Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) tikshow válasza Bicskás (#51150) üzenetére


tikshow
addikt

650b mennyiert van?

(#51152) Syd69 válasza Roland93 (#51127) üzenetére


Syd69
aktív tag

1. Milyen bringa, hogy ennyire pörögsz rá?

2. Ilyen mérettartományt még nemigen láttam

Alma

(#51153) K Norbi válasza Hasaggymeg (#51110) üzenetére


K Norbi
addikt

Tegnap este megvolt a tesztelés! a bringa ilyen csendesen még soha nem futott! halkabban is vált! azzal a teflonos TF2 tővel mikor tekertem kattogott valami elől! + daráló érzést éreztem a lábaimba minden sebességbe! váltottam mintha a szárazon menne a lánc! komolyan mondom elvette a kedvemet a bringázástól! Szinte mindig száraz aszfalton tekerek.. "Szerintem jobban keni a Castrol a láncot" viszont nem hiszem hogy jobban fogja gyűjteni a koszt mint a gyári amivel be volt kenve abba beleragadt még az is aminek nem kellet volna. 1 biztos a gyári kence ficével se futott ennyire csendesen.
Rendeltem azért motorex dry lube száraz olajt, kíváncsiságképp sokan dicsérik.

De fene sem tudja lehet lánc váltogatja ezeket az olajokat is!

[ Szerkesztve ]

(#51154) Hasaggymeg válasza K Norbi (#51153) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem szoktam levenni a láncot soha,azt pedig egy vastagabb olajat használva időnként le KELL venni.Macerás és mocskos meló azt egy társasházban elvégezni,így marad a vékony,hangosabb de tiszta és hosszú élettartamot biztosító spray.Amúgy is kezdek megsüketülni.:))

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51155) K Norbi válasza Hasaggymeg (#51154) üzenetére


K Norbi
addikt

Pedig úgy a tuti takarítani, de szerintem én sem fogom levenni csak ha nagyon muszáj lesz :) Szívtam bele egy csomót meg kinyomtam belőle a szemet meg vissza. Inkább vágok egy karton papírt a kerékhez, aztán had szóljon ;] Mivel hogy motorolaj van a láncon évente vagy 10.000Km tisztítás wehehe ;] ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#51156) potyi23


potyi23
senior tag

valaki hasznalt mar ilyen hasonlo kerekpart? [link] segit a tekeresben ? milyen elmeny ilyennel menni?

(#51157) Because válasza potyi23 (#51156) üzenetére


Because
őstag

árából vehetsz crossmocit, ha a mozgás kell sétálhatsz vagy egy kényelmes trekkingel is mehetsz. hatalmas baromságnak érzem, de ez saját vélemény ha bárki is sértőnek érezné!

(#51158) NoiZz


NoiZz
tag

Üdv gép takarítás után a fékkar darabosan mozog akadozik és gyengén fog mi lehet a baja?

(#51159) fpeter07 válasza Bicskás (#51150) üzenetére


fpeter07
veterán

Tegnap kidurrantottam egy ilyet garazsban, nagyot szolt! 😀

(#51160) bunddog válasza Hasaggymeg (#51154) üzenetére


bunddog
tag

Hogy tisztítod úgy meg alaposan hogy ne recsegjen?

(#51161) Tomi_Sci válasza Bicskás (#51150) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Mindig annyi nem? Legalábbis én outi belsőt ennyiért szoktam ott venni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#51162) potyi23 válasza Because (#51157) üzenetére


potyi23
senior tag

Enis igy vagyok vele,csak megis erdekel,hogy valaki haszanalt mar e ilyet. es megis mire jo ez ?Ez a tekeresbe segit bele? vagy tekers nelkul is megy? mert ennyiert mar ugye motrot veszunk !

[ Szerkesztve ]

(#51163) Solad válasza potyi23 (#51162) üzenetére


Solad
őstag

Runner használ ebikeot szerintem. És ezeknek az a lényege, hogy besegít a tekerésbe. Megmarad a bringázás élménye, illetve különböző erősségű emberek is tudnak együtt menni (pl kezdő barátnő, ilyesmi).

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51164) syler123 válasza Hasaggymeg (#51154) üzenetére


syler123
veterán

Én sem bonyolítom túl, van itthon ilyen multi spay olajozásra, azt használom. Amikor be van fújva szinte hangtalan, de azt hozzá kell tenni, hogy hamar újra kell olajozni, 200-300km után megint megjön a hangja, akkor újrafújom, letörlöm a maradékot, elváltogatok és újra hangtalan :) Ha nagyon megragad benne a kosz, akkor meg féktisztító, az levisz mindent, megtörlöm és újraolajozom.

