Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Vanir válasza kacsyx (#62996) üzenetére


Vanir
veterán

Ezért erőltetem a használtpiacot. :) A múltkor láttam valami régebbi olasz aluvázast full Athena-val 95-ért menetkész, frissen szervizelt állapotban.
Nyilván két külön kategória, de a lényeg látszik.

[ Szerkesztve ]

(#63002) Normi™ válasza kacsyx (#63000) üzenetére


Normi™
őstag

Lökd meg a témát én biztos mögéd állok!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#63003) r.levente75 válasza Normi™ (#63002) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálunk van öt bringabolt, abból egy foglalkozik használt, kiváló, egy év garanciát nyújtó bringákkal. Nekik megy a legjobban!

(#63004) JackFeryll válasza Vanir (#63001) üzenetére


JackFeryll
őstag

Egy hete talán 500-ért volt Cervelo S2, ha jól emlékszem 10-es sram red-del és 1000 eurós kerékkel.

(#63005) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha már új bringa árak. Épp most láttam az egyik bolt kirakatában egy Bergamont Dolce-t, 2013-as, Ultegra szett, bár a felniken csak simán Shimano felirat volt, karbon villával. Ennek vajon mennyi a reális ára? Vagy ennyi infó még kevés ezt megbecsülni? 790-ről volt 650-re leértékelve a cetli szerint. Pusztán kíváncsiságból kérdem.

(#63006) atok666 válasza kacsyx (#62996) üzenetére


atok666
őstag

Ugy latszik altalanos trend ez a dragulas. Latva a hozzaszolasokat, megneztem a bringamat, es 500euroval dragabb mint tavaly volt... :Y

Atok

(#63007) Napfénysüti válasza ígyvanferi (#63005) üzenetére

Szerintem mivel még 2013-as adhatnák olcsóbban. Ennyiért kapsz vadiúj Ultegra szettes Canyon, Radon, Rose kerékpárt igaz azok ugye csomagküldős márkák de akkor is.
Mondjuk ha 2015-ös évjárat lenne akkor még jó ár is lehetne.

Més que un club!

(#63008) BlacKSouL válasza zoli03 (#62992) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Shimano monoblokk. 200 km van most benne, szinte még bejáratós, persze hogy nem szedtem szét. De kb. a 130. km óta kattog. Ma már csinálta azt is, hogy duplán kattant.
Tehát akkor szerviz? Magam úgysem szedném szét.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#63009) Molk


Molk
tag

Sziasztok.

Szeretném a tanácsotokat kérni abban, hogy szétszedtem a biciklimet de elakadtam mert nem tudom, hogy milyen kenőanyagokat kéne használnom - azaz beszereznem - az összerakás során.
Tudnátok ebben segíteni? :R (ha már le lett írva valahol akkor egy linket is megköszönnék, az összefoglalót már olvastam)
Lehet egyáltalán csak egyféle zsírt használni mindenhol? (A bicikli nagyjából csapágygolyókig szét lett kapva)

Köszönöm előre is.

(#63010) ivana válasza Molk (#63009) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nem kontrád vagy agyváltód van akkor igen, minden hova "bicikli zsír" kell, amit bringa boltban kapsz (igazából bármilyen normálisabb gépzsír jó, de jobb a bringához való, és nem tétel, egy nagyobb javításnyi fajlagosan 200Ft kb.). Láncra arra való spéci kenőanyag való, ami inkább olajos állagú, de a sima gépolaj arra se az igazi. Meneteket is zsírozd rendesen...

(#63011) Laox válasza Cathfaern (#62964) üzenetére


Laox
aktív tag

Tudnál/tudnátok javasolni olyan gumikat, amik ilyen általad is javasolt 28 mm szélesek? Nagyon nem értek hozzá, próbáltam neten találni, de nem jövök rá, hogy milyen lehet. Ez a bicajom, egy Gepida Alboin 300-as trekking kerékpár: http://www.bicyclewebshop.com/?2948,gepida-alboin-300-pro-2013

Köszönöm!

