Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) fpeter07 válasza hoffman_ (#22980) üzenetére


fpeter07
veterán

Bírom, hogy sok gumiboltban is ki van írva, hogy kerékfűzés, cenTÍrozás stb...

(#23002) hoffman_ válasza fpeter07 (#23001) üzenetére


hoffman_
nagyúr

még szerencse, hogy az elmúlt években nem nyitottam gumiszervizt :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23003) Solad válasza fpeter07 (#23001) üzenetére


Solad
őstag

Ugyanúgy ahogy az is ki van írva hogy szervíz :W

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#23004) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

A héten nagyjából összeállt a kétkerekűm, csináltam róla pár fotót, s gondoltam megosztom veletek. :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#23005) #48525824


#48525824
törölt tag

Na tessek, fixi [link]

Ma megint kaptam levelet az orfk-tol, pinter villajat az en befizeteseimbol epitik meg.

(#23006) hoffman_ válasza #48525824 (#23005) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ilyet egyszer én is raktam össze a singlespeedemből, nem egy használható valami :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23007) Dirtyz


Dirtyz
őstag

22692 erre valaki valamit esetleg?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#23008) feka007


feka007
nagyúr

[link]

Ilyenkor örülök, hogy Brazíliából már nem lesz világhatalom

(#23009) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Valahogy úgy jött ki a lépés, hogy másfél hónapja nem ültem országútin (cross-szal mászkáltam)...baromira el lehet szokni:
1. görnyedt testtartás furcsa volt :)
2. 2-3 km/h-val gyorsabb voltam, mint előtte
3. alig bírtam megállni a patkó fékkel a tárcsa után
4. egy kátyú úgy ütötte ki a kezemből a kormányt, mint annak a rendje...majdnem hatalmasat taknyoltam.

Nagy konklúzió nincs, csak nem gondoltam volna, hogy ennyire meg lehet szokni egy fajta biciklit/stílust.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23010) fpeter07 válasza #48525824 (#23005) üzenetére


fpeter07
veterán

Miért eltörött neki? ;]

Az ilyen labdákkal csak óvatosan. Főleg ping-pong világkupa döntő nézése után forog az ember agya ilyen dolgokon.

(#23011) borix válasza feka007 (#23008) üzenetére


borix
őstag

Szerinted mi nem ilyen irányba tartunk?A kissebségi emberkék most is ha lebuknak bringalopáson vagy máson röhögve mennek ki és be a rendőrségre nem érdekli őket nincs komoly szankció érte.

(#23012) Tüzi válasza feka007 (#23008) üzenetére

pedig előrébb járnak mint mi

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23013) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Használ valaki GPS loggert (pl. i-gotU)? Kicsit macerás lett az endo a telefonomon, össze-vissza mér, megáll, kikapcsol magától.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23014) madmike válasza pengemetal (#23013) üzenetére


madmike
őstag

Én Strava-t használok. Ideális bringázáshoz és futáshoz is. A kedvenc funkcióm belőle, hogy ha megteszem bizonyos útvonalat, akkor az idődet összemérheted azokéval akik már szintén jártak arra. Ez engem pl tökre motivál amikor tekerek fel a hegyekre.
Ja és nem utolsó szempont hogy kezeli a Zephyr pulzusmérő övem.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#23015) Tüzi válasza evo87 (#23004) üzenetére

Ilyen vázat nem láttam még :)
Szép bicaj, vigyázz rá!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23016) pengemetal válasza madmike (#23014) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi, endo-t nem váltanám le, rengeteg bejegyzésem van már. Nincs kedvem egyesével feltölteni. (most éppen nem szinkronizál ez a mocsok... :O )
Úgy gondoltam, hogy egy cél hardverrel rögzítek és azt importálom endoba, mondjuk hetente.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23017) Tomi_Sci válasza pengemetal (#23013) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ez engem is érdekelne. Régebben gondolkoztam is rajta, főleg akku idő miatt.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#23018) evo87 válasza Tüzi (#23015) üzenetére


evo87
őstag

Köszi. :)

Régebbi Peugeot váz. A fényezés ráadásul metálos hatású és mély, egész szép. Az egyetlen baja a colos villát fogadó fejcső, ami miatt villák terén korlátozott a fejlesztési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#23019) imyourfriend válasza Tüzi (#23015) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezen a gépen látni hogy foglalkoztak vele, ezért tetszik nekem. :)

(#23020) feka007 válasza Tüzi (#23012) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát igen, ott mások a rendőri szokások is, nálunk ilyet nem látni, mert nincs is rá szükség (egyelőre, remélhetőleg nem is lesz..).

