Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) (jan) válasza Runner_fxr (#52487) üzenetére


(jan)
őstag

Köszi a tippet!

Couba bringákról van vélemény ? Egy ismerős árul egy ilyen bicót 70k-ért, igaz kisebb min ami nekem kellene de baromi kényelmes. Szerintetek megérhet annyit (németből behozott közelebbről megnézve is nem sokat használt) ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#52552) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

29-erekről kérdeznék. Holnap megnézek egyet. A tipikus használat nálam aszfalt másodrendű utakon mászás, lágyabb terep. Erre ajánlott, vagy sokkal inkáv egy crosst kellene választanom.
A váz mérete 22-es megfelelő 187cm-s magassághoz? Vagy ez nagy nekem?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#52553) tikshow válasza MZsoltee (#52552) üzenetére


tikshow
addikt

A 22-es szerintem nagy lesz, de nem a magasságodtól függ, hanem a belső lábhosszodtól pl.

(#52554) Hasaggymeg válasza MZsoltee (#52552) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Utána néztem és a 20" kábé a Cube 21"-osnak felel meg,mely csak hangyányival nagyobb és nekem jó. Én is pont 187 vagyok.Szinte biztos,hogy a 22" nagy lenne.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52555) fpeter07 válasza dudika10 (#52441) üzenetére


fpeter07
veterán

Tudsz csinálni a lámpáról képet terepen?

(#52557) Syd69


Syd69
aktív tag

Országúti külső gumit mit ajánlanátok a defektállóbb kivitelben. Eddig Schwalbe Lugano-t hajtottam, de idén már a 4. megy tropára. Szóval ebben az árkategóriában...

Előre is köszi.

Alma

(#52558) bandus válasza Syd69 (#52556) üzenetére


bandus
veterán

ez nem jó hír, mennyit mentél vele? nekem is az van, de eddig semmi baja. nyilván ebben az árkategóriában csodát a többitől sem szabad várni, a durano-ról jókat olvastam, egy próbát megérhet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52559) Cathfaern válasza Syd69 (#52557) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Idén már a 4. külsőd megy tönkre? :Y Mi történt velük?

Amúgy a legdefektállóbb külső a Schwalbe Marathon Plus (ők is azt használtak)

(#52560) Syd69 válasza bandus (#52558) üzenetére


Syd69
aktív tag

átlag vagy 200 km külsőnként. Szép szálszakadásos jelenség vagy annak tűnt. Mindenesetre a futófelület teljesen deformálódott, ütött, rázott :(((

Alma

(#52561) Runner_fxr válasza Syd69 (#52560) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

(#52562) bandus válasza Syd69 (#52560) üzenetére


bandus
veterán

szerintem rossz úton jársz :D nekem legalábbis 750 km alatt nem volt semmi ilyen problémám velük.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52563) belaazallat válasza Syd69 (#52560) üzenetére


belaazallat
addikt

Hajtogatós, vagy drót peremes külsőt használsz, luganóbol? Mekkora méretben és nyomáson?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#52564) bandus válasza belaazallat (#52563) üzenetére


bandus
veterán

hülye kérdés, de milyen az a hajtogatós, meg drótperemes? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52565) Bicskás válasza bandus (#52564) üzenetére


Bicskás
tag

A drótperemesben van acélszál amitől nehezebb tárolni mert nem tudod összehajtani, a hajtogatós snakeskin gumit meg bedobhatod a tatyóba.

Hasaggymeg jó a videó, de nem fáradnak el az izomcsoportok a hüvelyk ujj és a mutató ujj között ilyen tartásban hosszabb távon ?

[ Szerkesztve ]

(#52566) Hasaggymeg válasza Bicskás (#52565) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom,nekem nem országúti van. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52567) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

sziasztok!
10-es rendszernél a láncot mivel érdemes összerakni? stiftel vagy patentszemmel? videókat nézegettem, ott stiftel pakolják össze, van valami előnye?

(#52568) rétisün válasza jackbacsi87 (#52567) üzenetére


rétisün
veterán

patentszem annyiból jobb, hogy könnyebb bontani, ha le szoktad/akarod venni a láncot tisztításhoz. ha nem akarod levenni, akkor végül is sztem mindegy.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52569) Runner_fxr válasza (jan) (#52551) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Életemben nem hallottam erről a márkáról, szerintem ezt a kategóriát nem éri meg használtan megvenni. Maximum akkor, ha ismered az előéletét és valóban alig használt, újszerű a bringa. Szerintem újat vegyél, mert könnyen behúzhatnak a csőbe. [link]

(#52570) jackbacsi87 válasza rétisün (#52568) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

8as rendszerem volt eddig, patentszemmel nyomtam, kb 500m-enként cserélgetve 3db láncot. most váltottam 10-re, csak meglepődtem, hogy a videókon mindenhol stift-el rakják össze. akkor marad a patentszem, köszi.

