Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) Bicskás válasza szjoci (#52648) üzenetére


Bicskás
tag

Nekem is azt jósolta Crytec, hogy a kormányszarv a mellkasomban fog landolni.

(#52652) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#52650) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gondolom ilyenre gondolsz...

Személyes kedvencem, a barombiztos lock...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52653) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#52652) üzenetére

Igen ilyesmi volt: lockoláshoz a kart kellett felfelé tolni, oldáshoz meg mellette egy gombot megnyomni. Bevallom őszintén nekem nem jött be, a zárás kissé nehézkes volt vele.

Barátnőm CTM-jén is a villán van a lock gomb mint az alsó képen a Fox villán.

Més que un club!

(#52654) szjoci válasza Bicskás (#52651) üzenetére


szjoci
őstag

Az én szarvam elég kicsi, csak azért van rajta hogy néha tudjak fogást váltani, meg fejre tudjam állítani a bicót :D
Kép

[ Szerkesztve ]

(#52655) Cathfaern válasza szjoci (#52654) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hol lehet olyat szerezni amire a lámpád meg a km órád rögzítve van? Nagyon ötletes :)

(#52656) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#52653) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor egy korábbi szériás Lock-ról beszélünk, talán 2013-ban volt ilyen utoljára.

[link]

ui.: A barátnődén ha ilyen, az nem gomb, hanem 3 állású (mászás-kanyaros-lejtőzős) kapcsoló.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52657) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#52656) üzenetére

Igen pont ilyen volt szerintem kissé nehézkesen mozgott a kar.

Párom bringáján egy sima Suntour teló van csak lockolható. :K

Més que un club!

(#52658) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Szept 17. ROSE Bikes tesztnap, Graphisoft parkban, munkanapon, munkaidőben (9-17). :U

(#52659) cseter


cseter
tag

Szeretnék venni egy Vdo m6-km órát, valakinek tapasztalata róla?

(#52660) albert8 válasza Tothgera30 (#52656) üzenetére


albert8
addikt

Arról nem is beszélve hogy nem minden fullra szerelt kormányra megy rá +ban....

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#52661) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#52649) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen van és igaz izzadt kézzel néha nehéz lenyomni,de egyelőre tökéletesen működik,meg sokat is használom.Minden rövidebb kaptatónál kikapcsolom és kiállok,majd vissza. Így élvezkedek. :DDD

Napfénysüti "szerintem messze ezek a legszebb kerékpárok"... :U AMúgy én is legtöbbet aszfalton megyek,de a mellékútjaink aszfaltjára simán elkel a monti,kerékpárutakról nem is beszélve.Mindig azon agyalok,hol is lehet itt nálunk 8bar-ra fújt virsligumival tekerni?! :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52662) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#52661) üzenetére

Simán lehet, én 8,5 barral közlekedem. ;]
Mondjuk 20 évnyi egyéb sportban eltöltött idő után hozzászoktam a fájdalomhoz így engem már nem is hat meg ha rosszabb az út. :)

Més que un club!

(#52663) Hasaggymeg válasza JackFeryll (#52658) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát,hogy nehogy sokan menjenek. :K Én helyükben éjjel 2 és 4 közé tettem volna a Ferihegy mellé. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52664) Client válasza Cathfaern (#52655) üzenetére


Client
tag

Ebay, Aliexpress

"bike handlebar extension holder"

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#52665) Solad válasza Hasaggymeg (#52661) üzenetére


Solad
őstag

Ugyan, 8,5 bar, aluváz, aluvilla, ~85 kiló testtömeg (ezt külön szeretik a 16 és 20 küllős kerekek :D ) és borsodi mellékutakon bringázom. Semmi gond nincs vele, aki ezt a minimális rázkódást nem bírja elviselni, az nálam a hisztis kategóriába esik :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52666) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Rákerestem itt hirtelen, de nem találtam találatot. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata Lidl-ben árult biciklilámpával kapcsolatosan. 15LUX-szot írnak és 30 LUX-szot. Ez mire elég? Többnyire városon belül használnám, de szeretek tekerni a nagyvilágba is.

(#52667) Solad válasza Astrasattila (#52666) üzenetére


Solad
őstag

Városon belül elég arra hogy téged észrevegyenek, te meg majd látsz a közvilágítás fényénél :)

Arra hogy bevilágítsa az utat, valószínűleg édeskevés.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52668) szjoci válasza Cathfaern (#52655) üzenetére


szjoci
őstag

Client már rávilágított a dologra ;)
Amit láttál az konkrétan ez a típus. Lehet hogy van olcsóbban is már, szét kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#52669) Astrasattila válasza Solad (#52667) üzenetére


Astrasattila
tag

Rendben, köszönöm szépen! :) Teszek vele egy próbát. Ha nem jó, hát buktam 2200 Forintot.