Because: Szerintem sincs értelme az Ebike-nak. Egy motor élményét nem hozza, a kerékpározás kihívását (Hogy teljesíts magadtól egy bizonyos szakaszt) teljesen hazavágja. Innentől semmi értelme, de hát kinek mi jön be. A súlyáról nem is beszéltem, 21,3 kg :Y

[ Szerkesztve ]

(#51165) atok666 válasza syler123 (#51164) üzenetére


atok666
őstag

Kepzeld el, hogy elmesz turazni bringaval, milyen jol johet neha az a par Watt... Akinek van elektromos bringaja, az eskuszik ra. Nem ordogtol valo dolog :)

Atok

(#51166) anorche1


anorche1
őstag

Segíts TE is összedobni Sanyika új bringáját!

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51167) Roland93


Roland93
aktív tag

Vezeték nélküli computerből milyen márkát érdemes venni max 12.000 Ft.-ig? Ezt néztem ki http://www.ktm-webshop.hu/termek/ktm_computer_7_7_funkcios_vezetek_nelkul.html :)

(#51168) Zsianett válasza csabicska (#51125) üzenetére


Zsianett
tag

Szervizt kell váltanod :) Forró víz magában a zsiradékot nem mossa le, amúgy is összefogdosod utána (hacsak nem steril műtőben teszed fel). Nitro meg azért nem gyerekjáték, gyantás betétet azonnal megöl, a váz festésének sem tesz jót, ha rámegy. Féktisztító spray-vel tökéletesen le lehet mosni bármit, gyantás betétnél kell vigyázni, hogy hamar lefújd róla, amennyiben nem acetonmentes a féktisztító, de pl. a Würth gyártmányúak acetonmentesek, attól még félteni se kell. Amit a féktisztító nem old le, arra ott a benzines áztatás (gyantás pofát illik ebből is kihagyni), amit ez sem mos le, olyan nincs is, ha van, akkor kuka.

[ Szerkesztve ]

(#51169) Bicskás válasza fpeter07 (#51159) üzenetére


Bicskás
tag

Vadi új gumi első felfújásra 4 bar alatt pedig nem szólhatna el 26x2.1-ig és 4 bar-ig írja asszem, de most nincs kéznél.

Mindenesetre örülök a kommentednek, köszönöm szépen, hálás vagyok érte ! :R

Tomi nem tudom hogy mindíg annyi e, kb évente kétszer jutok fel pestre, gondoltam szólok hátha valakinek hasznos infó bocsánat. :R

Egyébként sisakért mentem de pici volt mind, és nagyobb választékra is számítottam hat féle felnőtt férfi kerékpáros sisak volt S M L méretekben, és a srác bár rendes volt és segítőkész, de sok fogalma nem volt a bringás témáról.

[ Szerkesztve ]

(#51170) fpeter07 válasza Bicskás (#51169) üzenetére


fpeter07
veterán

Elég ritka eset, csak kétszer fordult ez elő velem.

(#51171) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata BM Works kerékpáros telefon tartókról?
Nézegetem az olcsóbb féléket eBay-en, de szinte mind gagyi kategória. BM Works félék is vannak ott fent, de azok már viszont kegyetlen drágák, majdnem 10ezer Ft-os kategóriában mozognak.

Viszont ha meg tudtok róluk győzni, akkor végülis lehet bevállalom, egyszer kell megvenni és állítólag állati minőségiek.
Esetleg ajánlhattok mást is, ami olcsóbb és szintén jó. A fenti oldalon található SLIM3 féle lenne a leg ideálisabb, szóval nem zipzáros, hanem belecsúsztatható lenne a legjobb és legyen rajta eleve lyuk alul és/vagy fölül töltőkábelnek.

(#51172) #16729600


#16729600
törölt tag

Jut eszembe a mobiltartó befőttes/gumibugyi madzagom ,amit rendeltem az Amazonról teljesen fasza. :K Beton stabil és nagyon praktikus.[link]

(#51173) fpeter07


fpeter07
veterán

Egyedi kerékpáros mezeket kis tételben mennyiért lehet kapni? 10-15 db-ról lenne szó.

(#51174) bandus válasza fpeter07 (#51173) üzenetére


bandus
veterán

Passz, keresd meg a gesu-t, ok elegge jokat gyartanak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51175) Toomy válasza bandus (#51174) üzenetére


Toomy
senior tag

Bizony, Ők a legjobbak itthon. Kb. 28ezer/szett lehet az ára. De majd ők megmondják. :K

(#51176) Valkűr válasza Toomy (#51175) üzenetére


Valkűr
őstag

Kár, h csak egyesületeknek gyártanak...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#51177) csabicska válasza Zsianett (#51168) üzenetére


csabicska
senior tag

Köszönöm.
Ő szerintem csak a tárcsát javasolta, hogy higitóval, ronggyal törölgessem át.
Nitróhigito
Az én esetemben, kétféle féktisztito sem használt.
Sajnos már csak a betét csere segített.
A betét nagyon ki volt fényesedve.

