Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) gabro0 válasza Bati0501 (#108997) üzenetére


gabro0
őstag

Nincs semmi utálás nyomatékra. Akkor nem tudom mi lehet a kattogás oka :F

(#109002) Ļantos válasza ivana (#109000) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Debrecenből hetente ott járok fel Pestre, csoda, hogy eddig megúsztam ép kocsival. Bicajost nem látni egyet sem ott, ha lenne is megölnék a Románok.

(#109003) trialboj


trialboj
őstag

Használ valaki ilyet ?

Mennyire tartja ez hidegen a folyadékot? Nézegettem a Podium Big Chill flaskákat, és ez a táska 2l és csak 3x drágább mint egy 650-750 ml -es kulacs.

Ha 2 óra 30+ fokban tekerés után is szeretnék kissé hűvös vizet, akkor Podium Big Chill , Podium Ice , vagy ez a táska a legjobb megoldás. A Podium Ice csak 610ml, ami elég soványka 50+kmre.

Más márka nem érdekel, jelenleg is camelbak van, és tetszik a csutora rész (puha, és nem kell féljek hogy kiüti a fogam ha rázós terepen szájba veszem).

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109004) wetomi


wetomi
aktív tag

(#108998) 3shae + (#108999) Ļantos + (#109000) ivana: A cél Békés megye, 44-es út menti település.. Másik lehetőség ugye Kecskemét, majd a 44-es lenne, de a 44-es sem jobb, mint a 4-es, pedig már több helyen van bringaút.
Praktikus okokból vasúthoz közeli útvonalban gondolkozok, mert vonatra fel tudom tenni a bringát, de buszra nem.
Valószínűleg az lesz a megoldás, hogy vonattal lemegyek Albertirsáig, így a 4-es utat lényegében kihagyom. Albertirsa után pedig a 40-es és 32-es már kevésbé kaki, mint a 4-es.
A legfontosabb, hogy így is marad még bőven letekerni való távolság, hogy pár napig ne gondoljak majd a bringára.

Köszönöm amúgy, hogy lebeszéltetek a hülyeségről. :R

szerk:
(#109003) trialboj: én nagyrészt gyalogtúrázáshoz és néha bringázáshoz használok egy 3 L-es Platypus Big Zip-et. Persze ez csak a víztasak, kell még hozzá egy megfelelő mértű túra hátizsák.
Önmagában a 3L folyadék a mennyiségéből adódóan nehezen melegszik fel a hátizsákban, így jó pár óráig iható hőmérsékletű vized van. Annyit viszont hozz kell tennem, hogy a 3 L néha sok, ha mellé még kaját és izót is viszek. A 2L közelebb van az optimálishoz és jó esetben amúgy is tudsz friss vizet tölteni utcai közkútból, vagy forrásból. Ha pedig annyira kietlen terepen vagy, akkor mindegy milyen meleg vized maradt, örülsz ha van mit innod.

[ Szerkesztve ]

(#109005) parkr válasza Bati0501 (#108997) üzenetére


parkr
őstag

bezsíroztam azt is, estleg még a stopli, az is kimaradt. na majd meglátom.

(#109006) Sped válasza DUB Inc. (#108958) üzenetére


Sped
aktív tag

Egyrészt a 200 ezres határ számomra a maximum (így is feltornáztam már 150 ezerről), másrészt - ez lehet itt többeket kiakaszt - de a 200-as festése egyáltalán nem tetszik... nem értem hogy ez a szürke-világoskék kombináció hogy jött ki. :((( Ráadásul jó néhány kiegészítőt is muszáj lesz venni (első-hátsó lámpa, kitámasztó, nyeregtáska és most már kell majd a sisak is, csengő :P ) szóval még megy ez árban feljebb. Bár ahogy olvasom, lehet ezeket a kiegészítőket érdemesebb Kínából vagy Hongkongból berendelni :)) Egyébként nagyon örülök, hogy ennyi pozitívumot olvasni erről a típusról, mert amikor a kereskedőtől kaptam egy Merida katalógust, vhogy ezen a típuson akadt meg a tekintetem, a formája, a megjelenése nagyon megragadta a fantáziámat, mondhatnám azt is, hogy beleszerettem. :D

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#109007) Napfénysüti válasza Bati0501 (#108983) üzenetére

Sehogy. De a Canyont is így fogom rendelni. 3,5 év outizás után én már tudom mekkora vázméret kell. :)

Més que un club!

