Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) HollyBoni válasza imyourfriend (#30000) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mégis van Sora vagy Tiagra egyenes kormányhoz való váltókar, és mondták már nekem azt szervízben hogy pl monti váltókarral bizony nem megy a dolog, hanem az kell hozzá... :W De ahogy írtam nekem működik minden.

[ Szerkesztve ]

(#30002) tatabike


tatabike
őstag

Országútit Shimanonál át lehet alakítani úgy, hogy az oúti váltókat/fékeket mtb-s kezelőszervekkel vezéreld, csak a sebességfokozatokra kell figyelni, hogy ugyanazok legyenek. Sram-nál ez nem működik, ott nincs átjárhatóság az oúti és az mtb szettek között, továbbá a 3 nagy oúti gyártó (Shimano, Sram, Campa) szettjei között sincs, maximum a féknél, de ott a Campa fékek nem jók a Sramhoz és a Shimanohoz, mivel a Campa fékek gyorskioldója (kerékcserénél) nem a féken van, hanem a fékváltókaron. Sram és Shimano fék mindegyikre jó, Campára is. 2007-től már azt is megoldotta mindegyik gyártó, hogy még az első átdobók sem kompatibilisek a másik gyártó cuccával, variáltak a húzott bowden mennyiségével, és a konkurrenciához képest közelebb-távolabb pakolgatják a tányérokat a hajtóművön is. Elvileg még a Sram hátsó fogaskerék sora kompatibilis a Shimanoval, meg a láncok, de már ebben sem vagyok biztos.
Oúti fékhez nem igazán jó a V-fékkar, mert kicsi az áttétele, a canti-fékhez való kell, hacsak nem akarod, hogy minden nagyobb fékezésnél ott maradjon a fékkar lenyomata az ujjaidon. Egy idő után, hosszúra nyúlt túra végén nagyon kellemetlen tud lenni.

(#30000) imyourfriend a Sram volt olyan bolond... :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30003) HollyBoni válasza tatabike (#30002) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sram fogsor jó Shimano lánccal és fordítva, tapasztalat. Én V fékkart használok országúti fékkel, abból is olyat ahol mag a kar elég rövid, teljesen jó, nagyon könnyű behúzni, és a fék is ugyanúgy fog mint országúti fékkarral/fékváltókarral.

Ja, Sramhoz tényleg külön double tap váltókar kell.

[ Szerkesztve ]

(#30004) Doki16


Doki16
addikt

Vannak még valahol ilyen SPD+Cipő akciók?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30005) tatabike válasza HollyBoni (#30003) üzenetére


tatabike
őstag

Én cantit használok a jó öreg Shimano 600.as fékekhez. Nekem tavaly a kétforgáspontos oúti fékjeimhez volt V-fékkar, igaz, csak kétujjas, lehet az volt a baj, abba bele kellett kapaszkodni rendesen...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30006) HollyBoni válasza tatabike (#30005) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet benéztem... :(

[link]

Ilyesmi tektro karokat használok, két különbözőt, lehet régen még BMX-hez volt amin U fék van. :B

(#30007) Csapi007 válasza imyourfriend (#29991) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Ilyet nem fogsz találni. Összes fejegység ANT+ vagy saját technológiát használ, BT még nem terjedt el (szerintem nem is fog).
Szóval ha a BT működést elfelejtjük, akkor a következő az ár, 40-50k körül meg tudod venni az alap gépet, pl egy Garmin Edge 500 tökéletes választás lehet, de ennyiért nem fogsz kapni mellé szenzorokat.
Igazából a kategória amit keresel már kihalt, GPS már mindennek az alapja, van még pár régi konstrukció (pl VDO X széria) de ezeknél esélytelen a HR támogatása.

"Csak úgy mondom"

(#30008) vendingo


vendingo
veterán

100 ezer környékén milyen új országúti bringát ajánlanátok?
Csepel torpedokat nézegettem. Vélemény?

Felsőbb árkategóriából meg a Kross vento 1 és 2, de ennyit nem szívesen áldoznék egy olyan bringára, amit csak heti párszor használnék.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30009) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Úristen,ez mekkora bicaj? :Y

Üdv: Rottweiler89

(#30010) vendingo válasza Rottweiler89 (#30009) üzenetére


vendingo
veterán

Gyerek fogja, azért tűnik nagynak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30011) D.Orion válasza Rottweiler89 (#30009) üzenetére


D.Orion
veterán

60-as, nagyobb méret nincs belőle. Kicsit torzít a kép és gyárilag is eléggé vastag a váz.

