Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#247001) Hasaggymeg válasza stickermajom (#246999) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért az nekem is fura, hogy a telóhoz meg a kazettatesthez ugyanazt ajánlják. :F Én vettem direkt telóra készült Manitou prep M zsírt, aztán mikor Runner lebeszélt róla, vettem Sram Buttert is, hogy majd a telóba teszem...továbbá ugye volt nekem Shimano Hub Grease, ami híg mint a libafos, ezt használom a reteszeléshez. Amióta a Manitou ott van egyébre használom, de az olyan mint a méz, vagyis olyant tenni a reteszelésbe mint a telóba érdekes lehet. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247002) Fall-N válasza chubby2o6 (#246997) üzenetére


Fall-N
veterán

Én Shimano Premium Grease-t vettem, ez a "klasszikus" zöld színű. Szépen terül, se nem híg, se nem sűrű.

(#247003) mauimagic válasza eddie1978 (#246944) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Szerintem ebben a kategóriában már nincs rossz választás. Elvileg a Fox érzékenyebb a kis egyenetlenségekre (small bump compliance), a SID sportosabbra van hangolva.

A RS-t szerintem könnyebb szervizelni, de régen volt rókás villám, úgyhogy ez már lehet nincs így.

[ Szerkesztve ]

(#247004) jjeahh válasza Fall-N (#247002) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az csapágyakra marha jó, reteszelésre nem ajánlom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#247005) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#247001) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Lehet, hogy mindenhez jó, talán még az orromat is tisztíccsa :DDD
Mindegy, stickermajom beparáztatott az önjárással :D , gyorsan rendeltem egy doboz sramvajat.
Most úgyis szét van szedve a hajtás. Feltettem mindent egy lapra, mármint, hogy a héten ( legkésőbb pénteken ) megjön végre a Smoove ( ma kaptam mailt, hogy már elhagyta Spanyolországot :C ), ezért a lánc meg a sor brigéciol D3-ban ázik, az egyszer használt első tányért már lecsutakoltam, holnap még a váltógörgőket is kiglancolom, hogy mire megjön a Smoove, már csak kenni kelljen. Ha szerencsém lesz, addigra a vaj is megjön ( hazai rendelés, Csodabike ), akkor kitakarítom az agyból ezt a sűrű DT zsírt, és bevajazom Srammal :D .
Persze az igazi szopcsi az lenne, ha mégsem jönne meg a Smoove, hétvégén bringáznék, megint olajozhatom a láncot, aztán kezdhetném elölről az egészet :DDD .

(#247006) andrisbandi válasza chubby2o6 (#247000) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nekem a hydrába Dumonde tech olaj, és híg zsír való.
A zsír is olaj gyakorlatilag (ugyan az), csak habosítva van.
- A kalapácsokat zsírozni kell, ahová beakadnak meg olajozni. kép
Így hangos.
Kipróbáltam lopakodónak is, mindent zsíroztam, néma lett szinte.

Both the Dumond tech freehub oil and their ProX freehub grease use the same base compounds for lubrication. However, the grease uses different carrying agents, so it is thicker and allows for quieter hub operation and will stay in place longer. The freehub oil has slightly lower initial drag (although not typically noticeable on the trail) and will enhance the natural sound of the hub when coasting for riders who like a louder hub.

Gazdaságos freehub oil-nak itt a fórumon a műszerolajat szakértették.
Nem tudom azzal lehetne e hígítani a dt zsírt, vagy hogyan kellene kipróbálni.
- Mert amúgy a sűrű zsír (a nem bele való) nagy bajt tud csinálni, nem reteszel, és beesik ellenállás nélkül a tekert pedál, legrosszabb esetben.
Elvileg ez freehub grease esetén (ami bele való) nem így van... de ezt találtam...
DT SWISS Special Grease for Ratchet System Freehub
- Itt a harmadik képen még a túlzsírozástól is óvnak...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#247007) chubby2o6 válasza andrisbandi (#247006) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Oké, akkor holnap lesz még egy köröm a freehubbal :DDD . Nem mondom, hogy agyonzsíroztam, de mivel izomból kellett nyomnom a tubust, lehet, hogy itt-ott több sikerült a kelleténél.
Ma már nem foglalkozom vele, de holnap kitakarítom belőle.
Egyébként ugyanilyen zsírt tettem bele, de fogalmam nincs, mi a f..tól sűrűsödött be ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#247008) stickermajom válasza chubby2o6 (#247007) üzenetére


