Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) gergo5991 válasza benjoe1 (#40854) üzenetére


gergo5991
őstag

Nekem is cube attentiom 29er-em van, 177centihez 80cm belső lábhosszhoz (ha jól mértem) 17es vázam van. Én ültem mind2 vázon 17 esen meg 19 esen, bár tekerni nem tekerhettem mert féltek hogy elviharzok vele a bolt elől, nekem kényelmes volt mind2. Bár az eladó javaslatára aki szerintem végkép nem volt hozzá értő, 17 est vettem meg. Én ezelőtt egy 16os dirt bicót hajtottam, szóval lehet nekem máshogy érződik hogy mi kicsi és mi nagy. Bár mikor élesen kanyarodtam az első kerék surolta a cipőm elejét, először azthittem hogy kicsi a váz nekem is, de azóta alkalmazkodtam hozzá, mostmár jó minden. Én úgy vagyok vele, ha választani lehet kicsi és nagy között, a kisebb jobban testhez állób az emberhez, könnyeb azt irányitani, manőverezni vele, mert egybe olvad az ember a bicóval :)

[ Szerkesztve ]

(#41002) itouchfan


itouchfan
senior tag

26"-os Scott montihoz milyen V-féket tudnátok ajánlani még viszonylag emberi árban? olyan 75-25 arányban használom aszfalton-terepen, de földutakon, erdőben, se semmi vadulás, max a tempót ráengedem, de ugrálás ilyesmi semmi. előre is köszi :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41003) ---Lasali--- válasza itouchfan (#41002) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Shimano Deore BR-M590 fékek
Avid FR5 fékkar

(#41004) itouchfan válasza ---Lasali--- (#41003) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi! :)

még egy kérdésem lenne, lehet hülyeség, de ülést/nyerget lehet úgy venni hogy kipróbálom? vagy hogy nem így vaktában vásárolok? elég kényes a hátsóm, és ez már nem az első, és nem második próbálkozás lesz, de még nem sikerült igazán jót választani..

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41005) Runner_fxr válasza itouchfan (#41004) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem a legtöbb boltban arra van lehetőséged, hogy rászerelik a bringádra és ott ráülsz, használat után senki nem fogja neked kicserélni, hogy bocs de mégse kell inkább egy másik, ja nem a harmadik. :) Szóval ez így a legtöbb helyen nem fog menni, de volt olyan bolt akinek voltak teszt nyergei, amiket valóban ki lehetett próbálni. Most ezt meg nem mondom hol, de volt ilyen. Illetve van ahol meg tudják mérni, hogy neked milyen méretű nyereg az ideális, azt hiszem a K2-ben is van ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#41006) parkr válasza lsebestyen (#41000) üzenetére


parkr
őstag

Kösz!
Én egy kompakt vázast néztem most ki 58,5 felsőcsővel, a nyeregvázcső viszont csak 55,5cm, bár gondolom majd feljebb húzom a nyerget.

(#41007) itouchfan válasza Runner_fxr (#41005) üzenetére


itouchfan
senior tag

na hát ez igaz, csak nekem nem 20 mp után kezd el fájni a seggem, hanem 30-40 km vagy huzamosab idő után. de mostmár megpróbálok valami jót választani.

bevallom igazán, eddig ilyen kocabringás voltam csak, évi 6-800 km-rel, de most nagyon megjött a kedvem a tekeréshez, már csak fel kell térképeznem a messzebbi környék útjait is, de már alig várom hogy nyerege pattanjak. :) :C

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41008) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Húsvéti híradó.

