Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175001) Napfénysüti

Lemértem ma a gumi szélességét: 18 mm belső szélességű felnin 28,34 mm-re terül ki a 28-as GP5000 TL, szóval elég jól hozza a gyári adatot.

Més que un club!

(#175002) 6030D válasza cdl (#174999) üzenetére


6030D
Ármester

Sütemények: Zebegény réteses (macskakövön megközelíthető), Nagymaros Édeske és Sakura cukrászda, utóbbi puccosabb, Verőcén a Vén Duna (most már a focipályával szemben), ott a fagyi nagyon jó.
Ha szeretitek a halat, a visegrádi pisztrángost a tavaknál ajánlom.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175003) tacto válasza bardi (#174973) üzenetére


tacto
aktív tag

Klassz, mindig elfog a nosztalgia az ilyesmitöl (nekem is van kettö a korszakbol, bar picit kesöbbröl mar), lesz vele azert egy kis munka.

(#175004) cdl válasza 6030D (#175002) üzenetére


cdl
senior tag

Na, végre Valaki tudja hogy mire van szükségem:)
Rögtön indul a komp, végig eszem mindet.

(#175005) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na, kiderült, a valóságban mennyit tart a Stan's tubeless tej. Tavaly áprilisban öntöttem bele a hátsó gumiba, 2-3x átöntöttem, amikor gumit cseréltem, majd idén tavasszal utánnaöntöttem egy kevés friss tejet. Most kellett kicseréljem, mert a legutóbbi lyukat már nem akarta tömíteni, amikor leszedtem a gumit, már meg volt barnulva rendesen, látszott, hogy koszos is :D . Szal gondolom kb. egy évet kibír, nagyjából annyit, mint nálam egy hátsó gumi.
Ha már lúd, legyen kövér, a fékekre is felcsavartam a légtelenítő szettből a tölcsért, öntöttem bele fékolajat és a fékkart behúztam párszor, meglepően sok bubi kijött és keményebb-harapósabb lett a fék, kb., mint amikor frissen cseréltem volt a fékolajat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175006) Hasaggymeg válasza jjeahh (#175005) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fékekkel arra vigyázz,hogy ha ezt kopott betétekkel csinálod az újak már nehezen fognak beférni,és ha mégis akkor a tömítéselnél fogja "kiizzadni" a fölösleget...jó esetben,mert rosszban kinyomja valamelyiket.Tehát ha ilyen lép fel,akkor ki kell majd engedni belőle.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175007) ZolkoW válasza FerNandor (#174998) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha Trek,akkor esélyes hogy Bontrager volt a lámpa, talán Flare, vagy hogy hívják, de meg fogod találni. (nem ismerem amúgy)

Más, tegnap tubelesst szereltem. vettem két WTB gummát, ezek nagyjából slickek, más kérdés,hogy a képen azért volt még némi minta.. :((( . nade végülis aszfaltra vettem.. hát ennyit nem küzdöttem még felrakással, pedig amit leszedtem,az is WTB volt. Úgy érzem, fölösleges volt beszereznem pótbelsőt vész esetére, ezt út szélén meg nem szerelem :DDD. a másodiknál még nedvesítenem is kellett, annyira nem ment máshogy, de nem szappanos vizet,hanem pár csepp defektvédő lötyit használtam. Holnap teszt :) Inkább töltöttem még folyadékot, mert a 40ml úgy eloszlott,hogy nem hallottam lötyögni, tettem inkább 60-at (36-os Exposure köpeny). Még mindig érzem az ujjaimat, úgy megdolgoztatott.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#175008) jjeahh válasza Hasaggymeg (#175006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, szerencsére nem kopottak a betétek... annyira :D . Mire kicserélem őket, arra úgyis kelleni fog egy fullos olajcsere.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#175009) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Tegnap sikerült életem legszarabb bringázását ill. az év messze legroszabb napját produkálnom. Long story short sikerült egy esést is összehoznom, de szerencsére most nem lesz belőle kerékvétel.
Viszont a gatyámat sikerült kiszaggatnom. Kérdés: ezekket lehet valahogy javítani, vagy ilyenkor kuka?
Öröm az ürömben, hogy egy sima Decas gatyában estem, szóval nem az van, hogy egy 20 ezres gatyát nulláztam le.

