Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190001) ZolkoW válasza jjeahh (#189998) üzenetére


ZolkoW
őstag

juteszembe, a búszter megoldások közvetlenül a szelepházra is tudnak csatlakozni,ugye? tehát szelepmag nélkül, hogy az se lassítsa a levegő áramlását..
már megszokhattátok, tegnapelőtt egy tökéletesen alkalmatlan, legalábbis egyáltalán nem TLR külsőt alakítottam át. mondjuk legalább hajtogatós. Michelin Wild Race'r, a régi fajta, de olyan régi példány, hogy talán a legelső 29-es kerekeimen volt rajta. akkor azt se tudtuk, mi az a tubeless.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#190002) parandroid válasza Janaboy (#189987) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Shimano (és egyéb) hajtásrendszerekről, a hierarchiáról ott a link az összefoglalóban is: [link] . Sora kb a már normálisan használható belépőszint.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190003) Teasüti válasza jjeahh (#189998) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Shimano XT agyak. Ha jó a hézag, akkor örökélet +1 nap. :D No meg sokak szerint a kónusz a z'isten.
Mondjuk szerintem előbb fogom tönkretenni, mint hogy elkopna valaha. Könnyű XC-re épített kerekekkel bringás parkos trail felhasználás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#190004) Teasüti válasza ZolkoW (#190001) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Általában ugyanolyan pumpa fej van rajta, mint a pumpán. Nekem mondjuk 2in1 pumpám van erre a célra. Előre gettó boostert csináltam kólás palackból. :D
Azon egy gumitömlő és bilincs töltötte be ezt a szerepet.

(#190005) ZolkoW válasza Teasüti (#190004) üzenetére


ZolkoW
őstag

A műhelypumpám nekem is olyan, hogy nem kell bele a szelepmag, majd valami ilyen kanócot akarok hozzá venni, ha gyártok tűzoltópalackosat :)
A kompreszorhoz tartozó csatlakozó viszont autószelepes, a szingó-autószelep átalakítóm meg csak a kisebbik menetre passzol.. :((( Mondjuk így is szokott működni, de így nem tetszik :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#190006) balazs1022


balazs1022
őstag

Update_4 (utolsó):

Ebben már a teleszkópról lesz szó, az apróbb bisz-b@szokról és a végeredményről.
A teló nagyjából olyan állapotban volt, mint ami egy 40 ezer forintos bicikliről elvárható. A villáról tudni kell, hogy 2004-es. Nos szerintem ez idő alatt nem nagyon lehetett karbantartva.
Sajnos a eresztette az olajat is. Viszont a becsúszószárak épnek tűnnek. A fekete réteg nincs még megkopva.

A szétszereléshez is videó-t néztem. bár anélkül is elég egyértelmű a szétszedése.

De ami a lényeg:
Ha felhordja az olajat, akkor a szimeringgel lehet a gond:
1. Vagy koszos
2. Vagy elkoptak a lehúzó ajkak.

Mindkét utat végigjártam, ami azt jelentette, hogy 2x szedtem szét és raktam össze. Az első szétszedésnél azért megnéztem milyen szimering való bele, ha mégsem oldódik meg a probléma. (Nem oldódott meg, tehát nem a kosz okozta a szivárgást)

Szimering: Ebben a villában 2 szimerring van. (Sok másikban csak egy - ezt is sok utánajárás után tapasztaltam).
1. Felső: Szennylehúzó
2. Alsó (magában a villaszárban): Olajlehúzó.

Nos mivel Marzocchi is, meg régi is, ezért aranyárban mérik hozzá a tömítést. A 10-20 ezres ára miatt inkább másfele kacsingattam. Az olajlehúzóból találtam hasonlót, ami SKF. (Jah és ingyen volt, mert először nem küldték el, után meg ingyen kiküldték :D)

Viszont a szennylehúzónak húsosabb a pereme. Ez sehol nem találtam elfogadható árban. Megoldás:

Balra a fekete a szennylehúzó, a kék az SKF. Tehát ha megvan a gyári szimeringetek és nem tudtok szerezni másikat, akkor záró rugót ha leveszitek a tömítésről, akkor szét tudjátok tekerni. Ekkor szétugrik és kiegyenesedik magától. A rugónak a bővebbik végéből kell visszavágni 3-4-5mm-et. Majd újra összesodorjátok a rugót és visszateszitek a tömítésbe. Ezután az ajkakat jobban össze fogja tudni húzni. Ezzel pár évet megint nyerhettek a gyári szimeringgel.