(#109008) Bati0501 válasza parkr (#109005) üzenetére


Bati0501
őstag

Stoplit és magát a pedált mintha nem lenne jó ötlet bekenni, de ez csak jó pár évről rémlik vmi, szóval lehet, tök hülyeség.

Napfénysüti: Én nem annyira a méretre gondoltam, hanem arra, hogy milyen érzés ráülni, hogy viselkedik, élőben is tetszik-e... szóval hogy megvan-e a szikra. :D

[ Szerkesztve ]

(#109009) Hasaggymeg válasza gabro0 (#108995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Karbonnál nem tudom,de alunál tudom,hogy ha túlhúzod is reccsenhet,pont a túlhúzásért. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109010) DUB Inc. válasza Sped (#109006) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nekem a tavalyi modell van, ez matt fekete-fehér kombinációjú és nagyon jól néz ki élőben, jóval drágább masina érzetét kelti. Bár a váz az árához képest tényleg komoly, nem véletlenül van olcsó cuccokkal ellátva. Kitámasztónak nincs kialakítva felfogatás, mint pl. a trekkingek esetében, tehát marad az univerzális kitámasztó, de én nem tettem rá, sajnálnám a vázat összebarmolni vele. A matt fekete igen kényes amúgy... Első lámpám Sigma 100, nagyon szuper. A hátsó Merida, de annak keveset bír az akksija sajnos. Vettem rá egy Gepida markolatot, amit csak ajánlani tudok.

(#109011) Napfénysüti válasza Bati0501 (#109008) üzenetére

A szikra már most megvan, lassan fél éve nézegetem a gépet és az összes tesztet elolvastam már a neten. :K
Egyik kolléga most vett egy Ultimate CF SL 7.0-lát és imádja. Az övét majd meglesem valamikor.

Més que un club!

(#109012) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Ma megvettem az első komolyabb bringámat. Volt is egy próba, állítgattam a nyerget, holnap még a kormányt kell finomhangolni. Az első váltón hogy kell állítani? Az utolsó két fokozatban hozzáér egy picit a lánc, mikor elől a legmagasabb fokozatban van, illetve akkor is, mikor közepén, de ezt betudtam annak, hogy ilyenkor eléggé keresztben helyezkedik a lánc.

(#109013) trialboj válasza szuszinho (#109012) üzenetére


trialboj
őstag

Az első váltókaron ahol a kábel csatlakozik kell legyen egy tekerhető csavar. Azzal lehet finomhangolni, ha nem elég, akkor a váltót kell beállítani az kicsit macerásabb, ha nincs meg a szakértelem, és rutin.

Elöl középen, hátul legkisebb fokozat talán nem ideális, 3x10 rendszernél sem. ez alatt talán elfogadható, de az utolsó két fokozatot (hátul) már jobb a nagy tányérról használni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109014) Zsohi válasza gabro0 (#108985) üzenetére


Zsohi
őstag

Kétrészes féktárcsákra jellemző a kattogó hang lejtőzés után míg visszahűl, illetve mivel ahogy írtad új gép ezért a küllők is lehetnek.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#109015) Bati0501 válasza Napfénysüti (#109011) üzenetére


Bati0501
őstag

:D
És Canyon-ból te melyiket szeretnéd? Illetve melyiket választanád inkább?

szuszinho:Park Tool videói nagyon ott vannak a szeren, a hátsó váltós videó még hosszabb.

(#109016) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek jól gondolom, hogy leghamarabb augusztus körül lesznek leárazások bringa terén?

(#109017) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#109016) üzenetére


zoli03
őstag

Miért áraznának le szezonban? Augustusban még az új modellek sem jönnek ki, amiért le kéne árazni a régieket. Inkább addig vedd meg, amíg megkapod a kiszemelt modellt a méretedben.

[ Szerkesztve ]

(#109018) Mariann294


Mariann294
őstag

Használtok tükröt?