stickermajom
addikt

Kb. egy időpontban rendeltük ugyanarról a helyről, talán kaptak egy rossz batchet, vagy rossz helyen tárolták. Most miattad rendelhetek én is. :( ;] Mondjuk legalább a Csodabike itt van a közelben, nem kell postára várni.

(#247009) Fifaisshit válasza ZolkoW (#246968) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Meglett a tuti tipp :D És működött is :D
Egy negyed hajszálnyi csepp olaj a stopli és pedál 3 érintkezési pontjához , láss csodát elnémult :)

(#247010) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#247006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hűha, van annak a Hydrának aztán sok feje...akarom mondani sok kilincse és rugója!😳

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247011) Zanik


Zanik
addikt

Sose jó, ha a kerékpáros kolléga azzal jön oda, hogy "mikor jön haza tesód legközelebb németből, kéne pár dolog", mert akkor tudom, hogy én is nézelődni kezdek, hogy ez kéne meg az kéne, és hip-hop máris ketten €100 felett vagyunk. Mondjuk még így is olcsóbb, mintha itthon vettük volna meg őket, tesóm meg majd leszállítja pár héten belül. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#247012) MPowerPH válasza chubby2o6 (#246995) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem rendesen hig, olajos volt, neha folyott kifele. :N

Az mas kerdes, hogy a sort megint nem tudom feltenni. Szerintem a szerviz az elso alkalommal ezt is elk*ralta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#247013) padzso válasza Hasaggymeg (#246994) üzenetére


padzso
tag

Mert nem tolod elég keményen! :N

F@sza! Akkor mehet a keresés, mi, merre. Lehet a pedálok rosszalkodnak. Pedig már kezdtem hozzászokni, milyen szép fut a 105. Aztán tessék, klattyog mint a Sora előtte.

(#247014) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Milyen új kerékpárt ajánlotok max 458 ezer forintig? Mountain bike kellene 50-50%-ban megyek vele országúton és terepen. Csak olyan bolt jöhet szóba ahol szép kártyával meg tudom venni!

(#247015) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#247010) üzenetére


andrisbandi
őstag

Hangra tényleg mesés, süvítenek a fejek :DDD
Ha meg tudod szokni... pár hónap alatt... mert hangos.

A működéséhez nem tudok hozzászólni, mert a másik hasonló bicajomon régebbi dt 350 van, és nekem nincs különbség a hangon kívül, mindkettő tökéletes.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#247016) flash-


flash-
veterán

waxolás :
nos megtértem,mamegcsinaltam első waxolásom a smoove-al. nehol ilyen gumók lettek rajta,ez gáz? le kell kapargatni vagy hagyjam,nem probléma ?
Illetve ha csak száraz időben használom a bicót,mi a procedúra ?minden tekerés után csak egy tiszta száraz ronggyal töröljem meg a láncot? és milyen gyakran waxoljam ujra? ujrawaxolás előtt megint teljes lánctisztítás kell?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#247017) Hasaggymeg válasza padzso (#247013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:O :O :O...ugyanakkor Zasszony nagyon nyomhatja, mert 50 kilójával, fele annyi megtett kilométerével és harmadannyi szintjével már 2x is hamarabb cserésre "kattogtatta" övét. ;] ...igaz menetes volt/van neki.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247018) andrisbandi válasza flash- (#247016) üzenetére


andrisbandi
őstag

Lemorzsolódik magától a fölösleg az első pár percben.
Én panelban szárazon lekefélem, vagy rongyozom tekerések között a nagyobb parafin darabokat. De nem muszáj. Onnan még tovább tudja kenni magát a lánc. Pedig alapból is kb 3 szor többet simán elmegy. Csendesen, jó váltással.

