Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) Tomi_Sci válasza bandus (#51891) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ironman-en nincs kerékpár megkötés. Ironman versenyek keretében rendezett rövid távokon sem.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#51902) bandus válasza Tomi_Sci (#51901) üzenetére


bandus
veterán

Ebben nem voltam biztos.

Amit a kollega linkelt gepet, ahhoz hasonlo felszereltseguek kortol es allapottol fuggoen 130-200k kozott mennek hasznalt piacon ahogyan en lattam, ujonnan 270-300k kornyeke.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51903) ivana válasza bandus (#51902) üzenetére


ivana
Ármester

Amit a kolléga linkelt az egy eleggé mixelt gép, négyszöges suntour hajtás, tektro fékek, egy régi 105 szett, olcsó alu váz, annál ezerszer jobb van már 100 környékén is, vagy egy 200 körüli új mostani tiagra jobb.

Mondjuk igen lehet inkább időfutam kormány kellene triatlonra.

(#51904) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ma összeraktam az új bringám végre. :)
2 szer akkora dobozban jött mint a szokásos.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Hétvégén viszem hegyre, most még csak városba mentem vele egy kicsit, de már most érződik, hogy a futóművében komoly tartalékok vannak. Hiába csak 120mm rugóút, de a 29"-es kerékkel párosítva egy tank. :)

(#51905) cseter válasza Runner_fxr (#51904) üzenetére


cseter
tag

Gratulálok, nagyon szép jószág!

(#51906) Upo válasza ivana (#51903) üzenetére


Upo
addikt

A lányom serdülő korcsoportban van, ott még rövid távokat mennek, a legutóbbi versenyen volt 500m úszás, 12km bringa és 3km futás, másnap a sprint meg 200m/4km/1km, nagyjából ilyeneket mennek, annyira extrém bringa nem kell. Amúgy sem élsportolót nevelünk, kedvtelésből csinálja, élvezi, az egyesületben jó a hangulat és a társaság. A bringával kapcsolatban ilyesmire gondoltam, akkor egy mostani tiagra/sora felszereltséggel nem fürdünk be?

Könyöklőt amúgy szoktak használni, bár olyan extrémeket nemigen látok mint az időfutam gépeken. A mi favoritunk Faldum Gábor, na ő egy élsportoló, most a tiszaújvárosi nemzetközi világkupa versenyen ezüstérmes lett, a következő versenye amerikában Edmonton-Chicago-Cozumel helyszíneken lesz, az olimpiai kvalifikációs listán most 28. helyen áll. Neki azért kicsit komolyabb bringája van, ilyen könyöklőt használ.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51907) Bicskás válasza Upo (#51906) üzenetére


Bicskás
tag

Nem tudom megnézni mert nem vagyok az ismerőse légyszíves kattints rá hogy kép megjelenítése és annak a linkjét küldd el mert akkor azt mindenki meg tudja nézni. :R

(#51908) Upo válasza Bicskás (#51907) üzenetére


Upo
addikt

KÉP

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51909) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Straván léteznek hosszú szegmensek ? (10-20-50-100km)
Szegmens hosszra lehet szűrni valahogy ?

(#51910) krx21 válasza Runner_fxr (#51904) üzenetére


krx21
nagyúr

Szép nagyon! Kipróbálnám...
A pedált kicserélném...Hány kiló így aksikkal?

(#51911) bandus válasza ivana (#51903) üzenetére


bandus
veterán

Nem tudom mit ertesz uj alatt, de boltbol kihozva nem kapsz 200ert tiagra felszereltseget, de talan meg sorat sem. Mindenkepp a hasznalt piacot javaslom, ott az emlitett arkategoriaban nagyon jo gepek kifoghatok, de tt semmikepp sem kell. Vesznek ta pluszban egy rovid konyoklot, ami faldum kepen is latszik, es meg is van a dolog.
Pl egy ilyet http://apro.bikemag.hu/browse/orszaguti/kerekpar/cannondale-orszaguti-kerekpar-hasznalt-l305349.html

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51912) bandus válasza Runner_fxr (#51904) üzenetére


bandus
veterán

Aaaz igen, grat hozza, nagyon popec gep, sok balesetmentes km-t vele! Ha egyszer arra jarok lehet megcsodalom :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51913) ivana válasza bandus (#51911) üzenetére


ivana
Ármester

A szettre értem, hogy újabb bocsi. Sora az mondjuk boltból is van bővebb annyiért. De egyet értek valami olyasmi kell nekik mint a cannondale amit linkeltél olyan 54-55-ös méretben.

