Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117001) Because válasza StLui (#116998) üzenetére


Because
őstag

amúgy én mindenkinek adnék egy állami támogatott elektromos Smart féleséget ha már autós :D nevetségesnek érzem munkahelyemre tekerve a nagyobbnál nagyobb kombikat, SUV féleségeket amikor mindegyikben 1-1 ember ül a dugóban :U

(#117002) Because válasza zoli03 (#117000) üzenetére


Because
őstag

szomorú is vagyok ezért, mert ezek már kopnak azért rendesen... egy igazán strapa 1-2 x 8 sebi bárkinek elég lehetne

(#117003) bringasisti válasza Because (#117002) üzenetére


bringasisti
őstag

A rendszer két elgondolkodtató problémát tartogat. Hamar kopik és drága az alkatrész, és mivel nem sok ilyen gép van forgalomban ezért a szervizben egy hiba esetén nem tudják eljátszani hogy leveszik a polcról a csere alkatrészt kipróbálják
ha nem válik be akkor másik egységnél nézik meg ugyanúgy. Nehéz kizárni hol a bibi

BENEFON DELTA--------N8

(#117004) Toobee válasza Because (#117002) üzenetére


Toobee
veterán

Most egy 11,8 kg-os 160-at mozgó karbon fullyról beszélünk. Nyilván vehettem volna 15 kg-os 3x10-es rendszerrel szerelt belépő gépet is, de nem azt választottam.

https://barbieripnk.hu/

(#117005) zoli03 válasza Because (#117002) üzenetére


zoli03
őstag

Annyira nem kopnak gyorsan. Vannak 11 sebességes láncok, amik meglepően sokat bírnak. Azért 1x8-ban igen nagy ugrások lennének. Plusz közel sem olyan strapabíróak, mint régen (nekem több 8-as láncom hamarabb kinyúlt, mint a 11-es). Amúgy meg ha valaki komolyabb szinten sportol/vagy telik neki drága biciklire, akkor arányaiban azért nem olyan drágák az alkatrészek se (nem csak a kerékpározásnál van így, hanem a legtöbb hobbinál).

(#117006) cozmo válasza z123456789 (#116984) üzenetére


cozmo
őstag

A bringán minden csavart ezzel huzok meg 2-15Nm között. Karbonnál ez létkérdés. A többire már más válaszolt.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#117007) 6030D válasza bringasisti (#117003) üzenetére


6030D
Ármester

Pont ugyan ezt mondták 15 éve a 8-9-es rendszerről is, nem? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#117008) Ákkk válasza macy (#116980) üzenetére


Ákkk
addikt

Létezik levegős változata is de ha levegős a rajta lévő auto szelepet szerintem te is felismered..

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#117009) Runner_fxr válasza Lami66 (#116991) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Pontosan azért nem tette fel nagy lánckerékre mert elállítódott a felső végállás. Bovdent megnéztem rajta, ott problémát nem találtam. Ezzel kezdtem, nyilván. Váltó is egyenes. Váltókar mechanikai hibát kizárnám. Viszont amikor a sor elkezd kicsit kopni, az már okoz némi lassulást, bizonytalanságot a váltásban. Szemre ezek a kopások nem igazán látszanak. Amúgy meg kismillió esetet láttam, hogy a sorcsere oldotta meg azt, amikor már elfogytak az ötletek. Olyat is sokat láttam, hogy egy elvileg kompatibilis, zsír új sorral nem működött jól, majd egy másik sor és azzal jól működött. De ma még ránézek, mert a váltóval nem sok időm volt foglalkozni, csak gyorsan átfutottam. Alapvetően működik, de Sram-hoz mérten nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#117010) Ákkk válasza Toobee (#116992) üzenetére


