Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184001) INTELligent válasza Hasaggymeg (#183996) üzenetére


INTELligent
senior tag

Kuplung nincs a váltómon, meg átlagban szoktam arra is figyelni, hoyg a legkisebb fogaskereken legyen. A kereket úgy érzem, hogy a helyén van, úgy tűnt, hogy a tengely nyomja ki azt a menetes alkatrészt (nem értem, hogy miért csak egy csavar fogja, mert így pont az lesz, amit leírtam).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#184002) 6030D válasza Hasaggymeg (#183996) üzenetére


6030D
Ármester

Kicsit állhattál volna hátrébb, pont az a lépcső az érdekes benne, amin állsz.
A tubeless meg nem akkora macera amit írsz, csak ide mindenki csak sírni jár miatta. Akinek működik, az nem fogja beírni naponta, hogy nincs gond. Nekem egy gumi egy összeszerelés, ez kb 2500-2700 km a hátsó keréken. Ott voltam többször a szerelésnél, nincs trutyi, fecskendő/kisflakon van meg szelepméretű gumicső. Annak szopó, aki havonta cserélgeti a gumit, de te sem ilyen vagy.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#184003) rétisün válasza Hasaggymeg (#183988) üzenetére


rétisün
veterán

a fék mit szól ehhez, hogy így fejreállítottad a Kockát?

nekem 23-án volt defektem, akkor pont én is Kockáztam. azon hidrós tárcsafék van, nem mertem fejreállítani, hátha utána nem lesz fékem hazafelé....

mondjuk ebben a 2 hét szünteben akár ki is próbálhattam volna, mi történik, ha fejreállítom a bringát :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#184004) FerNandor válasza hl225 (#183955) üzenetére


FerNandor
őstag

Akkor szia! :)

#183953 Alg Ja, hát marad majd akkor a teljesítménydiag.

#183957 6030D Az elég kemény. Neki mennyi akkor a nyugalmi pulzusa? 30? ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#184005) Hasaggymeg válasza 6030D (#184002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fotózni sem tudok sokkal jobban mint bringázni. :DDD ...amúgy láttam, hogy pont az nincs benne ami kellene, továbbá én már az alsó sziklalépcsőn sem tudok kitekerni :U ...vagyis eddig nem tudtam, majd egyszer pihentebben kipróbálom. ;) Itthonról kábé 150-200 szintnél tartok ott, általában 170 körüli pulzussal és már nincs szufla nekifutni csak ha esetleg odáig végig tartalékolok, vagy hívásom van és megálltam kényszer-pihenni. :( 170 fölötti pulzussal ha "nem adja ki" akkor félő meg sem tudok már állni ott lábaimon és hanyatt esek törve telefont és bordát. :DDD
Ami a tyúblesszt illeti lehet én is szívesen "ott lennék" és nem szerelném magam. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184006) mobal válasza Teasers (#184000) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Oda régen sokat jártunk. Régóta vannak a szakmában, illetve jó sok cucc volt ott pár éve (kb. 15 éve amúgy nem voltam ott :D)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#184007) jjeahh válasza Hasaggymeg (#184005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az egyik montis haverom valszeg olyan stílusban teker mint te, vagy max pulzuson mászik vagy sehogy, síkon sem igazán szereti az aerob zónát, mert unja. Amikor vele tekerünk muszáj mi is csőmaxon nyomjuk, ami nekem azért egy 50km/1500m terepezésen már annyira nem esik jól, én nem vagyok versengős típus, ő meg igen, ha más nincs akivel, saját magával is szeret versengeni. Most nekiálltam az alapozásoknak, azon vagyok, hogy tavaszig felépítsek egy tűrhető formát és bírjam a tempót vele anélkül, hogy folyton elszállna a pulzus :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#184008) Hasaggymeg válasza rétisün (#184003) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen féked van, könnyű légteleníteni? Amíg új volt nekem is és féltem tőle addig gyakran (vagyis mindig) volt olyan, hogy fejre állítás után pár pumpálás erejéig nem fogott...aztán mind több pumpálás erejéig mígnem végül már nagyon meredek mászásnál is csinálta az első. Akkor elvittem szervízbe megcsináltatni, de akkora macera időpontot egyeztetni, elmenni, otthagyni (esetleg várni rá), hogy végül vásároltam egy ilyen szettet ,szereztem fecskendőt, és tömlőt (kábé két perc és fillér beszerezni), vásároltam olajat decire és elvégeztem magamnak otthon.(Kedvenc videóm erről)...sőt, olyannyira ment, hogy végül (jó szokásomhoz hűen :U ) túlzásba is vittem, alapos légtelenítést és rátöltést végezve egyszer kopott betétekkel, mely után az új betéteket alig sikerült betenni (persze nekem az is ment ;] ) ami viszont olyan kemény fékeket eredményezett, hogy szinte kinyomtam az összes tömítést belőlük. :W Mindegy, az ember saját bőrén, vagy még azon sem tanul, ma már olyanok fékjeim, hogy akár a nemzetközi űrállomáson is bringázhatnék velük fejjel lefele, ugyanúgy fognak. Az új bringán, érdekes módon (egyelőre) tökéletesnek tűnnek, eszembe sem jutott, hogy esetleg levegősek is lehetnek, így a hegytetőn végzett gumicsere után csak nyeregbe pattantam és lezúztam, mely így utólag talán már kissé meggondolatlan is volt :F ...változás szerencsére fékerőben/fogáspontban nem volt, olyannyira, hogy most te juttattad eszembe. :DDD Ha (szintén a Cube gyárban fűzött) küllőim sem lazulnak meg mint utóbbi bringámon akkor elmodhatom, hogy kjúbék is tanultak ezt-ezt az utóbbi 5-6 év alatt. :D
Ha egyszer megtanulod olyan alaposan és időigényesen tudod magadnak elvégezni ahogy azt egy szerelőnek sincs ideje megtenni azért a pár ezer forintért amit még elkérhetnek ezért. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184009) maximilian4 válasza maximilian4 (#183997) üzenetére


