Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#243001) Khelben válasza Mezga Aladár (#242999) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kormányon addig jó a gopro, amíg jó az út. Földúton olyan rezgéseket kap, amivel nem tud mit kezdeni a stabilizátor és elég feltűnően látszik a videón.
Ettől függetlenül én se tenném mellkasra vagy sisakra. Inkább kézből szoktam használni rövid kis snittekre.

[ Szerkesztve ]

(#243002) Sleek válasza Khelben (#243001) üzenetére


Sleek
senior tag

Erdei utakon sajnos mindkettő kézzel kell fognom a kormányt. Ezért keresek vmi megoldást.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#243003) Hasaggymeg válasza jjeahh (#242994) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+kiskopika...köszi srácok, de nincs az az isten, hogy én kexet süssek akkor, amikor az időnként magammal vitt Chocapic [link] rudat is gyakran hazahozom az 1-3h tekerésből mert nem kell. :F (azért ez mert ízlik és nagy a rosttartalma 🙃)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#243004) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#243003) üzenetére


andrisbandi
őstag

A csecsemők 3 óránként tejcsiznek, és pillanatonként fejlődnek... az esténként terülj-terülj-asztalkámos bicajosoknak meg problémát okoz a 3-4 órás tápanyagbevitel... fura :) Azt hinné az ember, örül a test, h nem kell kajával foglalkoznia végre, mehet a vér az izmokba, meló van papi :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#243005) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#243004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy súlyára kínosan vigyázó, kákabelű ~5-6W/testsúly kg-ot is leadni képes versenyzőnél érthető, hogy olyan mint a kolibri, vagyis ha nem eszik tekerés közben is meghal, de egy azteszekamitésamennyitakarok mugli ne bírja 2-3 órát a nyeregben evés nélkül nekem is fura. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#243006) jjeahh válasza Hasaggymeg (#243005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én bírom 2-3 órát evés ivás nélkül, sőt, szerintem mindenki. De a múltkor már kibeszéltük, hogy olyankor általában már eléheznék, elszomjaznék és csökken a teljesítményem, elfogyok. Nekem is van több ismerősöm, aki nem eszik, nem iszik, vagy csak nagyon ritkán, aztán kezdenek belassulni és olyan sárgát pisilnek, mintha mensijük lenne. Az egy dolog, hogy így szokták meg, ezért jónak érzik, de ettől még nem biztos, hogy jó is. Persze ez csak személyes vélemény, nem értek hozzá, lehet nincs igazam, én csak egyszerűen úgy érzem, hogy ha időnként ellátom energiával, vízzel magamat, jobb, mintha türelemhiány miatt nem tenném, mert nem fogyok el és tekerés után sem érzem magam úgy, mintha átment volna rajtam az úthenger. Persze magas intenzitáú hosszabb tekerések után mindenképp ki vagyok purcanva, de nem annyira, mintha hanyagolnám az evés-ivást. Meg ami még rengeteget segít, ha tekerés után nem sietem el a nyújtást, hengerezést, sok haveromnak erre sincs türelme :( .
Amúgy meg én kákabelű kolibri vagyok, kikérem magamnak :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#243007) Hasaggymeg válasza jjeahh (#243006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha sovány maradsz akkor biztos nem hiába ettél, mert kellett, a víz viszont, főleg nyáron, intenzív izzadásnál nem is tud elég lenni, de ezt az 1-2 órára is kajafelpakolást mégis kissé a profik majmolásának érzem...mint annyi minden mást. Főleg olyanoknál akik még el sem éheztek soha életükben. :U Persze ez is csak egy vélemény...voltam műszakvezető egy élelmiszergyártó üzemben és mikor kiharcoltam az alkalmazottaknak, hogy készüljön ott ennivaló félóra kajaszünettel, volt egy valaki aki azt mondta neki nem is a kaja kell, hanem a félóra...vagyis meglehet legalább annyit számít itt is a pihenő, amíg zabkexet majszolsz, mint maga a kex. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#243008) Kiskopika válasza Hasaggymeg (#243007) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Én nem a másfél két órás köreimre kísérletezem vele, oda nem is viszek soha semmit vízen kívül. Idén több egész napos túrát tervezek és ezekre főként. A napi 40-60 km azt gondolom megy kaja nélkül is. De tavaly 100 km en pl öltem volna egy csokiért a puszta közepén :)) de volt még pár alkalom ahol szintén jól eset volna. Ezeket akarom elkerülni idén.
Amúgy én szeretek sütni és az édességeket is, szóval a zabkeksz sütést is élvezem, főleg hogy ilyen végtelen egyszerű

