Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201001) Beri válasza szimpláncsak (#200960) üzenetére


Beri
addikt

A gumi szélességénél sokkal többet számít a keverék, a minta, meg a nyomás. Profik is egyre szélesebb gumikkal mennek (legalább hátul), mert elhanyagolható a különbség gördülési ellenállásban, de hatékonyabban tudnak átvinni erőt az aszfaltra (gyakorlatilag többet "van lent" a szélesebb gumi). Oké, ők sokkal több wattot tudnak, mint egy hobbista, de ha nekik jó, akkor nekünk se lehet olyan rossz :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#201002) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Milyen vázat ajánlanátok megvételre, ami jó könnyű (185 cm magassághoz)? több alternatíva is jöhet.
Gondolom alu vázban érdemes gondolkodni. Hogy milyen felhasználás? - első sorban városok közötti közlekedés (úton) terep minimális. Fontos hogy csomagtartót is tudjak rá szerelni. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#201003) D1Rect válasza fulton (#201002) üzenetére


D1Rect
félisten

Le lesz téve rendszeresen órákig valami elhagyott helyen?

(#201004) fulton válasza D1Rect (#201003) üzenetére


fulton
addikt

Nem igazán. Miért ? (karbon nagyon drága nekem) aluban gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#201005) Hasaggymeg válasza fulton (#201002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért azt tudnod kell, hogy kerékpárt építeni gyakran többszörösébe kerül egy kész kerékpár áránál,az egyik vázról cuccokat átpakolni pedig a másikra szakértelmet, időt és munkát igényel kompatibilitási gondokkal megfűszerezve.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201006) D1Rect válasza fulton (#201004) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert akkor én nem vennék "rendes" bicajt(megázik, ellopják, stb). :)

A csomagtartós felépítés és a "jó könnyű" általában nincsenek párban.
Ha költséghatékony megoldást keresel, akkor én használtak között kezdenék nézelődni, létezik a "városi kerékpár" kategória, de nem éppen könnyűek(ez nagyon relatív).

[ Szerkesztve ]

(#201007) szimpláncsak válasza SpaceJam (#200993) üzenetére


szimpláncsak
tag

Haverom ilyen roadlite 7-et vett tavasszal. 50 éven felül van, nem merte az országútit bevállalni úgy, hogy még sosem volt neki. Egyedül a féken akadt ki, hogy ennyiért csak alap shimano van. A színével csak mi húztuk, hogy csak alapozóra telett, festékre már nem :D.(nekem sajnos a monti meg a cyclocross is matt fekete, lakk nélkül. Sajnos minden apró kis karc meglátszik rajta, ilyen szempontból ez a szürke jobb)

[ Szerkesztve ]

(#201008) maximilian4 válasza nmate91 (#200982) üzenetére


maximilian4
addikt

Esetleg attól lehet, hogy mikor szedtem ki a régi hajtókart, elmozdult az egyik csapágy? Kicsit meg volt ragadva és gumikalapáccsal rásegítettem. Vagy akkor az új eleve bele sem ment volna? De holnap hazaérek és megnézem. Az is lehet hogy tényleg csak kihagytam egy hézagolót. Nagy szivatás ez az osbb. :F

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#201009) parkr válasza fulton (#201002) üzenetére


parkr
őstag

Giant Escape 3 (inkább Disc változatban ha belefér) L-es méret. csomagtartó rakható rá.
még könnyíthetsz rajta ha a gyári kerekeket cseréled könnyebbekre, de gyárival sem lehet több 11-12 kilónál

[ Szerkesztve ]

(#201010) D1Rect


D1Rect
félisten

Garmin 520 Plus, azt írja nekem, hogy sw 5.70 (gps 2.50 ez mi lehet?) de neten meg csak 5.42-t találtam az is beta.
Mit csinálok rosszul?

(#201011) itouchfan válasza Csokicsibesz (#200978) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ezt írta most ki egy Facebook csoportba, hátha...