(#63012) Molk válasza ivana (#63010) üzenetére


Molk
tag

Köszönöm szépen. (Igen, külső váltóm van.)
Azért kérdeztem mert vettem egyszer már ilyet egy bicikliboltban, de a tapintása és az állaga teljesen más mint annak a zsírnak amit a szétszedéskor találtam. Ami az alkatrészeken volt az ilyen sárgás sűrű zsír volt és mocsok nehéz volt lemosni/ takarítani mindenhonnan - ellentétben ezzel a bio-valamivel.
Ezért szeretném tudni, hogy mit használtok, ajánlotok? ;) (gyors keresés után esetleg egy ilyen?

(#63013) rétisün válasza Laox (#63011) üzenetére


rétisün
veterán

622X28, 700X28C méretet keress ez mindkettő a 28 mm széles, trekkingre való gumiméret. például ezek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#63014) fukyu válasza fukyu (#62990) üzenetére


fukyu
tag

up! :B

(#63015) Laox válasza rétisün (#63013) üzenetére


Laox
aktív tag

Köszönöm!

(#63016) Pttypang válasza Molk (#63012) üzenetére


Pttypang
veterán

[link] --> [link]

Everybody lies.

(#63017) Molk válasza Pttypang (#63016) üzenetére


Molk
tag

Köszönöm, de ez inkább összerakás után lesz hasznos ahogy olvasom.
Sajnos még nem tartok itt.

(#63018) ivana válasza Molk (#63012) üzenetére


ivana
Ármester

A csapágyakra gyárilag olcsóbb gépeken szinte mindig, de akár drágábbakon is olcsó állati eredetű zsírt használnak, ez sok szempontból rossz. Az igazi jó minőségű zsír teljesen szintetikus, általában színes fehér, piros, zöld, kék stb. Állaga a kézkrémhez hasonlít és kifejezetten jót tesz a bőrnek :DDD
Az agyakban én golyót is szoktam cserélni, abból jót érdemes venni (én shimanot szoktam, állítólag a legjobb a campa de azt nem kapni itthon)

Crytec: Az láncra van, nem?

[ Szerkesztve ]

(#63019) Pttypang válasza Molk (#63017) üzenetére


Pttypang
veterán

Közben rájöttem ,hogy helikopter vagyok, csak vegul nem talaltam a hszt amit kerestem, pedig meg szo is volt rola, hogy honnan lehet azt a kenoanyagot beszerezni nagy kiszerelesben, amire gondolok..

(#63018) ivana
Kicsusztam a szerkesztesi idobol :O

Everybody lies.

(#63020) Tompie válasza koxx (#62991) üzenetére


Tompie
őstag

Szuper akkor majd be kell újítanom egyet :)

(#63021) Runner_fxr válasza kacsyx (#62996) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az én bringám 700 euróval többe kerül 2016-ban mint 2015-ben, pedig a színén kívül nem sok minden változott. A dollár árfolyam ingadozása nem tett jót az áraknak. Illetve azt is hallottam, hogy egyre drágább a Taiwan-i gyártás is. Gondolkozik több gyártó is azon, hogy vissza hozzák Európába a gyárat.

(#63022) concret_hp


concret_hp
addikt

azt is nézitek az árösszehasonlításban, hogy most kb. semmi nem akciós, ősszel meg kb. minden? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#63023) koxx válasza Runner_fxr (#63021) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tegnap reggel pont elmentem a boltotok előtt :) nem is tudtam, hogy ott van. Vmikor beugrom körülnézni.

(#63024) kacsyx válasza concret_hp (#63022) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Abban a boltban ahol vettem a bringám, most is akciós több modell. Ugyanazzal a százalékkal mint tavaly. Eredmény: ahogy írtam, sokkal többe kerülnek most.

(#63025) Zsianett válasza rétisün (#62976) üzenetére


Zsianett
tag

Igen, erre gondolok. Igazából nem probléma a hangos kattanás, amennyiben nem valami anyag utolsó sikolyának hallatszik, hanem olyan határozott, gépies reteszelés. Azt láttam, hogy mindkét irányú váltómozgatáshoz külön fülek vannak, tapasztalataid szerint ezek nehezítik/kényelmetlenítik a használatát a Shimanohoz képest, vagy csak szokás kérdése?

