Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#197001) Ringman válasza jjeahh (#196999) üzenetére


Ringman
nagyúr

a bicyclerollingresistance.com azért érdekes, mert gravelre kb 3 bar nyomásig ad meg értékeket, az outikra meg 6-7 bartól fölfelé. (ha nem fizetsz elő)

pl kíváncsi lennék egy panaracer semislick 700-35C 5 baron mit tudna (belsővel addig lehet fújni, a 32C-t 6.5 barig), ha ~2,5 baron 23W-ot "fogyaszt"

(#197002) eddie1978 válasza Alg (#196987) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Világos. Nálam a napi ellenőrzés és pumpálás nem gond. Ez mindenkinek egyéni. Ami már nekem is sok volt, az amikor már tekerés közben eresztett valamennyit és érezhető majd hazaérve mérhető is volt. Mavic UST+Mitas X-Field. Lehet nem szeretik egymást. Ennek ellentmond, hogy Stans Race folyadékkal megszűnt a jelenség. A DT is ok.
Attól viszont tartok, mert már egyszer megjártam, hogy elenged a tubeless szalag ragasztása. Vettem Veloplug belsőhöz való küllőfurat dugókat. Ezeket tervezem beragasztani a felnibe. Keresek ragasztót, ami alkalmas a feladatra. Javaslat?

Most 100km gyakorisággal viaszolok. Absolute Black melegítős viasz ennyit bír nálam. Első pár alkalommal elment 130C fölé a hőmérséklet a max 100C helyett. Lehet ez tett be neki. Azóta figyelek erre. A saját recept én van paraffin olaj+teflon+MoS2+BN kerámia por. Az sokkal többet elmegy. Igaz az olaj miatt zsírosabbak állagú. Jobban kenődik. Időnként takarítani kell a lánctányérokat és kerekeket, váltógörgőket.

[ Szerkesztve ]

(#197003) jjeahh válasza Ringman (#197001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt mostanában vezették be? Mert eddig nem tűnt fel nekem :( . Sőt, mintha rémlik, hogy a Rocket Ronnál írta magas nyomáson is a wattokat és azt elemezgették, hogy 2.5 bar fölé már nem igazán érdemes pumpálni, mert nem javul tovább a gördülési ellenállás, sőt, romlik.

eddie1978: én is minden tekerés előtt ellenőrzöm, de nem azért, mert tubeless, hanem azért, mert szeretem a lehető legalacsonyabbra belőni a nyomást, ami még biztonságos. Nálam a tubeless amúgy nem hiszem, hogy gyorsabban engedi el a levegőt, mint belsővel, néha egy nap alatt esik 0.03 bar-t a nyomás, de pl az első gumi tegnap 1.46 bar-ra volt belőve és most is annyin van. Ilyen 0.0x bar nyomáskülönbségek már a hőmérséklet ingadozáson is múlhatnak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#197004) balintbaba válasza maximilian4 (#196991) üzenetére


balintbaba
tag

Az elöl 1x-et adom, bár én montin tökéletesen elvagyok aszfalton az 1x12-vel is. A másik dolog, hogy gyorsulni szeretnél, mégis mennyit jelentene egy országúti? 50km-en javulna az átlagod 2 km/h-val? :U Persze technikával is lehet gyorsulni, de ennyit egy kis edzéssel is simán tudnál fejlődni.

(#197006) Ringman válasza jjeahh (#197003) üzenetére


Ringman
nagyúr

passzolom, pár hónapja már ilyen volt.

(#197007) Toobee válasza jjeahh (#197003) üzenetére


Toobee
veterán

Én is valami hasonlót vettem észre a Contikkal (full merev Cannondale-en), hogy hiába pumpálom betonra, szarabb lesz aszfalton.

