Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173001) 6030D válasza Hasaggymeg (#172996) üzenetére


6030D
Ármester

3 számig szerintem a 6xx volt Slx, 7xx az XT, aztán a 4 számjegynél lett 7xxx SLX, 8xxx XT. A 4xx szerintem sem Deore, de mindegy is, én 396-tal mentem 3 évig, és nem volt gondom (85-88 kg, nem Alföld, nem lassan).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#173002) ZolkoW válasza G@ben (#172999) üzenetére


ZolkoW
őstag

Erre vonatkozott a szinte sose :P
Nálam amúgy a fémes betétek mindig meggyőzőbben funkcionáltak, és még azt sem igazán tapasztaltam, hogy a gyantás/félfémes annyira csönben maradna esőben :). Szóval SZVSZ max. az ára a negatívum a fémeseknek, az meg lehet, hogy nem véletlenül magasabb..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#173003) jjeahh válasza Hasaggymeg (#172996) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja lehet igazad van, végülis nekem majdnem mindegy, mert jó ez a 446 Alivioként is, csak ez a fránya két ujjas fékkar fura.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173004) G@ben válasza ZolkoW (#173002) üzenetére


G@ben
addikt

Asszem alszom párat erre a fék témára, mert a fékkar esetleges cseréjétől elég messzire jutottunk. Még az is lehet, hogy a boltban megtapogatok párat és kétujjasra cserélem. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#173005) szimpláncsak válasza G@ben (#173004) üzenetére


szimpláncsak
tag

Lefelé amúgy is csak a gyávák fékeznek :D

(#173006) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Visszaolvastam és sokan a Soudal Dry wax-ot használjátok a láncra.
Gondolom ez a nagyon homokos apró szemű alföldi talajra is ajánlott, videók alapján sokkal kevésbé ragad meg benne a homok.
Rendelhetem? :D

(#173007) jjeahh válasza RexpecT (#173006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vagy Squirt lube. A waxok az olajjal ellentétben nem vonzzák, hanem taszítják a port.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173008) Hasaggymeg válasza jjeahh (#173003) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Talán a rövidebb karú Deore 615-re [link] is azt írták 2 ujjas,én egyel használom. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#173009) bardi válasza Hasaggymeg (#173008) üzenetére


bardi
aktív tag

Igen, ezt két ujjasként láttam én is mindenhol, de bőven elég 1 ujjal húzni.
Amíg nem megy tönkre, biztosan nem cserélem, tökéletes kis fék.

'92 Honda VFR 750

(#173010) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hogy legyen min vitázni, ez már király gép és a "belépő" NX/GX verzió valszeg 2000 eur körül lesz (a hasonló felszereltségű Chrono Carbon R is annyi volt bike24-en), amit már egy hozzám hasonló fillérb*szó is össze tud kuporgatni. A formája nem túl izgalmas, de nincs gond vele és nagyon tetszik, hogy a Mondraker gyengébb felszereltséggel is ugyanazt a csúcs vázat adja: "It seems that the 775g weight tag isn't just reserved for the top end RR SL variant, with all models receiving the same lightweight frame". Így a belépő modell is elképesztően könnyű, 9.3 kg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173011) Alg válasza jjeahh (#173010) üzenetére


Alg
veterán

Pricing starts at an estimated €4,199

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#173012) jjeahh válasza Alg (#173011) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ó, tényleg :DD . Akkor ez kilőve. Vajon az új Chrono súlya mennyi lehet? A régi Chrono Carbon R 2000 eur alatt 10kg volt, az újnál már nem adtak meg súlyadatokat. Azért az durva, hogy a szuperkönnyű váz miatt 2200 eur-al drágább a hasonló Podium, mint a Chrono Carbon R.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173013) sz_abika


sz_abika
addikt

First world problem:

Nem találok olcsón, nem szimpla dugós, hanem csavarral ellátott kormányvég dugót, foszforeszkáló narancs árnyalatban. Még az alin se nagyon van narancs szín, az ottani piros meg gyakran pink a gyakorlatban, telefon tokoknál tapasztaltam :(

Tipp?
B megoldás egy bármilyen kupak, amit átfujok egy OBIs 2500forintos neonnarancs sprayfestékkel.

