Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#195001) parandroid válasza paler (#194999) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a stevensnek komoly sértés, ha a ktm-hez hasonlítgatják…

Amúgy márkát nem ajánlunk, csak konkrét bringát. Mindenki tud összerakni olyat, aminek a te felhasználási módodhoz, vagy az igényeidhez semmi értelme.

Hasaggymeg: Azért ebben az 1000 eurós sávban már vannak használható teleszkóppal szerelt gépek, ez nem a 150.000-s áruházi kacatok szintje.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#195002) renikke válasza Hasaggymeg (#195000) üzenetére


renikke
csendes tag

Köszi!!

(#195003) truefx


truefx
aktív tag

De akkor ennyi erővel sima taposóval is lehetne országútizni, normál edzőcipővel, garantáltan nem fogsz totyogni mint a pingvin. Valszeg az oútira ha felültél, akkor élvezed, hogy effektívebben mennek át a wattok és lesz belőlük km/h, mint a trekkingen. Akkor meg az SPD-SL -t is tessék felvenni! Én azt szeretem benne, hogy eggyé válik a lábam meg a hajtás, még a sárga stoplival is. Soha nem hajtottam SPD-s pedált, de nem is vagyok kíváncsi rá.

(#195004) paler válasza Hasaggymeg (#195000) üzenetére


paler
aktív tag

Még a Stevens Primera-t is gyenge telova szerelik össze?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195005) Hasaggymeg válasza parandroid (#195001) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a baj, hogy nem is nagyon ismerek a Paragonon kívül olyan trekking villát melyet ajánlanék. :F... aztán lehet van, de Paragonnal szinte csak a prémium kategóriás cross-trekkinget szerelik.

paler... SUNTOUR NRX-D-DS-LO nem tudom milyen, de 40e forintért nem lehet nagy eresztés mikor a legalapabb RS is 70e körül van. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#195006) paler válasza parandroid (#195001) üzenetére


paler
aktív tag

:Y ennyire komoly gyártó!!!
Tetszenek a kerekparjai, de csak akkor vagyok hajlandó a felárat megfizetni ha annak minőségben tényleg van kèzenfoghat bizonyítéka.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195007) G@ben válasza Hasaggymeg (#193463) üzenetére


G@ben
addikt

Volt szervizben a kerék, azt mondták, hogy még egy negyed fordulatot tudtak húzni rajta, továbbra is lötyög, de kicsit kevésbé. Azt mondták, hogy mindegyik Shimano ilyen. Ez mondjuk furcsa, mert a boltban lévő több bicajnál is megnéztem, mint atomstabil volt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#195008) Hasaggymeg válasza G@ben (#195007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most min húztak egy negyed fordulatot, mert már nem emlékszem mi kotyogott?...

peterkeT... ugyanakkor az ilyen sárvédős, csomagtartós túrázósra talán jobban kell valami teló előre, mint egy lecsupaszított sportosra. 🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#195009) xy.zsolt válasza gabro0 (#194996) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én képben vagyok....itt vettem 50Eur-ért a pár 25mm-est :K Azóta kapom hetente a hírlevelüket. Néha linkeltem azóta is azt ami szerintem szuper vétel volt

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#195010) parandroid válasza truefx (#195003) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy utánaolvasgattam most, igazából a súlyon kívül mérhető előnye egy amatőr számára nemigen van az sl rendszernek (superlight, ugye). Felhozzák a teljesítményátadást, és a fixebb kapcsolatot is, de utóbbi egy hosszabb úton inkább hátrány, mint előny, a teljesítménnyel kapcsolatban meg arra jutnak, hogy sokkal többet számít, hogy a talp mennyire merev, mert te annak adod át az energiát, és a cleat-kapcsolat gyakorlatilag nemigen mérhető előnyt jelent..

Szóval tekintve, hogy most egy karbon-talpas NW országúti SPD cipőt használok, azért az nagyon nem ugyanaz, mintha taposóval tekernék, valami sportcipőben (még ha a húzó fázistól el is tekintek).

