Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) zeon.hu válasza Hasaggymeg (#51800) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ki is zárták.
De hogy mégis hogy gondolta...?

#?*@&!

(#51802) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#51800) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt hittem valami ilyesmi lesz a mutatvány.
Biztos jó okuk volt rá, hogy olyan tempóban húzatta magát a kocsival. Főleg, ha megérte a kizárást... :N

(#51803) Hasaggymeg válasza zeon.hu (#51801) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak hozta a formáját. ;) Én nem is rajta,hanem a sportigazgatóján csodálkozom. :F

(#51802) ígyvanferi...nem lehet olyan jó formában,ha ennyire féltek attól az 1 perc körüli hátránytól. Ami Sagant illeti,leszállás után a cipője több kárt tehetett az autó festésében mint a bringa kerekei előtte.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51804) Normi™


Normi™
őstag

Egy nagy láma kérdés...vajon egy sima kazettás hátsó agyat át lehet valahogy alakítani egysebességes rendszerhez?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51805) ivana válasza Normi™ (#51804) üzenetére


ivana
Ármester

Igen, de ennek túl sok értelme nincs, akkor inkább egytányérosra alakítsd.

(#51806) Hasaggymeg válasza Normi™ (#51804) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és egy láma válasz. Szerintem igen.Csak távtartók kérdése,hogy rögzíteni lehessen egyetlen koszorút valahova a láncvonalba.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51807) Normi™ válasza Hasaggymeg (#51806) üzenetére


Normi™
őstag

Köszi fiúk közben megtaláltam amit kerestem,talán a távtartós dolog jobbnak tűnik mert ha véletlenül nem egyenes láncvonalam itt még tudom variálni vagy tévedek?Egysebességes agyakban nem vagyok otthon,ibolyám nincs ott mi a lehet a normálisabb márka.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51808) ivana válasza Normi™ (#51807) üzenetére


ivana
Ármester

Semmilyen előnye nem jön így ki az egysebinek, láncfeszítő kell, vékony lánc stb. :N Akkor inkább egy tányér előre és a hátsó váltó marad. Ezek a kazis agyas cuccok ilyen divat egysebik, a legdurvább az amikor valaki fullos outi vázra épít ilyet.

(#51809) Normi™ válasza ivana (#51808) üzenetére


Normi™
őstag

Karbon hajtás kerülne fel rá,a lánc téma csak ideiglenes lenne.Pont a hátsó váltótól szabadulnék.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51810) ivana válasza Normi™ (#51809) üzenetére


ivana
Ármester

Ha van láncfeszítőd akkor olyan mintha nem történne semmi csak váltani nem lehet, tisztességes egysebi csúszópapucsos és vastag láncos, szimmetrikusra fűzött kerékkel.

(#51811) Maximum1 válasza Normi™ (#51809) üzenetére


Maximum1
őstag

Adapter, feszítő hozzá, ez fix, nem csapkod.

(#51812) fpeter07 válasza Hasaggymeg (#51800) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez nagyon király. :D

(#51813) Normi™ válasza ivana (#51810) üzenetére


Normi™
őstag

Akkor lehet átugrom a láncos részt,egyből szíjas téma lesz,bár ahogy nézem oda is kell néha feszítő görgő.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51814) ivana válasza Normi™ (#51813) üzenetére


ivana
Ármester

Ott nem lehet feszítő görgő, sőt nemhogy csúszópapucs vagy excentrikus középcsapi kell, hanem egy kivehető darab a támvillán.

(#51815) EnergyCoke válasza Hasaggymeg (#51800) üzenetére


EnergyCoke
tag

Ez most mi? Húzták a kocsi mellett vagy elment gazolni?:D Nem sok minden látszik sajnos.