[ Szerkesztve ]

(#30012) tatabike válasza HollyBoni (#30006) üzenetére


tatabike
őstag

Valószínű, mert a kétujjas V-fékkarba igencsak bele kell markolni, ha oúti fék van a kanóc végén... Kinézetre nem sok különbség van, de gyakorlottabbak észrevehetik, hogy a canti féknek a forgáspontja kicsit közelebb van a karhoz, mint a V-fékesnél, mert a canti/oúti fékek nagyobb erőt igényelnek. Fordítva meg azért nem jó, canti fékkart a V-fékhez/tárcsához, mert akkor meg könnyen fejreállhat az ember, ha beleránt az első fékbe, nehéz eltalálni a nyomáspontot, meg a V-fékhez több bowdent kell húzni, hogy fogjon, és ha már nagyon kopott a pofa, akkor a canti fékkar kevés lehet.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#30013) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Hát meglepett hitelen a kép... :)

A Courierből pedig az 54-est rendelem majd meg,remélem jó lesz.

Üdv: Rottweiler89

(#30014) Because válasza Rottweiler89 (#30013) üzenetére


Because
őstag

csinálj majd sok fotót, kíváncsi vagyok a gépre! egyelőre az ormótlanul vastag váza nem tetszik :)

(#30015) Teasüti válasza TayRol (#29999) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
Jobban mutat, mint a Trek mellette. :K

(#30016) HollyBoni válasza vendingo (#30008) üzenetére


HollyBoni
veterán

Használt tuti nem jöhet szóba? Lehet csak én vagyok ezzel így, de fékváltókar nélküli országútit nem nagyon vennék. 100 ezerért meg újonnan nem kapsz amin az van.

(#30017) vendingo válasza HollyBoni (#30016) üzenetére


vendingo
veterán

Macera a használt. Megfelelő állapot, vázméret, ne legyen messze, ne kelljen sokat utazni....
Ezen nem fékváltókar van?
Nagyon tróger a felszereltsége ennek a bringának, vagy vállalható heti pár tekeréshez.

Ennyit megér egy ilyen csepel, vagy van más is ebben az árkategóriában?
Nem szeretnék elszállni anyagilag (rossz szokásom), mert lehet be se jön a műfaj, és inkább buknék keveset egy olcsón, mint egy több százezresen. Ha meg bejön a koskormány, akkor feljebb lépek.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30018) rétisün válasza vendingo (#30017) üzenetére


rétisün
veterán

a fékváltókar miatt már lebeszélnélek, nekem ugyanilyen van a dolgozóbajáróson....a váltás az jó vele, meglepően pontos, gyors, a fékkar viszont műanyag, és nem nagyon vagyok megelégedve a fékhatással :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30019) Because


Because
őstag

szakértői véleményt kérnék! a montimra szeretnék rakni országúti hajtóművet, Shimano fc a070 és okozna bármi problémát?

[ Szerkesztve ]

(#30020) anorche1 válasza vendingo (#30017) üzenetére


anorche1
őstag

Szerintem a 104 000ben nincs benne a fékváltókar, és azért írták a váltókar típusa mellé az árát (26 000).

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30021) vendingo válasza anorche1 (#30020) üzenetére


vendingo
veterán

Benne van az árban.

Amúgy megér ennyit egy ilyen torpedo?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30022) rétisün válasza Because (#30019) üzenetére


rétisün
veterán

nem hiszem, hogy jó lenne, a montinak szélesebb a csapágyháza, mint az outinak....(68 - 73 mm) talán valami régebbi, nem integrált hajtómű jó lehet, bár ott is inkább a tengely hossza változik, maga a monoblokk hossza szabvány.

mod: mst nézem, négyszögtengelyest szeretnél, ha találsz hozzá megfelelő hosszúságú monoblokkot (nem tengelyhossz!) akkor jó lehet.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30023) HollyBoni válasza vendingo (#30021) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jobbakat ennyiért nem nagyon kapsz. Nagyon az én véleményem de nekem nem érne meg 100 ezret, ha 80-ért jobbat kapok használtban.

