Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) Because


Because
őstag

kevés a fantázia? :DD

1x8 sebi, van egy alivio (fc m442) hajtóművem, ennek a nagytányérját akarom középre berakni, csak ugye ott a kisebb tányér miatt van egy perem ezért vagy a tányérból reszelek ki annyit vagy a hajtóműről szedem le

[ Szerkesztve ]

(#51402) ivana válasza szjoci (#51399) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem meg simán be kellene tudni rakni, mondjuk montin nem tudom hogy van.

(#51403) anorche1 válasza Because (#51401) üzenetére


anorche1
őstag

Képet tudsz küldeni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51404) Because válasza anorche1 (#51403) üzenetére


Because
őstag

neten ezt találtam hirtelen:

[link]

azt a kicsi részt kell leszedni, hogy a nagytányér átmérőjének megfelelő legyen

(#51405) parkr


parkr
őstag

#51400 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51406) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, ma elhoztam a biciklimet, röviden annyi lenne a történet, hogy első-hátsó fék cserés, mert ereszti az olajat és így életveszélyes vele menni.

Ezért kérek minden fórumlakót, aki ismer vagy tud olyan külföldi webshopot, de akár itthonit is, ahonnan lehet rendelni (olcsón) Shimano Deore XT fékeket, az kérem linkelje be ide, nagyon hálás lennék neki.

Minden ajánlatot és véleményt meghallgatok! :R

(#51407) szjoci válasza ivana (#51402) üzenetére


szjoci
őstag

Persze, oda lehet mókolni a hajtómű belső oldalára is, csak szerintem nem ugyanoda fog esni a láncvonal (gondolom ezért akar leszedni valamelyikből). De figyi because, ha már kókányolni akarsz, nem mindegy hogy picit beljebb van a középső tányér vonalától a nagytányér? :)

(#51408) Because válasza szjoci (#51407) üzenetére


Because
őstag

a kókány szót undorítónak tartom kibaxottúl! nevezzük átalakításnak, nem szeretnék alátétezni, de még alszok rá egyet

(#51409) szjoci válasza Vasinger! (#51406) üzenetére


szjoci
őstag

Én amikor vettem az slx fékeimet, itt volt a legolcsóbb: [link]. $100 volt a szett (első, hátsó, hűtőbordás fékbetétekkel).

Because: Igazad van, nem akartalak megbántani. Nem tudhatom hogy mennyire vagy otthon a fémmegmunkálásban... Sok sikert az átalakításhoz!

(#51410) Milka 78 válasza syler123 (#51356) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem a legpontosabb,de a célnak megfelel...mondjuk a kezem a gumin volt végig és nyomkodtam bőszen,biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#51411) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Anyumnak vettem még tavaly egy relatíve alap kerékpárt.Most délelőtt eldőlt neki és azóta "kattog".Megnéztem a pedál hozzáér a sárhányóhoz.Próbáltam a csavarokon húzni,de még mindig kattog.Ha nagyon beljebb húzom akkor meg a lánchoz ér hozzá.Mit lehet tenni?

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#51412) zoli03 válasza Orlin (#51411) üzenetére


zoli03
őstag

A pedál hogy érhet hozzá a sárhányóhoz? Egyszerűen nem tudom elképzelni.

(#51413) Orlin válasza zoli03 (#51412) üzenetére


Orlin
addikt

A pedál hajtókar egészen pontosan.:B

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#51414) Normi™


Normi™
őstag

Van valakinek tapasztalata Sram X7 aggyal?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51415) fpeter07 válasza #16729600 (#51292) üzenetére


fpeter07
veterán

Persze, hogy számít. 14 éves koromban így fogytam le, érettségi előtt többen megkérdezték, hogy eszem-e rendesen. Most sem vagyok versenysúlyban (az 60 kg körül lenne), de egészen acélos a szervezetem.