(#52571) Because válasza jackbacsi87 (#52570) üzenetére


Because
őstag

bele bolondultam volna ha 500m-ként láncot cserélek ;]

(#52572) rétisün válasza jackbacsi87 (#52570) üzenetére


rétisün
veterán

ha továbbra is ezt a módszert használod (3 lánc cserélgetése) akkor mindenképpen jobb a patentszem

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52573) vendingo


vendingo
veterán

Érdeklődnék, hogy jelentős különbségek vannak (használatban) a Reba és a FOX Float 32 között?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#52574) Napfénysüti válasza Because (#52571) üzenetére

Abba én is. :D
Vasárnap megrendeltem a KMC X10SL Gold láncot, kíváncsi vagyok milyen lesz. A mostani 105-ös láncomban nagyjából 3500km van még nincs vele gond nem emiatt cserélem le.
Párom meg kap egy Sigma BC8.12 ATS km órát hadd mérje mennyit megy.
Szombaton büszke voltam rá, a céges bringatúrájukon ő vezette a Velencei-tó körös csapatot és kapott egy tök frankó Gesu márkájú BMW M mintás mezt. :)

Használ amúgy itt valaki Gesu mezt? Elégedett vele? Elgondolkodtam hogy lehet később csináltatnék velük egy sajátot.

Més que un club!

(#52575) TayRol válasza Napfénysüti (#52574) üzenetére


TayRol
veterán

Úgy tudom csak csapatoknak készítenek. Pedig már én is elgondolkoztam egyen.

(#52576) jackbacsi87 válasza Napfénysüti (#52574) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

(#52571) Because és Napfénysüti: Ti milyen gyakran cserélgettek? milyen patentszemmel? shimano ultegra láncom van, ahhoz mit érdemes? eddig kmc volt, a bontás néha nehézkesen ment.
sigma óra hogy szuperál? most néztem ki egy 16.12 sts cad-ot.

[ Szerkesztve ]

(#52577) Syd69 válasza belaazallat (#52563) üzenetére


Syd69
aktív tag

Elöl most hajtogatós, hátul drótos van. Nehéz azonnal beszereznem...

23mm-es 8-8,5 bar körül

Alma

(#52578) Napfénysüti válasza jackbacsi87 (#52576) üzenetére

Eddig még nem cseréltem láncot, ezzel vettem a bringát tavaly. Most erre a KMC-re kíváncsi leszek, elég jókat hallottam róla és az ára se kevés.
Korábban egy Sigma BC8.12 órám volt azzal nem akadt gondom igaz egy tök egyszerű vezetékes modell. Most már Garmint használok egy ideje.

TayRol: elvileg nem csak csapatoknak készítenek. Stelviós csapatunkban is volt aki saját Gesu mezben jött és mondta hogy ha akarunk akkor páran összeállva talán olyan 12k körüli összegért lehetne tervezni és gyártatni velük felső mezt. Ennyiért én simán vennék tőlük bár idén már tárgytalan de a következő szezon elejére jó lenne egy saját fölső. :)

Més que un club!

(#52579) JackFeryll válasza Napfénysüti (#52578) üzenetére


JackFeryll
őstag

:Y Az nagyon olcsó ár érte.

(#52580) TayRol válasza Napfénysüti (#52578) üzenetére


TayRol
veterán

Az a páran összeállunk már "team"-nek számít, és nem egy fő. Azt kérdezd meg, hogy egy embernek mennyi lenne.:)

Nekem eddig csak Sigma óráim voltak, nagyon elégedett voltam velük, de ez a VDO is szuper. Szóval ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#52581) Solad válasza Napfénysüti (#52574) üzenetére


Solad
őstag

Pedig jocskan ki lehet huzni vele a lancok es foleg a sor elettartamat. A mostani dura lancom anyagi okokbol egyedul ment, 2000 km utan mar hatareset :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52582) belaazallat válasza Syd69 (#52577) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem hajtogatós gumival vannak csak negatív tapasztalataim, Balaton kerülésen jártam úgy, mint Te, dúrdefekt lett a vége. én 28x700-as méretet használtam akkor, most 25x700-ast, drótperemest.

