Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) parkr válasza Roland93 (#51348) üzenetére


parkr
őstag

szerintem esztétikailag nem kívánatos. lehorzsolod a markolatot, elszakad stb. bár ez inkább országútinál vészesebb.

(#51352) anorche1


anorche1
őstag

Van valami biológiailag lebomló, környezetet nem (vagy kevésbé) károsító folyadék, ami szépen oldja a hajtásról az olajat?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51353) Milka 78 válasza syler123 (#51337) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ugyan ilyenem van...az a kis szar simán felfújja a bicókereket csak kényelmetlen lebandlizni az autóhoz kereket fújni,mert az 1 Amperes hálózati / szivargyújtó átalakító meg sem mozgatja.

(#51354) andrisbandi válasza anorche1 (#51352) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nem ajánlott módszer, mert a csapágyakra káros lehet!
- Autómosóban nagynyomásúval teljesen tisztára lehet varázsolni. kb 200 forinból.

Nekem egy drága montim van, full xt-és. A kekekeknél nem vettem észre semmi bajt, de a középcsapágyam beázhatott a szerelő szerint. "Kattogó hibával" adtam be a szervizbe. Csak szétszedték, és tisztítva, zsírozva rakták össze. Azóta nincs hangja.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51355) Solad válasza Tomi_Sci (#51345) üzenetére


Solad
őstag

A lidis 2k-s pumpaval fujom a bringamat 8,5 barra masfel eve ;) soot anyam hagyomanyos szelepes libakergetojet is siman felfujom a prestas vegevel.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51356) syler123 válasza Milka 78 (#51353) üzenetére


syler123
veterán

És mennyire pontos a mérője? Nehogy első használattal eldurrantsam a gumit :D Igazándiból nekünk van egy 2-es garázsunk, ott mindig bent 1 kocsi és a 2 kocsi között vannak a bringák, szóval nekem a 12v az megoldott és nem kell sehová vinnem a bringát.

Solad: Van nyomásmérő a Lidl-ös pumpán? Nálunk is van Lidl, megnézem milyen pumpájuk van.

[ Szerkesztve ]

(#51357) Solad válasza syler123 (#51356) üzenetére


Solad
őstag

Van rajta nyomasmero, de szerintrm csak idoszakosan kaphato, amikor a bringas akcio van.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51358) JackFeryll válasza syler123 (#51343) üzenetére


JackFeryll
őstag

BikeFun Air Force one elvileg jó, de műanyag. (cserébe 5500 forint)
Van full fém verzió (Steeltower) ilyenem van, ez jó.(9-10e)

Aminek neve van az drágább. (Topeak, Lezyne)

[ Szerkesztve ]

(#51359) cseter


cseter
tag

Van egy olyan problémám hogy az új cube montimon,máris nyöszörög a nyereg(scape active 8),kb 100 km van bene de ki@szottul idegesít,a kérdésem az lenne hogy ezek ilyen silány minőségek és csere vagy egyéni probléma?

(#51360) syler123 válasza JackFeryll (#51358) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, hát a 9-10k-t kicsit sokallom, de a műanyag meg nem egy életbiztosítás. Hát még meglátom, lehet bepróbálom az ebay-es kompresszort, aztán ha nem okés, akkor veszek mellé egy ilyen műhelypumpát.

(#51361) Runner_fxr válasza Vasinger! (#51349) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha jót akarsz magadnak, akkor nem Avid féket veszel. Nem fog rosszul, de a légtelenítése nagyon macerás. Sok gond van velük. Nekem a fékkar kialakítása sem szimpatikus. Én Shimano féket javaslok, egy Deore is kiváló.

(#51362) Vasinger! válasza Runner_fxr (#51361) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha választanom kellett volna akkor természetesen én is Shimanot mondtam volna. Nekem azt mondták a szervizben, hogy érdemes legalább XT szintű féket venni, mert érezhető különbség van Deore-SLX-XT között minőségben és teljesítményben is.

Természetesen költséghatékonyság miatt a Deore lenne a legjobb, de ahogy néztem nincs olyan eszeveszett árkülönbség mondjuk egy Deore és egy XT között.

Amit nem tudok és a segítségeteket kérném:

Számít e, hogy egy fék milyen évjáratú? Tehát jobb e valamivel egy 15-ös XT fék, mint egy 09-es? Ugyanúgy lehet a régihez is alkatrészeket kapni, ha arra lenne szükség?