maximilian4
addikt

Maxi

(#184010) Hasaggymeg válasza jjeahh (#184007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudom, hogy kissé zakkant vagyok, már túl sokan mondták ahhoz, hogy csak elhessegessem. :F Ugyanakkor ha pl. 6030D kollégával, vagy más ismeretlen, és esetleg potenciálisan jobb menővel tekerek (mondjuk ez elég ritka, mármint, hogy mással tekerek) akkor tartalékolok én is, egyedül szoktam kissé elkapatni magam a gépszíjjal. :U Persze látható, hogy nem megyek egetrengető szinteket/átlagokat, vagyis a pulzusom nem annyira rettenetes teljesítményem mint fizikai kondícióm (és természetesen korom) eredménye. :U

#184009maximilian4...ma egy ilyesmi vasat lovagló fickó hagyott állva a domb tetején, kíváncsi lettem volna ott mászott-e ki (ott a jobbra kanyar előtt közvetlen balra a földúton) ahol én mert lihegéséből, áttételeiből és előzési sebességéből erősen kétlem. :F Ez a rész.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184011) rétisün válasza Hasaggymeg (#184008) üzenetére


rétisün
veterán

4720-as Tiagra. az összeszerelést, légtelelenítést én csináltam. valószínűleg nem csesztem el semit, mert fog, ahogy kell, avval nincs is gondom, de a múltkori defektszerelésnél (amit egy hosszú idő után végre kimozdulós bringázás kb. 10 km-e előzött meg :((( ) inkább nem állítottam fejre a bringát. de most amúgy is szerelhetnékem van, megpróbálom, mi lesz, ha felfordítom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#184012) Hasaggymeg válasza rétisün (#184011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Végül is ugyanaz a történet.
...egy kis olajjal a tölcsérben, úgy állítva a bringát, hogy a kar legyen a legmagasabb pont (itt a fékváltókar pozíciója miatt kissé nehezebb mint montinál, de ha meglazítod a stucninál talán az egész kormány elfordulhat úgy, hogy a fent levő bringa elejével is vízszintes maradhat a tölcsér) majd pumpálgatod, ütögeted finoman a fékcsövet ahol lehet amíg már buborék nem jön. Ezzel kész is vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184013) jjeahh válasza Hasaggymeg (#184010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem nem vagy zakkant, sőt, valszeg a magas pulzuson tekerő emberek vannak a többségben, egyszerűen sokan szeretik hajtani ahogy kifér, nincs türelem átlagolni, tartalékolni. A futóknál látszik amúgy ez a legjobban, ha megfigyeled a legtöbb szaladó már az elején, kezdőként 6:xx /km átlagtempókkal fut, akkor is ha a pulzusuk végig 160-170bpm körül van, az alapozó tempót egyszerűen unalmasnak tartja majdnem mindenki, mert az már nem is szaladás, inkább gyors séta és kb. bele lehet aludni :D . Ha innen nézzük, inkább én vagyok zakkant, mert képes vagyok az alacsony pulzus miatt akár nagyi tempóig lassítani :DDD . De remélem idén jól sikerül az alapozó, valamikor elkezdek hosszabb aerob zónás köröket is menni és majd márciusban talán kipróbálok valami interval edzéseket is, hogy szoktassam azért magam a magas pulzushoz is. Ha minden rendben megy és beválik a tervem, akkor remélhetőleg tavasztól, amikor a többieknek kezdődik a bringaszezon, bírni fogom én is a csőmaxos haverral a tempót :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#184014) rétisün válasza Hasaggymeg (#184012) üzenetére