Én most váltottam Zefal Dooback-ről Zefal Espion Z56-ra, mert a doobacknek meg vannak a hátrányai. De a Z56 gyakorlatilag használhatatlan, olyan szinten vibrál, rázkódik. A dooback-el ilyen gond nem volt. Lehet tenni valamit ez ellen? Én nem értem hogy ezt a tükröt mások hogy tudják használni. Nekik nem rázkódik?! Ha nem akkor miért nem? Sima úton is rázkódik, úgy ahogy látom benne a dolgokat, de nagyon zavaró, zötykölődős úton meg használhatatlan. Viszont nem szívesen válok meg tőle mert nekem jobban tetszik mint a dooback.

(#109019) Sped válasza DUB Inc. (#109010) üzenetére


Sped
aktív tag

Tisztában vagyok azzal, hogy egy kategória belépőmodellje nem lesz csúcscuccokkal felszerelve. Viszont később "tuninggal" lehet fejleszteni, persze ha jók az alapok, márpedig úgy tűnik, hogy itt jók az alapok. Nyilván az lenne a legkényelmesebb, ha mondjuk egyből Speeder 300-as modellt tudnék venni, de a határt meg kell tudni húzni és meg is kell. Megismerkedek vele, aztán mondjuk 3-4 év múlva, ha lesz lehetőségem, "ugrok" felfelé. Addig is örülök az ilyen tippeknek, amiket tőletek olvasok, mert ilyen apróságok cseréjével (markolat, váltó stb.) mégis azt érzi az ember, hogy fejleszti a gépét, ami jó. :) Nem jöhet elég hamar ez a július...

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#109020) pittlaren válasza IMIIKE1998 (#109016) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Tuti nem. Én tavaly augusztusban, az egy évvel azelőtti (2016) évjáratú bringát tudtam akciósan megvenni, az azévi, 2017-es verziót vmikor október táján akciózták, és őszintén szólva akkor sem esett akkorát az ára, h. megérte volna várni annyit. Nyilván, mindenki számára hangsúlyosak a fiskális szempontok, de szvsz. nem kapod annyival olcsóbban, mint amennyi élménytől megfosztod magad ebben a szezonban.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#109021) 6030D válasza IMIIKE1998 (#109016) üzenetére


6030D
Ármester

Haverkodj össze egy Meridás boltossal. Majd karácsonykor amit nem tudnak eladni, arra lesz kedvezmény.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#109022) pittlaren válasza Monyos (#108969) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Én ezt vettem, teljesen elégedett vagyok vele, könnyű, kényelmes, szerintem jól is szellőzik, viszont rovarháló nincs. Ellenben jól állítható, nem lötyög,nem szorít.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#109023) Hasaggymeg válasza Mariann294 (#109018) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kell az egyáltalán? :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109024) ígyvanferi válasza wetomi (#109004) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Bár már eldőlt a kérdés, és helyesen, azért én is csak megerősíteni tudom, hogy a 4-esen semmiképp sem biciklizünk. Szerintem nem is lehet, van tiltótábla, de ebben nem vagyok biztos. Öngyilkosság, az viszont fix. A románok nem ismernek se embert, se istent. Pár napja döntött úgy épp egy román sofőr, hogy magával viszi a halálba másik 8 társát, mert ő inkább a facebookot nyomogatja, miközben előz és nem a szembejövő 40 tonnás sóderszállítót nézi. Hál'istennek ezúttal nem lett baja egy ártatlan embernek sem. Bár a kamion sofőrjét lehet, hogy sikerült idegileg megnyomorítaniuk egy életre.

(#109025) gabro0 válasza Zsohi (#109014) üzenetére


gabro0
őstag

Újra nyomon, akkor most a küllők a gyanúsítottak. Alföldön használt felnifékes országútiról van szó egyébként. Köszi a tippet.

A szalajtásra van ötleted? Nincs még tökéletesen beállítva a váltó (R8000), haverom szerint a lánc ugorhatott. Szerintem észrevettem volna, de már bizonytalan vagyok.