(#52670) Runner_fxr válasza szjoci (#52668) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nálunk is van hasonló 990.- ért [link]
Persze ez egyszerű műanyag.

(#52671) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Flórián tér - József Attila utca (Budakalász letérő) szakasz vállalható a 11-es úton ?

(#52672) Valkűr


Valkűr
őstag

Kicsit drágábban de fém-carbon van az Acornak is...

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52673) fpeter07 válasza eddie1978 (#52626) üzenetére


fpeter07
veterán

Egész pofás monti ez a Canyon. [link] Kemény, hogy 2000 a váz és 700-ért pluszba kapsz egy komplett bringát Fox-al, XT-vel stb...

(#52674) bandus válasza Napfénysüti (#52662) üzenetére


bandus
veterán

En 8-ra fujtam az elejen, de pont tr linkelted a kerekszett osszehasonlitos cikket, ott ki is emeltek, hogy sokan feleslegesen tulfujjak a kerekeket, es volt is egy pofas tablazat errol. Azota inkabb 7-7,5 barra fujom csak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52675) Napfénysüti válasza bandus (#52674) üzenetére

Én a 83 kilómhoz inkább felfújom 8-8,5 barra. Nem is kaptam még felütéses defektet. :N

Més que un club!

(#52676) andrisbandi válasza Cathfaern (#52655) üzenetére


andrisbandi
őstag

[Bicycle Double Handlebar Extender]
3 hét alatt ért ide, 2.800 Ft

Csak hétvégén szerelem majd föl.
Pilács lesz rajta.
Azért választottam ezt a fajtát, mert a csövét ki tudom majd cserlni hosszabra, ha esetleg több hely kellene.
A bilincsek alumíniumok. A cső elvileg karbon.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52677) (jan)


(jan)
őstag

Kedves topiklakók :)

Ez a bringa megér 50k-t szerintetek ?

A hátsó sor az Shimano MF-TZ21

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#52678) ivana válasza (jan) (#52677) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, menetes aggyal biztos nem. A váltókarok is okádék álllapotban vannak. 40-ért normális kazettás agyas gép van.

(#52679) Runner_fxr válasza (jan) (#52677) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem mai darab, van benne km bőven. Én újat vennék inkább.

(#52680) TayRol válasza cseter (#52659) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem M5 van, jo kis cucc.

(#52681) cseter válasza TayRol (#52680) üzenetére


cseter
tag

Aha néztem az m5 is frankó de nincs benne magasság mérő, az m4 be van de abból meg a pulzus mérő hiányzik, pedig árban barátságosabbak, de örülök hogy jó véleménnyel vagy róla köszi, szerintem beszerzek egyet a 6-ból:)

(#52682) Runner_fxr válasza cseter (#52681) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem a 6-os van, jó cucc.

Ma berendeltem egy ilyen cuccot, elvileg kiveszi a 25-ös korlátozást. Kíváncsi vagyok. :)

(#52683) concret_hp


concret_hp
addikt

thermo kulacsa van valakinek? van értelme v népbutítás csak?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52684) tikshow válasza concret_hp (#52683) üzenetére


tikshow
addikt

Én hamarabb kiiszom a simát, minthogy ihatatlanul meleg legyen.

(#52685) concret_hp válasza tikshow (#52684) üzenetére


concret_hp
addikt

melegben nem nagyon érdekel, de az ilyen 10 fokban bicózáshoz jól jönne, ha nem fagyna szét a torkom :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52686) TayRol válasza cseter (#52681) üzenetére


TayRol
veterán

Direkt nem 6-ost vettem, mert a magasságmérő nem kellett (de a pulzus igen), ám nagyon rendben van, szeretni fogod.

(#52687) syler123


syler123
veterán

Használ itt valaki valamilyen blueetooth hangszórót bringára? Igazándiból a kiszemelt az egy Xiaomi Speaker lenne, de még azt nem tudom hogyan tenném rá a bringára (Esetleg a nyeregtáskába?). Az biztos, hogy telefon nem elég hangos a nyeregtáskából, alig hallani. Azért lenne jobb egy ilyen külső hangszóró, mint egy fülhallgató, mert nem szigetelném el magam teljesen a külvilágtól, hallanám, ha autó jön stb... Persze lehet hogy csak a jobb fülembe teszem, de azért érdekelne, hogy használtok-e valami ilyesmit. Van hogy egyedül bringázok és jó lenne ha menne közben valami zene.