Ákkk
addikt

Ha újként vetted és nem verted oda valamihez kifogtál egy rossz váltót a sram esetén láttam már ilyet több mint 2 millás új bringáknál is.
Vagy a rajta lévő lánc nem jó.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#117011) eddie1978 válasza StLui (#116998) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Néhány alkalommal már beírtam ide emiatt. Miben befolyásolja a kolléga/bárki más életét az, hogy ki mit használ? Ez nem szigorúan csak rá vonatkozik. Nem tök mindegy kinek mije van? Mire költi a pénzét? Mivel tölti az idejét? Amíg ez olyan dolog amivel maga számára, netán mások számára is jót tesz. Ítt most az egészség megörzésre gondolok, mert itt bringázunk ebben a topikban. Persze vannak más szempontok is, de ebbe most ne menjünk bele.

Múlt csütörtökön volt egy mókus a vonaton hazafelé, aki azzal kezdte, hogy mennyi volt a bringám. Jól elhajtottam. Utána még erőlködött, hogy minek ez nekem. F@sz kivan. Nem mindegy neki?

Nincs itt semmi látnivaló. Oszoljanak!

[ Szerkesztve ]

(#117012) Thrux válasza bringasisti (#117003) üzenetére


Thrux
csendes tag

Az, hogy drága, relatív. Gyk: nem drága, csak keveset keresel. ;)

(#117013) Lami66 válasza Runner_fxr (#117009) üzenetére


Lami66
őstag

Egy ilyen 11-es rendszer már eléggé ki van centizve, egészen pici változások is azonnal érződnek. De 500 km-után nem ezt várja az ember. Egy teszkós montival talán történhet ilyesmi, de egy felső kategóriás Sramról van szó. Vagy már a Sram se a régi?
11-es bringa akad itthon (Shimano 105-tel), van benne 1000 km. és vásárlás óta nem kellett babrálni, de ez egy vacak Triban, attól nem várható más. Mondom mindezt úgy, hogy a saját bringámra nem teszek Shimano váltót, mert én a Sramban hiszek.

(#117014) Toobee válasza Lami66 (#117013) üzenetére


Toobee
veterán

Írtam már többször, hogy használtan vettem. Lövésem sincs, hogy előtte mennyit futott.

https://barbieripnk.hu/

(#117015) Lami66 válasza Toobee (#117014) üzenetére


Lami66
őstag

Bocs, ez az apró, ámde fontos részlet elkerülte a figyelmem. Ha már más is hajtotta előtted, akkor bármennyi km lehet benne, sőt még az is megeshet, hogy már nem az eredeti lánc koptatja azt a hátsó sort.

(#117016) bringasisti válasza Toobee (#117014) üzenetére


bringasisti
őstag

Akkor már tudjuk miért szabadult meg tőle az előző tulaj

BENEFON DELTA--------N8

(#117017) Toobee válasza bringasisti (#117016) üzenetére


Toobee
veterán

Mert sort kell cserélni? Vicc :D ezek szerint minden bicajt el kell adni ha cserés a sor?

https://barbieripnk.hu/

(#117018) Csokicsibesz válasza bringasisti (#117016) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ezeknek az okoskodásoknak nem tudom mi az értelme.
A kommentjeid fele teljesen értelmetlen, látszik, hogy nem értesz a témához de hozzászólsz.

Nyilván egy kb. 700 ezres bringát azért ad el valaki, mert kéne venni 20 ezerért új sort...

[ Szerkesztve ]

(#117019) bringasisti


bringasisti
őstag

Hogy én is panaszkodjak kicsit: leadam tegnap a rendelést a Truvativ cuccra és még egy visszajelzés sincs. Felhívom őket az a csaj veszi fel aki a kávét főzi . Azt mondja ezt a márkát nem forgalmazzák. Kérdezem miért van a kínálatukban? Nem tudott válaszolni