Addig viccelődtem vele, még megtörtént. Hamarabb született meg a lányom, mint ért ide a Commencal :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#197008) Csokicsibesz válasza Toobee (#197007) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Egyrészt gratula a kislányodhoz, másrészt tragédia ami az alkatrész és kerékpár piacon.

(#197009) Hasaggymeg válasza Toobee (#197007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Először is GRATULÁLOK apuci! :C Így legalább kiélvezheted mindkettőt és lesz időd alkalmazkodni az új helyzethez mert nem kísért a bringa ;) ...továbbá hogyan hagyhatta el a Cannondale a híres lefty-jét, már nem muszáj olyan merev, vajpuha stb-stb nekik sem a Jekyll-re. ;]

#197003jjeahh...jól olvasom,0.03bar?! Azt hogyan méred, mert én amíg ráteszem/leveszem elmegy egy tízed. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#197010) jjeahh válasza Hasaggymeg (#197009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Digitális nyomásmérő. A pumpa bármilyen pontos, sosem fogsz olyan tökéletesen mérni vele :D . 2-3x rá kell nyomjam, hogy a mérés miatt elszálljon 0.01 bar belőle, szal nem enged el annyi levegőt, mint a pumpa, sőt, szinte semmit nem ereszt el.

Toobee: grat!

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#197011) velizare válasza Toobee (#197007) üzenetére


velizare
nagyúr

gratulálok!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#197012) szuszinho válasza Toobee (#197007) üzenetére


szuszinho
őstag

:C Jó egészséget!

(#197013) zsocy válasza Toobee (#197007) üzenetére


zsocy
őstag

Gratula a gyerkőchöz!

(#197014) 6030D válasza Toobee (#197007) üzenetére


6030D
Ármester

Gratula, bringa mehet is az apróra. ;]
Ma jött?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#197015) XZoli


XZoli
aktív tag

kerüljétek ez egy por mágnes két napot nem bír ki Giant annyi port szed össze a lánc :((
indul az újabb teszt most ez lesz kipróbálva kíváncsi leszek , hogy milyen lesz UV lámpa is jár hozzá :DDD beteges inkább adnák olcsóbban

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#197016) INTELligent válasza Toobee (#197007) üzenetére


INTELligent
senior tag

Gratulálok! :)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#197017) xy.zsolt válasza XZoli (#197015) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jó választás.....csak eső ne érje. jah és az illata...fincsiii :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#197018) PELLE válasza Toobee (#197007) üzenetére


PELLE
tag

Sok boldogságot.

(#197019) Alg válasza XZoli (#197015) üzenetére


Alg
veterán

Ez egy fokkal jobb, és vízzel/alkohollal tisztítható :K

Következő lépés a Squirt, aztán meg a Silca/hot melt wax ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#197020) parkr válasza XZoli (#197015) üzenetére


parkr
őstag

egy ilyen kulcstartóst én is vettem nem rég. a héten takarítás lesz, aztán lehet ezt próbálom ki én is.

(#197021) Runner_fxr válasza hl225 (#196947) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A kukac sajnos nem egy életbiztosítás, leginkább arra szolgál, hogy hazajuss, vagy befejezz egy versenyt. Inkább az új külső a hosszabb távú megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#197022) jjeahh válasza Runner_fxr (#197021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam asszem 4 volt benne az előző gumimban, úgy használtam, amíg elkopott. Az egyik egyszer elkezdte engedni a levegőt, nyomtam újat helyette és mentem tovább. Gondolom olyan ez, mint a belsőn a folt, néha megadják magukat, de általában nincs gond velük.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#197023) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez is elintézte magát rendesen...most biztos jól bevasazzák. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#197024) parandroid válasza Hasaggymeg (#197023) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szemgödör-törés, Atyaég. Örüljön, hogy túlélte… :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#197025) flash- válasza jjeahh (#196999) üzenetére


flash-
veterán

hát kalkulátor az kalkulátor megannyi tényezővel nem számol(pl a strava watt számítója is totál baromság),de wattmérővel azért már 1-2 dolgot le lehetne szerintem nagyon könnyen "mérni"