(#243009) Hasaggymeg válasza Kiskopika (#243008) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, ez a zabkex sütés annyira az egész része neked mint nekem pl.a bringaszerelés.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#243010) jjeahh válasza Hasaggymeg (#243007) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sovány maradok, mert pl. kenyeret szinte egyáltalán nem eszek :D .
1-2 órára általában nekem sem kell, de attól függ előtte hány órával ettem... max 1 zabkekszet ha le szoktam nyomni.
A profik fogalmam sincs mennyit és mit esznek versenyen, az kalória bevitelem kizárólag saját tapasztalaton alapul :D
A zabkekszet mindíg olyan zacsiba rakom, hogy tekerés közben is tudjak hátranyúlni és kivenni egyet a zsebemből. Sőt! Ha valamilyen energiaszeletet veszek boltban, azt is úgy választom ki, hogy fél kézzel vagy foggal kibontható legyen, hogy tekerés közben meg tudjam enni. Ergo én enni szinte soha nem állok meg, gyakran volt olyan már, hogy a haverok megálltak kajálni és megkérdeztek, hogy én soha nem eszek?! El kellett magyarázzam, hogy de igen, csak én akkor gyúrom le a kaját, amikor ők épp vörösben látják a világot 200bpm-en :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#243011) Kiskopika válasza Hasaggymeg (#243009) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Hát ezt a müzlit special először csináltam eddig főleg retro sütiket és csoki tortákat sütöttem :DD

De egy tervezet napos túra előtt biztosan megfogom csinálni.

(#243012) Ringman válasza jjeahh (#243010) üzenetére


Ringman
nagyúr

A profik fogalmam sincs mennyit és mit esznek versenyen, az kalória bevitelem kizárólag saját tapasztalaton alapul

sokat.

(#243013) deny330 válasza Hasaggymeg (#243007) üzenetére


deny330
aktív tag

Nekem ilyen az ISO italpor is meg a legtöbb tápkieg. is, amit annyira promóznak a nagyok. Maximum egész napos túrára vinnék ilyen cuccokat, de akkor is inkább megoldom szilárd étkezésből + ásványvízből az ásványi anyagok/makró tápanyagok pótlását. Persze nem leszólni akarom azokat, akik ilyeneket fogyasztanak, csak valahogy a hobbistáknál nem annyira látom létjogosultságát ezeknek.

[ Szerkesztve ]

(#243014) andrisbandi válasza Ringman (#243012) üzenetére


andrisbandi
őstag

étlap [kép]

Jó erős szervezetük van :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#243015) Hasaggymeg válasza jjeahh (#243010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát akkor már csak az a kérdés, hogy mit csinálsz a nettó-bruttó idők közötti időkülönbségben, ha enni is nyeregben szoktál. 🤔...medvét lesel? ;]
A kenyérmentesség a legjobb kenyér földjén viszont érdekes, apósom a laska, vagy krumplival is evett kenyeret.🤭...lehet CH tartalékaid vannak mindig koppon? :F

deny330...abból én is max egy tablettányit tudok meginni, azt is nagy vízveszteségnél. :( ...szóda, pici só, gyümölcslé keveréke jobb nekem, és nem is hajt meg mint előbbi. :U ...az ízéről nem is beszélve.🤮

andrisbandi...ez olyan mint a nitro az üzemanyagba, lehet menni vele üveghangon, de a motornak aligha jó. :F Kényszer szülte a kevés idő alatt sok táoanyagot bevinni kényszerülő élsportolóknak, akiknek ezt még ugye meg is kell emészteni valamikor.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#243016) andrisbandi válasza deny330 (#243013) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az emésztésre kb 30% energia megy el (+ a ráfordított idő). Ezt csökkentik le a profik, a testnek előre lebontott speciális tápszerekkel.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#243017) jjeahh válasza Hasaggymeg (#243007) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy szerintem a tekerés közben kajálás, pont olyan, mint a guminyomás, kétféle montis van:

- aki pár hetente-havonta felpumpálja a gumit keményre, ujjal nyomogatva csekkol nyomást és lesz*rja, hogy picit keményebb és jobban ráz, vagy picit kisebb a nyomás és felütheti a felnit
- aki tized bar pontosan beállítja a nyomást úgy, hogy belövi a lehető legalacsonyabbra digitális nyomásmérővel úgy, hogy még ne fenyegesse a felütés veszélye és maximális legyen a tapadás.

