Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178001) stefi81 válasza Dreamie (#177997) üzenetére


stefi81
tag

Húú nagyon köszi!
Olvastam a cikket is, ez lesz akkor a befutó!

Közben mértem a láncot és a kritikus 120,25-nél tart a 10 szem távolsága. (ezt is most olvastam a cikkben és gyorsan tolómérővel mértem)

A kérdésem az lenne, hogy most Shimano Dura-Ace CN-7801 lánc van rajta. (ultegra 6600 szett van a bringán, elöl 53-as tányér)
Most akkor csak HC lánc lenne a megfelelő vagy egy sima cn-6600 is jó lehet?

(#178002) INTELligent válasza stefi81 (#178001) üzenetére


INTELligent
senior tag

Edzéssel kapcsolatban tudtok ajánlani olvasnivalót/videókat?
Most ezt a kettőt néztem meg: Mitohacker podcast #51,
Edzéstervezés előadás - BME cycling

Nem szeretnék versenyezni, "csak" tudatosabban szeretném az erőnlétemet és az állóképességemet javítani (a távlati cél az lenne, hogy mondjuk XC-vel 80-90 km és ~1500m szint ne okozzon gondot; a 85 km már megvolt 500m szinttel, de a végén éreztem, hogy elfogyok, átlagban 50 km felett elkezdem érezni a lábaimat). Arra rájöttem, hogy XC-vel ellentétben sokkal jobban bírom outin a kardió zóna alatti (ami nálam 147 bpm >) tekeréseket - de csak azért, mert az nem gyökkettő km/h. ;]

trialboj: jobbulást!

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#178003) 6030D válasza trialboj (#177999) üzenetére


6030D
Ármester

Jobbulást! A kórházi környezet meg az eredményre várakozás sokkal jobban befordítja az embert, aztán ha nincs baja (vagy tünetmentes), akkor is egy darab kakinak érzi magát. Szóval fel a fejjel, ilyenkor kell olvasgatni, meg kitalálni, mit lehet csinálni a bringán, vagy milyen egyéb edzés van, amit lehet csinálni a sérült kézzel. Ütődés után egyébként gyakran előfordul, hogy pár nap múlva jön elő a fájdalom, nekem is volt az itthoni esésem után is, hogy fájt a vállam, bordám, aztán nem is kapott akkorát. El fog múlni. Nem volt még szalag sérülésem (kop-kop-kop), de szerintem ezt nem mozgatnád ennyire.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178004) Hasaggymeg válasza trialboj (#177999) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1 ggeleven és 3060D,nem eszik azt olyan forrón! Ha megmutatom a vasat és csavarokat amit térdemből (nem váll,térd!) szedtek ki egy év bevasaltság után,elszégyellnéd magad indokolatlan lehangoltságodért. :U Ha megműtik,hát megműtik,eb csont hamar forr! ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#178005) ldave


ldave
félisten

Belsőt kell cserélnem, jelenleg ez van benne: [kép] Nézem a Decathlon kínálatát, de ott 27-es belsőt nem látok. Melyiket kéne vennem?

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#178006) jjeahh válasza trialboj (#177999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezért utálom a port meg a laza köveket, mindkettőn hihetetlenül hamar kicsúszik alólad az első gumi :( . Eső után, ha kicsit atázott a föld, sokkal biztonságosabb. Jobbulást neked, remélem nincs nagy gond.
Amúgy a haverinámat amikor elütték és kulccsonttörése volt, neki is elszakadt egy inszalag (legalábbis ezt mondta) és fogalmam sincs miért, de máig nem műttette meg :F . Azóta is bringázik, de az elején azért terepezések után fájt neki.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#178007) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Pedig hidd el, hogy nagyon jó a tükör, főleg városban. Nekem egy ilyen Zefal tükröm van a trekkingen. Amikor átülök az országútira szabályosan hiányérzetem van miatta. Nem kell hátranézni, hogy lássam mögöttem a forgalmat.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#178008) ivana válasza ldave (#178005) üzenetére


ivana
Ármester

Ha 27-es 630mm-es gumid van abba jólesz a sima outi belső. Esetleg a vastagabb fajta outi belső 25-36mm széles. Pl. ez [link] Szerk. bocsi rosszat linkeltem [link] a 622, 630 különbség még nem igényel külön belsőt.

