Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#272001) arcitec válasza jjeahh (#271987) üzenetére


arcitec
addikt

Ugyan már ne légy már ilyen nárcisztikus és NE VEDD magadra. Az összes ilyen irányú hozzászólás, csak a tartalomra szól és azt látni belőle, miféle gondolatokat indított el, semmi több. Egyébként nagyon dögös a videó(benne a csaj), szóval nincs azzal a linkeddel semmi gond, legalább ez is feldobta, megmozgatta a topikot.. Úgy, hogy köszi.;)

[ Szerkesztve ]

(#272002) jjeahh válasza Hasaggymeg (#272000) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Dehogy veszem magamra :D . Az elején bosszantott, de már megszoktam, hogy tényleg mindegy milyen újdonságot vagy videót linkelek, mindíg kötelezően le van húzva, amikor linkelem már fel vagyok készülve a fikára, sokszor ezért fűzöm hozzá, hogy tessék, lehet kövezni. Úgy vagyok vele, hogy ez hozzátartozik a fórumos életérzéshez ;] . De hát mégsem linkelhetek egy Csepelt szerelő elhízott kopasz csajt, szőrös alkarral, retkes körmökkel, koszos pulcsiban, aki percenként k*rv*anyázik, mert elejtette az imbuszkulcsot a hitelesség kedvéért, mert akkor az lenne a baj nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#272003) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ez is jó ár, nem? Radon Vaillant Disc 8.0
SRAM Rival eTap AXS szett 2700eur + 74eur szállítás.

(#272004) LanyUs válasza jjeahh (#272002) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez a gondolatmenet giga :R ilyenkor visszatér az emberekbe vetett hitem. Komolyan! Már szebbét tetted a napom! :R
Más: a munkatársam, aki valójában szerelő és vetette velem a bringát, kiszedte a belsőt, feltöltötte valami folyadékkal, nem tesz fel csomagtartót és prizmát sem, mert "bűnnek" tartja és rendelt egy lámpát nekem ( 5 ledes 16 cm széles ) szélesen terül a fénye. Kanyarokban kiegészítésképpen meg jó lesz a futáshoz bevált Sofrin HS20 high fényerőn. Majd jelentkezem mennyit látok :)

[ Szerkesztve ]

(#272005) Wombath válasza Hasaggymeg (#272000) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ne feledjük, hogy ez DREAMbuild. Az álmodban nincs kosz, minden elsőre sikerül, és megvan az összes szerszám :).

(#272006) chubby2o6 válasza mauimagic (#271995) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Mellényt nem tudok, de kesztyűből ez [link] bevált. Balról a második, én fekete-pirosat vettem. Esőben nem használtam, nem tudom, mennyire vízálló, de elég meleg. Igazából semmivel sem rosszabb, mint a majd' 2x annyiba kerülő NW kesztyűm [link] .

(#272007) jjeahh válasza chubby2o6 (#272006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt favoritba rakom én is, ha tönkremenne a Coolchange, berendelem, köszi!

#272005 Wombath: találtunk egy piaci rést, gyorsan dobjunk össze egy nightmare build csatornát :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#272008) jjeahh válasza Hasaggymeg (#272000) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ma lehet mentem volna már egy tesztkört, de tegnap éjféltől folyamatosan havazik. A vállam sz*r, fülem huzatos, a télen nem tudom lesz-e annyi tekerés, mint amennyihez szoktam.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#272009) Mezga Aladár válasza jjeahh (#272002) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

mégsem linkelhetek egy Csepelt szerelő elhízott kopasz csajt, szőrös alkarral, retkes körmökkel, koszos pulcsiban, aki percenként k*rv*anyázik, mert elejtette az imbuszkulcsot a hitelesség kedvéért, mert akkor az lenne a baj nem? :DDD

Dehogynem. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#272010) chubby2o6 válasza jjeahh (#272007) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szívesen :)

(#272011) Hasaggymeg válasza LanyUs (#272004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na látod, a fikázás kihozza belőle a legjobbat. ;]

chubby206...nem nagyon beleizzadós? Nekem az a bajom az elég meleg kesztyűkkel. :F

jjeahh...derekam sem akar már helyre jönni, javul aztán meg vissza újra. :F :O Jobb lábam térdhajlító ína húzódik bele a derakamba. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#272012) mauimagic válasza chubby2o6 (#272006) üzenetére


mauimagic
aktív tag

köszi, a mérettáblázat stimmel? Én 10-es kesztyűt hordok

@jjeahh: ez sem lehet rossz, de nekem valami primaloft koppintás kellene, ami szigetel is rendesen.
[a kommunista Micimackóéknál ilyet találtam], de szerintem ez nem annyira pakolható
[Inkább ilyesmi kéne] , aminek nem egy havi nyugdíj az ára :)

Őszi/téli öltözködést egyszerűen nem tudom eltalálni, téli mez+aláöltözet kombó jó 1-2 órára, de utána elkezd lehűlni a core temp, aztán fáznak a végtagjaim emiatt.
Gondoltam lejtőzésnél húzok egy mellényt, hátha javul.

