Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) Runner_fxr válasza trialboj (#94994) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Csinálj saját testsúllyal guggolást egy pár percig, utána ülj fel a bringára. Nem kell teljesen leguggolni, elég vízszintesig. Illetve a porcerősítő soha nem árt. Ennek tulajdonképpen pont a megelőzés a lényege, még is a legtöbben csak akkor szedik amikor már meg van a baj.

(#95002) Caldera1


Caldera1
tag

Királydinnye... ugyan má' :D


A kisfiam kiröhögi :DDD
:DD

(#95003) 6030D válasza Caldera1 (#95002) üzenetére


6030D
Ármester

Lassan kellene gumit cserélni, mert el fog úszni az eleje a köves lefeléken. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95004) hegyimorc válasza apszi (#94997) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Illetve mennyire kell komolyan venni a táblázat paramétereit?"

Egy normálisabb felninél a gyártó megmondja, hogy milyen széles gumival ajánlott használni. Ezt nézd, ne azt a táblázatot amit valamikor a parasztbicikilik korában csinált valaki de azóta is mindenhol azt linkelik :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#95005) ivana válasza hegyimorc (#95004) üzenetére


ivana
Ármester

A tanyabikeoknaknál egy felnihez adott gumi szélesség tartozik, nincs választási lehetőség. A táblázat szimplán hülyeség. Lényeg, hogy ne legyen keskenyebb a gumi mint a felni :) Ez a táblázat annyira nem is rossz, nem a sokszor linkelt Sheldon Brown-os amire maga is azt írta, hogy nagyon konzervatív, ez kb. az értelmes határokat adja.

[ Szerkesztve ]

(#95006) Caldera1 válasza 6030D (#95003) üzenetére


Caldera1
tag

Ne má! Ez vadiúj gumi :D
Csak úgy hasít vele a királydinnyés szakaszokon. Anya viszont reggel defektet kapott a boltbajárós montiján. :DDD

(#95007) kubokra válasza Caldera1 (#95006) üzenetére


kubokra
tag

Sziasztok!
Országúti biciklikkel kacsintgatok, kérdésem ez lenne. Használtan melyik az az árkategória, amiben már használható, elfogadható oútit lehet kapni, használtan. Egy 50ezer körül már lehet találni alkalmankénti kb. 100km-es útra szánt szamarat?

Szerk: Bocs, Caldera1, nem konkrétan neked címeztem.

[ Szerkesztve ]

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#95008) 6030D válasza Caldera1 (#95006) üzenetére


6030D
Ármester

Mindig lehet valamit fejleszteni. ;)

ivana: országútra lehet, de a montihoz nem. Gyárilag raknak 19 mm-es felnire 2,2-es (56 mm) gumikat, de már vannak ennél jóval szélesebb gumik is, amiket meg 25-ös felnire raknak. Oldschool táblázat, ahogy az egész testbike is...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95009) Caldera1


Caldera1
tag

Tegnap feltettem az új külsőt: Conti Contact Speed 1.6-os. A CST Traveller City-nél nagyságrendekkel jobban tapad. Érdekes, hogy csak egy hangyafa*ival szélesebb, mint az 1.4-es CST-m. Egyelőre csak hátul cseréltem, következő hónapban majd elöl is. A biztonság kedvéért Dr.Sludge belső került bele, így a súlyon gyakorlatilag nem spóroltam. Nem vagyok grammhuszár, de kíváncsiságból mértem. A Conti külső a gyárilag megadott 500 g helyett 547 g volt. (A CST 652g). A Dr.Sludge belső viszont 321g :Y A Slime-os belsőm, ami szintén repült a kukába 231 g volt.
Ha lendületben leszek, legalább jól gurulok. :D
Ha az 1.35-ös hajtogatós Kojaket választom vékony Schwalbe belsővel, akkor 390 g összsúly lett volna kerekenként. Persze defektvédelem nulla.
Szóval nekem ez a biztos. Amúgy is utálok gumit cserélni, pláne árok szélén. :D

(#95010) trialboj


trialboj
őstag

Ok, akkor most kezdhetek aggódni?

?WTF DHL?

Váradra kellene eljusson, de ehelyett körbelőtték a megyét, és volt Temesváron Kolozsváron Bukarestben, és most ismét magyar földön keresik kicsiny városomat.

