Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) pikszel válasza BlacKSouL (#64000) üzenetére


pikszel
őstag

:C

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#64002) Darko válasza BlacKSouL (#64000) üzenetére


Darko
senior tag

Nagyon szemléletes leírás, átéltem teljesen. Sérülés, kár?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#64003) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Sziasztok! Venni akarok egy Prologo Nago Evo X10 Carbon nyerget. Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal?

(#64004) BlacKSouL válasza Darko (#64002) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerencsére semmi. A jobb kezem gyűrűs- és kisujján enyhe liláskékes-sárgás elszíneződés volt, ahogy a markolatról kilendülve a fékkarnak támaszkodott, de 2 napon belül elmúlt. Illetve szerintem a gumikból kopott le 1-2 mm ahol megcsúszott :) De egyébként nem értünk össze, és én is meg tudtam állni lábujjhegyen+első keréken. Ijedtség után, és némi adrenalin túltengéssel át is lendültem a dolgon, levonva a tanulságokat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64005) Hasaggymeg válasza BlacKSouL (#64000) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Benned egy író veszett el,másik témakörben (is) a helyed. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64006) Pttypang válasza BlacKSouL (#64000) üzenetére


Pttypang
veterán

Az oke, hogy nem indulsz el vele ilyen idoben, de ha egyszer mar uton vagy es ilyen ido kovetkezik, akkor meg mindig lehetsz kemeny es mehetsz tovabb vagy lehetsz puha es megallhatsz, a cel tavolsagatol es az ott levo lehetosegektol fuggoen.
En inkabb tekertem haza szakado esoben, mert tudtam, hogy ha elindultam es elaztam, akkor inkabb azok meg, mert mar mindegy es jutok haza es ugrok be egy kad forro vizbe, mint h egy megalloban vacogva varjam h elalljon, majd utana induljak el.. :N

Ha nem csak megrantod a ket feket, hanem mondjuk keresztbe is csusztatod a kerekpart vagy legalabb hatrahelyezed a testsulyodat, akkor nem zakozol. Mert ha elso kerekre fordultal, akkor gondolom nem igazan volt hatra helyezve, esetleg ultel. :N
De ilyen helyzetbe szerencsere ritkan kerul az ember, ne igy szerezz gyakorlatot, csak ovatosan :K

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#64007) fpeter07 válasza BlacKSouL (#64000) üzenetére


fpeter07
veterán

Az is jó érzés, amikor befékezed nagy sebességnél a hátsó kereket és felpattan a földről.

(#64008) Pttypang válasza fpeter07 (#64007) üzenetére


Pttypang
veterán

Haverom peldaul ahol teheti satuzik es csusztatja a hatso kereket, meg ha kettovel gurul is, csak azert is, mert tetszik neki :D En adagolom a feket es igyekszem kimelni a gumit, neki kb ezer km-t se eltek meg az xking 2.35 conti kulsoi, nekem meg mar boven 3 vagy 4k felett jar ugyanennek a 2.0 verzioja :) Draga jatek a csusztatgatas, meg a blokkolas..

Everybody lies.

(#64009) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Még mindig ezen a hajtómű témán pörgök :)

53mm-t mértem a mostanira, viszont az integrált hajtóművekhez 50-et írogatnak. Mi van akkor, ha 3mm-el kisebb lesz a láncvonal azon kívül, hogy utánállítom a váltót?

Hajtómű + középcsapágy egyszerre lenne cserélve. (octalink kuka, helyére integrált, már ha addig nem találnak ki valami újat :) )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64010) ivana válasza -=RelakS=- (#64009) üzenetére


ivana
Ármester

octalink kuka Helyette add el ;]

3mm láncvonal difi még egysebin is ok szokott lenni, láncváltóval meg semmi.

(#64011) -=RelakS=- válasza ivana (#64010) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mivel nincs szerszámom, ezért lehet, a bringaboltban lecsapnak rá, mint a tengelyeimre meg a fékeimre, mikor tárcsásítottam :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64012) bunddog válasza BlacKSouL (#64000) üzenetére


bunddog
tag

15nél ilyen dolgok is történhetnek? :D úgy érzem több xp jön itt a fórum olvasással mint az ezer km-ek pörgetésével ;]

(#64013) ---Lasali--- válasza Roni2011 (#64003) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha ilyen drágább dologban gondolkozol, akkor miért nem selle italia?
Egyébként ezt így nehéz megmondani, alapból nem sokan vesznek ilyen nyerget, és mindenkinek más jön be.

(#64014) Pttypang válasza -=RelakS=- (#64011) üzenetére


Pttypang
veterán

Beszamitottak? Milyen arakon? :)

Everybody lies.