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#201012) -=RelakS=- válasza itouchfan (#201011) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem aki elhiszi, az meg is érdemli.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#201013) 6030D válasza -=RelakS=- (#201012) üzenetére


6030D
Ármester

Mondjuk más választása nincs, honnan kerítsen elő több millát? Egyébként még mindig jobb, mintha azt mondaná, hogy akkor börtön, mert ha nincs a nevén semmi (mert okos volt), akkor nem tudják behajtani.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201014) maximilian4 válasza 6030D (#201013) üzenetére


maximilian4
addikt

Plusz kérdéses hogy hitelképes-e. Vagy marad a provident vagy uzsora. Az lenne a legjobb, ha nem fizeti vissza az uzsorát ott simán levágják a palit. :))

Maxi

(#201015) -=RelakS=- válasza 6030D (#201013) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Arra akartam utalni, hogy miután ennyi embert átvert, nem feltétlenül hinném el, hogy hitelt vesz fel azért, hogy mindent visszafizessen.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#201016) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#201015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem balf@szság,jellembeli hiányosságok és kényszer esete ez inkább mintsem tiszta rosszindulat, vagy rafkósság... kegyetlen az üzleti világ a keleti vadkapitalizmusban... persze ez aligha elég enyhítő körülménynek. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201017) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali,

Ez a Cube Stereo 120 meger ennyit? :U Milyen evjaratu lehet ez a vaz?

Don't Tread On Me

(#201018) jjeahh válasza MPowerPH (#201017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Stereo 120 160mm villával? Lehet megéri, de én így nem venném meg, ebbe a vázba tudtommal 120-130mm villa való.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#201019) rígel válasza itouchfan (#201011) üzenetére


rígel
őstag

Hányszor hallgattam ilyen dumát… és úgy tudják előadni hogy sokszor el is hiszi az ember….

(#201020) itouchfan válasza -=RelakS=- (#201012) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem meg az ügy nyilvánosságra hozatala után lehet, hogy megkereste egy-egy ember vagy társaság üzenetben, akár máshogy, aminek ez lett a következménye.. legalábbis én reménykedem benne. Persze ez is lehet, hogy csak egy ígérgetés a sok közül :U

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#201021) fulton válasza D1Rect (#201006) üzenetére


fulton
addikt

De kiváncsi lennék mennyit nyomhat a váz magában. Bár most szét lesz szedve a kerékpár, mert mindent cserélek rajta, de tényleg egy váz választ el attól hogy tök uj bingám legyen. Aztán már oda lyukadtam ki, akkor már tényleg mind1 ha ezt megtartom , azt meg amolyan fitness félének szerelem össze. Nincs csomagtartó sárvédő tényleg a sulycsökkentés oltára. Na meg rá egy 28-as könnyebb gumi aztán ennyi. Elmentem addig hogy mindent vettem, kivéve vázat. Márha tényleg érdemi sulycsökkenést érnék el vele, magával a vázzal. Ezért gondoltam rá :)
Végülis vettem mindent: fékkarokat, bovden, váltókar, első hátsó váltó, fogsor, uj felni agyakkal, integrált hajtómű, egyedül váz nincs meg kormány uj de ennyi.
Van egy korábbi montim, arra át szeretném pakolni a dolgokat és azt használnám melóba járásra stb...leharcolt váz, nem kell a kutyának sem :D
Ez az eredeti terv legalábbis.
De most elgondolkodtam hogy nem e inkább már akkor egy uj váz és cakk uj kerékpár amolyan fitnes félébe.
Tényleg nem tudom mire mennék egy alu komolyabb vázzal, mit jelentene haladásilag.

[ Szerkesztve ]

(#201022) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Balatonszemesről ki merre menne? 100-130km körül mennék, valami látványosabb útvonal érdekelne, ha sok a szint az sem baj. Orszagutival mennék. :R

(#201023) D1Rect válasza fulton (#201021) üzenetére


D1Rect
félisten

Én halmérleggel mértem a vázat amikor érdekelt.

Építeni drága a bicajt, én is kipróbáltam.
Inkább nézegetem a fb csoportokat és ha van olyan ami nagyon nekem van kitalálva, arra lecsapok.

(#201024) fulton válasza D1Rect (#201023) üzenetére


fulton
addikt

Hát mát mind1, drága vagy sem, most volt egy közel lejáró keretem szép kártyán amiből meg tudtam venni dolgokat. Mindent kaptam még hálisten amit akartam. Hát most járok 179 ropinál. Hát húzom a szám mert ezért tényleg adnak kerékpárt...csak nem épp ilyen dolgokkal vértezve. Használtat nem akartam venni.

