Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) razzorr válasza #48525824 (#54962) üzenetére


razzorr
őstag

Vajon mennyiből lehet összekalapálni egy olyan matt fekete fixit mint amilyennel Seabase nyomja? Kacérkodom a gondolattal,hogy vagy egy outi vagy egy fixi kellene a mostani mellé.

(#55002) Integrale


Integrale
veterán

Szétszedtem a hátsó agyat, hát nem ipari csapágyas, annak ellenére, hogy elvileg annak kéne lennie.
Lecseréltem a kónuszokat, ebből következik egy kérdésem, hogy ha a papucsok közé ha csak berakom a kereket, de még nem húzom meg, az probléma-e, hogy a két szélső csavar és az egyik papucs között van 2mm távolság, tehát meghúzáskor a láncvilla 1-1mm-t összehúzódik.

Illetve melyik fogaskerekeken érdemes láncvonalat nézni, úgy értem, hogy jelenleg ha hátul nagy, elöl kicsi kereken van, akkor van benne egy minimális Z, nagy-nagy állásban gyakorlatilag tökéletes.

Köszönöm előre is!

"Bad reklám is reklám too"

(#55003) ---Lasali--- válasza rétisün (#54994) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Milyen fulcrum kereked van?

(#55004) ---Lasali--- válasza Integrale (#55002) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

jajjnekem
Mekkora most a hátsó agy szélessége? Ellenanyák külső távolsága..?
Nincs olyan hogy hol érdemes.. olyan van hogy hol kell, pont a két próbálkozásod átlaga. Közép közép. Elől is közép, hátul is a sor közepe, két tányérosnál a két lánctényér közepe a sor közepéhez így tovább..

(#55005) Integrale válasza ---Lasali--- (#55004) üzenetére


Integrale
veterán

Ezzel tisztaban vagyok, de ejjel annyi eszem mar nem maradt, hogy leellenorizzem az eredmenyt, inkabb kerdeztem egy hulyeseget. :B

"Bad reklám is reklám too"

(#55006) Hasaggymeg válasza Normi™ (#54970) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Outival megy,hisz a hüvelyk ujjaddal odafogod a pumpát a szelephez,de a montinál nem éred át a ballonos gumit.

(#54984) rétisün...ezzel lehet is dicsekedni öcsém.Nekem akkor lenne 5 év alatt 50 ha minden évben annyit tekernék mint idén....az pedig azt jelentené,hogy 51 évesen is le kellene nyomjam majd a nyócezret. :Y Még nem lehetetlen... ;)

(#55004) ---Lasali---...fórumtársunk egyenes úton halad a bringaszerelő szakma felé.Kis túlzással az új bringáját megvásárlás után már a boltból hazamenet tuningolta az úton. ;] Kicsit mint másik két társunk,Tothgera 30 és Runner_fxr akik postafordultával el is adják frissen vásárolt jószágaikat. :DDD

P.S. No offence to the three of you! :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55007) bunddog válasza Hasaggymeg (#55006) üzenetére


bunddog
tag

:DDD :DDD

(#55008) bunddog válasza Napfénysüti (#54993) üzenetére


bunddog
tag

defektvédelem? miket fogott meg eddig?

bocsi a dupláért...

[ Szerkesztve ]

(#55009) Napfénysüti válasza bunddog (#55008) üzenetére

Még nem volt vele defektem. Mondjuk igyekszem is kerülni a defektgyanús dolgokat de mindent ugye nem lehet. Mentem is már át apróbb szilánkok között de eddig nem volt semmi gondom.

Més que un club!

(#55010) Integrale válasza Hasaggymeg (#55006) üzenetére


Integrale
veterán

Eszem agaban sincs, de igyekszem a leheto legtobb dolgot magam csinalni.
Egy csapagy ujrazsirozas es beallitas nem nagy ordongoseg, csak nem sikerult logikusan vegiggindolni., ezt a lancvonalas temat. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#55011) yodamester10


yodamester10
őstag

Valaki használ ilyet?