(#64015) -=RelakS=- válasza Pttypang (#64014) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha én arra emlékeznék :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64016) BlacKSouL válasza Pttypang (#64006) üzenetére


BlacKSouL
addikt

El voltam gondolkodva, kicsit siettem is, pedig általában kiemelten figyelek a kereszteződésekre, épp azért mert régen tekertem, és most újra kell rutinozni magam. Sima ülő kényelmes pozícióban voltam, picit tán be is hajolva. Csak a meglepetés hirtelensége miatt jött így ki, de az első századmásodpercben meg voltam győződve a zakóról, és hogy a motorháztetőn/szélvédőn landolok. Azért is inkább azon lepődtem meg, hogy végül megúsztam.
Általában igyekszem azonos erővel húzni a féket, először picit inkább hátra jobban, hogy ne essek át magamon ha az első megakad, főleg, ha van idő felkészülni, de az ilyen reflexszerű vészfékezésnél nincs ám biomechanikus fékerőelosztó :) Aztán amíg tud csúszik a hátsó, és mikor befog az első, akkor elemeli a hátulját, és első kerékre áll. Na ezt nem gondoltam volna, hogy állva meg tudom fogni. Mázlim volt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64017) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#64013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

140mm ülőcsonttávolsághoz milyent ajánlasz? Ezt ismered?

(#64009) -=RelakS=-...szerintem az a 3 mm nem vészes.Lasali megmondja,de a monoblokkal szállított távtartó gyűrűkkel még ki is hozhatsz 1-2mm-t.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64018) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#64017) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azok a gyűrűk nem arra valók, hogy pl egy 68-as csapágyházba be lehessen rakni 73-mas monoblockot?

Ha meg nem, akkor ha kiszélesíted a monoblockot, hogy fogja ezt a hajtómű lekövetni? Hollowteck 2-nél pl. fél-1mm-t el tudok képzelni, de nem 6-ot (mert gondolom középre kéne rakni a hajtóművet, és ha jobb oldalt kap 3mm-t, akkor a balon is)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64019) Runner_fxr válasza Laox (#63997) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Emiatt még nem feltétlenül kell új fék. Veszel új betétet, nagyobb tárcsát, adaptert. Persze ha nem túl jó minőségű a féked akkor érdemes lehet cserélni. Amit én ajánlani tudok azok elsősorban a Shimano fékek, nagyjából szinte mindegyik hidraulikus fékük jó, de igazán az SLX-XT-től felfelé.
8-as egyébként bármelyik tárcsában lehet, még az újakban is. Simán ki lehet szedni, megnézed merre üt, és az ellenkező irányba meghajlítod kicsit.

Integrale: Nem feltétlenül kuka a betét is. Attól is függ milyen az anyaga. Ha megég a betét akkor megkeményedik, ilyenkor csökken a fékhatás. De ezt érezni fogod. Nekem a gyantás betétek nem annyira váltak be durvább terephasználatra. Gyárilag a Deore fékeimben ilyen volt, gyakorlatilag 400km alatt elkoptattam az első fékben a betéteket. Nem hittem a szememnek, de ennyit bírt. 180-as tárcsákkal, kizárólag terephasználat, komolyabb csapatások, durva fékezésekkel. Ide a fémes az ideális, általános használatra meg jó a gyantás is és több ezer km-t kibír.

[ Szerkesztve ]

(#64020) ---Lasali--- válasza Hasaggymeg (#64017) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem ismerem, de elől marha vastag, nekem biztos szétcseszné a lábam közét a keskeny csípőm miatt, amúgy jó profilúnak tűnik, kicsit rövid tömzsi, de lehet a szélessége miatt tűnik így.

(#64021) ---Lasali--- válasza -=RelakS=- (#64018) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Alapvetően azért vannak, de lehet velük variálni láncvonalat is, maximum nem lesznek egyenlő távolságra a pedálok a kerékpár középvonalától. Pontosan milyen átalakításról van szó? Lemaradtam. :R

(#64022) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#64018) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom pontosan,nekem is most van először,de azt tudom,hogy nejem bringáján aszimmetrikusan voltak/vannak elhelyezve.Adtak hozzá 3 db 1mm-est és egy db valami nagyon vékonyat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64023) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#64019) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem tudom,nekem a mostani fékem is szuper. Simán tudok vele stoppiezni :D. Mi durva lehet egy xt fék

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64024) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#64023) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Alapvetően nem rossz egy Deore se. De azért érezni a határait. Vándorolhat a nyomáspont ahogy melegszik, meg attól is függ milyen bringára rakod fel. Nekem az ebike-on van gyárilag, 21kilós bringára kicsit felelőtlen döntés volt rátenni szerintem, hiába 180-as tárcsa. Falja a betéteket és elkélne nagyobb fékerő is. Az XT sokkal jobb cucc, pláne az ice-tech verzió. De az igazi a 4 dugós Zee vagy Saint. :)
A régebbi 13 kilós Am montimon teljesen okés volt a Deore, a mostanin kevéske.