(#63026) Runner_fxr válasza koxx (#63023) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gyere nyugodtan. :) Még 1-2 hét mire teljesen átállunk kerékpárra a síről, de már jöttek bringák is, van pár szép Cube. :)

(#63027) zoli03 válasza BlacKSouL (#63008) üzenetére


zoli03
őstag

Lehet, hogy nincs meghúzva rendesen, lehet, hogy kosz került a menetbe, lehet, hogy hibás a monoblokk. Sok oka lehet, ha te nem akarod szétszedni, vidd el szervizbe (de ha van szerszámod hozzá, nem nagy mutatvány).

(#63029) Hasaggymeg válasza BlacKSouL (#63008) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Biztos,hogy az kattog? Beejted a láncot a vázra és simán forgatod a hajtóművet akkor is érzed,hogy nem kóser? Amúgy tényleg vissza kell vinni,hisz garis és még azt is elveszítheted ha hozzányúlsz.

#63028) parkr...lehet,hogy tulajdonképp ezért árusítják őket pedál nélkül? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63030) Hasaggymeg válasza fukyu (#63014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link] vagy [link] Nekem utóbbi van,csak tízes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63031) -=RelakS=- válasza parkr (#63028) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"A man was boiled in his attempt to steal an £8,000 bike from a shop..."

hrmapdfh ? :F

Ja, hogy foiled...
Rosszul indul a nap :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63032) Petike168 válasza Pttypang (#62985) üzenetére


Petike168
aktív tag

Köszönöm, én is efelé hajlottam. Egy olyan kérdésem lenne még, hogy hogyan tudnám megnézni hogy pontosan milyen monoblokkra van szükségem? A tengelyhossz az rendben van, hogy a hajtómű határozza meg, de a csapágyház szélességet meg lehet valahogy tudni, anélkül hogy most szétkapnám a hajtást, vagy eltolnám szervízbe?

[ Szerkesztve ]

(#63033) BlacKSouL válasza zoli03 (#63027) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ok, köszi. Utánanézek mi kell hozzá, és hogy kell, de lehet, hogy elsőre inkább profira bízom.

Hasaggymeg: nem biztos sajnos, de a hibafeltárást nehezíti, hogy csak terhelés alatt jön elő. Ha lejtőn elkönnyül a tekerés, akkor abbamarad. Ezért szobában, vagy állványon kézzel hajtva esélytelen, ez lesz a baj a szervizben is...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#63034) rétisün válasza Zsianett (#63025) üzenetére


rétisün
veterán

nem mondanám nehezebbnek vagy kényelmetlenebbnek, egyszerűen más. meg kell szokni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#63035) Hasaggymeg válasza BlacKSouL (#63033) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha a hajtóműcsapágy a ludas az vagy kotyog,vagy érzed rajta hajtás közben,terhelés nélkül is,hogy nem forog simán.

(#63032) Petike168...a csapágyházat simán meg lehet mérni,hisz alul hozzáférsz. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63036) #48525824


#48525824
törölt tag

idén velence tizet tervezi valaki 10 körrel?

(#63037) belaazallat válasza #48525824 (#63036) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha idén is 40 fok árnyékban, árnyék sehol, akkor tuti nem lesz meg idén sem.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63038) rétisün válasza belaazallat (#63037) üzenetére


rétisün
veterán

"40 fok árnyékban"

per pillanat nem úgy tűnik, hogy az idén lesz ilyen :(

amúgy az idén mikor lesz a 10X ?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#63039) belaazallat válasza rétisün (#63038) üzenetére


belaazallat
addikt

2016.06.04 [link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63040) Fred23


Fred23
nagyúr

Ideális túra-cél: Báracháza-barlang; kerékpárt célszerű a barlang előtt 30-40 méterrel fához kikötni, így nem kell felvinni a bejárathoz.

Ja, és előkotortam a fiók mélyéről egy napszemcsit, nem kell vennem:

(#63041) Napfénysüti válasza #48525824 (#63036) üzenetére

Tavaly lenyomtam a 10 kört idén is jó lenne teljesíteni. :K

Més que un club!

