Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200001) nexus6 válasza Ringman (#199917) üzenetére


nexus6
aktív tag

ha találnál, írd meg nekem is. brutál örülnék egy ilyen cipellőnek. a régi álmom és imádott cipőm volt a handball spezial

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#200002) -=RelakS=- válasza polonic (#200000) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

űűű... kéccáeze'

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#200003) bszg@ válasza polonic (#200000) üzenetére


bszg@
tag

Két éve Csopakon egy családi szoba 150e volt 2 éjszakára. :((

(#200004) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hibikeon érdemes szétnézni, pár jó deal a teljesség igénye nélkül:
ESI Chunky: 10,59 €
Schwalbe Smart Sam Performance 37-622: 11,90 €
Topeak JoeBlow Max: 15,10 €
A "10% Summer Sale Voucher"-re kattintva egy 10% off kupont is adnak. Ha lenne amiket vásároljak most innen, tuti bevágnék a kosárba egy ESI Chunky-t is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#200005) fulton


fulton
addikt

Szerintetek egy Shimano Acera RD-T3000 9 sebességes megfelelő, olyan turás kerekezés 60-100km. Enyhe terep (olykor) használatra? Vagy valami más kapható váltót ajánlanátok.
Illetve bizonyos 9 sebességes váltóknál az baj ha a fogaskoszorú 11-30 as? vagy csak azt nézzem hogy 9 sebességes.

[ Szerkesztve ]

(#200006) jjeahh válasza fulton (#200005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem jársz rázós terepen, okés, de nagyon gyenge a rugója, enyhe terepen már csattog és elállítódik. Ha erősebb váltó kell, akkor inkább Deore RD-M592, vagy valamelyik Sram.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#200007) Astery


Astery
senior tag

Említettétek, hogy a kulacsból kicsöpögő víz befolyhat az agyhoz. Ma megfigyeltem és az enyém is csöpög pedig direkt figyeltem rá, hogy jól lezárjam. Ha veszek vmi drágábbat az valószínűleg jobban fog zárni? Van ajánlott típus?

(#200008) sherlock82 válasza polonic (#200000) üzenetére


sherlock82
senior tag

A kempingekhez képest a révfülöpi teljesen jó, de mégis csak egy kemping.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#200009) Hasaggymeg válasza fulton (#200005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megfelel.

RelakS... úgy van, 8 óra nyeregben is sok.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#200010) fulton válasza jjeahh (#200006) üzenetére


fulton
addikt

M591 van raktáron az is tökéletes?

Még biztos ami biztos rákérdek, a meglévő 7 fogaskoszorúm kijön és helyére egy 9 es jön.
A meglévő 119/68mm monoblokk cserélve lett 68/118mm -re. Ez megfelelő lesz vele szerintetek? 3 tányéros

[ Szerkesztve ]

(#200011) bszg@


bszg@
tag

Egy pozitív dologról beszámolok.
Panaszkodtam itt, hogy eltört a Rudy Project szemüvegem. Tegnap elmentem, hogy veszek egy másikat, vittem a régit, hogy tegyék át a dioptriás lencséket. Mondták, hogy 2 év a garancia, úgyhogy ma visszamentem a számlával és kicserélték.
Jár nekik a piros pont.

(#200012) Hasaggymeg válasza fulton (#200010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annak utána kell még nézni hogyan megy fel a 9es sor a 8as helyére. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#200013) Musaka


Musaka
senior tag

Sziasztok.
Tegnap leadtam a bringám mert lötyögött a hátsó kerék. Gondoltam csak feszíteni kell a konusz csavaron, és ha már ott volt kicseréltetettem a a nyeregcsövet mert mindig becsúszott a vázba (27.2 => 27.8 igaz ezt meg tudtam volna magamnak is csinálni). A nyeregcső 6900 forint volt. Hátsó tengelyt megnézte szétszedte, nem cserélt a végén semmit csak beállította. A végösszeg 13500 forint lett. Reális szervízdíj volt? Vagy legközelebb vigyem máshova?

[ Szerkesztve ]

(#200014) nmate91


nmate91
tag

Fordult már elő veletek, hogy zárt térben eldurrant mellettetek 6,5-7 bar? Azóta nem túl kellemes a csend, olyan sípolás van...

