Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) Solad válasza ivana (#52798) üzenetére


Solad
őstag

Közel jártál, 52-13 :). Nem tudom hogy pontosan hogy történt a dolog, enyhe emelkedő utáni gyorsítás volt, egyszer csak eltűnt az ellenállás én meg már a gravitációval küzdöttem. Amúgy a patentszem engedte el magát.
A fél stoplimat az aszfalton hagytam :(((

(#52799) rétisün: hívtam az anyu safety cart :D Hálistennek ez már a kör végén, 10 kilométerre történt itthonról.

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52802) Runner_fxr válasza TayRol (#52800) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát a beszámítás csak nagyon kivételes esetben érdekel, inkább a kp játszik a Revox-nál. :) 185 centiig még jó lehet az M-es, de ha jól emlékszem, Te annál is magasabb vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#52803) TayRol válasza Runner_fxr (#52802) üzenetére


TayRol
veterán

Mondjuk, hogy kivételes eset lenne.:D
Egyébként igen, picit magasabb annál is.

(#52804) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#52796) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szép canga, de a mostanit jóformán még ki se próbáltad. Ha nekem megjön minden alkatrész a Meridához, akkor lehet én is meghirdetem, de nem eladási szándékkal, csak hogy felmérjem a piacot.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52805) fpeter07


fpeter07
veterán

Tudja valaki ez a kerékpár mennyibe kerülhet? [link]

(#52806) TayRol válasza fpeter07 (#52805) üzenetére


TayRol
veterán

1M körül. Ilyesmi, nem?

[ Szerkesztve ]

(#52807) fpeter07 válasza TayRol (#52806) üzenetére


fpeter07
veterán

És azt tartják a legjobb ár/érték arányúnak bikkmakknál? :Y

szerk: Bár mondjuk ha a modellt nézzük, tuti az a legjobb ár/érték arányú, mert ez a "belépő". :D

[ Szerkesztve ]

(#52808) atok666


atok666
őstag

Eleg fura joszag az outi egy kenyelmes trekking utan :D

Atok

(#52809) TayRol válasza atok666 (#52808) üzenetére


TayRol
veterán

no, megvan a biánki? grat! :)

(#52810) hegyimorc válasza fpeter07 (#52805) üzenetére


hegyimorc
senior tag

egymillió Ft körül

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52811) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Unalmamban nézegettem itt a 2016-os Merida felhozatalt, nem tudom hogy vagytok ezzel, de a Big Nine 800, és 900, igen sivár színvilággal rendelkezik. Előbbinél fejlődés nem történt az idei géphez képest, legalábbis az új Fox villán kívül, semmi. Persze utóbbinál az XT HD, Shadow+, illetve a már említett új matricás Fox Float, de mégis, biztos feldobják 450-500-550k-s indulóárral, ami (szerintem) kissé túlzás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52812) ivana válasza atok666 (#52808) üzenetére


ivana
Ármester

Fordítva még furább ;)

(#52813) atok666 válasza TayRol (#52809) üzenetére


atok666
őstag

Ja, meglett vegul. Szokni kell :)

Atok

(#52814) imyourfriend válasza rétisün (#52799) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem egyszer szakadt, még 9-es rendszeren. Annyit vettem észre hogy könnyű lett hajtani, lenézek a földre és csúszik a lánc.. :)

(#52815) ivana válasza imyourfriend (#52814) üzenetére


ivana
Ármester

Ez kontránál lenne durva, ott még a hátsó féknek is annyi :)

(#52816) imyourfriend válasza ivana (#52815) üzenetére


imyourfriend
őstag

örökhajtásos kerékpárnál konkrétan ez valós veszély, bár utóbbi időben a fék nélküli "járműveket" nem nézem kerékpárnak. ;]

(#52817) vendingo válasza Tothgera30 (#52811) üzenetére


vendingo
veterán

A 2016 CUBE színek nagyon ütősek, az már más tészta, hogy pár bringát elkeféltek a felszereltséggel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#52818) fpeter07 válasza TayRol (#52806) üzenetére


fpeter07
veterán

Sztem ez ugyanaz a modell, csak rondább színben.
Ha a közeljövőben fejlesztenék, jobban járnék egy 26-os fully váz vételével szerintem. (Már ha lesz még kb. másfél-két év múlva) Bár ha kikopik a villa, nem is lenne muszáj 26-nál maradni. No mindegy, ahogy érzem addig is lesz mire költeni. Pl. holnap egy új kerékcsapágyra. :D Meg kellene lámpa is, bár lehet ellopom a tesómét.

(#52819) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#52804) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kipróbáltam azért. Nekem ennyi elég volt, hogy leszűrjem a lényeget. Egy 50km-es terepezés alatt a lényeg kiderült. Kiváló bringa, sőt, de a 27,5"-ös 140-es rugóúttal az én bringázási stílusomhoz jobban passzol mint a 29"-es 120mm-el. Még megyek vele egy két túrát biztos, de egyenlőre másik bringát használok.
Persze ha nem viszik el értelmes áron, az sem katasztrófa ha megmarad, azért nem rossz gép. :)

Ha nincs eladási szándékod akkor minek hirdeted meg? Én sem adom el mindenáron, de ha értelmes pénzt kapok érte menjen.

fpeter07: Túl sok pénzt szerintem ne áldozz 26"-os bringába.