Szóval még mindig szívesen kipróbálnám az sl rendszert, de most ezért venni valami drága pedált, meg egy pár jó karbontalpas cipőt, az nem éri meg nekem. Másrészt ha az ember forgalomban teker, akkor gyakori a kereszteződés, lámpa, bedugult út, itt-ott lezárás, vagy egy útépítés, ahol garantáltan ki kell csatolnod, le kell tenned legalább egy lábat, néha haladni is kicsit kicsatolva, hogy a lépcsős gyalogos alul-felüljárókról ne is beszéljünk. Az ilyesmi pedig gyilkolja az sl cleatet. Továbbra is piszkálja a fantáziámat a dolog, de meggyőzve egyáltalán nem vagyok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#195011) G@ben válasza Hasaggymeg (#195008) üzenetére


G@ben
addikt

Azt hiszem a kazettában lévő cuccon. Kónuszról mondott valamit az ürge, hogy tovább nem merte húzni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#195012) parandroid válasza Hasaggymeg (#195008) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Cube Cross SL-t is a 65-ös RS Paragonnal adták, szerintem az teljesen jó ezen a szinten. A szerviz óta én nagyon bírom, ugye előtte nemigen működött, de ez benne is volt az árában. Amúgy sportosra inkább fix villa, ha engem kérdezel, alapvetően nekem is fölösleges a teló, benne is volt a pakliban, hogy csere lesz merevre, de így utólag nem bánom, most, hogy már működik is rendesen. Pedig ugye ez nemigen megy le az aszfaltról, vagy kerékpárútról, annak a minősége viszont helyenként más kérdés.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#195013) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Erről a nyeregről mi a véleményetek?
Trekkingre kéne, és az lenne a cél hogy 50-80KM-en is kényelmes legyen.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#195014) borix válasza paler (#194999) üzenetére


borix
őstag

Trekking esetén a márkásabb bringáknak eladásnál van inkább jelentősége majd idővel, kevésbé márkásak pedig picivel jobb felszereltséggel vannak.
pl A váz szinte mindegyik Kínában készül 6061alu-ból, picit más a formaterv és más a matricázása ennyi.
Majd rápakolják a különböző árfekvésű Shimano cuccokat kap egy Suntour telót és csókolom.
Ez pl nem rossz bringa picivel drágábban. [link]
Megkapta a Rock Shox levegős telót, trekking kategóriában nem is nagyon van jobb, a felszereltsége is rendben komolyabb hajtóművet, féket kapott.
Az agyakon szinte minden gyártó spórol, kapnak egy saját matricás alsó kategóriás agyat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#195015) Mezga Aladár válasza parandroid (#195010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Senki nem akar meggyőzni.
Ezt a beszélgetést majd akkor kell folytatni ha kipróbálod a rendszert.
Most az összes indoklásod, hogy miért nem, megmosolyogtató.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#195016) vallas válasza parandroid (#195010) üzenetére


vallas
senior tag

Majd kipróbálod nyáron az enyémet, ha jól tudom te sem nagy lábon élsz :DD 41-s speci spd sl...
én most azon gondolkodok, hogy sárgáról váltanék két "betétre" az kevésbé mozog, lehet jobb lenne, mert a jobb talpamat sokszor mozgatom, csavarom...., hogy "jól" álljon a a lábam...

Használ valaki kék shimano "betétet" várom a tapasztalatokat....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#195017) parandroid válasza Mezga Aladár (#195015) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tartok tőle, meg fölöslegesen nem adnék ki egy rakat pénzt (már megint), hogy egy alapvetően jól bevált rendszert leváltsak. Így is lassan egy (új) autó árát költöttem az elmúlt egy évben a biciklizésre (mondjuk 2 személyre), lassan tényleg sok lesz ez már. :W

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#195018) paler válasza borix (#195014) üzenetére


paler
aktív tag

Egy MTB-on megértem, de trekkingen amit 90%-ba aszfalton tervezzek használni, tényleg van jelentősége hogy levegős vagy rugós teló van rajta? Én még a merev villába is gondolkodom.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195019) xy.zsolt válasza parandroid (#195010) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az, hogy valaki pl 30as vagy 33as átlagot teker az sokszor az ilyen "apróságokon" is múlik...nem csak az edzettségen. Mondjuk az, hogy a meglévő cipőd karbon talpas nagy előny a simához és kisebb hátrány az sl-hez képest. Neked kell tudnod megér-e annyit neked az a plusz amit egy sl nyújt...súlyelőnyben, funkcióban.

