Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269001) Fall-N válasza fulton (#269000) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kell. Akkor kell csak ha utólag veszel féket és vágni kell a csőből. Gyári biciklin ezt elvégezik összeszerelés közben.

(#269002) Tin válasza jjeahh (#268968) üzenetére


Tin
veterán

Köszi haver, tehát úgy állna rajtam, mint egy fóliába csomagolt csimpánz :D Akkor inkább nézek téli kabátot :)

#268973 Hasaggymeg: most egy sima melegítőalsóban mentem, egy póló, egy vékonyabb melegítőfelső, és egy ujjatlan "pufi mellény" szélfogónak. 10 fokban indultam, 7-8 fokban érkeztem. Fázni nem fáztam, de azért el tudtam volna képzelni egy cseppet melegebbet. 26km/190m szint (sajnos 10% alatt :D), 45km/h max sebesség, szóval igen, szoktam lejtőzni, és szél is volt. Ha azt mondjátok, hogy a mez önmagában nem igazán szélálló, akkor mindenképpen kell valami dzseki. Amúgy általában nettó 1-2 órákat tekerek, és hosszabb utakat úgyis csak jövőre tervezek, de azért meg szoktam állni egy-kétszer.

#268979 ZolkoW: köszi, a fulton által linkelt másik sapka lesz.

#268983 chubby2o6: tanács megfogadva, fulton linkelt, akkor megrendelem a csősálat is.

#268989 fulton: köszi, akkor ezeket beraktam.

#268995 chubby2o6: annyira azért nem vagyok dagadt, de van némi hasam, bár ez már a diétának köszönhetően megy lefelé, de azért Pro Fitet még nem vállalnék be. A nadrágtól én is félek, de ha nem jó, majd visszaküldöm. Azért is rendeltem a láb- és kézmelegítőket, mert legfeljebb felveszem a melegítőgatya alá, és akkor nem fázom.

(#269003) fulton válasza Fall-N (#269001) üzenetére


fulton
addikt

Tehát elvégzik megbízhatóan
Akkor majd később jó lesz, megveszem most am is rendelek elfér a kosárba.
Ha levegős ugyan az mint autónál,... érezni a fékkaron? beesik nem fog úgy..stb...?
----
Most így felidéződött bennem, igaz ultegra di2 nem volt alkalmam próbálni, bízom benne minőségi érzet lesz, de a 105 di2 az , most hülyének fogtok nézni, de esküszöm elragadtatás nélkül mondom, hogy a csepelem felni fékje nekem jobban bejött. Sokkal több a moduláció, ahogy fékez, az egész fékhatás működését finomabbnak érzem. És most ennek semmi köze hogy az én bringám
Azt olvastam a DI2 ultegrában van valami plussz moduláció, servo(?), és talán a fogás pont is beálítható a di2 105 képest.

[ Szerkesztve ]

(#269004) Fall-N válasza fulton (#269003) üzenetére


Fall-N
veterán

Érezni persze. Változik a nyomáspont és jobban be lehet nyomni a fékkart. Illetve a fékerő is gyengébb.

(#269005) chubby2o6 válasza fulton (#269003) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Azért az is elképzelhető, hogy azon, amit próbáltál, még nem volt rendesen bekopva. Az valami tesztbringa volt, nem?

#268999Fall-N Ha ez [link] a piros-piros, akkor oké, bár ez nekem narancssárga-piros inkább. Az enyém kívül piros, az a csillagszerű része narancs ( arany?), a csavar meg sima nikkel színű, de van benne egy fekete gumidugó, szal nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#269006) fulton válasza Tin (#269002) üzenetére


fulton
addikt

sisak alá simán veheted, én ezzel a sapkával vagyok el, 10 foktól - minusz 8 fokig tavaly. Fülre ráhúzod tökéletesen melegen tart, teljesen befedi (nagy fejem van), nem izzadsz bele, és ami + lényeg: nem zárja el a külvilágot tőled, hallasz mindent, ugyan akkor a menetzaj még kevesebb is lesz :) imádom, legjobb cucc
Sál meg fogod szeretni, elől véknyíított hogy ha a szádra húzod könnyebben tudj levegőt venni. Nagyon bevált.
Én azt mondom vegyél egy mezt hosszút, meg kabátot. A mezhez vegyél egy szél mellényt még, és ennyi. Meg ugye az aláöltöző..ebből indulj el, aztán majd cserélgeted és kiadja magát. Nem lehet megmondani hogy mi meddig (fokig) lesz jó nálad. De én így kezdenék neki.
Én olyan 4-5 fokban még aláöltöző és mezben tolom. (itt 1-2 órát kell érteni sac) mert időtáv is sokat korigálhat a döntésen.
Aztán bedobom a zsebbe a szél mellényt, és ha olyannak érzem fogom és felveszem, sokat dob a komforton, és többször "mentett" már.