(#272013) jjeahh válasza mauimagic (#272012) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jaa, ezzekkel valszeg két gond van:
1. ha egy ág beleakad, könnyen szakad
2. összehajtogatva túl nagy és nem fér bele a mezzsebbe

Két tipp téli öltözethez: ha eddig még nem próbáltad, szélálló, szigetelő, széldzsekik, softshell dzsekik helyett próbálj ki valami lélegzőt. Ellentmondásosnak tűnhet, de ha lélegzik a ruházatod, egy bizonyos szintig melegebben tarthat, mint a szélállóak. A másik tippem az aláöltözettel variálás: próbálj ki más, thermo aláöltözetet, akár két (!) aláöltözetet egymáson és ezekre valami olyan dzsekit, ami már viszonylag meleg, de még nem szélálló, pl. a belül bolyhos polárszerű decathlonos rc500. Ha ez mind megvolt már, nem szóltam. Én amióta ezekre rájöttem, csak -5 fok alatt veszem fel a szélálló softshell bringás kabátot.

#272011 Hasaggymeg: ez az ősz el van átkozva, mindenki sérül, balesetezik, orra esik, covid, egyéb betegségek... remélem nem lesz az egész tél ilyen :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#272014) LanyUs válasza Hasaggymeg (#272011) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azaz :) Fenék tájékon masszázspisztoly végig a térd felé?Térdhajlítóval én is sokat küzdöttem 96 kg-mal futkározok és kapja az ívet rendesen. Nyújtás/henger nem volt elég, de a pisztoly megoldotta :R

(#272015) mauimagic válasza jjeahh (#272013) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Aláöltözetből az összes létező fajta van/volt, azzal nincs gond, a thermo mezem nem teljesen szélálló, olyasmi lehet, mint az rc500.
Va egy full szélálló is, azt csak mínuszokban használom.
Széldzseki egy alap NW, de ebben is szinte mindent próbáltam, a fullos Északi Arc gore tex paclite dzsekim sem szellőzött eléggé, pedig az volt a legjobb anno.
Amíg felfelé megyek, addig nincs baj, ha visszaveszek a tempóból, vagy elfogy a hegy, akkor rövid idő alatt meg is száradok, de addigra lehülök annyira, hogy kezdődjenek a gondok.
Azért gondolom, hogy a core teperature (mi ez magyarul... :F ) lehet gond, mert van ilyenkor egy védekező reakció, hogy a test kevesebb vért pumpál a végtagokba, hogy a fő szerveket melegen tartsa.
Lehet csak azt próbálja így meghálálni a kis testem, hogy kb 2 évtizeden át ősszel-télen vagy aláöltözetben rohangáltam fel a hegyre -10 fokban is (ski mo), vagy 6 fokos vízben vergődtem viszonylag szeles időben (kite) ;]
A túrasínél többször fagytak kopogósra az ujjvégeim, de vízben sokkal durvább hipotermiás tüneteket lehet összeszedni, hányingerrel, remegéssel.
Ezekhez képest bármilyen bringás időjárás Hawaii, de kezdek elkényelmesedni :)

[ Szerkesztve ]

(#272016) Ringman válasza mauimagic (#272012) üzenetére


Ringman
nagyúr

bergfreunde-nél érdemes tényleges akciókat megvárni, tavaly ez 60 eur volt, de ez pont nem csomagolható annyira. [link]

ez jó lehet, csomagolható, de vsz. túl meleg: [link]

(#272017) mauimagic válasza Ringman (#272016) üzenetére


mauimagic
aktív tag

tollpehely sajnos vizesen összeesik és nem szigetel, így ha megizzadsz benne rendesen, akkor nem jó semmire.
(jó)pár éve még 150eur körül lehetett komoly (mű)pehely dzsekiket kapni, 100 körül vettem leárazva egy Rab dzsekit. Mára ott tartunk, hogy 150 körül indul egy mellény.

