Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) ivana válasza Humbucker (#89995) üzenetére


ivana
Ármester

Ez valami nagyon durván alja cucc :Y (sry de tényleg) Ilyen fékek gyerek bringákon szoktak lenne, nem csoda, hogy nem tudsz megállni. Erre ne költs egy fillért se szét is van rohadva. Egy túra csepel 10 ezerért sokkal jobb bringa...

(#90002) zoli03 válasza parkr (#89999) üzenetére


zoli03
őstag

A szerelőnek se egyszerűbb.

(#90003) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

29-es kerékpárba vennék belső gumit ebike.hu-ról. 2.2"-os méretbe kéne, milyet ajánlotok? Meg van adva ETRTO átmérő is pl.: 47/60-622 itt nekem mire kell figyelnem, hogy jó legyen a méret?

Továbbá patentszem bontót tudtok valahonnan olcsóbban, mint ez?

:R

[ Szerkesztve ]

(#90004) Szakbarbár válasza flash- (#89972) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Szerintem jó lesz az a 26,5-ös átlag, én országútival sem tudok ilyen átlagot menni síkon sem. Pedig nem most kezdtem, de én valahogy megrekedtem a mostani szinten. Úgy látszik kevés az évi 2500-3000 km a fejlődéshez.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#90005) Tothgera30 válasza planbmokus (#89945) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értelek, ennek ilyen téren nem néztem még utána. Illetve CX-et használok outi-ként is, de 100km-től hosszabb távot egyhuzamban nem gyakran tekerek le, hogy kiütközzön a kényelmetlensége. Sajnálom hogy a Maratonokat elengedted, és tervezek párat, bár eddig nem nekem kedvez a szerencse.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90006) Humbucker válasza ivana (#90001) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nincs ez szétrohadva, csak a kerék már elég rozsdás. Megtudok vele állni rendesen, nincs vele problémám, csak a kereket akarnám már kicserélni egy újabb, szebbre. Már megszoktam ezt a biciklit, arra a célra ami nekem kell megteszi, már nagyon hozzám nőtt, majd nyáron kap még egy festést, meg amit tudok kicserélek rajta újra.

"Ilyen fékek gyerek bringákon szoktak lenne": erre a biciklire ilyen féket tudok tenni csak, nincs konzol a villákon.

(#90007) bogabi


bogabi
senior tag

Ha valaki mostanában akar gumit cserélni/venni, most a bringabutikban akciósak a Continental/Schwalbe külsők (bár nem sok méret van).

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#90008) Hasaggymeg válasza WP14 (#89998) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megint ott vagy ahol a part szakad és abból indulsz ki,hogy fél kilométeres sor végén is látni kell éppen miért is áll a sor,vagy pl.egy dombtetőn átívelő kereszteződésben is az útnak a kereszteződés ellenkező oldali felfestéseit. :U Még mindig úgy gondolom csakis az szerint dönthetsz ami neked van kihelyezve,felfestve,láthatóvá téve. :)

(#90006) Humbucker ...nem lenézésképp,de ezzel versenyezhetnél a témakör leggyengébb bringája címért. :DDD Sajnos tényleg kár a festék rá,vagyis emlékként meg lehet tartani,hisz neked akár egy ereklye lehet,de használni már egészen más,mert erre már alkatrészeket sem találsz csak a régiségkereskedőnél.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90009) WP14 válasza Hasaggymeg (#90008) üzenetére


WP14
őstag

Ha nem látsz jelzőlámpát, mert kilométeres a kocsisor, akkor azt csak látod, hogy egy útkereszteződéshez értél, vagy azt sem? :D
Nem beszélve arról, hogy a kamerás autó nem sokkal előbb állt meg, azaz a mögötte jövőket biztosan jobbról előzte szabálytalanul, mivel azok nem állhattak még akkor. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#90010) Humbucker válasza Hasaggymeg (#90008) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem a Tour de France-on akarok indulni vele, de nekem megteszi, semmi probléma vele, megy ez szépen. Lánc, fogaskerekek, váltó, mind ki lettek cserélve rajta néhány éve mikor összeraktam, mivel sokáig pihent. Bár én azt hittem a tárcsafékes kerékhez nem kell konzol csak maga a kerék.

[ Szerkesztve ]

(#90011) Runner_fxr válasza 6030D (#89996) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én abszolút védem a bringásokat, jómagam is szinte kizárólag bringával közlekedem, de azt azért látni kell amikor a bringás is pöcs. :D És ez a cirkuszi mutatvány, amit összehozott az a bringás, szerintem azt támasztja alá, hogy ő volt a nem körültekintő.