(#109026) pc360 válasza Bati0501 (#108965) üzenetére


pc360
addikt

Nem szoktam, de volt már az a szituáció. A lehúzatlan ablak mögül ugatás pont ilyen, amikor a piros előtt megpróbál letolni a hídról egy sötét ribanc lenyűgözéseképp / unszolására. Ez utóbbi ugatott, ami a legviccesebb volt az egészben. Csak bekapcsoltam a légkondit nekik egy szép estén, amikor rendes mínuszok voltak. ;] Illetve párszor a közelébe kerültem, mikor megkergettek mint valami igazságosztó, aztán rájöttek, hogy a 210 centis fesztávon igen nagyot lendülhet az a komótosan táskából előhúzott 3,5 kilós lánc. Ilyenkor legszívesebben a kocsin keresztül törném össze az ilyen idióták fejét, és erre szerencsére eddig időben rájöttek. Felemelő érzés a bádogdobozukba megszégyenülten visszamászni látni a nyomorékokat. Mindahányszor ilyen előfordult, valami luvnya ott virított az anyóson... Az az ijedtség a végén az arcukon – megfizethetetlen. :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#109027) ShiTmano válasza Mariann294 (#109018) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Mikor sokat jártam közúton én is gondolkodtam tükörben(utálok hátrafordulni), szóval érdekel a téma. Úgy látom az Espionnak hosszú a karja szerintem azért remeg. Doobacknek mi a hátránya? Az egészen merevnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#109028) pc360 válasza ShiTmano (#109027) üzenetére


pc360
addikt

A szemüveg / sisak szélére kell applikálni egy tükörcsíkot, mint azt az ikonikus belvárosi 50+ görkoris fazon bemutatta a publikumnak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#109029) Zsohi válasza gabro0 (#109025) üzenetére


Zsohi
őstag

Mivel új, így én a szabadonfutóra vetnék egy pillantást és nem gondolnám, hogy olyan rövidtávon leamortizálódott volna a hajtás más eleme. Persze lehetett egyszeri véletlen is a dolog...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#109030) parkr válasza Bati0501 (#109008) üzenetére


parkr
őstag

nyilván csak a csavarokat fogom :D

(#109031) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, a trekkinges bringás haverinám, aki montiról váltott Kellys Phanatic-ra, még mindíg hisz benne, hogy az jó lesz terepre is, szerinte csak meg kell szokja. Erre én mivel nem tudom meggyőzni hogy terepre monti való, kitaláltam, hogy elhívom egy 54km XC maratonra ;] . Jövő hétvégén lesz, ha jól látom minimum 11-12 db 1000m fölötti hegyet kell megmászni, sőt, az egyik 1500m. Egyrészt biztos vagyok benne, hogy teljesen kikészül a virsligumikkal és vissza akar majd váltani montira, másrészt meg félek, hogy már az elején kidobja a taccsot, vagy megcsúszik-elesik és visszafog engem... pedig én végig szeretném csinálni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109032) #16729600


#16729600
törölt tag

Milyen minőségű gyártó / márka a WeyTy ? Az utóbbi pár hónapban 3 jobbos pedált törtem el és hétvégére muszáj vennem és Amazonon 50€-ról le van értékelve 23€-ra [link]

(#109033) jjeahh válasza #16729600 (#109032) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nem mernék kínait venni, főleg ha ennyire könnyen mennek szét alattad a pedálok. Én legutóbb HT Nano P-t vettem, azzal nagyon elégedett vagyok XC montin, igaz sokkal durvább felhasználásra szánták, mint amire használom (DH). Széles, könnyű, nagyon harap és képtelenség tönkretenni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109034) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#109024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hál'istennek ezúttal nem lett baja egy ártatlan embernek sem...a többi 8 is fézbükközött? :U

(#109025) gabro0 ...egyszer szaladt egyet előre,vagy már többször tette? Van úgy,hogy a reteszelő kilincsek pont nem akadnak be egy fog erejéig,ami egy kicsi,egyetlen hangos,vagy csendes üresben hajtással jár,és általában hosszabb szabadon-futás (hajtás nélküli gurulás) előzi meg.Ha a lánc ugrik,ami új hajtóműnél szinte kizárt,az sokkal hangosabb,látványosabb történet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109035) #16729600 válasza jjeahh (#109033) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igazad lehet, de tegnap tört el alattam a pedál és Amazon prime holnapi garantált szállítással semmi normális nincs és vasárnap megyünk újra Murradwegre tekerni.Tök nagyot szívtam, mert az uccsó 40km-ert egy törött csonk pedállal kellett lenyomnom és persze, hogy nemzeti ünnep volt Ausztriában és minden bringás üzlet zárva volt, pedig rengeteg van a Murradweg mellett.