(#51914) Runner_fxr válasza cseter (#51905) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi! Szerintem is szép darab, elektromosokhoz mérten az egyik legszebb design. Nagyon eltalálták.

krx21: 21,5kg így kompletten, és csak 1 aksija van. :) Kb 8kg a motor és az aksi. A súlyelosztása nagyon jó. Kék pedált akartam rá, de most az elfogyott, egy kicsit színesíteni akartam.

bandus: Köszi! Szeptemberben lesz csillebérci tesztnap, lehet, hogy megyünk mi is, attól függ hogy megkapjuk e a testbringákat addig, ott meg tudod nézni az elektromost is.

Feltöltöttem jó pár képet az Eurobike-ról, még van, majd feltöltöm azt is. :) Van egy olyan márka, hogy CKT, Francia cég, ott láttam először, gondolkozunk rajta, hogy lesz a boltban pár darab.
Eurobike 2015

(#51915) Frenky89 válasza Runner_fxr (#51914) üzenetére


Frenky89
őstag

Az a fat Lefty elég komoly.

(#51916) TayRol válasza Runner_fxr (#51914) üzenetére


TayRol
veterán

olyan márkák is vannak, amikről itthon nem, vagy alig hallottunk, de mégis kenterbe verné a legtöbb konkurensét. hihetetlen jó cangák voltak a kiállításon.

(#51917) atok666 válasza TayRol (#51916) üzenetére


atok666
őstag

Pl?

Atok

(#51918) TayRol válasza atok666 (#51917) üzenetére


TayRol
veterán

Norco, Polygon.

(#51919) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#51904) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tetszetős. Majd nyomd az infót a kerékszettről. Az enyém is ilyennel épül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51920) Runner_fxr válasza Frenky89 (#51915) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az tényleg beteg, mondjuk a cannondale-nél sosem voltak normálisak! :)

Próbáltam az itthon ismertebb márkákat megnézni, illetve pár érdekességet, de ez csak a jéghegy csúcsa, rengeteg számunkra ismeretlen márka volt, brutális méretű rendezvény, a képek ezt nem adják vissza. Érdemes megnézni. De akkor mind a 4 napra.

Tothgera30: Egyenlőre annyit tudok mondani, hogy gyönyörűen forog, a hátsóagy reteszelése is mesés. :)

[ Szerkesztve ]

(#51921) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Van egy eladó villám ha valakit érdekel :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#51922) fpeter07 válasza Cathfaern (#51860) üzenetére


fpeter07
veterán

2010 tajekan vettem aldiban egy kesztyut, meg ma is azt hasznalom, pedig mar tobb rajta a kopas, mint a gel. A mostaniak minosegileg teljesen elmaradnak tole.

(#51923) Because


Because
őstag

nemrég írtátok, hogy vajon melyik montifaj fog kihalni pont most néztem az ebike oldalát:

egész szépen látható, hogy 26"-ból már eléggé megcsappant a kínálat

[ Szerkesztve ]

(#51924) bandus válasza TayRol (#51918) üzenetére


bandus
veterán

Ezt egyebkent mire alapozod, azon kivul, hogy jol neztek ki? :)
Nekem a fuji gepek tetszettek nagyon a kepeken, es volt egy kuurvajo fekete bergamont outi ilyen neon sarga es kek festessel, na az odavert :K

Ooo, es az utolso kepen ott a stigmata is! A legnagyobb kedvenc!

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51925) fpeter07 válasza Because (#51923) üzenetére


fpeter07
veterán

Jaja. Hamarosan be kene szerezni egy fully vazat. Lassan mar nem gyartanak.