rétisün
veterán

15 perces fejenállás nem okozott semmi elváltozást a fékrendszerben, nem esik be a fékkar, úgyanúgy és ott fog ahol eddig is. ezután azért akkor nem parázok annyira a fejreállítástól, bár nyilván inkább ne legyen rá szükség......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#184015) Hasaggymeg válasza jjeahh (#184013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem nincsenek különös céljaim, a magam kihajtása érdekében teszem ezt az egészet, mert amikor már a túlélésért küzdesz nincs stressz, nincsenek gondok, nincs unalom, nincs semmi csak te és a küzdelem saját határaiddal. Kábé így, csak nem 220 és nem sebesség hanem 175 és pulzus. :) Az, hogy bütykölhetsz technikát, ehetsz akármit túlzott lelkiismeretfurdalás nélkül, járhatod a természetet, és a kellemes fáradságérzet mely egy-egy menet után átjár csak mind-mind bónuszok. Szerintem...

#184014rétisün...mondom, csináld meg egyszer és nemcsak bikaerős fékeket hanem paramentességet is kapsz. ;) Te túl sokat mész ahhoz, hogy ezt ne magadnak csináld.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184016) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#184010) üzenetére


maximilian4
addikt

Csak rád várt. Aztán a bokrok mögül előbújt mikor elhaladtál mellette, és megpróbált megalázni. Biztos egy rajongód volt. :D

Maxi

(#184017) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#184016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vígasztalom magam mert elkeserítő lenne ha ugyanott tekert volna fel és hagyott volna állva azokkal az áttételekkel, még ha fiatalabb is volt. :U :DDD Amúgy nem tűnt muglinak, zúzott is lefele a mezőn át az ösvényen a vasút átkelő felé.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184018) Teasers válasza mobal (#184006) üzenetére


Teasers
tag

Helybeli vagy teis ? :)
ha tudsz még megbízhatóbbat hallgatom :))

(#184019) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#183996) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem csoda, hogy benézted a defektet carbon kényelemnek...hiszen amúgy is lapos kerekekkel mentek ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#184020) rétisün válasza Hasaggymeg (#184015) üzenetére


rétisün
veterán

#184011: "az összeszerelést, légtelelenítést én csináltam."

mentem is vele azóta eleget, hogy azt mondhassam, jól is sikerült. csak ez a fejreállítósdi volt még, ami nem volt tiszta, de az előbbi teszt alapján ettől sem kell annyira félnem, úgy látszik kellően zárt a rendszer, hogy 15 perc fejenállás ne okozzon gondot.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#184021) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#183988) üzenetére


Maximum1
őstag

Ezért utálom a schwalbét, rengeteg defektem volt velük, megfogadtam többet nem veszek, pedig ez tetszett, gondoltam adok egy esélyt ennek az addix technológiának, de már el is vetted a kedvem.

(#184022) jjeahh válasza Maximum1 (#184021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Performance :D . Nekem a legutóbbi Performanceről a bütykök is kezdtek leszakadni. A EVO teljesen más liga, azzal még egy defektem sem volt és sokkal tartósabb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#184023) ZolkoW válasza 6030D (#184002) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ezek szerint én is túl ritkán írom be, vagy nem elég hangosan :P
Nálam az 1 defekt per év már túl sok....
Ha hónapokig áll, azt tényleg nem szereti, de Hasaggymegnél ez nem fenyeget. Itthon most úgy alakult, hogy négy kerékszett van, amiből 3 áll, és 1 hónapig biztos, hogy nem fújtam egyikbe sem, és tartották, a gravelé puhult, így abba hétvégén azért csak fújtam levegőt. És már kezdem úgy érezni, hogy biztos a sorsot kísértem, így talán nekem is kéne vennem egy TL javító kukacszettet, de se ilyenem nincs, se pótbelsőm, és rendszerint a pumpát is valami olyan helyen felejtem, ahová nincs kedvem visszamenni érte induláskor, szóval én lényegében csak az előnyeit élvezem. Gumicserét eggyel jobban meggondolom, de ha el nem szúrom, koszt sem csinál. Felniszalagot meg én még nem cseréltem, csak felraktam, aztán használom, igaz, 3-4 gumicserénél több talán egyik kerekemen sem történt.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#184024) Maximum1 válasza jjeahh (#184022) üzenetére