Viszont hétvégi tekerésre meg az országútizás kipróbálására szerintem teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#30024) TayRol


TayRol
veterán

Sógorom nagyon nem vigyáz a cuccaira, most hétvégén megnéztem a 6 éves Montana cangáját, hááát...

Első fékváltókarok széttörve, hátsó fék nincs (de maga a v-fék szett sincs fent), váltó bowdenből az összes elszakadva, lánc 2x-esre nyúlva, a kerek fordítva vannak a helyükön, ... :(

úgy döntöttem, hogy megveszem neki az alkatrészeket (st-ef 50-es félváltókarok, bowdenek, sima hátsó v-fék konzol, 7-es hátsó racsni, valamilyen lánc, stb...) és összerakom, de az első kerék úgy, hogy a helyén van és meg van húzva kotyog/lötyög oldalra, gondolom a tengely tropa. mi a legegyszerűbb verzió ennek az orvoslására?

(#30025) fpeter07 válasza evilskati (#29979) üzenetére


fpeter07
veterán

A cím hülyeség, ettől függetlenül igen érzékeny füllel van megáldva az az illető, aki így képes bringázni. Ők nem balettcipőt használnak, hanem kerékpárt.

(#30026) HollyBoni válasza TayRol (#30024) üzenetére


HollyBoni
veterán

Első keréknél agyon a kónusz is meg van húzva?

(#30027) TayRol válasza HollyBoni (#30026) üzenetére


TayRol
veterán

megfogtál, azt nem néztem. de nézzük a rosszabbik verziót, ha meg volt húzva.

(#30028) vendingo válasza HollyBoni (#30023) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi az infót.
Második bringának lenne, ha aszfaltos kalandot tervezek.

Ami nagyon megfogott az a szép retros dizájn, meg a gyerekkori emlékek.
Unokatesóim 20 éve csepel országútival tekerték le Bécs-Róma oda vissza távot, akkoriban ez volt a csúcs bringa számomra, mindig ilyet szerettem volna.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30029) HollyBoni válasza TayRol (#30027) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nálam kónuszos első keréknél kotyogás azért volt mert kikopott belül az agy ahol a golyók futnak, agycsere. Tengely miatt szerintem nem kotyoghat egy agy.

(#30028) vendingo: Én is imádom a retrót, nekem ez már túl modern. :D Retro az nálam muffolt acélváznál kezdődik. Ha nincs kedved használtakat böngészni akkor vedd meg, na meg írtad hogy 2 méters vagy ahhoz elég ritka lenne bringa használtan.

[ Szerkesztve ]

(#30030) TayRol válasza HollyBoni (#30029) üzenetére


TayRol
veterán

újrafűzni a küllőket, meg minden? lehet egyszerűbb egy komplett kereket venni.

(#30031) Rottweiler89 válasza Because (#30014) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Ok,csinálok majd! Nekem nagyon bejön a váz! :K

Nekem miért nem mozog ilyen szépen? Vagy csak én nem veszem észre? :U

Üdv: Rottweiler89

(#30032) anorche1 válasza HollyBoni (#30029) üzenetére


anorche1
őstag

2m -hez szerintem kicsi lesz az 57-es váz.

Más:
Egy lyen shimano spd-sl cleat mennyit bír? Mert pár napos használat után eléggé megkopott, pedig olyan soakt nem is használtam.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30033) beteg


beteg
őstag

A Bottecchia milyen márka? Megérhet ez a canga ennyit?

Csak futni kell!

(#30034) vendingo válasza anorche1 (#30032) üzenetére


vendingo
veterán

Mekkora lenne az ideális vázméret?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30035) TayRol válasza vendingo (#30034) üzenetére


TayRol
veterán

62 kb.