(#90012) WP14 válasza Runner_fxr (#90011) üzenetére


WP14
őstag

Én senkit nem védek személy szerint, kizárólag az igazságot. Ebben az esetben pedig, nem a bringás mellett áll, mert szabálytalan volt. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#90013) Hasaggymeg válasza WP14 (#90009) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ hol a sor vége. :DDD...amúgy tetszik a KRESZ,amely úgy fogalmaz,hogy a pirosnál előre csuroghatsz,de a piros miatti százméteres dugóban már nem. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90014) pc360 válasza Humbucker (#89965) üzenetére


pc360
addikt

Épp ezért írtam...

Arra semmi értelme az ilyen fejlesztéseknek.

Ez úgy kuka, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#90015) Humbucker válasza pc360 (#90014) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem fejleszteni akarom, csak zavar hogy eléggé kopott a kerék, ez csak az esztétika miatt kellene

(#90016) pc360 válasza Humbucker (#90015) üzenetére


pc360
addikt

De minek? Inkább vegyél egy ún. kerékpárt, amit normálisan használni is tudsz...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#90017) varsam válasza Humbucker (#90015) üzenetére


varsam
őstag

vagy új patkóféket veszel akkor ami szép és jó, vagy új vázat és villát amire lehet tárcsaféket tenni, de akkor már komplett bringát akár

(#90018) Hasaggymeg válasza Humbucker (#90015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kifejezetten rokonszenves ragaszkodásod ahhoz a kerékpárhoz! :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90019) Humbucker válasza pc360 (#90016) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ezt is tudom normálisan használni, nem tudom mit néztek ki belőle, de higyjétek el könnyű tekerni, gurul szépen, nem csörög, nem kattog, semmi probléma vele, csak egy kis esztétikai problémái vannak, azt akarom orvosolni, szép új kerekekkel. Meg akkor ezzel mit kezdenék?Hagyjam porosodni?

[ Szerkesztve ]

(#90020) pc360 válasza Humbucker (#90019) üzenetére


pc360
addikt

Fémkereskedő......

Esztétika egy újrafestett, leütött, rozsdás régi bringán, mivaaan? Egy alkatrészcserével hogy lesz ebből esztétika? Hogy keveredett egyáltalán ide ez a szó? Mert nem mondom, vannak patinás, klasszikus szépségek. Ez viszont a klasszikus szörny, ami egy forintot sem érdemel még új korában sem.

Ez új kerekekkel csak csúnyább lenne, mint most.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#90021) Humbucker válasza pc360 (#90020) üzenetére


Humbucker
senior tag

Úgy hogy semmi probléma nincs vele mechanikailag, könnyű tekerni, szépen megy, működik rendesen a váltó, nem szorul a kormány, kerék semmi, nem kattog semmi, nem csörög, full néma menet közben. Teljesen rendben van. Esztétika mint rozsda a kerekeken, ezt akarom lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#90022) pc360 válasza Humbucker (#90021) üzenetére


pc360
addikt

Ha megfogadod a tanácsunk, akkor nem költesz rá, mert semmi értelme.

2-30 ezer forintért kapsz sokkal jobb bringát. Akkor minek egy ilyen régiséggel foglalkozni? Mert még ha lenne benne érték, de hát nincs...

Esetleg egy polírtárcsát és egy 500 forintnál nem drágább festéket elvisel.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#90023) -=RelakS=- válasza pc360 (#90020) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy ha nem edzeni akar éppen, hanem bevásárolni, ezt bátran kikötheti :D Ha ellopják sem nagy (anyagi) veszteség.
Amúgy tavaly én is eldurrantottam a kb 20 éves bringámra egy kisebb vagyont, hogy olyan áttétellel tekerhessem, amivel az "új" bringát. Aztán csak nem használom :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#90024) pc360 válasza -=RelakS=- (#90023) üzenetére


pc360
addikt

Igen. De akkor minek az esztétikájával foglalkozni? Az ennek sose volt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#90025) Runner_fxr válasza WP14 (#90012) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor védem, amikor meg lehet védeni, itt nem ez a helyzet. :)

(#90026) -=RelakS=- válasza pc360 (#90024) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Passz?
Attól még a rozsdát eltávolítani hasznos lehet, mert így nem lepődnék meg, ha terjedne :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#90027) pc360 válasza -=RelakS=- (#90026) üzenetére


pc360
addikt

Amúgy az is kamu, hogy patent mechanikailag, vagy hogy nem rohad máshol. Hisz lehet látni a kitört bowdenházon, a kerékagyakon, a hajtókarnak csúfolt csillagkulcson, mindenhol... Ez kapta az elemeket rendesen, valszeg belül már foszlik a váz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#90028) ivana válasza Humbucker (#90006) üzenetére


ivana
Ármester

"Nincs ez szétrohadva, csak a kerék már elég rozsdás." Az épp elég nem? Egy tisztességes kerék rozsdamentes küllőkkel van fűzve, és alu felnivel, az nem lesz rozsdás.