[ Szerkesztve ]

(#178009) 6030D válasza ldave (#178005) üzenetére


6030D
Ármester

Huhh, ez sem mai kerékpár lehet. A Dunlop szelep ma már nem annyira menő, így azt érdemes lenne leváltani egy Auto szelepre, aminek elvileg nem lehet akadálya, viszont 27,5"-os a legközelebbi átmérő a mostani kínálatból, abból viszont nem sűrűn van 1,25-ös vastagság/szélesség. Mondjuk valami ilyen.

ivana: a dunlop az vastagabb, nem lesz gondja a prestával?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178010) ivana válasza 6030D (#178009) üzenetére


ivana
Ármester

A 27"-es az 630-as :N Szóval nagyobb, mint a 622-es outi. Nem igazán okoz gondot a presta. Az a baj, hogy csak outi belső van ilyen méretben, az meg presztás. Nagy ritkán van keskeny trekking belső, de én nem szórakoznék azzal.

[ Szerkesztve ]

(#178011) ldave válasza 6030D (#178009) üzenetére


ldave
félisten

és ivana: köszi a válaszokat. Ez egy 2012 körüli Winora Bermuda típusú kerékpár, az akkori lakótársam nagy bringás volt, ő segített kiválasztani, én akkor sem és azóta sem értek hozzá :) Eddig szinte minden még a gyári benne, ez a belső volt egyszer már cserélve egy komolyabb defekt miatt.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#178012) 6030D válasza ldave (#178011) üzenetére


6030D
Ármester

Ebbe szerintem mehet egy sima 28"-os auto szelepes trekking belső. Külső gumira milyen méret van írva?

ivana: :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178013) ldave válasza 6030D (#178012) üzenetére


ldave
félisten

Egy Michelin külső van rajta, 37 - 622 (700 x 35C) felirattal.

A Slime draws near! Command?

(#178014) 6030D válasza ldave (#178013) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor ez jó bele szerintem. [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178015) ldave válasza 6030D (#178014) üzenetére


ldave
félisten

Köszi! Veszek előre és hátra is, kicserélem akkor már mind a kettőt, egyforma korú és szelepű legyen mindkettő.

A Slime draws near! Command?

(#178016) ivana válasza ldave (#178015) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nem hibás felesleges cserélni, van olyan bringám amiben 60 éves emerge belső van :) Szerintem épp a 27-es volt kéznél azért került bele, de ez egy sima 28"-as (622-es) trekking, szóval ebbe trekking belső kell.

(#178017) ldave válasza ivana (#178016) üzenetére


ldave
félisten

Majdnem egy idős ezzel, félek annak a gumi tömítése is megadhatja akkor magát. Másrészt pedig legyen egyforma a két szelep, legyen elég egy pumpa az egészhez :)

A Slime draws near! Command?

(#178018) ivana válasza ldave (#178017) üzenetére


ivana
Ármester

A gumi tömítésnek valami 20Ft métere ;)

(#178019) Maximum1 válasza Dreamie (#177990) üzenetére


Maximum1
őstag

Érzékelők és tartozékok menüben kiszoktam kapcsolni a radart, az övet és a pedálfordulat mérőt, csak akkor mennek amikor használom, különben folyamatosan keresi az óra őket és ezért merül.

(#178020) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
2 dolgot szeretnék kérdezni.
Az egyik az, hogy ugye nem olyan rég kezdtem az outizást. Próbálok alapozós tekeréseket menni. Kb 3 hete tekerhetek, de előtte futottam is azért (azt most hanyagolom egyelőre). Így azért lehet vagy szabad menni 60km-eket egyben, nem? 20-22-es átlaggal kb, átlag pulzus 135-145 között. A combom azért szoktam érezni, jelenleg is érzem a hétvége miatt. Sőt, a vádlimat is érzem, most figyelem :DDD Szombaton mentem 62-t, ha jól rémlik. Vasárnap 32 körül. Ma nem voltam. Holnap megyek megint. És, ha érzem az erőt, és jó idő lesz, és ha a szél sem akadályoz túlságosan, akkor mennék megint egy 60-as kört kb.

