Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) MineFox54 válasza dokee78 (#52999) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem tudom mennyire terepen mennél, de sztem nem kell monti munkába járáshoz. Inkább ajánlanék valami gyorsabb,betonosabb szerkezetet.

(#53002) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#53000) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha gari is van hozzá és valóban új a bicó, akkor ez elég jó ár érte.

dokee78: Attól függ mekkora távokra fogod használni. Sok kompromisszummal jó lesz a csepel magnum és társai, de bizonyos alkatrészeitől hosszú élettartamot és precíz működést azért ne várj.
Bár szerintem valami ilyesmit vegyél inkább melóba járósnak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53003) Werkly


Werkly
őstag

Van egy agydinamós kerékpárom első AXA lámpával 6V 2,4W de izzócsere után pár kilométer megtétele után kiég! Van a lámpában valami védelem vagy az agydinamó termel túl? Köszi!

(#53004) ivana válasza Werkly (#53003) üzenetére


ivana
Ármester

Általában az agydinamóban van egy zéner ami megoldja, hogy ne legyen túl nagy a feszültség. Az agydinamóra általában ledes lámpa van kötve, ajánlom az arra átállást, esetleg valami módszerrel lemérni a dinamó feszültségét.

(#53005) Tothgera30 válasza dokee78 (#52999) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fater eladja a Schwinn Ranger-ét, patent állapotban van, 30k-ért, szerintem üti ezeket.

#53002 Runner_fxr: Én is azt néztem hogy nagyon best/buy, csak kicsi nekem, meg amúgy sem vonz a pedelec, csak műszakilag fogékony vagyok az efféle újításokra.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53006) ivana válasza dokee78 (#52999) üzenetére


ivana
Ármester

Vintage monti ha 26, annyira más mint ezek az olcsó borzalmak. Max. mono meg lánc kell.

[ Szerkesztve ]

(#53007) dokee78 válasza MineFox54 (#53001) üzenetére


dokee78
félisten

Esetleg havi egyszer lenne egy kisebb tekerés a város mellett lévő erdőben,ezért kis terep is,de nem downhill dologra kell gondolni.
Ezek a városi Trekkingek nem tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#53008) MineFox54 válasza dokee78 (#53007) üzenetére


MineFox54
őstag

Vintage monti a te embered. 25-ért kapsz Deore vagy xt felszereltségűt. Ha csatlakozol facebookon a Kerékpar alkatrész adok veszek csoportba, és megmondod a neved, akkor linkelek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#53009) dokee78 válasza MineFox54 (#53008) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
Lehet év vége felé veszem csak,de legkésőbb jövő tavasz.
Ez jobb vétel,mint az általam belőtt 50-60 k kategória?

Egy képet tudsz linkelni?

(#53010) Kukcaman válasza ivana (#52952) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi a gyors választ
Meg mondom őszintén, egy amolyan expedíciós bringán gondolkodom. Persze még kicsit több idő :))
Egyelőre egy Cr-Mo váz, meg merev villa amire gondoltam. Alfine váltó, hajtással. 26-28"-os az még kétséges.

(#53011) ivana válasza dokee78 (#53009) üzenetére


ivana
Ármester

[link] Nagyjából ilyenek.

(#53010) Kukcaman Ne gondolkozz vagy 28" vagy 20"-as kempó. A 26" hülyeség erre.

[ Szerkesztve ]

(#53012) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#53005) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azert ezek a bosch rendszeru montik mas kategoriaba esnek mint az olcsobb pedelec gepek. Ha kiprobalnal egyet lehet megvaltozna a velemenyed. Gyere fel csillebercre szept 26.-an! :)

(#53013) papp_no1 válasza zoli03 (#52976) üzenetére


papp_no1
senior tag

Igen a villaszár.

(#53014) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#53012) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megpróbálok eljutni, persze Merida tesztet olvastam elsősorban, de hátha lesz átütős CX, de már az MTB-k miatt is megéri. Egy bibi van, aznap nappalozok, tehát valahogy cserélnem kell hogy szabad lehessek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53015) Solad


Solad
őstag

Nem jön innen valaki a bükki teljesítménytúrára szombaton?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#53016) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Hajtóművet kellene cserélnem, fogaskoszorú 8-as, viszont találtam megfelelőnek tűnő lánctányért amihez azt írták, hogy 9 sebességessel kompatibilis, hagyjam, és válasszak másikat, vagy nem számít ekkora eltérés?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#53017) zoli03 válasza papp_no1 (#53013) üzenetére


zoli03
őstag

Ha ennyire szar a felületkezelése, nem sok mindent tudsz csinálni, csak újrafesteni (vagy esetleg normális lekrómoztatod). Vagy bekened vékonyan zsírral, aztán nem fog rozsdásodni :) .

(#53018) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Kerékpárral be lehet menni a Graphisoft Parkba?

