Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266001) fulton


fulton
addikt

Megjelent az new Giant Defy 2024. Ezek hülyék
A mezei defy 1.2 millaert mechanikus 105.
1.5 milla a 105 di2..
Ha ultegrasan kö az 2 felett.
A geo jobb lett ( én szememben). Az egész bicaj jó meg a grammok is.

(#266002) andrisbandi válasza Ringman (#265977) üzenetére


andrisbandi
őstag

Avatatlan szemmel is látszik, h kipróbálás és hozzáértés nélkül árulnak akár balesetveszélyes vázat Trifox-ék.

A szponzorált yt-er trifoxos garanciát sugall. Ami tervezési hibánál egyértelmű is lenne.
Megvan a kínai módszer a kibújásra ezalól. A kisbetűs részben.
Warranty policy
3. If any manufacturing defect occurs within 7 days of the date of receipt, TrifoxBike is obligated to replace the frames/wheelset(s) and also pay for the shipping cost. If any manufacturing defect occurs after 7 days, Trifoxbike.com is obligated to replace the frames/wheelset(s), and you would be responsible for the shipping cost.
Ez nekem azt jelenti, h gari nélkül adják...
Ezt nem szokták említeni a yt-erek.

Tehát visszaküldeni nem tudod a horror postaköltségek miatt.
Viszont ha szerencséd van, fizetik az átbarkácsolást. Lesz egy "ahogy sikerült a javítás" karbon váza az embernek.

Nagy lutri a kínai karbon váz Kínából.
A Trifox nem :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#266003) jjeahh válasza Ringman (#265977) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Már annyiszor lehúzták a trifoxot, hogy nem értem miért kisérletezik még vele bárki is. Inkább tesztelnék le már minél többen azokat a márkákat, amiknek jobb a hírük fórumokon és azokat, amelyikek elvileg nagy neveknek is bérgyártanak vázakat. Pl.: og-evkin, rinasclta, ican. A yoeleo, winspace már tudjuk, hogy jó, de ők felső kategóriában vannak jelen és nem gyártanak monti vázat. Ideje lenne a normálisabbnak tűnő megfizethetőbb váz gyártókat is tesztelgetni ahelyett, hogy milliomodik gagyi trifoxot meg elves-t húzzák le :U . Plusz több mtv váz tesztet is kérünk, mert a csapból is csak outi folyik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#266004) Napfénysüti válasza Ringman (#265977) üzenetére

Ez valami gagyibb féle kínai vázmárka?

Més que un club!

(#266005) zsamiatt válasza tisn (#265994) üzenetére


zsamiatt
őstag

FEnix 7 folyamatos pulzus méréssel is 2 hét.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#266006) Hasaggymeg válasza jjeahh (#266003) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gondolom a kínaiak is inkább a sokkal kisebb terhelésnek kitett országúti vázakkal nyomulnak, kevesebb a rizikó nekik még így, normális nyugati szintű minőség-ellenőrzés nélkül is...versenyző nem hülye, hogy tőlük vásároljon, az átlagmuglinak meg kitart a gyenge minőségű, esetlegesen akár hibás váz is is egy életet.🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#266007) dom1n0 válasza fulton (#266001) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Cubenal is hasonlo arakra szamits majd karbon vonalon nagysagrendileg szerintem…

(#266008) ZolkoW válasza jjeahh (#265893) üzenetére


ZolkoW
őstag

na jó, ezek közül a hátszél igaz :D
(és igen, biciklivel)