(#55012) #48525824 válasza razzorr (#55001) üzenetére


#48525824
törölt tag

kb. 800-1000 eur körül. enyém szerencsére megállt 700 felett picivel

(#55013) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#54954) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy ilyen talán még neked is tetszene. :)
[link]

(#55014) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! Megjött a bringám, össze lett szerelve, már csak a váltóbeállítás nem az igazi, nem is vagyok rutinos benne, de igyekszem. :) Ami miatt írtam az a beállítás magamhoz, nyereg,nyeregcső, kormány állás, stb. . Tudom-tudom, a "gugli" a jóbarátom, de egyik oldal így mondja, a másik meg úgy. Ti milyen oldalt ajánlotok, melyik/ vagy mi alapján állítottok be magatokhoz. Amúgy egy koskormányos gravel kerékpárról lenne szó. Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#55015) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!egy xt elso hajtas kb mennyi idot bir ki egy atlagos hasznalat mellett?

(#55016) Hasaggymeg válasza HEAHEA (#55014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak így képek nélkül van arcod tanácsot kérni?! ;]

(#55015) kiki22...nekem ikszté még nem volt,így nem tudom,de azt tudom,hogy nem az idő ami megeszi,hanem a kilométerek.Tehát rendszeres karbantartás (spray 150km-ként) és átlagos 80% aszfalton hajtás mellett az Alivio octalink nekem ~15e km-t tartott.(elkoptak a fogak)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55017) razzorr válasza #48525824 (#55012) üzenetére


razzorr
őstag

És egy egyszerű halandónak való fixit? Egy olyat,mi nem esik szét 1hónap múlva.

(#55018) #48525824 válasza razzorr (#55017) üzenetére


#48525824
törölt tag

nagyon alap az 100 ezer ujonnan, de azok konuszos agyak meg ilyesmi... nekem fél év után szarrámentek mindig, keréknél érdemes kicsit mélyebben a zsebbe nyúlni, legalább egy novatech agy, excursion felni, úgy olyan 150 ezer környékén össze lehet kalapálni már egy szerintem használhatót, amibe nem ütsz nyolcast tíz kilóméter után

(#55019) Because válasza #48525824 (#55018) üzenetére


Because
őstag

azért lehet fékkel is használni ;] és ha nem durrantasz neki a 20 centis padkának erőből egy alapabb is megteszi

(#55020) #48525824 válasza Because (#55019) üzenetére


#48525824
törölt tag

nekem a joytech agyas kerékszettek fél év után beálltak, centrirozni nagyon rossz a beretta és hasonló típusú felniket amit azzal szerelnek, az agy meg nem igazán szereti a nedvességet.

üllőin simán vannak olyan kátyúk amiket este alig lehet észrevenni és nyolcast ütsz a kerékbe, az excursion pl . rettenetesen jól bírja ezeket, ismerőseimnek kb csak az van

(#55021) rétisün válasza ---Lasali--- (#55003) üzenetére


rétisün
veterán

Fulcrum Racing 5 LG

kissé ellentmondásos az oldal:

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#55022) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#55013) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tettszik nekem, csak a pénztárcámnak nem. Illetve nem igazán tudnám kihasználni, tehát egy 2x10-es Reba/Float/stb. 27.5 vagy 29er kimeríti az igényeimet.

#55006 Hasaggymeg: Van benne valami.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55023) Because válasza #48525824 (#55020) üzenetére


Because
őstag

ebben valóban nincs tapasztalatom, mert az XC30-as telóval is kikerülöm a gödröket és leszállok padka előtt :)

[ Szerkesztve ]

(#55024) kiki22 válasza Hasaggymeg (#55016) üzenetére


kiki22
senior tag

Eddig deore hajtas volt elol.az 2 evet birt es szepen lekopott :-) amugy van itt soproni aki tud valami jo szervizt a kornyeken?

(#55025) vendingo válasza kiki22 (#55024) üzenetére


vendingo
veterán

Jó szerviz sopronban? Esetleg Bca, ktm? Ha komolyabb meló van, akkor radwelt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55026) kiki22 válasza vendingo (#55025) üzenetére


kiki22
senior tag

Bcat megjartam 2 *.nem sikerult tokeletesn nekik soha beloni a bringat.Ktm a listamon volt.Akkor az lesz a kovetkezo.A 3. merre talalhato?