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#197026) ZolkoW válasza jjeahh (#196999) üzenetére


ZolkoW
őstag

bennem már az sem kelt túl nagy bizodalmat, hogy egy FÉM hengeren mérik az ellenállást.. de lehet hogy jó, nem zárom ki, csak akkor miért nem egy aszfaltgurigán, de tényleg?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#197027) Alg válasza ZolkoW (#197026) üzenetére


Alg
veterán

Gyémántmintás fém henger, szóval nem tükörsima. Valszínű ami jobban hasonlítana a valós aszfaltra az elkopna és nem lehetne reprodukálni ugyanazokat a körülményeket minden mérésnél.

Az azonos körülmények közötti összehasonlíthatóság fontosabb mint a nominális W értékek, nem az érdekel hogy egy gumi most 10W vagy 13W hanem hogy az a 2-3-4 lehetőség ami között dönteni szeretnél miben különbözik egymástól.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#197028) ZolkoW válasza Alg (#197027) üzenetére


ZolkoW
őstag

A megismételhetőség tényleg fontos, de az az érzésem, a gyémántminta bizonyos gumimintákat pozitív, másokat meg negatív irányba befolyásolhat, szóval eszembe nem jutott volna pont ilyet választani. De ugyanez állhat a fémre is, mennyit megyünk ugye a valóságban fémlemezen?
Mindegy, lehet, hogy nincs igazam, de nekem nem tetszik :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#197029) jjeahh válasza ZolkoW (#197028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az ilyen tesztek arra jók, hogy adjanak valamiféle támpontot, hogy milyen gumit vegyél, pl. Race King gördülési ellenállása valszeg sokkal jobb, mint az Ikon-é és legalább látod, hogy melyik gumik kerülendőek. De én nem rollingresistance-ra gondoltam amúgy ami a pontosságot illeti, hanem pl. erre: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#197030) Hasaggymeg válasza Alg (#197027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hív6nának minket akik többször is ugyanolyan sz@r aszfaltot tudunk előállítani ugyanolyan drágán. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#197031) maximilian4 válasza jjeahh (#197022) üzenetére


maximilian4
addikt

Jövőre lehet megérné lepermetezni, hogy ne legyen kukacos. :DD

Maxi

(#197032) parkr válasza Hasaggymeg (#197030) üzenetére


parkr
őstag

vagy még rosszabbat.. van a környéken egy felüljáró, tök jó aszfalt volt rajta, de tavaly úgy gondolták tól jó az oda, ezért ilyen nagyszemű moslékkal újrahúzták. azóta kerülöm, mert konkrétan szétráz a bringa ha rámegyek..

[ Szerkesztve ]

(#197033) Hasaggymeg válasza parkr (#197032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A grevöl lobbi lehet a háttérben. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#197034) balintbaba válasza flash- (#197025) üzenetére


balintbaba
tag

Azért nem totál baromság.

Majdnem ugyanaz az útvonal és a körülmények is hasonlóak:

Becsült:

Wattmérővel:

Persze tud hülyeségeket is adni, pl. ha montit adsz meg biciklinek. :U

(#197035) Jester01 válasza balintbaba (#197034) üzenetére


Jester01
veterán

Lejtőn például totál marhaságot mutat. Tegnap becsült 381W mért 260W egy enyhe -1% körüli lejtőn. A verebi -5% lejtőn becsült 451W amikor a felén nem is tekertem. Mért érték 67W. A mért értékek ugyan másik résztvevőtől vannak, de inkább annak hiszek.