A rendes patkófékek ilyesmik [link] Amúgy az a saccon 72/92mm benyúlású szerintem felmegy erre is, de az egész bringa nem ér annyit mint két ilyen fék, pedig ez a filléres fajta. Amik most vannak rajta azok a tipikus gyerek bringás, lemezből kivágott egyforgáspontos borzalmak. Valaki még a weinmann-ra is azt, mondja, hogy alapból életveszélyes, pedig azt mérnökök tervezték és svájcban gyártották anno, és aluból van. Ennek rántasz egy erősebbet simán benne van, hogy ketté törik.

[ Szerkesztve ]

(#90029) -=RelakS=- válasza pc360 (#90027) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Erről valahogy az jutott eszembe, mikor egyszer a Trabinkon a hűtővíz csöve szétrohadt.
Merthogy a mérnökök nem egy darab múanyag csővel kötötték össze a hűtőt és a motort, hanem kettővel, a kettő közé meg bilincsekkel befogtak egy vascsövet, ami szépen átrohadt :D
Szép rozsdabarna szmötyi folyt a lyukon át, meg annyi rozsdás iszapot kiszedtem kézzel, hogy csak néztem. Ha másnap nem kellett volna az autó, akkor toltuk volna szervízbe :)

Aki nem értené: négyütemű motoros Trabant már vízhűtéssel ment. :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#90030) Humbucker válasza pc360 (#90027) üzenetére


Humbucker
senior tag

A hajtókar kb 8 éves.
A vázon kívűl minden ki lett cserélve, azt nem tudom hogy rohadna a váz, én semmit nem látok\tapasztalok rajta

(#90031) 6030D válasza Runner_fxr (#90011) üzenetére


6030D
Ármester

Én nem védtem, itt le is írtam, hogy ő volt a f*sz. Csak levezettem, hogy szerintem miért az autóst fogják megbüntetni a KRESZ miatt.

Humbucker: a féket ezen a bringán tárcsásra fejleszteni nem lehet és nem is érné meg. Azon kívül nagyon idegenül nézne ki egy 30 éves biciklin egy új alkatrész. Ha a mostani kerékkel csak annyi a bajod, hogy nem szép, akkor inkább próbáld meg megtakarítani. Lehet kapni krómpasztát, illetve van bőven videó a youtube-on a felületi rozsda eltüntetésére. Ha ezt egybekötöd egy teljes takarítással és a festéssel, akkor egy korhű, de szép bringád lesz (kivéve a műanyag sárvédőt, ahelyett szerezz valami fémet a jófogáson).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90032) 6030D válasza Humbucker (#90030) üzenetére


6030D
Ármester

A váltó felfogatásról tudsz csinálni egy képet?
Marha érdekesen van ez összerakva. Olyan, mintha gyárilag egy sebességes, kontrás bringa lett volna.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90033) Humbucker válasza 6030D (#90032) üzenetére


Humbucker
senior tag

hátul van váltóm csak, amikor kicseréltük a hajtókart, nem tudtunk olyat találni ami passzol a tengelyházhoz is, így ez elől nincs. Elől csak egy nagyobb fogaskerék vannak.

(#90034) 6030D válasza Humbucker (#90033) üzenetére


6030D
Ármester

De hátul van rendes vázcsatlakozása a váltónak?
Azért fura, mert a bowdenház is gyors kötözővel van felfogatva végig, mintha utólagos lenne.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90035) Humbucker válasza 6030D (#90034) üzenetére


Humbucker
senior tag

AZ lehet, tudod régen ezek be voltak fűzve a vázba gyárilag. Aki meg nekem összerakta az meg így oldotta meg. Hátul ugyan olyan mint egy szimpla mezei mtb váltó

(#90036) 1eske válasza 1eske (#90003) üzenetére


1eske
tag

(#90037) ivana válasza 1eske (#90003) üzenetére


ivana
Ármester

Rá van írva a gumira, hogy milyen széles mm-ben a 47/60-as belső az 47-től 60mm-ig jó (legalábbis aközött tuti). A 2.2"-hoz az jó lesz, de ezek a colos méretek marhaságok érdemes mm-ben számolni mint outisoknál szokás ha ténylegesen kell valamit venni.