(#109036) Napfénysüti válasza Bati0501 (#109015) üzenetére

Ezzel álmodom már egy ideje. :D
Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0
Csak kék színben. Tegnap meg is jött hozzá már a Speedplay pedál (elég komoly kis cuccnak tűnik) meg a K-Edge chain catcher, sőt voltam olyan bátor hogy már két kulacstartót is vettem. :)

Més que un club!

(#109037) jjeahh válasza #16729600 (#109035) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hát így nem tudom akkor mit mondjak, ez sz*rul jött össze. Bringás boltok a kedvedért nem nyitnának ki egy percre? A helyi boltok facebookján nincs tel. szám megadva? Gondolom ha szépen megkéred őket és elmondod, hogy vészhelyzet van, kinyitnának egy percre amíg elhozol egy pedált.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109038) eddie1978 válasza Napfénysüti (#109036) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Feleséged még nem féltékeny? :DDD

Jó kis gép lesz. Majd gurulhatunk egyet alkalomadtán.

(#109039) trialboj válasza #16729600 (#109032) üzenetére


trialboj
őstag

Ha csak az amazon a lehetőség akkor is nézz bármilyen márkás pedált. A kínai szarok, szarok.

6 hónapig kerestem egy olyat ami tetszik és nem 90euronál kezdőik és van benne piros, végül találtam egyet volt róla YT video a srác azt írta 1 éve használja nem kopott le a festék és nem kotyog.

Megrendeltem, nálam 2 túra után kotyog, nem is kicsit. A kani szar azért olcsó mert NINCS minőségellenőrzés (és reklám, utóbbit az ócóság megoldja). Olyan eszközt ami terhelésnek van kitéve vagy kophat,nem jó dolog tőlük venni.

Uoljára szarvat és "karbon" kulacstartót vettem, amivel meg is vagyok elégedve. 30 euro körül már van vastagabb wellgo pedál, inkább olyat keress.

Az meg hogy mi miről van leárazva manapság szinte biztos hogy hazugság. tükéletes példa az emag, sosem volt 39.000 ft, de most csak 17,000. Meg kell nézni még 2 online boltban és kiderül az eredeti ára.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#109040) Napfénysüti válasza eddie1978 (#109038) üzenetére

Az a meglepő hogy áldását adta. Pedig tudja mennyibe fog kerülni, nem kamuztam neki. De megértő, elfogadja hogy szeretek tekerni és félreteszem rá a pénzt.
Ja meg majd ha meglesz a gyerkőc vehetek utánfutót később aztán mehet együtt a kis család bringázni. Ez még egy pont a tárcsafék mellé. ;]

A Grossglocknerrel nyaggatom mindig, azt már lehet kicsit unja hogy oda majd el szeretnék menni megmászni. :DDD

Sőt, egy kikötése volt az asszonynak: most olyan bringát kell vennem amire nem kell költeni (fejleszteni) tehát minden része maximálisan megfelel az igényeimnek. Nem cserélhetek rajta mondjuk kerékszettet. :)
Ugye a Focust is anno 270k-ért vettem aztán a végére már 540k-ba volt mire kész lett. Na ilyet most nem szeretne.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#109041) #16729600 válasza trialboj (#109039) üzenetére


#16729600
törölt tag

Néztem Wellgo pedálokat, de valami elképesztően tré vásárlói értékelések vannak hozzájuk Amazonon ( 25-30% 1-es )

(#109042) gabro0 válasza Zsohi (#109029) üzenetére


gabro0
őstag

Ha csinálni fogja még, akkor az lesz. Kicsit azért lehangoló, hogy új cuccok képesek ilyenre :(

#109034 Hasaggymeg: Már többször is tette. Kettőre emlékszem egészen pontosan. Egyik alkalommal folyamatos nem túl nagy terhelés mellett, másik alkalommal pedig közvetlen helyből indulás után pár méterrel.
Ha a kalapácsok nem akadnak be, idővel javulni fog? Van egy olyan érzésem, hogy nem és valamiféle orvoslást kíván (esetleg garanciáztatást, amit kerülnék, mivel bike discountról van a kerékszett).