Tanulság, hogy nagyon érzékeny terület a tárcsa környéke.
Csak nagy gonddal és odafigyelessel lehet oda bármit is fújni.
Mármint a közelébe, természetesen rá semmit.
Ez van.
Már minden rendben.
Bár azt nem értem, hogy mikor kanyarodok, akkor miért kezd a tárcsa beleérni a betétbe?
Ez korábban is volt.
Nem függ össze az előző problémával.

-Galaxy S20 - The best-

(#51178) hegyimorc válasza csabicska (#51177) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"mikor kanyarodok, akkor miért kezd a tárcsa beleérni a betétbe?"

mert nyeklik-nyaklik

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#51179) TayRol válasza fery02 (#51171) üzenetére


TayRol
veterán

Ez a Slim5 eléggé rendben van...

(#51180) Toomy válasza Valkűr (#51176) üzenetére


Toomy
senior tag

Megkérdeztem Kiss G-t a górét és 10-15 db-nál már csinálnak bárkinek. A rossz hír hogy csak szeptembertől tudják vállalni.

(#51181) hegyimorc válasza Toomy (#51180) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Két éve vállalták még egyesével is, egy ismerős csináltatott nadrágot és mezt, majd picit később még egyet. Elsőre elszabták, végül nem tudom hány nekifutásra lett jó, de szerintem inkább beletörődés lett a vége mint teljes elégedettség. A színek sem teljesen stimmeltek, szerintem a varrás sem volt a legjobb ...

Lehet, hogy azóta jobbak, tapasztaltabbak. Tudom, hogy sok csapatnak készítettek már mezt, ha olyan nagyon rossz lenne, biztosan hallani lehetne róla, de engem nem győztek meg.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#51182) syler123 válasza #16729600 (#51172) üzenetére


syler123
veterán

Te jó ég, én ezzel nem merném felrakni a telót :D Pedig valami mobiltartó nekem is kellene.

(#51183) vendingo válasza syler123 (#51182) üzenetére


vendingo
veterán

Outin nem para, terepezni már nem mernék vele.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51184) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Faternak keresek használt 28"-as, cross/trekking bringát. Sokáig Schwinn Csepel Ranger-t és Neuzer X1-et használt, most előbbit váltaná egy kényelmesebb gépre. Néha jár földúton (gyümölcsös, szőlős, stb.), de teleszkóp felesleges számára, V fék elég, műszaki tudása van hozzá, gyors záras kerék, min. 19"-es (de 21"-ossal is elvolt) vázméret (kb. 185cm), alu váz, és lehetőleg 12-13kg körül álljon meg (lámpa, csomagtartó és társai nem mérvadó). Itthon van két Cyclocross gumim (Schwalbe Fast Fred) azt dobnám rá, így télen, jeges úton se lenne gond ha épp tekerne vele. Big Nine-t is letesztelte, inkább kihagyja a 29er-t, szóval nem tudtam rábeszélni. Holland bringákat még nem tudta kipróbálni, de lehet inkább a modernebb külsejű gépek fogják majd meg.

Szerintetek? Bulls Cross Swing Street Lite - 85k

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51185) fpeter07 válasza Toomy (#51180) üzenetére


fpeter07
veterán

Jovore kellene, az siman jo. Csak az ar lenne fontos, mert nem pont kerekparfuggoknek lennenek a mezek. Nadragot dragabb kesziteni, ha egy szett mondjuk 28 kilo, akkor 10-12 kilo korul jo lenne meguszni a mezt. Irj majd letszi, ha tudsz valamit az arazasrol.

(#51186) concret_hp


concret_hp
addikt

van valami itthoni top "hegyek" listája? edzőtársamék ma voltak a Zoncolan :D

Dobogókő és a Kékes megvolt már meg Bakony 200on is volt 1-2 bár fel nem tudnám sorolni őket :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51187) #16729600 válasza syler123 (#51182) üzenetére


#16729600
törölt tag

Meglepően stabil ám, terepen-susnyákosban sem mozdul meg, én is meglepődtem rajta milyen fasza..

(#51188) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv, országúti kerékpárhoz keresek bukósisakot, a legfontosabb szempont h minél jobban szellőzzön, és 10k körül lehessen kapni. Remélem tudtok segíteni :)

Békesség, boldogság! x)

(#51189) fery02


fery02
addikt

Ti kerékpáros gagyát hol cserélnétek sima utcai gatyára városon belül?
Hobbimból kifolyólag gyakran tekerek vidéki településekre és olykor lakatolom a bicajt és több km-t gyalog teszek meg és azt mindenképpen kényelmesebb utcai nadrágban tenni ugye.