Maximum1
őstag

Utolsó swalbés emlékem :DDD
Azóta ősszel-télen panaracer gravelking belsővel 0 defekttel/kb.2500km/, nyáron meg GP5000TL /1000km/ez már fogott pár királydinnyét, kicsit habzott azt csók.

[ Szerkesztve ]

(#184025) Hasaggymeg válasza rétisün (#184020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja értem. :B ...15 perc az sok, ha azalatt nem ment el, valszeg már nem is fog.

#184021Maximum1...majd kiderül milyen ez, kár volna ha nem lenne eléggé defektvédett mert egyelőre tetszik. :F

#184019xy.zsolt...vicc nélkül úgy szoktam érezni a defektet, hogy ugrálok kicsit a nyeregben és ha nagyon hintázik leszállok megnézni. :) ...én nem túl lágy gumikkal megyek, az ajánlott 2/2,2 - elől/hátul állítottam be és egyelőre jónak érzem...aztán ha nem lesz jó visszatérek a jó öreg versenykirályhoz. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184026) INTELligent válasza jjeahh (#184013) üzenetére


INTELligent
senior tag

Amúgy szerintem is ez a nehéz, amit te csinálsz :D. Mondjuk most igyekeztem ráállni én is, néha megyek egy-egy kört magasabb pulzuson is (plusz néha egy sprint is befigyel). De mondjuk ezekre amiatt is szükségem van, mert az útvonalaim jelentős része nem járható a víz miatt rengeteg takarítás nélkül (outin jobb a helyzet, de már azzal is jártam úgy - sárvédővel -, hogy tajarítani kellett, de ez ritkább). A mg-i járművek sok sarat felhordanak, az erdőről meg nem is beszélek. :O
Egyébként te az alapozás mellett szoktál dedikált súlyzós (vagy bármilyen más, izmokra koncentráló) időszakot tartani? Mert egy csomó helyen olvastam + egyik ismerősöm is sokat mesélt a szakmaibb részletekről (bár nem kerékpáros kontextusban), hogy hasznos lehet. Én most pl abban gondolkodom, hogy kipróbálom a kettlebell-t.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#184027) vallas


vallas
senior tag

ÉN eddig az elmúlt két szezonban tekertem "komolyabban" :DD :DD outival, de még egy defektem sem volt.... most a Giant Tubeless, arra kíváncsi leszek....

Bezzeg, most hogy görgőn van a Boardman annak az első szelepe megadta magát, minden alkalommal 6 bar-ra kellet fújni, de meguntam, és cseréltem belsőt benne...

Szóval még csak a görgőn volt defektem... :DDD :DDD :DDD

Viszont a mutatott piros Scott szerintem jó lesz, ma mentem vele, jár hozzá kos kormány is fékváltó karral... 105-be szerintem meglépem... 52-cm-s a felső cső, szóval pont méret

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#184028) bardi válasza Hasaggymeg (#184025) üzenetére


bardi
aktív tag

Jesszusom, nem rengeteg az a nyomás terepen? 2,2-n nekem már feltűnően rossz, a tapadás sem az igazi.

'92 Honda VFR 750

(#184029) tacto


tacto
aktív tag

Schwalbe: évekig hasznáétam városban egy Big Apple párt, semi defekt.
Anno a 26" Marathon XR-rel szintén ez az ábra. A Bromptonon viszont a 16"-os XR-el sikerült pár 10 kilométeren valami óriási defektet kapni, konkrétan kiszakította valami bulimaradvány, az afterpartysok szeme láttára, kellett nekem vasárnap kora reggel tekernem.

(#184030) jjeahh válasza Hasaggymeg (#184025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha tetszik és nem elég a defektvédelem, irány ugyanebből az EVO, könnyebb, jobb, tartósabb. Te mióta nyomod a gumit 2.2 bar-ra? :Y . Anno úgy rémlik 1.5-re pumpáltad. Kalkulátor neked ennyit ajánl?