BENEFON DELTA--------N8

(#117020) pc360 válasza bringasisti (#117019) üzenetére


pc360
addikt

Ez hogy jön ide, vagy milyen információt hordoz, ha még a bolt nevét se tudjuk meg? Vagy ott fekszik valahol az előzményekben? Egyébként meg ha nem kormányról vagy egyéb, mozgóalkatrész-mentes Truvative-ról van szó (főleg, ha hajtókar), akkor én lemondanék a helyedben a márkáról. Hulladék mind, illetve a nagykeres háttere is kétes – nem véletlenül nehezen beszerezhetők. A belépőszintű hajtókaraik 2 hét alatt lefittyedtek nálam, a felsők meg nehezen szerelhetők, és a csapágyazásuk is katasztrófa a Shimano Hollowtech II-esekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117021) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Ez a bicikli ér ennyit? Az atala vázról nem találtam sok mindent. Mintha olasz lenne, de a columbus csöveket sem tudom értelmezni. Nekem kicsit soknak tűnik, de jó állapotban van.

(#117022) Runner_fxr válasza Ákkk (#117010) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy a sorokkal lehet beszopni. Tényleg sok esetben tapasztaltam megmagyarázhatatlan dolgokat. Pl zsír új Sunrace sor adott rendszerben nem működik, pedig kéne, majd egy másikban igen. De Shimano-nál is szoktak lenni érdekes dolgok.

Sram-nál kevésbé tapasztalok ilyen jelenségeket, legalább is új alkatrészeknél.

Lami66: 2014-es a bringa, jó állapotú, de már egészen biztosan nem az első lánc fut a soron.

bringasisti: Tudod az a baj, hogy összekevered a felső kategóriás gépeket az alap, olcsó gépekkel, és ezen a szemüvegen keresztül vizsgálod. Top kategóriákban egészen más szükségletek vannak, sokkal több karbantartást igényelnek ezek a precíz műszerek, és előfordul, hogy egy sor vagy egy lánc kevesebb ideig bírja mint mondjuk egy alap 8-as rendszeren, vagy akár egy külső gumi hamarabb elkopik. Viszont a teljesítményük összehasonlíthatatlanul jobb! És a 11 fokozaton sem érdemes csodálkozni, egy 1 X-es hajtás mellett, ha nagy hegyekre mész, kell hátra egy nagy átfogású, lehetőleg finom átmenetekkel rendelkező sor. Ma már a 11-46, 10-50-es átfogás sem ritka ezekben a kategóriákban. 10-42, 11-42 átlagosnak mondható, meg a 11 sebesség is. Általános felhasználásra, egy városi igáslóra nekem sem kéne alap 8-as rendszernél komolyabb, mert szerintem is felesleges. De itt két külön világról, felhasználás területről beszélünk.

(#117023) pc360 válasza thornadoj (#117021) üzenetére


pc360
addikt

A Columbus (PDF) egy csőmárka, azon belül különböző típusokkal. Ebből építik a legjobb acélvázakat, habár így, önmagában, csőtípus nélkül sokat nem ér az információ. Szerintem megérheti, ha tényleg hibamentes, bár én sík városba se vennék singlespeed-et, a heteró bringáknak több értelmét látom. Ha mégis ennél maradnál, egy A-HEAD-es átalakítással érdemes lenne számolni még. Én azt a pár ezret pedig még leakudnám az árból.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117024) thornadoj válasza pc360 (#117023) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszi a választ! Bocsi a hülye kérdésért, de miért jobb az a-head? én arra gondoktam, h a külsők cseréjét is megpróbálnám lealkudni :P

(#117025) pc360 válasza thornadoj (#117024) üzenetére


pc360
addikt

Igen, azt sem árt. :) Azért jobb, mert nem kacsázik annyit, mint egy ilyen pipaszár. Biztonságosabb, merevebb, szárazabb érzés úgy irányítani a gépet.