Jó mondjuk én aztán vettem minden franc karikát, kulcsokat, olaj zsir.. ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#201025) SpaceJam válasza szimpláncsak (#201007) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

És milyen hátránya van most egy ilyen alap féknek? Én csak a Juicy 7-est ismertem, az egy rohadt jó széria volt, előtte meg a belépőszintű Hayes-t, ami valami borzadály, de azóta eltelt 10 év. Remélhetőleg azt a szintet azért a Shimano MT201 meghaladja.

De már sejtem, hogy a pedálon túl ez lesz az első, amire jövőre költeni fogok... :/ Melyik az a középkategóriás fék, ami már kellemesen, egy ujjal használható és elegendő lenne nekem erre a Roadlite 7-re szerintetek?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#201026) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Hoppá.....Vuelta közvetítésben hangzott el, hogy a Wilier 2év után visszatér a felnifékhez pár modelljén amit versenyzésre gyárt. Azért csak észbe kap lassan más gyártó is. Mondtam én, hogy ne temessük még a felniféket :D A pinarello alapból nem is váltott disc fékre

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#201027) Hasaggymeg válasza lsebestyen (#201022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mindenképp északra, mondjuk Tihanyig.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201028) maximilian4 válasza maximilian4 (#201008) üzenetére


maximilian4
addikt

Erre valaki?

Maxi

(#201029) lsebestyen válasza Hasaggymeg (#201027) üzenetére


lsebestyen
addikt

Arra már voltam elég sokszor... Déli irányban van valami látnivaló?

(#201030) jjeahh válasza SpaceJam (#201025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg mindegyik Shimano jó a 2xx szérián kívül, de néhányan azzal is elégedettek, felhasználás függő.

Más: ha már fék, nálam a hátsónak (446) van egy kis hangja enyhén, mintha egy nagyon picit olajas vagy koszos lenne a tárcsa. Kicseréltem a fékbetétet, megtakarítottam a tárcsát, sőt, ki is cseréltem a tárcsát, mert van itthon és egy kis idő múlva megint csinálja. Annyira egyelőre nem zavaró, de nem 100% tökéletes. Észrevettem, hogy tapad rá a por és enyhén olajsaras pár helyen a féktest, szerintetek valahol nagyon lassan szivárog az olaj és érdemes lenne elkezdjek új fék után nézelődni? Nehéz csak a hátsó féktestet kicserélni? Kell valami spéci szerszám hozzá? Légtelenítő szettem és olajam az van.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#201031) SpaceJam válasza jjeahh (#201030) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Én ilyen 3 ujjas fékkart nem sokáig tűrök, csak azért. Nyilván használgatom, elleszek vele egy darabig, de aztán majd néznék alternatívát. A Shimano teljesen szimpi, csak a kérdés, hogy melyik széria az, ami már rövid fékkaros, egyujjas és nem melegszik túl alattam sem a teljes felpuhulásig, ha lejönnék valahonnan.

A tárcsa minősége a másik, amit egyelőre ugye nem ismerek. Én az Avid vonalon tapasztaltam meg anno, hogy vannak a puha, könnyen hajló vackok, meg vannak a komolyabb acélok, amik sokkal jobban tűrik az egyszeri ütődéseket, így sokkal kevésbé szedik össze a 8-asokat.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#201032) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Hazaértem!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201033) jjeahh válasza Hasaggymeg (#201032) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Asszony a cx-el nem fog ott a kövesen lejönni :DD . Jó időt fogtatok ki.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#201034) Beri válasza jjeahh (#201030) üzenetére


Beri
addikt

enyhén olajsaras pár helyen a féktest
Nem láncolaj lesz az?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#201035) jjeahh válasza Beri (#201034) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos nem, waxozok :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#201036) Hasaggymeg válasza jjeahh (#201033) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azon én sem tudok lejönni, sok helyen toltam. 🙄... felfelw meg no-go, végig még elektromossal sem. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201037) jjeahh válasza Hasaggymeg (#201036) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom idén mennyire köves az esők miatt, de 2 éve én egész sokáig feltekertem, aztán a végén elkapart a hátsó kerék :D . Lefele le tudtam jönni, igaz kihívás, mert nagyon technikás volt, de király. Még videóztam is, kár, hogy használhatatlan lett a felvétel, mert akkor még nem volt gimbalom. Van szegmens is neki, remélem idén én is lesz akivel megpróbáljam újra, meg onnan Hargitafürdő fele is a singletrailt, mert az még betegebb :DD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#201038) fulton


fulton
addikt

Szoktatok rendelni a rosebikes oldalról?
Hogy áll ez a bolt a garanciális ügyintézéssel tudja valaki?
Pl ha veszek egy külsőt, és megadja magát...hogy kezelik? Visszaküldés díját állják?

