Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) Yodafon válasza Napfénysüti (#52300) üzenetére


Yodafon
senior tag

Fulcrum Racing 3

I'm gangsta!

(#52302) TayRol válasza Napfénysüti (#52300) üzenetére


TayRol
veterán

Fulcrum Racing 3, olvasható is a felnin.:) Pöpec.

[ Szerkesztve ]

(#52303) Napfénysüti válasza TayRol (#52302) üzenetére

Néztem de nem bírtam leolvasni. :D

Yodafon: ez akkor a sajátom Fulcrumos tesója. Használd sokáig, előre mondom hogy nagyon be fog jönni. ;)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52304) Hasaggymeg válasza Yodafon (#52299) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Adtak hozzá 5 sisakot is szóróajándékként? :DDD

(#52293) syler123 ...én is villogtattam,főleg elemkímélés miatt,de amióta ez van olyan gyermetegnek tartom a villogtatást. :D Amúgy nem is szabályos.Ami elől villogtatást illeti,(itt főleg fotonágyúkra gondolok) az azért jó mert nem csak te nem látsz semmit a villogó fényben,hanem a szemből jövőt is megvakítod,így már ketten lesztek aki nem lát semmit. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52305) Runner_fxr válasza Frenky89 (#52291) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem baromi jó dolog, bár az enyémen van egy plusz görgő ami megvezeti a láncot a hajtásnál, nyilván ez is hozzátesz. Egyébként ez az RD-M786 amúgy is egy szuper jó váltó. Ez már az a szint, hogy nem hiányzik a Sram váltás, mint pár éve.

(#52294) zoli03: Ezt nem teljesen értem, arra gondolsz, hogy a 29"/120mm érzésre mekkora rugóútnak felelne meg 26"-os kerékméret mellett? Nagyjából 26"/27,5"/140mm-nek felel meg. De irányításban azért kicsit más mint a kisebb kerék, egyenesfutásban stabilabb, viszont kanyarokban jobban érzed a villa és a kerék rugalmasságát.

(#52298) Tothgera30: Én az 5. emeletre cipelem. :) Pedig most nem vagyok valami hú de jó edzésben.
Ez maximum egy nőnek lehet ellenérv, vagy egy idős embernek. Amúgy megvan a technikája, hogy vidd fel, nem kell emelni, hanem csak hátulról tolni egyik kézzel másik kézzel meg fogod a kormányt, tulajdonképpen csak feltolod a lépcsőn, persze nehezebb mint egy normál bringa, de nem katasztrófa egy átlag férfinak se. Itt inkább az ára ami visszatartó szerintem. Illetve sokan azt hiszik, hogy elveszik a sport része, ha ilyet használ az ember, pedig nem. Annyira élvezetes vele menni, hogy szinte biztos, hogy többet mész vele mint amúgy normál bringával. Ha megtanulod normálisan használni, akkor mindig csak annyit teszel hozzá a hajtáshoz amennyire épp szükség van. Okosan kell bánni az aksival, különben nagyon lerövidül a hatótáv is. Aztán rásegítés nélkül hajtva hamar elmegy a kedvünk tőle. :) Az igazán combos.
Gondolkozom azon, hogy a jövő szezonra lecserélem egy ilyenre: [link]
Vagy egy ilyenre: [link]
Ez a modell tavaly még nem volt, 140mm-es 27,5"-ös kerékkel és az újabb 500-as aksival.
Persze csak ha a mostaniért jó árat kapok. Kérdéses, hogy egy ilyen bringát vajon el lehet e adni itthon a bikemag aprón? :)

[ Szerkesztve ]

(#52306) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#52305) üzenetére

Nagyjából mennyi az ára ennek a mostani ebike-odnak?

Més que un club!

(#52307) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#52305) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te aztán nem semmi vagy,hallod! Jóformán még ki sem próbáltad,máris lecserélésén jár az eszed! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52308) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#52306) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egész pontosan 4000 euro az ajánlott kisker ára. Ez jelenlegi árfolyamon számolva 1.268.000.- ft
Az alap bringa elektromos hajtás nélkül kb a fele, olyan 2000 euro, a bosch rendszer meg a másik fele. :)
De ahogy nézem az árakat jövőre még drágább lesz sajnos, 4000 helyett 4700 lesz az a modell ami nekem van.