Sajnos ami a villában volt gyári szimering, az csak roncsolással jött ki a helyéről, így azon nem tudtam alkalmazni a fenti módszert. De legalább a helyére bement az kék, az SKF.

Ezen a képen látszik a szenny- és az olajlehúzó:

A villát is átfújtam feketével. Plusz kapott új olajat (Motorex) és matricákat.
(Sajnos sem, a villa, sem a váz eredeti matricáját nem tudtam beszerezni. Pedig próbáltam gyártatni is hozzá, de a közelemben nem vállalták. Így olyan matricák kerültek fel amik épp kéznél voltak)

Apróságok:
A kormány, a meghoszabbítással, továbbra is keskeny volt, ezért szintén ali-ról rendeltem bele egy 780mm-eset:

Plusz a lomos piacon találtam egy karbon üvegtartót:
Ilyet:

Ezen nem tetszett a felirat. Ezért átcsiszoltam az egészet, és lecsiszoltam a betűk egy részét. Majd 5-6 réteg lakkal lefújtam:

Ezen kívül volt még pár kálvária (lánc, markolat, gumik, ülések, fékek), de ezeknek nem szentelek írást).

És ha már mindenki megunta az olvasást:
Jöhet a végeredmény: :)

Ez az én álom kerékpárom:

Köszönöm, hogy elolvastad!

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#190007) 6030D válasza balazs1022 (#190006) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem ez összeollózva mehet egy blogposztba (lássa az is, aki nem jár erre), ezek meg törölhetők/a blog címével helyettesíthetők a mobilinternetek és egérscroll-ok megóvása végett. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190008) RexpecT válasza balazs1022 (#190006) üzenetére


RexpecT
addikt

F@sza lett, jó tekerést :K

(#190009) balazs1022 válasza 6030D (#190007) üzenetére


balazs1022
őstag

Szerintem annyira azért nem érdekes, hogy blogba menjen, de örülök hogy így gondolod. Remélem valóban akadtak benne jó ötletek is :)

(Sajna az utolsó részben nem tudtam utólag korrektúrázni mert lefagyott a sz.gépem, utána meg letelt a szerk. időm. Szóval a hibákért elnézést)

#190008RexpecT Köszönöm! :))Már vannak tervek is: Pilis, Velence, Gödöllői Arborétum. Csak még várom a bringatartót, amit 6030D ajánlott :D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#190010) janakbacsi


janakbacsi
őstag

trekking bringámra szeretnék defekttűrő gumikat venni. a jelenlegin ez a felirat van: 40 - 622 (700 x 38C - 28 x 1 5/8 x 1 1/2)
tudna valaki esetleg egy linket küldeni, hogy melyik típus ajánlott hozzá? köszönöm szépen.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#190011) itouchfan válasza balazs1022 (#190006) üzenetére


itouchfan
senior tag

a felújítós, építős story nagyon becsülendő, de számomra a végeredmény fura.
milyen magas vagy, hogy megfelelő az alábbi geometria és nyeregmagasság?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#190012) Ringman válasza janakbacsi (#190010) üzenetére


Ringman
nagyúr

árfüggő is, én schwalbe marathon szériát nézném (jobban megéri külföldről rendelni)

pontos típus meg felhasználásfüggő - mennyit mész terepen, esőben, hóban, stb.

én ezt használtam a trekkingen: marathon GT 365 [link]
hóban/sárban/esőben is tekertem vele, szerintem kb mindenre jó, de semmiben sem kiemelkedő, ha csak aszfalton mész, akkor ne ezt válaszd, mert nem a leggyorsabban gurul.
nyilván nem könnyű, mert drótperemes.

2 defektem volt egy pár gumival ~1500 km alatt, egyik egy szeg - itt kb minden lyukadt volna amúgy is, meg egy felütéses, terepen, ami nagyobb nyomáson vsz. nem történt volna meg.

