Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) 6030D válasza Vasinger! (#87969) üzenetére


6030D
Ármester

Én most vettem másodszorra lidlist. Amit adtak hozzá nem rossz, szerintem sima mosogatószeres víz, ki is fogom próbálni otthon keverve. Előtte benzint használtam, az nagyon állat, de szétmarta a műanyag mosót, és szétesett. Most petróval akarom kipróbálni, hátha nem olyan durva.
Brigóval az a baj, hogy ki kell mosni vízzel, amit utána ki kell szárítani... sok idő, meg nyűg.
Még a gázolajt ajánlják, de azzal is az a bajom, hogy ott marad, és feloldja a láncolajat, meg gyűjti a koszt ahol nem kéne.

Strezi, Hasaggymeg: én kúton láncot az alsó részen mosnék, a váltógörgő meg a hajtókar között. Dzsuvát kiszedi, csapágyat nem bánt.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#88002) unravel


unravel
őstag

Google Storeban ingyenes a Runtastic Road bike Pro.

¯\_(ツ)_/¯

(#88003) Hasaggymeg válasza 6030D (#88001) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én meg megyek keresni egy hidat,mert itt nagyon lóg a lába az esőnek. :DDD (No offence Strezi :R )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#88004) Pttypang válasza Hasaggymeg (#88003) üzenetére


Pttypang
veterán

A lakhelyemet hagyd beken :D

Everybody lies.

(#88005) Tothgera30 válasza Pttypang (#87993) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Konkrétan a fanatikus elmeháborodottakat akartad említeni az első verzió alatt. Ők mindenképp a nagy C-s márkát veszik és ajánlják, bárminemű hibája is lenne. Viszont a Fatty már poénos, mert ott a régebbi verziók áztak is be, és utána kellett egy teljes szerviz. Anno volt egy hasonló példány a kezeim között, nekem bejött a dolog, bár halkan említem meg hogy félévente minden teleszkópom szervizelem. Leftynél pedig egy törött tűgörgősor viccesen tönkreteszi az egészet, és ez a lényege a baloskának.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#88006) Pttypang válasza Tothgera30 (#88005) üzenetére


Pttypang
veterán

Eltort tugorgosor? Ennyire koszerzekeny lenne, vagy rossz a szigeteles?

Igen, ahogy mas markaknal is megvannak ugyanezek a fanatikusok.

Everybody lies.

(#88007) lezso6 válasza ivana (#87997) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt pontosan hol találom? Vagy meg tudod kérdezni? :R

Amúgy egy Giant Cadex 980c-n (vintage karbon váz alu illesztésekkel) van rajta, így vettem. Lehet a G a Giant valami limitált valamijére utal, de akkor miért csak a hajtómű Campagnolo? A többi rész az full Shimano 105.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88008) bammbula


bammbula
tag

Sziasztok! :)
Régebben már jártam a topikban bicikli vásárlással kapcsolatban, de nem vettem végül semmit.
Most ismét elszántam magam, hogy veszek végre valamit.. :U Főként olyan jellegű utakra használnám, mint a Velencei tó megkerülése. Offroad nem igazán használnám. Eleinte az outikkal szemezgettem, de magamat ismerve hamar tönkre vágnám. Ezért úgy döntöttem maradnék a megszokott montinál. Lehetőleg 250 ezer forint alatt szeretnék valamit venni, úgy néztem ezeknek a felszereltsége az én céljaimnak megfelel. Több dolog van amivel kapcsolatban nem igazán sikerült döntést hoznom. 27.5 vagy 29(185 cm vagyok)? Sima tárcsafék vagy hidraulikus? Nézegettem a decathlon egyik bicóját, amiben leginkább az tetszett, hogy elöl csak egy fogaskerék van [link]. Emellett a Kellys bicóit nézegettem de nem igazán tudom mi az amire érdemes ilyenkor figyelni. Tudnátok segíteni mi az amit szerintetek ebben az árkategóriában érdemes lenne megvennem? :R

(#88009) ivana válasza lezso6 (#88007) üzenetére


ivana
Ármester

Facebookon írd be a keresőbe a nevét, az tuti, hogy köze nincs a géphez. Ez valami nagyon ősi campa hajtás.

denkadam: Ha nem használnád offroad miért monti? Szélesebb gumis fitness jobb aszfaltra.