(#30036) anorche1 válasza vendingo (#30034) üzenetére


anorche1
őstag

Olyan 60-61-62. De a legjobb ha vétel előtt ki tudod próbálni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30037) vendingo


vendingo
veterán

Köszi a méret infót, csepel kiesik a pikszisből, tudtommal 59 a legnagyobb vázuk.
Kezdtem nagyon beleélni magam :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30038) Because válasza rétisün (#30022) üzenetére


Because
őstag

köszi! elvetettem az ötletet, maradok a 48-as hajtóműnél ami tuti rámegy :)

vendingo: vegyél ilyet: [link]
vagy csak nekem tetszik nagyon... :U mondjuk ez inkább csak városba, sportolni nemigazán, de akkor is dögös :)

[ Szerkesztve ]

(#30039) vendingo válasza Because (#30038) üzenetére


vendingo
veterán

Van treggingem a hétköznapokra, épp most fejlesztgetem.
Kéne egy koskormányos bringa is aszfaltra.

Apropó: ma jött meg az új levegős marzocchi telóm, amibe már van csillapítás is. Oda vissza pofánveri a jelenlegi alap suntour-om. Kemény 25 ezer forintért vettem újonnan 60 ezer helyett :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30040) lsebestyen válasza beteg (#30033) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát ebből nem derült ki sok. Kéne tudni az összetevőket. De amúgy alapvetően a bottechia jó bringa.

(#30041) Because válasza vendingo (#30039) üzenetére


Because
őstag

ne is mond... a monti karbantartása 30000-et megint el fog venni.. új féktárcsák (igaz alap shimano), hajtómű+monoblokk (akkor már octalinkes), kazettacsere (cápafogasodott, ebből hg41 nekem elég)

[ Szerkesztve ]

(#30042) vendingo válasza Because (#30041) üzenetére


vendingo
veterán

Én az elmúlt hetekben a bringa árának a felét ráköltöttem és még hol vagyok a deore szettől, ami újabb 50k és abban még nincs benne a hajtókar+ a pedálok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30043) Because válasza vendingo (#30042) üzenetére


Because
őstag

és megéri neked olyanra váltani? ezek a qva sportok túl sokban vannak :)

(#30044) vendingo válasza Because (#30043) üzenetére


vendingo
veterán

Manapság mi éri meg?
A fő hobbim a kávézás, inkább nem részletezem mennyi az annyi, de pár jó bringára futná az árából.

Amúgy a deore hajtást nem tartom valószínűnek, de a váltókat mindenképpen szeretném majd cserélni.
A végén olcsóbban jövök ki, mintha alapból a fejlettebb változatát vettem volna meg a bringának, és nem egyben kell kifizetni :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30045) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Beárazást szeretnék kérni, mennyiért érhet jelenleg ez bicikli? [link]
2011-ben lett véve. Használva volt, de esés nem volt vele, gumi külsők és belsők pár hetesek rajta.

(#30046) imyourfriend válasza Csapi007 (#30007) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm, akkor valószínű marad az a verzió hogy pulzusmérés kerekezés közben és futásra meg majd kitalálok valamit. Igazából kerekezni jobban szeretek. Nézegettem amúgy polar órákat, legalábbis azt tudnak olcsóbban hozni az illetékesek. :) Nézegettem polar cs500-at, igaz ez picit messze áll a pénztárcától. De ha tudnak olcsóbban hozni akkor miért ne alapon lehet hogy rendelek egyet. :) A cs500-as tudtommal már tartalmazza a pántot. Amúgy azért szeretném, mert mostanában igaz hogy jó tempóban kerekezek de kordában akarom tartani a pulzust és fejlődni mellette, ez az a rész ahol szerintem sokat hozhatok most.

(#30047) TayRol válasza Cathfaern (#30045) üzenetére


TayRol
veterán

28 colos, és 32 széles gumija van? Ha igen, akkor elfogadnam róla a sárvédőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#30048) Cathfaern válasza TayRol (#30047) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jap, 28colos. Jelenleg 28 széles gumi, de eredetileg ennél vastagabb is volt rajta (tippre 36-os), és azzal is rendben volt. Ha elviszed az egész biciklit, akkor a sárvédőt ingyen adom mellé ;]

(#30049) fpeter07 válasza Rottweiler89 (#30031) üzenetére


fpeter07
veterán

Jó sz.r lehet arra az út, ha így mozog a villa. A rider is elég érdekesen (értsd: veszélyesen) megy.

(#30050) Rottweiler89 válasza fpeter07 (#30049) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Néhol nálunk sem olyan jó az út,van egy két szakasz,ahol eléggé rázós,de mégsem veszem észre,hogy ilyen szépen mozogna.

Üdv: Rottweiler89

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.