Arra már sokszor gondoltam, hogy volt ez a habosodó, apró galacsinokat képező gél, amit betiltottak, mert csökkentette a légellenállását a versenyzőknek, na szerintem ennek, meg a cápabőr (+golflabda, stb) analógiájára szerintem a friss borosta lehet a legideálisabb.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#266009) jjeahh válasza Hasaggymeg (#266006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hát szerintem rosszul gondolod, pl. az Icannak legalább kétszer annyi mtb váza van, mint outi, a minőségellenőrzésről vannak videóik, ahogy a Rinasclta-nak is, persze a marketing egy dolog és a valóságban kitudja mi megy a gyárban... viszont pont azért illene felhájpolt dzsunka márkák helett inkább ezeket tesztelni, mert ezek régebbi gyártók, nagyobb tapasztalattal és nagy márkáknak is bérgyártanak. Szerintem egy ilyen gyár nem engedheti meg magának a gagyi minőséget, mert ha híre megy, elvesztheti a megrendelőit :K .
"versenyző nem hülye, hogy tőlük vásároljon, az átlagmuglinak meg kitart a gyenge minőségű, esetlegesen akár hibás váz is is egy életet" - Winspace, Yoeleo vázakkal pedig sokan versenyeznek, Pedal Ed-es szponzorált haverom Carbonda vázzal járt olyan bikepacking versenyekre évekig, mint a Silk Road Mountain Race. A fenti két márkának tudtommal szponzorált csapata is van. Ha a külföldi fórumokat feltúrod, láthatod, hogy ezekkel a vázakkal elég sokan versenyeznek... sőt! Személyesen is láttam az idei tour of szeklerland-on is Yoeleo bringát. Csak ezeket a Trifox-Elves sz*rokat kéne elfelejteni... engem főleg az Ican és a Rinasclta érdekelne amúgy, ezek elvileg bérgyártók és tűrhető áron adnak jó minőséget, de jó lenne több teszt, mert ez nem elég: Ican. Nézd azt a középcsapágyházat, ennyire pontos munkát még egy tesztben sem láttam :Y

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#266010) ZolkoW válasza jjeahh (#265975) üzenetére


ZolkoW
őstag

menő, nem mondom, hogy nem láttam még szebbet, de érdekes cucc.

(Hasaggymeg, a YT-ot elraktam későbbre, de majd csekkolom)

és innen is egy szavazat erre a kesztyűre, bár taknyolásnál el bírtam szakítani az egyiket, azóta várom, hogy egy másik is kimúljon, és mehessek türkiz-piros, vagy türkiz-bordó párosban (kíméljetek meg, én is tudom, hogy most is megtehetném, nem kell hozzá hogy a másik is fél pár legyen). Mi is volt a kérdés? Biztos van jobb kesztyű, de nekem tök széles hőmérsékleti viszonyok közt működik, sikerült már deres ujjakkal bicóznom benne, az mondjuk már sem direkt nem volt, sem kellemes, de 10 fok alatt is működik, meg kánikulában is.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#266011) ZolkoW válasza ZolkoW (#266010) üzenetére


ZolkoW
őstag

a szerkesztés szerkesztéséhez már nem maradt idő. [link]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#266012) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Winspace, ICAN kerekekkel van esetleg itt tapasztalata valakinek?

(#266013) jjeahh válasza dom1n0 (#266012) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Youtubeon Cam Nicholls épp posztolt egy Ican kerékről, itt asszem csak Elitewheels-el van tapasztalat (Toobee-nak).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#266014) Ringman válasza Napfénysüti (#266004) üzenetére


Ringman
nagyúr

az.

#266003 jjeahh

nem tudom miért nincs több mtb-s teszt, outi v gravel van max.

(#266015) Hasaggymeg válasza jjeahh (#266009) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem meg nincs új a nap alatt ebben az esetben sem és bár már most sem olcsók, amint az értékesítési infrastruktúra, a szállítás, az esetleges garanciális ügyintézés, az eladás utáni támogatás és a minőség-ellenőrzés eléri a nyugati szintet hellyel-közzel az áruk is el fogja érni azt. Jó példa erre Dél Korea az (Lucky Gold Starból lett) LG, vagy Samsungjával, de Kína is a Huawei, vagy Xiaomi márkáival melyek amint minden tekintetben nyugati színvonalúra emelkedtek áraik is oda értek. :F

#266014Ringman...nem tudom miért nincs több mtb-s teszt...kevés az öngyilkosjelölt? :F ;]

#266013
jjeahh..
.ez a Crocodile Dundee akcentus! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#266016) Ringman válasza dom1n0 (#266012) üzenetére


Ringman
nagyúr

végül nem rendeltem meg az ican aero szettet, de érdemes velük alkudozni és tudják szállítani dt swiss aggyal is, ami megnyugtatóbb, mint az átnevezett (nem tudni milyen pontos típusszámú) novatec vagy saját fejlesztésű agy, főleg hogy a kínaiak hajlamosak szó nélkül változtatni a specifikáción, az elektromos ltwoo váltásnál is problémás ez, hogy már most "n" féle verzió van belőle.

---
bevállalósabbaknak itt van egy ~1200 grammos novatec agyas hookless szett a rudeascustomtól 750€-ért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#266017) Ringman válasza Hasaggymeg (#266015) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

--
szerintem az aussie accent nem vészes és nem anyanyelvűnek könnyen érthető.