Én ha tehetem mindig a mez+aláöltöző kombót választom + szél emllény, sokkal jobban része vagy a környezetnek benne, igaz nekem full testre szűkülős minden, de nagyon szeretem, mindent érezni a levegőből, az apró változásokat...de mégse fázol menet közben.

#269005chubby2o6: az volt teszt, nem a legspeckósabban karban tartott cucc. (számomra)

[ Szerkesztve ]

(#269007) vallas válasza -=RelakS=- (#268922) üzenetére


vallas
senior tag

Nem vizezted meg a waxot? lehet azért :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#269008) Tin válasza fulton (#269006) üzenetére


Tin
veterán

Veszek egy kantáros gatyát, egy aláöltözőt, egy mezt, meg egy téli alap dzsekit, meg kéz- és lábmelegítőket, meg a sapit és a sálat. Ami nem jó, azt visszaküldöm, de máshogy tényleg nem fog menni, csak ha kipróbálom őket. A dzseki szerintem elég lesz szélvédelemnek, de ha nem, akkor második körben rendelek, ami még kell. Csak először tudnom kell a méreteket is, mert most oké hogy mindenből rendeltem XL-t, de ha valami nem jó, akkor csak szívni fogok vele. Megjön, kipróbálom a szerkót, aztán 1 héttel később már tudom, miből mit rendeljek. A gatyától félek, bár B tervnek ott a melegítőgatya a lábmelegítővel, meg a dzsekitől, hogy esetleg nem elég az XL, de majd kiderül.

(#269009) fulton válasza Tin (#269008) üzenetére


fulton
addikt

Így van.
vagy ha nincs messze deka, bemész és felpróbálod, mielőtt elhozod(már ha van) vagy eleve oda rendeled és akkor lesz :) . Én is így csináltam. Jó, volt amiből lerendeltem a méreteket aztán itthon néztem meg, nekem am egy dekás sem maradt végül, kivéve a sál meg a sapka meg az átmeneti kesztyű. Nem tudom egy lapra említeni a NW aláöltöző és mezeivel, dzsekije...de én nagyon "kukacos" ember vagyok ilyen téren szóval, inkább egyedi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#269010) Sleek válasza hcl (#268996) üzenetére


Sleek
senior tag

Elvileg 3/32″ (2.38 mm) lenne a méret5-8 sebességes bringánál.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#269011) vlevi válasza Tin (#269008) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nyakmelegito is jó lehet, ha elég hosszú, és rugalmas anyagból van, akkor sál és sapka helyett is működik.
[link]

(#269012) Tin válasza fulton (#269009) üzenetére


Tin
veterán

De pont hogy messze van olyan Deca, ahol ezek vannak is raktáron, és semmi kedvem ott próbálgatni őket. Egyszerűbb megrendelni, és ami nem jó, azt küldöm vissza. Igazából fogalmam sincs róla, hogy mennyire jók vagy nem jók ezek a cuccok, így "indulónak" akarok "valamit", aztán majd jövőre már tudok a tapasztalatból építkezni. Ezért is nem akarok drága cuccokat venni, viszont a legolcsóbbakat sem. Mivel nem vagyok extrán fázós, szerintem ezek a cuccok elegek lesznek, ha meg nem, akkor inkább itthon maradok.