PSN: xszabikax

(#173014) vJokka


vJokka
aktív tag

Sziasztok!

Cirka 20 év után újra bringázom, egy Cube Nature EXC-t vettem és nézegetem, hogy milyen sárvédőt vegyek rá. A kiszemeltek: Zefal Deflector FM30 és egy Deflector RS75.
Jól gondolom, hogy ezek kompatibilisek vele?

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#173015) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Kicseréltem a hajtóműcsapágyat tegnap.Így nézett ki a csapágyház belül 2 év és 11 hónap (~22e km)után.Az ami látszik néhány szem gravel. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#173016) jjeahh válasza Hasaggymeg (#173015) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kavics? Az hogy került oda, nem zörgött? Meglepően tiszta amúgy az alja, nekem ott mindíg sáros, amikor kitekerem a csapágyat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173017) ZolkoW válasza jjeahh (#173010) üzenetére


ZolkoW
őstag

tyű, túl szép lett volna...:D
Pedig ez egészen tetszik, szerencsére van stucni is, ami Mondrakeréknél nem alap... nemrég Superior bringák voltak a Planet-X-en, azok is megmozgatták a nyáltermelésem egy kicsit. Egyre jobban hiányzik egy könnyebbecske 29es, mióta anya használja az enyémet :))

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#173018) Hasaggymeg válasza jjeahh (#173016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom hogyan került be oda,biztos a nyeregcsőnél. :F ...amúgy én is tisztának találom,pláne,hogy nincs is kifúrva.A csapágyak is szépen forogtak,csak éppen kottyannak,recsegnek egy-egy picit és érzem,hallom,zavar.Szerk.tiszta,kő kemény mosott sziklatörmeléknek bizonyult mikor kiszedtem. :F
...és,hogy még egy kérdő fejecske legyen,nem igazán értem ezt a rövid nyeregcsövet,ahogy megyünk felfele árban/kategóriában egyre rövidebb,még egy nagy L-es váznak is csak 47cm-es,ahogy csak erősen kihúzott nyeregcsővel jó egy magas embernek. :F Játékosabb,könnyebben kezelhető,vagy miért,mikor 185 cm-el messze átléphető a korábbi 50-52 lejtősen szerelt magasságú is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#173019) polonic


polonic
félisten

Milyen lakatot, zárat ajánlotok a bicajhoz? Szeretnék szinte biztosra menni.

(#173020) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ma megtelefonáltam kb. 20 boltot szürke M/L Trek Marlin 6 iránt. Az egész országban 1 darab és az is a megyében van. Szerintetek mekkora pech ez?

Hétfőn vagy kedden megyek érte.

Remélem nem adják el mert agyérgörcsöt kapot.

[ Szerkesztve ]

(#173021) ZolkoW


ZolkoW
őstag

hoppácska, megújult a London Road, átütős lett. Hónapok óta nem volt náluk alu gravel, csak titán és karbon, most végre van.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#173022) 6030D válasza jjeahh (#173010) üzenetére


6030D
Ármester

Végre nincs megtörve a felsőcső. Kéne!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#173023) arcitec válasza polonic (#173019) üzenetére


arcitec
addikt

Katmandu? Én a Cube trekingemet nyílt helyen még soha nem hagytam ott. Pláne kormány tele (Gps,kamera,duda, akku stb) hátul táskák. De még "szólóban" sem. Kempingben is a vonóhorgon zárva használaton kívül. Láncos lakatom van egyébként azt viszem ha sátras túrába megyek. ( A sátor mellett rögzítve, de azt sem tartósan.-Persze hely függő is).
Egyébként hasonló van, de már rég használtam : [link]

(#173024) bardi válasza jjeahh (#173010) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem jobb az egyszeri bringásnak akkor már egy 1-2 kilóval nehezebb fully, ami köves emelkedőkön jobban tapad a hátsó rugózás miatt?