(#52307) Hasaggymeg: Ezt a bringát amúgy is azért vettem, hogy kipróbáljak egy ilyet is, mivel jó áron jutottam hozzá, így bukó nélkül tudok tőle megválni is ha úgy van. Ha 2015-ös szériában lett volna 27,5"-ös AM fully ebike a Bergamont-nál akkor azt rendelem, mert az közelebb áll hozzám mint a 29". Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#52309) zoli03 válasza Runner_fxr (#52305) üzenetére


zoli03
őstag

Igen erre gondoltam, hogy a nagyobb kerékméret miatt mennyivel tűnik nagyobbnak a rugóút.

#52297 zeon.hu: ezt nem teljesen értem. A fixi egy örökhajtós bicikli, ha forog a kerék, forog a hajtókar is. A kontrás agynak az egyik oldala kontarfék, a másik meg szabadonfutó. Ebből hogy lesz fixi agy?

(#52310) ivana válasza zeon.hu (#52297) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor ne írj fixit mert nem fixi hanem kontrás. Lehet kevés benne a zsír a kontrás agy zsírban fut, nagyon sok zsír kell bele, és jó minőségű. A másik ami a velosteelen szokott lenni, hogy a porvédő csörög az ártalmatlan, és egy idő után magatól elmúlt öcsém binrgáján amin ilyen van.

(#52311) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#52307) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

De amúgy is szeretem cserélgetni a bringákat, minél több félét kipróbálni, nálam egyik se hosszú életű. :)

(#52312) andrisbandi válasza Runner_fxr (#52305) üzenetére


andrisbandi
őstag

"...a mostaniért jó árat kapok..."

Úgy emlékszem, vettél egy használt villanyos bicót az asszonynak. Jó árnak vélted, mert használt bringa árban adták, az elektromos hajtás kimaradt az árból.

Szerintem így lelet majd gyorsan eladni a mostanit is.
Használt áron, a villany hajtás ajándékba. Ami horror bukást jelent árban. Neked nem, mert nem listaáron vetted :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52313) Because válasza andrisbandi (#52312) üzenetére


Because
őstag

én teljesen meg vagyok elégedve a német/osztrák árakkal és hogy majdnem mindent meg tudok szerelni a bringán.
tervben van egy centírózó állvány készítés és akkor teljesen függetlenedhetek a helyi kereskedőktől

[ Szerkesztve ]

(#52314) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ez már a második defektem szingós gumival, és baromi körülményes (meg költséges) cserélni. Pláne, ha a semmi közepén hagy magadra a bringa. A felnihez viszont ragaszkodnék. Létezik valami értelmes megoldás helyette? (Vagy defekt ellen?)

Köszi!

(#52315) ivana válasza r3dsnake (#52314) üzenetére


ivana
Ármester

Felni csere peremesre más nem nagyon van. Miért van szingód?

(#52316) r3dsnake válasza ivana (#52315) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Így vettem. Meg baromi jól néz ki a felni, nem szeretném lecserélni. Valami tömör nincs rá?

[ Szerkesztve ]

(#52317) andrisbandi válasza r3dsnake (#52316) üzenetére


andrisbandi
őstag

Tannus Ilyesmi?

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52318) Lajkó válasza r3dsnake (#52314) üzenetére


Lajkó
őstag

Lehet hogy badarság, de már amúgy is kérdezni akartam róla! Slime defektgátló folyadék Ebből van olyan is, ami kifejezetten tubeless gumiba való!
Ez megoldás lehet?
Az Excelsior-ban azt mondták, hogy mindenképp, a Bringastic-ban meg azt, hogy nekik 3 nap alatt leengedett az ezzel feltöltött gumi... :U

(#52319) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok, egy kb 1000km-t használt komplett kerék exal zx19 felni Shimano hb-rm40-es kazettás hátsó aggyal kb. Mit érhet? Vagy jelenleg webshop kínálatban itthon mi van vele egy szinten? :) :R