Újracsöpizés elött szárazon letörlöm a nagyja port a láncról és a fogaskerekekről.
Visszfelé tekerve a kis f.keréken cseppenként kenem, nem kell túl sok. Nekem nem szokott a földre csöppenni, csak ha elbénázom.
Pár percet még tekerem, állványon előre, h a csapokba szivárogjon. Ennyi, másnapig szárad. Vagy ha csak pár órám van, miniventillátort állítok rá.

A maximalisták forró vízzel teljesen újra tudják takarítani az egészet, ha elsőre fémtiszta volt a hajtás. Gondolom csak ha nagyon elkoszolódott.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#247019) flash- válasza andrisbandi (#247018) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm szépen ,rendben ,napokban tekerés lesz kiderül mit tud🙂 nekem elég sok csepegett le, kenés közbe gyakorlatilag folyt le mintha víz lenne

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#247020) Nescafé


Nescafé
őstag

Sziasztok
Felni méret 622*13
Szelep az lehet hogy 80 kell ?
Vagy ez mekkora
Lehet?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#247021) mauimagic válasza flash- (#247016) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Biztos le leszek hurrogva, de a wax, láckenés, főzés téma kissé túl van tolva szerintem.

Ahogy én évek óta csinálom:
-új lánc brigéciolban áztatva pár órára, utána vízzel lemosva
-száradás után Squirt. Ha megszáradt, újra squirt.
-kb 80-100 km-enként squirt, kivéve sárban, esőben, akkor minden bringázás előtt.
-a régi waxot csak vízzel csapatom le.
-mindig bringázás után viszem fel az új squirt-öt, hogy legyen ideje megszáradni.

Két láncot váltogatok 500km-enként.

Nincs főzőcske, törölgetés, anyám fogkeféje, NASA hadronütköztetős láncmosóberendezés, ráolvasás, mise, voodoo szertartás, semmi.

Csak terepen bringázok esőben, sárban is, tiszta a lánc most is, 1500 km van benne éppen. Láncnyúlásmérő meg se mozdul rajta.

[ Szerkesztve ]

(#247022) Ringman válasza Nescafé (#247020) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem a felni szélessége határozza meg (ez a 622*13-ból a 13 mm a belső szélesség), hanem a felni magassága.

a fotón látható hossz biztosan nem kell, elég ha annyit kilóg, hogy rá tudd fogni a pumpát. a fotón lévő nem kizárt, hogy szelephosszabbítós megoldás.

hirtelen talált iránymutatás - a teljes felnimagasságot nézve:

(#247023) Hasaggymeg válasza Nescafé (#247020) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szelep az lehet hogy 80 kell ?...aligha, a képek tanúsága szerint is túl hosszú...nem mintha nem menne el, főleg aszfalton, terepen viszont már veszélyes lehet mert befordul egy kő, szikla, ág, akármi és letörheti. Sőt, fújásnál is könnyebben törésig rángat6od.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247024) Nescafé válasza Hasaggymeg (#247023) üzenetére


Nescafé
őstag

Akkor ha 60 veszek az elég lessz?

 iPhone 15 Pro

(#247025) Dark Archon válasza flash- (#247019) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha lefolyik, akkor vagy túl sokat öntesz rá, vagy nem elég zsírtalan a lánc.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#247026) andrisbandi válasza flash- (#247019) üzenetére


andrisbandi
őstag

A drágább láncok felületkezeltek, minnél jobb minőségben, annál jobban dobják le a waxot. Ez annyiban hátrány, h nehezebb a csöpizés.

Álló láncnál (a belsejébe) óvatosan húzok egy cseppet csapágyra, majd visszafelé tekerve a lánctányér nyomja a bele.
Így szakaszosan haladva megvan pár perc alatt. Jelképes mennyiség csöppenhet a földre. Kivéve az első alkalom, akkor duplán csinálom meg.
A fogsoron is megjáratva. Figyelmesen, egy két percet tekerni kell elötte, jól eloszlatni, előszárítani, mert a leváltásoknál a lánccsapkodástól lejön a wax. Van, h kesztyűs kézzel rátartva a láncra váltok, így tompítva ok.