Azt majd vedd figyelembe, hogy a 40 centis kormány nem túl széles! Lehet, hogy érdemes lesz azt is cserélni 42-esre, ha kicsit is vállasabb vagy.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117026) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, ESI. Asszem értem mit esznek rajta az emberek, bár azért azt túlzásnak érzem, hogy a világbajnok versenyzők nagyrészének a bringáján tenyleg ilyen van :F . Mert jó cucc, olyan érzés rámarkolni mint két csöcsre, de egy normális puha gumimarkolat is van ilyen jó... csak legyen türelme az embernek 100 félét összevásárolni és tesztelgetni, mire végre egy beválik :D . Tetszik még az az ESI logó is, menő... már ha észreveszi valaha valaki aki ismeri a márkát :DDD . Ami nemgyerebe, az az, hogy a bordázás hiányának hála érezhetően melege van néha a tenyeremnek rajta, mivel nincs ami elvezesse az izzadtságot. Meg ma amikor 35 fokban másztam nagyon meredek hegyen felfelé, le is izzadt a tenyerem és hát olyankor azért bizony csúszik. Mondjuk cserébe amikor nem tocsog a tenyerem az izzadtságtól, olyankor nagyon tapad.
Squirt wax-ról egyelőre nem tudom mint mondjak, olyan mintha rárecskáztam volna a láncra :DDD
Ja és jött egy kínai Duuti kulacs is, na ez teljesen jó cucc, normális minőségű az egész, van porvédő kalapja és vééégre ebből absz nem szivárog a víz (!!!) :D . Mondjuk van ennek is pár apró hibája, picit a csutora nehezen jár, így egy kézzel nem lehet kinyitni és egy nagyon picivel kisebb mint a többi kulacsom, így az alu kulacstartót enyhén hozzá kellett állítani, hogy ne zörögjön. 500ml verzió, 750ml verzió.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#117027) Mezga Aladár válasza pc360 (#117025) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért lenne bizonytalan a régi stucni? Ha rendben van akkor halál merev. Egy vékony acélvázas bringához optikailag jobban is illik, mint az ahed. Max. annyi az előnye, hogy nem kell megbontani a kormány bandázst, fékkart, ha cserélni akarod pl. azért mert rövid/hosszú.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117028) thornadoj válasza pc360 (#117025) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszi a tanácsokat! :R Még sose volt kos kormányos bringám. Még arra is gondoltam, h lecserélném egy bullhornra. Mindenesetre letesztelem így, ha sikerül megszereznem. szerinted 80 reális ár érte?

(#117027) Mezga Aladár : Mondjuk egy jó stucnival szerintem jobban nézne ki. Nézegettem néhány csepel royal 3-ast stucnival, és nagyon baba :-)

[ Szerkesztve ]

(#117029) pc360 válasza Mezga Aladár (#117027) üzenetére


pc360
addikt

Azért bőven tud lenni különbség nyúlékonyságban. Lehet, én azért voltam erre érzékenyebb, mert ugye viszonylag nagy testsúllyal, és hát Thomson kormányszár + Truvative Hussefelt kormány sok éves használata után próbáltam pipaszáras országútit, de olyan volt, mintha gumiból lett volna. Azon sokat dobott az átalakítás. 60 kilóval persze lehet, hogy én se szórakoztam volna, meg nem közvetlen monti után. De szerintem a kormányzásban sokat segít a merevség, nem beszélve arról, hogy eltörni is lényegesen nehezebb (sajnos ez is 3x-os tapasztalat, így nem teljesen alaptalan para nálam).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117030) Mezga Aladár válasza pc360 (#117029) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

60 kiló még serdülő koromban voltam. A versenysúlyom volt 69-72 kg. Most 112 kg és most sem érzem hogy bizonytalan lenne. A láncvillánál érzem, hogy rugalmas, de ez egy acélvázas bringánál normális. Bár múltkor tekertem egy montival és ha jobban belefeszültem akkor a lánckerék beleért a vázba. Szó szerint centiket hajlott a váz(alu volt).