(#190013) balazs1022 válasza itouchfan (#190011) üzenetére


balazs1022
őstag

Köszi!
Elég magas ;]

Amúgy 174 cm vagyok. De azért van ekkorára állítva mert, terepre meg manual-hoz lentebb kell vennem az ülést, hogy a súlypontomat hátra tudjam helyezni. Ha viszont csak km-t kell menni, akkor föntebb szoktam állítani. Olyankor csak ülök rajta. Általában ilyenkor a stucni magasságáig veszem fel az ülést. (Az kb+10-15 cm) (A nyerget meg vízszintesre állítottam)

Gondolkodtam dropper post-on is. De még nem égető az igény. :) :)

Nálad, hogy van beállítva?

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#190014) ZolkoW válasza balazs1022 (#190013) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ezek után a droppert tessék a garázsban fabrikálni, egy régi Camping nyeregcsőből, és egy ruhaszárítóból! ;)
Kár, hogy még nem festés előtt készítetted elő neki a vázban vezetett bowdenfuratokat :)
Amúgy jó lett a festés, nekem csak a Canyon felirat fura, az én szemem nem igényli az ilyesmit, sőt, igazából semmiféle feliratot nem igényel, de muszáj volt valamibe belekötni, ugye. ;]
Azt nem ismerem fel, hogy BB5, vagy BB7 a fék, ami tuningpotenciált látok benne, ha ez egyáltalán igény, hogy emlékeim szerint ezeknél a féktárcsáknál van az Avidnak kicsit harapósabbja is (HS-1), meg a fékkarokból van az állítható bowdenhúzású fajta, na ezekkel brutál tud lenni egy BB7-es is.

szerk: HS-1-est, vagy annak a másolatát vettem már aliról, és én nem tudtam különbséget tenni, de amúgy az itthoni új árát nemigen volna kedvem kifizetni érte.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#190015) balazs1022 válasza ZolkoW (#190014) üzenetére


balazs1022
őstag

Pont ezen agyaltam én is. Jó lenne a bowdenezést a vázban elrejteni XD. De igazából bőven megfelel most így is.
Amúgy valami autó csomagtartó teleszkópra gondoltam, vagy irodai székesre. ;]

A matrica utólag került rá. Korábban raktam fel képet, azon még csupasz volt. Itt meg tudod nézni
Valóban BB7. Mikor a fékbetétet kerestem hozzá, akkor tudtam meg. A fékkaron is tudom hangolni a féket, és a fékbetét mindkét oldalán is (imbuszkucls nélkül)

Nagyon jó szemed van. Sikerült mindent észrevenned :D

Amúgy tényleg jól fog. Igénytelen egy szerkezet. Hidrosat ezért nem is szeretnék.

Köszönöm a tárcsa ajánlást is! :R Jelenleg az első tárcsám rosszul kopott meg, ezért a fékezéskor kicsit berezonál a villa (mintha abs-es lenne).

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#190016) janakbacsi válasza Ringman (#190012) üzenetére


janakbacsi
őstag

általában csak aszfalton megyek. ez esetben melyik lenne a javasolt?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#190017) Hasaggymeg válasza balazs1022 (#190015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Enyém újnak mond6ó, mégis berezonál. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190018) Ringman válasza janakbacsi (#190016) üzenetére


Ringman
nagyúr

ebben az árkategóriában marathon plus, marathon mondial vagy marathon almotion. (attól függően hogy a súly-defektállóság-tartósság tengelyben mi a fontos - nézd meg a schwalbe oldalát + ezt a cikket)

(#190019) balazs1022 válasza ZolkoW (#190014) üzenetére


balazs1022
őstag

Wow most látom, hogy tied volt a lila Trek kerékpár. Az milyen jól néz ki. Mikor megláttam a topikban, azonnal elkezdtem keresni hasonló festéket. Csak sajnos nem találtam.. :( Ennyin múlott, hogy nem lila lett :D

#190017Hasaggymeg: Hmm.. :( Arra tudok még gondolni hogy a változó felület miatt "darál" a fék.

