Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) Because válasza DIEGO15 (#51100) üzenetére


Because
őstag

el kell menni a hervisbe és választani egyet, ott van bőven xfact, kilimanjaro, ktm :)

[ Szerkesztve ]

(#51102) DIEGO15 válasza Because (#51101) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nekem már nem kell :)

(#51103) brownus


brownus
veterán

sírok :D ~ 1 percnél kezdődik a móka

/nem szabad hüjékkel leállni vitatkozni...

(#51104) Hasaggymeg válasza Bandus99 (#51036) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]

(#51103) brownus...azért a bringás is tovább feszítette mint kellett volna.Mikor látja,hogy a másik az agyvérzés határán áll békén kellett volna hagynia.Az ilyenből lesznek aztán az igazi bajok. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51105) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51097) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy semmi baj azzal a CTM-el. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51106) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! tegnap megtakarítottam a láncot, szépen leszedtem benzinbe kiáztattam, majd jó meleg samponos vízbe is hogy lemossa a benzint, nagyjából állt benne 2 órát! na tiszta víz! még egyszer! a lánc csillogott mikor kész lett! Tegnap óta hagytam száradni, nem recseg ropog nagyon király lett! A fogaskerekeket megtakarítottam elől hátul, szép tiszta lett! Na visszaraktam a láncot, megtekertem fasza hangja volt! EZ IGEN! :D Na mondom jöhet a csoda spary amitől biztos még halkabb lesz! és jó lesz a kenése! hát kenése lehet van! de a hangja! Weldtite TF2 teflonos 450ml olaj befújtam szemenként a felesleget letörölgettem csak köptem egyet! a lánc zörög csattog! mentem vele egy kört! brutál hangja lett! agya úr isten agyon verném a flakonnal aki kifejlesztette ezt a szart! Na lemostam róla amennyit csak lehetett és most Castrol Magnatec 5w-40 van rajta a biciklit alig lehet hallani ha tekerem! gondolom kenése is van! Na egyenlőre így maradt! Az lenne a kérdésem hogy szerintetek ha vennék ilyen olajat jobb lenne mint a TF2 Motorex Dry Lube (100ml) olaj
Vagy esetleg RSP Red (száraz) olaj Valaki végig járta már ezeket az olajokat?

(#51107) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#51105) üzenetére

Lehet az lesz ha visszajöttünk a nyaralásból elvisszük egy próbakörre és megvesszük. Az eladó amúgy tök korrekt volt, egyből felajénlotta hogy kipróbálhatjuk. Én hajlok rá hogy ha a szeptemberi céges bringatúrára kell egy új gép akkor ez legyen az.
Meridát is néztünk amúgy a helyi kereskedőnél de ott 100-ért lett volna egy ennél szerényebb felszereltségű darab.

Més que un club!

(#51108) Because válasza K Norbi (#51106) üzenetére


Because
őstag

elmész a tescoba és megveszed a legolcsóbb motorolajat

[ Szerkesztve ]

(#51109) ivana válasza K Norbi (#51106) üzenetére


ivana
Ármester

Le lehet mosni a láncot vízzel is, környezet kímélőbb és nem annyira gáz, a kosz nagy részét leszedi az is súrolással és ultrával, de ha van benzined akkor ne áztasd vízben mert csak rosszabb lesz, benzin, napra száradni, aztán jöhet az olaj.

(#51110) Hasaggymeg válasza K Norbi (#51106) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csodálkozom,mert én több mint egy évtizede azt és hasonló olajat használok. Van egy finom,óraműszerű kerregése de hát én nem azért kenem a láncot,hogy a fülem kíméljem,hanem,hogy tökéletesen működjön és tartson sokáig.Megfigyeltem,hogy vastagabb olajjal valóban csendesebb,de az szedi a koszt és egyszer megrakódva homokkal,dörzspapírként csiszolja a szemeket.Ha nem takarítod elég gyakran (pl.egy terepezés után azonnal) szép csendben nyúlik a láncod,az biztos. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51111) Solad válasza Hasaggymeg (#51018) üzenetére


Solad
őstag

A melegérzet nem csak a szellőzésről szól :) Ha nem süti a nap közvetlenül a fejet, az már rengeteget számít.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51112) Solad válasza potyi23 (#51060) üzenetére


Solad
őstag

Tárgytalan, időközben kibeszéltétek

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51113) JackFeryll válasza Solad (#51112) üzenetére


JackFeryll
őstag

*látom szerkesztettél, bocsi*

[ Szerkesztve ]

(#51114) brownus


brownus
veterán

végül akciósba vettem két giro fejvédőt, skyline 2-öt, és egy revel-t.

