tag

Üdv! Egy analfabéta kérdésem lenne srácok :R
Kormanyt szeretnék cserelni.
A fékkart és a váltót le lehet szedni anélkül hogy a markolatot le kelljen vágnom? Vagy ilyenkor új markolat is kell?

(#222040) zsola32 válasza Tajték (#222039) üzenetére


zsola32
őstag

a markolat sűrített levegővel simán lejön, illetve visszamegy

(#222041) Tajték válasza zsola32 (#222040) üzenetére


Tajték
senior tag

És ha nincs itthon sűrített levegőm? :N

(#222042) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#222043) cattus válasza Tajték (#222041) üzenetére


cattus
őstag

Szappanos víz.

Do the thing!

(#222044) ReFleXx válasza Blackmate (#222024) üzenetére


ReFleXx
addikt

nekem tetszik amúgy, de ugy latom mar elvittek

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#222045) andrisbandi válasza Tajték (#222039) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ledöntöd a bringát
müa gyorskötözőt dugva a markolat alá, vizet csepegtetsz (vagy alkoholt, pl ablaktisztítót)

Ha azt akarod felrakás után ne mozogjon,
hajlakkal kell fölapplikálni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#222046) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Az gáz, ha egy kazetta belül a tányérkák alatt műanyag? Gondolom a távtartók a fogaskerekek között. Masszívnak tűnik meg minden, de meglepődtem :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#222047) Tajték


Tajték
senior tag

Köszönöm srácok!!! :R

(#222048) jjeahh válasza jjeahh (#222046) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Eh, tárgytalan asszem, látom a haverom 5100-as Deore kazettáján is műanyag a távtartó.

Más: a gyári gumis Garmin konzolból elegem lett, mert rázós terepen lassan elfordult a Garmin. Kicseréltem Sramra, abban meg zörgött. Nosza, előkerestem a kínai konzolokat, mert van 3, Toseek, noname, hidemybell másolat és mindegyikben atom masszívan ül a Garmin ;] . Csak annyi a bajom velük, hogy a kormány elé nyúlnak, jobban szeretem a top cap konzolokat, vagy amelyik a stucnira jár.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#222049) sherlock82


sherlock82
senior tag

Én pár éve bryton 15 órát használok.
Elmenni a ból b be, stravaval szinkronizálni nekem bőven jó. Szerintem ezt a típust talán nem is lehet már kapni. :F

Más.
Elmúlt napokban kicsit többet voltam napon és nyeregben is a szokásosnál és az uv hatására is, eléggé sebes lett a szám és herpesz szerűség is megjelent.
Ezentúl tuti kenni fogom napfény védő szőlőzsírral hogy ezt elkerüljem.
Figyeljetek oda ti is, legyen az én esetem elrettentő példa számotokra.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#222050) Napfénysüti válasza parandroid (#222029) üzenetére

Pont pár napja volt hogy 7 éve 330 euróért vettem a Garmin Edge 510-et Bundle Packban.
Foghúzós volt akkor nekem de utólag megérte hisz a mai napig jól szolgál. Azért nézegetem hogy mire váltsak ha beadja az unalmast mert a mostani árak brutálisak. :(
Maradnék a Garminnál de max Edge 530 jöhet szóba vagy ami még eléggé tetszik az az Edge Explore (ár/értékben ezt igancsak dícsérik).

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.