(#55027) vendingo válasza kiki22 (#55026) üzenetére


vendingo
veterán

A KTM-et se merem nyugodt szívvel ajánlani. Legutóbb elvittem a bringám váltóállításra, mert 1-2 fokozatot nem váltott a váltó. Az eredmény az lett, hogy ugyan úgy nem váltott terhelésen, cserébe még kattogott is. A legszebb az egészbe, hogy fél kiló gépzsírral kente be a láncot. Úgy nézett ki mint az okádék, ráadásul szórta is mindenfelé. Cserébe rugalmas a srác, szokott vállalni sos szereléseket, a szerviz nem drága.

Radwelt mattersburgban van. Magyar árakhoz képest drágább a szerelés, de profin megcsinálják. Több magyar is dolgozik ott, a szervizes is az.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55028) Fred23


Fred23
nagyúr

Csak nem bírtam ki, és megvettem a 3 sebességest! Ti is mondtátok, meg én is érzem, hogy nem lesz jó Kékeshez, meg hasonlókhoz, de így alakult. Ha nagyon kell, majd váltok. Kevés pénzem volt rá, használtak között nézelődtem, végül kipróbálás után egy régi HERCULES Pegasus 26-os, Sachs Torpedo 3 sebis kontrás agyváltós lett a választottam. 46/19-es, 1-es 1:0,734, 2-es 1:1, 3-as 1:1,362. 186% áttétes. :DDD Fel volt szerelve mindennel, még a kis doboza is rajta volt a hátsó kerék fölött. Patika állapot. Ez volt 15K. Pénz szűkében úgy gondoltam, 20-ért se találok jobbat, szóval elhoztam. Nem tudom, meddig marad, de szerintem ennyiért megérte.

[ Szerkesztve ]

(#55029) kiki22


kiki22
senior tag

Csak azt nem ertem ktm es a bca is komolyabb bringat arul de beallitani nemtudjak :-) koszi amtippet.megnezem akkor milyen az a kinti hely.

(#55030) fpeter07 válasza Because (#55023) üzenetére


fpeter07
veterán

Pedig tora szereti az ugrókat. :K

(#55031) ---Lasali--- válasza rétisün (#55021) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kétlem hogy erre ne lehetne rakni 23 as gumit.. shimano felnik is alapból szélesebbek voltak már réges rég mint a mavic vagy pl bármilyen olasz felni, aztán senki nem csinált belőle gondot.

(#55006) Hasaggymeg
akkor elnézést kívánok

[ Szerkesztve ]

(#55032) ivana válasza ---Lasali--- (#55031) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet simán, a gumi méretek ajánlás, láttam már 17-es felniben 20-as gumit semmi baja nem volt. 20-asban 28-ast meg használok is.

(#55033) bunddog válasza ivana (#55032) üzenetére


bunddog
tag

19-esre felnire mehet a 28as gumi? ebike-os táblázat szerint okés

(#55034) rétisün válasza ---Lasali--- (#55031) üzenetére


rétisün
veterán

persze, biztos rá lehet rakni 23-as gumit is, de egyetlen felni-gumiméret táblázatban (szóval az ilyen 'ajánlott méret' cucc) se láttam, hogy 17-es felnire 25-nél keskenyebbet ajánlana. nagy jelentősége amúgy nincs a dolognak, mert egyébként is készültem áttérni 25-ösre, ezért is volt már itthon 'készleten' egy pár. a régi 23-as meg elkopik majd a téli fitness bicajon :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#55035) JackFeryll válasza rétisün (#55034) üzenetére


JackFeryll
őstag

Amikor majd 57 helyett 54.5-el mész akkor meglátod! :DDD

(#55036) fpeter07 válasza rétisün (#55034) üzenetére


fpeter07
veterán

Vegyél egy új bringát inkább.[link] Akkor nem kell szöszölni a mm-ekkel, csak a centikkel. :P Féltávnál még tartotta a tempót azzal a monstrummal az egyik versenyző. :Y

Megj: A képen az én elszánt arcom is megtekinthető.