(#23021) Tüzi válasza feka007 (#23020) üzenetére

Magyarországon élsz amúgy?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23022) gergo5991


gergo5991
őstag

cube ltd 29 2013

szerintetek 600eu-t / 180k-ft-t megér ez a bicikli?

[ Szerkesztve ]

(#23023) Tothgera30 válasza feka007 (#23008) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bringazárammal vertem volna a kis tolvajt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23024) mrst3ph3n válasza pengemetal (#23013) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Én használok. A gt-120-ast. Erről szoktam feltölteni endomondora és stravara az útvonalakat. (Persze előbb a saját progijával gpx-et csinálok belőle)

(#23025) pengemetal válasza mrst3ph3n (#23024) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi! Mennyi idő alatt talál jelet? Mennyire pontos? Mennyi időnként vesz mintát? Pont ezt a típust nézegettem, esetleg jó áron (apróból) a gt-800-st.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23026) mrst3ph3n válasza mrst3ph3n (#23024) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Ja nem, a gt200e van meg.

(#23027) mrst3ph3n válasza pengemetal (#23025) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Indulás előtt ki szoktam rakni az ablakba, amíg felöltözök. Pár perc alatt általában megtalálja, főleg, ha a legutolsó ismert helyen kapcsolom be.
Pontosság: Szerintem átlagos, az össz emelkedést és lejtést azt rosszul méri (sokkal többet mutat), ezért szeretem a stravat, mert az korrigálja nagyjából...
A mintavételezést lehet állítani a progijával, nekem a 2 másodperces jött be.

(#23028) Coyot válasza Coyot (#20937) üzenetére


Coyot
őstag

Üdv újra Urak!

Elkészült egy hete a kerékpár hátsó sor+lánc, fékpofák, bóvdenek cserélve lettek. Sram x5 fogassor került fel+sram 971 lánc.

Megtettem az első ~100km-t, ebben volt terep is. Sajnos az tisztán látszik hogy ezek a felnik nem bírnak el engem keményebb terepen (120kg+) :)
Ebből adódik a kérdés hogy érdemes-e cserélnem felniket (meg gondolom akkor küllőket is), mi az ajánlott? gondolom valami duplafalú megoldás a tuti, amit találtam felnik a legtöbb már nem működik sajnos v-fékkel a tácsához meg agyat is kellene cserélnem nem beszélve a tárcsák áráról, ugyhogy egyenlőre a tárcsafékesítést meghagynám későbbre.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#23029) venember83


venember83
nagyúr

Jövő héten Test the best nap Kolozsváron. Az lenne a kérdésem, hogy ezen a napon egy tesztelő csak egy bringát próbálhat ki? Illetve kb. milyen hosszú a tesztkör, időben?

(#23030) venember83 válasza Coyot (#23028) üzenetére


venember83
nagyúr

Fájdalmas dolog, de egyetlen valamire való opció a tárcsásítás hosszabb távon. Kerekek ügyében meg javasolnám, hogy ne fűzess, hanem apróban keress újat vagy alig használt komplett kereket. Ha lehet válogatni az ajánlatok közül, akkor olyat vegyél, aminek a felnije V-fékkel használható, az agyra viszont felszerelhető a tárcsa. Így akkor később könnyebb (értsd: olcsóbb) lesz az átállás.

(#23031) reelc


reelc
veterán

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek.
Kerékpár vásárlás előtt állok.
Jelenleg a Schwinn Csepel Cruiser Neo-t néztem ki. Egy munkatársnak az elődje, a Classic van, ő elégedett vele. Tetszik a járgány, de tudom, nem szabad a külsőségekre alapozni. :)
A lényeg az, hogy több, mint 20 éve nincs biciklim, most vennék egyet. Igazából fogalmam sincs a témáról, sokat változott a paletta (1.hsz-t elolvastam), nem tudom milyen váltósat lenne érdemes venni, és hány sebességest? Gyerekkoromban valamilyen egysebességes járgányom volt. Azóta fejlődött a technika. :)

kb.80e a keret, abból szeretném kihozni a legjobbat. Boltból kell vennem, mert számla kell róla, és csak személyesen (nem pesti vagyok). Elsősorban újban gondolkodom, de tudom, hogy boltok foglalkoznak használt kerékpárokkal is.