(#272018) Ringman válasza mauimagic (#272017) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, ezt jó tudni!

a stoic mellényt én sem biciklin használom (vagy max ha boltba megyek), szerencsére nagyon beleizzadni ebbe nem sikerült még.

(#272019) Ka999


Ka999
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Vettem egy új kerékpárt, amit szeretnék túrázásra és hétköznapi közlekedésre használni. Olyan hibrid pedált keresek, ami hagyományos cipővel és stoplis kerékpáros cipővel is használható. Csak hobbi felhasználásra, semmi verseny. Az ár is szempont, de ne essen szét 2-3 ezer km után.

(#272020) mauimagic válasza Ringman (#272018) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A tiéd az nem pehely, hanem mountainwhool, szintetikus+gyapjú. A gyapjú meg meleg vizesen is, azzal nincs gond :)

[ Szerkesztve ]

(#272021) itouchfan válasza lsebestyen (#272003) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ha Magyarországra állítod, akkor már 2880 Euró lesz az ár (legalábbis nekem), de amúgy jónak néz ki.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#272022) Ringman válasza mauimagic (#272020) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, azt tudom ;)
volt már hogy eláztam gyapjúkeverék zokniban és furcsa mód nem fagyott le a lábam, azóta próbálom kb minden zoknimat hasonlóra cserélni, de az sem olcsó mutatvány

csak kabátból van toll/pehelytöltetű, ugyanilyen dekás, mint amit mellényben linkeltem, az jó (beszámolók szerint is)

(#272023) dom1n0 válasza lsebestyen (#272003) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Ezzel én is szemezek már jóideje, főleg mert értelmes áron ez legalább készleten van.
Amennyit utánatudtam olvasni, ez a bike-discount saját márkája gyakorlatilag, viszont olyan infot, hogy ez gyakorlatilag cube gyártmány-e más cimkével, nem került leírásra, de nekem ez a gyanum erősen :)
Sportokay-en van 1-2 egész jó bringa 3000 euro környékén (Giant, Orbea) érdemes ott is körülnézned szerintem ;)

(#272024) Ringman válasza lsebestyen (#272003) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy scott addict 10 sram rival axs - 3000eur

(#272025) ZavaBalazs válasza Ka999 (#272019) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Ha olcsón meg akarod úszni, shimano pd-m324 szokott lenni aprón akár 5000 körül is, de mondjuk 8000 körül biztos. Persze csak ha nem izgatnak a grammok, ez viszonylag nehéz pedál (kb 500 gramm a pár), de teszi a dolgát, elég kiszámítható az is, hogy induláskor merre áll (stoplival izommemóriából csatolok be, taposóval néha nem találom el elsőre). Ha könnyebb/drágább/jobb kell, asszem a PD-EH500 egy jó vétel, de az drágább mulatság lesz.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#272026) 6030D válasza jjeahh (#272007) üzenetére


6030D
Ármester

Nigthmare build video: lépdel a lány a műhelyhez, kinyitja az ajtót, de a bringát ellopták. Vége. :o

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#272027) jjeahh válasza 6030D (#272026) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az akkor nem build, hanem szétszedős videó kéne legyen, mert ha darabokban van, nem lophatják el :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#272028) Because


Because
őstag

Elkészült ez is, kicsit dirt jump bringa beütése lett:

Már végképp nem tudom melyik színt is válasszam :DDD :

[ Szerkesztve ]

(#272029) Kro


Kro
tag

Nah ahogy mondtam is megfogott a Cannondale bringa, meg hánytam vetettem a dolgot, aludtam rá egyet és úgy döntöttem megnézem élőben milyen is (épp volt egy eladó xl-es az országban jó áron, zsír újban).
Tegnap meló után 3és fél órát autókáztam érte, hogy összejöjjön a randi
(bringa boltos normális volt, kinyitott nekem este 6kor).
Hát ahogy sejtettem gyönyörű gép, élőben még jobban megfogott, mint képeken.
Fényezése brutális (szerintem). Nagy próbakört este 6-kor nem tudtam menni pár száz méterre futotta a szar időben, de élvezet volt minden méter vele.
Hát nem tudtam otthagyni, így elhoztam. Ma már kicsit nagyobb kört mentem, de nem merültem bele, majd ha megjön a fólia a vázra. :) Nyilván a tudásomhoz képest nem kicsit túllőttem a célon, ezzel a géppel. De remélem sokat fejlődök majd rajta. :)