Engem HT-k közül kicsit ez hozott lázba, remélem lesz belőle itthon, amit ki lehet próbálni legalább egy ráülés erejéig. 850 euros változat nem is vészes. Össztelósok közül még mindig a fél millás decathlonos am100s, ami értelmesnek tűnik számomra, ár/érték arányban, de nem tudom ki akarok e adni annyit bringáért most. Vagyis inkább jövőre.

'92 Honda VFR 750

(#173025) ggeleven válasza polonic (#173019) üzenetére


ggeleven
őstag

Idézem a kedves TG-t, mert frappánsan megfogalmazta. :)
#170266) Hasaggymeg
Ökölszabály hogy a lezárandó árának ~10%át kell biztonságra költeni,meg az is közismert,hogy kis hazánkban sem lehet sehol őrizetlenül biztonságosan ott hagyni semmi nagyobb értéket.Legbiztonságosabbak sorrendben U lakat,hajtogat6ó és lánc,a többi nehezen nevezhető annak,sőt ezek is a inkább minőségi gyártóktól ajánlottak mint pl. Abus,Kryptonite,Master Lock,Knog,Hiplok,On Guard stb.

Egyébként sokat használnak itt következőkből, kinek melyik szimpi alapon:
Abus Bordo
Abus mini ulakat
Abus Granit Plus U
Abus Steel-O-Chain
+ bármivel kombinálni Kryptonite hurokkábel

Ha rákeresel az Abus vagy Kryptonite szóra lesz sok találat.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#173026) polonic válasza arcitec (#173023) üzenetére


polonic
félisten

Igen, az.
Én sem tervezem ott hagyni sehol. De ha netán úgy alakul, hogy beugrom valahova rövid időre és egyedül vagyok, akkor kellene valami komoly cucc.

(#173025) ggeleven

Köszi. Most ez hsz beugrott, hogy megint elolvastam. Megnézem akkor ezeket

(#173027) flash-


flash-
veterán

Kerdes
Deore hatso valton ez a rugófeszesség állito csavar?
Amit bekarikáztam?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#173028) jjeahh válasza bardi (#173024) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erre a Meridára én is kíváncsi lennék, de valszeg nekem túl veretős, egy Trek Roscoe 8-hoz hasonló cucc viszont lehet tetszene nekem is. Mondjuk a két olcsóbb modell fura, ilyen geoval trail bringába Suntour XCM meg XCR telót rakni... hülyeség. Talán minimum a Big Trail 500-at érdemes megvenni, de pl. a fékek azon is harmat gyengék.
Fully nekem nem pálya, már sokszor leírtam miért.

flash-: igen és azzal állítod a felső görgő és a fogaskoszorú között a távolságot. De vigyázz vele, mert ha túl távol van, a váltás valszeg bűnrossz lesz. Legutóbb én ezzel szívtam meg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173029) flash- válasza jjeahh (#173028) üzenetére


flash-
veterán

Koszi, szerelesben nem vagyok otthon, asszony bringajan neha ugral illetve olyan mintha váltani akarna de nem tud ilyenkorbcsörög a lanc most megneznem persze hogy most nem csinalja🥴

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#173030) chubby2o6 válasza sz_abika (#173013) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia!
Én vettem pirosat, de ez tényleg piros, nincs pink vagy bordó árnyalata. Mondjuk a narancssárgához sincs semmi köze :D

(#173031) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

sz_abika közben találtam neked narancssárgát: [link]

(#173032) emre válasza chubby2o6 (#173031) üzenetére


emre
veterán

kár hogy többe kerül a postaköltség mint maga a termék.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#173033) ZolkoW válasza jjeahh (#173028) üzenetére


ZolkoW
őstag

Akkor megoldódott? pár oldal kimaradt az olvasásból..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#173034) chubby2o6 válasza emre (#173032) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja, de az az össz. 3 dollár nem hiszem, hogy földhöz vágná...
Sajnos az ilyen kis színes kiegészítő biszbaszokat nem nagyon lehet máshonnan beszerezni.