A második kérdés: még állítgatom a biciklit. Nagyon alul volt a kormány, azt is még hangolgatom, meg az ülést is. De így kb jó a térd hajlás a legalsó pozícióban? Ez a magasság azt hiszem, amúgy kényelmes. És a térdem is egy vonalban van, azt hiszem, a talpam taposó részével a hajtókar vízszintes helyzetében. Ebben a pozícióban a sarkamat a pedálra helyezve, körbe tudom tekerni:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#178021) anorche1


anorche1
őstag

A decathlonban mar nem lehet kapni a 2db orszaguti belso csomagot 1000Ft -ert? A weboldalon mar csak 26" -os van.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#178022) ZolkoW válasza FerNandor (#178020) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha úgy körbe tudod tekerni a sarkaddal a pedálon, hogy nem billegsz közben a nyeregben, akkor jónak tűnik. A cipő sarka persze számít ebben, hogy ne legyen egyszerű, de a nyeregmagasság nekem jónak tűnik. Olyan, mintha nagyon felegyenesedve ülnél a leghátsó fogásban, de így nem szoktm látni másokat, tehát nem tudom :P Ha mélynek érzed a kormányt, akkor szerintem csak szokatlan még.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#178023) FerNandor válasza ZolkoW (#178022) üzenetére


FerNandor
őstag

Közben kapaszkodtam az ajtóba, szerintem azért ilyen fura a felsőtestem :DDD
A kormány nagyon le volt forgatva, itt hívták fel rá a figyelmem, akkor állítottam feljebb és még jobbra is kellett vinnem, mert balra tolva volt benne.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#178024) zsocy válasza FerNandor (#178023) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem ezzel most nincs baj, a lényeg hogy neked kényelmes legyen. A kormány most szemre jó, a térded enyhén hajlik ahogy kell, már csak a rendes pedál kell a boldogsághoz :)
Viszont vagy 1 percig merengtem rajta hogy vajon kilóg-e a nagy fehér hátsód mire rájöttem hogy az a kocsi lökhárítója :DDD ügyes :D

(#178025) torma1981 válasza zsocy (#178024) üzenetére


torma1981
veterán

Nem csak neked volt furcsa. :D

(#178026) Maximum1 válasza FerNandor (#178020) üzenetére


Maximum1
őstag

Látom fáj a térded, akkor alacsonyan van a nyereg.


zsocy
Én is azt néztem vagy fél percig :DDD

[ Szerkesztve ]

(#178027) zsocy válasza Maximum1 (#178026) üzenetére


zsocy
őstag

Ez de jó táblázat, és milyen igaz. Mehetne az összefoglalóba a beállításokhoz.

(#178028) FerNandor válasza Maximum1 (#178026) üzenetére


FerNandor
őstag

Februárban műtötték a térdem harmadszor. Meniscus szakadás volt most. Kicsit le van még sorvadva a combomról az izom, azért van rajta tape, mert így kicsit jobban tart. Meg lehet, hogy nem jó még mindig, de már kezd nem érdekelni, csak arra legyen jó, amire nekem kell. Nem a tekerés miatt van rajta :) de köszi a táblázatot átnézem. Ilyen lehetne amúgy minden testrészre :) . Tényleg mehetne az összefoglalóba.

Igaz, tényleg elég "jól" sikerült a kép :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#178029) anorche1 válasza FerNandor (#178020) üzenetére


anorche1
őstag

Szerintem igy allohelyzetben, tamaszkodva becsapos. Ha a sarkadat picit lejjebb nyomod maris magasnak tunhet a nyereg. Tekeres kozben, akar gorgon kellene videot kesziteni, es kilopni a megfelelo kepkockakat.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#178030) ivana válasza ZolkoW (#178022) üzenetére


ivana
Ármester

Montira, de ez outi ;) 1-2 cm szerintem még kell.