Általánosságban én pl előbb vennék outira sl-t mint 5szörös áron német gyártótól lámpát, mezt...stb egy jónak értékelt alis helyett.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#195020) borix válasza paler (#195018) üzenetére


borix
őstag

Azt se tudod mit akarsz.
Te akarsz kiadni max 350.000 Ft ot egy bringára, merev villát akarsz annyiért???
Hogyha jól a merev villa is akkor miért nem azt mondtad, hogy jól a merev villa is gyengébb felszereltséggel max 200-ért?

[ Szerkesztve ]

(#195021) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai laza karika, sajnos csak mobilt vittem, pékfényezőt nem:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#195022) parkr válasza jjeahh (#195021) üzenetére


parkr
őstag

Nem volt fa ízű a víz? :D

(#195023) Hasaggymeg válasza jjeahh (#195021) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szép! :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#195024) paler válasza borix (#195020) üzenetére


paler
aktív tag

Pont azért írtam ide hogy a tapasztaltabbak segítsenek a választásba. Vannak olyan területek ahol én tudok segíteni más témákba. Leírtam korábban hogy túrázásra szeretnék egy megfelelő minőségű trekking kerékpárt, amivel főleg aszfalton, de dimbes-dombos területen viszonylag könnyen tudok napi 50-60km-es túrát teljesíteni. Hajlandó vagyok kicsit többet fizetni ha annak ténylegesen van hatása a használatra.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195025) INTELligent válasza parandroid (#195017) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nekem eddig csak spd sl volt. A truefx jóvoltából kapott cipőn a használt sárga stopliba beleraktam 2k-t, még így is bőven használható.
Ebben volt olyan, hogy áttoltam a bringát az úton, stb, vállalható teljesen, de nyilván nem ebben fut az ember maratont. Ha meg többet kell gyalogolni, akkor lehet (alin olcsó) stoplivédőt kapni, és akkor tovább fogja bírni.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#195026) #16695808


#16695808
törölt tag

Tud valaki javasolni olyan applikációt iOS re ami egyből mindenféle beavatkozás nélkül felismeri ha kerékpározok és nyilván rögzíti azokat az adatokat mintha gyalogolnék mivel iOS en automatikusan a gyaloglást rögzíti a rendszer olyan ra lenne szükségem ami automatikusan rögzíteni a kerékpározást is

(#195027) borix válasza paler (#195024) üzenetére


borix
őstag

A trekking bringáknak általában két gyenge pontjuk van a gagyi teló és a gagyi tárcsafék.
Választod a merev villát a gagyi teló helyet, még akkor is ott lesz a gagyi tárcsafék.
Emiatt vagyok én pl v fékes merev villás trekkingen, mert nem tolom bele azt a pénzt, hogy legyen egy normális telós tárcsaféket trekkingem.

(#195028) SSJmeszes válasza jjeahh (#195021) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Na.
Ez már adja látványban ott a háttérben.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#195029) Hasaggymeg válasza borix (#195027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van trekking XT tárcsafékkel és Paragon telóval csak hát az már fél milla fölött kezdődik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#195030) paler válasza borix (#195027) üzenetére


paler
aktív tag

A "gagyi tárcsafék és teló" pl. ezekre a kerékpárokra is érted?
Savoie
Primera
Mert ha igen, akkor elég lenne egy ilyenre is beruháznom: Jazz Lite

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195031) paler válasza Hasaggymeg (#195029) üzenetére


paler
aktív tag

Na annyit nem akarok rá költeni, mert a páromnak is keresek bringát, de sajnos neki e-bike-ba kell gondolkoznom, amit mondanom sem kell, min.800 de inkább 1 milka lesz, ahogy a jelenlegi helyzet van :((
Így nagyon max.350e huf-ot tudok a saját bringámra költeni.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195032) borix válasza Hasaggymeg (#195029) üzenetére


borix
őstag

Amit linkeltem az is Paragon telóval van Deore tárcsafékkel 380-ért.

(#195033) Ringman válasza paler (#194999) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezeket is megnézném a helyedben: (a felsorolásban van fitness bike is, de azokat se zárd ki, ha egy 38-40 mm-es külső elfér bennük, az is kényelmes lehet)

kona dew deluxe, giant escape disc 1, giant toughroad (ebből van többféle felszereltséggel), cube hyde (ilyet vett valaki nemrég a topikban), cube travel (ez viszonylag nehéz, de sárvédővel, agydinamóval, kitámasztóval és csomagtartóval értendő a hivatalos súly)

én merev villásat vennék.