(#52320) Runner_fxr válasza andrisbandi (#52312) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen valoban van egy egyszerubb is, de azert a 2 bringa kozott nagy kulonbseg van. Az egy tobb eves bringa, mig ez kb uj. Arra nem volt gari, erre meg orokelet gari a vazra, 2 ev a bosch cuccokra, 1 ev az alkatreszekre. Onnantol ahogy eladom, mivel a jotalasi jegy eladaskor lesz lepecsetelve. Azt elhiszem hogy felaron sokan raugrananak, de ennyire nem fontos az eladasa. Egyebkent hozzajon az is, hogy ilyen bergamont ebike ot lehetetlen szinte most beszerezni. Ami van alternativa pl haibike vagy ktm az 1,5 milla korul van. Es meg a kormanyrol allithato nyeregcso sincs benne. Meg nem mindegyik nyon kijelzos ami utolag 500 euro. Ettol fuggetlenul nyilvan nagyon szuk az a reteg aki ennyit kiad egy bicoert, mi sem tartunk ilyen draga bringakat, ez csak nekem jott. Ha most eladnam akkor 1 milla alatt hozza se lehetne erni. :)

[ Szerkesztve ]

(#52321) andrisbandi válasza Runner_fxr (#52320) üzenetére


andrisbandi
őstag

Akkor félre értettelek, bocs.
Valamiért azt hittem egy évig zúzol majd vele, aztán akarod jó áron eladi :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52322) fpeter07 válasza Runner_fxr (#52281) üzenetére


fpeter07
veterán

Nalam a kiepitett, lejtozesre orientalt palya szamit dh palyanak. Godroket asnak bele, dolt kanyarok, van par eldobo, letores. Nekem teljesen megfelel, szeretem, ha a kerek a talajon marad. Most vasarnap lesz valnordban vilagbajnoksag, egeszen felelmetes szintkulonbsegek vannak.

(#52323) Zsianett válasza ivana (#52310) üzenetére


Zsianett
tag

Milyen zsírt szoktál használni kontrába?

(#52324) fpeter07 válasza Runner_fxr (#52305) üzenetére


fpeter07
veterán

http://www.bergamont.de/bikes/cyclocross/prime-cx-rd/
Nem is rossz, egy ilyennel barhova el lehetne menni barmikor.

(#52325) r3dsnake válasza Lajkó (#52318) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hm érdekes, megpróbálok utánakérdezni. Köszi!

andrisbandi: Neked is köszi! :)

(#52326) zeon.hu válasza zoli03 (#52309) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Zoli03 és ivana: kösz!

#?*@&!

(#52327) Normi™ válasza Lajkó (#52318) üzenetére


Normi™
őstag

Nehezebb lesz a kerék tőle és a folyadék folyamatosan mozog a centrifugális erőtől,egyesek szerint érezhető is eléggé.Én inkább egy minőségi gumit vennék amin már megfelelő defektvédelem van.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52328) Lajkó válasza Normi™ (#52327) üzenetére


Lajkó
őstag

Külsőt vennél?

(#52329) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Olyan létezik hogy egy külső érezhetően gyorsabb mint egy másik ? (clincher mindkettő)
Lehet csak hideg volt és kipihent voltam, de minimum 10%-al gyorsabbnak tűnt.

Wilier Racing Kevlar-ról váltottam Continental GP 4000 SII-re. Azonos méret (622x23c).

[ Szerkesztve ]

(#52330) ivana válasza JackFeryll (#52329) üzenetére


ivana
Ármester

Persze, akár azonos méretben is.

(#52331) Napfénysüti válasza JackFeryll (#52329) üzenetére

Simán. Nem véletlen hogy van olyan külső ami háromszor, négyszer többe kerül mint egy másik.

Nekem a gyári gumi egy belépő szintű Schwalbe Lugano volt ami kb egy 4000 Ft-os külső, míg most már jó ideje Continental GP4000 SII-őt használok aminek darabja itthon 18000 Ft (kintről kb egy 10-es) és eléggé más kategória a kettő. Speciel utóbbi az egyik legjobb gördülési ellenállású külső :)

Més que un club!

(#52332) atok666 válasza JackFeryll (#52329) üzenetére


atok666
őstag

Nekem ez eleg hihetetlennek tunik. 10% az rengeteg. Le kellene merni vmi power meterrel :)

Atok

(#52333) Because válasza atok666 (#52332) üzenetére


Because
őstag

jah, tegyük fékpadra :)

(#52334) atok666 válasza Because (#52333) üzenetére


atok666
őstag

Van mas modja is :)

Talaltam egy tablazatot, abban az all, hogy 30 kmh temponal egy csucs gumi 20Wattot sporol egy masikhoz - egyszerubbhoz - kepest. [link].

