Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52600) üzenetére

Nekem Aliexpresszes mezeim vannak többségében illetve egy márkásabbam a Stelvios mez amit még olaszban vettem (Sportful márkájú).
Van Decathlonosom is de azt már nagyon ritkán használom, jobban preferálom a 3 zsebes mezeket. Amúgy az Alis mezek egész korrektek annyi pénzért de azért a Sportful mezemen látszik hogy nem véletlen volt drágább, valóban jobb minőségű.
Mondjuk a kerékpározásban is szinte alap dolog hogy a jobb sajnos drágább is egyben.

Més que un club!

(#52602) JackFeryll válasza Hasaggymeg (#52600) üzenetére


JackFeryll
őstag

Sajnos ez ilyen. Egy egész éves ruházat közép-felső kategóriából százezrekben mérhető.

Decából nekem Aerofit 700 van, akciósan jó volt az ára. Szeretem, bár a mez hátulját eléggé tudja húzni a súly ha megpakolod a zsebeket pont a nagyon vékony/aero anyag miatt.

[ Szerkesztve ]

(#52603) andrisbandi válasza Napfénysüti (#52601) üzenetére


andrisbandi
őstag

Alis linket kérek az eladóhoz. Körülnéznék. Köszi :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52604) Napfénysüti válasza andrisbandi (#52603) üzenetére

Konkrét linket nem tudok adni én két eladótól is rendeltem. Beírod az Ali keresőjébe hogy "bicycle jersey" és kidob vagy ezer félét. Van minden csak győzzön az ember neki tetszőt választani.
Lehet legközelebb nézek egy Tinkoff-Saxo mezt mert az elég jól látható és még jól is néz ki. :)

Més que un club!

(#52605) Syd69 válasza belaazallat (#52582) üzenetére


Syd69
aktív tag

115 kg

Én mint (közlekedési mód) vaddisznó :C

Alma

(#52606) Tothgera30 válasza vendingo (#52573) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Őszintén szólva lehet nem nekem kellene válaszolnom erre a hsz.-re, mert kissé elfogult vagyok a rókás teleszkópok irányába. De mivel volt mindkettőm, és jelenleg két Fox-os gép is van a családban, ezért átlátom a dolgokat. Használt verzió azért nehezíti meg a dolgokat, mert láttam már olyan rókás villát ami 3-4 év után először volt széthúzva, és verseny körülmények között kapta az ívet. Reba-nál a régebbiek a szimeringnél nyomták az olajat, az újak egész jók. Szóval ha volt szervizelve, akkor mindkettő ütős, nagyon is. a Reba TK kományról vezérelhető lock-out-ja egy kalap kaka, beragad, néha hidegen, máskor melegen nem működik. Ehhez képpest a Fox Float-é mesés, és vajpuhán kapcsolható. Én jobban szeretem a teleszkóp T szárán lévő kapcsolót, az oldscool, és megbízható. Persze ha két ugyan olyan jó állapotban örvendő villát veszünk alapul, akkor a Float hamarabb megindul, puhábban, finomabban mozog, és én merevebbnek éreztem, míg olykor a Reba (kis túlzással) szétrázta a kezem. Úgy tudom neked LTD-d van, nekem is olyan volt, Evo 32-essel, szerintem jobban illik egy olyan géphez.

Amúgy van egy eladó, gyorszáras, tapered, egy versenyt látott (Újhely maraton), 2014-es, friss full szervizes Fox Float 32 Evolution-om, a Merida Big Nine Lite 1500-ból, mert előre QR15-ös szettet kap ő is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52607) belaazallat válasza Syd69 (#52605) üzenetére


belaazallat
addikt

Akkor már értem, egy súlycsoportba vagyunk. Javaslom a 25 széles gumit, Én ilyet használok, ez bírja a gyűrődést, ha nem fékezed el. Tudom, ez nem az az árszint, mint a mit keresel, de hosszabb távon lehet megéri.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#52608) Solad válasza belaazallat (#52607) üzenetére


Solad
őstag

Én is ilyet használok, bár jóval olcsóbban is megkapni, így talán jobban megéri :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52609) belaazallat válasza Solad (#52608) üzenetére


belaazallat
addikt

De ez ugye nem B-kategóriás, ami 1 év után kirepedezik, megkeményedik a gumi és nem tapad?