(#90038) ShiTmano válasza 1eske (#90003) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Jutyúbon volt egy video (csak most nem találom) ahol a tag egy kb. 20 centis bovden darabbal egy szempillantás alatt szedte szét a patentszemet. Átfűzte a láncszemen, kétszer körbetekerte, majd megrántotta. A bovden egymás felé húzta a két tengelyét a patentszemnek. Nem tudom mennyire érthető, de pofonegyszerű az egész.

Talán így érthetőbb: ahova a fogó két hegyét dugod a láncban, oda kell befűzni a bovdent, majd még egyszer átfűzni az első lyukon és megrántani. Az ugyanúgy összehúzza a patentszemet, mint a fogó.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#90039) Pttypang válasza ShiTmano (#90038) üzenetére


Pttypang
veterán

Igazabol az a patentszem, ami nalam bennevan, az kezzel ket lapjat benyomva, majd osszetolva, esetleg mozgatva a lancot csavaras iranyban egymas fele tolva lazan szet szokott jonni, puszta kezzel, szerszam nelkul :D

Rr340-eseket ma lattam, voltam mezt venni, ujabban a hatso valto valami masik tourney, mar a kis tarcsas visszakanyarodos bovdenvezeteses. Erdekes, vajon ezt hogy adjak el a vasarlonak? :D a regi sulycsokkentett volt, ez meg nem?

Everybody lies.

(#90040) ShiTmano válasza Pttypang (#90039) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Én a SRAM patentszemmel meg szoktam küzdeni. :O De legközelebb kipróbálom a bovdenes módszert.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#90041) ShiTmano válasza ShiTmano (#90038) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Megtaláltam! Nem kell ide drága szerszám. [link] 0:40-től
Aztán lehet SRAMmal nem működik.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#90042) atok666 válasza Szakbarbár (#90004) üzenetére


atok666
őstag

Ha nem most kezdted es outival sikon nem tudsz(?) 26-7 atlagot, az csak nekem furi picit? :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#90043) rétisün válasza atok666 (#90042) üzenetére


rétisün
veterán

én se most kezdtem (78 km híján 60.000 km van az outin az órában) aztán mégis örülök, ha összejön egy 28-as átlag egy-egy túrán. :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#90044) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Folyamatosan csúszik be a nyeregcsövem, mióta a szerelőtől elhoztam a cangát. Már próbáltam mindent. Mit mókoljak vele?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90045) Hasaggymeg válasza rétisün (#90043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van aki gyorsan megy,te meg sokat. ;] (rövid,egyenes szakaszokat tolva,direkt az átlag miatt nem olyan mint egésznaposokat letekerni hegyen-völgyen.Felettesem is,aki bringázik 100km-t 2 évente,panaszkodik,hogy otthonról bekarikázva a munkába (~5km és mínusz 100m szintkülönbség) kevésnek érzi a Gepida Alboin 700 sebességeit,kipörgeti a végéig.Igen ám,mondtam neki,de próbáljon csak 20km/h átlagot munkából hazafelé tartani.

ShiTmano...van melyik kézzel szétjön,másik meg nem.Nekem is korábbi kézzel ment,ezt meg egy küllővel,U formába hajlítva

Tothgera...színes fém,vagy szén?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90046) Pttypang válasza Tothgera30 (#90044) üzenetére


Pttypang
veterán

Csavard körbe fóliával (?)
Az elég vékony és egyenletesen tudod rajta megcsinálni.
Hintőpor gondolom volt már.

Everybody lies.

(#90047) -=RelakS=- válasza ShiTmano (#90041) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Patentszem függő.
Van, ami még a szerszámmal is egy nagy roppanással hajlandó oldani, van ami meg miután kézzel összenyomtam a lapjait, simán összecsúszik.
Ugyanez összerakáskor: az egyiknek adni kell egy kis terhelést, hogy szó szerint bekattanjon a helyére, a másik meg szinte beesik a megfelelő helyre... (KMC és SRAM patentok)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#90048) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#90045) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szénszálas váz, alu nyeregcső.

#90046 Crytec210: Nem tákolok, egyik sem játszik.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90049) zoli03 válasza Tothgera30 (#90048) üzenetére


zoli03
őstag

Teljesen tiszta mindkettő? Karbonzsírt próbáltad?

(#90050) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#90048) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan nem volt.Alunál,ha jól megvan törölve akkor csak a sz@r bilincs miatt endedheti el.Ha a szerelés óta csinálja,odakerülhetett valami kenőanyag.Próbáld megtisztítani valami alkohollal a csövet,meg a vázcsövet is belül,ha meg úgy is elengedi talán más bilinccsel is megpróbálhatnád.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.