Pl itt, ahol bekarikáztam a furatokat, itt nincs elég felület, amihez hozzáér a betét, ezért ott kisebbet fog. Ezért lehet szakaszos a fékezés.

Az én tárcsámnál van olyan szakasz a tárcsába ahol kisebb a felület:

Szerinted ez lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#190020) INTELligent


INTELligent
senior tag

Egész érdekes olvasmány a hidratálásról (angol).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#190021) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Nagykanizsán az XCO pályát mennyire használják, vagy egyáltalán lehet használni? Karbantartott, vagy csak versenyekre pofozzák ki? Ha nem, el lehet rajta könnyen igazodni? Kipróbálnám magam, de nem utaznék azért 1 órát, ha kb nincs nagyon ott semmi.

(#190022) rétisün


rétisün
veterán

jött az e-mail, úton a Can....... :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#190023) parkr válasza rétisün (#190022) üzenetére


parkr
őstag

ilyen bling Cane Creek féket vettél az új Canondálra? :D

(#190024) gabro0 válasza parkr (#190023) üzenetére


gabro0
őstag

Nem olyan rég volt fent egy ilyen lilás Tarmac, arra még talán illett is volna, de amúgy :DDD

Most lehet valahol állványt kapni? Ma szervizeltem volna a csótányt, de részegest játszott és mindig eldőlt, szóval úgy döntöttem nem várhat tovább a beszerzés.

(#190025) Hasaggymeg válasza balazs1022 (#190019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom de kipróbálnám egy merevebb telóval mert szerintem azt rázza be. :F... Ha elkopik veszek egy jobb tárcsát, hátha. 🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190026) rétisün válasza parkr (#190023) üzenetére


rétisün
veterán

nézegettem, de az nem ilyen magamfajta mezei bringásnak való......de a Cannondale-el jó felé tippelsz

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#190027) bardi válasza balazs1022 (#190019) üzenetére


bardi
aktív tag

Az icetech tárcsáimon is vannak ilyen kivágások, de semmi vibrálás nincsen, pedig még csak nem is shimano fékkel van használva, hanem srammal.

'92 Honda VFR 750

(#190028) parandroid válasza rétisün (#190022) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nem ilyen doboz...



Rendelés után 2 nappal itt volt tegnap, ezt sikerült jól bemákolni. :C



Már össze is barátkoztak. :DDD

Sry a ferde képért, az álló mobilos képeket nem szereti a ph engine.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190029) rétisün válasza parandroid (#190028) üzenetére


rétisün
veterán

Nem, de ilyenem már amúgy is van. Ha jól összeszámolom, 4 Canyonom volt már....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#190030) jjeahh válasza ZolkoW (#190001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fogalmam sincs, de videókban mintha úgy láttam, hogy szelepházra is tud csatlakozni a Schwalbe.

Más: nagy nehezen végre megvan az 1000km/10000m. Mtb, görgőm nincs. Tavaly sokkal hamarabb összejött, idén sajnos kicseszett az időjárás.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#190031) polonic


polonic
félisten

Köszi mindenkinek, sikerült visszanyomni a dugattyúkat. Úgy tűnik jó a fék.

Ha már szóba került. Érdemes lehet a tök alap hidrós fékeket lecserélni deore fékekre?
Trekking bicajról van szó.

(#190032) janakbacsi


janakbacsi
őstag

az újpesti bikepro-ban most nem működik a személyes átvétel? tudja esetleg valaki? rendeléskor nem lehet választani.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#190033) Hasaggymeg válasza janakbacsi (#190032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most nem látom de korábban már volt hirdetve hogy ideiglenesen nincs átvétel a Covid miatt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190034) RexpecT


RexpecT
addikt

Tekerés közben a hajtómű irányából halk nyöszörgő hangot hallok, ha abbahagyom a tekerést akkor megszűnik. Mi okozhatja :F

Illetve miért lehet az, hogy a Stravan a létrehozott szegmenseimet nem mutatja se a Segment Explore se a Segment search?

Amúgy nagyon király az Alis NRC szemüveg, nem nyomta a fejemet sem, a fotokromatikus lencse is szépen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#190035) bardi válasza RexpecT (#190034) üzenetére


bardi
aktív tag

Stravának kell egy kis idő, mire az új szegmenseket elkezdi mutatni.