Ami felmerült bennem egyből kérdés, mivel a fényezés elég sérülékeny, ki hogy oldja meg a bringaszállítóba a vázat ne csessze össze a rögzítési pont?
Biztos lesznek még kérdéseim a későbbiekben. Pedált ne nézzétek. :D Köszönöm az iránymutatást a fórumlakóknak! :R

(#272030) jjeahh válasza Kro (#272029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Juj, nagy gratula! Ez már egy komoly gép :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#272031) Tin


Tin
veterán

Látott már valaki nagyobb bringás black friday akciókat mondjuk német webshopokban? Mert én ahogy nézem a német "árukeresőt" (idealo.de), most már a sokadik terméknél látom, hogy az idei év elején még a mostani "akciós" árnál is 10-20%-al olcsóbbak voltak a termékek, és hát ugye elvileg csökkent a kereslet.

fahrrad-xxl is tart nagy black friday-t, de még nem sikerült olyan bazi nagy akciókat találnom. Bringából az extrém drágákra vannak jobb kedvezmények, meg nagyjából ugyanazok, amik szeptember óta időközönként. Az e-bikekoknál van most nagyobb akció, nyilván aki azt akart venni, már megvette, és nem akarják tárolgatni őket. Tartozékoknál meg a kacatra van akció, de persze biztos vannak valódi akciók is.

Mondtam, hogy vennék HR övet, Garmin Dualt javasoltátok, ami ugye van 50€-ért bikeinn-en egy ideje (szállítással), Amazonon szépen felment 58€-ra, idealo-n csekkolva egész március végéig 40€ alatt volt az ára. Akkor már inkább Polar H10 62€-ért BF akcióban, de persze az idealo szerint az mindig is ennyibe került.

Egy ideje figyelgetem, és kicsit az az érzésem, mintha a gyártók nem igazán lennének hajlandóak nagyobbat engedni az árakból. Vagy én tévedek, és nincs is válság.

Na mindegy, nekem valami normálisabb sisak és szemüveg kellene jövőre, meg gondolkozom egy SPD-s pedál/cipő szetten, mert mászásnál érzem, hogy hasznos lenne húzni is, nem csak tolni. Ja, meg valami jobb mini pumpa is, ami kulacstartó alá felfogatható. Ha ezekből láttok valami tényleg jó (és valós) akciót, azt megköszönöm, ha linkelitek. Az ilyen "picivel olcsóbb" izék nem érdekelnek, akkor majd január-februárban megveszem, amikor a kutya se.

(#272032) mauimagic válasza Kro (#272029) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Gratulálok, fasza kis gép! :C
Mondjuk én ezt a fóliázás dolgot nem értem, soha nem vigyáztam különösebben a bringáimra, használtam őket hóban-sárban, de sosem keletkezett olyan sérülés rajtuk, amit a fólia megvédett volna. Ha rendesen odab@szod, akkor úgyis lejön a festék :)

Egyedül egy dologra kell figyelni karbon váznál: ha akkora a sár, hogy nem forog el normálisan a kerék, akkor képes leszedni a festéket a láncvilláról, támvilláról, de ehhez ridegtartás kell :)

Bringaszállító, ha normális gumis a befogója, nem tesz kárt a fényezésben, ha tiszta.

Szezon elején majdnem megremegett a kezem, egy ilyen bringára cseréltem volna az össztelóst, de aztán elgyengültem, és egy másik hintalovat vettem. Csak egy droppert raknék bele, azzal igazi "quiver killer".

bikeinn-en 15% BF kedvezmény van, sok akciós termékre is, olcsóbban vettem egy kesztyűt, mint Aliról lett volna így van vagy 10.000 km előnye.

[ Szerkesztve ]

(#272033) parandroid válasza Tin (#272031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A black friday amúgy a jövő héten van (11.24), szóval ez már eleve perverz, hogy egy héttel korábban elkezdték az akciózást sok helyen. Pár éve ez még nagyon nem így nézett ki. Szóval én nem írnám le a dolgot egyelőre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#272034) Ringman válasza Because (#272028) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem jól néz ki a bringa, hasonló ehhez: [link]

(#272035) Ringman válasza parandroid (#272033) üzenetére


Ringman
nagyúr

ahogy néztem black/orange/egyéb művésznevű hét lesz több helyen, remélem lesz jobbos grx-800-as fvk akcióban, akkor válthatok hidrós fékre és 11 sebességesre (ill. lesz megint még 1 bringára fékem és váltószettem hajtással együtt...)