[ Szerkesztve ]

(#52820) Tothgera30 válasza vendingo (#52817) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nálunk csak az LTD-t és a Reaction-t néztem, bár ott is nagyon behozták az új XT-t, több modellen is látok, de előbbinél a gyorszár elől-hátul már nevetséges, tekintve hogy 400k körüli áron adják, utóbbi rendben is lenne, csak ott ugye aki annyit kiad érte, komolyabb setup-ot vár el, személy szerint olyan áron Róka, fullXT, 2x10, QR15/12, és max. 1800g-os wheelset nekem alap lenne, ezt a 11-es sort nagyon erőltetik, persze jóval drágább hozzá minden, és a lánc is vékonyabb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52821) Toomy válasza rétisün (#52799) üzenetére


Toomy
senior tag

Nekem sem, pedig én aztán az emelkedőkön kiállva szoktam gyilkolni rendesen a 53-as tányéron.

(#52822) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#52819) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mondjuk neked a 27.5-ös Berga is nagyon bejött még 13'-ban, azután vettél is egyet. Bár én inkább földúton, erdei ösvényeken megyek, nekem egy merev géppel könnyebb. Persze második cangának, ha lenne 27.5-es SLX-XT szettes átütős gép 250-300k között a méretemben, akkor szívesen megvásárolnám, de sajnos nem találok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52823) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hi all,

Segitsegre lenne szuksegem. Biztosan fuzott mar valaki innen kereket. A kullok megfelelo hosszanak a kiszamitasaban kernek segitseget. Nem talalom a szukseges adatokat, foleg a felninel.
32 lyukas, 3 keresztes fuzessel csinalnam.
A felni: DT Swiss XR 400D 32h (26")
Az agy:
-elso: Novatec D811SB
Kónusztávolság (OLD): 100 mm
Peremszélesség (bal): 27mm
Agy lyukkörátmérője (bal): 58mm
Peremszélesség (jobb): 12mm
Agy lyukkörátmérője (jobb): 45mm

-hatso: Novatec 812SB-AA
Kónusztávolság (OLD): 135 mm
Peremszélesség (bal): 32 mm
Agy lyukkörátmérője (bal): 58 mm
Peremszélesség (jobb): 46 mm
Agy lyukkörátmérője (jobb): 54 mm

Ugye az agy az asszimetrikus, oda ket kullohossz is kell. Igazabol a felnihez nem talalom a szukseges infot. Az megvan, hogy az ERD az 544, de mennyi a falvastagsaga? 3?

Elore: Bal: 266.3mm, Jobb: 269.9mm
Hatulra: Bal: 267.7mm, Jobb: 266.7mm

Valaki utanam tudna szamolni? Mert felninel a falvastagsagot itt 3-nak vettem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#52824) vendingo válasza Tothgera30 (#52820) üzenetére


vendingo
veterán

LTD Pro-t néztem, full XT lett, cserébe kapott recon telót. Inkább maradt volna SLX de Reba telóval. Több értelmét látnám. A színek viszont nagyon ütősre sikeredtek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#52825) MPowerPH válasza MPowerPH (#52823) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg kaptam egy olyan eredmenyt is, hogy:

Elore: Bal: 263.3mm, Jobb: 266.9mm
Hatulra: Bal: 264.7mm, Jobb: 263.7mm

Don't Tread On Me

(#52826) Kukcaman válasza ivana (#52789) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi szépen! Akkor ezek közül mazsolázgatok majd

(#52827) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#52820) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most konkrétumok nélkül,de tényleg én is láttam fura felszereltségi kombinációkat a Cube-nál.Hiányzik a folytonosság és míg pl. a tavalyi Pro-t xt agyakkal szerelték a 2016-os Pro sl is csak Deoreval van szerelve. Rafkóznak ők is a gazdaságosság mezsgyéjén.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52828) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52827) üzenetére

Nekem sok Cube outinál a homlokcső magassága nem tetszik. Múlt héten boltban pont nézegettem őket és olyan csúnyák voltak. Értem hogy granfindós de ez már tényleg durva. Az outizás sose a kényelemről szólt.

Més que un club!

(#52829) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#52828) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hamar megnézem mert az outikat nem annyira figyelem. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52830) rétisün válasza Napfénysüti (#52828) üzenetére


rétisün
veterán

"Az outizás sose a kényelemről szólt."

erre majd térjünk vissza 10-15 év múlva, ugyanúgy érzed-e magad a bicajodon, mint most....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52831) Napfénysüti válasza rétisün (#52830) üzenetére

Magas a fájdalomküszöböm kötve hiszem hogy jobban fog zavarni. Jó ideje úgy tekerek hogy ki van dörzsölődve a combom belső oldala ami nagyon tud fájni mégis megyek.

Més que un club!

(#52832) Bicskás válasza Napfénysüti (#52831) üzenetére


Bicskás
tag

Arra a Neogranormon remek gyógyír.