Egyébként végignéztem a gumit, sehol semmi rajta, felni is oké... előtte másik gumival 1500km alatt semmi. Ez 100km-t bírt. Először menet közben sikerült, aztán hazaértem és a pót belső is. De csak a hátsó, első fasza.

(#200015) 6030D válasza J.C.G. (#199982) üzenetére


6030D
Ármester

Azt érezte, hogy ha nem tükör az aszfalt, akkor egyből visszafogja. Szerintem is a legjobb mindenes gumi a RaceKing. 25 euro a Perf. változat. Milyen méretben kell?

Főni: minden gumi tubeless, mondtam. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200016) szimpláncsak válasza evilskati (#199995) üzenetére


szimpláncsak
tag

Geográfus terepgyakorkaton egyszer már végig mentem valami hasonlón. :) Akkor másnaposan annyira nem élveztem, de a kilátás több helyről tényleg nagyon frankó volt :)

(#200017) jjeahh válasza fulton (#200010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az M591 sajnos nem tudom milyen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#200018) szimpláncsak válasza Ringman (#199992) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nekem a cross race-en hajtogathatós schwalbe x-one allround volt gyárilag.

(#200019) fulton válasza Hasaggymeg (#200012) üzenetére


fulton
addikt

Feladtam. Nem variálok már, jó lesz a kazettás 7 es. Marad a Tx500 agy elől hátul, a váltó remélem használható..aztán tekerés :) Talán majd eccer uj bicó. Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét. :R
(de legalább kicsit beleástam magam, már nem vagyok annyire járatlan a témában)

[ Szerkesztve ]

(#200020) Hasaggymeg válasza 6030D (#200015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

... minden gumi tubeless csak nem ittál eleget.🤭 Nem mertem elsőre úgy belevágni, ha azzal csinálom meglehet most eszem a kefét lehet azért sz@r az első :F

fulton... ilyen ez ha beleásod magad rájössz milyen nehéz 6árt húzni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#200021) draco31


draco31
veterán

Bovden házba érdemes kis olajat juttatni, vagy el kell fogadni, hogy max 2 évenként csere az egész?
Ma cseréltem első hátsó váltónak kompletten, mert úgy berohadt, hogy meg sem mozdult. Télen nyáron, esőben hóban használós a bringa.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#200022) arcitec válasza draco31 (#200021) üzenetére


arcitec
addikt

Ha így használod nyilván való, hogy rendszeresen foglalkoznod kell vele. Tisztítás, olajozás. Jómagam a láncot tisztítom 300km után. Majd kenőanyag.Mindig.
Meg is látszik a fogaskerekeken, tökéletesek. ;)

(#200023) flash- válasza fulton (#200019) üzenetére


flash-
veterán

Elvileg a 7es rendszer bike24 szerint kompatibilis a deore hátsó váltóval
link

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#200024) draco31 válasza arcitec (#200022) üzenetére


draco31
veterán

A fogak nekem is rendben vannak, bár most kicsit sokat vártam az olajjal, sokat volt esőn.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#200025) J.C.G. válasza 6030D (#200015) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Kíváncsi voltam, hogy érdemes lenne e kipróbálni a Schwalbe olcsóbb gumikat, de akkor maradok én is a RaceKing mellett.
Még 20 euróért vettem és van egy tartalék hátulra. Elég jónak mondják a mintáit akikkel beszéltem. Még a MountainKing az ami elgondolkodtatott. (26x2.2-es gumikat használok.)
Tervezek összedobni még egy aszfaltos kereket is, azután egy ideig nem kell gumikkal foglalkoznom.

[ Szerkesztve ]

(#200026) fulton válasza flash- (#200023) üzenetére


fulton
addikt

Igen valóban, kérdés hogy a Shimano Hg71 láncal ami ugye egy 6-8 sebességes lánc, kompatibilis e, fut e szépen vele.

Egyébként a mostani kis váltóm ami van a bicón füles felfogatású. Mi kell nekem ahhoz hogy én ezt a csavaros váltót a vázra fel fogassam? Ha nem is ezt az m591 et , sok helyen olvasom hogy tanácsos 7 es hez 7 es hátsó váltót tenni...
Egy acera m360 ast veszek hozzá. (ami szintén csavaros felfogatású ezért kérdezném)

[ Szerkesztve ]

(#200027) draco31 válasza fulton (#200026) üzenetére


draco31
veterán

Azt hiszem itt kell keresgélni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#200028) Hasaggymeg válasza draco31 (#200021) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó bowdenezést kell venni rendes végkupakokkal és szigeteléssel, meg bowdenszállal, vagy végig kell vezetni házban ha lehet, esetleg a végig héjban vezetett Jagwire Elite típust...azokat nem kell cserélni 2,de még 5 évente sem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#200029) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van itt valakinek Garmin Edge GPS-e?