(#272036) Tin válasza parandroid (#272033) üzenetére


Tin
veterán

Tudom, de ugye az Amazon és a Media Markt elkezdte pénteken, és aztán jöttek a többiek. A Samsungnál már a hét elején elkezdték, és több dolog ki is fogyott, pedig ott elég jó akciók szoktak lenni. Tavalyelőtt így csúsztam le dolgokról, hogy mondom várok, majd a frankó BF pénteken, aztán csak álltam, és addigra már kiárulták a cuccokat. Tavaly már okosabb voltam, ami jónak tűnt, rendeltem egyből, úgyis olyan rohadt lassan küldik ki, hogy amire küldték volna pár nappal később, volt jobb akció, le is mondtam.

Az a baj, hogy fogalmam sincs, mit kellene néznem, mivel bringás cuccokból se a márkákat nem vágom, se azt, hogy mi jó és mi nem. Ruha szerencsére már nem kell. Azt meg már elengedtem, hogy most veszek magamnak bringát, max asszonynak lövök majd valamit.

(#272037) Ringman válasza mauimagic (#272032) üzenetére


Ringman
nagyúr

Egyedül egy dologra kell figyelni karbon váznál: ha akkora a sár, hogy nem forog el normálisan a kerék, akkor képes leszedni a festéket a láncvilláról, támvilláról, de ehhez ridegtartás kell

ezen már túl vagyok, de az aluról is képes leszedni a festést.

(#272038) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#272011) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem tudom, neked mi számít nagyon beleizzadósnak, nekem egyáltalán nem izzadt bele, bár a kezem/lábam nem igazán izzadós. ( De a fejem... na, az nagyon :D ).

#272012mauimagic Nincs nagy kezem, ( most a kedvedért megmértem körbe, 22,5 cm ), a Giyo-ból XL-t vettem, a NW-ből elég volt az L is.
Közben látom, már vettél Bikeinn-ről, bocs, nemrég értem haza.

[ Szerkesztve ]

(#272039) rétisün válasza parandroid (#272033) üzenetére


rétisün
veterán

október közepén megjelentek a mikorártsok mikulások a boltokban.... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#272040) itouchfan


itouchfan
senior tag

Én is beszállnék elméletben az outi kereséses témakörbe. A montimon július eleje óta nem ültem, és nem hiányzik, mivel a kevesebb időmben ha erdőbe vágyok, inkább terepfutok, ha pedig van időm, és tekerek, akkor inkább az outi/gravel vonal vonz. Ezért gondolkozom azon, hogy a jelenlegi két bringát eladnám és vennék belőle egy jó outit, meg a görgőre valami olcsóságot.

A fő érv, hogy koskormányos gépet szeretnék, és mindenképp hidrós tárcsafékkel, mert nem érzem elég biztonságosnak és hatékonynak se a mechanikusat. Tavaly fejlesztettem a Merida alu outimat [link] , kapott új DT kerekeket és új Shimano féktárcsát és betétet, de nem lett az igazi sajnos, tovább fejleszteni meg nem látom értelmét, anyagilag sem. A monti pedig egy egy éves, 1000-1200 km-t ment 2021-es Giant XTC 1. Szóval azt számolgatom, hogy a Meridát gyári állapotba visszaállítva, a montit eladva kb 650k jönne be az eladásból, ebből, plusz max. 100k pluszból kellene kihozni egy jó endurance outi + görgős/közlekedős bringa kombót.

Amit szeretnék, az széles gumit is fogadni képes endurance országuti, amik eddig szóbajönnek a kereséseim alapján: Canyon Endurance AL7 [link] , Giant Contend AR 1 [link] , esetleg a régebbi Scultura [link] , vagy az újabb, ami még jobban tetszik: [link] , csak hát Tiagra szettel is húzós. Kicsit gravelosabb irányba elmozdulva nagyo bejövős még a Scultura GR [link] , illetve az új Silex is, de az talán már túl extrém. Nem tudom, hogy más márkákból milyen lehetőségek vannak, szóval ha valaki hasonló vonalon mozog, akkor szívesen fogadok ajánlásokat is. Nyilván ennyi pénzért jó lenne carbon is, de az árak olyanok, amilyenek...
Ja és a megmaradt könnyű kerékszettre menne egy outi külső, a gyári nehezebbre meg egy 35-38 mm gravel gumi, aztán a kerékszett cseréjével tudnám adaptálni a bringát célnak megfelelően. Ha esetleg valaki használ így két kerékszettel bringát, arról is szívesen veszek tapasztalatokat, hogy mennyire működőképes. :R