Szerk: Tovább olvastam...vicces kedvében volt azt hitte hihető ha egyedül kitekeri a 80at:D

[ Szerkesztve ]

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#51816) TayRol


TayRol
veterán

teljesen jók ezek a lidl-ös mezek. ennyiért ha egy évet kibír is tökéletes.

vettem egy rövid meg egy hosszú ujjút, illetve egy kesztyűt.

[ Szerkesztve ]

(#51817) fpeter07 válasza TayRol (#51816) üzenetére


fpeter07
veterán

Többet is. Az egyiket (bár aldis 990 Ft-os) sajnos idén le kellett selejteznem, mivel kiszakadt már a sok esés miatt. Holnap visszaviszem kisebbre cserélni ezt az újat, meg látjuk mit fogok ki helyette.

(#51818) EnergyCoke válasza TayRol (#51816) üzenetére


EnergyCoke
tag

Ma is vettem egy kantáros nadrágot meg egy fekete "bike" feliratos hosszú újjút. Nekem már kb a 6.felsőm a lidlből annyi bajuk van hogy a fényvisszaverő csíkok hamar lejönnek :( de amennyivel olcsóbbak bőven belefér :)

[ Szerkesztve ]

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#51819) Acef


Acef
addikt

A Lidl-ös műhelypumpát próbálta már valaki? 3 év gart adnak rá.
Presta, 7-8 bar- ig kellene. Vállaható?

[ Szerkesztve ]

(#51820) Normi™ válasza ivana (#51814) üzenetére


Normi™
őstag

Simán beszerelhető ejtőpapucsosba is,persze a váz megnyitását vágom.A hajtást is megvenném,egybe egy szettet.Nyilván nem most,idővel,de most elkezdenék gyűjteni rá,1-2éves terv ez.Pesten van is egy cég(Massive Bikes) aki ilyen átalakításokat csinál.A feszítőt most nem találom,biztos rosszul emlékszem már,de láttam valamit,ha megtalálom belinkelem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51821) EnergyCoke válasza Acef (#51819) üzenetére


EnergyCoke
tag

Múltkor vettem azt is ;) Én max 6bart szoktam nyomni vele nekem teljesen jó . Talán ami negetívum ha egy picit eresztett a gumi nehéz utánafújni kicsit az az érzèsed van hogy el fogod törni. Én csak 0-ról 100%ra való fújáshoz használom másra ott a minipumpám . Használtam legolcsóbb Bikefun állóoumpát ami 8e forint volt nem tűnt jobbnak. Ami biztos hogy a vásáros,piacos 2ezer forintoshoz képest ég és föld a különbség az nálam kb a 10. Használat után atomjaira hullot:D

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#51822) Normi™ válasza Normi™ (#51820) üzenetére


Normi™
őstag

Közben megnéztem az excenteres középrészt,mit is takar,így már vágom az egészet,ezért szerelhető ejtőpapucsosba.Ma is tanultam valamit itt a p.h.-n :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51823) ivana válasza Normi™ (#51822) üzenetére


ivana
Ármester

Nem teljesen ahhoz is külön váz tartozik...

(#51824) Solad válasza Acef (#51819) üzenetére


Solad
őstag

Olyat használok. A feje elég gyér, fél évig bírta, egy ezresért cseréltem, azóta két éve gond nélkül használom.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51825) JackFeryll válasza JackFeryll (#51696) üzenetére


JackFeryll
őstag

"más: Kvázi friss Lidl-is kesztyűm jön szét. Az ujjlehúzó hurok azonnal elszakadt, de sajnos ma ahogy húztam volna fel a tépőzárat jött vele az alja is... "

Na úgy elzsibbadt így benne bal hüvelykujjam hogy egy idő után problémás volt leváltani (campa). Lehet ez egy eset, de részemről nem ajánlott. Nincs olyan mértékű különbség egy lidlis és egy minőségi kesztyű közt árban mint mezeknél vagy nadrágoknál.