Valami ötlet, írjak Rose bikenak hogy szóljanak rá a kocsisra, rossz országban kutat? :(

The shipment was incorrectly pre-sorted and is now forwarded to the recipient - ezt nem akarom úgy értelmezni hogy valamit elbasztak ezért visszamegy a németekhez, de ők így értik?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#95011) -=RelakS=- válasza trialboj (#95010) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"now forwarded to the recipient"

Továbbítva a címzetthez.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#95012) rétisün válasza 6030D (#94986) üzenetére


rétisün
veterán

itt van, hátha :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95013) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Mit lehet csinálni a kulaccsal, hogy ne legyen műanyagszagú és ízű?

(#95014) rétisün


rétisün
veterán

ha már korábban szóba került a merretekerjek.hu, a szintmérés egy adott útvonalhoz mennyire lehet pontos?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95015) 6030D válasza rétisün (#95014) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem mindig többet mutatott, mint amit utána mértem. Akár telefon+gps akár barometrikus Brytonnal mentem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95016) pc360 válasza DUB Inc. (#95013) üzenetére


pc360
addikt

Lecserélni fémre / élelmiszeripari minősítésű műanyagra.

A hulladék műanyaggal nincs mit tenni, az olyanokból a káros anyagok is durván oldódnak a vízbe (főleg, ha felmelegszik), a szag a legkevesebb. Az a halálom (vagyis az övé), amikor valaki ilyenbe forró teát öntöget.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#95017) rétisün válasza 6030D (#95015) üzenetére


rétisün
veterán

tapasztalataid szerint (már ha foglalkoztál egyáltalán a dologgal) az oldal által mutatott szintnek kb. hány %-a a valós, amit akármelyik eszközzel mértél?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95018) 6030D válasza rétisün (#95017) üzenetére


6030D
Ármester

Amire utoljára emlékszem, az egy 100 km körön 1200 m helyett 900 körül lett.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#95019) rétisün válasza 6030D (#95018) üzenetére


rétisün
veterán

köszi :R

3 hét múlva elérhető a 2018-as Canyon bringák egy része :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95020) rushty válasza pc360 (#95016) üzenetére


rushty
senior tag

Uhh, tudsz linkelni példát a lecserélt jóból?

(#95021) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Irtó sürgősen keresek Selle Italia Superflow SLR nyerget/ülést, ha van valakinek használt, jó áron, akkor érdekelne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#95022) DUB Inc. válasza pc360 (#95016) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Köszi.

(#95023) pc360 válasza rushty (#95020) üzenetére


pc360
addikt

Nem sajna. Én fémet használok, de azt meg kaptam.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#95024) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Kis segítséget kérnék.
Belefutottam a képen látható -számomra- nehézségbe.

Racsnit cseréltem és a tengely visszarakása után nem férek hozzá a kónuszhoz, hogy kontrázni tudjam az anyával.

Hogy lehet ez véghez vinni?
Köszi

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#95025) nismoka válasza Doki-HUN1978 (#95024) üzenetére


nismoka
addikt

Mielőtt visszateszed a tengelyt a racsni felöli oldalon húzd meg a kontra anyát, és visszatétel után a másik oldalon állítsd be mert ott hozzáférsz.

(#95026) Doki-HUN1978 válasza nismoka (#95025) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A másik oldalon van egy fém porvédő, amit nem lehet levenni (elvileg)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#95027) #27813376


#27813376
törölt tag

Mi az ajánlott gps-es óra manapság?

Olyant szeretnék ami grafikusan jeleníti meg az útvonalat, de nem csak az előre feltöltött gpx alapján tud vezetni, hanem ha letérek valamerre, akkor újratervez. Rengeteg sok itt az erdei út, mindig van újabb kihívás. A telefont meg nagynak érzem ehhez a feladathoz.

(#95028) parkr válasza #27813376 (#95027) üzenetére


parkr
őstag

mennyi a keret? Bryton < Wahoo < Garmin

(#95029) zoli03 válasza parkr (#95028) üzenetére


zoli03
őstag

Brytonnak melyik modellje tud ilyet?

(#95030) #27813376 válasza parkr (#95028) üzenetére


#27813376
törölt tag

Kb 100-at gondoltam.