(#51363) Runner_fxr válasza Vasinger! (#51362) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Teljesen jó a Deore is. Persze ha van rá pénz vegyél jobbat, de ha költséghatékony akarsz lenni akkor Deore.
Az új nem mindig jobb, nem minden évben újítanak, de 09 és 15 között jelentős a különbség, és az alkatrész ellátottsága is jobb az újnak.

(#51364) andrisbandi válasza cseter (#51359) üzenetére


andrisbandi
őstag

"nyöszörög a nyereg"
- Ha fém a fémen hangja van, lehet segít ha vékonyan bezsírozod a nyeregcső vázba lévő részét.(nálam ez kellett)
Vagy a befogott pálcáknál is el tudok képzelni ilyesmi hangot, szintén egy kis zsírral megoldható.
- Ha müa. a fémen hangja van, én kis WD40-et fújnék a pácák és az ülőréteg találkozásaihoz.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51365) cseter válasza andrisbandi (#51364) üzenetére


cseter
tag

Inkább az utóbbi, de megpóbalom a lehetőségeket (érzékeny vagyok ezekre a hangokra)köszi

(#51366) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Nyeregcső méret számít, ha nehéz vagyok? 27,2 vs 30,8 mm 110kg-hoz. Cube 200000 ft-ig 27,2-est használ. Terepen mennék vele erdei utakon.
Másik kérdésem sjcam közül ajánlott valamelyik kamera, vagy felejtős? Mellpánton használnám. Van aki használja, vagy használta ezt a szériát?

[ Szerkesztve ]

(#51367) majnz


majnz
tag

Üdv! A szenzoros Busch and Müller lámpákkal van valakinek tapasztalata? Vettem egy Classic Senso Plus-t de, csak egyféleképpen világít, egy Shimano DH-3N31 táplálja.

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#51368) krisztian7


krisztian7
tag

Anyukámnak keresek 60-80 ezer Ft között trekking\cross bringát 162 centihez. Van valami jó szezonvégi leárazás valahol? Ctm storm-ot, decathlon hoprider 300-at nézegettem, de lehet, hogy használt lesz belőle.

(#51369) imyourfriend válasza syler123 (#51343) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ilyen zsebrakétát semmiképpen sem, bikefun pumpa bőven megteszi otthoni használatra. Ezen darab pl.: [link] Lehet venni mindenféle olcsóbb darabot, de ezen pumpa alá nem ajánlom, 1-2 ezer forintos darabok szerintem kölyköknek valók kb.. :)

(#51361) Runner_fxr: Errefelé sok Avid Elixirt használnak megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#51370) syler123 válasza imyourfriend (#51369) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor maradok ennél a műhelypumpánál. Megnézem holnap, hogy van-e a helyi bringaboltban, illetve mennyiért rendelnek. Valószínűleg akkor a Bikefun Air Force lesz a befutó, mondjuk kár hogy műanyag.

(#51371) imyourfriend válasza syler123 (#51370) üzenetére


imyourfriend
őstag

Olyasmi pumpát használok én is, Bikefun air one force vagy miféle a neve. Presta szelephez vettem átalakítót és ahogy megmutatták a boltban úgy használom, már jó 1 éve. Hetente 1 max 2 fújást kibír, épp ezért nem adtam ki 20 ezret a fém műhelypumpáért.

(#51372) Tomi_Sci válasza Solad (#51355) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én 9 barra fújom a Lidl pumpával az országútim, de eléggé a határon van, ha 70 kiló lennék nem menne bele 8 sem szerintem :N Szóval az egy dolog hogy én felfújom vele, de az AirforceOne-al mindenki fel tudja :D

(#51347) syler123: Viszonylag jó kompresszorokat lehet már kifogni használtan 50k körül, ha feltétlen ez a vágyad. Bár nem sok értelmét látom kerékpárgumi fújására. De akár csavarkompresszort is vehetsz, na az aztán tényleg felfújja, csak még egy számjeggyel több ;]

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#51373) parkr válasza Tomi_Sci (#51372) üzenetére


parkr
őstag

én 70 vagyok és össztudom hozni a 8-at viszonylag nagy erőlködés nélkül :D

(#51374) Runner_fxr válasza imyourfriend (#51369) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amíg működik addig okés, de ha gond van velük, akkor sokkal nagyobb szívás mint egy shimano. Én sokkal több meghibásodott avid fékkel találkoztam mint shimano fékkel. De a fékkar kialakítás is jobb.