Én a második típus vagyok, kajával is pontosan ez van, pont annyi időnként eszek meg annyi kaját, hogy ne éhezzek el soha, de a gyomromat se terheljem le, mert akkor emelkedik a pulzus :D

#243015 Hasaggymeg: sokféle egészségesebb szénhidrát létezik a kenyéren kívül :K .
Amikor egyedül tekerek, mint tudod, nálam nem csak a sportolás a cél, hanem a kikapcsolódás is, meg imádom a természetet, szal gyakran csak úgy megállok nézelődni, van, hogy le is ülök egyet :D . Tudom, ez sokak szemében szentségtörés, de számomra kínos, amikor a haverokkal is úgy tekerünk, hogy egy látványosabb szikla-hegy mellett is simán elhúznak, még egy pillantást sem vetnek rá, nemhogy megálljanak miatta :U . A múltkor egyik bandázáson meg is említettem, hogy bammeg, itt már kb. 30x kitekertünk, de néztetek már fel jobbra, hogy ott egy szikla van várromokkal a tetején? :U . Miközben vérben forgó szemekkel max pulzuson másztak kifelé, természetesen meg sem hallották amit kérdeztem :DDD . Mint kiderült ők már vagy ezerszer jártak ott és még nem látták az ösvény mellett 5 méterre lévő sziklát :N .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#243018) Hasaggymeg válasza jjeahh (#243010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...ugyanakkor tudom, hogy kenyeret, legalábbis finom lisztből, nem is kellene enni, hisz évek óta ez folyik a csapból is, és szerencsés is lehetsz, hogy ez megy neked mert én kenyér nélkül nehezen tudnám elképzelni. :( ...és a friss, ropogós kenyérhéjnál talán nem is tudok finomabbat. :D
Ami a sziklát illeti, értem haverjaidat, gyalog odakeveredek és jé, mi van ott, nem is láttam mikor korábban már 100x is ott gurultam el. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#243019) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#243015) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az a lényeg h megemészti. Nem babgulyást meg lángost esznek menet közben, hanem gyorsan felszívódó anyagokat (glükóz, fruktóz stb.).
Ha kicsit tempósabban mész, akkor 500 kalória/óra teljesen reális.
Mondjuk azt példának, hogy mész 2 órát. Mielőtt elindultál megettél mondjuk 1000 kalóriát reggelinek.
Az az 1000 kalória az nem csak a tekerésre fog elmenni hanem minden másra is.
Tehát valahol a 2. órában ki fog örülni a tank, ha nem eszel semmit.

Egyébként akkor is kell enni és inni ha éppen nem vagy éhes, 1-2 falatot mindenképp.
Óránként sztem 1 műzli szeletet megéri benyomni.

(#243020) deny330 válasza andrisbandi (#243016) üzenetére


deny330
aktív tag

Ennek látom is értelmét, amikor a profik akár bringázás közben esznek, de "mugli" bringás akit nem hajt a tatár, nehogy már ne tudjon megállni 20-30 percre megenni egy normálisan összerakott szendvicset + banánt. Ha csapatban megy az ember, vagy csak 1-2 haverral, úgyis el lehet beszélgetni az időt, akkor meg aztán fel sem tűnik az embernek szerintem. De lehet én veszem ezt ennyire lazán, hogy félúton akár egy pohár sörre is megállok, csak mert jól esik nyáron a 30 fokban. Egyszeri megtörtént eset alapján. :DDD

(#243021) deny330 válasza jjeahh (#243017) üzenetére


deny330
aktív tag

Azt hiszem jól megértem a helyzeted. Nekem is van sok ilyen ismerősöm, akik egyszerűen a célig vezető utat nem szeretik, csak túl akarnak lenni rajta, és hajtanak, nem állnak meg nézelődni, leülni, ahogy te is mondod. Én is szeretek leülni, nézelődni, figyelni a körülöttem lévő környezetre. De erre azt szoktam mondani, hogy valaki céllal megy ki az erdőbe, meg vagyok én, aki azért megy ki, hogy ott legyen.