[ Szerkesztve ]

(#64025) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#64024) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem próbáltál valami utángyártott szinteres betétet a deore ba? Múltkor hoztunk valami kerámiásat is. Nem próbáltam még de kíváncsi lennék.

(#64026) Roni2011 válasza ---Lasali--- (#64013) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Csak azért venném ezt a típust mert most nagyon jó áron jutnék hozzá! Selle-ből te mit ajánlanál 136mm ülőcsonttávolsághoz mit ajánlanál?

(#64027) -=RelakS=- válasza ---Lasali--- (#64021) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Annyi, hogy a múlt héten a hajtómű bedarálta a láncot (máskor is előfordult, de akkor a lánc nem csavarodott meg :Y ), és erősen aggódtam, hátha a lánckerekek is megsérültek. A középső kerékben van egy kis 8-as, de szerintem lényegtelen.
Viszont kiderült, hogy az octalink gyakorlatilag már csal Alivioban elérhető, a Deorék meg integráltak, szóval ha hajtómű csere lesz, akkor csapágycsere is, és próbálok művelődni, hogy mi van ilyenkor :)

Őszintén szólva amúgy ha beljebb kerülne a láncvonal, szerintem nem is lenne baj, mert a legkisebb fokozatban elég meredek a lánc kitérése :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64028) Runner_fxr válasza ---Lasali--- (#64025) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem próbáltam még más betéttel. Biztos lehetne még belőle javulást kihozni, de már nem érdekel. Úgy néz ki elviszik a bicajt, majd az új gazdája cserél rajta fékeket ha kevés lesz neki. :) Ha nem nagyon durvul vele, akkor el lesz vele.
Az új gépemen XT fékek lesznek gyárilag 203/180-as tárcsákkal. Gondolom az elég lesz, de ha nem akkor jön a 4 dugós Saint esetleg Zee. Nekem egyébként a Hayes stroker Ace óta hiányzik az az igazi brutális fékerő. Az fék volt, úgy harapott a tárcsákba mint egy őrült. :) Persze ott csakis fémes betéteket használtam.

[ Szerkesztve ]

(#64029) rétisün válasza Hasaggymeg (#63996) üzenetére


rétisün
veterán

az egyik helyi boltban, a paul-lange-től hozatta a boltos. úgy, ahogy akkor vettem, adtam oda vasárnap bélának, mielőtt elvittem neki, bontottam ki, hogy benne van-e minden. azt tudtam, hogy kell hozzá ilyen bizbasz, azt nem, hogy járna hozzá.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#64030) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#64028) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én a magura mt customba tettem szinteres betétet, valahonnan a világ másik végéről rendeltem, és marha jó azóta a fék, csak a HS1 es tárcsákat szinte esztergálja, és nem kopik mellette a betét szinte semmit. :DDD

(#64027) -=RelakS=-
Ezt értem, de miért változna a láncvonal, azt nem :D A mostanit mérted és több mint kellene lennie? Mert akkor nyilván most rossz.

(#64026) Roni2011
SQlab ot nem néztél? Abból van marha széles sportos nyergek, van egy a vitrinben, marha jól néz ki, ha széles lenne a hátsóm akkor tuti kipróbálnék egyet.

(#64031) -=RelakS=- válasza ---Lasali--- (#64030) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A mostani összeállításban 53mm a láncvonal.
Amiket néztem hajtóműveket, azoknál ha éppen írták, 50mm volt.

Ennyi. :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64032) Integrale válasza Runner_fxr (#64019) üzenetére


Integrale
veterán

A fekhatas nagyon jo, femes betettel hasznalom.

"Bad reklám is reklám too"

(#64033) ---Lasali--- válasza -=RelakS=- (#64031) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

53 az nagyon sok, annyinak nem szabadna lennie. Jó hogy működik az első váltó, valószínűleg eléggé a határon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#64034) Runner_fxr válasza ---Lasali--- (#64030) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az állat lehet. :) És amúgy megbízható a magura? Arról is sok rosszat hallani.