(#51375) zoli03 válasza Vasinger! (#51362) üzenetére


zoli03
őstag

Nagyon sokan ajánlják az SLX-et, haveromnak is olyan van, arra már merem azt mondani, hogy közel tökéletes fék. Az SLX meg az XT között már nincs olyan sok különbség szerintem főleg, hogy egy csomó alkatrészük nagyon hasonló, vagy ugyanaz akár. Az más kérdés, hogy azt a krómozott műanyag fedeles XT-t biztos nem raknám fel a biciklimre, akkor se, ha jobb, mint az SLX.
Amúgy már egy BR-M395 is bőven használható kategória, pedig már nevetségesen olcsó.

(#51376) Byk01 válasza Hasaggymeg (#51333) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem a leírtak valóságtartalmával volt a gondom (igazából meg sem néztem annyira), hanem azzal, hogy a sört a szánk HELYETT a hajunkra kell önteni :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51377) szjoci válasza imyourfriend (#51369) üzenetére


szjoci
őstag

Egy szervizes ismerősöm is panaszkodik az újabb Avid fékekre. Ha fékprobléma van, akkor azok nagy része (80-90%-a) Avid szokott lenni (fellevegősödik akár álltó helyében is, tönkremennek a tömítések, beragad a dugattyú). Szerinte az sem lehet véletlen hogy a mostani fejlesztések már Sram márkajelzést (lásd guide, xx, xo, DB5) kapnak... :U

(#51375) zoli03: minden szavad igaz! :R

(#51378) Vasinger! válasza zoli03 (#51375) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm, hogy ezt leírtad, figyelembe veszem ezt döntésemnél! :R

(#51379) EnergyCoke


EnergyCoke
tag

Sziasztok! Mtbos vagyok de inkább országúton használom 80-100kmes átlag szakaszokra. Szeretném egy kicsit növelni az átlag sebességemet ezért lecseréltem a 42es hajtóművemet 48asra és gondolkodom új gumik beszerzésén is. Szerintetek van értelme az eddigi 26x1.5 gumikat lecserélni 26x1.0 gumikra? Könnyebben haladnék vagy nem érezhető különbség?

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#51380) hegyimorc válasza EnergyCoke (#51379) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A felnid nem túl széles olyan keskeny gumihoz?

Ha nem, és még keskenyebbre cseréled a gumit, vedd azt is figyelembe, hogy nem csak keskenyebb lesz, hanem az átmérő is csökken, így az áttételeid is változnak. (még jobban kell pörgetni )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#51381) Tomi_Sci válasza parkr (#51373) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Eeeejnye én már egyszer plankeltem is szerencsétlen pumpán de nem volt hajlandó beljebb menni :D Általában a 9.81m/s^2-et hívom segítségül, és beleugrálom azt az utolsó fél bart. Lehet különböző évjáratúak a pumpáink. Na de ezért nem cserélem le, országútit csak ritkán kell ezzel fújnom, montihoz meg tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#51382) Runner_fxr válasza szjoci (#51377) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezek sajnos valóban így vannak. Rengeteg problémás avid fékkel találkoztam már. Álló helyzetben is fellevegősödött, de úgy hogy teljesen befogott. Gyári légtelenítőszettel, gyári olajjal, lépésről lépésre elvégezve a sram által javasolt folyamatokat, de sokszor így sem lett igazán jó. Vagy túl puha volt, vagy annyira befogott a fék, hogy lehetetlen volt beállítani. Egy tektro-t, hayes-t, shimano-t meg pillanatok alatt le lehet légteleníteni és jó is lesz. Rendszeresen jöttek olyan új bringák, amin már a dobozból kivéve levegősek voltak az avid fékek.

(#51383) anorche1 válasza Tomi_Sci (#51381) üzenetére


anorche1
őstag

+1
6 bar fölött én is "ugrálok" rajta.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51384) Solad válasza anorche1 (#51383) üzenetére


Solad
őstag

Keressetek kisebb testátmérőjű pumpát

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51385) EnergyCoke válasza hegyimorc (#51380) üzenetére


EnergyCoke
tag

Szia! Köszönöm a választ! Szerintem nem legalábbis remélem Alexrims típusú felnik hátul 32 küllős deore xt aggyal elöl meg 24 küllős savage aggyal. Azt hittem elég venni hozzá 2db 1.0 belső gumit ,most elbizonytalanítottál :D Mit kell nézni a felnin hogy megtudjam jó lesz-e rá?