Mennyi kiló vagy?

Ahogy nézem szerintem bent vagy határértékben, kerék terhelésre 65kg-ot ír, 85-130 psi-t, az meg 5,8 ~ 9bar.
Vagy az úttal, vagy a közlekedési módoddal lesz a probléma.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#52583) bandus válasza TayRol (#52575) üzenetére


bandus
veterán

nem a csapat a lényeg, hanem a darabszám. amúgy triatlonos körökben szeretik/dícsérik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52584) Napfénysüti válasza Solad (#52581) üzenetére

Sorból most van kettő: 11-28 és 12-25. Ha megjön az új lánc akkor abból is lesz ennyi. Lehet úgy fogom használni hogy ősszel, kora tavaszsal 105 lánc közte meg a X10SL.
De annyira nem vág földhöz egy sor vagy lánc ára hogy most emiatt állandóan cserélgessem őket. Takarítani, olajozni természetesen szoktam, erre figyelek.

Més que un club!

(#52585) TayRol válasza bandus (#52583) üzenetére


TayRol
veterán

úgy értettem a "team"-et, hogy több fő.

(#52586) bandus válasza Napfénysüti (#52584) üzenetére


bandus
veterán

érzel jelentős különbséget a sorok között?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52587) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Akit esetleg érdekel: Kerékpáros Tesztnap 2015 Csillebércen! Regisztrálni kell előtte! Szerintem érdemes kilátogatni, itt a fórumban is rengeteg kérdés merült fel annak kapcsán, hogy az egyes kerékpár kategóriák milyenek lehetnek használat közben. Itt lehetőség lesz akár 1 milliós bringákat kipróbálni különböző kategóriákban.

(#52588) (jan) válasza Runner_fxr (#52569) üzenetére


(jan)
őstag

Köszönöm! :R

hol érdemes használt bringákat nézni ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#52589) Napfénysüti válasza bandus (#52586) üzenetére

Más felhasználásra jó a két sor.
Az Alpokban a 11-28 nagyon jól jött, oda kellett a 28-as kerék mert anélkül nekem nehéz lett volna 22-26km hosszú emelkedőkön felmenni. Viszont itthon nincsenek a környéken ugye ilyen brutál hegyek szóval jobb a 12-25 mert a kisebb átfedés miatt finomabbak a váltások. Síkabb környéken ez jóval használhatóbb áttételtartomány. Nincs olyan hogy hirtelen 2 fogat ugrik egy váltással amikor te csak 1-et szeretnél.
Szóval azt mondom van különbség ami érezhető is de attól függ hogy milyen utakon megy vele az ember.
Mondjuk az Alföldre egy 11/12-21/23 sor még jobb lenne.

Més que un club!

(#52590) Runner_fxr válasza (jan) (#52588) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Testbike.hu, Bikemag.hu apróhirdetései között. Illetve vannak használtakkal is foglalkozó kereskedők is, maxibike, crazy biker.

Azért javasoltam az újat, mert ha nem értesz hozzá, akkor könnyen belefuthatsz egy leharcolt bringába, amit ha felújítasz már sokba lesz. Annyiba is akár mint egy új. Ha használtat szeretnél, akkor inkább a kereskedést ajánlom mint a magánszemélyeket. Bár a használt kereskedők is megérik a pénzüket.
Én inkább vennék 100-110-ért egy újat mint 70-ért egy használtat, de Te tudod.
Használt akkor érheti meg inkább ha drágább kategóriákban nézelődsz, mert ott már nagyon jelentős lehet az árkülönbség az új és használt között.

(#52591) (jan) válasza Runner_fxr (#52590) üzenetére


(jan)
őstag

Nem vagyok teljesen kezdő a témában csak rég foglalkoztam már vele, restauráltam már biciklit, felismerem ha valami kopott.

Állítólag ezek alig futott német bringák, reméltem valaki ismeri a nevet, habár nekem gyanús hogy ez valami márkásabb átcímkézett darab lehet.

Ezeknél a trekking vasaknál mi az amire különösen kell figyelni ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#52592) hefi_


hefi_
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig lehet nyerni bármilyen kerékpárt a TestBike-on!
Segítsetek a bringásoknak a véleményeitekkel, és NYERJÉTEK meg a 3 db. 600.000 Ft összértékű kerékpár egyikét!