(#243022) jjeahh válasza deny330 (#243021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy haverom a múltkor végigment a nagyhagymás tetején ( [link] [link] ) és ő nem tudta hol van és ott van-e valami hegy, csak egy mezőt látott :DD . Az is vicces volt, amikor két haverom egy tűzvész közepén szaladtak át és nem vették észre, hogy ott tűz van, nekük nem tűnt fel semmi :D . Égett az egész utca, de nem látták, mert "tempó van". Meg amikor a haverom egy medvével egyenesen szembe tekert és ra kellett üvöltsek, hogy bazki te meg akarsz halni? :DDD . Ő nem látta... Van, akinek csak a tekerés a lényeg, másra nem figyel és stravan mindíg ilyen adatokat látok, hogy 2 óra moving time, 2 óra 2 másodperc elapsed time. Az a 2 másodperc arra kell, hogy pisiljen, mert tekerés közben terepen nehéz lenne :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#243023) Kiskopika válasza jjeahh (#243022) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ha ezek a sztorik magas pulzuson voltak, akkor az a beszűkült tudat miatt van. Vannak emberek akik magas pulzuson szinte semmit nem fognak fel a világból. Anno intézkedés taktikai képzésen volt ilyen direkt hergeltek minket, a srac 180 as max pulzussal mikor kerdeztek tole miert, nem emlekezett arra hogy gumi lövedékes pisztollyal lőtt ki az ablakon. Persze volt video rola es csak pislogott a srac :C

(#243024) deny330 válasza jjeahh (#243022) üzenetére


deny330
aktív tag

Az a kilátás nekem megérne minden szenvedést felfelé, na meg a lefelé azért kárpótolna gondolom. :D Ah, irigykedve nézem ezeket a képeket, pedig még mondhatni szerencsés helyzetben vagyok, hisz a Bakonyban élek.
A tűzvészes és medvés sztori mondjuk brutál, amiatt nem irigykedek. :N

(#243025) Sped válasza deny330 (#243020) üzenetére


Sped
aktív tag

Tele hassal (= nagyobb mennyiségű szilárd táplálékkal) szerintem nehezebb tekerni és a szervezet is küszködik, hogy emésszen is meg küldje az energiát az izmokba. Ha valaki sportol, akkor nem fog megállni szendvicset enni. Amiről te beszélsz, az a túrázás. Aki zselét eszik meg energiaszeletet, amnnak a teljesítmény a lényeg nem az élvezet. Én is megeszek óránként egy energiaszeletet, hegymászás előtt zselét is, mert a teljesítményt hajszolom. Engem az intenzív, gyors tekerés kapcsol ki, elkap a flow és imádom, az agyam kiürül, elfelejtem az összes gondom bajom. (Télen ezért szenvedek mert ilyet nem tudok csinálni..) A megállós, bámészkodós, ücsörgős túra nem érdekel, pedig hívtak már, de nem. Nekem a bringázás arról szól hogy egyedül lenni, senki máshoz nem akarok alkalmazkodni. ........ Aztán majd otthon zuhany után jólesik a szilárd, főtt kaja. (Alkohol viszont soha, az minden szinten rombol.).

Na ezt csak azért, hogy mindenfélék vagyunk és mindenféle szokásnak meg van/lehet a maga létjogosultsága.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#243026) jjeahh válasza Sped (#243025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyedül, csak a flow, na te szerintem felénk nem tudnál tekerni, mert csak idő kérdése, mikor nyírna ki valami :(
Amúgy én ezt is megértem, bennem ez is megvan és a nyugis túrázgatást is szeretem, szvsz emiatt szerencsésnek mondhatom magam, mert gyakorlatilag bármilyen stílusban tekerő ismerőshöz tudok igazodni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#243027) Hasaggymeg válasza Kiskopika (#243023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amikor nincs csak 1-3 órád összesen akkor aligha lehet túrázás, legfeljebb egy intenzív menet, hogy, ahogy Sped kolléga mondja, kikapcsolhass a napi mókuskerékből, és megmozgathasd tested.