(#52688) Client válasza syler123 (#52687) üzenetére


Client
tag

Azt mutasd már meg, hogy hogy teszel egy bluetooth hangszórót a füledbe! ;]

Ex - WaterLo

(#52689) syler123 válasza Client (#52688) üzenetére


syler123
veterán

Látszik nem teljesen fogtad fel amit írtam (vagy nem is akartad). Nem a Hangszórót teszem a jobb fülembe, hanem a fülhallgatót, és ezt a módszert szeretném kiváltani egy bluetooth hangszóróval.

(#52690) tikshow válasza syler123 (#52689) üzenetére


tikshow
addikt

LINK ;]

Am szerintem veszel egy hengeres Bluetooth hangfalat és berakod az egyik kulacstartóba.

[ Szerkesztve ]

(#52691) Client válasza syler123 (#52689) üzenetére


Client
tag

Bocs a gyenge poén miatt, de nekem az jött le, hogy lényegében egy bluetooth hangszóró elhelyezésének kérdését veted fel, és az adott mondatrészben nem használtál nyelvtani tárgyat, így ez magas labda volt.:)

Van egyébként olyan "fülhallgató" is, amit nem kell fülbe dugni; a koponya csontozata továbbítja a hangot.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#52692) syler123 válasza tikshow (#52690) üzenetére


syler123
veterán

Ez nem rossz ötlet, csak akkor kell még 1 kulacstartó.

És nem!, nem fogom az orromba dugni a fülhallgatót :D Amúgy végem van, az a nő nem normális :D

Client: Utólag megnézve elég rosszul fogalmaztam, de persze átgondolva sejthető, hogy nem akarok egy 10-15cm-es hangszórót betenni a fülembe :D

[ Szerkesztve ]

(#52693) Napfénysüti

Íme Wiggo Pinarello Dogmája: [link]
És amiért betettem az egy érdekesség: Wiggins ugye egy 190cm magas versenyző és csupán 170mm-es SRAM Red hajtókart használ!
Érdekes egy kombináció, erre vajon a pedálfordulat miatt lehet szükség?

Més que un club!

(#52694) Hasaggymeg válasza syler123 (#52692) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A fülhallgatót az orrodba dugod,egy nagy hengeres hangszórót a szádba és szépen megfulladsz,így már a telefonálás sem lesz gond. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52695) syler123 válasza Hasaggymeg (#52694) üzenetére


syler123
veterán

Milyen kis vicces most mindenki, már a halálomat kívánják :D

(#52696) Client válasza syler123 (#52695) üzenetére


Client
tag

Egyébként, ha rákeresel arra, hogy "speaker on bike" - érdemes a képekre keresni -, találhatsz jó megoldásokat.

Ebay-en is vannak ilyen cérla cuccok.

Kulacstartós megoldásnál érdemes lehet megfontolni egy állítható kulacstartót - bár én speciel egy ilyen tescós topeak másolattal már befürödtem; pár nap alatt letört. A Topeak lehet, hogy jobban bírná.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#52697) Napfénysüti

És egy másik érdekesség: Tom Dumoulin terminátor időfutamgépe: [link]

Maximálisan a légellenállásra van kihegyezve, az összes kormányon futó kábelt rejtve vezették el. Mondjuk ami meglepett az az hogy 9kg(!!) a bringa :Y . Érdekes hogy ennyire előnyben részesítik a kisebb légellenállást a könnyebb tömeggel szemben.

Més que un club!

(#52698) Client válasza Napfénysüti (#52697) üzenetére


Client
tag

Én arra gondolok, hogy ez azért lehet, mert a nagyobb tömeg inkább gyorsításkor és lassításkor, illetve hegynek fel lehet inkább tényező, ezek időfutamon nem annyira játszanak, míg a légellenállás annál inkább.
Nagyobb tömeggel még talán könnyebb is tartani a lendületet.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#52699) syler123 válasza Client (#52696) üzenetére


syler123
veterán

Kösz!

Találtam pár kormányszárra fogatható hangszórót, csak ugye azoknak a minősége akkor derül ki, amikor megjött, lehet hogy még teló minőséget sem hozza, akkor meg egyszerűbb egy telefontartót vennem. Na még alszok rá egyet, már lassan úgyis vége a szezonnak, tegnap is hamarabb visszafordultam, mert már fáztam :D

(#52700) Napfénysüti válasza Client (#52698) üzenetére

Igen, síkon elméletileg nem számít annyira hegyre meg úgyse időfutam géppel mennek ugye.

Azért kíváncsi lennék egy jobb légellenállású bringa ad-e érezhető előnyt. Na majd pár év múlva ha beruházok egy Radon Vaillantra... ;]

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.