(#269013) fulton válasza Tin (#269012) üzenetére


fulton
addikt

Én is így voltam vele. Nem kel drágát venni, ezek teljesen jók lesznek sztem. A többit meg majd látod

(#269014) chubby2o6 válasza fulton (#269006) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igazából csak arra akartam utalni, kizárt, hogy egy 105-ös tárcsaféknél bármiben is jobb lenne egy Csepelen lévő felnifék :)

(#269015) Tin válasza fulton (#269013) üzenetére


Tin
veterán

Így van, ahogy mondod. Azt sem tudom, hogy mi történik majd, ha én ilyet felveszek a maihoz hasonló 8 fokban, hogy akkor jobban szellőzik, vagy csak nem fázok, vagy nem fogom csavarni a pólóból a vizet utána, vagy mi. Tudod én 20 éve nem csak hogy nem bringáztam, de nem is igazán sportoltam semmit, ezért nem tudok a ruházatokról sem semmit. Nyáron vettem Decában egy rövidujjú mezt és egy full alap betétes gatyát, a gatya kényelmetlen, de 1 órára elmegy, a póló meg tök jó, mert nem izzadok bele. De hogy a rétegezős öltözködéssel mi lesz, nem tudom. Eleve érted egy totál alap sisakom van és egy asszem Lidl-s szemüvegem... Persze látom itt a csillogó vadiúj drága bringás arcokat full drága mezben, de úgy hagyom ott őket a lámpánál elindulásnál, mint a pinty. De látom azokat is, akiknek használtabb a bringája és a cuccai, ők meg engem :D De tudod, a "milyen isot" is úgy lett megoldva, hogy egy bringás elmondta, hogy ő ezt, akkor nekem is jó lesz (és tényleg). Szóval így szerkó fronton is van mit tanulnom, de ha már tudom, hogy mi mivel jó, akkor tudok venni én is normális cumót. Ez most pont arra lesz jó, hogy a Black Fridayen már tudjam, hogy mi kell. De igazából ezzel az egy szettel én simán kihúzom a telet, és még a tavaszba is belemehetek, mert úgyse lesz időm mindennap tekerni, a mezt meg gondolom nem kell naponta mosni, ha úgyis csak 1-2 órát van rajtam. Az, hogy szaga van, pont nem fog érdekelni, nem buliba megyek, a nyári mezt is csak 2-3 alkalom után mosom.

(#269016) fulton válasza chubby2o6 (#269014) üzenetére


fulton
addikt

Igen értettem, ez benne lehet , na meglátjuk majd.

(#269017) -=RelakS=- válasza vallas (#269007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Még mindig a csepegtetős waxokról van szó, ami eleve viasz vízben oldott emulziója. A Squirt is, a Decathlonos cucc is. Ráadásul a cucc 2/3-a kb a víz.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#269018) Ringman


Ringman
nagyúr

egy bringa újrafestése normális minőségben kb mennyibe kerül?
láttam leértékelve acélvázat, de azon csak alapozóréteg van.

(#269019) Hasaggymeg válasza mauimagic (#268988) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nem követelmény a koca turistabakancs kinézet...de az. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#269020) Ringman válasza mauimagic (#268988) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez nagyon egyénfüggő, nekem szétfagy a lábujjam/kezem egyből, más meg ma is rövidnadrágban mászkált tizenpár fokban, miközben én meg átmeneti kesztyűben tekertem.

(#269021) Fall-N válasza chubby2o6 (#269005) üzenetére


Fall-N
veterán

Ebikeról rendelem, remélem olyan lesz, mint amit linkeltél. :D Ha netán piros a kupak is, az sem baj, a kulcstartó, a láncvilla védő [link] , a Cube RACE bilincses markolat bilincse és a váltó bowdenháza is piros, nem minden narancssárga. Sajnos sok mindenből nem létezik narancssárga, csak piros. A Funn kormánynál gondolkodtam rajta, hogy az lesz, de a fekete is nagyon szép, így az lett végül.

Ringman: Vidd el szintereztetni. Sokkal tartósabb és szebb, na meg olcsóbb is. Oszi Szintert szokták dicsérni.

[ Szerkesztve ]

(#269022) ZavaBalazs válasza Tin (#269002) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

hogy bonyolítsam a problémát, nekem ez az egyik kedvenc biciklis ruhadarabom (legalábbis - kb 7 hónapja nem volt rajtam - úgy emlékszem, hogy nagyon elégedett voltam vele, amikor használtam)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#269023) Tin válasza ZavaBalazs (#269022) üzenetére


Tin
veterán

1 hónapja linkelted már, a te akkori hozzászólásodból [link] is mazsoláztam magamnak, de épp csütörtökön jött szembe egy bringás velem ilyen maszkban, és akkor még 20 fok felett volt. Így lehúztam az első rendelésből :) viccen kívül: 5 fok alatt nem tervezek tekerni, oda meg elég lesz a sapka és sál. Ha nem, van bukósisak alá való maszkom kipróbálni, és ha kell, rendelek. Megvannak a hozzászólásaitok, azért is kérdeztem anno.