[ Szerkesztve ]

(#51826) Solad válasza JackFeryll (#51825) üzenetére


Solad
őstag

dettó, nekem is borzalmasan zsibbad a kezel a lidlis kesztyuben.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51827) goodboy007


goodboy007
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem ezt a szépséget magamnak, a hétvégi akció keretében 150k-ért.
Ezek mennyire állják meg a helyüket ennyi pénzért?

"Peak 1.0 27,5"
Megbízható 27 sebességes férfi mountainbike, alumínium vázzal és Shimano Deore váltóval.
Villa
Suntour SF 14 XCM, HLO 100mm
Felni
Ryde Taurus 21 27,5"
Váltó
27 sebességes Shimano Deore
Fék
Shimano M 395 tárcsafék 180/160"

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#51828) szjoci válasza goodboy007 (#51827) üzenetére


szjoci
őstag

150-ért szerintem már-már best-buy gyanús. Ennyiért nem valószínű hogy kapsz ennél jobb felszereltségű MTB-t újonnan. Azért hallgass meg másokat is mert rég nézegettem új gépeket, de ránézésre megéri a 40%-kal csökkentett árát :K
szerk.: vagy tudja a t*köm, pl itt egy Cube analog ami hasonló felszereltségű, csak 26"-os és 160-as tárcsákkal van, de RS telóval és olcsóbban...

[ Szerkesztve ]

(#51829) bunddog válasza goodboy007 (#51827) üzenetére


bunddog
tag

Ha elég a 26" akkor talán inkább a Cube, bár asszem a peak-en nem négyszögtengelyes hajtás van.

(#51830) szatocs válasza szjoci (#51828) üzenetére


szatocs
őstag

Ha részrehajlással is, de tuti, hogy a Cube-ot választanám.

=== Szatocs ===

(#51831) EnergyCoke válasza bunddog (#51829) üzenetére


EnergyCoke
tag

Miért ne lenne elég a 26 ? Versenyzőkön kívül meg kosaras méretű embereken kívül mindenkinek elég a 26.... 30éve van kb 27,5 (Ritchey) más kérdés hogy 3 éve jött divatba.

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#51832) imyourfriend válasza Hasaggymeg (#51800) üzenetére


imyourfriend
őstag

:DDD Gondolt egyet aztán ha már megadatott a lehetőség hát történelmet írt. :P Mellesleg felszállhatott volna a szakasz elején, majd a vége előtt pár kilóméterrel leakaszkodik a gépjárműről és begurul a célba. ;]

(#51833) goodboy007 válasza EnergyCoke (#51831) üzenetére


goodboy007
senior tag

187cm és 114kg vagyok. Hát a 27,5-es az nagyon frankó a méreteimhez, 26-ost nem próbáltam.

Ha jó lenne a méret, akkor ezt venném szívem szerint, mert a felszereltsége hasonlónak tűnik -vagy a villa még jobb is?!- és olcsóbb, de részletre szeretnék vásárolni, amit meg csak helyben lehet intézni.

Ami még kérdés, hogy a linkelt oldalon látszik a középső fogaskeréksor mellett a műanyagvédő, ami megakadályozza, hogy a hosszú nadrág szára esetleg beakadjon, ez a bolti példányon nem volt. Mennyire melós ezt pótolni? Gondolom árban nem nagy tétel, ha elég kikapni hozzá a pedált és "rá lehet pattintani" a fogaskerekek elé, akkor megoldom.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#51834) bunddog válasza EnergyCoke (#51831) üzenetére


bunddog
tag

Úgy értettem hogy ha az igényeinek elég, értem ez alatt hogy hátha mindenképpen 27.5et akart.

(#51835) szatocs válasza goodboy007 (#51833) üzenetére


szatocs
őstag

A hosszú nadrágos bringázást szerintem nem lehet megúszni nadrág csíptető vagy fényvisszaverő szalag nélkül. Anélkül úgy is lobog a nadrág.