(#266018) dom1n0 válasza jjeahh (#266013) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Elitewheels is erdekes, egy tesztben irtak hogy aerodinamikában veri az enve es hasonlo kerekeket. Kerdes ez tartossagra is igaz-e pl.

(#266019) jjeahh válasza Hasaggymeg (#266015) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ez sem mindíg igaz, több vázat is tudok mutatni, ami csak annyival drágább a kínainál, amennyi profitja van rajta a márkának, eladónak. Xiaomi, Redmi legtöbbször máig nyomottabb áron megy, mint a Samsung, vagy bármelyik nem kínai, de hasonlóan nagy név és nem csak mobil fronton van így, a porszívójukat is 3x olcsóbban vettem meg, mint amennyibe egy hasonló tudású Dyson kerül. Talán mondanom sem kell, a minőség nem csak jó, hanem elképesztően jó. Szerintem egy jobbféle kínai márka nem a minőségellenőrzés hiánya miatt olcsóbb, hanem azért, mert nem költenek marketingre, direct to consumer módon árulnak, nem viszonteladótól veszed meg és a vázak gyakran open mold terv alapján készülnek. A minőségellenőrzésre sokan rá vannak állva, de szerintem csak azért mert urban legend, szájról szájra terjed, pletyka. Dolgoztam a kínai Foxconnál és Nokiánál is, gyártottam Nokiát, Huaweit többek között és elmondhatom, hogy a minőség nagyrészt nem a minőségellenőrzésen múlik és az árcetli sem. A tapasztalat, a gyártás módszere, a hanyagság az, ami számít. Egy bérgyártó ha legyárt neked egy iphone-t és utána egy noname olcsó mobilt, utóbbin sem lesz rosszabb az összeszerelési minőség, hiába sokkal olcsóbb a végtermék. Épp ezért érdekelne pár teszt olyan kínai vázakról, akik egyben bérgyártók is, pl. Ican. Persze egy bérgyártónál azért általában a minőségellenőrzés is top szinten van, olyan nincs, hogy legyártanak a Canyonnak 10000 vázat normális minőség ellenőrzéssel, aztán utána amikor legyártanak 10000db saját márkás vázat, a minőségellenőr szabadságra megy... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#266020) flash- válasza Jester01 (#265999) üzenetére


flash-
veterán

hát nem semmi. igazából érdekesség képpen írtam (de ja ez még még durvább), hogy amatőr szint kb mit képvisel azért annyira nem is amatőr mert bár ott versenyeznek de elég profi némelyeknek a hozzáállása- felkészültsége. talán ő ennek az edzésének a kommentjébe még a légellánálási együtthatóját is írja, hát közülünk nem tudom hányan tudják :DD
az azért ráébresztett hogy végtére síkon is előny a vékonyság, túlsúlyos-izmosabb alkoathoz mindenképp kivéve ha nem sprinter akar lenni az ember de annak meg hobbista szinten gyakorlatilag 0 haszna szerintem.. de egy 100ast azért sokan akarnak minél gyorsabban menni, tehát gondolom hiába fogynék vékony alkatra és vesztenék valami izmot akkor is nyernék sebességet a légellenálás javulása miatt :U

egyébként baromira kijön a súly-erő dolog hobbista szinten is.
mentem haverral valamikor Tihanyi "meredeket" a visszahangoz a tihanyi hajóállomástól (ami már számomra hegyimenős emelkedő), hiába voltam joban edzésbe mint ő, ő pedig alig teker, itt a +25 kilóm nem számított semmit, már a legelején elment mellettem elég durván.

viszont a kevésbé meredek, rövidebb szakaszokon meg magamhoz képest néha tudok jobban teljesíteni mint várható.(ott én hagytam őtt ott szépen) pedig itt is felfele kell menni, mégis talán a síik beli sprintes szegmenseeimhez képest egy-két ilyenen kicsit jobban haladok. érdekes. számomra. (Tehát az ilyen 300-800méteres 4% os dombokon amikben azért a legmeredekbb rész is 10% alatt van)

lehet mégis csak sprinter tipusú bringás vagyok :DD hát sokra megyek vele :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#266021) dom1n0 válasza Ringman (#266016) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Igazából azt nem tudom még eldönteni, hogy vegyek a Vision TC40-et, ezzel menjek úgymond biztosra, kicsit gyengébb teljesítménnyel beérve, vagy próbáljak rá a kínaikra.
Teljesítményben a kínaik nagyon durvák, súlyban is, de van egy félelmem hogy ez a kevesebb anyagnak köszönhető.
(Az hogy azért van kevesebb anyag bennük mert spórolnak, vagy mert így tudnak megfelelő eredményt elérni még megfelelő merevséggel legyen a bónuszkérdés :D)

flash: Szerintem alapvetően azzal van a gond, hogy nem a teljesítmény alapján sorolják be amatőr/profiba az embereket sok esetben. Itt az említett 2 bicós simán profi szintet hoz, valószinűleg annyit is edzenek, csak nem bicóból élnek meg (gondolom én).
Részemről ez nem amatőr szint, hanem profi.