[ Szerkesztve ]

(#201039) bardi válasza SpaceJam (#201031) üzenetére


bardi
aktív tag

Tök mindegy hány ujjas a fékkar, mindent lehet egy ujjal húzni, csak beljebb kell rakni a fékkart a kormányon. Bár ha jól emlékszem te egy pöppet nehezebb vagy nálam, de montin a shimano m615, avid elixir 5, sram level tlm mind egy ujjal használható volt eddig.
A sram fékek picit lineárisabbak, emiatt "jobban" adagolható, a shimano fékek meg kevésbé, de mondjuk ha csak azt használtál, akkor fel se fog tűnni, és a sram érzése fog furán hatni.
Amit én szívesen kipróbálnék, az a hayes dominion, de úgyse fogom. Használt csoportokban egész gyakran szoktam látni 4 dugattyús sram fékeket, azokkal sem járnál rosszul valószínű. Néha ilyen 40k-ért láttam egész szettet, kicsit már bánom, hogy nem vettem meg.
A túlmelegedés nem teljesen csak fékkar meg féktest függő dolog, a tárcsa fog úgyis elmelegedni meg felüvegesedik a fékpofa. Nagyobb tárcsa, nagyobb tömegű fékpofa több hőt tud elnyelni, ilyen szempontból a 4 dugattyús fékek előnyösebbek a 2 dugattyússal szemben.

'92 Honda VFR 750

(#201040) Toobee válasza itouchfan (#201020) üzenetére


Toobee
veterán

Már ez is nagy eredmény. És nagyon fura nekem, hogy aki már november óta várja a bicajt, az sem állt a nyilvánosság elé. Én voltam az első, nekem kellett mindenkit egyesével megkeresni, egyeztetni, elkérni az infókat, papírok, hogy összerakjuk a képet (némelyik károsulttal még kommunikálni sem egyszerű, a kérdést sem érti sokszor), de most elindult valami. Jó nagy adag szart sikerült a nyakába önteni, persze mindent magának köszönhet. Akkor döntöttem el, hogy ezt az embert leradírozzuk a közösség erejével a térképről, mikor elismerte, hogy soha meg sem rendelte a bicajomat, na meg másét se. Számomra ennél nincs lejjebb, hisz végig azt mondta mi, bringások, tartsunk össze, meg hogy neki milyen rossz, hogy én nem tudok bicajozni.

Itt nincs megállás, beszéltem Sturcz Antival is, ha a főnöke engedélyezi, akkor cikk vagy videós tartalom lesz belőle. A topikgazdánk nagylelkű felajánlásának hála pedig lesz egy komolyan vehető angolsággal megfogalmazott levél is, mely a Commencal felelősségére próbál rávilágítani az ügyben, hisz Co-Factory riderük is fogadott el pénzeket, ahogyan a b2b partnerük is. Erre mindössze ennyit tudtak írni:
T-bike has nothing to do with Commencal, just a company that buys our bikes online like everyone else and resells them. Nothing else.

Szerintem ez nem így működik, felvet morális kérdéseket is bennem, illetve prognosztizálja a jövőbeni vásárlóknak is, hogy mire számíthatnak a cégtől, egy esetleg probléma esetén.