Részletek itt >>

(#52593) bandus válasza Napfénysüti (#52589) üzenetére


bandus
veterán

köszi, elgondolkozom akkor ezen is a jövőre nézve. nekem ugye 12-28 van, de azt veszem észre, hogy a 28-as kerékre egyre ritkábban van szükségem az itthoni viszonylatokban. bár 12-ig meg nem szoktam leváltani, a dombon lefele az inkább a pihenőé :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52594) Runner_fxr válasza (jan) (#52591) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ha felismered, hogy mi a kopott, gondolok itt a hajtásra, csapágyakra, rugós villára, akkor nincs ezzel gond, nézegesd bátran a használtakat is, ki lehet fogni jókat, de nekem az a tapasztalatom, hogy ebben az alsó árkategóriában túlárazottak a használtak. Jobban megéri az új, persze kivételek lehetnek.

Állítólag sok minden lehet, nézd meg személyesen, ha jónak ítéled meg akkor vedd meg, azzal ne foglalkozz, hogy mit mond az eladó amíg nem győződtél róla meg személyesen.

Ugyan arra kell figyelni mint a többi használt bringa esetében, de ha ezzel tisztában vagy akkor úgy sem tudnak átverni. Normál dinamo helyett jobb az agydinamó, és lehetőleg ne menetes hátsó agya legyen. Tehát 8 fokozattól felfelé. Bár régebben voltak 7 fokozatú kazettás rendszerek is, de azok már nagyon régi darabok.

[ Szerkesztve ]

(#52595) Napfénysüti válasza bandus (#52593) üzenetére

Nézz körbe milyen sorok vannak, lehet találsz számodra még ideálisabb kiosztást. Én mondjuk a 11-es áttételt is kihajtom lefelé ha úgy van pedig még 70 fölé sose mentem tempóban. ;]
10-es rendszer ugye?
Ultegrából van 13-25 meg 14-25 is.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52596) bandus válasza Napfénysüti (#52595) üzenetére


bandus
veterán

10-es, valóban :K megnézegetem majd őket. múltkor Hasaggymeg jól összefoglalta, hogy hány km-enként kell kb. láncot, sort és első tányérokat cserélni, majd összenézem azzal is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52597) Client


Client
tag

Tud valaki esetleg olyan helyről kishazánkban, ahol rendes túrabringák forgalmazásával (is) foglalkoznak?
Nem a trekking kategóriára gondolok, hanem olyan gépekre, mint Kona Sutra, Surly LHT, stb.

Ex - WaterLo

(#52598) concret_hp válasza Napfénysüti (#52595) üzenetére


concret_hp
addikt

én 11-23-al nyomom az a tuti , de elől van hozzá 30as kistányér, így 50-11 és 30-23 közti tartományt fog át :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52599) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Idén télen nem szeretnék nagyon lemondani a biciklizésről és ebben kérném a tanácsotokat.
Milyen ruhákat és hol érdemes megvenni őket?
A decathlont nézegetem vannak jó ruhák igaz nem olcsóak.
Plusz térd és karvédőd milyet érdemes venni? Ti miket használtok?

Köszönöm a segítséget. :R

(#52600) Hasaggymeg válasza JackFeryll (#52579) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én a Decathlonban terveztetem mezeimet és akár 4 is kijön 12e-ből. :) Minden 1,5 órás tekerés után mosni kell,így gyorsan leszegényednék ha nem fognám vissza magam a vásárlásnál. :U

(#52596) bandus ...ez az 500km-kénti lánccserélgetés és 3 lánc rotációs használata számomra is újdonság.Ha meg lennék győződve,hogy legalább 50%-al meghosszabbítja a soraim életét,talán megpróbálnám,de akkor is nagy macera lenne számon tartani őket,piszkolódni levételükkel/vissza-tételükkel/tárolásukkal,majd egyszerre vásárolni 3 láncot + egy sort egy rakat pénzért.A teflonos aeroszolt is azért használom,hogy ne kelljen soha levenni láncomat.Így kezelt láncból van egy 10e km-es HG70-es végérvényesen összekopva 8-as Alivio sorral (cserés mindkettő) a régi kerékpáromon,és egy 5500km-es KMC XXsp 10 vagy valami+Deore tízes sor,de 1előre nem cserés semmi.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.