Nekem már volt szerencsém több B kategóriás conti gumihoz, köszönöm, inkább kifizetem a dupláját.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#52610) Solad válasza belaazallat (#52609) üzenetére


Solad
őstag

Április óta használom, cirka 2500 kilométer van benne, semmi ilyesmire utaló jel nincs rajta :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52611) vendingo válasza Tothgera30 (#52606) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi az infót.
Nem tervezem lecserélni a Reba telót, elégedett vagyok vele, csak mindig itt motoszkál bennem, hogy mi lett volna ha LTD SL-t veszek, mert abba DT Swiss kerekek, Fox teló lett volna XT felszereltséggel, csak éppen 100k felárral.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#52612) bandus válasza vendingo (#52611) üzenetére


bandus
veterán

akkor 100k-ért egy jobb felszereltségű bicót vettél volna :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52613) (jan) válasza Runner_fxr (#52594) üzenetére


(jan)
őstag

A menetes hátsó agy hogyan különböztethető meg ?

60-70k körül akarok tartós bringát venni. Gepida Alboin 100 Ezt a cangát néztem de elég sok rosszat írnak róla, meg hát csak acélváz.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#52614) Tothgera30 válasza vendingo (#52611) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy bandus írta. Amúgy nekem olyan volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52615) belaazallat válasza Solad (#52610) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi! Akkor majd legközelebb kipróbálom!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#52616) syler123 válasza (jan) (#52613) üzenetére


syler123
veterán

Acélvázas bringát semmiképpen, akkor inkább ez.

(#52617) ivana válasza (jan) (#52613) üzenetére


ivana
Ármester

[link] Alapból a legegyszerűbb, hogy kazettás agyon van lockring olyan recés izé :DDD (amin nincs olyannal reméljük nem találkozol, de van régi shimano, de ritka).

(#52618) Syd69 válasza Solad (#52610) üzenetére


Syd69
aktív tag

Köszi a tippet (súlycsoporttársamnak is)

Alma

(#52619) Hasaggymeg válasza vendingo (#52611) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és még 100-ért már carbon is lehetett volna.A felső határ a csillagos ég.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52620) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#52619) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...azért halkan megsúgom hogy egy belépő carbon váz nem egyenlő egy Elite C68-al, egy high-end alu váz ugyan olyan tömegben jön ki, és azért valljuk be, barom biztosabb...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52621) Bicskás


Bicskás
tag

Kár hogy ilyen kvrv@messze laksz megihatnánk egy alkoholmentes gyümölcsös üdítőt együtt.

Sokat tanulhatnék tőled.

(#52622) Runner_fxr válasza (jan) (#52613) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hátul 6 vagy 7 sebesség van manapság a menetes agyakon és 8 fokozattól felfelé már kazettás.

60-70-ért nem fogsz tudni kompromisszumok nélküli, tartós bringát venni. Újonnan ez a belépő kategória, filléres alkatrészekből. Persze működik, de sok alkatrésze nem a tartósságával fog elkápráztatni.
A tengelyek, kónuszok nem bírják túl sokáig ezekben a bringákban, a műanyag perselyes monoblokk is egy elég gyenge darab, hamar tönkre szokott menni. 140-150 körül kezdődnek a tartósabb, minőségi új kerékpárok.

(#52611) vendingo: Elképzelhető, hogy jobban jártál volna az egyel magasabb felszereltségűvel, ha most ezt utólag akarnád fejleszteni arra a szintre, akkor az többe lenne mint 100k. Ez mindig így van, de persze valahol meg kell húzni a határt, mert mindig van egyel jobb. :)

(#52620) Tothgera30: Ez pontosan így van, a belépő karbonvázak tele vannak üvegszövettel is. Nem azonosak a minőségi karbonvázakkal. Máskülönben nem lehetne őket ilyen "olcsón" adni.

[ Szerkesztve ]

(#52623) JackFeryll válasza Runner_fxr (#52622) üzenetére


JackFeryll
őstag

"Ez pontosan így van, a belépő karbonvázak tele vannak üvegszövettel is. Nem azonosak a minőségi karbonvázakkal. Máskülönben nem lehetne őket ilyen "olcsón" adni."

pl egy Wilier Izoard XP, vagy egy GTR még ebbe a kategóriába esik egy Cento1, Zero.7 meg nem ?
Ez mit jelent a gyakorlatban ? Lesz-e ettől valami nem ajánlott vétel ?

(#52624) Runner_fxr válasza JackFeryll (#52623) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Wilier egy elég jó márka, nem hinném, hogy bármelyik vázukkal gond lenne, de vannak gyártók ahol a belépő karbon nem igazán merev ott ahol kell és súlyelőnye sincs egy minőségi aluval szemben. A nagyobb neveknél a belépő karbonnal sincs gond, de a drágább karbonvázak minden gyártónál minőségibb, több karbonszövetet és kevesebb üvegszövetet tartalmaznak. Ezáltal könnyebbek és merevebbek ott ahol kell, de drágábbak is.