(#51416) zoli03 válasza Orlin (#51413) üzenetére


zoli03
őstag

Ez a láncvédő. Gondolom meghajlott a fémkonzol, ami tartja. Le kéne venni, megnézni, hogy az a baj-e.

(#51417) Orlin válasza zoli03 (#51416) üzenetére


Orlin
addikt

Tényleg!Sorry. :DDD
Levettem,de különösebben nincs meghajolva.Lehet azt jobban "hajlítgatni"?Mennyire tanácsos?
Próbálgattam,de akkor meg a lánchoz ér hozzá.
Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#51418) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A jelenlegi sisakom kicsit kezdi megadni magát, ezért keresgélek valami igazán jó és tartós sisakot. Első körben ne korlátozzon az ár, csak a minőség.

Feltételek:
- könnyű
- rovarháló
- pattintós napellenző, a tépőzáras/ragasztós mindig leesett.

Ami eddig tetszik, az az Uvex Tout i-vo cc. A gyártókat nem ismerem, várom az ajánlatokat.

(#51419) zoli03 válasza Orlin (#51417) üzenetére


zoli03
őstag

Lehet hajtogatni, általában egy darab lemez. A hajtókar nem ferdült el? Bár az csak nagyobb erőhatásra szokott, de ki tudja.

(#51420) TSanya válasza ngabor2 (#51418) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Erre talán érdemes rápillantani.

Üdv:
S

(#51421) bunddog válasza szjoci (#51409) üzenetére


bunddog
tag

SLX lesz a másik bringán, hátulra lehet 203-as tárcsát rakni? Ha már van belőle :D ott nem csavarhat meg semmit nem? :DDD

(#51422) parkr válasza ngabor2 (#51418) üzenetére


parkr
őstag

mennyire tartóst szeretnél?
mert elvileg olyan 3 évente cserélni kellene

(#51423) Vasinger! válasza szjoci (#51409) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, nem rosszak az árak.

Akkor feltenném a kérdéseimet, amikben bizonytalan vagyok:

- Ha veszek egy fékszettet külföldi webshopból, érdemes e garanciát nézni? Szokott baj lenne ezekkel, amikért érdemes visszaküldeni a féket és nem helyben megjavíttatni?

- Shimano Deore XT és Shimano Deore XT fék között is nagy árbeli különbségek vannak. Mire kell figyelni, nekem montira milyet kéne vennem?

- Felfogatásilag ezek ugyanolyanok? Tehát bármelyik Shimano SLX/XT féket veszem jó lesz a vázamra?

- Elvileg ezeket olajjal együtt adják? Csak mert biztosan vágni kell majd a csőből, hogy megfelelő hosszú legyen és ekkor mi történik a benne lévő olajjal?

Egyelőre ennyit, még van egy pár :)

(#51424) fpeter07 válasza scar07 (#51300) üzenetére


fpeter07
veterán

Sisak/cipő estén nekem a Specik nagyon bejöttek.

(#51425) bunddog válasza Vasinger! (#51423) üzenetére


bunddog
tag

"- Shimano Deore XT és Shimano Deore XT fék között is nagy árbeli különbségek vannak. Mire kell figyelni, nekem montira milyet kéne vennem?"

Runner_fxr ezt megválaszolta már neked pár oldallal előbb, de ezzel tuti elégedett lennél :)

"- Felfogatásilag ezek ugyanolyanok? Tehát bármelyik Shimano SLX/XT féket veszem jó lesz a vázamra?"

Én is most tervezek venni egy régebbi meridára, oda IS - PM adapter kell majd mert ezek postmount-os felfogatásúak, régebbi vázon meg IS 2000 van. Nem tudom mikori a géped, lehet hogy kell majd adapter.

(#51426) szjoci válasza bunddog (#51421) üzenetére


szjoci
őstag

Hátulra felesleges akkora tárcsát rakni, ha nagyobbat fékezel 160mm átmérőjűvel is blokkolni fog a kerék. Egy 180-as is bőven megteszi hátra. Előre ha bírja a villa mehet 200-as.