(#51115) Roland93


Roland93
aktív tag

Miért mondjátok, hogy a 48-as ktm ultra fun kicsi lenne a 178 centimhez? Ez a második legnagyobb méret, amit 185 centiig ad meg a gyár. Az 53-as van 185 centitől. :D

(#51116) DIEGO15 válasza Roland93 (#51115) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szerintem sem feltétlenül kicsi, viszont mindenképp próbáld ki.

(#51117) cseter válasza Roland93 (#51115) üzenetére


cseter
tag

Annak jónak kell lenni pontosan

(#51118) Roland93 válasza DIEGO15 (#51116) üzenetére


Roland93
aktív tag

Hogy tudom eldönteni? Mi a fő szempont a méretnél? :) rá ültem nekem még nagynak is tűnt mehetett volna lejjebb az ülés.

[ Szerkesztve ]

(#51119) Cathfaern válasza Roland93 (#51118) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ülésmagasság a legkevésbé fontos, mivel az tág határok között állítható. Ami problémás tud lenni, az a nyereg-kormány távolság, amit igazán jól csak a vázmérettel tudsz befolyásolni. Ha túl rövid, akkor túl felülve fogsz tekerni, és a kormányba bevered a lábad. Ha meg túl nagy, akkor túl előre kell hajolnod, és/vagy nem tudod stabilan fogni a kormányt

(#51120) cseter válasza Roland93 (#51118) üzenetére


cseter
tag

Mehetett volna lejjebb az ülés? Na figyú mikor lábad közé veszed a gépet a felső vázcső kényelmesen el kell hogy férjen a férfiasság avagy a nőiesség alatt,pl.arra az esetre ha lecsusznál a pedálról,a nagyobb váz amúgy hosszútávon,kènyelmesebb,a kisebbel ügyesebben tudsz manőverezni,de ha teheted mindig próbáld ki az adott paripát a geometria különbségek és az adott testmagasságnál lèvő vègtag hossz mèretek nagyon eltérhetnek,a nyereggel illetve a stuccni hosszával meg tudsz variálni ha szükséges,szerk:èn pl. 18-as azaz 45centis vázát használok a 170centimhez ami jelen esetben nekem határ eset de én ezen érzem jól magam!

[ Szerkesztve ]

(#51121) DIEGO15 válasza Roland93 (#51118) üzenetére


DIEGO15
őstag

Az előttem szólok (valószínűleg, jobban hozzáértők) már korrektül leírták. Az ülésmagasság nem szempont, az tág határok közt állítható. Vedd a lábad közé és nézd meg mennyi hely van a felső vázcső és te közted. Az nem baj ha már hozzád ér, de talpon állva semmiképp ne legyen egy kicsit sem kényelmetlen érzés. A másik fő szempont a kormány és ülés távolság, hogy ne verd be a lábad, ezt lehet kis mértékben hosszabb stucnival korrigálni. Mivel bringa és bringa közt is van különbség az azonos méret ellenére mindenképp próbálj ki mindent, amit csak lehet. Nekem a 180cm magasságom ellenére az 52cm-es váz már kellemetlen érzés volt.

(#51122) Roland93 válasza DIEGO15 (#51121) üzenetére


Roland93
aktív tag

A lábam közé vettem, úgy emlékszem körülbelül 5 cm hely lehetett a váz és én köztem.

(#51123) DIEGO15 válasza Roland93 (#51122) üzenetére


DIEGO15
őstag

Akkor az tényleg kicsinek tűnik. Nincs köztes méret? 48 után 53 van?

(#51124) Acef válasza DIEGO15 (#51123) üzenetére


Acef
addikt

Roland93
Attól még lehet jó lehet, ez geometria függő.

Én 184cm-el 60-as bringát hajtok, és van még kb. 2-3 cm a váz és a "csomag" között (nem extra hosszú a lábom). Igaz, hogy ez Fitness bringa, tehát nincs teleszkóp, + eleve alacsonyabb építésű a Neuzer DT, valamint rövidebb/meredekebb stucnival használom.

Ahogy a többiek írták: ki kell próbálni. Valamint a nyereg és a stucni állítással "személyre szabni".

[ Szerkesztve ]

(#51125) csabicska válasza Hasaggymeg (#51085) üzenetére


csabicska
senior tag

Megvolt a fekpofa csere.
Nem volt olcsó :
[link]
Ott helyben, gyorsan, ügyesen.
Ajánlották, hogy ha bármi rámenne a tárcsára, akkor mielőtt fekeznék
Mossam meg jól forró vízben.
Vagy a nitróhigito még jó, de csak tiszta ruhával.
Semmi más nem használ.
Ki lett teljesen fényesedve a fékbetét.
Majd töltök fel képeket.