[ Szerkesztve ]

(#266022) Hasaggymeg válasza jjeahh (#266019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...minőségellenőr szabadságra megy...pontosan, és a fizetése megy a váz árának csökkentésébe, vagy ami még rosszabb de már soxor bebizonyosodott, kamu értékelések százainak készítésébe. Nem kell őket sem félteni, pont azt csinálják mint a nyugatiak a mértéktelen reklámozással és agresszív üzletpolitikájukkal, csak ők lopással, koppintással, ipari kémkedéssel és egyéb trükkökkel. Mivel aktuális téma, nézd csak meg pl. repülőiket, tankjaikat, egytől-egyig lopott cucc, hű mása nyugati eredetieknek. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#266023) Ringman válasza dom1n0 (#266021) üzenetére


Ringman
nagyúr

én nem vennék ~800€-ért egy 1650 grammos outi szettet, főleg nem 19 mm-es belső felniszélességgel, ezt a szettet lelépte már a technológia, optimalizáltabb karbon-technológia, szélesebb felni, 28-as v hátul 30-as külső kisebb keréknyomáson - főleg a magyar útminőségnél, hogy ne pattogjon - ami "korszerű", 21-23 mm-es belső szélességgel jönnek az új kerékszettek már.

(#266024) itouchfan válasza dom1n0 (#266021) üzenetére


itouchfan
senior tag

Amatőr sportoló mindenki, aki nem megélhetésként űzi a sportot. Profinak pedig, ezzel ellentétben az minősül, akinek a sport a megélhetése, munkája.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#266025) 6030D válasza jjeahh (#266019) üzenetére


6030D
Ármester

legyártanak a Canyonnak 10000 vázat normális minőség ellenőrzéssel, aztán utána amikor legyártanak 10000db saját márkás vázat, a minőségellenőr szabadságra megy
Nem, olyan van, hogy mit engedhet át és mit nem, illetve mit javíthat és mi kuka. Ez meghatározza a selejt mennyiségét és a termék árát. Korábbi munkahelyemen volt erre nem egy példa, ahol ugyanazon a soron gyártottak valamiből heti 5000 db-ot, a másikból havi 150 db-ot. És ezek biztonságtechnikai termékek voltak, ahol a nagy darabszámban gyártottból sem lehetett rossz egyik sem. Na gondold el ezt egy "filléres" termékkel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#266026) dom1n0 válasza Ringman (#266023) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Igen, én is így gondolom, ezért nem tudtam letenni a voksomat mellette, bármennyire megbízható márka. A Metron belőle meg 2000dodó ami pariba van a kínaiakkal. xD

itouchfan: Igen, csak arra gondolok, hogy pl. a (nemröhög) zwift igazságosabb ebben, mert teljesítmény alapján szétvannak szedve a versenyek.
Külföldön úgy tudom van Cat1, Cat2, stb valamiféle osztályzás versenyeknél.

(#266027) .LnB válasza dom1n0 (#266021) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én ezt a kérdést onnan közelíteném meg, hogy "Rá merem e bízni az életemet a kínai minőségre?". Mert itt már arról van szó, amikor 60km felett lejtmenetezel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#266028) flash- válasza dom1n0 (#266021) üzenetére


flash-
veterán

így van én is így gondolom , azt akartam valahogy megfogalmazni hogy nem profi ligában tekerők között is van egy két elég komoly teljesítmény, (1500 max wattokat is tudnak 45 évesen,stb..)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#266029) .LnB válasza flash- (#266028) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

1500 Wattot?! :F
Akkor én valamit nagyon nem jól tudok ezekről a wattokról.(?) :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#266030) Ringman válasza dom1n0 (#266026) üzenetére


Ringman
nagyúr

cube sajátmárkás szettjéhez képest bármi előrelépés, dt swiss er 1600 hozható 400€ körül, az elég biztos megoldás, vagy ha ennyit sem költenél rá, akkor p1800 250€+tpu belső (akár kínai is, pl rideit, vagy toobee topiktárs által kínált barbieri), ha nem akarsz belső nélküli rendszert.