Sped...én mind2t szeretem, ilyenkor már hiányzik a kirándulás sok szinttel, ha lehet, ahol van időm a kerékpárra, magamra, technikámra, tájra, mindenre figyelni végre, és nemcsak versenyt futni a sötétedéssel, hideggel, úgy általában az idővel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#243028) tknof1871 válasza andrisbandi (#242985) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm a választ! Ha lehetne lájkolnám. Ad egy áttekintést, példákat, átfogó.

Néhány éve már érzem, néha kellene térdmelegítő és könyökmelegítő. Jó, hogy ez is feljött.

A térdvédő zakózás "ellen" való.

Néhány napja szereztem egy tenyérnyi véraláfutást a térdemre. Az az érdekes nem is emlékszem mikor ütöttem be. Nem kerékpáros esés volt. Valószínű a munkahelyen ütöttem be. Még nem ütöttek el, évtizedek óta nem csúsztam el de a városi közlekedés is bőven veszélyes.

Pl; Fox Enduro Pro Knee Guard (Ezt megtartottam, néha hordom.)

Mondjuk az egy mindennapos használatra való? Nekem csak közlekedni kellene, semmi veszélykeresés. De úgy tűnik nem ártana ha munkában is hordanám. Rég láttam ekkora véraláfutást a térdemen. :) Vagy erre inkább a FOX Enduro Knee Sleeve való?
Mennyi pénzt érdemes költenem térdvédőre?
Inkább olyat kellene választani amiben D3O van?

Hogy alakult át a térdvédelem? A felcsatolós térdvédők teljesen elavultak? Ilyesmire gondolok. Nem tudom, nekem az se volt még. Például a felcsatolósak elcsúsznak? Akkor rájöttek, hogy “lábfej nélküli harisnyára” kell rátenni a térdvédőket és akkor nem csúsznak el?

Ezek a térdvédők amiket úgy kell felhúzni mint valami harisnyát ezek tágulnak hordás közben. Gondolom idővel az anyag veszít a rugalmasságából, a feszességéből. Ez mekkora probléma? Elsőre nagyon jó benyomást kelt. Most néztem egy videót, Fox Enduro Pro Knee Guards-ra (nem tudom ez egy konkrét térdvédő vagy ezen belül is vannak változatok) felvett a férfi egy szűkebb farmernadrágot és nem látszott, hogy alatta térdvédő van.

FOX Enduro Knee Sleeve térdvédők kényelmes elasztikus kivitelben, szabadalmaztatott D3O habszivacsból készült integrált párnázattal, amely ütés hatására megkeményedik és így védi a térdeket a sérülésektől.
Eddig csak a nemnewtoni folyadékokról tudtam, hogy ilyen tulajdonságuk van. Már habszivacsból is van ilyen tulajdonságú. Vajon a hadiipar vagy a NASA találta fel? Nem semmi ahogy a technika fejlődik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#243029) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Még a végén a karbon lesz a régi alu és az alu az új karbon. :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#243030) Sped válasza jjeahh (#243026) üzenetére


Sped
aktív tag

Igen, elnézve hogy te merre tekersz én már rég halott lennék. Én az országutat szeretem, minél kietlenebb és magányosabb, annál jobb... irigykedve nézem az amerikai sivatagos utakat, Nevada, Utah, Kalifornia... :)) najo néha kell egy domb és hegy, ezért szeretem a Pilist, ennyi nekem bőven elég. Idén mondjuk tervben van hogy felfedezek új utakat is, de az eseménytelenség továbbra is feltétel.. Amiről Hasaggymeg te beszélsz, azt jobb szeretem gyalogosan, társaságban, abba belefér egy jó kaja is. :K

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#243031) xchrisx


xchrisx
csendes tag

Sziasztok,

Hordozható kerékpár kitámasztó ötleteket keresek. Neten sajnos elég keveset találtam, ami szóba jöhet, de hasonló megoldásokat gondolok mint pl. http://www.click-stand.com/click-stand-home-page.html , https://www.etsy.com/dk-en/listing/1130037444/bicycle-stand-mtb-fully-and-e-fullystand ).