(#195034) paler válasza borix (#195032) üzenetére


paler
aktív tag

De azt még felkellene "öltöztettnem" sárvédővel, csomagtartóval, lámpákkal, csengővel, támasszal. Így már akkár 50 000-rel is többe lenne mint a max. 350 000 keret.
És a túrázásra alkalmas e-bikeok sem valószínű hogy beleférnek a 900 000Ft-os pályázati keretbe. Inkább 1milka vagy kicsivel felete fog megálni a dolog. Ha tudnék olyan e-bikeot venni, ami teljesítmény és a párom igényei alapján beleférne a pályázatba, akkor lehet hogy többet is rá tudnék szánni, de sajnos jelenleg nem úgy néz ki a helyzet.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195035) borix válasza Ringman (#195033) üzenetére


borix
őstag

A két giant és a cube hyde azok is jó akternatívák még.
Lehet hogy a 44 külső is elfér valamelyikben, nagyobbat meg már nem nagyon bír a felni ha még el is férne a vázban.

[ Szerkesztve ]

(#195036) Ringman válasza borix (#195035) üzenetére


Ringman
nagyúr

a toughroad alapból 700x50c-vel jön és még marad hely a sárnak is, ha offroad is lesz [link]

aszfalton használva meg le lehet cserélni idővel marathon almotionra a külsőt.

(#195037) borix válasza Ringman (#195036) üzenetére


borix
őstag

Ezeknél a merev villás bringáknál nekem a villa merevség a kérdéses majd, hogy viselkedik mikor kap egy komolyabb féket.

(#195038) xy.zsolt válasza jjeahh (#195021) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Gratula az új KOModhoz :C Néztem, hogy állsz és már több van mint nekem....szóval mostantól nem ér csak engem ugratni amiatt, hogy teljesítményre hajtok...rád inkább igaz :P

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#195039) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Esetleg valakit érdekel, az Aldiban lehet kapni
1990ft.

(#195040) paler válasza borix (#195037) üzenetére


paler
aktív tag

Ez a "komolyabb fék" általánoságba lehet probléma, vagy csak a nagyobb ogénybevételnél, mint pl. offroad csapatás?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195041) paler válasza Ringman (#195033) üzenetére


paler
aktív tag

Akkor 2-en a merev villásra teszitek le a voksot.
Giant Escape 1 - árba nem is rossz.
GIANT ToughRoad SLR 2 - maga az egész cucc tetszik, de itt már megint az árral lehet a gond. De vagány egy bringa.
Cube TRAVEL PRO - ez sem rossz, az ár még éppen bele is férhet.
CUBE Hyde Pro - amit találtam, csupszon már ez is necces.

Minden esetre köszönöm az ajánlásokat :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#195042) BumBum Jack válasza borix (#195035) üzenetére


BumBum Jack
tag

A cube hyde 55 mm a gumik.

(#195043) Hasaggymeg válasza borix (#195032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hol? :F... a merev villa meg hogyne lenne merevebb egy gagyi trekking telónál.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#195044) borix válasza BumBum Jack (#195042) üzenetére


borix
őstag

A cube hyde bringa már nem is nagyon kapható.

(#195045) borix válasza Hasaggymeg (#195043) üzenetére


borix
őstag

(#195046) Apophis


Apophis
őstag

A Kellys soot 50 és 70 között az 1x-es első hajtáson kívül mi az érdemi upgrade?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#195047) borix válasza Hasaggymeg (#195043) üzenetére


borix
őstag

Telót tudsz cserélni jobbra, ha a gyári merev villa nem elég jó mit teszel bele?

(#195048) Ringman válasza Apophis (#195046) üzenetére


Ringman
nagyúr

a 70-esen dropper post a nyeregcső: KS E20-I Remote Telescopic

[ Szerkesztve ]

(#195049) Hasaggymeg válasza borix (#195045) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez nem XT fék és azt is kétlem, hogy van belőle, nagyon csodálkoznék. :F... és tényleg elfelejtettem, hogy merev villák be vannak hegesztve és nem lehet őket cserélni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#195050) truefx válasza parandroid (#195010) üzenetére


truefx
aktív tag

Jogos, városban én sem szeretem az SPD-SL-t. Ezért ha városi forgalomba kell mennem, akkor a fitness bringámmal megyek. Azon nincs is SPD-SL. :D Viszont ha oútizol a városon kívül, akkor ajánlott az SPD-SL. Vagy a Look Keo. Vagy a Speedplay.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.