[ Szerkesztve ]

(#88010) lezso6 válasza ivana (#88009) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, megtaláltam, alsó vonásos csoport. :D :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88011) bammbula válasza ivana (#88009) üzenetére


bammbula
tag

Mert nem tetszik az a vonal. Olyan nyugger hatása van szerintem :U :D

(#88012) ivana válasza bammbula (#88011) üzenetére


ivana
Ármester

Nyugger hatása a trekkingeknek van ;] Fitnessról beszélek, az manapság olyan mint egy régi trekking geora, legtöbbször a CX-re hajaz, csak egyenes kormánnyal 32-37-es gumival.

(#88013) lezso6 válasza bammbula (#88011) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én ugyan nem nagyon vagyok otthon bringában, de én pont outiról váltanék. A cross vonal tetszik (pl Merida Crossway 300), mert azok kvázi 28" trekking bringák, csak jobban néznek ki. Eredetileg 29ert néztem, de azokon elég gagyi áttét van, így annyira nem lehet velük menni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88014) bammbula válasza ivana (#88012) üzenetére


bammbula
tag

Igaz, ezt benéztem. :B Nem tudom miért, de nekem nem jön be a kategória. Most is egy leharcolt montim van, amit kb 20-ból egyszer viszek ki terepre, szóval tényleg nem az lenne a fő szempont hogy elmenjen nekem tűzön- vízen. De nekem ezek a bicók tetszenek. :)) Vagyis szívem szerint outit vennék, de annyira meg nem vagyok nagy fan. Igazából magamtól és az utaktól is félteném. Ezért gondoltam, hogy maradok a megszokott montinál.

lezso6: Az már tényleg tetszetősebb átmenet! :K

[ Szerkesztve ]

(#88015) ivana válasza lezso6 (#88013) üzenetére


ivana
Ármester

(#88016) Hasaggymeg válasza bammbula (#88008) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

29" és ebben az árkategóriában inkább valami más,tavalyi kifutó modellt néznék.
Mondjuk valami hasonló. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#88017) lezso6 válasza ivana (#88015) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, vannak szépek, sőt, csak a legtöbbeknek az a csomitartós, dinamós lámpás trekking jut eszébe. :D Ami amúgy tök jó ha alapfelszereltség, legalább nem kell megvenni külön pluszban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88018) ivana válasza lezso6 (#88017) üzenetére


ivana
Ármester

Egy trekkinget nyuggeressé szerintem a rugós teló és az állítható stucni tesz, ez a két dolog szemétbe való :U
A dinamós lámpákat kifejezetten szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#88019) Runner_fxr válasza bunddog (#87984) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem könnyű az biztos. :)
Lefelé meg az a necces, hogy a közepén van egy s kanyar, és ott általában kicsit kavicsos is. Azon a részen hatalmasat lehet esni, ha hirtelen kell fékezni vagy irányt váltani. Pláne ilyen 60 körüli tempónál.
Az SLX fékek biztos megfognak, engem is Megfogott az MT4, pedig szerintem az SLX még jobb is.

trialboj: Van esély rá, bár inkább szorulna. A pattogás lehet attól, hogy a csapágyakba maradt szennyeződés. És persze, hogy kicsit szorosabban van most. Én a helyedben szétszedném megint, átmosnám pl wd40-el, utána zsíroznám. Ha még mindig rossz, akkor meg csapágy csere.

Crytec210: A Lefty még érzékenyebb a karbantartásra mint a többi villa, de szépen működnek. Viszont ebben a gumi harangban nem hiszek.

Hasaggymeg: Attól függ milyen évjárat? Van néha egész baráti áron is, elég ritka az tény. De egy Cannondale szerintem Lefty-vel az igazi. :)

denkadam: Esetleg egy Cross trekking? Az a monti és a trekking között van kb. Szerintem szerethető bringák, én városi közlekedésre az egyik legjobb megoldásnak tartom, könnyű, jól halad, még könnyebb terepre is be tudsz vele menni. Persze ehhez nem a legalapabb modellt kell megvenni, hanem olyan 180 körül.

[ Szerkesztve ]

(#88020) Pttypang válasza Runner_fxr (#88019) üzenetére


Pttypang
veterán

Rakotegelve se? Nem hiszem el, hogy megoldhatatlan a burkolasa. :(

Everybody lies.

(#88021) Runner_fxr válasza Pttypang (#88020) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rossz emlékeim vannak ezekkel a gumi harangokkal, nem véletlenül nem használják manapság.