Leírva lehet sokmindennek tűnik, de valójában nagyon egyszerű. Montin 200 km-ig semmi hangja nincs nálam a láncnak. Tiszta körülményeknél simán elképzelhető a duplája. Nem is a teljesítménycsökkenés miatt, hanem becsületből keni úja az ember, nehéz elhinni, h ennyit bír. Jó ez a Smoove wax.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#247027) krokk


krokk
senior tag

Váz védelemhez (táskák rögzítési pontjaihoz) milyen matricát ajánlatok?
Néztem ezt a Zefal Skin Armort, megéri az árát vagy van valami jobb választás? Igazából alapban 90%ban matricázva van a bicó csak más táska kerülne rá és 1-2 helyen nincs illetve van amit cserélnék, szóval csak kisebb darabok kellenek és nem 40cm hosszú teljes vázhosszt lefedő.

Más téma: Tubeless... a fent említett bicót használtan vettem és tubelessre van szerelve, csak nekem van ilyen szerencsém, hogy minden egyes tekerésnél van egy kis lyuk valahol vagy ez normális? :D Legutóbb is 10km után nézem hogy van a futófelületen egy kis 1-2cmes paca... el is tömítette meg azóta sem engedett le sőt utána 50km alatt semmi nem volt. de kb minden hévégén van egy ilyen. pedig most még nem is nagyon voltam vele terepen csak kerékpárúton.. Probléma nincs belőle szerencsére, csak nem tudom akkor ha 2-3 napos túrára megyek akkor vigyek-e magammal egy liter tejet vagy se :DDD...

Köszi.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#247028) Hasaggymeg válasza Nescafé (#247024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Képből kiindulva igen.

#247027
krokk...általában olyan minimális az a tejveszteség ami egyes gumitípusoknál (pl. Continental Race King) leginkább bizonyos kopási szint után így foltokban jelentkezik, hogy azt csak esetleg 3-5 havonta kell pótolni. Ez leginkább egy esztétikai hiba...vagyis 3 napra legfeljebb tehéntej kell neked inni és nem tömítő tej a guminak. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247029) flash- válasza Dark Archon (#247025) üzenetére


flash-
veterán

mondjuk én forrásig lévő vizbe raktam, és a láncot hajszáritóztam vagy 5 percig és úgy tettem rá lehet azért lett folyékonyabb állagú,
most néztem nagyon szépen rászáradt, olyan fémes lett :)
köszi mindenkinek a tippet, én ez alapján csináltam 13.oldaltól vonatkozik a smoove-ra, Zerofriction javított tavalyi leírása a dologról, a smmove-ra a pentation issues rész vonatkozik mert az a hátránya hogy nagyon nehezen jut be, főleg ha nincs baromira letisztitva a lánc
meglátjuk milyen lett:) csak arra voltan igazából kiváncsi hogy amikor újra kell kenni akkor előtte megint ez a procedúra ajánlott?(full lánc tisztitás, wax+lánc melegítés,stb)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#247030) Nescafé válasza Hasaggymeg (#247028) üzenetére


Nescafé
őstag

Irtam neked.
Majd lesd már meg;)
Thx

 iPhone 15 Pro

(#247031) Phülöp válasza krokk (#247027) üzenetére


Phülöp
addikt

Kiskínai átlátszó matrica pár dollárért évek óta teszi a dolgát két bringán is. Bowdenház szépen csúszik rajta.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#247032) ZolkoW válasza krokk (#247027) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az Aldiban ezerkettőre emelkedett a 3M márkájú 5m x 5 cm-es tekercs középvastag átlátszó ragasztószalag ára :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#247033) andrisbandi válasza flash- (#247029) üzenetére


andrisbandi
őstag

A wax és a lánc előmelegítése nekem xatkának tűnik.
Kimatekeoltak egy állagot a wax tervezői, oldószeres, folyékony víztől sűrűbb trutyi... de ez nem elég jó, melegítéssel agyonhígítva kellene tuningolni...