(#266031) flash- válasza .LnB (#266029) üzenetére


flash-
veterán

a kom-os szegmensen a max-nál láttam ilyet már igen

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#266032) jjeahh válasza 6030D (#266025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, ilyen van, de szerintem nem számít annyira. Ez a minőségellenőr dolog is eléggé urban legend, mármint a legtöbb gyártósoron a minőségellenőr dolga kb nulla, néha végigsétál a soron és úgy tesz, mintha ellenőrizne valamit :DDD . Persze termékfüggő, de legtöbbször szerintem a minőséget a gyártósoron lévő munkások ellenőrzik, többször szemrevételezik, körbeforgatják és ha valamilyen hibája van, megy a hibás termékek közé. Ez benne van a gyártási folyamatban, rutinszerűen csinálják, mindegy mit gyártanak, nem hagyják ki. Elektronikai cuccokat, pl. mobilokat pluszban általában számítógépen tesztelik is. Szal szerintem a minőség leginkább azon múlik, hogy ki gyártja a cuccost, ezért van az, hogy pl. a mai mobilok nagyrésze már márkafüggetlenül mind jó minőségű, hisz a nagyrészüket a Foxconn gyártja le.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#266033) dom1n0 válasza Ringman (#266030) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Igazából max. 1000eur a plafon amit tartani szeretnék, ezzel a kerékszettel hosszútávon tervezek :)
Zipp 303S még ami tetszik, de ott meg kötelező a tubelessítés asszem ha jól értelmeztem...

[ Szerkesztve ]

(#266034) Ringman válasza dom1n0 (#266033) üzenetére


Ringman
nagyúr

az hookless ráadásul, elvetettem. + az agyak minősége is kérdéses, voltak negatív beszámolók róla.

(#266035) flash- válasza .LnB (#266029) üzenetére


flash-
veterán

most sok időm nincs keresani, ez "csak" 1433..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#266036) truefx


truefx
aktív tag

Pedig a Trifoxot itthon is forgalmazzák (Dani's Bike). Van egy ismerősöm is, aki Instára rakosgatta fel egy időben a fotókat a ride-jairól, mint Dani's Bike nagykövet/influencer/etc., sose hallottam, hogy gondja akadt volna a vázzal.

(#266037) .LnB válasza dom1n0 (#266033) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elég durva, hogy szinte nincs is 1000€ körül, sok szett. Ahogy látom, te is ilyen magas felnit szeretnél 40mm+. De ilyen szinte nincs is ennyiért.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#266038) andrisbandi válasza jjeahh (#266032) üzenetére


andrisbandi
őstag

Tényként említed a minőséget, és a minőség ellenőrzést kínai cuccokra.
Holott egyik sem a mi felfogásunk szerint létező dolog.

Kínában a minőség nem jár, nincs is olyan.
Az egy külön termék, külön lehet pluszban megvenni.
Filléres Ebay-es, Ali-s hulladékok nem bírnak ilyesmivel. Belpiacos csoda szutykok.

Árulnak jó minőséget egészen más áron.
Válogatott, ellenőrzött minőség drágábban.

-

Amit mesélsz, h dolgoztál kínai cégeknél, azok ha szeretnének sem tudnának sz4rt gyártani, vagy adni. EU-ban a mi szabályainkhoz alkalmazkodnak.

EU-ból pl nyugodtan lehet kínai dolgot venni (nem EU raktáras kínai boltról beszélek).
Látszik is az árakon, (kínai árnál) drágábban, de jó minőségben, garisan csábítanak.
Itt ki van csengetve a minőségért a felár.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#266039) dom1n0 válasza Ringman (#266030) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Köszi, lehet a fokozatosság elvét követve egy ER1600 lesz, és a későbbiekben akkor inkább fölémegyek az 1000 eurnak carbonnál.
Sajnos ez az 1000 eur alatt legyen, és nem kínai, de modern nehéz ügy, ahogy szokták mondani a 3-ból csak 2-őt lehet választani :D

Lnb: Igen 40mm-45mm környékét szeretnék carbon nem kínai 1000eur, de eddig a Vision volt amit találtam, viszont ahogy Ringman is írja nehéz és kicsit régebbi konstrukció sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#266040) .LnB válasza dom1n0 (#266039) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Miért ER? miért nem PR? Mi a különbség?