RTL Híradó: " A rendőrség megpróbálta azokat a bicikliseket is kiszűrni, akik túl sok alkoholt ittak. Őket akár 30.000 Forintra is bűntették." Most akkor mi van? :F :P

[ Szerkesztve ]

(#41009) Runner_fxr válasza itouchfan (#41007) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát sajnos a nyereg kérdés nem egyszerű, nekem szerencsém van, mert általában a minőségibb, sportos mtb nyergek nem szoktak gondot okozni hosszabb távon se, bár montira akkor se raknék fel valami széles, párnázott nagyi nyerget, ha kényelmetlen lenne a sportosabb. :)
De egyébként hosszabb távon többnyire a sportosabb nyergek ideálisak, a nagyon kényelmes az rövidebb távokon okés. Attól nem kell megijedni ha először fáj, amikor tavasszal elkezdek bringázni és tekerek egy 40-est az erdőben másnap alig bírok ráülni a nyeregre, de ez pár nap alatt elmúlik, ha nem múlik el 1 hét után se akkor érdemes más nyerget választani.

(#41010) itouchfan válasza Runner_fxr (#41009) üzenetére


itouchfan
senior tag

volt egy idő tavasszal amikor többet tekertem (magamhoz képest), hosszabbakat, ezt egy 2-3 hétig csináltam, kb 4-5 naponta mentem, de egyáltalán nem tudtam megszokni. aztán túrán is teljesen szét ment a seggem, pedig az már július végén volt. nem is értem hogy nem cseréltem le, bár akkor is tervben volt. a minőségi sport mtb nyereg, az árban hol kezdődik? 10-12k?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41011) RichieTri válasza zoli03 (#40969) üzenetére


RichieTri
senior tag

Jólvanakkor...
Ez kb olyan mintha azt mondanád,hogy csak akkor cserélsz zoknit ha már büdös ;)
A WD40et is pont az ilyen embereknek találták ki.
Használd egészséggel,de legalább az itt jelenlévő "laikusokat" kíméld meg a kártékony tanácsaidtól

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#41012) Because válasza itouchfan (#41007) üzenetére


Because
őstag

30 km után nálam a seggem a legkisebb gond, fája csuklóm, a nyakam ahogy folyamatosan fenn kell tartania fejem. outisokat el se tudom képzelni olyan pózban hogy bírják.... :U

(#41013) Solad válasza Gyufaaa (#41008) üzenetére


Solad
őstag

Nem értem a kérdést. Részegen nem lehet bringázni.

(#41012) Because: Akkor valszeg valami nem jól van beállítva.

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#41014) itouchfan válasza Because (#41012) üzenetére


itouchfan
senior tag

szerintem egy dolog számít, ugyanúgy mint a futásnál vagy az erőedzésnél: tolni, tolni tolni. itt meg tekerni, tekerni, tekerni. aztán hozzáizmosodik a nyakad a terheléshez, csuklód mobilisabb lesz, megerősödik az is. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41015) Napfénysüti válasza Because (#41012) üzenetére

Hozzá kell szokni sok tekeréssel. Eleinte nekem is fájt a nyakam mikor alsófogásban tekertem de már megedződött, ugyanígy a csuklóm is. Ma már jobban szeretek fékváltókar fogásban menni mintha monti egyenes kormányát markolnám. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#41016) Pttypang válasza Napfénysüti (#41015) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem ma a 6-7 oras tekeres utan a sok foldut meg katyus szutyok aszfalt utan fajt a tenyerem, gondolom dijazna egy rendes géles kesztyűt, a decathlonos alap kesztyűben nincs, nem hiszem, hogy ilyen távokra tervezték :N

Everybody lies.

(#41017) Because


Because
őstag

meglehet számomra egy szépen hátraívelő kormány és rugós nyereg lenne a legmegfelelőbb :)

(#41018) Pocee válasza Solad (#41013) üzenetére


Pocee
senior tag

nem akarok hülyeséget beszélni,de tudtommal már lehet ittasan tekerni,de azért nem mehetsz faltól falig,szóval képben kell lenned. de mondom,nem jelentem ki kategorikusan :D

Mr.Brightside

(#41019) Runner_fxr válasza itouchfan (#41010) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Túrázni nem érdemes elmenni egy olyan nyereggel ami széttöri a segged, az biztos. :)
Vannak akiknek bejönnek az smp nyergek, ezek 14-15-től indulnak, nekem annyira nem szimpatikusak, inkább a selle royal race pro és fizik nyergek, pl fizik tundra. 15-20 körül kezdődnek a jobb mtb nyergek, vagy akár még több is.