[ Szerkesztve ]

(#52625) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#52624) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem gyártókat írtam volna, hanem modelleket. Megemlíteném hogy az Orbea Alma carbon váza is szépen repedezik, és nem egy "olcsó" kategóriás szénszálas frame, bár a garanciális support elsőrangú. Még mindig a Scandium/Alu vázak híve vagyok, és egy jó Acél/Cro-mo váz ütős kombó lehet, de ugye a mai divat szerint a Carbont kell eladni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52626) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Lehet rosszul gondolom, de aránytalanul drágának tűnik a CX vonal némely gyártónál. (itt nem magyar fejjel és fizuval gondolkodva kellene adniuk 120k-ért az alábbi bringákat, hanem CX vs MTB vonalat összehasonlítva értem a különbséget) Cáfoljatok meg ha nem így van. Árban (talán felszereltség szintben) nagyjából egyformákat próbáltam párosítani néhányat példának.
Canyon: MTB vs CX
Rose: MTB vs CX
Cannondale: MTB vs CX Itt nem tudtam találni felszereltségben és árban hasonlót. MTB vonal durván drágább hasonló szinten.

Három-négy éve nézegetem a CX vonalat, de szerintem sok 600-700k egy alu vázért és két kerékért így durván fogalmazva és elvonatkoztatva a magyar fizuktól. Lehet ez a fajlagos drágaság a hypenak köszönhető? CX, gravel stb őrület bejött kb 2? éve nagyjából. Azért egy össztelős montiban érzésre több cucc van.
Egyelőre fejvakarás van, hogy mi legyen.

(#52627) ígyvanferi válasza eddie1978 (#52626) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És ha országútival hasonlítod össze őket? Ahhoz azért közelebb állnak a cyclocross gépek. Vagy akkor még nagyobb a különbség?

(#52628) eddie1978 válasza ígyvanferi (#52627) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Itt arra gondoltam este félkómásan, hogy egy montiban még van első-hátsó felfüggesztés is. Lehet itt is az az ár képzés alapja, hogy annyi az ára amennyiért még elviszik. Lehet rossz a gondolat menetem. Csak elmélkedek.

(#52629) ivana válasza eddie1978 (#52626) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem ott lesz a megoldás, hogy a hidraulikus tárcsás ultegra szett sokkal drágább mint az xt szett.

(#52630) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#52620) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én még halkabban megsúgom,hogy ha sok pénzem lenne sem vásárolnék szénszálas vázra szerelt bringát. Egy esés,ütődés után izgulnék mint állat vajon nem-e sérült meg a szerkezete valahol.Verseny szinten biztos számít az a pár gramm,talán 1-2 kg,de amatőrként inkább a tartósságot és ütésállóságot helyezném előtérbe. Kipróbálnám mert mégiscsak egy új technológia mely egyszer talán teljesen felváltja a könnyű fémeket,de ma valójában még ha eltekintenének az árkülönbségtől akkor sem választanám a karbont.

(#52628) eddie1978 ...igen ez egy létező jelenség.Majdnem minden márkánál jobb felszereltségűt vehetsz ugyanazért a pénzért montiból mint akár már országútiból is! Meglehet,hogy a divat diktálja az árat,vagy kevesebb fogy belőle mint mountain bike-ból,esetleg "profibb" a célközönség aki így hajlandó többet fizetni,de lehet,hogy csak a könnyítések árát fizeted meg.Ami a CX-et illeti ez még mindig egy újdonságnak számít mely mindig drágább az elején.
A Cannondalenél a lefty nagyon megdobja a hegyi bringa árát.Ott talán a Slate-el kellene hasonlítani,abban is az van.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52631) Napfénysüti válasza eddie1978 (#52628) üzenetére

Országútinál meg CX-nél a fékváltókar tud elég húzós árú lenni.

Més que un club!

(#52632) Because válasza Napfénysüti (#52631) üzenetére


Because
őstag

hát igen még egy tourney 2x7 sebi is ~30000ft

(#52633) Napfénysüti

Ma egy éve hogy komolyabban gondoltam a kerékpározásra és megvettem a Focusom.