(#88022) andrisbandi válasza bammbula (#88014) üzenetére


andrisbandi
őstag

Építs montiból outit. :D

Youtube - New Mountain Bike Tech For 2017

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#88023) Runner_fxr válasza bammbula (#88008) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha mindenképp a montinál maradnál, akkor egyértelműen 29".
Decathlon-t nem erőltetném ebben az árkategóriában.

(#88024) Hasaggymeg válasza Pttypang (#88004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szomorú vagyok mert még van itt olyan aki nem ismeri bringázási stílusodat...pedig azzal akár lakkcipőben is lehet terepezni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#88025) belaazallat válasza lezso6 (#87994) üzenetére


belaazallat
addikt

Egy 1980-as Campa Super Record.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#88026) geotigris9 válasza andrisbandi (#88022) üzenetére


geotigris9
tag

Bár szubjektív, de erre mondanám, hogy ízléstelen.
Már csak valami szép nagy széles rugós trekking ülés hiányzik rá ... :N

[link] Csak vannak Kona is. :)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88027) geotigris9 válasza geotigris9 (#88026) üzenetére


geotigris9
tag

:B

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88028) Pttypang válasza Runner_fxr (#88021) üzenetére


Pttypang
veterán

De olyan jo lenne, ha tenyleg mukodne.. :D
Habar ha lenne es a sarvedot feltennem az elso villahoz, biztos mar attol boldog lenne szerencsetlen eszkoz.

Everybody lies.

(#88029) Pttypang válasza Hasaggymeg (#88024) üzenetére


Pttypang
veterán

Itt linkeltem, hogy ismerik kint is, (#87927) jilian Az én verziómban még fel is teszem a lábam a felsőcsőre, hogy ne legyen vizes a cipőm, mikor belehajtok valami szép nagy tócsába, mert lusta vagyok lassítani vagy kikerülni ;]

Amit kérdezni akartam viccet félretéve, nagyjából milyen ártól indulnának az értelmes pedálok? Mert a 6 ezres kezd kicsit furán viselkedni, hiába szedtem szét és kentem meg rendesen, nagyobb terhelés hatására, pl ha 1-1-ben mászok felfelé, erősen kattog forduláskor. Platform pedál kerestetik címszóval.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#88030) Zoli133


Zoli133
őstag

Nah bakker, a múltkori stopli kilazulós móka után most jutottam volna el megint tekerni, de elhagytam az egyik stoplicsavart, ilyet lehet valahol szerezni külön?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#88031) 3l3mér


3l3mér
csendes tag

Sziasztok!

Egy kéréssel fordulnék hozzátok. Szeretném eladni a bringámat viszont nem vagyok képben az árával illetve az állapotából fakadó értékére. Bagóért semmiképp nem szeretném eladni, inkább megtartom helyette és használom, mivel nem egy rossz ,,piaci" bicikliről van szó. Elvihentém persze egy biciklis boltba is, de úgy érzem hogy ott inkább azt mondják meg hogy ők mennyit adnának érte és nem azt hogy ezt mennyiért is tudnám elpasszolni. Ezért fordulok hozzátok mivel nem keresekdői szemmel szeretném áraztatni hanem egy fanatikuséval. Nos, a szóban forgó kerékpár egy Kelly's Exquisite DSC lenne. A paramétereiről annyit hogy 2012-ben lett vásárolva, az évjáratáról sajnos nincs egyértelmű információm. Az idő során amit nálam töltött napi használatban volt, hóban esőben mindenhogy, szóval lenne mit dolgozni rajta (a fékbetétek még jók de cserélhetővé válik lassan mivel ezek a gyáriak még,a középcsapágy sem volt zsírozva szóval az is lehet cserés, hátsó fogaskoszorú is kopottas, a fékbovdenek ki lettek cserélve savállóra 2016 októberében, a külsők már repedezettek) a felnikben nyolcas nincs, a váz nincs csavarodva,hajolva,repedve.
Elnézést kérek hogy ilyen hülye kérésem van, de az ilyen fórumokban megbízom :)

u.i:mellékelek néhány képet, a vizuális megítélés végett.

További szép napot! :)



[ Szerkesztve ]

(#88032) ivana válasza 3l3mér (#88031) üzenetére


ivana
Ármester

Kerékpárt hajtásoldalról fotózunk mert bal oldalról semmi sem látszik.