Én biztos inkább főzném a láncot. Befognék párat, egyben előkészítem, majd párszázaként cserélem. Szerintem még időben sem járnék sokkal rosszabbul. Pénzben meg nagyon sokkal lenne olcsóbb, és mindenben elvileg jobb.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#247034) f4lcon válasza Mezga Aladár (#246991) üzenetére


f4lcon
őstag

az újak lehet jobbak, de ami kalapácsos volt abból én többet kukáztam (eltört a rugó a kalapács alatt, és leesett az agyról a szabadonfutó és/vagy beállt mint a gerely)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#247035) ISThun


ISThun
csendes tag

A sok szerelgetős, waxolós hozzászólás mellé egy kis tekerés is:
Tegnap szép idő volt, mentem egy Budapest-Biatorbágy-Gyúró-Martonvásár-Érd-Csepel kört. A torbágyi viadukton jómunkásemberek talán a lemezt cserélték (mondjuk amennyire mozgott korábban, meg is értem), a híd szélességének jelentős részét lezárva, úgyhogy szabályosan csak tolva lehet átmenni.
Öltözködéshez meg full béna vagyok úgy tűnik. A mezem alatt volt egy aláöltözős ami induláskor jól jött, a 60-as tempónál (lefele :D ) és szembeszélben szintén, de amikor hétágra sütött a nap akkor meg sok volt. A hosszú- és rövidnadrág között is előbbi nyert, elég lett volna az utóbbi is. Talán.
Hidas-lábas fotó:

(#247036) .LnB válasza ISThun (#247035) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pinarelloja van... :O anyuuuu!!
:DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#247037) Hasaggymeg válasza ISThun (#247035) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azon mondjuk átmenni egy élmény (2x mentem át rajta oda-vissza a BUBA-s meneten), nézelődnél a magasból, de közben szoknod kell, hogy csattognak alattad a vaslemezek. ;]

#247036
.LnB...
ja, és milyen cipőt hord hozzá ez helyett!🤭...meg a Rolexet sem látom a kezén. ;] (#247035ISThun... :R )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247038) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Napi hülye kérdésem:

Van nekem otthon ilyen Lidl-s Crivit, szerszámkészletem bringás. Ha jól emlékszem, abban van egy kis szerszám, amivel le tudom szedni a hajtókar rögzítő csavart. De ezek univerzálisak? Vagyis egy méretű van csak? Nekem ilyen van: [link]

Ha hazaérek úgy is kiderül majd, csak gondoltam megkérdezem, mert lehet kérnem kell kölcsön ha az enyém nem jó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#247039) Ringman válasza .LnB (#247038) üzenetére


Ringman
nagyúr

shimano hollowtech ii-n tudtommal csak ez a foglalat van, jó lesz hozzá a lidl-ös készlet. viszont az a szerszámkészlet minősége nem egyenletes - saját tapasztalat: [link]

(#247040) Hasaggymeg válasza .LnB (#247038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én úgy tudom azok egyformák mind.

#247038
.LnB
...ár-értékarányban verhetetlenek ezek a készletek minőségük viszont erősen kérdéses, ráadásul én sosem láttam még olyant melyből minden kellene és melyben minden ami kell benne is lenne...vagyis szerintem érdemesebb a piacról "szemezgetni".

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247041) krokk válasza Hasaggymeg (#247028) üzenetére


krokk
senior tag

Na jó persze a mennyiséggel nem lesz gond ez igaz, de akkor ez viszonylag normális hogy hetente van egy ilyen minisérülés? vagy csak pont kifogtam most. Igazából azért érdekel, mert kb ugyanazokon az útvonalakon jártam ahol az utóbbi 8évben a régi bringám kerekeivel egyszer nem volt defektem. Mondjuk nem tubeless gondolom azokon egy ugyanilyen kis mini sérülés semmit nem számít.