INTELligent: nem szoktam, de valszeg nem ártana.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#184031) Hasaggymeg válasza jjeahh (#184030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az RK-val 1,8/2-n mentem amióta egyszer felütöttem. [kép] Oszoljanak kérem, nincs itt semmi látnivaló, ez pont olyan mint egy 15 kilóval könnyebb embernél a 1,5/1,8 :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184032) itouchfan válasza INTELligent (#184026) üzenetére


itouchfan
senior tag

Sztem ne kettlebellel kezdj. Rengeteg saját testsúlyos gyakorlat van ami nagyon sokoldalú fejlesztést biztosít. Jól csinálni azokat is nehéz, de a kettlebellben nagyon sok a hibalehetoseg szvsz.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#184033) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!
Elektromos kerékpár: melyik a legolcsóbb támogatott modellt amit érdemes megvenni és honnan? :R

(#184034) 6030D válasza Hasaggymeg (#184010) üzenetére


6030D
Ármester

Máskor szólj, hogy tartalékon mész és megyünk kicsit gyorsabban! :K

INTELligent: jó a kettlebell, de ne otthon kezd el yt videók alapján, mert csúnya sérülés lehet belőle. Vannak képzett instruktorok, akik figyelik, jól csinálod-e illetve tudják, milyen sorrendben lehet felépíteni a gyakorlatokat, hogy ne sérülj le. Az első edzés után, amikor csak kb fal előtt fogsz guggolni 8 kg-s súllyal, meg pár alap mozgást tanulsz, olyan helyen lesz izomlázad a derekad mélyén, ahol nem is tudtad, hogy van izom. :DDD 2012 szeptembere óta járok, kisebb kihagyásokkal.
Ha szeretnéd, rákérdezek az edzőmnél, hogy a környékeden kihez érdemes bejelentkezni (bár most pont olyan időszak van, hogy ugye nem is lehet).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#184035) Hasaggymeg válasza 6030D (#184034) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem szólok, majd észreveszed ha eléd kerültem. :P... amúgy meg azért tartalékolok, hogy ne kelljen a végén túl sokat várni rám mert előttem összes patronom. . :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184036) jjeahh válasza Hasaggymeg (#184031) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha trail helyett cross country-ra állítod, még magasabb nyomást ajánl :DDD . Amúgy ha a terrain-t loamy-ra rakod és a trail conditions-t wet-re, szerintem az a nyomás a minimum ami még teljesen biztonságos sziklás terepen is, sőt, tubeless-el lehet még 1-2 tizedet nyerni. Schwalbe kalkulátor egy picit magasabbat ajánl, mint mások, pl. ez.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#184037) FerNandor


FerNandor
őstag

Ma az erdős részen visszafelé eléggé pontatlan volt a kis kínai órám. A csiganyál is elég pontatlan. Amikor egy tempót tartottam, 20-22kmh lehetett, volt, hogy 14-et, 16-ot hasonlókat mutatott elég hosszú ideig.
Van amúgy SPD szenzorom is, elvileg párosítva is van, de nem tudom, hogy azt figyelembe veszi-e a gép ilyenkor.

A kérdésem az lenne, hogy vajon egy 8x ennyibe kerülő, szintén GPS alapú óra is vajon pontatlan lenne-e azon a (és hasonló) részen? Nem fogok venni, inkább ilyen neccesebb körökön elndítom a telefont is, csak kíváncsi vagyok.
Amúgy azon a részen is 2 egység volt a 3-ból a GPS jelerősségnél. Szóval nem vesztette el látszólag a jelet. Amúgy általában fullon van a jelerősség, de az utóbbi 2 alkalommal kb végig 2-esen volt, de néha felugrott 3-ra is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#184038) 6030D válasza jjeahh (#184036) üzenetére


6030D
Ármester

Ez is teljesen egyénre szabott, mint sok más. Ha van egy sziklás köves, vagy gyökeres lefelé, ott van, aki átrongyol, van aki lassít. Előbbinek kell a magasabb nyomás, ha nem akar felütésest.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#184039) itouchfan válasza ivana (#183946) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi. Akkor elsőkörben az működhetne, hogy a hátsó sort lecserélem erre: [link] (természetesen a váltót hozzáállítva), illetve a láncot is újra és kipróbálom, hogy elfut-e a régi tányérokkal? Aztán ha nem, akkor keresek tányérokat és esetleg a mostani 52-42 helyett kipróbálok előre egy 52-39-et (elvileg az RX100 14 fog különbséget tud kezelni)?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#184040) f4lcon válasza itouchfan (#184039) üzenetére


f4lcon
őstag

az RX100 hivatalosan 28T max capacity és 28T Total capacity

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#184041) bringasisti válasza FerNandor (#184037) üzenetére


bringasisti
őstag

GPS nem mer pontosan. A jeladó a pontos, mert ott nincsenek fák, panel házak!