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117031) pc360 válasza Mezga Aladár (#117030) üzenetére


pc360
addikt

Próbáltad ugyanazt a gépet AHEAD-el? Egyszer érdemes lenne, ha azt a 2-3 ezres átalakítót, meg egy kormányszár kölcsönkérést megér neked. Nem rossz irányban változtatja meg a tulajdonságait, nem az a ruganyosság fog hiányozni a kényelemből. Annak szerintem semmi helye nincs a kormányzás környékén.

A montiknál én is kivoltam ezektől, a jó kis szögletes Kona Hoss Deluxe volt erre a megoldás. Ég és föld merevségben a kis gömbölyded megoldásokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117032) Mezga Aladár válasza pc360 (#117031) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyszer lehet kipróbálom. Tetszenek a kompakt kormányok, de akkor mindent cserélni kell körülötte. (fékkar, bandázs, és ahead kormányszár+átalakító)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117033) pc360 válasza Mezga Aladár (#117032) üzenetére


pc360
addikt

112 kilóval mindenképp ajánlott – mondom én ezt egy 10-essel többel. Az bőven túl van a pipaszár teherbírásán / stabilitásán. Már 80 kilóra azt mondanám, hogy felejtsd el a pipaszárat, mert labilis és veszélyes.

Ha a befogó-méret, és így a kormány nem változik, akkor a féket miért kellene cserélni? Persze, ha már egyszer nekifutsz, akkor érdemes oversized-olni, de egyszerűbb lehet megúszni a megfelelő stucnival.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117034) Mezga Aladár válasza pc360 (#117033) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha a befogó-méret, és így a kormány nem változik,

Ha-ha. Normális fej 25,4 méretben ezüst színben, és ugyanez a kormánynál?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117035) pc360 válasza Mezga Aladár (#117034) üzenetére


pc360
addikt

A befogó-méretekkel és az aktuálisan elérhető eszközökkel nem vagyok tisztában, ezért volt feltételes a mondatom. Bár a kérdésed nem értettem.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117036) Mezga Aladár válasza pc360 (#117035) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Abban a méretben és színben nincs normális. Most úgy sem aktuális mert minden ki lett cserélve a váz/villa/kormányon kívül. Elfogyott a keret. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117037) IzI


IzI
senior tag

Hi

Ezen 2 gépen mit változtatnátok? Ami nagyon gyenge rajta,úgy max 20-30e Ft ráfordítással. Elvileg lehet variálni az összeállításon és mondták,hogy írjam meg mit szeretnék változtatni.
[link]
[link]

(#117038) pc360 válasza IzI (#117037) üzenetére


pc360
addikt

Eggyel jobb váltó, vagy hajtás beleférhet. Az ezeknél a 200 környéki gépeknél nem árt, mert eléggé ki vannak spórolva. 20-30-ból egy-egy jobb generáció talán felpakolható rá.

Pedálból mindenképp kell rá egy normális, ami lehetőleg SPD, pl. Shimano M520 + a hozzávaló cipő. Azzal lesz teljes a bringa, bár ez a duó önmagában több lesz, mint egy 30-as. De a legrosszabb esetben is, amíg erre nem tudsz költeni, kell rá egy értelmes platform pedál a gyári röhejes műanyag vacak helyett. Az 6-7 ezer.

Meg aztán a megfelelő világításról sem érdemes elfelejtkezni, az is elvisz minumum egy 20-ast, ha elöl-hátul tölthető, véglegesebb darabokat szereznél. Ha lezáró kell, az megintcsak egy 20-as fölött lesz (Evolution 4 STD + Flex kábel).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117039) Tomi_Sci válasza jjeahh (#116996) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A squirt előtt lezsirtalanitottad a teljes hajtást? :))

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#117040) jjeahh válasza Tomi_Sci (#117039) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hátö, amennyire sikerült :DDD . A láncot kimostam benzinben és a lánckerekeket, fogaskoszorút megkeféltem. Sajnos utóbbit nem tudtam leszedni, túlságosan rá van bikázva... :( . Tudom, rakjak a kulcs végére csövet és próbájam úgy, viszont most nem volt kéznél semmilyen cső.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#117041) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#116938) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Abban esetleg tudsz segíteni ,hogy a melyiket vegyem(145 vs 155 mm)? Hogyan tudnám ezt pontosan kimérni? Gyanítom kisebbik kell, mert nem vagyok egy nagy ember.