(#63042) Pttypang válasza rétisün (#63038) üzenetére


Pttypang
veterán

60 fok lesz arnyekban? ;]

(#63040) Fred23
"sziasztok, nevetsegesen fotogen vagytok, sziasztok" :DDD

Az osszes ujjam keves lenne arra, hogy megszamoljam, mennyi decathlonos kerekpart lattam ma a varosban..
Meg ha csak a rr340-eket szamolom, akkor is. Egy kicsit sut a nap es mar rogton elobujnak a nepek, habar sose fogom feldolgozni, hogy vajon miert a CSAK kerekparuton kell a babakocsit tolni a gyerekekkel meg apuval, ha egyszer tole harom meterre fut a dedikalt gyalogos jarda.. Szerencsere pont nem egy olyan szakaszon, ahova 30+ sebesseggel esnek be a kerekparosok.. ja de! :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#63043) ivana válasza Pttypang (#63042) üzenetére


ivana
Ármester

Én tegnap kicsit kiakadtam egyes bringásokra mentem haza, bringaúton outival átlagom kb. 26-27 körül, és a pirosnál utolérve bevágnak elém olyanok akik síkon mennek 20 alatt :W Hiába előzöm meg indulásnál sárgánál már megy és megint bevág elém, amikor látja, hogy nem egy sebességgel toljuk :(((

(#63044) Byk01 válasza Pttypang (#63042) üzenetére


Byk01
senior tag

Gondolom, a járda kb. 3/4 olyan széles, mint a kerékpárút, és nagyon közel kell húzódni egymáshoz (vagy közel kerülnek a járda széléhez ... mostanában úgy látom, az egy nagyon félelmetes valami, mert mindenki olyan messze megy tőle, hogy azon az oldalon ne lehessen elférni tőle, és a szembe jövők is pont olyan messze legyenek, hogy ne férjen el, aki kicsit gyorsabban menne ... természetesen gyalog)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#63045) fpeter07 válasza gergo5991 (#62863) üzenetére


fpeter07
veterán

Most jön részemről az ingyenreklám. Speci nyerget mindenkinek! Az alap nyergekhez képest soknak tűnik azaz a 10-15k huf, de nagyon jól csinálják őket.

(#63046) Pttypang válasza Byk01 (#63044) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem, a jarda kb egy szelessegu, talan szelesebb is.
A kerekparut nem a gyerekek jatszotere, nem jo otlet ott rollereztetni a par eves gyereket, mert veszelyes.. De ezzel biztos csak en vagyok igy, mert tudom, milyen sebesseggel erkezek egyes helyekre..
Persze en se vagyok szent, nem kovetem mindig a kreszt, de azert igyekszem, csak ha mar kiszabadultak a jo ido megerkeztevel az utcakra, akkor ne legyenek annyira veszelyesek.. :N

(#63043) ivana
En most hirtelen elobukkant fixisekkel talakoztam, direkt kihuzodtam a szelere a kerekparutnak, mar majdnem a gyalogosok reszen mentem, de azert csak jobbrol eloztek, nehogy veletlenul ott erkezzenek, ahol varom oket.. :N

Everybody lies.

(#63047) Eagle16


Eagle16
addikt

Ha egy ilyet akarok szerelgetni a későbbiekben, akkor innen melyik kell nekem? Például ez jó hozzá? Ez a legolcsóbb ami van nekik raktáron. Vagy legyen az Icetoolz kétszer annyiért.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#63048) Tothgera30 válasza ivana (#63043) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Velem gyakran az történik meg hogy bringaúton előttem haladó 50-60 év közötti banda leáll a kerékpárút közepén pofázni. Persze itt általában friss/drága feltűnő színekben pompázó alap felszereltségű kerékpárokkal, és olyan öntelt arccal mint ha kp.-ra fizettek volna ki egy Rózsadombi Ingatlant. Vagy épp család teker, és kisgyerek keresztbe vágja a gépet, de anyuka/apuka mint ha mi sem történt volna, nem magyarázzák el szegény gyereknek hogy ilyet nem kéne, mert egy karbon felni úgy nyírja ketté a kis kezét, hogy az Tráll-on soha sem teszik össze.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#63049) Hasaggymeg válasza ivana (#63043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hagyd legyen kis sikerélményük nekik is,hisz ha mozgásban vagy már esélyünk sincs megelőzni.

fpeter07...tied milyen?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63050) Acef válasza Eagle16 (#63047) üzenetére


Acef
addikt

Otthonra az olcsóbb is jó, de neked nem kazettás, 8-as sorod van? ja, menetes: 3x7

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.