Atok

(#52335) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Tudtok nekem boltot linkelni ahol tudok vásárolni fehér küllőprizmát? Én sajnos sehol sem találok :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52336) Napfénysüti válasza atok666 (#52334) üzenetére

Itt is van jobb oldalt táblázat a gumikról hogy mekkora a gördülési ellenállásuk: [link]

Nem véletlen vannak nagy eltérések az árakban. Bár a Conti jobb gumijai Németországban készülnek (büszkén hirdetik is a dobozoukon meg magán a gumin) ami sejtet némi felárat alapból de azért nem csak emiatt drágábbak mint egy mezeibb darab.

Més que un club!

(#52337) concret_hp válasza Napfénysüti (#52336) üzenetére


concret_hp
addikt

conti ultra sportot sokszor 11-12€ért lehet rendelni, az úgy nézem elég jó ár/érték arány ebből a szempontból :) a maradék -2*2 wattért meg már nem fizetek 2*20€-t :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52338) Napfénysüti válasza concret_hp (#52337) üzenetére

Arról én is jókat hallottam, valószínű ár/értékben remek választás. Mi elég árérzékeny piac vagyunk így itt sokkal többen keresik az olcsóbb külsőket nyugaton meg nem véletlen hogy a GP4000 az egyik legnépszerűbb gumi, a Conti alig győzi gyártani. Néztem is hogy rengeteg milla feletti árú kerékpárt gyárilag ilyennel szerelnek. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52339) bandus válasza concret_hp (#52337) üzenetére


bandus
veterán

ez jó tipp, köszi, megjegyzem, hogy jövőre ilyet kapjon a gép. mennyit bírnak egyébként ezek a külsők? tételezzük fel, hogy nincs baleset, extrém elfékezés.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52340) concret_hp válasza Napfénysüti (#52338) üzenetére


concret_hp
addikt

hát 1M az ~3500 eur, akkor már az a 20€ különbség nem nagyon számít :D

nekem most hátul van ultra sport, ~2500-2800km után még nem látszik kopottnak, elől 4000, az meg még egy ezressel régebb óta, az is bírja még, egy-egy felületi sérülés van rajtuk. a hátsó szerintem félút körül jár, az első meg talán harmad úton kicsit túl az elhasználódás felé.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52341) Solad válasza hszilard666 (#52335) üzenetére


Solad
őstag

Annak a kresz szeirnt borostyánsárgának kell lennie, ha emlékeim nem csalnak :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52342) Acef válasza concret_hp (#52340) üzenetére


Acef
addikt

Nekem elöl hátul Conti Ultra Sport van 700/28.

Miből látható a kopottsága, meddig használható? (középen 1,5cm-en nincs minta)
Korábban MTB-vel jártam, ott egyértelműen látszott a kopottság.

[ Szerkesztve ]

(#52343) hszilard666 válasza Solad (#52341) üzenetére


hszilard666
veterán

Én úgy tudom hogy lehet fehér is :F

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52344) Solad válasza hszilard666 (#52343) üzenetére


Solad
őstag

Itt így írják. MOst mélyebben nincs időm beleásni magam :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52345) concret_hp válasza Acef (#52342) üzenetére


concret_hp
addikt

van rajta jelölés, 2 kis kerek "lyuk" annak a mélységéből.

meg már koptattam le durván külsőt, abból is lehet becsülni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52346) r3dsnake válasza Solad (#52344) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Na én ilyennel biztos nem fogom elcsúfítani a kerót. :)

(#52347) JackFeryll válasza hszilard666 (#52343) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ha minden igaz prizma csak borostyánszínű lehet. Ami fehér és kiváltja prizmát az a felni közelében a küllőre szerelhető fényvisszaverő (gondolom a szivacs hengerek), vagy reflexcsíkos gumi.

*sportolót még nem láttam szabályos bringával, alapesetben nem bántanak csak ha parancsra razziáznak

[ Szerkesztve ]

(#52348) hszilard666 válasza JackFeryll (#52347) üzenetére


hszilard666
veterán

Na ilyen szivacs hengereket keresek!
Hol tudnék szerezni? :B
Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52349) Solad


Solad
őstag

Az nem szivacs, hanem kemény műanyag, általában a Lidl-ben szokott lenni, viszont tudomásom szerint nem szabályos :)

(#52346) r3dsnake: nem gondolom hogy a biztonság és a szabálykövetés esztétikai kérdés lenne :U

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52350) Client válasza Solad (#52344) üzenetére


Client
tag

Ott is borostyánsárgát írnak.

Ex - WaterLo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.