=== Szatocs ===

(#51836) Runner_fxr válasza MineFox54 (#51724) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

1 coll-os menetes villa megy bele. Viszont az egesz egy hulladek. 1 forintot nem koltenek ra. Szerintem Inkabb merev vazra epitkezz ha nincs penz normalis minosegu fullyra.

Hazaertunk az eurobike-rol, hat maradtam volna meg. Szo szerint kb 15 szor akkora mint a Magyar. 2 nap alatt eselyem se volt vegigjarni, de hatalmas elmeny, csinaltam sok kepet, majd toltok fel. :)

(#51837) Hasaggymeg válasza goodboy007 (#51827) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

sjoci kjúbja jobb boltban,árban és felszereltségben is. Az a kátéem sosem volt 250,de ha mégis az nevetségesen sok volt érte! Idény végén vagyunk,fuss még egy kört és gyűjts össze egy párat,majd jól lehúzzuk őket itt. ;] ...de végül hátha kerül egy jobb. :K

(#51836) Runner_fxr ... 2 nap alatt eselyem se volt vegigjarni,...én még az itthonit is 2x kellett körbejárjam,hogy végre kezdjen leülepedni amit láttam.Túl sok egyszerre,azonnal a bőség zavara vesz erőt az emberen. Gondolom hoztál egy rakat füzetet,hogy majd legyen mit lapozz a vécén. :DDD

(#51832) imyourfriend...na látod erre nem is gondoltam,miközben azon tűnődtem mire volt ez jó.Történelmet írt...legalábbis számomra,mert én ilyent még nem láttam! :DD Ez lesz majd a Nibali féle kigyorsítás oldalszélárnyékban. :U Aztán lehet,hogy meg sem fogódzott,csak kinyitották mind2 ajtót és közéjük szorult szegény! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51838) bunddog válasza Hasaggymeg (#51837) üzenetére


bunddog
tag

150ért venné, de látom beindult az anti-ktm reflex :D

(#51839) MineFox54 válasza EnergyCoke (#51821) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem a BETO pumpák váltak be nagyon. Normális használat mellett örök élet+2 nap. (Nekem az egyik úgy ment tönkre, hogy kisöcsém kb. 30-szor egymás után földhöz vágta :U )

(#51840) Napfénysüti

Tudnátok ajánlani valami olcsóbb vezetéknélküli km órát?
Lehet párom belelendül az új géppel és megérdemelne valami ilyet a bringára. Tegnap míg melóztam elment egy laza 50km-es karikára és nagyon élvezte. :)

Més que un club!

(#51841) MineFox54 válasza Runner_fxr (#51836) üzenetére


MineFox54
őstag

úgy terveztem, hogy felépítek rá a váz lehetőségeihez mérten egy értelmes kerékpárt (deore), és amint kész, veszek alá egy normális vázat. (GT-kel szemezek.)

egyébként ez csak harmadlagos bringának menne (1. outi(btwin - claris), 2. trekking (régi darab - Schauff - Deore DX)), meg tisztában vagyok a csepel vázak korlátaival

[ Szerkesztve ]

(#51842) vendingo válasza Napfénysüti (#51840) üzenetére


vendingo
veterán

Sigma bc 12.12 sts.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51843) andrisbandi válasza Napfénysüti (#51840) üzenetére


andrisbandi
őstag

3.490 Ft
B'TWIN decathlon-os vezeték nélküli.

Csak kipróbálni vettem, gondoltam hátha jó lesz... és bevált. Hibátlanul működik, semmi nem zavarja.
A kinézete modjuk furcsa. Gumigyűrűvel kell felfogatni, az is szokatlan, de a helyén marad. Ennyiért jó kis óra.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51844) TayRol válasza andrisbandi (#51843) üzenetére


TayRol
veterán

A Sigma is gumigyűrűt ad, és szerintem sokkal jobb, mint a műanyag ropik, amit pl a VDO-hoz kaptam. Szóval én azt is előnynek mondanám.:)

(#51845) Napfénysüti

Hoztam nektek pár bringát még olaszból: :)

1. Bambuszvázas, koskormányos egysebességes:

2. Pisai olasz paripa:

3. Fatbike pókmintás gumival:

4. Bubik Milánóból, kardánhajtással és kétféle verzióban (elektromos és hagyományos):

Més que un club!