A lényeg az, hogy minél gyorsabban, szerelés nélkül legyen kitámasztva a bringa kültérben lehetőleg kis méretú szerkezettel a hordozhatóság miatt.

Mindenféle ötlet jöhet.

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#243032) Fall-N válasza xchrisx (#243031) üzenetére


Fall-N
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok. Ha van értelmes alternatíva akkor le is szerelem.

(#243033) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#243029) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Due to the size limitation of the 3D-printer, the ~2kg frame was created in three pieces sleeved & bonded together, plus a separate rigid fork."

Mar ha ezt az adatot letudod tolni valakinek a torkan. Gondolom olcson is adnak... Zoldek mondjuk megvennek, mert vedik a bolygot.

Az alu soha nem lesz karbon. Ha kepes lenne a tulajdonsagainak a kozelebe kerulni, akkor az urkutatasban es a versenysportokban is azt hasznalnak. Ott is van 3D print, de karbon. Igen, a 3D nyomtatok karbonnal is mukodnek, es egyes F1 -e csapatok a teljes body kittet 3D nyomtatjak.

Ez a cikk arrol szol, hogy ujrafelhasznalhatosag, ezert a natur alu alkatreszek. Ezzel a hulladek vazzal nem is tudok mit kezdeni igy elsore. Annyi merevites van benne, ami merevve teszi, hogy bicajnak teljesen elavult a sulya miatt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#243034) chubby2o6 válasza MPowerPH (#243033) üzenetére


chubby2o6
senior tag

És még kulacstartót se lehet rátenni... :(

(#243035) chubby2o6 válasza xchrisx (#243031) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem olyat, mint ami a második linken van, házilag is simán tudsz csinálni.

(#243036) Dark Archon válasza jjeahh (#243017) üzenetére


Dark Archon
addikt

De szerintem ez a normális kajálással is, mint az ivással. Mármint, nem feltétlen vagy éhes, de tudod, hogy égeted a kalóriákat, kell az utánpótlás. Könnyű energiaszeletet, zselészeletet szoktam én is vinni. De majd kipróbálom a zabkekszet is, időnként szeretek én is alkotni a konyhában :) De a legjobb mégis az, mikor egy jó délelőtti tekerés után - mint ma is - az asszony tésztás ebéddel vár :))

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#243037) MPowerPH válasza chubby2o6 (#243034) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo, prototipus. De csodalkoznek, ha ezt tovabb vinnek tomeggyartasba. En mar varom a 3D nyomtatott karbon vazakat. Ott a minoseg sokkal allandobb lesz, es osszessegeben sokkal jobb vazak szulethetnek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#243038) Ringman


Ringman
nagyúr

Building a $1500 Chinese Carbon Road Bike

1. rész, természetesen van olyan elem, ami nem passzol a többihez :)

[ Szerkesztve ]

(#243039) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Ma mély levegőt vettem és beállítottam a canyon első fekét. (Ugye pénteken felfedeztem hogy kicsit súrol). És egyből sikerült úgy meglepődtem. :DD
De viszont van egy kérdésem. Az egyik csavar fura volt ilyen racsnis vagy nem tudom fellazitottam és minden negyed fordulaton recsent egyet. Ez miért ilyen? Az alsó csavar normális volt. Ezért csak épp fellazitottam az alsót jobban, kis tuszkolásal belöttem és visszaszorít.

(#243040) deny330 válasza Sped (#243025) üzenetére


deny330
aktív tag

Igen, azt is megértem, amiről te beszélsz. Én ilyeneket akkor csináltam, amikor volt a montik mellett "országúti" gépem is, és elmentem csak edzésnek tekerni országúton. Megmondom őszintén a sok barom sofőr miatt elment a kedvem ettől, nem is igazán szeretek olyan helyeken tekerni, ahol emberek vannak, pláne erdőre igaz ez. Ilyen teljesítményre orientált túrákat mostanság inkább úgy csinálok, hogy kijelölök egy célt, ahova elszeretnék jutni és egészen addig nyomom neki, ami kifér - vagy ami még egészséges. A célnál megállok feltöltök egy kicsit (ilyenkor szoktam bedobni az említett szilárd ételt), visszafelé pedig csak élvezetből tekerek, semmi komoly. Utóbbi jött be a legjobban amúgy, főleg mivel lejtőzni szeretek, a hegyre pedig mindig fel kell tekerni valahogy, amit szeretek minél gyorsabban letudni. :D

[ Szerkesztve ]

(#243041) vallas válasza xchrisx (#243031) üzenetére


vallas
senior tag

[link] azt hiszem van valami magyar vonatkozása is a dolognak...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#243042) csƵ


csƵ
őstag

Üdv! Egy kis segítséget kérek. Raknám bele a 20 éves MTB hátsó kerékbe az új tengelyt és a csapágyokat, de valaki nem stimmel. Az új porfogó belemegy a nem racsnis oldalon a csészébe.