(#88033) geotigris9 válasza Zoli133 (#88030) üzenetére


geotigris9
tag

Ja :)

Három opció jutott eszembe:
1. Veszel új stoplit ami nem éri meg, vagy új pedált amihez általában (legalábbis Shimano) jár a stopli és a stopli csavarok. És akkor abból használod az eggyik csavart.
2. Keresel valami csavar/és vagy barkácsboltot ahol árulnak.
3. Környékben megkérdezni a bringaboltokban hátha van valami elfekvőben ilyen csavar.

Valami M8 süllyesztett fejű imbusz csavar kell és olyan 1 cm hosszú ha jól tévedek.

Ha környéken laksz esetleg tudok ajánlani barkácsboltot ahol nagy valószínűséggel lesz. (Vác)

Most nézem Pesti vagy akkor könnyű dolgod van csak keresni kell. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88034) 3l3mér válasza ivana (#88032) üzenetére


3l3mér
csendes tag




Elnézést, csináltam arról is, remélem ezek használhatóak :)

(#88035) ivana válasza 3l3mér (#88034) üzenetére


ivana
Ármester

Ez csúnyán le van rakva és 26-os is, nem annyira jó alkatrészekkel, talán 20-30, de ne ismerősnek adjátok el :U (Ez amúgy nem off)

[ Szerkesztve ]

(#88036) andrisbandi válasza 3l3mér (#88034) üzenetére


andrisbandi
őstag

Volt egy hasonló vé fékes Kellys Lagoon újonan vásárolt bringám.
10 hónaposan próbáltam eladni karcmentes állapotban.
Egy jelentkező akadt, kb félárban vitte el, részletre, kaja jegyért... :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#88037) lezso6 válasza belaazallat (#88025) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, eddig jó. Amúgy a korábban említett facsé csoportból meglett, egy Grandis bringáról van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88038) lezso6 válasza ivana (#88018) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én amit hülyeségnek tartok az pl a rugós nyeregcső. Telóból is lockosat preferálok. :) Az állítható stucnin én is néztem, bár szerintem sok vizet nem zavar.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#88039) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Shimano FD-M770-10 E-Type első váltó felszerelésével/rögzítésével - vagy hasonló E-Type rendszerrel - kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Segítség kellene.. köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#88040) geotigris9 válasza geotigris9 (#88033) üzenetére


geotigris9
tag

M5 csavar kell megnéztem pontosan.
Persze még jobban nem éri meg, de van ilyen pakk is.
És e-biken is van de 3 mm imbuszos nem 4 mint általában. [link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88041) Zoli133 válasza geotigris9 (#88033) üzenetére


Zoli133
őstag

2-es opció van tervben eddig, van itt mellettem a sarkon egy barkácsbolt, van mindenféle csavarjuk, remélem ilyen is lesz, holnap meló után beugrok megérdeklődni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#88042) fpeter07 válasza 6030D (#87567) üzenetére


fpeter07
veterán

Marcali XCU: Éreztem, hogy a gép ment volna még, de az izomzatom nem bírta. A felkészülés nem volt tökéletes, de az is kész csoda volt, hogy tudtam indulni a versenyen. Km óra szerint 136 km-t tettem meg. Tekintettel arra, hogy a leghosszabb utam a bringával 2 órás volt, és 30 km, ez nagyszerű teljesítmény.
Első versenyem volt új bringával. Fejlesztések kellenek: meg kell vágni az ergonomikus markolatot, mert nem érem el normálisan a váltókat, lehet vágni kell a kormányból, kell egy jó nyereg, tubeless kerékszett (alacsony nyomás, széles gumi), nyeregcső kérdéses.
Áprilisban nem tudtam edzeni. Remélem az összetettben sikerül majd összehozni valamit, mert ez a verseny tömény fájdalom volt.

(#88043) geotigris9 válasza Zoli133 (#88041) üzenetére


geotigris9
tag

Az a biztos, ha kicsavarod a párját és elviszed. (Esetleg ha van A2 anyagút vennék és megnézném mi a minimum és a maximum csavar ami még jó a stoplihoz elötte. Mert ahogy így utána néztem hosszúságra több méretet is árulgatnak külön csavarként pl.: SPD-z láttam 11,5 mm meg 12,5 mm is bár itt elenyésző különbség. amit linkeltem előbb ott van SPD 10 mm
SPD 12 mm
SPD 14 mm
SPD 16 mm a pakkban.)
Menetragasztót használnék és óvatosan jól meghúznám. Csak mert én már törtem el stopli alátétet - talán kicsit túl jól meghúztam és eggyik fele elpattant az alátétnek. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88044) geotigris9 válasza 3l3mér (#88034) üzenetére