(#51846) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51840) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vendigo +1. :K Nekem olyan van.

(#51838) bunddog...tudom,hogy annyiért venné,én a szokásos akció-kamura hívtam fel a figyelmet,miszerint ~250 volt.Hát annyi vagy nem volt soha,vagy teljesen hülyék.Amúgy a kátéemmek túlárazottsága mára már vitathatatlan közhely te kis kátéemérzékeny mimóza! ;] (Ami persze nem jelenti azt,hogy nem foghatsz ki egy jó vételt,mint például a tavaly volt teljes xt-s,rock-shox-os 29"-os Ultra sport 250 körül.Na az megérte volna,ha lett volna az én méretemben.)
A kockám előtt a 29" -os 1964-essel szemeztem. Gyönyörű az a piros/fekete gép,de...nagggyon túl volt árazva az is! :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51847) Maximum1 válasza andrisbandi (#51843) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem cseréld le gyorskötözőre a gumi gyűrűt, több ismerősöm is elhagyta így az óráját.
Nekem szerencsém volt, észrevettem a szakadást.

(#51848) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#51837) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Itt is hasonló pavilonok voltak mint Magyarországon, csak azzal a különbséggel, hogy itt 12db van belőle. Illetve még jó pár kinti rész is, plusz egy elég nagy e-bike teszt pálya. Színpad a koncerteknek, vízbe ugrálás bringával stb. :) A program füzet, ami a kiállítókat felsorolja, térképpel, 120 oldalas! Csomó pavilonban a kiállítók INGYEN osztogatták a jéghideg minőségi söröket, ki volt rakva egy kb 10kilós minőségi parmezán sajt, ott szelték, oliva bogyó, bagett, szalámik, de volt ahol csak külön karszalaggal kaptál ingyen kaját piát, ha forgalmazója voltál az adott márkának, akkor kaptál az ő standjukon, mi is kaptunk a Bergamont-tól. A szabadtéri részeken ingyen grill húsok és saláták is voltak. Bármit kipróbálhattál, mentem egy 2,5 milliós 120Nm-es motorral szerelt elektromos montival, szerény 75km/h végsebességre képes, 120km-es hatótávval. Amikor váltottam, úgy csattogtatta a láncot mint egy sport motor váltás közben, és süvített a motor is alattam, félelmetes volt. :) A Magyar rendezvényhez képest ez felfoghatatlan.
Most töltöm fel a képeket, hamarosan jelentkezem pár száz képpel. :)

(#51841) MineFox54: Szerintem rossz a terv. Ha építeni akarsz, akkor kezd a vázzal, de valami normálisabbal, akár egy alap, merev aluvázzal. Ezt az össztelósnak látszó borzalmat meg felejtsd el ha jót akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#51849) andrisbandi válasza Maximum1 (#51847) üzenetére


andrisbandi
őstag

Igen, ez jó ötlet!
- Még azon variálok hogyan tudnám a stucnira szerelni. Mert nekem a montin nem látható szögben állna, csak ha valamit alászorítanék adapterként. De arra meg nem vitt rá a lélek.... egyenlőre :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51850) MineFox54 válasza Runner_fxr (#51848) üzenetére


MineFox54
őstag

Tehát mondom, ennek a bringának kb. semmilyen elvárást nem kell teljesítenie, lévén alföldön lakom, csak kéne egy értelmes váltással rendelkező bringa a méretemben, amivel tudok homokban menni. Alternatíva erre kisöcsém 24-es tourney-val felszerelt bringája. Annál kb. minden jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.