Volt állításon a hátsó váltóm és azt beszéltük a szerelővel, hogy kéne egy szerviz a hátsó váltómnak, a clutchot ki kell tisztítani, a rugót is kéne stb. Tök valid pont, én ezzel eddig nem voltam képben.Néztem youtuben, hogy évente meg kéne ezt csinálni, nálam 3 éve elmaradt ez. Kapott kb. 9000km-et mindenféle törődés nélkül. Terepen elég sok mindent kap a hátsó váltó, por, sár, fadarabok, szikladarabok.
Azt mondta a szerelő, hogy nem fogja tudni 100%-ra így beállítani a váltót. Viszont, most olyan rohadt kemény lett a váltókar hogy konkrétan fáj az ujjam a váltástól. Ha esetleg lazítok a bovdenen akkor az kihat a váltásteljesítményre?
Tehát azt szeretném, hogy könnyebben be tudjam nyomni a váltókart.

[ Szerkesztve ]

(#175010) zsocy válasza Csokicsibesz (#175009) üzenetére


zsocy
őstag

A bowden mindig feszül, ha lazítasz elmászik a váltás is valószínű. Ott inkább a szerkezet mozog nehezen, lehet a szerelő rakott össze valamit egy kicsit feszesre. Esetleg a forgáspontokba egy kis wd40/olaj meg a bowdenre is ahol bemegy a házába segíthet.

(#175011) Alg válasza FerNandor (#174998) üzenetére


Alg
veterán

Bontrager Flare :K
Nekem is olyan van, nagyon szeretem. Pici, könnyű, erős, és egész sokáig húzza az akksi. Mondjuk nem olcsó az biztos.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#175012) 6030D válasza Csokicsibesz (#175009) üzenetére


6030D
Ármester

Jó, hogy nem lett komolyabb baj. A gatyát értelmesebb varrónő meg tudja csinálni (az enyém sajnos nem ilyen... ), azzal a technikával, amikor "satírozva" cikk-cakkozza végig az anyagot cérnával a lyuknál. Érezni nem fogod, látszani fog, de használható, ezért ne dobd ki. Én pl ezért nem veszek 20-30e-s gatyát montizni, pedig biztos jobbak.
Váltóhoz nem értek, de rákérdeznék a szerelőnél, mit csinált. Lehet, hogy csak csavart a rugón, mint a topikfőni szokott, vagy valamit rosszul rakott össze (megesik), és neki is egy feedback, visszaviszed, megcsinálja.

Más, Pilis: vannak itt szép utak, nagy részük rendezett is. A zöldet ajánlom mindenkinek a Kétbükkfa nyeregtől Pilisszántóig, aki szeret mászni is (bár nincsenek meredekek), és a köves lefeléket is bírja. Ellenben az a panoráma brutál.
Tegnap kicsit nosztalgiáztam a Duna maraton útvonalán, kár, hogy már nincs. A sípálya felfelé a végén a szerpentinnel azért még mindig brutál, tó'tam kicsit. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175013) parandroid válasza Csokicsibesz (#175009) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Viszont a gatyámat sikerült kiszaggatnom. Kérdés: ezekket lehet valahogy javítani, vagy ilyenkor kuka?”

Erre szokták vidéken azt mondani, hogy kérdezd anyádat! Nála biztos lesz tű, meg cérna. ;] :DDD

Visszatérve a kérdésre: értem én, csak hülyén jött ki. Amúgy az mtb-s vászonanyag szerintem varrható, az országútis technikaiak nem valószínű, illetve többet ártanál az anyagnak, mint amennyi segítenél rajta. Persze az is számít, hol a lyuk, mekkora, feslett-e, vagy csak szakadt, esetleg varrásnál jött szét, meg hogy számít-e, hogy hogy fog kinézni, illetve hogy egyáltalán van-e valaki, aki nekiálljon. Szóval ez így nem info eddig. Amúgy ha ez segít, ha gyerekként kiszabtuk az új nacit, kaptunk a lyukra valami menő felvarrót (foltot), nézz körül, hátha van valahol monsteres, vagy no feares, vagy mi a menő mostanság, aztán mehet a lyukra!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#175014) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#175000) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszi.
Örülök neki, hogy nem kell a drágábbik.
Egyébként ez normális, hogy így eldeformálódik a háza?

(#175015) truefx válasza Alg (#175011) üzenetére


truefx
aktív tag

+1 a Flare-re. Marketing videó: [link].
Szerintem nagyon jó dolog a nappali fény, legalábbis mióta nappal az Ion+Flare szettet használom, mintha kevesebb barom jönne ki elém. És 2 km-ről ha nem is, de több száz méterről már tényleg észre lehet venni.