(#117042) Lami66 válasza IzI (#117037) üzenetére


Lami66
őstag

Most őszintén? 200 ezerért a Merida 8 sebes Macera váltást ad, négyszögtengelyes Tourney hajtóművel????
Mit cserélnék rajta? Semmit, mert csak a váz maradna. A féken kívül nevetséges cuccok halmaza az egész ennyi pénzért. De ha tetszik, vedd meg. Aztán ne csodálkozz ha egy 80 ezres CTM trekkingen ugyanilyen felszereltséget látsz.
Korábban írtam, hogy ugyanennyiért már elfogadható cuccokkal van a Speeder 200-as. Az nem jó?
https://ebike.hu/termekek/kerekpar/fitness/112463_merida-speeder-200-fitness-kerekpar/

(#117043) IzI válasza Lami66 (#117042) üzenetére


IzI
senior tag

Igen,jó lenne,ha méretileg is lenne nekem,de sajnos nincs.185 cm vagyok és 54-56 az kicsi tudtommal :F
Úgy is várnék,amíg kijön 2019-es model és akkor kifogni valami akciósat.

[ Szerkesztve ]

(#117044) Peterhappy válasza jjeahh (#116940) üzenetére


Peterhappy
őstag

(#117045) robee19 válasza Lami66 (#117042) üzenetére


robee19
tag

Akartam kérdezni én is, hogy mi az a mtb, amit nyugodt szívvel tudnátok ajánlani hétköznapi használatra, de úgy hogy ha kedvem támad felmenni a hegyekbe egyet kirándulni, akkor ott is megnyugtató biztonságot adjon. Az ár mondjuk egy 200 ezres környéki (inkább alatta). Amivel nagyon szemezgetek az a Focus Black Forest a Hervisből (vagy bárhonnan), esetleg egy Cube Analog. Ami kétszáz alatti, az szinte mind Acera váltós, vagy gyengébb telóval van. A Focusban az a Fox teló nagyon csábít.

[ Szerkesztve ]

(#117046) jjeahh válasza Peterhappy (#117044) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, én is élveztem, pedig nem vagyok vallásos. Csak egyet bánok: hogy a közönség azért szemetelt valamennyit és a szervezők az összeset ott hagyták a nyeregben :N . Ma ahogy tekertem kifele, az út szélén a fű tele volt szórva zacsikkal meg poharakkal...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#117047) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Valaki szokott amúgy ebike.hu-ról rendelni? Itt is van lehetőség egy hétig visszaküldeni, ha nem használtad a terméket? :/

[ Szerkesztve ]

(#117048) Mezga Aladár válasza IMIIKE1998 (#117047) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

igen

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117049) Peterhappy válasza jjeahh (#117046) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagy élmény lehetett. Én sem vagyok vallásos, de szívesen megnéztem volna.

Más:
Tervezi valaki, hogy rendel mostanában Bike-discountról vagy Bike24-ről?
Budapestiként betársulnék. Jelige: postaköltség-felezés

(#117050) Tomi_Sci válasza jjeahh (#117040) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem a láncot ha teljesen kenőanyagmentesre letisztitottad már elég. Elvégre a görgők között kéne a kenésnek kifejteni a hatását. Nekem kb. egy hete jött meg a bolgár sráctól, de csak kettőt tekertem vele mtb-vel. Az egyik annyira saras volt, hogy már nem tudtam váltani a vezető görgőn lévő dzsuva miatt, szóval nem sok esélye volt a waxnak, a másik meg rövid volt mert siettem.

Kiváncsi leszek, hogy mennyire "taszitja" a koszt, meg, hogy tényleg lehet-e egy kefével láncot takaritani :B

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.