Egy megbízható kerékpár kell, városban használnám. Legalábbis most úgy gondolom, nem fogok túrázgatni. Viszont mindennap használnám városon belül. Nem nagyon szeretnék kínlódni vele, a karbantartásba meg menetközben belejövök.
Ha esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a fajtával (vagy az elődjével, Cruiser Classic) szivesen venném, ill. javasolhattok más márkát/tipust is.
Előre is köszönöm.

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

(#23032) Maximum1 válasza reelc (#23031) üzenetére


Maximum1
őstag

Szia!

Tegnap voltam ebben a boltban, ez Pesten van, de lehet hozzád közelebb is megkaphatod.
Most akciós: 80ezer a 3sebeséges agyváltóval, a linkelt boltban.
28" kerekek, könnyebb, jobb városban, szerintem.
Amit linkeltél az 26"-os, és még vastag is, másról nem szólna csak a tekerésről...., de van aki azt szereti.
Maga a gép: csepel rapid

Szép letisztult az agyváltó miatt, gondozás mentes, nekem tetszett, pláne ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#23033) Hoorus


Hoorus
őstag

Szisztok!

Erre valaki? [link]

Köszi

(#23034) reelc válasza Maximum1 (#23032) üzenetére


reelc
veterán

Köszi, nekem is tetszene annyiért, amennyiért írtad. :)
Csak az a probléma, hogy régebbi modell. Nekem nem gond, de vagy találok helyi boltokban belőle elfekvőben, és megtudom nézni (esetleg venni), vagy nem. Az is lényeges, hogy ha van, akkor akciós, vagy teljes áras-e? Úgy látom nagyon jó akcióban van abban a boltban. Az egyik üzletben azt mondták, hogy a Csepeltől az idei katalógus alapján tudnak rendelni, abban pedig már nincs Rapid.
Köszönöm, tipus megjegyezve, amikor érdeklődöm, rákérdezek erre is.

(#23035) Maximum1 válasza reelc (#23034) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem egy népszerű modell, sok lehet beragadva, keresgélj, vagy gyere Pestre, szép idő van.
Az általad linkelt boltban is megtaláltam.

Az ár az nagyon jó, pláne hogy a csepel royal N3 kerül 110ezerbe, szarabb fékkel és sárvédő nélkül.
És még ronda is lett ezzel a váltóval, többek közt ezért mentem a boltba hogy megnézzem a royalt agyváltóval.

[ Szerkesztve ]

(#23036) reelc válasza Maximum1 (#23035) üzenetére


reelc
veterán

Köszi, messze van Pest. :) Útiköltséggel már drága lenne a bringa.
Csak a kép és a műszaki adatok miatt linkeltem azt a boltot, nem onnan veszem, hanem helyben.

(#23037) venember83 válasza Hoorus (#22951) üzenetére


venember83
nagyúr

Ilyen összegben nem sok értelme van a teleszkópnak, sajnos a minőségi telók ennél drágábbak. Pedál milyen kellene, gondolom, hogy platform, és nem SPD, igaz?

(#23038) Coyot válasza venember83 (#23030) üzenetére


Coyot
őstag

Jelenleg Shimano Deore Lx agyak vannak ennél rosszabbat nem szeretnék rá.
Gyorsan átfutottam a hirdetéseket ebédidőben, sajnos nem fogok nagyon válogatni ahogy elsőre nézem. :)
Ami tetszett az általában csak egy kerék volt vagy jó felni magában.

Má' nem

(#23039) Hoorus válasza venember83 (#23037) üzenetére


Hoorus
őstag

Akkor még spórolok kicsit :DDD

Igen, platform kellene.. Amit linkeltél az gondolom jó lesz :)

Köszi

(#23040) feka007 válasza Tüzi (#23021) üzenetére


feka007
nagyúr

Ott, és igen, nálunk ahhoz képest, ami ott megy közbiztonság terén, jó a helyzet igencsak. Nem Magyarország teljesít jobban, ez mindig is így volt. Ettől még itt is lerúghatnak a bringáról, de fele akkora eséllyelse, motorról meg nem szoktak lelőni. Jelenleg még ez a helyzet, bár Borsodban talán már nem annyira

(#23041) fpeter07 válasza venember83 (#23029) üzenetére


fpeter07
veterán

Nyilván környéktől függ teszt ideje. Szerintem 1, (de max 1:20) órával érdemes számolni.