Most jól fog a fék újra. ..

-Galaxy S20 - The best-

(#51126) cseter


cseter
tag

Tisztelt fórum társak, van egy Kryptonite-evolution-mini-5 lakatom kétszer használtam,mèg a fittnesz kerómhoz vettem,dobozzal kulcsokkal,vázra rögzíthető tartóval,számlaval,cserèlnèm nagyobb minőségi u lakatra,hátha van itt olyan akinek meg a kicsi jobb lenne!

[ Szerkesztve ]

(#51127) Roland93 válasza DIEGO15 (#51123) üzenetére


Roland93
aktív tag

38-43-48-53 méretekben van. De én úgy éreztem hogy elég nagy. A váz és köztem körülbelül hány centinek kell meglennie? :)

(#51128) DIEGO15 válasza Roland93 (#51127) üzenetére


DIEGO15
őstag

Ha te jónak érzed, akkor nincs miről beszélni. Te fogod tekerni nem mi. Geometria függő.

Mint mondtam nekem is 48as van pedig magasabb vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#51129) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! Most ahogy olvasom a helyes kerékpár méret választásához adott tanácsokat, ajánlottatok korábban a netes méretkalkulátort is. Bike Fit Calculator. Ezt már használta valamelyikőtök vásárlás előtt? Mennyire tekinthető jónak? Ez ingyenes lenne. Találtam kettő bp.-i boltot ahol ugyancsak van méretkalkulátor. Az Alpinbike-ban 3000 ezret írnak, Bringalandban , meg 25 ezer. Miben jobb az utóbbi, ami indokolttá teszi az ekkora árkülönbözetet?

(#51130) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

4 éve vettem újonnan egy Sprint Leopard nevű kerékpárt: [link]
Múlt héten elvittem egy kerékpár boltba és elég súlyos dolgokat mondtak. A hátsó kerékagy szét van rohadva, tekerés közbe kattog az egész, az első váltó tiszta rozsda illetve egyéb helyeken is, pedig a mosó vízen kívül ez nem sok vizet látott.

Azon gondolkoztam, hogy érdemes-e illetve lehetséges-e átalakítani egysebességessé?
Nem hiszem, hogy érdemes lenne új váltókat venni rá főleg valami komolyabbat. Olyat nem akarok ami rajta van, mert az sokat nem ért már új korában sem.
A másik dolog, hogy sokat nem szeret rákölteni. Ha megoldható az egysebességessé alakítás, akkor az nagyjából mennyibe fog kerülni?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#51131) tikshow válasza HEAHEA (#51129) üzenetére


tikshow
addikt

Nekem kalkulator 18-as vazt mond, gyakorlatilag pedig egy 20-as vazat vettem, mert az ulest mar ennel is ~16 cm-re kellett kihuznom, igy viszont teljesen jo. Igaz ez 27,5es kereku bringa, 29-nel lehet 18 jobb lenne.

(#51132) _BM_ válasza Roland93 (#51127) üzenetére


_BM_
senior tag

Van egy olyan "szabály", hogy akkor megfelelő a vázméret, ha biciklizés közben a kormány takarja az első kerék tengelyét. Nekem 3-4 centivel előrébb van, így kényelmes.

(#51133) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Már régóta gondolkozok egy bringa vásárlásán, most úgy alakult hogy a közelben találtam munkát.
Nem szeretném az autót mindennap használni, ezek a rövid távok nem tesznek neki jót.
100000-120000ft-os ársávban tudnátok ajánlani valamit?
195cm magas vagyok, valami olyan lenne jó amit esetleg a későbbiekben fejleszteni is lehetne.

(#51134) zoli03 válasza _BM_ (#51132) üzenetére


zoli03
őstag

Már párszor el lett mondva, hogy ez a szabály teljesen hülyeség.

(#51135) JackFeryll válasza tikshow (#51131) üzenetére


JackFeryll
őstag

A kalkulátor nekem 63-ast mond és jó lett az 58-as.

(#51136) tikshow válasza JackFeryll (#51135) üzenetére


tikshow
addikt

Szóval levonhatjuk a tanulságot, hogy menj el egyszer legalább hasonló vázgeot felpróbálni mielőtt neten rendelsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#51137) atok666 válasza JackFeryll (#51135) üzenetére


atok666
őstag

2m-rel 58-as bringat hajtasz?