Ez a levél első körben megy majd a marketing osztálynak, ha nem ér célt, akkor pedig minden külföldi csoportba, fórumra, webes újságnak. Aztán meglatjuk. Viszonylag kis időbefektetéssel, már most jól állunk szerintem. Letiltották a gyártónál, fia, felesége, egész családja benne van a szarban, ő pedig menekül. Ezt mindössze 3 nap alatt értük el. Szerintem már ő is érzi, hogy ketyeg az óra. Majd mutatok neki szép diófát, meg egy fasza hajósboltot, ha vége ennek az egésznek.

https://barbieripnk.hu/

(#201041) SpaceJam válasza bardi (#201039) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nyilván mindegyik fékkart lehet orrcimpával is húzni, de azért nem mindegy, hogy eleve mire tervezett (ezt már a fékkar hosszból is látni) és hogy mennyire beállítható. A finom adagolhatóság elsődleges szempont nálam. Erre mondtad akkor a Sram-okat? Nem biztos, hogy jól értettem. És mitől érdekes ez a Hayes? :)

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#201042) bardi válasza SpaceJam (#201041) üzenetére


bardi
aktív tag

Arról a hayes fékről még csak jót olvastam, van belőle 2 és 4 dugattyús változat is. Meg jó a színe :D

Én viszonylag hosszú ujjakkal eddig mindegyik fékemet be tudtam állítani.

A sram szerintem finomabban adagolható, szerintem majd menj be egy boltba, ahol van mindkét rendszerrel szerelt fék, és próbáld ki mindkettőt, ha van rá lehetőség. Eleinte én nagyon utáltam, pár év shimano fék használat után, de már megszoktam.

'92 Honda VFR 750

(#201043) Beri válasza jjeahh (#201035) üzenetére


Beri
addikt

Nekem is azt kéne. Állandóan olajos minden a lánctól, az idők végezetéig törölgethetem róla, akkor is olyan. Tettem be vattaúj fékbetétet, már az is nyikorog a nyamvadt olajtól, mint a rohadás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#201044) SpaceJam válasza bardi (#201042) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

majd menj be egy boltba, ahol van mindkét rendszerrel szerelt fék

Muhahah. :D Létezik ilyen? De mindegy, ráér és köszi! Amúgyis valami lájtosabb, könnyű darab kéne majd erre a Roadlite-ra, de még a bringa sem érkezett meg. :)

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#201045) bardi válasza SpaceJam (#201044) üzenetére


bardi
aktív tag

Mire oda jutsz, hátha lesz :D

'92 Honda VFR 750

(#201046) szimpláncsak válasza SpaceJam (#201025) üzenetére


szimpláncsak
tag

Szerintem nem érzi annyira, előző bicaján is hasonló volt. Csak magán az elven, hogy egy 550ezres bicajon 10ezer forintos fék van :) Bár szerintem a hidraulikusból a rossz is "jó" :). Nekem mechanikus tárcsa van a cyclocrosson (TRP spyre) , a montin meg egy alsó polcos tektro auriga, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Fitness azért ilyen szempontból jobb, olcsóbb rajta féket cserélni :) Nekem ha maradnék a tiagranal kB 120ezer lenne.

[ Szerkesztve ]

(#201047) rétisün válasza Hasaggymeg (#201032) üzenetére


rétisün
veterán

én is! :P

(de egy k***g opelos miatt majdnem nem... :((( )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#201048) -=RelakS=- válasza rétisün (#201047) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Neménvótam! :D

Én majdnem az utolsó fél kilométeren kenődtem fel egy idióta hátára. Gödöllőn van egy körforgalom, amit sokan cikiznek, mert tulajdonképpen hosszúkás, nem szabályos kör. Na, ott a csávókám úgy gondolta, hogy behajt a körforgalomba fékezés nélkül, a szemből jövő meg úgy, hogy követi a körforgalom ívét. Végül volt nagy satufékezés.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#201049) SpaceJam válasza szimpláncsak (#201046) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Igen, amíg szimmetrikusan képes mozgatni a hidraulika a dugattyúkat (meg arrébb mászni, ha nincs pont középen a tárcsa), addig nem kell úgy állítgatni, mint a bowdenest folyamatosan. Mechanikusból a BB7-est szerettem, mert annak mindkét fékpofája tekergethető, ha már egyszer muszáj, mert olyan nincs, hogy a kopás miatt ne mászna el (attól különösen a falra mászok, ha féloldalasan kezd el surlódni a tárcsához, netán behúzás nélkül is beleéreget). A BB5 rohadt nagy szívás hosszabb távon emiatt, mert az egyik oldalon állítható. Szerencsére ez a múlt. :)

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#201050) itouchfan válasza SpaceJam (#201049) üzenetére


itouchfan
senior tag

TRP Spyre is állítható mindkét oldalról.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.