[ Szerkesztve ]

(#41020) Solad válasza Pocee (#41018) üzenetére


Solad
őstag

Tévedés. Attól hogy a főútvonalakon is megszűnt a zéró tolerancia a kerekpárosok számára, még nem szabad ittasan tekerni.

Az ittas mar boven nem a jarmuvezetesre alkalmas allapot :)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#41021) Runner_fxr válasza Pocee (#41018) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy lehet inni, de csak annyit amennyi még nem okoz gondot a biztonságos közlekedésben, kerékpárral. Ha a rendőr megállít akkor ő ezt eldöntheti, ha túlzottan ittasnak talál akkor büntethet. Bár ez elég sok kérdést fel vet, szerintem ez úgy hülyeség ahogy van, de lehet rosszul tudom.

(#41022) Pocee válasza Solad (#41020) üzenetére


Pocee
senior tag

tudsz nekem linkelni valami ide vonatkozó jogszabályt,szeretnék ezzel képben lenni,mondjuk főútvonalon nem mentem de mostanság direkt azért mentem bringával(faluban),hogy nem legyen gebasz kocsival...
előre is köszönöm!

Runner: nekem is ez rémlett,és pont ezt furcsáltam én is,hogy mi alapján döntik el,hogy képben vagyok e?

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#41023) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#41021) üzenetére

Így van de szerintem is baromság hogy ihatnak már a bringások.

Més que un club!

(#41024) Pttypang válasza Solad (#41020) üzenetére


Pttypang
veterán

A főútvonalas tiltások mondjuk elég mókásak, amikor egy adott helyre csak hatalmas kerülővel lehetne eljutni, a főúton pedig ott van a leállósáv, ahol nyugodtan eltekeregnék..
De legalabb felfedeztem alternatív utvonalakat, igy csak 15km-el tobb az ut, de sokkal tobb elmenyt ad, eddig nem mentem meg folduton 50-el ;]

Everybody lies.

(#41025) fpeter07 válasza Pttypang (#41016) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem két órás terepezés után fájtak az ujjaim. Hiába ez nem a kényelemről szól, hanem a jó feelingről.

(#41026) scar07 válasza Pocee (#41022) üzenetére


scar07
tag

KRESZ 4 paragrafus. jarmuvezetes szemelyi feltetelei.

(#41027) Pttypang válasza fpeter07 (#41025) üzenetére


Pttypang
veterán

De amikor már pár órája csap a szembeszél, te pedig 15-el araszolsz, akkor valahogy nem igazán van meg a "feeling"... :N
Igaz, én voltam bolond, hogy ilyenkor elindultam, de azert na, nem gondoltam, hogy valaha ezt mondom, de talan jol jott volna egy sapka. :)

Legközelebb inkább montinak való célt választok, nem indulok el random falu irányába, kvázi sík terepen, a Bükkben már csak nem lehet akkora nagy szél, sziklafallal övezve. Csak legyen egy picit jobb idő :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#41028) fpeter07 válasza Pttypang (#41027) üzenetére


fpeter07
veterán

A fák (és a domborzat) lefogják a szél nagy részét, az nem gáz. Országúton viszont tud meglepetéseket okozni a szél. Volt már olyan, hogy két falu között tolnom kellett, mert egyszerűen nem maradtam meg a bringán.

A piros-fekete aldis kabát szélállóság szempontjából jelesre vizsgázott. A szauna effektus az meg van neki, de inkább izzadjak kabát alatt mintsem átfújja a szél a vizes ruhám.

(#41029) Pttypang válasza fpeter07 (#41028) üzenetére


Pttypang
veterán

Most mokas volt, mert azon az uton, amin odafele 15-el araszoltam, kozben pedig erobol tekertem, visszafele lazan mentem, hatszellel, faradt voltam, de azert felvaltogattam egy picit es 46-nal meg mindig nem volt szembeszel, hanem még enyhe hátszél volt.
A folyamatos oldal/szembeszel pedig csaj hab a tortan, vegig azon gondolkodtam, hogy milyen szar lehet ilyenkor outizni.. :DDD

Everybody lies.