Szóval hol? Eldugott, sötét sikátort érdemes keresni vagy pedig érdemesebb próbálni találni valamilyen WC-t (pl buszmegállókban)?
Ötleteket várnék ezzel kapcsolatban. :)

(#51190) csabicska válasza hegyimorc (#51178) üzenetére


csabicska
senior tag

Mit lehet tenni ellene?
Most komolyan. .. :)

-Galaxy S20 - The best-

(#51191) cseter válasza Tothgera30 (#51184) üzenetére


cseter
tag

Ez nem rossz vétel ár -ertek arányban, viszont nem áll meg 12-13kg -ban,de Full felszerelt!

[ Szerkesztve ]

(#51192) Tothgera30 válasza cseter (#51191) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos nekem is ott vérzett el (bár pár plusz kg a csomagtartó és sárvédő miatt nem számít) és hogy 54-es a váz, illetve ugyan ennyiért korábban full Deore szettes gépet is láttam. Mindegy, keresünk tovább.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51193) fpeter07 válasza fery02 (#51189) üzenetére


fpeter07
veterán

Fogos kerdes, nekem eddig varoson belul sosem volt szuksegem a cserere. Barmely gyorsetterem wcjeben/nyilvanos wcben le tudod cserelni. Egy torulkozovel a lehetosegeid szama megugrik, ha meg nem vagy szegyenlos, akkor meg teljesen mindegy, hogy hany ember van korulotted. :D

(#51194) andrisbandi válasza fery02 (#51189) üzenetére


andrisbandi
őstag

"kerékpáros gagyát hol cserélnétek sima utcai gatyára"

Decathlonban vettem pár éve kb 5 ropiért olyan rövidgatyát, hogy nem látszik az ülőbetét. Kicsit olyan deszkás stílusú; bő, oldalt zsebekkel, az egyikben rejtett cipzáras rekesszel. Alsónadrág beépítve, kényelmes, hálós megoldás.

Szóval létezik ilyesmi. (Leginkább plázás üzletek látogatásakor használom. Az kb 60 km terepen, jól jön a szivacsbetétes gatyó.)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51195) Solad válasza fery02 (#51189) üzenetére


Solad
őstag

En a magam reszerol gond nelkul elvagyok a netetes gatyaban.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51196) Sony P


Sony P
csendes tag

Sziasztok.

vettem 3 hónapja egy RockRider 540es gépezetet ,kurva jó fasza minden de annyira széles a gumi hogy kifulladok "hamar" a gumira 2.10van írva , (a gyárinál vékonyabb gumit szeretnék rá ) ami országúton jobban használható continental gumikat néztem rá, mit kell nézni hogy a gyári felnire vékonyabb gumi rámenjen ? :R

(#51197) zoli03 válasza csabicska (#51190) üzenetére


zoli03
őstag

Merevebb teleszkópot kell használni. Általában a közép/felső kategóriásoknál már nincs ilyen gond, ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél átütő tengelyeset.

(#51198) andrisbandi válasza Sony P (#51196) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nem biztos, hogy megéri keskenyebbre cserélni, ha homokos terepre is jársz montizni.

[testbike.hu] Itt mazsolázgatni. Bal oldalt tudod szűrni. A 26-os méret lesz jó szerintem (ez a kerék mérete).

Amúgy hozzáeddződik az ember a bringához. Az első szezonban én is szenvedtem a 2.3 col széles WTB Prowlerrel, amikor aszfaltra tévedtem. De mivel terepen az eddigi legjobb gumim, megtartottam.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#51199) JackFeryll


JackFeryll
őstag

BTWIN 700 Aerofit szettje van valakinek ?
Kategóriájában egész jó ára van, kár hogy csak Angliából lehet hozatni (ott most akciók vannak a Decathlonban) mert a magyar üzletnek elég gyér a kínálata. Gondolom a külföldi decák egymást közt nem szállítanak, max ismerőssel lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#51200) Hasaggymeg válasza zoli03 (#51197) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nejemnek RS Tora,nekem meg Manitou Marvel Expert,mind2 30-as,ő 50kg én 80,de ha nagyon rá van állítva a betét a tárcsára és kiállva féloldalt terheljük,picit beleérnek.

K-norbi...tegnap a Decaban nézegettem a láncolajokat és arra gondoltam kizárt dolog,hogy a motorolaj jó legyen a láncra.Egyszerű parasz ésszel is túl vastag,hogy befollyon a csapok mellé.Tehát csendesnek csendes lesz,de hamar hazavágod.

bunddog...ha miután a nagyját letörölted egy ronggyal,az említett spray valamelyikével közelről,nyomással,a lánc belső oldalától,szemenként ráfújsz egy-egyet,egyszerre kimosod a szennyeződést,és megkened.Megpörgeted,vársz 5 percet,majd alaposan újra megtörlöd.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.