Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) ShiTmano válasza crissprivat (#58994) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nálam a felsőcső 55cm, vízszintesben meg 59. Nálad lehet lesz 60 is. Szerintem vízszintesben kellene Neked a 56-57 max. Kb. egy cipőben járunk.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59002) Pttypang válasza ivana (#58997) üzenetére


Pttypang
veterán

26" az alkatreszbeszerzes szempontjabol is segit, ha esetleg kell.

A potlanc mondjuk jo kerdes, potszemet azert vinnek, azzal ki lehet huzni a nagyvarosig.

A hatso valtos kerdesre visszaterve, mennyire kompatibilisek az egyes kategoriak?

Peldaul tourney valtoba beszerelheto egy deore rugo? Nagyon hianyolom az extra huzoerot, mert igy nagyon hamar gondok vannak a valtassal, ha csak egy kis kosz is kerul valahol a bovdenhazakba, kb egy esos kor utan cserelgethetnem. :U

Everybody lies.

(#59003) MPowerPH válasza Pttypang (#59002) üzenetére


MPowerPH
félisten

Irta is, hogy lancot nem vitt magaval, es ebbol volt is gondja, mert szakadtak. Erdekes, en pont a fogaskerekek epsegenek megorzese miatt azert cserelgetnem azt a lancot kicsit gyakrabban. Kar, hogy nincs leirva, pontosan mibol epul fel a bicaj, erdekelne. De ahogy irod, biztosan a tartossag es a szerelhetoseg volt a fo szempont. Agyvalto ennyire megbizhato? Az ha bedoglik, akkor mar nehez szerelni. Nagyobb emelkedokre is eleg az az attetel, amit az biztosit?

Don't Tread On Me

(#59004) parkr


parkr
őstag

ennek a spray-nek vajon mennyi értelme lehet?

(#59005) Pttypang válasza MPowerPH (#59003) üzenetére


Pttypang
veterán

Olvastam, hogy lancot nem vitt magaval, de nem is lancot vinnek, mivel az nehez, hanem pótszemet, vagy lancdarabot, amivel a szakadt reszeket ideiglenesen kipotolhatom, amig eljutok a normalis lanc vasarlasi helyere.

Everybody lies.

(#59006) ivana válasza MPowerPH (#59003) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a fajta agyváltó (rolhoff) nagyon megbízható, talán a legmegbízhatóbb váltórendszer. Az egysebi lánc azért jól bírja a strapát. De ezt olcsó bringának hívni :D Csak az agyváltó 300k, az egyedi váz is legalább 200.

(#59007) MPowerPH válasza ivana (#59006) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezzel a kategoriaval nem vagyok tisztaban. :B Az agyvaltot azt megertem, az nem olcso dolog. 200k az acelvazert eleg zorall, meg ha egyedi is. Azert mondom, kiivancsi lennek ra, mibe fajt a bicaj, es pontosan milyan alkatreszekbol all.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#59008) kacsyx válasza Pttypang (#58998) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Mutatsz a sárvédőről pár fotót?

(#59009) Pttypang válasza kacsyx (#59008) üzenetére


Pttypang
veterán

[link]

A leszakadtat kidobtam egy kukaba, most az ujratervezett nem lesz olyan hossz egyik iranyba se, de ket reteget osszeragasztok rendesen ;] A rogzitesi pontokat pedig megerositem valoszinuleg szovet ragasztoszalaggal, esetleg meg az ala is teszek ragasztot extranak, elvileg restomito, szoval eleg rugalmas cucc es persze totalis pazarlas ilyenekre hasznalni :)

Everybody lies.