Ebből (még a boltban készült tesztkör után):

Ez lett:

Nem kevés pénzben volt de nagyon szeretem. Eddig körülbelül 3500 közös km-t tekertünk és sose volt gond vele, nem hagyott cserben pedig kapja a terhelést. Remélem még sok szép közös km-t megyünk együtt lehetőség szerint pár híres európai emelkedőt is megjárva. Stelvio, Gavia ugye már megvolt ott kellett is teljesítenie keményen.

Ha minden jól megy jövő héten megkapja az új láncot is és akkor végre olyan lesz amilyenné eredetileg is szerettem volna varázsolni. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52634) atok666 válasza Napfénysüti (#52633) üzenetére


atok666
őstag

Nekem picit fura a kulacstartok szine :)

Atok

(#52635) Napfénysüti válasza atok666 (#52634) üzenetére

A fekete az túlságosan beleolvadna a vázba, nekem kifejezetten bejön hogy elüt tőle de olyan színnel ami magán a bringán is megtalálható. :)

Més que un club!

(#52636) TayRol válasza Napfénysüti (#52633) üzenetére


TayRol
veterán

Nem rossz a nyeregtáskád. Én is keresek olyant, amit a nyeregpálcákhoz hozzá lehet rögzíteni, de nem merev, hanem puha, tépőzáras megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#52637) Napfénysüti válasza TayRol (#52636) üzenetére

Ez egy Scott márkájú még anno a montimhoz rendeltem ebike-ból de az outira is tökéletesen passzol.
Annyi bajom van vele hogy egy mai telefon már a szélessége miatt nem fér bele de mostanában ezt úgyis a mezzsebben hordom. Viszont gumileszedő (2db), pótbelső és a kis imbuszos szerszámkészletem együtt elvan benne. :)

Més que un club!

(#52638) TayRol válasza Napfénysüti (#52637) üzenetére


TayRol
veterán

Pont menne az én bringámhoz. :)

(#52639) andrisbandi válasza atok666 (#52634) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ja, és a pedálok sem szép zöldek :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52640) zoli03 válasza Napfénysüti (#52633) üzenetére


zoli03
őstag

A villa nyakát nem vágod le?

(#52642) Napfénysüti válasza zoli03 (#52640) üzenetére

Minek? 2 kis házagoló van csak felül. Nem mellesleg többször olvastam már hogy karbonnyakas villánál tanácsos legalább egy házagolót a stucni felett hagyni. :)
Ha durván kilógna felfelé akkor le lehetne vágni de a jelenlegi állapotban semmi értelmét nem látnám.

Més que un club!

(#52643) Hasaggymeg válasza zoli03 (#52640) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hátha még nő! ;]

(#52637) Napfénysüti...szóval montis voltál te is,te áruló! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52644) zoli03 válasza Napfénysüti (#52642) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem nagyon nem néz ki jól, ha felül meghagyják a hézagolót, de ha téged nem zavar, akkor mindegy. Gyárilag sincs felette hézagoló, úgyhogy ha nem hagysz felül, akkor se lehet baja.

(#52645) Bicskás


Bicskás
tag

Amúgy ez nem balesetveszélyes ?

(#52646) Hasaggymeg válasza Bicskás (#52645) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a pár cm tompa vég nem oszt vagy szoroz. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52647) Napfénysüti válasza zoli03 (#52644) üzenetére

Ez összvissz kb 1cm-nyi hézagoló. Szerintem egyáltalán nem vészes, sokan ennél többet is meghagynak. Na meg ha egyszer eladom a gépem és valaki túristásabb beállítást szeretne akkor levágott villanyakkal azt már nehéz lenne megvalósítani. :)

Hasaggymeg: igen az volt előtte mert régebben nem volt pénzem országútira. De sose terepeztem igazán, csak lightosan mentem vele max földúton. Mindig is országútit akartam, szerintem messze ezek a legszebb kerékpárok. :B

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52648) szjoci válasza Hasaggymeg (#52646) üzenetére


szjoci
őstag

Úgy bizony... Az oldalamba viszont már állt a kormányszarv és a lockout kar is.

(#52649) Tothgera30 válasza szjoci (#52648) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezért jó ha a villán van a lock :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52650) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#52649) üzenetére

Pont szombaton volt alkalmam meglesni közelről egy Cube montit amin RockShox villa volt meg remote lockout kar. Na ilyet én még eddig nem láttam így próbálgattam hogy milyen zárni/kioldani. Elég fura volt , az előbbi, nyitni már egyszerűbb. De tényleg jó kis kiálló karja van, nem szívesen fejelném meg. :DDD
Amúgy egy frankó kis XT-s bringa volt Shimano fékekkel, ha montiznék biztos szívesen elfogadnám. :)

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.