(#52833) pikszel válasza Bicskás (#52832) üzenetére


pikszel
őstag

Vagy egy másik nyereg. ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#52834) rétisün válasza Napfénysüti (#52831) üzenetére


rétisün
veterán

nem egészen erre gondoltam, hanem hogy mennyire lesz majd jó a 'verseny' geometria, mennyire tudsz majd ugyanúgy 'feküdni' a bringán, mint most.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52835) Because válasza rétisün (#52834) üzenetére


Because
őstag

50 évesen már tessék annak örülni hogy ha még feláll ;]

[ Szerkesztve ]

(#52836) rétisün válasza Because (#52835) üzenetére


rétisün
veterán

azér' 50 még nem vagyok.... :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52837) Normi™


Normi™
őstag

Kisebb karcolásokra tudtok valami jó módszert?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52838) Solad válasza Normi™ (#52837) üzenetére


Solad
őstag

Rajtad vagy a bicajon? Amugy egyszeru: ne torodj veluk ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52839) deliveryman


deliveryman
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy biciklivásárláshoz. Sokat nem tudok a bicajról, a tulaj 4 képet osztott meg, és az árát: 25.000. Meg még annyit, hogy 185cm magas és neki épp jó volt még, én 182 cm vagyok.

Mit gondoltok ennyi pénzért megéri? Városba kellene nem olyan nagy furikázásokra.

Azt látom, hogy a hátsó kerékre kell költeni. Az mennyibe jön ki?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#52840) Normi™ válasza Solad (#52838) üzenetére


Normi™
őstag

Nem tudok nem törődni velük...természetesen a bringán.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52841) Because válasza Normi™ (#52840) üzenetére


Because
őstag

engem is szokott zavarni (nem kicsit) , de ha használod gyűjti túl kell tenni ezen magad valahogy... pl. montit minden hónapban lehetne újrafestetni és felszerelést cserélni

(#52842) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#52822) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nincs bajom a 29"-el, sőt merevben, vagy mondjuk 120mm rugóútig össztelósban is legjobb választásnak tartom. Csak nekem azért csapatósabb stílushoz, szimpatikusabb a 27,5". Bár a 29"-el is lehet jókat csapatni. Ez abszolút egyéni dolog, amúgy mindkét méret jó a maga nemében.
Merev vázzal én már sajnos nem tartom annyira élvezetesnek ezt a sportot, olyanokat oda tud verni a térdemnek ami már nagyon nem hiányzik. Az össztelós meg ég és föld kényelemben.

Most néztem épp Bergamont-ból az akciós árlistát, de itt is kifogytak 2015-ös modellekből az olcsóbb kategóriák. Merev 27,5"-ben esetleg ez lenne 1700 körül: [link]

Valakinek esetleg vasárnap nincs kedve eljönni montizni egyet a Budai hegyekben? :)

(#52843) Normi™ válasza Because (#52841) üzenetére


Normi™
őstag

Persze ez jogos,csak megkérdeztem hátha van valami megoldás,régebben mintha lett volna valami filctoll szerű.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52844) Solad válasza Normi™ (#52843) üzenetére


Solad
őstag

Az ilyen teleshop kategoria, elkepzelhetetlennek tartom hogy hasznalhato legyen.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52845) Normi™ válasza Solad (#52844) üzenetére


Normi™
őstag

Mitől annyira elképzelhetetlen neked?Létező dolog stift,toll autóhoz is minden színben.Köze nincs a teleshophoz.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52846) ivana válasza deliveryman (#52839) üzenetére


ivana
Ármester

Ha 622-es kerekei vannak akkor szerintem ennyiért jó cucc, ha 630-as akkor felejtős, ha szingós akkor is, de ez szerintem nem az. Gumik kuka pozitívak, max. hazáig. Fékok olcsó fajták, egy új pofa rájuk fér (600Ft, a mostani kuka). A felnik lehetnek még gázosak, de azok elmennek.

Ilyen bilincses kulacstartót szeretnék mint ami ezen van, hol lehet ilyet kapni?

(#52847) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Vettem ma egy ilyen táskát.
Endurozáshoz van kifejlesztve, gerinc protektor is van benne ami kivehető, 1,5 literes minőségi ivózsák. Nem túl nagy a tároló rekesze, de a legszükségesebb dolgoknak épp elég. Ennyi pénzért szerintem ajándék! 45k volt a rendes ára.

(#52848) Hasaggymeg válasza Normi™ (#52845) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is gányolásnak érzem ezeket a "messziről úgy sem látszik" javításokat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52849) fpeter07 válasza rétisün (#52834) üzenetére


fpeter07
veterán

En most se tudnek outin hosszu tavon megmaradni. Annal mar csak az idofutamgepek kenyelmetlenebbek.

(#52850) Tothgera30 válasza vendingo (#52824) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát... MT2-es féket kapott, ami visszalépés, Deore agyakat, bár az SL-nél is spóroltak. Valahogy nem jött össze nekik, mint a korábbi években, persze majd az árazásból kiderül.

#52842 Runner_fxr: Hasonlóan vélekedek én is.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.