(#59010) ivana válasza MPowerPH (#59007) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek csúcskategóriás csövekből vannak, egy régi outi váz ilyenekből akár érhet 80-90-et is használtan, ezek meg egyedi gyártású, méretre készült vázak, simán kerülnek ennyibe, kell a tartósság ekkora súlyhoz, meg a papucs is spéci kell legyen rohloffhoz. Az alu szerintem a legkevésbé érdekes vázanyag, az el fog tűnni teljesen előbb utóbb, a karbon túl sérülékeny egy nagy perec után amikor az acél horpad vagy azt se, ezt lehet, hogy a kukába kell dobnod, viszont egyéb tulajdonságai jók, de megmunkálása nem egyszerű (a pora erősen ártalmas az egészségre), egy acél váz 70 év múlva is váz lesz.

Egy jobb acél váz igen könnyű tud lenni, miközben sokkal tartósabb mint bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#59011) kacsyx válasza Pttypang (#59009) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Elvagy :D
Ha még ragasztasz rá abból a szürke Tesa ragszalagból ami szövethatású, olyan mintha karbon sárvédőd lenne :D

(#59012) Pttypang válasza kacsyx (#59011) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, olyanbol fogok ragasztani, de csak ahova kell, ez a kaves design egesz jo :)

Everybody lies.

(#59013) -=RelakS=- válasza Pttypang (#59009) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mintha sárvédőt emlegettél volna, de ez inkább sinléder ;] :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59014) S-IW válasza MPowerPH (#59003) üzenetére


S-IW
tag

(#59015) MPowerPH válasza S-IW (#59014) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, koszi. :R

Don't Tread On Me

(#59016) ShiTmano válasza S-IW (#59014) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Háát, túl sok Shimano nincs a gépen. Vajon miért?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59017) Because válasza ShiTmano (#59016) üzenetére


Because
őstag

olyan kellett nekik ami a lehető legigénytelenebb karbantartás szempontjából és amíg világ a világ menni fog...

gondolkodtam én is agyváltón, télen nyáron használom a bringát, de csak városban és naponta hazatérek... és arra jutottam, hogy erre a célra a tourney váltó is elég amit ha 1 év után kukázok akkor is vagy 10 darab kijön egy agyváltó árán és addigra az a szerkezet is felújításra szorul majd :)

(#59018) zoli03 válasza ivana (#59010) üzenetére


zoli03
őstag

Bikemagon volt egy cikk a nagyon könnyű acélvázakról, azért azok már közel sem annyira tartósak, nagyon elvékonyított csöveik vannak (mondjuk 0,4 mm).

(#59019) Pttypang válasza -=RelakS=- (#59013) üzenetére


Pttypang
veterán

Naaaa, mi bajod vele? :DDD

(#59018) zoli03
Ez oke, de en pl jol elszorakoztam egy "nehez" acelvazas montival is, habar ott eleg biztonsagerzetet adott, hogy megbizhato cucc, nem repedhet el a fenebe, mint mondjuk az alu.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#59020) superecneB válasza Because (#58922) üzenetére


superecneB
őstag

Köszi. Tudom ördögtől való egy mérnöknek ilyet mondani, de kilencedik hónapja tolom a lakásunk felújítását (mondjuk már 99%). Nem azon a pár ezer forinton akarok spórolni, kulcsrakész megoldást keresek. Sajnos farigcsálni sincs lehetőségem, sem szerszámom sem helyem ahol tudnék lemezt hajlítani (satu stb.).
Feltétele hogy rendesen áthozzam a hegyi bringám ide, hogy legyen egy kulturált hely ahova fel tudom rakni a falra, nem a garázsba keresek egy akasztót, a bringa a hétköznapokban a szoba dísze lesz ;]

(#59021) -=RelakS=- válasza Pttypang (#59019) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Apró :/

Ez nagyobb :)

Ez meg vicces, de legalább sokba fáj :D

Tudom, mi az a fatbike, de ez az izé a vízen is úszik, nem? :D

Amúgy csak én vagyok nyápic, vagy télnyeg jól érzem, hogy 10 fokban Decathlonos olcsó bringás cipő + 2 vékony zokni kombón még jó szolgálatot tesz egy kamásli?