(#55037) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

QR9 - QR15 átalakítót csinált már valaki? Milyen összegben jönne ez ki, mert a gyári az igen borsos. Sun Ringle Charger Expert kerékszetthez kellene.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55038) ---Lasali--- válasza Tothgera30 (#55037) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Olyan hogy QR15 nem nagyon létezik, azt nem úgy hívják.
Amúgy a DT nek van egy F-N4369S cikkszámon szereplő kis tengely betétje.
Google-n ha rákeresel így néz ki:

Ezt csak bele kell dugni az átütő tengely helyére, és már mehet is be a villába. Ha esztergáltatsz egy ugyan ilyet, vagy veszel egy ilyet, az szerintem ugyan olyan jó lesz.

(#55039) Tothgera30 válasza ---Lasali--- (#55038) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha nagyon hivatalos akarok lenni, akkor átütőtengely, 15x100mm-es, de ezt Thru15 vagy QR15 néven igen sok helyen megtalálod. A DT elég költséges lenne számomra (nem szívesen dobok ki 20-50 dollárt ilyenre), tekintve hogy főleg tesztelési célokból kellene. Esztergáltatással az a problémám hogy nem tudom milyen összeg lenne, és hogy mennyire pontos munkát végeznek. Legolcsóbban, pedig ilyet találtam. Azt tudom hogy néz ki, a kérdésem nem erre irányult.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55040) ---Lasali--- válasza Tothgera30 (#55039) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Érdekes jószág az, amit linkeltél. A DT megoldásában jobban bízok. Ami a csapágytól oldalra helyezkedik el távtartó, az semmit nem tart ha nincs normálisan megtámasztva, igazából csak távtartóként szerepel az agyban, tehát ezt nagyon meg kéne húzni a gyorszárral hogy ne forduljon ki az egész a távtartóval együtt.
Na meg ez fent akad a távtartón mert ugye nem csúszhat be az átütőtengely helyére, ahogy nézem van egy pereme, viszont akkor annyival szélesebbé teszi az agyat?! Na és akkor hogy rakod bele a villába, meg kell nyitni a villát? :D

(#55041) Tothgera30 válasza ---Lasali--- (#55040) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Félreértések elkerülése okán, a DT-nek is van ilyen eszköze, csupán négyszeres áron. Viszont BBP adapter nem lenne elvetendő dolog.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55042) Hasaggymeg válasza rétisün (#55021) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elfelejtették kiírni,hogy a kép csak illusztráció. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55043) hszilard666


hszilard666
veterán

Ha valakit érdekel: Szívem csücske új gazdit keres

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#55044) Napfénysüti válasza hszilard666 (#55043) üzenetére

Hogyhogy ilyen gyorsan megválsz tőle?

Més que un club!

(#55045) hszilard666 válasza Napfénysüti (#55044) üzenetére


hszilard666
veterán

Vettem rá fasza nyerget, de egy idő után úgy elkezd fájni a hátam mint állat. Azt hittem hogy azért mert szarul van beállítva de nem. So yep. Picit sajnálom mert nagyon szép, mindenki megdicsérte aki eddig nálam járt, de szobadísznek pöppet drága :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#55046) Napfénysüti válasza hszilard666 (#55045) üzenetére

Nem lehet hogy a beállítás rossz vagy még nem edződtél hozzá a bringához?

Més que un club!

(#55047) hszilard666 válasza Napfénysüti (#55046) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem, montimon pölö tök jól vagyok több óra után is, a beállítás tuti király, az összefoglalóban linkelt cikk alapján csináltam.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#55048) Because válasza hszilard666 (#55047) üzenetére


Because
őstag

na akkor a feléből mennyit engedsz? :D

jó én nagyon kényes vagyok, de erre a beállításra ránézve rögtön nekem is sajog mindenem :)

(#55049) Napfénysüti válasza hszilard666 (#55047) üzenetére

Egy montin azért nem annyira agresszív az üléspozíció. Mikor eleinte az outimmal mentem nekem is fájt a tenyerem, derekam meg a hátam sőt a nyakam is. De aztán hozzáedződtem meg finomítottam a beállításokon hogy jobb legyen.

Més que un club!

(#55050) hszilard666 válasza Because (#55048) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem így használtam, csak így sokkal brutálabb szerintem mint alacsony üléssel :D
Egy tízest engedek ha ph tag viszi :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.