(#175016) RexpecT


RexpecT
addikt

Milyen cipőt ajánlotok montizáshoz?
20k körül kellene valami cipő, mert eddig egy puhatalpú Nike free runban nyomattam, de kezdi megadni magát, meg a puha talp miatt amúgy sem ideális ugye a biciklizéshez.
Eddig ezt a Rockrider ST 500-at néztem, nem tudom mennyire éri meg.

(#175017) cdl válasza Maximum1 (#174997) üzenetére


cdl
senior tag

Danke.

(#175018) Somatom válasza 6030D (#175012) üzenetére


Somatom
veterán

Azon szabad is menni bringával?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#175019) Khelben válasza RexpecT (#175016) üzenetére


Khelben
nagyúr

100-as Rockridert használtam egy darabig, még outin is. Nem rossz, igazából 70-80 km után kezd kényelmetlen lenni a puha talp miatt. Engem konkrétan a fém csat felfogatása nyomott. Addig viszont jó és főleg az jó benne, hogy ugyanúgy gyalogolsz, mint egy túracipőben, a csat nem ér a földhöz. Ha az 500-asnak valamivel merevebb vagy vastagabb a talpa, akkor még jobb. Arra figyelj, hogy a dekás cipőt mindenképp próbáld fel, mert 42-es lábra nekem 44-es rockrider és 45-ös van rysel kellett, a 42-est fel se bírtam húzni.

(#175020) ivana válasza RexpecT (#175016) üzenetére


ivana
Ármester

Inkább ez [link], a fűzős bringás cipők nem feltétlen szerencsések.

(#175021) Toobee válasza ivana (#175020) üzenetére


Toobee
veterán

Ennyiért már van Dorko is csattal. Nekem ez a tepozaras dekás nem annyira vált be, már vissza kellett ragasztani a puha részét a fülre.

https://barbieripnk.hu/

(#175022) 6030D válasza Somatom (#175018) üzenetére


6030D
Ármester

Min, a sípályán? Ott megy a turistaút. Ugyanannyira lehet, mint a többi turistaúton...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175023) FerNandor válasza Alg (#175011) üzenetére


FerNandor
őstag

Ez lesz szerintem. Köszi neked is, ZolkoW.
Valóban nem olcsó :) de nagyon jól látható volt.

Tudnátok valami bevált edzéstervet vagy iránymutatást adni outihoz? Hogyan érdemes tekerni, milyen pulzustartományban, mikor fejlődik az ember a legtöbbet/legjobban, mikor kell meghajtani stb?
Nagyon jó volt amúgy az aldis gatya :)

Strava azt mondja a mai tekerésre, hogy 404Cal. Nem inkább 404kCal lenne az? [link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#175024) f4lcon válasza RexpecT (#175016) üzenetére


f4lcon
őstag

ha nagy lábad van, akkor [link]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#175025) Somatom válasza 6030D (#175022) üzenetére


Somatom
veterán

Nem voltam erdőjáró, nem értek hozzá, azért kérdeztem. Tavaly elfuvaroztam pár haverinámat Dobogókőre, mert pár napig ott akartak jurtázni. Vittem a bringát is. Út közben megálltunk vmi helyi nevezetes túristaútnál. Ott láttam egy táblát, hogy Pilisi parkerdő és mikkel tilos arra járni. A bringa is köztük volt, úgyhogy addig inkább aszfaltoztam, amíg ők túrasétáltak. De, ezek szerint az nem közönséges túrista út volt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#175026) Hasaggymeg válasza J.C.G. (#175014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

El van deformálódva? :F

FerNandor...feltételezi,hogy mindenki érti a calories az kilokalóriában értendő.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#175027) Kasya válasza FerNandor (#175023) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az angolban a Cal nagy "c"-vel kilokalorit jelent. Sajnos a magyarban is rosszul ragadt meg és a kcal helyet a koznyelv a sima cal-t hasznalja.
Cal = kilo-calorie
cal = calorie

Mondjuk a Strava szimplan felreertheto, tekintve, hogy minden szo nagybetuvel kezdodik :D

[ Szerkesztve ]

(#175028) speter33 válasza jjeahh (#174980) üzenetére


speter33
aktív tag

De szépek :C
A bringák is, a gombák is, a táj is :K

(#175029) 6030D válasza Somatom (#175025) üzenetére


6030D
Ármester

Hivatalosan nem lehet semmilyen turistaúton bringázni, csak ha van bringás jelzés. Gyakorlatilag nem szól érte senki, főleg ha kulturáltan közlekedünk.