(#23042) pengemetal válasza mrst3ph3n (#23027) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi, nem hangzik rosszul!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23043) venember83 válasza fpeter07 (#23041) üzenetére


venember83
nagyúr

Nyilván, de gondoltam, azok tudják, akik már részt vettek ilyenen. :)

(#23044) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

A bringámról levált az a fémlap, amire a hátsó V fék van rögzítve. Konkrétan egyszer csak menet közben azt vettem észre hogy a hátsó fék lóg. A váz és az a fémlap nem is tudom, talán hegesztve lehetett, és az illesztések megadták magukat. Remélem jól írtam le hogy mi történt, és érthető :)
Az volna a kérdésem, hogy ilyen jellegű problémát egy átlagos bringaszerviz meg tud-e oldani?

Köszi!

(#23045) Hoorus válasza NeoExDeath (#23044) üzenetére


Hoorus
őstag

Vidd el valami lakatos szakihoz.. 1 perc alatt vissza hegeszti szerintem :) A bringa szerviszek viszont nem tudom, hogy fel vannak-e szerelve hegesztő szerszámokkal :U

[ Szerkesztve ]

(#23046) HollyBoni válasza venember83 (#23029) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elvileg igen. Gyakorlatilag én most voltam nagykovácsiban, teljesen más volt mint amit írtak. Azt mondták 20 perccel indulás előtt kell odaérni, ahhoz képest 14:28-kor értem oda a 14:30-as körre, minden oké volt, kb 15:20-kor indultunk. Azt is írták vigyek pedált, sisakot, ehhez képest adtak look pedált, specialized cipővel, és sisakot is. Volt olyan aki már 11:30-től ott volt, és csomószor még egyedül is ment köröket, kipróbálta az összes bringát. Mikor már pakoltak jött egy srác aki tesztelni akart, és simán elment vele egy körre a vezető.

Szóval teljesen laza volt az egész, nem tudom ugyanazok lesznek e kolozsváron mint akik nagykovácsiban voltak, de ha igen szerintem mehetsz többször is ha megkéred őket. Itt nem tudom mennyien lesznek, meg kell nézni a foglalásokat, de nagykovácsiban nagyon kevesen voltunk.

[ Szerkesztve ]

(#23047) fpeter07 válasza venember83 (#23043) üzenetére


fpeter07
veterán

Fene tudja. Én amikor voltam, már fülön keresztül vettem a levegőt, az időérzékem kicsit akkor elhagyott.

(#23048) venember83 válasza HollyBoni (#23046) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, nagyrészt ugyanazok lesznek, vagyis a bringák tuti, hogy igen. Max. jönnek még olyan specisek, akik románul is tudnak, mert az itt elég fontos. :D Kösz szépen az infót! Akkor remélhetőleg a Roubaix-t és a merevseggű rönkugrót is ki tudom próbálni. :K

Ja, még egy gyors kérdés: saját bringát ott lehet náluk hagyni megőrzésre? :D

[ Szerkesztve ]

(#23049) HollyBoni válasza venember83 (#23048) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, van bringatartó, de táskát vagy bármi cuccot is otthagyhatod.

(#23050) anorche1 válasza anorche1 (#22068) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, megnyúlhatott, és meg is nyúlt :((( Kár volt azon 2-3 ezres nyúlásmérőn spórolni, mert lazán bele esett a láncba, szóval a sort is cserélni kell :W
Ha így használom a bicót, gondolom az első lánctányérok élettartamát is csökkentem :F
És tud valaki ajánlani 8 sebességes láncot és sort, lehetőleg 11-26 -ot?
Plusz még be kell szereznem szerszámokat a sor leszedéséhez, vagy beadni szervizbe, ami megint csak plusz költség :O

Így soha nem lesz új telefonom, egy régi se w715 -kell használnom, amivel csak kihangosítva lehet telefonálni, és befőttes gumi kell hogy lehessen tölteni :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.