geotigris9
tag

A TB-n a specifikáción sokkal erősebb alkatrészekkel van szerelve mint a tiéd. Látszik is rajta, hogy rendesen használva volt és a karbantartást nem mindig kapta meg. (Mellesleg a teló milyen állapotában van épek a pecsuszók, nincs róla közeli kép és volt az egyáltalán szervizelve valaha? )
Lemosnám azért árusítás előtt, de így hogy minden cserés rajta lényegében kopó alkatrészek én is annyit mondanék mint ivana árban.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#88045) zack


zack
nagyúr

Adott a bringán a 11-34 / 44-32-22 áttétel.
Mivel a 3 tányér kezd "kikopni", és egyre nehezebben lesz beszerezhető, ha cserélnem kell, 2 tányérosra cserélném elöl, hátul pedig 11-es sorra.
Milyet célszerű hogy a jelenlegi 3x9-et kiváltsam? 44-es tányérnál létezik nagyobb elöl? Mert lefelé jobban bele tudnék tekerni. Így 55 a vége. A 32-es középső az szerintem jó.
Miket kell cserélnem egy ilyen művelethez?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#88046) anorche1


anorche1
őstag

A belsőlábhossz alapján számolt nyeregmagasságot hogyan kell beállítani? A nyereg melyik részéhez képest? Egy teljesen sík nyeregnél érhető, de aminél a vége emelkedett, ott hogy? Tegyek rá valami síktárgyat, és mérjem annak az aljához a nyeregcső vonalában? Vagy a nyeregnek azt a részét állítsam be erre a magasságra, ami a nyeregcső képzeletbeli folytatásánál van? A két féle állítási mód között az én nyergemnél 0.5mm -es differencia van, ami annyira nem kevés.

Szerk.: Esetleg álljak meg félúton?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#88047) nismoka válasza zack (#88045) üzenetére


nismoka
addikt

Lényegében mindent ami a váltással kapcsolatos azt cserélni kell ha 2x11-re állsz át, váltókarok, első váltó, hátsó váltó, lánc. Nekem nem igazán tetszik az óriás fogaskerék hátul és elöl a csörlő, de hát ez van...

(#88048) belaazallat válasza zack (#88045) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Ha a 3x9-et cserélni szeretnéd 2x11-re akkor jobb esetben hajtómű, váltók, váltókarok, sor, lánc csere szükséges. Valamint ha a hátsó agyra nem megy rá a 11-es sor, akkor azt is cserélni kell. Ez zsebbe nyúlós dolog lesz.

Én országúton inkább maradtam 9-es rendszeren, mert 100 e Ft-ba került volna az átállás.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#88049) deny330


deny330
aktív tag

Aszfaltra és terepre ki milyen gumit használ? A gyári Kelly's gumit nem érzem túl jónak aszfalton sem (nagyobb kanyarokat nem merek vele bedönteni, félek, hogy kicsúszik alólam a bicó). Föld utakra kellene főleg (eső miatt igen sárosak mostanság), de erdei gallyas terep, enyhén murvázott földes utak és ezek mellett bő 50%-ban aszfalton megyek. Valami alternatíva? 7.000FT/db lenne a max, amit szánni tudnék rá.

Más: Promax Solve fékeimet szeretném cserélni. Kipróbáltuk rengeteg tárcsával, több fajta fékpofával, de nincs fékerő. Első féket nyugodtan meglehet rántani, lehetetlen vele fejre állni. Hátsó fék is néha teljesen befog és koptatja a gumit, néha csak lassít. Nem tudom kitapasztalni mikor mi van, a tárcsák hajlékonysága pedig nevetséges. :DDD Használtan nézegettem Avid és Shimano fékeket, és az lenne a kérdésem, hogy hátulra egy Juicy 3/5 fék, előre egy Elixír 3 milyen lenne (hozzá való tárcsákkal persze)? Vagy mindenképp érdemes lenne egy szettet venni? Illetve újonnan mennyibe fáj egy normális, tényleg fékerővel rendelkező szett (csak munkahengereket és fékkarokat találtam elszórva)? Haver Elixír 3-as fékei nagyon tetszenek még a kopott fékbetétekkel is.

(#88050) zoli03 válasza anorche1 (#88046) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem elírtad a 0,5 mm-t. A számolt nyeregmagasság úgyis csak kiindulásnak jó, utána még érdemes emelni, ha tudsz rajta (vagy lehet, hogy éppen csökkenteni kell).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.