(#178023) FerNandor Ez így nagyon hátradől. Jó mondjuk én rohadt agresszívre szoktam beállítani az outikat. [link]

(#178031) Maximum1 válasza FerNandor (#178028) üzenetére


Maximum1
őstag

Ja ha nem ettől fáj akkor semmi gond.
Az állítgatással meg még várjál, menjél 80km fölé utána 100km fölé és akkor fogod igazán érezni mit kell állítani még.
A kerékpározás ott kezdődik amikor 3man vagytok, Te, az út, és a bringád.
80km felett már előjön ez az érzés, utána tolódik ki és a végén már a 100 feletti világban vagy.
Egy montisnál már 20km alatt megvan ez az érzés, pl. egy Látóhegy támadással. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#178032) parandroid válasza FerNandor (#178020) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Alapozós pulzussal kb annyit tekersz, amennyi jólesik. Igazából az alapozás eleve 60-90 perces alacsony intenzitású edzésekkel kezdődik. Még futásnál is, nemhogy biciklin, ami az izomzatot azonos kardio-terhelésen még kevésbé veszi igénybe. Amúgy irigylem az önfegyelmedet, én is mindig elhatározom, hogy alacsony pulzussal fogok tekerni, aztán valahol elgurul a gyógyszer. Futásnál is mindig ugyanez volt a problémám.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#178033) Maximum1 válasza Maximum1 (#178031) üzenetére


Maximum1
őstag

közben ledobott a net.
Látóhegy

(#178034) FerNandor válasza anorche1 (#178029) üzenetére


FerNandor
őstag

A sarkat amúgy lefelé kell nyomni tekerés közben, mint lovagláskor a kengyelben, vagy itt ilyen nincsen?
Majd próbálok intézni egy videót :)

(#178030) ivana Mármint mi dől nagyon hátra?

(#178031) Maximum1 Igyekszem, de nem szeretném túlzásba sem vinni, mármint túl korán, túl nagyot menni. De lehet, hogy ha úgy állnak a csillagok, akkor 60 fölé megyek holnap.

(#178032) peterkeT Igyekszem. Jó volt ez a Mitohackeres videó Fülöp Tiborral, amit azt hiszem, Flash linkelt be. Csak az a baj, hogy sok itt a "hegy". De már egyébként szerintem azonos sebességgel láthatóan alacsonyabb pulzussal tudok felmenni ezeken a "hegyeken". Van, amikor én sem tudok nagyon figyelni rá, pl. ha nagy a szél és úgy csapkod, mint hajót a tengeren, folymatosan ellenkormányozni kell stb, akkor azért annyira nem tudok ráhangolódni a "lazán megyek dologra".
Arra gondoltam, hogy most próbálok minél többet így alapzósan menni (140-es pulzus és az alatt átlagban) és tavasszal, lehet, hogy elmegyek egy ilyen teljesítménydiagnosztikára.

Egyébként, amióta eszem a magnéziumot, egyszer sem görcsölt a lábam. Korábban a vádlit kezdte fogdosni a görcs. és kaptam magnézium-citrátot is szerencsére. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#178035) cdl válasza FerNandor (#178020) üzenetére


cdl
senior tag

Feljebb emelném én is a nyerget, ha lehet. Nekem hosszuak a végtagjaim, de akkor is nagy lehet a különbség beállításban. [kép]
Amúgy megjártam rendesen. A gyerek hazahozott egy jó kis vírust a suliból. Ő másfél nap alatt átugrotta, Én lázasan neocitránt kortyolog, betegszabin.
31 km kellene a 9000-hez, erre Nézhetem a Girót a tv-n :(

[ Szerkesztve ]

(#178036) ivana válasza FerNandor (#178034) üzenetére


ivana
Ármester

A kormány.