BENEFON DELTA--------N8

(#184042) itouchfan válasza f4lcon (#184040) üzenetére


itouchfan
senior tag

most lehet hülye vagyok de nem értem. a hátsó vagy az első nem stimmel?

a 14 fog különbséget ez alapján [link] írtam az első váltóra, a hátsó GS verzió meg elvileg a Shimano oldalán írtak szerint elvisz 28-as fogaskoszorút még.

SZERK: megnéztem a total capacityt, így már értem. Ez a GS hátsó váltós verzióra vonatkozik, a 28T?
Akkor ebben az esetben 11/12-28 kéne hátra (16-17 fog különbség) és elöl maradna az 52-42 (10 fog) és akkor kijön a matek.
Megpróbálhatom az új sort és új láncot a régi tányérokkal vagy felesleges?

Köszönöm egyébként :R

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#184043) ivana válasza itouchfan (#184042) üzenetére


ivana
Ármester

12-28 az 16 fog, 52-39 az 13 azt az egy fogat túléli a rendszer. Amúgy is felesleges a 11-es kicsi. Plusz nem is vagyok benne biztos, hogy a 11-est viszi az agyad. Ja igen sunrace sort érdmes, mert olcsóbb és szerintem szebben vált (ilyen 7-8 sebiben).

(#184044) Hasaggymeg válasza jjeahh (#184036) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak hát itt nem agyagos...amúgy meg ja, lehet olyan paramétersort összeválogatni ahol még 80 kg feletti bringásnál is az annyira divatos 1,2 bart adja ki. :DDD

6030D...köszi, akkor én lennék az aki azért megy magas nyomáson, mert átrongyol mindenen.😎 :DD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#184045) f4lcon válasza itouchfan (#184042) üzenetére


f4lcon
őstag

ahogy mondod, 12-28 meg 52/42 és jó vagy, de ahogy ivana mondja, az 52/39-el is el lennél, max kicsit több láncod lesz a kelleténél

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#184046) xy.zsolt válasza f4lcon (#184045) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha már itt tartunk.....ha az 50/34 helyett 52-re cserélem a nagy tányért akkor hosszabb láncra lenne szükségem szerintetek? hátul 11-30 van....és 110 szemes a mostani láncom. Azon túlvagyok már, hogy működne-e mert sokan cseréltek így tányért és működik....plusz nekem lánc elkapom is van, szóval ezen sem múlna.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#184047) benfolds válasza Jester01 (#183906) üzenetére


benfolds
őstag

azta! :C van itt olyan, aki ennél is többet ment? (én szerény 4600-at)

(#184048) truefx válasza xy.zsolt (#184046) üzenetére


truefx
aktív tag

Esetleg ez segíthet neked: [BIKE CHAIN LENGTH CALCULATOR]

(#184049) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#184008) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mondjuk aki annyit bringázik mint Te, meg még páran itt a topikban, azoknak illik is megtanulni kerékpárt szerelni. :) Főleg ha egy bringa van mindenre, nyilván nem opció szezonban egy esetleges probléma esetén az akár 2 hét bringa nélkül. Én úgy gondolom, hogy 2 lehetséges út van a sokat kerékpározóknak, vagy az ember megtanulja amit lehet és beszerzi a szükséges szerszámokat, vagy tart több bringát és akkor nincs katasztrófa ha az egyik kiesik egy időre.

[ Szerkesztve ]

(#184050) jjeahh válasza 6030D (#184038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én imádom ha ráz, annak ellenére, hogy lejtőn lassú szoktam lenni, a környék legrázósabb sziklás lejtőjén enyém a KOM :D . Sok magas éles sziklának csaptam már neki és a gyökereket is imádom, szal úgy tűnik az 1.5/1.7 bar 61kg testsúllyal, tubelessel, teljesen biztonságos. A Schwalbe picivel többet ajánl, az androidos applikáció meg pontosan ennyit. Szerintem ezek kiindulási alapnak jók és érdemes kisérletezni.

truefx: ez a kalkulátor működik, tényleg jó? Mert akkor akár mehetne az összefoglalóba is. Valamikor le is csekkolom akkorára vágtam-e, amekkorát ajánl.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.