Van egy Edge Explore-om és van egy pár idegesítő szokása amira hátha tud valaki gyógyírt:
- Mikor töltőre dugom bekapcsol
- Mikor leszedem töltőről bekapcsol
- Mindig csipog ha nem talál GPS-t. Nem lehetne ezt csak activity közben? (Házban ne keressen, mert nem fog találni)
- Van hogy nem képes syncelni az appal lásd:

És a záró kérdés:
Akinek van Wahoo Elemnt Boltja az talákozott hasonlóval? :F Mint egy alternatíva...

(#200030) fulton válasza draco31 (#200027) üzenetére


fulton
addikt

Rendben. KÖszi.

A V fékem rozsdásodik, hogy lehetne a rozsdát eltávolítani legjobban? Ti mit használtok erre?

(#200031) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!

Megnéztem a Riverside 120-at, szerintem azt fogom venni közlekedésre, viszont lenne egy kérdésem: Trekkingeknél más a méretezés? Csak mert nekem az M-est ajánlja a kalkulátor, de annak 615mm a TT-je, pont ma ültem rá egy S-esre és nem tűnt olyan kicsinek.(Az S-esnek 585 a TT-je.) Továbbá az M nyeregvázcsöve is elég magas, az S 46-osa bőven elégnek tűnik a 171 centimhez.

(#200032) 6030D válasza J.C.G. (#200025) üzenetére


6030D
Ármester

Én sose mentem Schwalbeval, mindig elkerült, de venni nem vettem, mert az volt a mondás, hogy könnyű, de kopik, és defektel. Nyilván a 1,5 kilós nem, de az nem érdekelt. Szóval maradt a Conti, majd a Mitas. Szerintem xc-re itthon a Race King tökély, ha nagyon kell előre a tapadás, akkor CrossKing. Mitasból ez Scylla/Kratos, szerintem (!) jobb defektvédelemmel, de jobban kopnak. Mindenkinek más, meg kicsit túl is van gondolva hobbi szinten. Szerintem. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200033) zsocy válasza IMIIKE1998 (#200031) üzenetére


zsocy
őstag

Ha ráültél as S-re és jó volt akkor nem mindegy mit mond a kalkulátor? Vedd a kipróbált és jó méretet és el ne kezdj megint ezzel trollkodni ;]

(#200034) parandroid válasza IMIIKE1998 (#200031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

171 centihez felejtsd el az M-et, az max tradítional chinese méretezés szerint az, bármilyen gyártónál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#200035) tacto válasza IMIIKE1998 (#200031) üzenetére


tacto
aktív tag

S

(#200036) Friczy válasza fulton (#200010) üzenetére


Friczy
senior tag

Ha a jelenlegi fogaskoszorúd menetes (7-esnél erre jó esély van), akkor csak úgy tudsz 9-esre váltani, ha agyat is cserélsz. Na meg természetesen váltókart.

(#200037) Friczy válasza Vasinger! (#200029) üzenetére


Friczy
senior tag

Edge 1030-am van, ezt a bekapcsolást töltőre csatlakozáskor/levételkor néha csinálja, néha nem. Egy gombnyomás, és elalszik, nem csipog. Sync problémám nem szokott lenni vele.

(#200038) parandroid válasza Vasinger! (#200029) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az első kettő az normális. Ha nem talál gps jelet, akkor kérdezi, hogy átváltson-e offline módba. Ezt azért nem szeretem, mert akkor úgy marad, és a következő használatnál kikapcsolt gps-szel fog indulni. Az utolsó problémát meg az app bezárása, és újraindítása meg szokta oldani.

Van egy csomó bosszantó hülyesége a garminnak, de ezzel együtt szerintem még mindig a legjobb alternatíva. Még akkor is, ha az amúgy borsos árral is kalkulálunk. Nem mellesleg igen gyakran frissítenek - ami a problémák megoldása mellett sokszor új problémákat is előhoz, de hát ez egy ilyen műfaj.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#200039) ivana válasza Friczy (#200036) üzenetére


ivana
Ármester

Ha kazettás akkor is. A 7 sebi kazetta test kisebb.