Ilyen kazettát látott már valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#64035) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#64034) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Miez? Majd küldök egy jó váltóról egy képet, az is hasonló termék. :D

Nem megbízható, de az enyém jól működik mióta rájöttem hogy lehet jóra lelégteleníteni/feltölteni. 5500km körül van benne, és kapta az ívet, de nem volt agyonhúzva, állítólag volt akinek hidegben elrepedt az MT karja a főmunkahengernél meg ilyesmi, én fagyban is bringáztam vele egyik télen, elég sokat, és bírta.

[ Szerkesztve ]

(#64036) gergo5991


gergo5991
őstag

ma találtam ezt a videót fb-n, lehet csak nekem új, de azért megosztom :)

(#64037) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#64019) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igazából az M615-ös Deore és társaitól már igazán ütős, és oda lehet tenni egy XT szettes XC bringára bátran. Merida Carbon 29er-emen olyan van, Ice-Tech betétekkel, XT tárcsákkal, és hozza a 785-ös XT fékszett szintjét (finom állító híján).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#64038) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Összeállt a jószág most már tényleg, esetleg a nyerget kéne kicserélnem, mert ez már eléggé megfáradt.

[ Szerkesztve ]

(#64039) Tothgera30 válasza ---Lasali--- (#64038) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Patent. :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#64040) gergo5991 válasza ---Lasali--- (#64038) üzenetére


gergo5991
őstag

jó nagy lánctányér van elöl :D

(#64041) Solad válasza gergo5991 (#64040) üzenetére


Solad
őstag

Ranezesre 52-es, semmi extra.

Lasali: ez a paripa szimpi ;)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64042) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#64028) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Oda adom a supermotomon lévő brembokat,az tuti elég lenne :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64043) balintka válasza Runner_fxr (#64019) üzenetére


balintka
addikt

Megnyugtattál. A Kellys TNT 20-amon most fogom lecserélni a hulladék gyári Hayes Dyno Sport-ot SLX 675-re. :C :R

Mavic Crossride szettet használ valaki?

Ilyenre szeretném cserélném a fenti bringa kerekeit. Nézegettem Shimano fűzött szetteket, de 1,5x annyiba kerülnének, szerintem ár/érték arányban ez egy jó választás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#64044) -=RelakS=- válasza ---Lasali--- (#64033) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt nem tudom, de sokkal jobban működik, mint a másik bringán. A másikon folyton kell kicsit igazítani, ha a racsnin feljebb váltok, ezen nem. Mondjuk nem is lehet, mert pozícionált a váltókar :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64045) koxx válasza Tothgera30 (#64039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Láttam feldobtad face csoportba is a formiglit, nincs komoly érdeklődő? Így, hogy az árából engedtél. Én is vmi hasonlót szeretnék venni jövőre, csak sajna nekem 58-60-as kell :/

[ Szerkesztve ]

(#64046) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Felötlött bennem hogy tárcsákra cseréljem a v-fékeimet. Elég nagy a tömegem, 95-100kg, és gondolom a tárcsa hatékonyabb lenne.

Ez lenne a [kerékpár]

Kérdésem hogy javarészt városi tekeréshez milyen féket ajánlanátok?
Megéri az átalakítás a ráfordított összeget, vagy inkább hagyjam?
hidraulikus vagy mechanikus?

köszi! :R

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#64047) Pttypang válasza gubisadam (#64046) üzenetére


Pttypang
veterán

Hidros, de a v-fek is eleg, ha rendes betetjeid es fekkarod van. A tarcsa elonye, hogy kevesbe koszolodik, erosebb, de a v-fek is megfog boven, ha kell. V-feket nem fogsz elfozni, en legkemenyebb hasznalatnal is csak meg foghatoan melegre fekeztem a felnit.

Everybody lies.

(#64048) Because válasza gubisadam (#64046) üzenetére


Because
őstag

a képen nincs a telón tárcsafék konzol, ez is feltétele persze ha nem szeretnéd cserélni

(#64049) szjoci válasza gubisadam (#64046) üzenetére


szjoci
őstag

Úgy kalkulálj, hogy a kerékagyakat is ki kell cseréltetni tárcsásra, valamint ha jól látom a teleszkópon nincs tárcsafék felfogatási lehetőség, így azt is cserélni kell. Nem biztos hogy megéri.
Ha mégis cseréled akkor hidraulikust érdemes venni, a Shimano fékek belépő szintjei is pazarul működnek és városba bőségesen elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#64050) ivana válasza gubisadam (#64046) üzenetére


ivana
Ármester

A fékek a legkevesebb, ezen először tuti a hajtást cserélném ez ilyen szemétbe való kolbász feeling. A rendes hajtás ott kezdődik, hogy cserélhetők a tányérek. Ezután a hátsó agyat kazettásra. És akkor kb. lefedtük az értelmes fejlesztés szintjét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.