(#51926) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

Szeretnék egy MTB -ot vásárolni. Sajnos nem tudok olyat venni amilyet szeretnék , így hozzátok fordulnék
segítségért. 70.000 körül szánnék rá , használata javarészt aszfalton, de így is MTB -hoz húz a szívem.
Tudom ennyiért nem kell túl jóra számítanom.
Esetleg ami még számíthat , férfi , 178cm. És újat szeretnék.

(Egyébként Kross Hexagon X5 nézegettem.)

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#51927) ivana válasza wolf13 (#51926) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyiért csak használt van, mondjuk aszfaltra mtb az ilyen fából vaskarika dolog.

(#51928) wolf13 válasza ivana (#51927) üzenetére


wolf13
őstag

Igen gondoltam , és esetleg márka , hogy melyik fele lenne értelmes körülnéznem ?
Mármint használtak között.

[ Szerkesztve ]

(#51929) Because válasza fpeter07 (#51925) üzenetére


Because
őstag

27,5 a jövő :)

most sikerült fejre állnom az enyémmel, olyan szépen elkaptam egy árkot aztán bukfenc... a bal csuklóm egy időre sikerült használhatatlanná tenni (az ágyneműt nem tudtam összehajtani). megint elgondolkodtam egy sisakon lehet szükséges lesz lassan :U

(#51930) ivana válasza wolf13 (#51928) üzenetére


ivana
Ármester

Márkát nem nagyon tudok így mondani, keresgélj, ha találsz valami tetszetőset linkeld be, és itt kapsz véleményt róla.

(#51931) wolf13 válasza ivana (#51930) üzenetére


wolf13
őstag

Pl.: [link]

Telefonon mar beszéltem vele. Csak munkába járásra használta. Terepen nem volt.

Ezt kollegám ajánlotta. [link]

Ez messze is van , es kicsit leharcoltnak vélem.

(#51932) ivana válasza wolf13 (#51931) üzenetére


ivana
Ármester

Helyedben valami vintage montit néznék crmo vázzal és tisztességes hajtással, agyakkal stb.

(#51933) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#51920) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kaptam rá vegyes véleményt, hogy ugye a hátsó racsnitest alu, ennek megfelelően a SRAM kazetta szépen kezdi megenni, bár mindegyiket. A racsni "csak" sima kalapácsos, nem "racset". A küllők a keresztezéseknél egymáson dörzsölődnek és nyekergő hangot adnak, bár itt lehet az után állítás maradt el. Viszont írták már hogy bejáratás után nagyon patent, könnyű, és XC-re használható szett.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51934) bandus válasza Because (#51929) üzenetére


bandus
veterán

Nehogy vegyel sisakot! Csak a hulye divatmajmok es hipszterek hordjak, teljesen felesleges! Plusz a fejednek is melege lesz tole.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51935) TSanya válasza Hasaggymeg (#51866) üzenetére


TSanya
aktív tag

Ilyen áron ez a KTM még mindig túlárazott?

:)

(#51936) Doki16


Doki16
addikt

Szerintetek ez a bringa megérheti az árát. Valamennyit még lehet alkudni belőle. Csak úgy összességében érdekelne, hogy jó-e, ti milyennek látjátok. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#51937) Solad


Solad
őstag

Bódva-völgyi maraton. 150+ indulóval, 45 km kevés szinemelkedéssel, az én szintemhez képest erős mezőnnyel.

Elkövettem azt a hibát hogy otthon hagytam a sisakom, így haza kellett menni, épphogy odaértem a rajtra, hideg izomzattal kellett elindulni, ennek köszönhetően 8-10 kilométer után már bajok voltak combban.

Épphogy kezdtem helyrerázódni, amikor 18 kilométer környékén későn reagáltam le egy iramváltást és leszakadtam, így egy üldözőbolyhoz csatlakoztam be ami viszont lassabb volt a kelleténél.