Az viszont tuti, hogy a maszk még ilyenkor is nagyon jól jön :) Ég és föld volt maszk nélkül, és maszkban tekerni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59022) Pttypang válasza -=RelakS=- (#59021) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem engem ved, hanem a villa takaritasat, meg a hatso lampara juto sarat uszom meg ezekkel, ennyi volt a lenyege, nekem ott a hatamon a taska :)

Ma pl decathlonos futofelso meg alaoltozet volt rajtam, meg a legolcsobb decathlonos "turacipo", ami eleg szellos es nem faztam.
Ofc ujjatlan kesztyu, de a felso ujjat igy is fel kellett huznom, mert melegem volt.

Everybody lies.

(#59023) -=RelakS=- válasza Pttypang (#59022) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval nyápic vagyok :DD

Az elmúlt pár percben kerestem azt a sárvédőt, amit egy kiszolgált külsőből csináltak. Azt nem találtam, de...

Aszongya, utility bike, de akkor is, én nem látom értelmét :}

Drága a tandem? Csinálj egyet két bringából. Hátrány: Három kereke lesz egy sorban :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59024) rétisün válasza -=RelakS=- (#59021) üzenetére


rétisün
veterán

én felvettem a téli dzsekit, téli cipőt, térdmelegítőt, hiába volt 10 fok. a 25-30 km-es szélben kevesebbnek érezni....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#59025) bunddog válasza Because (#58995) üzenetére


bunddog
tag

Jó ez, 32-36os tányér?

(#59026) Pttypang válasza rétisün (#59024) üzenetére


Pttypang
veterán

en megusztam a szelet es szepen sutott a nap, meg a sarvedot teszteltem, szoval igy nem akkora csoda, hogy nem faztam :)

Everybody lies.

(#59027) Cathfaern válasza MPowerPH (#59003) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Agyváltó esetén ugye csak egy-egy fogaskereked van elől-hátul, szóval nem egy sort kell cserélni, hanem csak 1-1 kereket, ami filléres tétel egy sorhoz képest. Plusz ezek jóval vastagabbak (a lánc is, meg a kerék is), szóval drasztikusan nagyobb az élettartamuk még egy 8-as sorhoz képest is. Lánccsere meg többletsúly, illetve minden egyes szétszedés gyengíti a láncot. Szóval ha nem a költséghatékonyság az elsődleges, hanem a minél kevesebb karbantartás, akkor ez messze ver bármilyen lánccserélgetős módszert. De megkockáztatom még költséghatékonyságban is.

(#59028) ivana válasza Cathfaern (#59027) üzenetére


ivana
Ármester

A hátsó lánckerék ráadásul szinte mindig megfordítható szóval kétszer lehet szétkoptatni :D

(#59029) Because válasza bunddog (#59025) üzenetére


Because
őstag

38-as, hátulra pedig 12-25 került

(#59030) Hasaggymeg válasza ivana (#59010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát miért is lenne érdekes egy könnyű,kemény,uyganakkor rugalmas és főleg nem korrodálódó anyag? Tényleg halott az alumínium! :U

(#59027) Cathfaern...Ők pont az ixedikek akik ezt megtették,és azok a kevesebbek akik ezt agyváltóssal és acélvázzal tették. Innen kezdve kiokoskodni miért is indultak ilyen kerékpárokkal elég erőltetett,nem? :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59031) maximilian4 válasza ivana (#59010) üzenetére


maximilian4
addikt

Az lehet hogy egy acél váz 70 év múlva is acél váz lesz, csak nem mindenki több ezer kilóméteres túrákra akar venni 15-20 kilós bicajokat. Hegyekben letekerni relatíve gyorsan, akár versenyre egy minőségi alu váz sokkal alkalmasabb mint egy acélváz. Az alunak és a karbonnak is meg fog maradni a létjogosultsága, úgy ahogy az acélnak is. Attól függően kinek mire kell és mire telik.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#59032) JackFeryll válasza maximilian4 (#59031) üzenetére


JackFeryll
őstag

Autót sem 70 évre vesz az ember. :U
Aki meg mégis vegyen titánt, 70 évre abszolút nem drága.