(#200040) bardi válasza 6030D (#200032) üzenetére


bardi
aktív tag

Mi szintünkön csak a technikai tudás hiányának pótlására kell a jó gumi :D

'92 Honda VFR 750

(#200041) lajo


lajo
senior tag

Kicsit elvesztem a geometriákban, illetve új a kategória. Ez nektek egy jó méretnek tűnik?
[kép] [kép]

(#200042) 6030D válasza bardi (#200040) üzenetére


6030D
Ármester

Inkább arra, hogy elhigyjük, hogy a gumi tudja. Vagy arra fogjuk, hogy a gumi volt rossz. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#200043) Ablakos


Ablakos
őstag

Hogy kell láncot választani a meglévőm helyett? Megszámolom a szemeket és ugyanolyat veszek az jó lesz?
(Gepida e3/h8 sebességes TRK)

(#200044) jjeahh válasza 6030D (#200032) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vannak amatőr és profi haverjaim is, akik semmi különbséget nem éreznek egy Maxxis - Schwalbe vagy agresszív vs gyors gumi között, egyik haverom még a vacak rugós teló és a levegős Rockshox között sem érzett semmi különbséget. Van aki azt sem érzi, ha 2 kiló olajsár darál a láncon, más meg lesz*rja, ha csattog a hátsó váltó terepen. Ugyanakkor vannak olyan emberek, akiket két összeverődő bovden hangja is zavar (jelen!) és vannak akik a gumikra is nagyon érzékenyek. Szerintem nem azon múlnak ezek a dolgok, hogy valaki hobbi szinten nyomja-e vagy profi, inkább igényesség, szőrszálhasogatás kérdése. "Sajnos" én pont a minden szarra igényes kategóriába tartozok, minden kellemetlen apróság hamar elkezd zavarni.
szerk : van egy olyan haverom is, akinek a láncán vastagon ül az olajsár, a teló nyomja ki a rozsdás trutyit magából és minden csapágy darál a bringán, de őt nem zavarja. A ruhái viszont mindíg újak és drágák kell legyenek, meg patyolat tiszták, képes minden tekerés után sisakot mosni :D . Neki egy mez megér 200 eurót is, de a gumija szénné van kopva, mert sajnál rászánni 15 eurót. Szal kinek mi :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#200045) bardi válasza 6030D (#200042) üzenetére


bardi
aktív tag

Igen, ha kiforog a hátsó felfelé, az biztosan a gumi hibája! :DD

Kanyarokban én nagyon gyík vagyok, mászásnál is, egyedül féktávon érzek a gumik között lényegi különbséget általában.

'92 Honda VFR 750

(#200046) itouchfan válasza lajo (#200041) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem kicsit kicsinek tűnik, lehet hogy eggyel nagyobbat néznék.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#200047) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Megjöttek a kukacaim. Ebéd után lehet méretre vágni őket, és betömni a kerékbe ^^

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#200048) Friczy válasza Ablakos (#200043) üzenetére


Friczy
senior tag

A láncokban általában több szem van újonnan, mint amekkora felszerelt állapotban van, láncbontóval kell ugyanakkorára szabni, mint a meglévő. A lánc szélessége a sebességfokozatok függvényében változik, 8 sebességes lánc kell neked.

(#200049) lajo válasza itouchfan (#200046) üzenetére


lajo
senior tag

Ez XL-es, 484 a reach elvileg, igaz a felsőtestem elég hosszú.

(#200050) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ma hazafele előttem két székely körversenyes tag fagyizgatva karbon Devron prototípus országútikat tolt 2x12 AXS hajtással meg ilyen nyalánkságokkal :Y . Van a Devronnak prototípus karbon xc montija is, nem értem az ilyeneket miért csak versenyeken használják és miért nem lehet megvásárolni őket. Árban biztos odavernének a konkurenciának.

Más: szerintetek holnap merjek úgy tekerni, hogy kb. 20ml tej van az első gumimban? Sajnos hétvégén nincsenek nyitva a bringaboltok, hogy tejet vegyek. Gondolom a legrosszabb ami történhet, hogy defektet kapok és nem tömíti.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.