(Nekem PR 1600-ak vannak egyébként.)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#266041) dom1n0 válasza .LnB (#266040) üzenetére


dom1n0
aktív tag

ER szélesebb ha jól értelmeztem a leírást :) 28-as gumikon van az új bringa, ott már állítólag érezhetően jobb a szélesebb felni.
Beválltak neked?

Más: Nem tudom eldönteni Országútival menjek ma egy lazát gurulni vagy Montival :D De szerintem ma Monti lesz, akkor nem kell kocsiba ülni, stb, csak kitekerek az utca végére az erdőbe :)

[ Szerkesztve ]

(#266042) Ringman válasza .LnB (#266040) üzenetére


Ringman
nagyúr

szélesebb és az már: ASTM classification: 2 (for use on and off the road and for drops of up to 15 cm)
a pr1600 meg astm1-es azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#266043) Ringman válasza dom1n0 (#266039) üzenetére


Ringman
nagyúr

ROSE RC [link]
newmen agyak, 999eur
kontra: ez is 19 mm-es belméretű

[ Szerkesztve ]

(#266044) .LnB válasza dom1n0 (#266041) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja értem. Nekem 25mm-es gumik vannak rajta.
Én nagyon szeretem őket, főleg a hangjukat, ahogy "suhognak" nagy sebességnél.
De nekem nagy tapasztalatom azért nincs, szóval nem tudok mélyebb elemzéssel szolgálni. Meg elég régi felniket cseréltem le. Azoknál érezhetően gyorsabbak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#266045) flash- válasza Ringman (#266023) üzenetére


flash-
veterán

na itt én kicsit félnék, egy 2016-os alu patkófékes outi vázban nem tudom a 28c conti egy korszerűbb 21-23mm belső szélességű felnin milyen széles lenne, szerintem jó ha van hely, minél több a biztonság miatt, inkább "rázkódok( de igazából nem nekem ez pont jó még a rossz utakra is (ha valamivel 7 bar alatt megyek a 100 kilómmal)
de amúgy pr1600-al szemezgetek én is annak jól tudom 18 a belső szélessége? általában jól tudom hogy dicsérik?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#266046) tisn


tisn
addikt

mivel a cubera raktak csomagarto elokeszitest is, vennek ra ket oldalt logos taskat.
asszonynak decas van, az tetszik, de van e esetleg jobb ar/teljesitmeny aranyu cucc

koszike

(#266047) jjeahh válasza andrisbandi (#266038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez tényleg márkafüggő, van belpiacos minőségi termék is azért bőven, ráadásul pl. az Ican mint említettem nagy márkák bérgyártója is. Pont ezért érdekelnének tesztek róluk. Néhány komolyabb márkánál amúgy felsorolják azt is, milyen EU, német, nemzetközi szabványoknak felel meg a váz, esetleg ha uci approved, azt is. Nem említem tényként, hogy az Ican jó minőség, hanem úgy gondolom, hogy sokkal nagyobb esély van rá, mint a Trifoxnál és több teszt kéne róla.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#266048) Wombath


Wombath
HÁZIGAZDA

Na ha már úgyis elkezdtük a téli ruházkodás összeállítását, az én kedvenc nadrágom ez a decás cucc : link. Ezzel a vékonyabb testvérével együtt nekem a teljes "offseason-t" lefedik, pedig rohadtul fázós vagyok. Annyi, hogy én vettem sportos nadrágtartót is, az segít, hogy ne kelljen őket igazgatni :)
De most jjeahh kolléga listájából elindulva elkezdtem nézegetni alis lehetőségeket is. Kesztyűnek azért még szétnézek a decában a nem kifejezetten kerékpáros részlegen is, például túrakesztyűk meg a Solognac vadászcuccok között talán van átmeneti (például ez és ez. A Leatt Windblock 2.0-t megtapiztam, marha vékony, de tetszik - csak nincs már a méretemben.

(#266049) sepyi válasza jjeahh (#266032) üzenetére


sepyi
aktív tag

Na ebből a hsz-ból az derült ki a számomra, hogy életedben nem jártál még olyan gyárban vagy üzemben, ahol komolyan veszik a minőségellenőrzést.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#266050) jjeahh válasza sepyi (#266049) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha neked a foxconn nem komoly, oké :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.