[ Szerkesztve ]

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#51386) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Jövőhét kedden megyek az eurobike kiállításra, majd teszek fel képeket. :)

(#51387) Tothgera30 válasza Vasinger! (#51362) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem azt mondták a szervizben, hogy érdemes legalább XT szintű féket venni, mert érezhető különbség van Deore-SLX-XT között minőségben és teljesítményben is. - Ezt gondold át újra, Deore M615-SLX-XT fékkar, szinte ugyan az, féknyereg utolsó kettőnél majdnem megegyezik. Tehát összeségében nem mondom hogy érdemes XT-t vásárolni (főleg nem itthon), mert a többletköltéget nem éri meg. Felső kategóriás Deore teljesen megfelelő (esetleg ha becsúszik egy "olcsósított" SLX), egyedül amire figyelni kell, hogy Ice-Tech-es tárcsát érdemes választani hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51388) Hasaggymeg válasza EnergyCoke (#51379) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hegyi bringán egyes abroncs?! Elég hülyén fog kinézni.Amolyan a krokodil zöldebb mint amennyire lapos dolog,hülyébben mint amennyivel nő az átlagsebességed. :K

(#51386) Runner_fxr...lukingfóruardtúit! :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51389) ivana válasza EnergyCoke (#51379) üzenetére


ivana
Ármester

Az egész gépet lenne érdemes lecserélni egy outira, ráadásul ez 26-os. Az 1.0 az olyan 25mm (colos jelölés hater vagyok...) az baromi vékony olyan van az országoutimon, ahhoz egy montifelni túl széles.

(#51390) DIEGO15 válasza Hasaggymeg (#51388) üzenetére


DIEGO15
őstag

hosszabb mint zöld :P

(#51391) Acef válasza EnergyCoke (#51385) üzenetére


Acef
addikt

Igen, gyorsulnál, de valóban szükséges a nagyobb áttétel, az minimum, hogy elöl 48-as a nagytányér (hátszélben és lejtőn még kevésnek is fogod érezni).

Melyik külsőt melyik felnire? [minden szélesség milliméterben]

Vedd le a külsőt, és mérd meg a felnid belső szélességét. Itt találsz infót a felrakható méretekről [link]

(#51392) hegyimorc válasza EnergyCoke (#51385) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Szerintem nem legalábbis remélem Alexrims típusú felnik hátul 32 küllős deore xt aggyal elöl meg 24 küllős savage aggyal."

A felni szélessége számít, nem a márkája, (pláne nem, az agy meg a küllők száma)

Kell rajta lenni valami ilyesmi feliratnak : ETRTO 622x18 , a vége érdekes

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#51393) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#51387) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért az XT érezhetően erősebb, de pont ezt mondom én is, hogy már a Deore is teljesen jó. Persze az új.
Nekem viszonylag durvább Allmountain felhasználás mellet is tökéletes volt a Deore 180-as tárcsával.

Hasaggymeg: Igyekszem minél több képet csinálni, utána feltöltöm dropboxra. Sajnos csak 2 napra megyünk, annyi idő alatt lehetetlen az egészet bejárni, picit más mint az itthoni kiállítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#51394) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#51393) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért legalább egy ilyent vigyél magaddal! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51395) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#51394) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

:D Mindenképpen!

(#51396) Because


Because
őstag

szerintetek a hajtóműből vagy a lánctányérból csiszoljak, hogy a külső legnagyobb tányért be tudjam rakni középre?

(#51397) Solad válasza Because (#51396) üzenetére


Solad
őstag

He? :F

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51398) ivana válasza Because (#51396) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem egyikből se, nagyon fura mit akarsz?

(#51399) szjoci válasza Because (#51396) üzenetére


szjoci
őstag

Hűha... Mi a terv? :F
Középre szerintem a nagytányért sehogy se tudod betenni, hacsak ki nem találsz hozzá valami távtartót ami bírja a strapát. Ha egytányérosítani szeretnéd akkor szvsz nem úszod meg a monoblokk+hajtómű cserét.

(#51400) Hasaggymeg válasza Because (#51396) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.