[ Szerkesztve ]

(#51427) Orlin válasza zoli03 (#51419) üzenetére


Orlin
addikt

Szerintem nem ferdült el.Elvileg a földre dőlt el.Az nem olyan nagy ütődés.
Hát csináltam egy képet még,bár nem hiszem,hogy így sokkal többet tudnátok mondani.Hajtogattam,de sok változás nincs.Ha jobban behajlítom akkor meg a láncvédő ér a lánchoz jobban.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#51428) zoli03 válasza Orlin (#51427) üzenetére


zoli03
őstag

Csinálj egy képet a hajtókarról.

(#51429) Runner_fxr válasza Vasinger! (#51423) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A shimano fékek elég megbízhatók, ritka a problémás, de persze előfordulhat gyári hibás példány. Garancia az webshop-on keresztül is van, csak ugye postázhatod vissza. Ezt neked kell tudni, hogy bevállalod e ha gond van?

Shimano-nál van trekking és monti változat is, a trekking fékkarja hosszabb a montié rövidebb.
Ha XT-t szeretnél akkor ez vagy ez kéne neked.
Bár szerintem egy ilyen szett is jó: [link]

Adapterezni kell, attól függ, hogy milyen a vázad, villád. A villák manapság PM rögzítésűek a vázak IS vagy PM.

Ha szettet veszel fékkar és nyereg együtt, akkor azok olajjal feltöltve, légtelenítve érkeznek. Gyári csomagban benne van a roppantó gyűrű, ami akkor kell ha rövidebbre vágod a fékvezetéket.
Youtube-on egy csomó videót találsz róla típus specifikusan, hogyan kell elvégezni, ilyenkor egy légtelenítést is kell csinálni. Amihez szükséged van gyári légtelenítő szettre és olajra, vagy elviszed egy kerékpár szervizbe és kb 2500ft/fék árban megcsinálják neked.

bunddog: 203-as tárcsa hátra? DH bicóhoz kell? Arra okés, de amúgy 160-as is elég. A legtöbb merev vázas bicóba már a 180-as se fér be hátra, szóval a 203-at el is felejtheted ha merev vázad van, meg amúgy sincs semmi szükség rá. Normális fékkel a 160-as is megfog hátul. Előre mehet a 180-as.

[ Szerkesztve ]

(#51430) Because válasza Vasinger! (#51423) üzenetére


Because
őstag

valószínű amúgy, hogy a gyári szettek madzagja hosszú lesz így mindenképpen boltban kötsz ki (persze ha nem csinálod meg magadnak)

(#51431) Runner_fxr válasza Because (#51430) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az első még lehet okés lesz (100cm), de hátul biztos vágni kell, általában 170cm hosszúak hátul.

[ Szerkesztve ]

(#51432) bunddog válasza Runner_fxr (#51429) üzenetére


bunddog
tag

Nem DH, csak kíváncsi voltam :) de elég lesz oda a 160-as is :)

(#51433) Vasinger! válasza bunddog (#51425) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Készítettem képet, ez alapján milyen felfogatásom van? Kell valamit majd "kavarni"?

Első, hátsó

Runner_fxr:

Hát igen, de annyival olcsóbb külföldről, hogy lehet még gari nélkül is megéri, majd még számolgatok.

Ez hány darabos? Mert kb. én ennyit szánnék egy szettre, de ez csak 1 darab, nem?

Amit linkeltél SLX: [link] ennyit nagyon szívesen kiadnék, de többet nem. Gondolom XT-re még rá kéne dobni 5-10 ezret kb., annyit meg nekem nem biztos, hogy ér.

Mondjuk az egész bringám Full XT, kicsit kilógna az SLX.