(#269024) ZavaBalazs válasza Tin (#269023) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja oks, nem emlékeztem. :B van ilyen maszkból többféle is, ez hidegebbre való. annyiban mindenképp jobb volt a sapka-sál kombóval szemben, hogy ez alá nem fújt be a szél, míg azok sokszor pont a fülem környékén elváltak egymástól (és persze az sem segít, hogy szemüveges vagyok, a sapkát kicsit felgyűri a szár - de valahogy a maszknál ez sem volt gond)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#269025) velizare válasza parandroid (#268933) üzenetére


velizare
nagyúr

szintén uvex, i-vo cc mips

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#269026) Tin válasza ZavaBalazs (#269024) üzenetére


Tin
veterán

Így is 80e felett volt a rendelés :D a tippet tényleg köszi, mert jó tudni, mik a lehetőségek, de egyelőre kesztyűt sem rendeltem, és mindenből csak egyet. 5 fokig tervezek tekerni, az 1-2 órás útjaimra egy alap felszerelés elég lesz. Azért akarok menni, mert elértem egy edzettséget, és ezt nem akarom a télen elveszíteni, hogy jövőre kezdhessem elölről. De azért ilyen önmarcangoló, jeges szélben küzdést nem szeretnék, és nekem szerintem max ahhoz kellene a maszk. Ma az út felét 8 fokban toltam le, még sálam-sapkám se volt. Talán annyira nem vagyok fázós. Ha meg mégis, próbaképp felveszem a bukó alatti maszkot ;)

(#269027) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Észrevettem, hogy túl rövidre van vágva a bowden a dropper karnál, nem is megy át a karon, ezért van, hogy lelazul és kihúzódik teljesen.
Nem igazán szeretném újrafűzni és a bowdenházon van elég ráhagyás, hogy abból tudjak visszavágni. Körbe tudom krimpleni anélkül, hogy kirojtosodjon alatta a drót vagy fűzzem inkább újra?

(#269028) mauimagic válasza Blackhole13 (#269027) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Karnál kilazítod a bowdent, a droppernél visszahúzol belőle és úgy vágod rövidebbre a bowdenházat, majd visszadugod a bowdent a karig.
Én így csináltam, a házat nem tudod úgy elvágni, hogy ne sérüljön a bowden is.

[ Szerkesztve ]

(#269029) jjeahh válasza ZavaBalazs (#269022) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az ilyenekben lehet enni-inni, t*konyrakétázni kényelmesen? Mindíg ki akartam próbálni őket, mert a csősálak valamiért nem elég szűkek és állandóan csúsznak le.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#269030) Hasaggymeg válasza jjeahh (#269029) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van nekem is, de számomra teljesen használhatatlan. :( ...egyrészt a szemüveg miatta folyton párás (orrodra húzva annak 2 oldalán kiáramló párás kilégzés pont a lencsékre megy), másrészt ha igazán hideg van megnedvesedik számnál, orromnál, az meg már kényelmetlenebb mintha nem lenne semmi számon, orromon. :F Meglehet 0°C körül faxa, de akkor még nem kell. :U

#269027Blackhole13...+1 #269028mauimagic, egy minőségi bowdenházat amúgy sem könnyű szépen elvágni nemhogy a szállal benne, szerintem is művészet lenne összehozni a szál sérülése nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#269031) Fall-N válasza Blackhole13 (#269027) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos csak bowdenvágó fogóval lehet szépen vágni, oldalcsípő fogó túl gyenge ehhez, meg más is a kiképzése. Másik alternatíva a flex vékony koronggal, de ahhoz ki kellene fűzni a bowdenházat. Kérj valakitől kölcsön szerszámot, vagy kérj meg egy szervizet, hogy vágjanak belőle egy kicsit. Ilyen apró dolgokért sokszor még pénzt sem fogadnak el.