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#272041) Kro válasza mauimagic (#272032) üzenetére


Kro
tag

Köszi!
Nem tudom, jelenleg az van bennem, hogy elég húzós volt az ára, próbálnék minél jobban vigyázni rá, a lehetőségekhez képest. A régivel így is sokszor tekertem melóba is, ezt a gépet már kicsit sajnálom arra befogni. 🙂
Leginkább csak az első kerék által feldobált kavicsoktól védeném.
Droppert nem tartom kizártnak a jövőben, de most eléggé kimerítettem megint a játszóspénzes kasszámat. 🙂

(#272042) Because válasza Ringman (#272034) üzenetére


Because
őstag

Köszi!

A Müsing Comp 9 váza egy Mosso MT6-os átütős villával. Mindennapi rohangálósnak akartam építeni, de ez nem úgy sikerült :) Ennél "kecsesebb" kell ahhoz.

(#272043) 6030D válasza Kro (#272029) üzenetére


6030D
Ármester

Milyen bringaszállító? Én belsőből vágtam darabot és azt húztam rá (a tartóra... Kkhhmm), de nem a karcok, hanem hogy jobban fogjon. Karcolni a kosz fog rajta, ha ezt el akarod kerülni, akkor patyolat bringát és patyolat tartót akassz össze. Aztán jön az érzés, amikor az első kő csattan az alsó csövön.... :DDD

Az a 'dale már lassan topikbringa, nem? :))

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#272044) Ringman válasza itouchfan (#272040) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem sokat tekertem idén, de tavasztól őszig a nuroadon 32-es outi külső volt, azt kerékszettel együtt vettem le és tettem fel télire egy g1800-as kerékszettel egy 40 mm-es tufo swampero külsőt.

32-essel földúton még el lehet lenni alacsonyabb nyomáson, de több órára azért nem vállalkoznék vele, mert ráz azért (főleg a villa, pedig az karbon)

(#272045) Fall-N válasza xavix13 (#271962) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó irányba nézelődsz. Az 1x10 Deore bőven jó, én is azt használom a hétfő óta. Gazdaságosan lehet cserélni a kazettát és a láncot, mert a Deore HG54-es lánc 6ezer körül van, a Deore kazetta meg 10-12 ezer. Városba használom én is, így én 11-25 kiosztásút vettem, bőven jó. A teló/villa sajnos sokszor cserés, mert jóval drágább kategóriában kezdenek a RockShox Reba, Manitou Markhor, Suntour Auron stb. megjelenni.

(#272046) Fall-N válasza jjeahh (#271968) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó videó, amúgy is szoktam nézni Gee Milner videót.

(#272047) Fall-N válasza Hasaggymeg (#271976) üzenetére


Fall-N
veterán

Rengeteg szerelős videót nézek, amikor 0-ról építenek össze bicikliket. Érdekes módon sok videóban "elegánsan továbblépnek" azon ahogy például a váltókat beállítják. Felszerelni könnyű a dolgokat, beállítani már nekezebb. :D

Gee Milner például pont az előző videójában (majd 1 órás) szervizeli le a saját biciklijét, de van olyan videója, ahol a kereket is ő fűzi össze nulláról.

[ Szerkesztve ]

(#272048) Ringman válasza Fall-N (#272047) üzenetére


Ringman
nagyúr

aprólékos munkák, váltó, fék, stb: beállítások bemutatása itt:
Free to cycle

retro cuccokhoz:
RJ the bike guy

vannak teloszervizes videói is.

[ Szerkesztve ]

(#272049) Fall-N válasza Ringman (#272048) üzenetére


Fall-N
veterán

RJ videóit szoktam nézni, a másikat még nem ismertem eddig. A német World of mtb [link] építős videóit is nézem, azzal kezdik mindig, hogy lemérik az összes alkatrész tömegét. :D

A másik egy ukrán szervizes srác Nice Bike Service [link] .

(#272050) Hasaggymeg válasza 6030D (#272026) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Majdnem linkeltem egy videót mikor a bringás csaj találkozik 2 bringás faszival.Az erdőben. ;]

Because...egész istálló öcsém!

Kro...gratula, jó bringa! :K

Mauimagic...milyen kesztyűt vettél?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.