(#41030) fpeter07 válasza Pttypang (#41029) üzenetére


fpeter07
veterán

46-os sebesség már nagyon mókuskerekezős lenne nekem. :) A 42-es tányérral nem is szándékozom annyival menni.

(#41031) Napfénysüti válasza fpeter07 (#41028) üzenetére

Múltkor jártam úgy hogy jött szembe egy kamion és annyi levegőt tolt ki maga elől hogy hirtelen megtorpantam a bringával a légellenállástól. :DDD

Més que un club!

(#41032) Pttypang válasza fpeter07 (#41030) üzenetére


Pttypang
veterán

Epp a nagyon durva hatszel miatt jott ossze, elol a kozepso tanyeron volt meg csak, de nem volt bennem annyi ero, hogy felvaltsak a nagy tanyerra.. :N
Majd ha cserelem a hajtast, tuti nem ilyen bohom kiosztast kerek, a 48-as nagy tanyert szokoevente hasznalom kb...

(#41031) Napfénysüti
Engem egy platos kisteher dobott le majdnem az ut szelere, behuzodott kozepre es eleg gyorsan ment, majdnem csunya vege lett a dolognak.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#41033) Tothgera30 válasza Pttypang (#41032) üzenetére


Tothgera30
Ármester

22-24-26 / 36-38T bőven elég egy 10-es sorhoz. Mondjuk számomra a 32-es első tányér a best of.

#41034 Crytec210: Aprón is nézegess, jó áron ki lehet fogni néha. Mondjuk sokat ne költs arra a szekérre.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41034) Pttypang válasza Tothgera30 (#41033) üzenetére


Pttypang
veterán

7-es sor van rajta, de elol a gyari hajtast lecsereltem egy fm-171-re, abbol meg ez volt eppen kozel, ez kerult fel.
Mar elegge meggyepaltam, csereerett :K
De meg csak tervezgetesi fazisban van a dolog, a fedezet meg nincs meg hozza.

Everybody lies.

(#41035) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#41023) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem az alapvetően nem feltétlenül baj, ha egy kicsit ihatnak, a gond ott van, hogy ezt egy rendőr dönti el, úgy, hogy semmiféle korlátozás nincs. Meg kéne szabni egy mennyiséget, vagy teljesen tiltani. Bár Ausztriában akár 2 sört is ihatunk úgy, hogy utána autót vezethetünk. Akkor nehogy már bringázás mellé ne lehetne pár sört meginni. :) Itt a mennyiségen van a hangsúly. Az osztrákok se hülyék, ott ez működik.

[ Szerkesztve ]

(#41036) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Találtam 60-ért egy f. mosert Campa Xenonnal. Megéri? Pont méretben lenne.

(#41037) syberia válasza Pttypang (#41029) üzenetére


syberia
veterán

Engem Nagykovácsi felé tekerve lepett meg a hátszél jótékony hatása, enyhe emelkedőn simán mentem 28-30-as tempóval, visszafelé örültem hogy 25-ig jutottam. :D

https://howbad.info/

(#41038) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#41035) üzenetére

Azt tudtam hogy valamelyik nyugati országban lehet egy kevés alkoholt fogyasztani. Én ettől függetlenül sose innék akkor se ha vezetek meg akkor se ha tekerek. Fő a józan biztonság. Múltkor még így is kissé fáradtan hülye voltam és kigurultam egy kocsi elé. Néztem oldalra hogy mehetek-e és tök úgy láttam hogy indexel de valószínű a napfény csillant meg a lámpabúráján és az csapott be. Marha mérges voltam utána magamra. :(((
De legalább egy életre megjegyeztem hogy soha többet nem fogok így kereszteződésben kigurulni.

Més que un club!

(#41039) Hasaggymeg válasza benjoe1 (#40854) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jól mérted azt a belső lábhosszat mert nekem kevésnek tűnik a magasságodhoz? A kényelmetlenségig kell feltolni a mércét.