A magamnak kitűzött egy óra 25 perces szintidőt így is öt perccel megjavítva 11. helyen sikerült beérni. Legközelebb nem bénázom el :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51938) fpeter07 válasza Solad (#51937) üzenetére


fpeter07
veterán

Durva az az átlag. :R Jövőre cserélnem kell a 42-es nagytányért vissza 48-ra, mivel síkon csak 33 körül tudok menni vele. Én montizom, versenyen el sem tudom képzelni a 25 feletti átlagtempót.

(#51939) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sajnos eseménydús volt a mai Vuelta. :(

(#51940) Solad válasza fpeter07 (#51938) üzenetére


Solad
őstag

Koszonom! Ezen a koron egy olyan 37-es atlagig jo lettem volna ha picit jobban jonnek ossze a dolgok.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51941) Napfénysüti

Mit szóltok a színharmóniához? :D

Ma volt az első közös tekerésünk úgy hogy párom már az új géppel jött.
Hazafelé meg belebotlottunk a főnökébe, tényleg elektromos Ultegra váltós Cube outija van. Jövő héten majd kifaggatom hogy milyen. Viszont a főnöke barátjának egy gyönyörű Colnago C59-ese volt Campa Bora kerekekkel. Majdnem helyben elélveztem, nem győztem csorgatni a nyálam. :Y

Més que un club!

(#51942) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Vettem 2db kerekagyat, remelem jol valasztottam. Novatec. Hatul ugyan ez van, csak azt hiszem 712-es, jo lesz baratnom bicajahoz. Elol Tattoo -van, egyidos a bicajjal. Eszrevettem, hogy nem sima a futasa, es mintha kicsit 'orolne' is. Ez parban volt olcso. Ido mire megjon, addigra megrendelem az uj tarcsafekeket is. Meg kell egy lanc, pedalok, ules. Lancbol XT 9 sebesseges hajtashoz jo lesz auj XT lanc. Nekem 08-as rendszerem van, olyan lancot mar nem kapni, de gondolom az mellekes.
Meg persze jo lenne mar egy uj vaz is, de azzal meg varok. Szeretem a mostanit, mert pille konnyu, de mar regi tipusu, es utott-kopott. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#51943) atok666 válasza Napfénysüti (#51941) üzenetére


atok666
őstag

Milyen pedal van a gepen? Gondolom nem shimano - a Colnagora gondolok ofc :) Amugy mit raknak Campa gruppos bringakra? Keo?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#51944) Napfénysüti válasza atok666 (#51943) üzenetére

Mod: TayRol így már vágom. Sajna nem láttam biztosan de egy Super Record lehetett. Pedálból meg ugye úgyis a tulaj dönti el mit tesz fel. Már sajnálom hogy nem lőttem képet mert ilyen bringát nem látni minden nap. :N

Volt még egy harmadik gép is ott valami Mata márkájú. Na azon Record szett volt az tuti. De a Colnago mellett a másik két gép labdába se rúghatott nálam pedig azok se filléres jószágok voltak.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#51945) TayRol válasza Napfénysüti (#51944) üzenetére


TayRol
veterán

a C59-re gondolt.

(#51946) atok666 válasza Napfénysüti (#51944) üzenetére


atok666
őstag

A tiedet ismerem/latom :) A Colnagora gondoltam :)

Atok

(#51947) TayRol válasza atok666 (#51946) üzenetére


TayRol
veterán

Look-ra tippelnék.

(#51948) Napfénysüti válasza atok666 (#51946) üzenetére

Ilyesmi színű volt: Colnago C59

Més que un club!

(#51949) fpeter07 válasza Solad (#51940) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is szerettem volna, ha múltkori versenyen nem kapok két defektet. De hát utána lehetett túrázni. :D

(#51950) Solad válasza fpeter07 (#51949) üzenetére


Solad
őstag

Ne is mondd, az mindig öröm. Mondjuk aszfalton ritkán kapok defektet, de szivatom én magam anélkül is. Múltkori szlovák versenyen megálltam egy srácnak gumileszedőt meg belsőt adni csak hogy utána egyedül mehessek :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.