(#95031) Hasaggymeg válasza Doki-HUN1978 (#95026) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...de csak elvileg.Gyakorlatilag ott rajta a bontás iránya is.A kazettatest felől biztos nem fox hézagolást állítani,a golyópálya mélyen bent van a testben.Kint összebikázod a kontraanyával,és túloldalról ráállítod a másik kónuszt.Legalábbis az ikszténél,eliksznél.Jah,és majd a végén törölj szárazra minden látható részt,mert csak beleragad a homok,sár,por.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#95032) Zola007


Zola007
veterán

Avid BB7 fékhez milyen jó minőségű, de jó ár/érték arányú fékkart tudtok ajánlani?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95033) Zola007 válasza Zola007 (#95032) üzenetére


Zola007
veterán

nézem ebayen vannak jó árban BB7 fékek, vett onnan valaki mostanság?
ha igen, linket tud adni megbízható eladóhoz?
nem szeretnék így járni vele mint az egyik vevő az egyik hirdetésnél Alin :(((

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95034) ZolkoW válasza Zola007 (#95032) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem a "hozzá való" SD7-es, vagy milyen karral működött nagyon frankón, azzal aminek állítható a bowdenhúzása. kicsi húzásnál nagyobb az erő, sokkal jobb volt, mint az azonos dizájnú, fix húzású karral.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#95035) Kickass válasza Zola007 (#95032) üzenetére


Kickass
őstag

FR5 fékkarral használtam egyébként jó kis fék, ha nem a kékesről akarsz vele leb*szatni légvonalban :DDD :DDD :DDD

(#95036) Zola007 válasza ZolkoW (#95034) üzenetére


Zola007
veterán

köszi

(#95035) Kickass: nem, normál közlekedés
DOT-os hidraulikust cserélem le rá, mert rvára elegem lett a fékfolyadékos mókából. Ezúton is küldöm "baráti üdvözletem" a mérnöknek, akinek anno eszébe jutott, hogy tegyünk már DOT3/4 lötyit egy kerékpáralkatrészbe.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95037) rétisün válasza Zola007 (#95036) üzenetére


rétisün
veterán

annak idején én használtam cyclocrosson outira való BB7-et (valahol még hányódik a garázsban), hát nem estem tőle hanyatt fejre, nem nagyon győzött meg a fékereje :( persze egyenes kormánnyal, ahoz vló fékkarral lehet jobban szuperál.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95038) parkr válasza zoli03 (#95029) üzenetére


parkr
őstag

passz, valamelyik drágább verzióban csak van ilyesmi

(#95030) đension: Garmin 810 jó lehet.
nekem 820 van, de az elég lassú.

[ Szerkesztve ]

(#95039) zoli03 válasza parkr (#95038) üzenetére


zoli03
őstag

Azt hittem tudod, ha már oda írtad. Tudtommal egyik sem tud ilyet, azért kérdeztem rá.

(#95041) Doki-HUN1978 válasza Hasaggymeg (#95031) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Köszönöm, megpróbálom levenni a porvédőt. :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#95042) parkr válasza zoli03 (#95039) üzenetére


parkr
őstag

feltételeztem hogy van olyan, ha már többféle modellt is árulnak. ezek szerint odáig nem sikerült még fejlődniük...

[ Szerkesztve ]

(#95043) Zola007 válasza rétisün (#95037) üzenetére


Zola007
veterán

más javaslatot is szívesen fogadok, egyetlen kritérium van: mechanikus legyen és 20 alatt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95044) pc360 válasza Zola007 (#95043) üzenetére


pc360
addikt

Cipőtalp.. Ha nem elég, akkor dupla cipőtalp.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#95045) Zola007 válasza pc360 (#95044) üzenetére


Zola007
veterán

:P
maradnék a tárcsánál
nincs V-fék konzolom és megmaradtak az előzőről a Hayes tárcsák, csak féknyereg és kar kell

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#95046) rushty válasza pc360 (#95044) üzenetére


rushty
senior tag

és működik [link]

(#95047) Örni válasza rushty (#95046) üzenetére


Örni
senior tag

Ez a falusi e-bike? :)

Zola007: ez két kritérium :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#95048) rétisün


rétisün
veterán

valahogy éreztem, hogy ma nem kéne bringázni......kb. most érnék haza a tervezett körről, 1 órája esik :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#95049) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Bakonyi sétabiciklizés: https://youtu.be/FQxzjo4ycVE

Nyugis-beszélgetős tempó, kb fél óra. Nem akciófilm, inkább relaxációs :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#95050) Jester01 válasza rétisün (#95048) üzenetére


Jester01
veterán

Itt fordítva ... radar szerint már 3 órája esik, de egy eddig egy csepp sem volt. Elmehettem volna nyugodtan. Szerencsére tegnap kipótoltam a kört annyira, hogy meglegyen a heti adag :K

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.