'92 Honda VFR 750

(#190036) k.zoltan83


k.zoltan83
újonc

sziasztok!

erre a szelepre ez a pumpa jó lehet?

https://www.decathlon.hu/kezi-pumpa--id_8546863.html

(#190037) RexpecT válasza bardi (#190035) üzenetére


RexpecT
addikt

Az egyiket tavaly csináltam, a másikat 1-2 hete, de nem mutatja :(.

(#190038) xy.zsolt válasza jjeahh (#190030) üzenetére


xy.zsolt
őstag

tavaly pedig a covid miatt ültél otthon

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#190039) Hasaggymeg válasza RexpecT (#190034) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezeket mindig nehéz azonosítani, lehet pedál, pedál-hajtókar kapcsolat, hajtókar-tengely kapcsolat, középcsapágy-váz kapcsolat, középcsapágy, első tányér rögzítés, hátsó sor-kazetta kapcsolat, kazettatest, hátsó tengelyrögzítés (gyorszár, menetes tengely), hátsó agy... más semmi. ;]... Sorban kell kizárni a lehetőségeket menet közben pl. kitéve talpad a pedál szélére, vagy éppen betéve a tövére, felváltva terhelni a hajtókarokat, kiállni stb. majd ha ráközelítesz a bingóra otthon leszállva reprodukálni kell a zajt így találva meg a zaj forrását. Nekem éppen tegnap 3 hónap és 1500km után kellett először ritmikus zajt azonosítanom, ugyanúgy a terhelt hajtás irányából ami végül az egyik pedáltengely-hajtókar kapcsolat volt, mely a karbon vázzal nem a megszokott éles reccsenő hangot adta, így nem ismertem fel egyből. Tisztítva, zsírozva lett.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190040) Hasaggymeg válasza k.zoltan83 (#190036) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190041) jjeahh válasza xy.zsolt (#190038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tavaly március 4-én már megvolt az 1000/10000, a kijárási tilalom egy hónap múlva kezdődött, áprilisban. Tavaly már januárban elkezdett olvadni a hó, február elejére már elolvadt teljesen, idén meg 1000m fölött még most is nagy hó van és ezt úgy kell érteni, hogy 700m-ről indulok :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#190042) parandroid válasza jjeahh (#190041) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most gyorsan összeadtam, én kint 560km / 4000m körül járok. Ebben van egy kis monti is, meg csajokkal tekerések is, amikor ugye kerülni kell a mászást, meg a tempó is takarékon van. Összesen 10 alkalommal tekertem eddig kint idén. De tekintve, hogy most kezdődik az open season, azért lesz ez még jobb is.

Ha a görgőt is hozzáadjuk, akkor azért kicsit többre jön ki. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190043) parkr válasza rétisün (#190026) üzenetére


parkr
őstag

pedig reméltem hogy vettél egy Aeroadot :D

(#190044) bardi válasza RexpecT (#190037) üzenetére


bardi
aktív tag

Akkor viszont nem tudom, azt hittem újonnan kreált szegmensek.

'92 Honda VFR 750

(#190045) Alg


Alg
veterán

Strava vs. matematika :DDD Ezt nem tudom hogyan hozták össze

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#190046) parkr


parkr
őstag

classic shimano :D lassan több a papír mint a termék..

illetve már vettem olyat is tőlük [link]

[ Szerkesztve ]

(#190047) rétisün válasza parkr (#190043) üzenetére


rétisün
veterán

végül is.....így, hogy megspóroltam a Cane Creek árát, már nem sok kell(ett) volna hozzá :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#190048) bszg@ válasza parkr (#190046) üzenetére


bszg@
tag

Honnan rendelted?

(#190049) parkr válasza bszg@ (#190048) üzenetére


parkr
őstag

bike24

(#190050) cettlee válasza Hasaggymeg (#190033) üzenetére


cettlee
őstag

nem az van , hogy beleér a rezonancia miatt a tárcsa a betétbe?
nálam ez a helyzet és az egész kerék rezeg :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.