(#41035) Runner_fxr...én személyesen még az utcán lődörgő embert is megbüntetném.Aki részeg üljön otthon,aki meg részt vesz bármilyen módon a közlekedésben (beleértve a zebrán átkelést is) az legyen józan.
Az elektromos bringát meg száműzném innen a robogó témakörbe! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41040) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy SPD-s cipőt, mert még sosem próbáltam de mindig érdekelt. Kellene még hozzá egy pedál, és lehetőség arra hogy otthon házilag kicseréljem a bringán a pedált. Szerintetek ez mennyire reális igény? Nem akarnék állandóan az SPD-s cipőben tekerni, ezért úgy képzelem hogy akkor szerelném fel az SPD-s pedált amikor valamilyen különlegesebb alkalom van, és használnám a cipőt.

Mire van szükségem a pedál cseréhez? Valamilyen speciális kulcs kell? Nagyon bonyolult házilag? Kell valamilyen kenőanyag?

Ha már téma, pedálból mit ajánlanátok? Használt is jó lehet?

Köszönöm.

(#41041) Atesz 666 válasza NeoExDeath (#41040) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-A jó hír az,hogy a pedál cseréhez semmilyen extra szerszám nem szükséges,elegendő egy sima pedálkulcs.
-Az SPD-s pedál beállításához is egyetlen 4-es vagy 5-ös imbuszkulcs szükségeltetik.
-A pedál cserére szánható idő ráérősen is szerintem max 10 perc,a beállítás már egy picit több kb 20 perc max félóra. :U

-Nekem Bontrager Race SPD-s cipőm van és Shimano SPD-s pedálom.
-Korábban nekem sem volt SPD-s cuccom,de a cserét azt a fent leírt idők alatt nekem is sikerült végrehajtanom. :C

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#41042) bsh válasza NeoExDeath (#41040) üzenetére


bsh
őstag

én kétoldalas pedált használok (shimano pd-a530, de vannak más fajták is, pl. pd-mt50). a cserélgetéssel esetleg idővel a menetet károsíthatod a hajtókarban.
cseréhez egy 15-ös villáskulcs kell (általában). a meneteket én le szoktam kenni líthiumbázisú szerelőzsírral.

(#41043) Hasaggymeg válasza bsh (#41042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1 a menetkímélésre. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41044) parkr válasza NeoExDeath (#41040) üzenetére


parkr
őstag

ilyen pedálokat nézegess és akkor nem kell cserélgetned

(#41045) Novics


Novics
senior tag

Kinéztem egy acélvázas Bianchit, de le szeretném csekkolni, hogy tényleg az e. Elég drága cucc - nekem -, nem szeretnék egy matricáért annyi pénzt kiadni. Miről kérjek képet, mit nézzek meg átvétel előtt?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#41046) mark! válasza Novics (#41045) üzenetére


mark!
őstag

Alvázszámot, hogy nem lopott-e.

>

(#41047) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#41038) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én se azt mondom, hogy legyen az ember részeg, autó vezetéshez biztos nem iszom egy kortyot se, de kerékpározásnál előfordul, hogy nyáron 1-2 sör lecsúszik. Nem érzem problémásnak ezt a mennyiséget, ha az valóban ennyi.

Hasaggymeg: Azért a részegség és a megiszom 1 vagy 2 üveg sört között van egy árnyalatnyi különbség. Na még szerencse, hogy nem rajtad múlik, mert akkor buliból hazajövet mindenki meg lenne büntetve az utcán, na az aztán gyönyörű lenne. :) Nem mindenki akar otthon ülni, tudod sokan vannak akik ne adj isten elmennek egy szórakozóhelyre és esetleg alkoholt is isznak, nem csak egy bambit. :) Ez még nem feltétlen bűn, nem mindenki tör zúz meg verekszik azért mert ittas.