(#173035) Dreamie


Dreamie
őstag

Felpattintottam a kecskét a falra! 😂😂😂hely szűkében nincs mit tenni.

Kicsit parázok, hogy leugrik... :U

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#173036) jjeahh válasza ZolkoW (#173033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt hiszem te írtad, hogy ha közelebb állítom jó lesz és úgy is lett, most (majdnem :DDD ) tökéletes és így hagytam, mert úgy tűnik teljesen tökéletesre nekem úgysem sikerül soha, szal örülök, hogy egyáltalán működik :D . Köszi a tippért!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173037) dobolan válasza jjeahh (#173028) üzenetére


dobolan
senior tag

A " túl távol" pontosan mit is jelent? Nekem se tökéletes a váltás, és ez a csavar maxra be van tekerve,. Legkisebb kerékre váltás esetén mekkora távolság kell a fogaskoszorútól?

(#173038) Zsohi válasza dobolan (#173037) üzenetére


Zsohi
őstag

A legnagyobbnal merjuk, es 5-6mm az elfogadott ertek a fogak kozott(kivetel a 12es rendszer).

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#173039) dobolan válasza Zsohi (#173038) üzenetére


dobolan
senior tag

Hát a legnagyobbnál marha feszes a lánc nálam, a váltókanál szinte függőleges. Elöl és hátul is a legkisebb fogaskerék esetén a leglazább a lánc, itt még tudok mérni távolságot.

(#173040) Runner_fxr válasza dobolan (#173039) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha maxra betekered azt a csavart amivel a felső görgő távolságot állítod, akkor nem csoda ha nem jó a váltásod. Én azt javaslom, hogy addig lazítsd meg amíg nem kezd el darálni amikor a 2-es fogaskerékről váltasz a legnagyobbra hátul. Amikor ez a pont megvan, akkor csak egy kicsit csavard befelé, pont addig amíg a 2-es fogaskerékről váltva a legnagyobbra már nem hallasz daráló hangot. Akkor pont tökéletes lesz a felső görgő távolságod. Természetesen elöl legyen a legkisebb tányéron a lánc, amennyiben nem egytányéros a rendszer.

(#173041) dobolan válasza Runner_fxr (#173040) üzenetére


dobolan
senior tag

Mit értesz "darálás" alatt? Egyébként hátul 10 fogaskerék van. 2esről 10esre váltsak?

(#173042) Runner_fxr válasza dobolan (#173041) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem, a kettes alatt hátul a legnagyobb fogaskerék alattit értem, tehát amikor a kettesről váltasz hátul a legnagyobbra, akkor hallani lehet egy daráló hangot (a daráló hang csak a váltás pillanatában hallható, nem folyamatos, meg lehet ismerni, mert a normál váltás hangjától eltérő) ha túl közel van a felső görgőd a fogaskerékhez. Ilyenkor egy minimálisat csavarsz befelé az állító csavaron, majd megint megismétled a kettes fogaskerékről a legnagyobbra váltást. Amint megszűnik a daráló hang, elérted azt a pontot ahol már jó a felső görgő távolsága. Ennél jobban már felesleges befelé csavarni, mert az már csak a váltásod minőségén fog rontani. Egyébként a pontos váltás nagyon összetett dolog, ebből a felső görgő távolság csak egy tényező. Egyenesen kell állni a váltónak és tökéletesen kell csúszni a bovdennek is a házban. Illetve az sem árt ha nem lenyúlt a láncod és nem kopott a sorod. Illetve a váltókarod is legyen megfelelő állapotban, mert az pozicionálja a váltódat.

[ Szerkesztve ]

(#173043) Pttypang


Pttypang
veterán

shimano m8000 agyakkal szerelt 26-os QR kerekszettem van, de felnifekes felnikkel. Erdemes lenne atfuzetni 27,5-es tarcsafekesekre?
A vaz 27,5 es qr-t fogad hatul, villam 26-os qr, de cserelnem kesobb 27,5-re a kerekszett fuzesetol fuggetlenul.