Első dolog volt nekem is hogy vegyek ilyen célszerszámot, mert sokkal kényelmesebb és felgyorsítja a munkát ha van itthon. Ahogy ismerem magam ki is használom. Magamnak is jól jött már, meg ismerősöknek és rokonoknak való szereléskor is. Persze ha nem használod ki, akkor ne vegyél, nem is azért írtam, hogy rohanj a boltba érte.

[ Szerkesztve ]

(#269032) jjeahh válasza Hasaggymeg (#269030) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint inkább sík aszfaltra való, ott talán nem párásodik annyira a szemüveg, mint meredek emelkedőn lihegve. Akkor továbbra is szűk, elasztánban gazdag csősálat keresek, egyelőre úgy tűnik nem létezik, vagy ha létezik is drága. Valamiért rajtam és egy haveromon kívül mindenkinek megfelel a laza bő szabású állandóan lecsúszó csősál, akkor is, ha amúgy talpig telibef*sott pro fit búvárruhában teker. Nem is értem, legyen minden testhezálló lycra, de a nyakmelegítő loboghat? :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#269033) mauimagic válasza jjeahh (#269032) üzenetére


mauimagic
aktív tag

szerintem érdemes lenne napi pár perc nyakerősítő gyakorlatot végezni, neki pl nem csúszik le a csősál ;]

(#269034) Hasaggymeg válasza jjeahh (#269032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem egyrészt a sokkal nagyobb fejeden valahogy át kell húzd (bár ezt a szűknyakú garbóknál is megoldják valahogy :F ), másrészt sok embernek kényelmetlen ha szorítja a nyakát valami (nejem a sisak pántjától is meg akar fulladni :U ), harmadrész meg ezeket általában úgy adják, hogy álladra, szádra és orrodra is rá tudd húzni, ahhoz meg már jóval bővebbnek kell lenniük. Nekem ilyesmi van és bár nem feszül torkomra, legyűrődik, mert hosszú és így nem lobog hanem kvázi több rétegbe tűrődve jól szigetel.

#269033
mauimagic...az a mez is elég passzentos rajta. :DDD ... amúgy meg mikrókefáliában szenvedhet, biztos megcsípte egy brazil szúnyog. ;]...aztán lehet csak sima Bazedov kóros. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#269035) jjeahh válasza Hasaggymeg (#269034) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem is kell a torkomra feszüljön, a szájamra, orromra felhúzva viszont lehetne annyira szűk, hogy egy tekerés alatt egyszer se csússzon le. Sajnos 10 másodpercenként vissza kell húznom a szájamhoz, mert állandóan leesik a nyakamra :U . Azt sem értem, hogy ezekből általában miért csak egy méret van.

Más: Hasaggymeg szemüveg aliexpress edition?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#269036) Hasaggymeg válasza jjeahh (#269035) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Próbáljam ki? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#269037) Dark Archon válasza Blackhole13 (#269027) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kombináltfogó (még az a használható, békebeli darabom van) drótvágójával szoktam bowdent vágni, ha nem túl laza a fogó, jól elvágja. Utána a bowdenvéget meg érvéghüvelyező fogóval szorítom rá.

Tin: ez is csak egy vélemény lesz, főleg, hogy már megrendelted :) A fullos maszk nagyon jó, én olyat vettem, ami az orrot nem takarja, így nem gond a pára. A kar- és lábmelegítő szvsz teljesen felesleges, így is elég ruhadarabot kell huzigálni, de majd meglátod. Kesztyű meg kötelező. Én nem tudom, neked miből van a kezed, de nálam az az első, ami fázik. Ha most még nem is érzed, gondolom, nem akarsz izületes lenni 5-10 év múlva.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#269038) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Görgösöktől kérdezném, menynit szoktatok tekerni télen jellemzően? Per alkalom illetve per hét körübelül? Kiváncsi vagyok ki mennyire vesz vissza vagy sem télire :)