Lehet betekernék Gödöllőről a Rosebikes tesztnapra.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#53019) MineFox54 válasza andrisbandi (#53018) üzenetére


MineFox54
őstag

Kerékpárral
A Graphisoft Park elhelyezkedése ideális azok számára, akik kerékpárral járnak munkába, ugyanis a Duna-menti kerékpárút közvetlenül az üzleti park mellett halad el. Budapest kerékpártérképét itt töltheti le.

Gondolom be lehet menni, ha azt írja hogy ideális a bringásoknak.

(#53020) Hasaggymeg válasza Integrale (#53016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az biztos kompatibilis,ott inkább a láncvonalra kell figyelni,hogy megmaradjon,meg a tányérok méretére,mert ha az változik akkor a váltónak is tudni kell azt kezelni.

(#53018) andrisband...szép volna,ha oda van a tesztnap megszervezve és nem engednének be kerékpárral. :Y Gyakran járok arra,de még nem voltam bent.Amúgy biztos nem engednek be oda idegeneket csak úgy máskor,sorompók vannak mindenhol.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53021) papp_no1 válasza zoli03 (#53017) üzenetére


papp_no1
senior tag

Igen lehet lefújatom matt pirosra :D

(#53022) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

tudtok ajanlani olyan kesztyut ami
vizallo,szelallo es nem art ha lelegzik (gore tex-es). marka nem erdekel az ar-ertek arany viszont igen. a motoroscuccok kozott talaltam ilyet de eleg massziv aron 20-30k remelem csak a bringas cuccok kozott van olcsobban is.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#53023) Valkűr válasza dellfanboy (#53022) üzenetére


Valkűr
őstag

Ha lélegszik akkor , h legyen vizálló is egyben? A BBB-nek meg a Giantnak is vannak hasonlo tulajdonságú darabjai..Amúgy 10-15 ezerből már egész jók vannak..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#53024) dellfanboy válasza Valkűr (#53023) üzenetére


dellfanboy
senior tag

az a gore tex nem?[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#53025) Valkűr válasza dellfanboy (#53024) üzenetére


Valkűr
őstag

Persze, de a vizállóság mint fogalom elég összetett...Volt már légáteresztő , vizálló kesztyűm és átázott a szakadó esőben...Szóval mit értünk vizállón, és meddig állja a vizet...Havazáskor nem ázott át, azt kibirta, ha az elég és ezt nevezzük vizállónak akkor már 8 ezer környékén is vannak elfogadhatóak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#53026) Valkűr


Valkűr
őstag

Ha jó kesztyűt akarsz akkor érdemes a listára venni a Specialized Deflect darabját..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#53027) Cathfaern válasza Valkűr (#53025) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából létezik olyan anyag ami bármeddig vízálló és lélegzik is... úgy hívják élő emberi bőr ;]

(#53028) trialboj


trialboj
őstag

Olvastam már itt és más fórumokon is hogy többeknél előfordul hogy elkezd recsegni a nyereg... Először én is azt hittem hogy csak öreg és azért, de miután vásároltam egy újat ugyan azt az idegesítő pattogást hallottam rövid idő után.

Rájöttem, hogy a felfüggesztésnél lesz a gubanc, mert oda valamiért több por jut be mint kellene, és hiába van jól meghízva egy minimális mozgása csak van, ezért lehetséges hogy a kis homokszemek zajt képeznek.

Első körben egy igen primitív megoldást találtam ki, de aztán sikerült továbbfejleszteni, és erről készítettem is egy videót, hátha segít a hasonló helyzetben lévőknek.

Recsegő nyereg probléma - Megoldás!!!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#53029) #48525824 válasza trialboj (#53028) üzenetére


#48525824
törölt tag

nekem eső után szokott mindig iszonyatosan recsegni, aztán 3-4 nap alatt kiszárad és elhalkul :D

(#53030) Hasaggymeg válasza trialboj (#53028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kábé 30 éve bringázok,gyakran recsegett a nyergem,de még sosem ott ahol te mutatod a videón. :( Mindig vagy a nyeregcső recsegett a vázban,vagy a nyeregcsőbilincs,vagy pedig a nyeregpálca abban a szorítóbilincsben.A rágógumis megoldást inkább nem minősíteném,a gumis viszont rendesen ronthatja egy nyereg rögzítését. Szerintem még dolgozz rajta. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53031) Roland93 válasza Runner_fxr (#52990) üzenetére


Roland93
aktív tag

Szia!

Csatoltam képet a lock állítóról. Ha pl. csak félig állítom el a kart, akkor érezhetően keményebb, vagyis félig rugózik be. Ettől kárt nem tudok tenni benne?