#247032ZolkoW : lehet ez kell nekem arra a 2-3 helyre amire szükségem van. Köszi megnézem.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#247042) Hasaggymeg válasza krokk (#247041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért írtam, hogy bizonyos kopási szint után mert idővel nem is kell sérülés ahhoz, hogy az öregedő gumi kezdje itt-ott "kiizzadni" a tejet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#247043) 6030D válasza krokk (#247041) üzenetére


6030D
Ármester

Négyzetméter árban biztos a 3M szalag lesz a tuti, de ha nem kell annyi, és nincs útban az Aldi, akkor papírboltban van A/4 méretű átlátszó öntapadós fólia, azt is méretre lehet vágni, és tartós. Nekem hajtókaron volt, váztáskához nem használtam. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#247044) zsocy válasza .LnB (#247038) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem pár évvel ezelőtti Lidl szerszámkészlet van, nem olyan rossz, tudtam használni amikor kellett, de abban nem volt Hollowtech II leszedő az tuti. Most pont kellett volna és vehettem egyet kemény 900 ft-ért, gyári Shimano-t. És igen, a Hollowtech II leszorító csavarja ugyanaz mindenhol, lidli is jó, Shimi is.
Azt a csavart amúgy kézzel kell majd meghúzni, nem rábikázni, de nyomaték kulccsal készülj, mert a hajtókarokon jelzik is hogy nyomatékra kellene húzni (12-14Nm már erős meghúzás). Levételnél először a hajtókar imbuszokat lazítsd fel, aztán tekerd ki a HTII csavart, imbuszok ki, és mehet le a cucc, felrakásnál imbuszok rákapatása után HTII érzésre meghúzása, aztán az imbuszokat nyomatékra, lehetőleg váltogatva a kettőt.

(#247045) ISThun válasza Hasaggymeg (#247037) üzenetére


ISThun
csendes tag

A Rolexet eladtam, hogy meg tudjam venni ezt. :DD Bárcsak...
(És ha tudnátok, hogy egy dekás nadrág volt rajtam, akkor végképp eláshatom magam. :D )

(#247046) f4lcon válasza ISThun (#247045) üzenetére


f4lcon
őstag

az emberek fele kétszer vesz első nadrágot, egyszer egy dekásat amikor elkezd bringázni, és utána egy rendeset, amikor rájön mit vett ;] ;] :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#247047) Mezga Aladár válasza f4lcon (#247034) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mavic ID360 hibátlan.
Shimano 5600, 5700, 7000 hibátlan.
Gyári Merida Scultura kerékben a DT agy szétszakadt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#247048) karesz501 válasza arcitec (#245276) üzenetére


karesz501
senior tag

Szia - csak egy kérdés... menetszél van rajta, vagy nem zavaró? Most cseréltem egy beats Studio bud -ra, gyakorlatilag használhatatlan bringán a menetszél miatt...

köszi

Life is no picnic!

(#247049) flash- válasza andrisbandi (#247033) üzenetére


flash-
veterán

meglehet, én most ez mentén elindultam, abból kiindulva hogy smoove állitolag nagyon nehezen jut be a belső részbe ami a zerofriction szerint okozza azt hogy a kezdeti időszak alatt nagyobb a lánc kopás a smoove-al aztán később csőkken, de én csak azt mondom amit olvastam.

wax eredmény:

na tegnap délutáni wax után ma tekertem 2kmert aszfalton, és a fémtiszta fémszinű lánc már sötétszürke, ha megfogom fogja is a kezemet,oké kevésbé mint a láncolaj de fog..
nem tudom ez normális e vagy akkor valamit mégis elszartam? :DDD

illetve a váltó lassabban nehezebben vált, ugye előtte volt egy teljes átmosás, váltóra külön nem tettem waxot, minden váltásnál zörög is a hátsó váltó(shimano sora) amikor a nagyobb hátsó fogaskerekekre váltok, gondolom láncolajjal keverni nem jó, tegyek a váltóra is waxot? vagy waxoljam ujra?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#247050) Phülöp válasza 6030D (#247043) üzenetére


Phülöp
addikt

Kicsit megtúrtam az ebay-es history-t, ez esett ki belőle

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.