A racsnis oldalon csak felfekszik a karimára.


A régi tengely kónuszanya porfogója viszont belemegy a csészébe, de túl mélyen és így néz ki:

Rendben van ez így?
Amúgy a kónuszanyákon így néz ki a csapágy, amit kaptam:


Szakvéleményt várok.

(#243043) bardi válasza MPowerPH (#243033) üzenetére


bardi
aktív tag

Melyek ezek a forma 1-es csapatok, meg linkelhetnél a nyomtatott karbon technológiáról, mert amit én találok annak pont semmi köze a klasszik karbonhoz, csak "sima" 3D nyomtató karbon szálakkal töltött filamenttel, de az soha nem fog olyan mechanikai tulajdonságokkal rendelkezni, mint az, amit a köznép karbonnak nevez.

'92 Honda VFR 750

(#243044) MPowerPH válasza bardi (#243043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Red Bull.

Don't Tread On Me

(#243045) bardi válasza MPowerPH (#243044) üzenetére


bardi
aktív tag

0 cikk van karbon nyomtatásról, szerintem ne várd nagyon azt a 3D nyomtatott karbon vázat :D

'92 Honda VFR 750

(#243046) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy hajtásom a következőkből áll össze:
RD-R3000-SS váltó
CS-HG400-9 11-25T fogaskoszorú
FC-R3000 50/34 175mm integrált hajtómű
SM-BBR60 68mm BSA integrált csapágy
CN-HG53 lánc

A kérdés pedig az lenne, ha nem használok első váltót, érdemes e valamilyen változást eszközölnöm az első lánctányéroknál? Most egyszerűen csak rá van rakva a nagyobbik lánctányérra a lánc és csak azzal használom, alföldön nincs szükségem a kisebbikre.
A választ előre is köszönöm!

(#243047) xchrisx válasza vallas (#243041) üzenetére


xchrisx
csendes tag

köszönöm. kár hogy itthon nem forgalmaznak ilyet. Amúgy ehhez hasonló olcsóbb megoldást se ebayen se ali-n nem találok. 8000 Ft-ért egy ilyen kis műanyag azért sok :)

egy helyen találtam ami 1000 ft körüli, de Magyarországra meg nem szállítanak.

https://shopee.ph/ProPhoto-Invisible-Bike-stand-Premium-Quality-(5mm-Thick)-i.268737629.7590427487

Valaki, ötlet? :) köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#243048) chubby2o6 válasza xchrisx (#243047) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem egy ilyet simán meg tudsz csinálni magadnak. Akár plexiből, akár másból. Én inkább abban látom a problémát, hogy ezt csak zsebben tudod hordani, vagy táskában, de nem igazán lehet felapplikákni a vázra.
Egyébként mi a baj a hagyományos kitámasztóval?

(#243049) xchrisx válasza chubby2o6 (#243048) üzenetére


xchrisx
csendes tag

többletsúly, és esztétikailag sem tartom szépnek, főleg egy sportbringán.

(#243050) chubby2o6 válasza xchrisx (#243049) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Az oké, de ez a plexi kitámasztó elsősorban arra való, hogy kvázi kitámasztó nélkül tudod fotózni a bringát, szóval inkább a "láthatatlanságán" van a hangsúly.
Egyébként pár éve valaki vett ilyet a topikból, úgy emlékszem azt írta róla, hogy egy-két fotó erejéig tökéletes, de hosszabb időre azért nem merné otthagyni rajta a bringát.
Akkor már inkább a hajlított cucc, ami a második linkeden volt, azt legalább oda lehet erősíteni a kulacstartó alá.
De még mindig fenntartom, hogy simán meg tudnál csinálni valami hasonlót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.