(#178037) Maximum1 válasza FerNandor (#178034) üzenetére


Maximum1
őstag

Persze, csak szép fokozatosan, látom milyen szépen fejlődsz, ezért írtam amit írtam.


cdl
Jobbulást.

(#178038) stefi81


stefi81
tag

Tudna valaki segíteni?

Megmértem a láncot és a kritikus 120,25-nél tart a 10 szem távolsága. (ezt most olvastam ebben a cikkben és gyorsan tolómérővel mértem)
A kérdésem az lenne, hogy most Shimano Dura-Ace CN-7801 lánc van rajta. (ultegra 6600 szett van a bringán, elöl 53-as tányér)
Most akkor csak HC lánc lenne a megfelelő vagy egy sima cn-6600 is jó lehet?

(#178039) gabro0 válasza ivana (#178030) üzenetére


gabro0
őstag

én rohadt agresszívre szoktam beállítani az outikat
Mi az az 5mm-es spacer ott a stucni alatt? Igazi outis nem használ ilyet, max stucni fölött ;]

Nekem is azt tűnt fel, hogy kb. egyenesen ül, én csak akkor tudok így, ha elengedem a kormányt.

(#178040) Alg válasza stefi81 (#178038) üzenetére


Alg
veterán

Bármelyik 10 sebességes Shimano lánc jó rá, akár 3rd party is: KMC, Connex...
Nemrég láttam egy cikket, ott az Ultegra láncot elég jónak hozták ki élettartam/teljesítmény arányban, a dura ace kisebb ellenállású de cserébe gyorsabban kopik.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#178041) vallas válasza cdl (#178035) üzenetére


vallas
senior tag

Nagyon szép ez a Simplon... :R :R :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#178042) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#178033) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Zavarba hozol! :B

FerNandor...sarkat magasan kell(ene) tartani,ami sok kilométer és/vagy szint után már nem is olyan könnyű.Fáradtan mindenki már lovagol lógó sarokkal a kengyelben,csak itt nincs kit sarkantyúzni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#178043) stefi81 válasza Alg (#178040) üzenetére


stefi81
tag

Köszi!

Esetleg tudnád linkelni a cikket?

(#178044) Dreamie válasza Maximum1 (#178019) üzenetére


Dreamie
őstag

Értem, kilőttem én is, köszi az infót... Nem lehet beállitani, hogy csak aktivitás inditásakor keresse, kapcsolodjon? Kicsit kényelmesebb lenne... :F

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#178045) Maximum1 válasza Dreamie (#178044) üzenetére


Maximum1
őstag

Elvileg meglehet csinálni, sportonként tudsz energiagazdálkodást beállítani, melyik sporttal mi menjen, de én lusta vagyok nyomkodni, mindig halogatom. :B

(#178046) xy.zsolt válasza Alg (#178040) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha ugyanazt a cikket láttuk akkor ott a connex sx lánc verte körökkel az összes többit.
stefi81 Én most tettem fel ilyet és 3 hét után ajánlom másnak is....amúgy a connex 10sx nem is olyan vészes árban mint a 11-es széria. Most 2 élvig (20ezer km) nem szeretnék láncra költeni. Szép a megjelenése is, könnyű bontani, összerakni.....szóval álom

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178047) Alg válasza xy.zsolt (#178046) üzenetére


Alg
veterán

[link] Ez volt az

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#178048) IMIIKE1998 válasza trialboj (#177999) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Jobbulást neked! :K

(#178049) mobal válasza trialboj (#177999) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez elég dúrva impact-nak hangzik. Csak óvatosan. Orvos látott? Lehet ajánlott lenne elmenni a biztonság kedvéért.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#178050) flash- válasza trialboj (#177999) üzenetére


flash-
veterán

Jobbulást!
2 éve nekem is volt egy esésem ami következtében 1ó kimaradt majd kórház, es tudom milyen, visszaveti az embert fizikalisan, lelkileg,
Utana nem is jó tekerni..
De elkezdtem (folytattam) egy masik sportot es az sokat segitett aztán amikor ujra bringaznal azt erezni fogod! Alig fogod varni h raulhess

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.