Ha gyári bontatlant veszek, akkor előre és hátulra is biztosan elég lesz a csőhossz? Viszonylag nagy, 20"-os vázam van, biztos el fog érni a végéig? Azért érdemes előtte lemérni a jelenlegi csőhosszt, nem?

(#51434) Ati007 válasza Vasinger! (#51433) üzenetére


Ati007
őstag

Akkor rendeld ezt: XT én is pont ma rendeltem . Mondjuk erre még rájön a féktárcsa ára is ;) .

(#51435) bunddog válasza Vasinger! (#51433) üzenetére


bunddog
tag

Ez is adapterezve van, de azt mondom biztosra hogy passzolni fog, majd Runner_fxr :)

(#51436) Vasinger! válasza Ati007 (#51434) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na igen, akkor el is érkeztünk a következő nagy kérdéshez. A tárcsa.

Ebből tök sötét vagyok, hogy milyet. Ezen is jó lenne spórolni amennyire lehet, nem kell valami Ice-Tech tárcsa, mert az versenyre kell, szóval akár egy SLX tárcsával is kiegyeznék, vagy egy Deore-ral, csak ne legyen gagyi és eredeti Japán legyen.

Erről tud valaki valamit? Csavaros verzió kéne egyébként.

(#51437) Normi™ válasza Vasinger! (#51436) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem slx tárcsám van,igaz trekkingen,de nagyon király,könnyű és eredeti japán.Bátran merem ajánlani.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51438) Ati007 válasza Vasinger! (#51436) üzenetére


Ati007
őstag

Én ilyet rendeltem :[link] előre,hátra is 180ast. Ez nem Icetech tárcsa de jókat olvastam róla. Én is akartam spórolni ezen és SLX tárcsákat rendelni de volt olyan fórum ahol azt írták könnyen deformálódik míg az XT tárcsákról semmi ilyesmit nem találtam.

(#51439) vendingo válasza Vasinger! (#51436) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem deore van, imádom. Eddig még egyszer se sikerült megfőzni, mindig fogott, meg se nyikkan, bírja a mocskot... Elég rendesen nyüstölöm, de nem panaszkodik. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51440) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a véleményeket, igazából annyira minimális a különbség SLX és XT tárcsa között, hogy a biztosabb XT-t választom.

Most már csak azt nem tudom, hogy 180/180 vagy 180/160 felállásba. Anno Hayes fékemmel 203/160 felállásban sikerül túlhevíteni a hátsó, persze az még elég régen volt és nem ezen a bringán.

(#51441) ngabor2 válasza parkr (#51422) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az előző Cratoni sisakomat kb. 4 évig használtam.

A mostani Dunlop 1,5 év után már sárgul, esik szét.

Azért egy huszonezer-forintos sisakot azért nem csak 3 évig szeretnék hasznáni.

[ Szerkesztve ]

(#51442) bunddog válasza Normi™ (#51437) üzenetére


bunddog
tag

M675 és RT66 tárcsa kombó megteszi vagy lehet mellé "jobb" tárcsát is rakni?

(#51443) Hasaggymeg válasza vendingo (#51439) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1 :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51444) Normi™ válasza bunddog (#51442) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem tökéletes,nem érzem a jobb tárcsa szükségességét,de ez csak az én véleményem.Jó tárcsa az nagyon,én szeretem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51445) Runner_fxr válasza Vasinger! (#51433) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tény, hogy olcsóbb, de macerás a gari intézés. Én is lehet külföldről rendelném, ha pont belenyúlsz egy hibásba, amire igen kicsi az esély, akkor is kicserélik csak több időbe telik, meg egy kis plusz költség, de még úgy is jobb áron lesz.

Az a 2016-os XT, darabja 100 euro. Alul írja is, pontosan az első 95 a hátsó 99.

Én lehet inkább akkor már az XT-t venném, de jó az SLX is. :)

Lemérheted a csőhosszt, de attól nem kell aggódni, hogy rövid lesz. Még egy DH bringára is elég, pedig az elég hosszú.