:F ;)

(#53032) Valkűr válasza Roland93 (#53031) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem hát, hisz pont az a lényege, h fokozatai vannak...Legalábbis a kis pöttyökből erre lehet utalni..Bér ez csak abban az esetben igaz, ha érzed is a fokozatot, ha nem érzed akkor ez sima lock vagy nyitva...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#53033) Hasaggymeg válasza Roland93 (#53031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Keress rá a gyártó oldalán,ott megtalálod a használati utasítást.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#53034) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Azt mondták neki, vigyen innivalót a túrára

Lehet, vótmá

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53035) szjoci válasza trialboj (#53028) üzenetére


szjoci
őstag

Nitrohígítóval le tudod szedni a rágógumit ;)

(#53036) TayRol


TayRol
veterán

Ha a tárcsafék fékezéskor erősen, zavaróan, magas hangon nyikorog, akkor mi a megoldás? Betét csere?

(#53037) dokee78


dokee78
félisten

Ezek közül van amelyik kifejezetten nem ajánlott?

CTM Axon 2015
Grand Canyon
Neuzer Mistral 30
Schwinn Csepel Magnum
Sirius Cougar FS
Sprint Jaguar

(#53038) Because válasza TayRol (#53036) üzenetére


Because
őstag

én először megtisztítanám a tárcsát, felcsiszolnám a betétet azért

(#53039) vendingo válasza TayRol (#53036) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam egy szimpla tisztítás segíteni szokott. Sokszor annyi is elég, ha a kulacsból spriccelek egy kis vizet a betétekre.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53040) TayRol válasza Because (#53038) üzenetére


TayRol
veterán

Tisztítás megvolt, csiszolás mivel ajánlott?

(#53041) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Melyiket ajánljátok Master lock 8390 vs Velotech.
Nem akarok hiperszuperet, csak ne minden jött-ment tolja el a 10 éves bringámat. 5e fölé szintén nem akarok menni, mert nem ér annyit az egész.

Köszi!
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#53042) fpeter07 válasza trialboj (#53028) üzenetére


fpeter07
veterán

Csak akkor szokott recsegni nekem, ha nincs rendesen meghúzva a csavar, vagy túl meg van húzva, vagy koszos maga a nyeregcső.

(#53043) andrisbandi válasza andrisbandi (#53018) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nem engednek majd be holnap!

"Rosebikes tesztnap"

Érdeklődtem náluk, hogy saját bringával mehetek e. Röviden nem. Bővebben; egyáltalán nem engednek be :DDD

Ezt írták vissza emailben;
Kedves András,

Történt egy belső hiba nálunk és a Graphisoft-Tesznap email tévesen ment ki a tömeges email listánkra.

Ez egy "belsős" tesztnap lesz az ott dolgozóknak, amin csak ők vehetnek részt. Szóval amennyiben nem ott dolgozik, akkor figyelmébe ajánlom a következő szombaton megrendezésre kerülő Mozgásvilág tesztnapot, ahol ugyanazokat a kerékpárokat lehet majd kipróbálni, mint most csütörtökön.

Elnézést a keveredésért!

Üdvözlettel,

x Béla
Country Manager Hungary

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#53044) ígyvanferi válasza andrisbandi (#53043) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig épp azon voltam, hogy kicsit átszervezem a holnapom, hogy hamarabb indulhassak és hazafelé beugrottam volna, mert sosem ültem még komolyabb bringán. Akkor majd talán jövő hétvégén.
De akkor még jó, hogy érdeklődtél, kösz!

(#53045) concret_hp


concret_hp
addikt

elkezdem próbálni fejleszteni a pedálfordulatot, hát kíváncsi leszek :D

ma kezdésnek 3*5km volt 90-es pedálfordulatra, ezt tervezem majd növelni a távot és az ismétléseket is, addig, hogy 50-60km-ket elmenjek 90rpm-el ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#53046) Solad válasza concret_hp (#53045) üzenetére


Solad
őstag

Mostanaban en is elkezdtem novelni cseppet, de jobban elfaradok es azonos tempo mellett 10-15%-kal magasabb a pulzusom 90-es pedalfordulat mellett mint 65-70-es mellett.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#53047) Because válasza TayRol (#53040) üzenetére


Because
őstag

én finom 1000-es papírral szoktam

(#53048) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok, váltóbovden alatt van egy öntapadós cucc ami védi a vázat ne dörzsölje ki. Most nézem, hogy nincs túl jó helyen, kellene egy másik picit alréb. Őszintén szólva kicsit fosok leszedni, nehogy a fényezés bánja. Hogyan kaphatom le kockázatmentesen?

(#53049) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Egy még gyenge emberkének mit javasoltok hol gyakorolja a mászást Budapest észak, észak-nyugati részétől ? Csobánka, Üröm fail a nagyon meredek részeken =/
amire gondoltam és talán nincsenek ilyen durva részek benne :
-Pomáz-Pilisszentkereszt-(Esztergom)
-Szentendre-Pilisszentlászló-Visegrád

(#53050) Acef válasza Zebu (#53048) üzenetére


Acef
addikt

Melegítsd hajszárítóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.