(#59033) MPowerPH válasza Cathfaern (#59027) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk annak az agyvaltonak az arat elnezve azert kijon par full hajtas. Soha nem probaltam meg ilyen agyvaltot, kivancsi lennek a mukodesere, nameg az attetre, amit tud.

Don't Tread On Me

(#59034) Pttypang válasza -=RelakS=- (#59021) üzenetére


Pttypang
veterán

Jah raneztem a linkre, oke, de ezt csak nem teszem fel egy montira.. :DDD

Ha lenne varosi cirkalom, akkor azon biztosan rendes, teljes sarvedo lenne :)

Everybody lies.

(#59035) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok! Tufo Calibra Plus-ról van valakinek tapasztalata? Szívesen fogadnám a véleményeket róla!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#59036) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ha esetleg valaki megkívánná... ;] :D :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59037) JackFeryll válasza Tothgera30 (#59036) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az aprópénz nem forog nálam ilyen gyorsan mint nálad a bringák :)

Supersix hány kiló így ?

(#59038) Def26 válasza Tothgera30 (#59036) üzenetére


Def26
félisten

Bianchi tetszik. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#59039) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#59036) üzenetére

Valld be hogy bringadíler vagy. ;] :D

Més que un club!

(#59040) zoli03 válasza Napfénysüti (#59039) üzenetére


zoli03
őstag

Ő nem, csak a testvére :) .

(#59041) Tothgera30 válasza JackFeryll (#59037) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Neked sem lenne szíved ennyi szépséget otthagyni. Azt hiszem 7kg körül mozog, majd lemérem pontosan.

#59038 Def26: Az Intenso Ultegra 130th Anniversary Compact Limited Edition ([link]) 55-ös méretű, azt hiszem. Nekem is bejön.

#59039 Napfénysüti: Nem teljesen. Csak ami tettszik/érdekel, azzal foglalkozom. Sajnos kevés szabadidőm van rá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59042) Because


Because
őstag

sram p5 vagy shimano nexus 3-at választanátok agyváltóként?

(#59043) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

26-os Montira keresek külső gumit amin van egy alap szintű defekt védelem legalább.
Vegyes használatban van a bringa , aszfalton megyek a legtöbbet vele.
Az olcsó árkategóriából valaki tud ajánlani olyat ami bevált már ? Jelenleg 1.95-ös van fenn,nem bánnám ha esetleg 1.5-1.75 nél lenne az új , de ez nem feltétel :)
:R

{。^◕‿◕^。}

(#59044) atok666 válasza Napfénysüti (#59039) üzenetére


atok666
őstag

Meg csak most tunt fel? :)

Atok

(#59045) Because válasza atok666 (#59044) üzenetére


Because
őstag

az lesz szép ha többiek is elkezdik a bolti bringákat felpakolgatni :D
mondjuk szeretem nézegetni a szép gépeket :)

(#59046) Hasaggymeg válasza manoarc (#59043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

CST Carporal,vagy Salvo...na meg a Maxxis Overdrive.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59047) Tothgera30 válasza Because (#59045) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Többiek? Ez már ki van privatizálva. Ígérem, legközelebb minimális mennyiséget teszek fel, hogy ne zavarjak vele senkit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59048) manoarc válasza Hasaggymeg (#59046) üzenetére


manoarc
senior tag

Köszönöm szépen , ez a Maxxis lesz a befutó , elvileg kevláros ugye ?

{。^◕‿◕^。}

(#59049) Hasaggymeg válasza manoarc (#59048) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az.Volt nekem,de sem defektálló sem kopásállósága nem ér fel a CST- kkel viszont nagyon jól tapad jobban mint amazok.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#59050) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#59047) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan kőkerítést is lehet rendelni? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.