Most jöttünk az esztergomi csülköstől, még mindig fullos. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175030) Somatom válasza 6030D (#175029) üzenetére


Somatom
veterán

Te egy ottani csülök után még montizol? :Y

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#175031) bardi


bardi
aktív tag

Rockshox Sector RL-hez van valakinek nyomáshoz táblázata? Van az RS oldalán egy kalkulátor, de nem veszi figyelembe a villautat, és amit az ajánl, nagyon erősnek tűnik, de egyszerűen nem találok semmit. Amit az ad, az szerintem rövidebbre húzott villával van. A villa szárán sajna nincsen matrica semmi.

'92 Honda VFR 750

(#175032) Alg


Alg
veterán

Squirt-erektől ;] kérdeznék:

Kaptam egy kis flakonnal, gondoltam kipróbálom. Eddig Muc-off C3 dry volt rajta mindig.
Láncot levettem, megfürdettem zsíroldóban, majd nagyon-nagyon sokszor meleg szappanos vízben, amíg szinte tiszta volt ami lejött róla. Aztán kapott még egy kört 99.9%-os IPA-ban is, az már semmit nem hozott le.

Megtörölgettem, megvártam míg teljesen megszárad.

Lánc vissza, Squirt alaposan felráz, minden görgőre 1-1 csepp, vár fél órát, ismétel, felesleg letöröl.

Eredmény: a várt, szinte száraz bevonat helyett másnapra egy ragadós "taknyos" réteg lett a láncon, ami minden mocskot összeszedett a (száraz, aszfaltos) próbakör alatt, és még mintha hangosabb is lenne mint korábban volt.
Mit rontottam el?
Most megtakarítottam megint levétel nélkül, csak IPA-val 2 kört kapott a kefés lánctisztító bigyóval. Gondolkodok hogy adjak neki még egy esélyt vagy menjen vissza a C3...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#175033) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Csak megjegyzem most is útban volt a motoros ahegyről lefele a TdF-en....egyből eszembe jutott somatom 😂

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175034) RexpecT


RexpecT
addikt

Köszi a válaszokat. :R
Végül ezt a szettet állítottam össze, ha rossz a méret, vagy nem tetszik akkor beviszem a debreceni decathlonba:
ROCKRIDER MTB CIPŐ ST 500
SHIMANO MTB PATENTPEDÁL M-520
ROCKRIDER SHIMANO SPD KLIPSZ

A RockRider klipsz helyett érdemesebb megvenni 1500-el drágábban a Shimano-t?

(#175035) ivana válasza Toobee (#175021) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem nincs vele gond, bár én főleg outizom benne.

(#175034) RexpecT A pedálhoz jár stopli. (A klipsz szót hagyjuk, az mást jelent. Az ilyen kosár szerűség amibe bele rakod a lábad.) A modern pedál magyarul patent pedál, angolul clipless (klipsz nélküli :) ). A cipőre csatlakozó cucc pedig stopli (ez angolul is cleat).

(#175036) maximilian4 válasza bardi (#175031) üzenetére


maximilian4
addikt

Ne foglalkozz szerintem nagyon a táblázatokkal. SAG-ra szokták sokan beállítani. Azaz hogy mennyit ül be a teleszkóp. Nekem a sektoron nem volt alapból az a gumi a becsúszón, de ideiglenesen köthetsz rá mondjuk egy befőttes gumit. Ülj rá a bringára, fékeket ne húzd be, nagyjából 15-20%-osnak kellene lennie a sag-nak. Ezt jelzi az a gumi alapból is a villákon. Fogsz egy vonalzót, ha mondjuk 100mm-t mozog a villád és alattad 15 mm-t ült be, akkor jó a súlyodhoz a nyomás.

Maxi

(#175037) RexpecT válasza ivana (#175035) üzenetére


RexpecT
addikt

A decathlon oldalán akkor lehet rosszul írják a klipsz megnevezést, mert akkor szerintem a stoplit értik alatta (cleat):
Ez a két termék konkrétan:
SHIMANO SPD KLIPSZ ROCKRIDER
SPD KOMPATIBILIS KLIPSZ SHIMANO

Viszont a shimano oldala tényleg írja, hogy:
Cleat included: SM-SH51

:R

[ Szerkesztve ]

(#175038) gabro0


gabro0
őstag

Az agyváltók külső része, ami rá van fogatva a tengelyre könnyen szervizelhető házilag? Egy Sachs Super 7-el van dolgom, gyakorlatilag telement homokkal és meg se mozdul, szóval szét kellene szednem. Az agy rendben van szerencsére.