Atok

(#51138) JackFeryll válasza atok666 (#51137) üzenetére


JackFeryll
őstag

190

(#51136) tikshow +1

[ Szerkesztve ]

(#51139) JackFeryll válasza HEAHEA (#51129) üzenetére


JackFeryll
őstag

A Bringaland-es Specialized BG Fit. 2.5-3 órás mutatvány. Ez jóval több annál hogy mondanak egy vázméretet. Elég jónak tűnik videók és leírások alapján, részletekre odafigyelve és PC-n kielemezve a mozgásod. Én is tervezem hogy megyek hó végén.

Egyébként nem olcsó, de a nyugati áraknak így is fele/harmada.

[ Szerkesztve ]

(#51140) fpeter07


fpeter07
veterán

Aki stravat használ nem zavarja, hogy eléggé pontatlan? Ráadásul erdőben 3 kört mentem, a harmadikat simán elnyeste. Nem találta gondolom a gps jelet. Csak ha erdőben így megy, akkor az elég kellemetlen montizás szempontjából. [link]

(#51141) anorche1 válasza JackFeryll (#51139) üzenetére


anorche1
őstag

Én július végén voltam, és nem használnak kamerát, gépet. Sajnos a problémámat sem tudták megoldani, miszerint túl nagy súly van a vállaimon, ezért azok hamarabb fáradnak el mint a lábaim. De legalább a hajtás hatékonyságom tényleg jobb lett, a helyes nyereg pozíció miatt.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51142) Toomy válasza fpeter07 (#51140) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha a telefonod jeled veszt, azt ugyanúgy lenyesi a többi app is, nem csak a strava. Amúgy elég sokszor a garminok is mellédobnak pl. erdőben egy aszfaltos úton. Telefont hol tartod? Mert én amikor telefonoztam 2 évig, akkor lett kicsit jobb a helyzet amikor egy zárható tokban a kormányomra raktam a telót.

(#51143) fpeter07 válasza Toomy (#51142) üzenetére


fpeter07
veterán

Hátul a zsebemben. Endo pontosan mért, Strava elsőre csak városban. Holnap megyek egy terepeset, lehet veszem majd az utat két progival, és összehasonlítom őket.

(#51144) vendingo válasza fpeter07 (#51140) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem semmmi gondom vele, pedig rengeteget terepezek. A max sebességet és az átlagot rosszul méri.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51145) bandus válasza HEAHEA (#51129) üzenetére


bandus
veterán

Alpinbikenal beallsz egy gepbe, ami beszkennel teged es az adataid meg a bringa geometriaja alapjan kidob par beallitast. BG fit eseten ahogy irjak is, foglalkoznak veled kb 3 orat, es beallitanak mindent a stoplitol kezdve a kormany dolesszogen at. En is gondolkozom rajta, de az idei szezont mar lehuzom a sajat beallitasokkal. Jovore meg mar igy kezdem majd az alapozast.

Feryll: leirnad majd a tapasztalatokat?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51146) JackFeryll válasza bandus (#51145) üzenetére


JackFeryll
őstag

Igen, majd beszámolok róla.
Én anyagilag mindenre felkészültem. A stucni nem pénz, de esetleg a kormány+nyereg már igen.

(#51147) Hasaggymeg válasza csabicska (#51125) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy hívják tanulópénz,most már vigyázni fogsz ne szennyezd meg semmivel.

(#51129) HEAHEA...én használtam,de nehéz minden mérettel egyenesbe jönni. Szerintem irányzéknak jó megtalálni hol a hiba,főleg ha kényelmelennek érzed a tekerést.

(#51134) zoli03 ...nem tudom hányszor lett elmondva,hogy hülyeség,de az nem is változtat a tényen,hogy neves szakirányú honlapok NEM tartják hülyeségnek mint egy egyszerű ökölszabályt.Valahol a kormány alatt,vagy picit feléd,a stucni alatt kell látnod az első tengelyt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51148) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Cube Bringacsere program... ha nem lett volna még.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51149) bandus


bandus
veterán

Az elso tekeres 25os atlag felett, elegedett vagyok, bar a pulzus elegge elszallt ebben a paras idoben, meg a lejtokon is inkabb pihentem. Lesz ez meg jobb is :)
https://flow.polar.com/training/analysis/173830978

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51150) Bicskás


Bicskás
tag

Közérdekű közlemény:

A Dechatlonban nyolcszázkilencven forint két darab autós szelepes huszonhat colos biciklibelső !

Píszenláv :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.