(#109043) Hasaggymeg válasza gabro0 (#109042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem csak hátsó váltóállítás a gond? Vagyis bele-belekap az egyel nagyobb hátsó koszorúba a lánc? Mert ha csak úgy átlagos terhelés alatt egyszer csak ugrik egyet,az a reteszelő kalapács,vagy kalapácsok elfekvését jelentheti.Én még adnék neki kis időt,hadd kenje jól szét belül a zsírt,és ha továbbra is rossz akkor lépnék.Amúgy meghallgathatod,mert lassan forgatva hallanod kell a reteszelők hangját,mely nem teljesen egyszerre szól.(legalábbis olyannal nem találkoztam,hangyányi eltérés van a beakadásuk között.)Ha csak egyet hallasz,valószínű csak egy is reteszel,ami kevés.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109044) 6030D válasza Napfénysüti (#109040) üzenetére


6030D
Ármester

- Már megint mennyibe került a szerviz?
- Háromeze'...
- A lóf*szt, tuti volt vagy 15!!
- Jó, akkor 15.
- Tööööbbb, mint 15?? :Y
:DDD

jjeahh: tudsz adni egy linket ahhoz a maratonhoz?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#109045) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok, bringámnak az első teleszkópján alul a csavarnál enged az olaj.
Hol tudom én megnézni a szintet? És ha kell pótolni? Meg milyen olajjal?

SF13-NEX-P-MLO-700C-63

Pdf
[link]

[ Szerkesztve ]

(#109046) jjeahh válasza 6030D (#109044) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erdélyben lesz, így is érdekel? :D . Amúgy nem verseny, szal mindenki olyan tempót megy ahogy akar... versenyre azért nem merném elhívni a crosstrekkinges csajt :D .
Ez lenne az, itt meg egy videócska. Nem vagyok túl vallásos, de szerintem nem is erről fog szólni, tavaly egy ismerősöm volt, ő ajánlta. Valszeg egyedül is elmennék, régóta szeretnék egyet a Gyimesek felé tekerni, egyik ismim fotói felborzolták a fantáziámat, tetszik a táj... autóval többször voltam már, de nem volt időm képelni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#109047) Hasaggymeg válasza 6030D (#109044) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"- Kell egy hajtómű,ebben már 25+e km van és folyton felhozza a láncot a láncvilla fölé.
- Jó az még!
- De elkoptatja az új láncot is idő előtt,azzal meg a hátsósort is!
- Mennyi a lánc?
- 8-9
- Hátsó sor?
- 15 körül.
- És a hajtómű?
- 35... :U
- Jó az,veszel láncot ha megnyúlik,olcsóbb.
- Szülinapomra azt kérem!
- Fogadok megrendelted! Megrendelted,mi?! :((
- Meg... :U
- Tudtam! Folyton a netet bújod és a bringabuzi barátaiddal cseverészel! Mindig ezt csinálod! Mikor jön meg?
- Nem tudom ,majd."

...ez nem nálunk történt,csak egy példa. :U (A hajtómű már irodámban,megérkezett. ;] )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#109048) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv.

Van valakinek tippje, egy 190 cm magas átlagos testalkatú embernek kb milyen széles nyereg lehet jó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#109049) 6030D válasza jjeahh (#109046) üzenetére


6030D
Ármester

Nem akarok menni, csak a szintkülönbség érdekelt. De azt nem adják meg. Mondjuk a szintrajz alapján olyan 1000 m lehet.
Szerintem ennek folytatása (?) ez a többnapos túra, nem (az elsőt görgesd át)?

Hasaggymeg: akkor mi lett? 7000-es?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#109050) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#109048) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó nagy,én 150-160mm-re tippelnék,az XL kerékpárokat is olyannal szerelik...legalábbis a Superior.Meg kell mérni,az a biztos.

6030D...igen. 31740-ért vesztegették az M&M bikenál,nem tudtam kihagyni.Amúgy tegnap újra felhozta a láncot a villa fölé,azt hittem leszakad az ég úgy káromkodtam,míg visszatettem...pedig nem annyira kopott,a lánc is még elmegy olyan 3-600km-t és tiszta,mégis mikor a középsőről a kicsire ejtem felhozza.Főleg ha előtte terheltem sokat a középsőn és terhelve próbálom visszaejteni...ami amúgy nyilvánvaló,hisz általában akkor ejted vissza mikor meredeken hirtelen kevés leszel és kell a kis tányér. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.