(#269040) rétisün válasza dom1n0 (#269038) üzenetére


rétisün
veterán

változó, havi 500-1000 km között, alkalmanként 50-100 km. egy télen általában 2-3 'balaton-körrel' :B

de volt olyan tél, amikor alig görgőztem, inkább mentem rövidebbeket, de kint.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#269041) parandroid válasza dom1n0 (#269038) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Napi 1 órát illene, nagyon laza, átmozgatós pihenőnapokon talán csak felet, de úgy minimum heti 10-nek össze kellene jönni, hogy értelme is legyen. De én inkább nem mondok semmit, tavaly is alig görgőztem, idén meg szinte még nem is ültem a görgős bicajon. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#269042) ZolkoW válasza jjeahh (#269029) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem két blaclavám van, egyik decás hűvösebb időre, és egy vékonyabb BBB, kicsit másak, de általában az orromra nem húzom rá őket, sőt, még a szám elé is csak ha hidegebb van. Ilyen szempontból szerintem tök egyéni, hogy kinek lesz kényelmes, és hogyan. Ha jól emlékszem, a Decásnak szorosabb az a része. (kisebb a szemnek a kivágás)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#269043) Fifaisshit válasza parandroid (#269041) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Nem sok az a heti 10 óra görgőn a mi szintünkön ? :)

Én 75 és 90 perc körül szoktam heti 3-4szer és elégnek érzem sőt sokkal jobban kivagyok tőle nyilvan :)

(#269044) parandroid válasza Fifaisshit (#269043) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A kulcsszó az intenzitás. Nyilván nem mind a 10 órát laktátküszöbön tolod. Ennek minimum a fele (de akár a 2/3-a) regeneráló edzés, 120-140 pulzustartományban (nekem, mások számolgassák, hogy ez nekik hol van). És a nyújtást természetesen nem szabad elhanyagolni!

Amúgy 10 óra abszolút nem szabadna, hogy sok legyen, megfelelően változatos terheléssel (egésszégesen, edzetten nekem futásban volt ennyi, pedig az kicsit más terhelés). De most, hogy építem magam vissza a sérülés után, most is napi 1-1,5 óra átlag a sportra szánt idő, ahogy rögtön a rehab megkezdésekor még több is volt. Csak ugye nem mindegy, hogy a térdedet próbálod fél órán keresztül nyújtani-hajlítani, hogy végre aktiválódjon az a kurva elsatnyult izom, vagy egy lábgépen csinálsz egylábas sorozatokat 25 kilóval.

Alapozásról meg ne is beszéljünk, az alacsony intenzitáson végzett elképesztően monoton munka, néha fél napokon keresztül. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#269045) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#268863) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Titoktopiktekerés.
Meg sem hívjátok a Börzsönyi túravezetőt...Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#269047) 6030D válasza Zoliwrc (#269045) üzenetére


6030D
Ármester

Nem topiktekerés volt, hanem egy rögtönzött bringázás. Nekem csak a szombat délután volt jó (2től, 6kor meg már sötét van), stickermajommal beszéltük, hogy menjünk valamikor arra felé, Csokicsibesszel szintén előtte beszéltük, hogy kellene valami, de akkor legyen a Budai hegyek. A Főni meg csak csapódott, 3 nap volt, mire kimenőt kapott Z-től. :DDD
Egy topiktalit összeszervezni meg két hét... :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#269048) Igger


Igger
csendes tag

Sziasztok!

Úgy határoztam, beruházok egy szabad görgőre. MTB-m van, és szeretnék segítséget kérni, hogy milyen külsőt érdemes használni ehhez a tevékenységhez. Vagy jó az ami van, és inkább rendeljek outdoorhoz egy újat?

(#269049) ZolkoW válasza parandroid (#269044) üzenetére


ZolkoW
őstag

ti akkor hátbatámadjátok a topiclakókat, ha egy héten 3-at mozgok, már elégedett vagyok, és 1 óránál többet görgőn? nó wéj :D
(kell valaki, aki a kanapélakókat visszazuttyantja a kanapéjukra, mikor már majdnem megmozdultak volna :DDD )

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#269050) ZolkoW válasza Igger (#269048) üzenetére


ZolkoW
őstag

én csakis valami teljesen slicket használnék ehhez, mindkét keréken, verseny előtt elmegy, hogy a traktorgumival zömmögsz kicsit, de rendszeresen ezt hallgatni..megőrülnék :)
(nem mondom, hogy mindenkppen görgős külsőt, de egy alap fajta abból sem olyan sokkal drágább, mint a legolcsóbb országúti, ami felmegy a felnire)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.