A képeid alapján neked elöl hátul IS a felfogatásod.

Viszont én már vennék hozzá Shimano ice tech tárcsákat is. :) Bár jó a sima is, csak ha már a fék is hűtőbordás akkor legyen a tárcsa is az szerintem. Amúgy nekem a 2014-es deore szett slx tárcsákkal is hibátlan cucc volt, elöl hátul 180-as tárcsákkal.

[ Szerkesztve ]

(#51446) Vasinger! válasza Runner_fxr (#51445) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na most akkor egy baromi hülye kérdés. Elől-hátul IS felfogatásom van. Egy BR-M785 XT féket akkor hogy lehetne feltenni 180-as tárcsával? Kellene hozzá venni plusz adaptert? A mostanit kell majd használni ami rajta van jelenleg? Vagy egyáltalán nem is fog kelleni semmilyen adapter? :F

Ice tech tárcsákkal az a bajom hogy 2 ötvözetből állnak, ha jól tudom acélból és alumíniumból. Egy erősebb fékezésnél ha behúzva hagyom a féket, akkor olyan 8-as keletkezik kb. 20 mp alatt a tárcsa felületén, hogy dobhatom ki, mert nem lehet kiegyengetni. Nyilván ez egy kicsit elrugaszkodott dolog, a lényeg ebből, hogy nagyobb odafigyelést igényel, mint egy sima. Továbbá jelenleg keretem sincs rá, talán ez az erősebb ok :D

(#51447) Runner_fxr válasza Vasinger! (#51446) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, kelleni fog hozzá 180-as IS shimano első adapter. Láttam már olyat, hogy más gyártó adaptere is passzolt. Ha nálad van a fék próbáld rá.

Az vicces lenne ha egy ice tech tárcsát egy erősebb fékezéstől kukázni kéne, de nem lesz gond az olcsóbb modellekkel sem. 8-as lehet minden tárcsában és valószínű lesz is, de azt könnyű kiszedni, csak jó szem kell hozzá.

(#51448) zoli03 válasza Runner_fxr (#51445) üzenetére


zoli03
őstag

Én nem lennék benne biztos, hogy macerásabb. Pl Rosebikes úgy tudom, fizeti a szállítási költséget, ha jogos a garanciális igény. Időben sem hiszem, hogy tovább tartana, a szállítás csak pár nap, de az ügyintézés gondolom jóval gyorsabb, mint itthon.

(#51449) Vasinger! válasza Runner_fxr (#51447) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Közben létrehoztam egy táblázatot, ebben összeszedtem mi-mennyibe kerülne adott oldalról. A hivatkozásokat nem hozta át Excelből, de szerintem nem írtam el semmit sem.

Ebben még ugye nincs benne az adapter, ami 3100 Ft/pár kb.

Röviden XT 60k, mindenestül, SLX max egy 10-essel olcsóbb (vagy annyival sem), olyan 50 körül lenne. Tehát mondhatni minimális az árkülönbség lenne, ebben a kategóriában. Ha 20 vagy 30 között kéne vacillálni, még elgondolkodnék, hogy melyik, de így XT marad.

Csak valahogy rá kéne vennem magam, hogy ennyit kiadjak érte... (ja és plusz a szerelés...)

[ Szerkesztve ]

(#51450) Ati007 válasza Vasinger! (#51449) üzenetére


Ati007
őstag

kicsit elszámoltad mert az slxnél a centerlockos tárcsát számoltad ami drágább , ezzel számolj.
Én is ezen gondolkoztam hogy xt vagy slx ? xt-m már volt a stumpjumperen és meg voltam elégedve vele, kerék kivétel után sem kellett újra állítani mint az avidnál és sajnos a formulánál is és nincs akkora árkülönbség hogy megpróbálkozzak az slx-el persze ettől még tuti jó az is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.