(#175039) ivana válasza RexpecT (#175037) üzenetére


ivana
Ármester

Ha új M520-at veszel ahhoz van stopli. Amúgy a klipsz az ez [link].

(#175038) gabro0 Kinek mi a könnyen, de szerintem megoldható. Bár ha telement homokkal az nem biztos, hogy egyben lesz belül. Lényegében egyben ki lehet szedni a belsejét, szétszedni nem érdemes, áztasd be valami durva oldószerbe, aztán meg jó alaposan borítsd be gépzsírral (100g simán mehet rá).

[ Szerkesztve ]

(#175040) Somatom válasza xy.zsolt (#175033) üzenetére


Somatom
veterán

Miért én? Én biztos nem lennék az útjában, ha nem kéne egy kamerást cipelnem azzal a feladattal, hogy maradjak a mezőny közelében. Ha a motoros is versenyezne, akkor max. drónos mozgó felvételeket láthatnál. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#175041) vendingo


vendingo
veterán

193 centi vagyok, ezért a nyeregcsövet maxra ki kell húznom, hogy rendesen tudjak tekerni, de emiatt a kormány túl alacsonyan van, nagyot kell görnyednem.
Elsőnek vennék egy hajlított kormányt, de még a stucni variáláson gondolkodok. Most 10 centis stucni van fent. Ezt milyenre kellene cserélni? Rövidebbre, vagy meredekebbre?
A váz 21" gondolom nem azzal van a probléma.
Tavaszig nem tervezem a bringa cseréjét, addig viszont variálnék a kormányon.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#175042) bringasisti válasza RexpecT (#175037) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezen egy éve én is kiakadtam. 5 ezer egy darab lemez és 8 ezer a komplett pedál?

BENEFON DELTA--------N8

(#175043) RexpecT válasza bringasisti (#175042) üzenetére


RexpecT
addikt

Szokásos árukapcsolás :( ... de ahogy ivana meg a Shimano oldala is írja, elvileg már adnak hozzá stoplit.

(#175044) bardi válasza maximilian4 (#175036) üzenetére


bardi
aktív tag

A Recon-on van ilyen tábla, és azzal nagyon jól sikerült belőni, ezt most a próbaúton nem sikerült felütni, gumi, meg sag jelző van rajta, csak azt nem tudtam elöl hogyan ideális. Kipróbálom úgy, köszi. A kalkulátorok által adott érték nagyon kemény nekem.

'92 Honda VFR 750

(#175045) bringasisti válasza RexpecT (#175043) üzenetére


bringasisti
őstag

Hááát ez az! 5 ezer a lemez és 3 ezer a pedál!

BENEFON DELTA--------N8

(#175046) xy.zsolt válasza vendingo (#175041) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Inkább nyújtsd a hátad tavaszig. Amúgy képről ítélve a nyereg/kormány magasságkülönbség rendben van szerintem....hiszen majdnem azonos magasságon vannak

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#175047) ZolkoW válasza vendingo (#175041) üzenetére


ZolkoW
őstag

ahogy Zsolt írja, ez kb azonos szint, azaz nincs mélyen az a kormány :) meg kell szokni. de ha mégis emelnél, meredekebb kormányszárral még emelhetsz pár centit.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#175048) vendingo válasza xy.zsolt (#175046) üzenetére


vendingo
veterán

Csalóka a kép, van azért különbség, megnéztem vízmértékkel.
Hajlított kormány elvileg hoz javulást nem?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#175049) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek 26-os mtb-nél működhet a 720mm-es kormány+60-as stucni kombó? Nem lesz túl rövid a stucni. Nem akarom elrontani a kormányzást, de az se lenne jó, ha túl előre kéne hajolni.

(#175050) 6030D válasza Somatom (#175030) üzenetére


6030D
Ármester

Autóval mentün, ketten ettünk egyet, holnapra is maradt. :)

Alg: nem tudom mit rontottál el, jónak kellene lenni. Tuti szedte a port, vagy csak kézzel érzed, hogy ragad?

vendingo. Fordítsd meg a stucnit, az is pár centi.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.