Everybody lies.

(#173044) Somatom válasza bardi (#173024) üzenetére


Somatom
veterán

De tényleg csak az egyszeri bringásnak. Főleg, ha RockShox. Egyszer bringázik, aztán két hét szervíz. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#173045) flash-


flash-
veterán

Duna menti eurovelo6 Kiskunlacháza - paks kozott milyen minőségű?
Ajánlott, vagy valami alternatív utvonal kell? Szeretnenk paksig letekerni a duna mellett lehetőleg..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#173046) dni


dni
őstag

Sziasztok,

a korábbi Cube SL Road Race használt bringa beszerzéssel nem jártam sikerrel, sajnos élőben nem pont olyan állapotú volt mint azt a hirdetés, telefonos egyeztetés sejtette, így inkább tovább keresgéltem, lévén nem sürgős a váltás.
Nem rég találtam egy Specialized Sirrus Expert Carbon bringát, véleményetek szerint ár-érték arányban megérheti a kikiáltott árát?
Ahogy láttam mostanában a hirdetéseket, ezt a felszereltséget a carbon váztól és Speci kormány, ülés rezgéscsillapítástól eltekintve már jóval olcsóbb is meg lehet kapni, de tapasztalat hiányában azt nem tudom, hogy megérheti-e a felárat ez két a plusz alkatrész, tulajdonság. Mi a véleményetek?
Azt még nem tudtam kideríteni a képek alapján, hogy milyen évjárat lehet, 2016-2017--re tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#173047) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ha már újdonságok, a kedvenc gumimat, a Nobby-t elcseszték :((( . Eddig a 29x2.5-ös 710g volt papíron, mérve 690g, az új modell 845g, a 2.35-ös 1045g :Y :( . Harapós, mégis gördülékeny és az agresszív mintázata ellenére könnyű gumi volt, ráadásul az EVO verzió nagyon strapabíró, de ilyen súllyal nem fogom megvenni, kereshetek valami új gumit, ami majd vagy beválik, vagy nem. Ez a Pirelli érdekes lenne, de tesztek szerint sárban és laza talajon elvérzik, a Forekaster is talán jó lenne első ránézésre, de a haveromnak ilyen gumija van és aszfalton rossz, meg szinte fénysebességgel kopik... 750g alatt egyelőre nem találok szinte semmit, ami a Nobby szintjét elérné :( . Lehet, hogy kipróbálom a 2.35" Barzot (állítólag a Barzoból a 2.35" olyan széles, mint a 2.25" Nobby), elvileg az idei modellek végre könnyebbek lettek. Csak kissé tartok a kevésbé agresszív mintázattól, ősszel sárban és télen hóban is remekelnie kéne.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173048) Hasaggymeg válasza -secret- (#173020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha jövő7 közepéig nem jelentkezel képekkel,jobbulást. :DD

6030D...a zember már a járdán sem bringázhat nyugodtan,ledudálják a fejét az autósok! :DDD 11,40 volt az "utca" [link] mely után visszaereszkedtem aszfalton a családhoz,akikre rájött (nem a f@szméregetés,mert az nincs nekik :DDD )a versenyzés felfele. :U ...nem esett jól.Kipróbáltam a lámpát is [link] ,lányom szerint erősebb mint Daewoo Kalosáé. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#173049) dobolan válasza Runner_fxr (#173042) üzenetére


dobolan
senior tag

Köszi. Kopás nem játszik, vadi új minden. Megpróbálom beállítani jól.

(#173050) jjeahh válasza Hasaggymeg (#173048) üzenetére


jjeahh
nagyúr

700 lumen, ha megfelelően van terítve, már elég ahhoz is, hogy enyhe terepen 30-40-el veresd szerintem, 350 lumenes móddal meg síkon és mászáskor gondolom tökéletesen el lehet lenni. Az mondjuk nekem nem tetszik, hogy ha jól látom az akku beépített és nem cserélhető, szal nem vihetsz hosszú utakra magaddal egy plusz akkut, ha lemerült, akkor annyi, véged van (?).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.