Az elektromos pedelec bringa szerintem szervesen kapcsolódik a kerékpáros témakörhöz, szerintem te az elektromos mopedekre gondolsz, amit kizárólag elektromos motor hajt, az valóban nem a kerékpárokhoz tartozik. Ilyen erővel akkor az országútit meg a hegyi kerékpárt is külön lehetne választani, mert az is jelentősen eltér, nem? :)

Az elektromos mtb, de úgy általában egy pedelec bringa is lehet ugyan úgy sportszer, csak ezt addig, amíg az ember nem használja nem így gondolja. Ezeket nem azért találták ki, hogy pusztán elektromos motor által hajtva, erőkifejtés nélkül használjuk. Kétségtelen, hogy lehet így is nagy rásegítés mellett, amikor szinte erőkifejtés nélkül forgatjuk a pedált, de akkor bizony igen hamar lemerül. És a hegyen ha lemerül a 22 kilós pedelec bringa, az nem jó poén. :) Márpedig a legjobb aksikat is le lehet meríteni 20-30km alatt ha "robogó" üzemmódban használjuk. Ennek semmi értelme nincs. Ennek az a lényege, hogy ugyan akkora erőkifejtéssel nagyobb távot tudj megtenni. Tehát ha az edzettséged kb 40 km-es erdei túrára elég akkor pedelec bringával mehetsz 80-at is. Ettől még megvan ugyan az az edzésadag mintha normál bringával mentél volna 40-e, ha jól használod a rásegítést, ott ahol kell. Ha túlzásba viszed, idő előtt lemerülsz. Illetve az is nagy előnye, hogy különböző edzettségű emberek is együtt tudjanak tekerni, szórakozásból. Mert nyilván nem mindenkinek van egyforma edzettsége, nincs mindenkinek ugyan annyi ideje tekerni. Több fokozatban állítható a rásegítés, ezek úgy vannak megoldva, hogy ha alacsony rásegítésen használod, akkor nem is igazán érzed, hogy elektromos bringán ülsz, csak annyit segít, hogy ne érezd plusz tehernek a nehezebb bringát, úgy viselkedik mint egy könnyű bringa, egy minimálisan segít a gyorsításnál, sík úton így érdemes használni, ha jön egy nagyobb emelkedő, akkor egyel feljebb lehet menni, ha úgy érzed fáradsz, aztán ahogy sík lesz megint visszaveszed. Ezt ki kell próbálni. :)
Ráadásul teljes egészében szabványos kerékpár alkatrészekből épül fel, leszámítva a motort, meg az aksit.
Ez egy hatalmas témakör ma már, mert rengeteg féle ilyen bringa van. Nagy jövő előtt áll.

[ Szerkesztve ]

(#41048) MineFox54 válasza MineFox54 (#41036) üzenetére


MineFox54
őstag

(#41049) dbala válasza Runner_fxr (#41047) üzenetére


dbala
tag

Amíg nem láttam élőben ilyen bicajt én sem néztem sokba őket, de a Bosch-ban láttam egyet teljes fox rugózással, hát az árán kívül mindene tetszett. :)

Milyen olcsóbb teleszkóppumpát ajánlanátok ami 20 bar fölött tud egy kicsivel? 10 alatt találok ilyet? Egy meridát néztem, igaz ez csak 20 bar-t tud de legalább 6k alatt van, de sehol nem kapható.

Mennyire kellene a zsebembe nyúlnom, ha egy hasonló felszereltségű bringát szeretnék most venni? Akár új akár használt.
Specialized FSR XC 2002-es, Rock Shox Duke XC 80mm villa, Fox Float RC rugóstag lockolható, Shimano Deore és XTR váltók, Shimano hidraulikus tárcsafék.
Egy hasonló minőségű csak újabb és nagyobb bringát szeretnék. Nem szeretnék 29-est, a 27,5-ön elgondolkodtam. Meg azon is, hogy a 80mm-es rugózás helyett lehet 100-1200 mm körüli.

[ Szerkesztve ]

(#41050) szjoci válasza dbala (#41049) üzenetére


szjoci
őstag

Én ilyen bbb airshock-ot használok. 10k alatt van, és 28bar-ig elméletileg jó vagy vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.