Jester

(#197036) balintbaba válasza Jester01 (#197035) üzenetére


balintbaba
tag

Ja, hát szegmenseken meg így belenagyítva én sem hiszem, hogy valós képet tud adni, de az egész ride-ot tekintve annyira nem mond butaságot. Na de majd valahogy úgy próbálom megoldani a kövi tekerésemnél, hogy a wattmérőm adatait ne töltse fel Stravara és megint összehasonlítom. :K

(#197037) flash- válasza balintbaba (#197034) üzenetére


flash-
veterán

Pont valamiert nálad csak 15%ot csalt 😀
Emelkedőn rendre 300-400wattokat ír szegmensekre, pedig nem megyek felfele nyélen, síkon meg max 220w akkor is ha 100%on megyek(súlyom 95kg es bringa súlya 15kg is jól van megadva
Szelet sem veszi bele legellenallast sem, gordulesi ellenallas is szamit talan, lejtőt pláne nem,
De mondjuk 15% is rengeteg a mérés csak akkor mérés ha pontos valamennyire..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#197038) maximilian4


maximilian4
addikt

Na holnap megyek ezért a szépségért. Használt, de a jól ismert bringalandból. Szóval műszakilag nem hiszem hogy lesz vele probléma. Ráadásul van néhány pozitív tapautalatom, pl. facen du. írtam Matyinak hogy kéne sos alkatrész, másnap reggel hozta a futàr. Izgatott vagyok, lehet nem is fogok tudni aludni. :D

Maxi

(#197039) jjeahh válasza maximilian4 (#197038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ű, hát ez sem ronda :DD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#197040) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#197038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan de biztosan araszolsz egy ilyen felé. [link]
...volt XC, gravel, most meg ez a Párizs-Roubaix ahonnan már lassan nincs hova hátrálni tovább. Áruló! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#197041) parandroid válasza flash- (#197037) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez terep? Mert nekem aszfalton kb érzésre reális dolgokat szokott saccolni a strava, meg ahogy ismerősök tekeréseit nézem, az is teljesen hihető. Érzésre ugyanaz a watt van ugyanannál az erőkifejtésnél, mint amiket a smart trainer mér. Sőt, azt is szoktam figyelni, hogy ha ellenszélben tekerem az adott szakaszt, olyankor van, hogy kisebb sebességnél is magasabb a watt érték. Azt nem tudom, hogy a garmin edge, és a cadence sensor mennyit számolgat ebből, és mennyit tesz hozzá a strava. Edge amúgy nyilván térképből is fudja az emelkedési adatokat is, illetve gondolom a benne lévő giro-szenzor, meg a barométer is dolgozik.

Maxi: Na, ez mán döfi! Végre nem csak én járok majd narancs paripán! (Majd egyszer…)

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#197042) flash- válasza parandroid (#197041) üzenetére


flash-
veterán

aszfalt..

maximilian4 : ez narancs? Canyon árult előző években red szín alatt ilyen szinü bringát,el is ment a kedvem tőle :)
(nekem a Trek piros inkább :)

viszont a legújabb canyon az végre komoly, mintha carbon lenne,és végre nem ez a minimal ** a festés:
https://www.canyon.com/en-hu/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-6/2941.html?dwvar_2941_pv_rahmenfarbe=BU%2FBU

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#197043) parkr válasza flash- (#197042) üzenetére


parkr
őstag

hát azért láttam már szebb heggesztést is.
a movistar festést meg gondolom népszerű, azért nyomják az olcsóbb kategóriában is.

(#197044) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#197040) üzenetére


maximilian4
addikt

Várjál, még volt egy ilyen is:

Most amúgy szarban vagyok, mert szerelőnél van az autó és már el is felejtettem milyen kurva jó a tömegközlekedés. Szóval próbálom megszervezni az utat. Szolnokról vonattal 2 állomás játszik ugye: nyugati, keleti. Természetesen az egész nyugati zárva (wtf?!), szóval kőbánya kispestig megy a sihuhu, onnan hogy a fenébe jutok el a bringalandba azt nem tudom még…😂 bár ahogy nézem a 3-as metro megy arra. De hol van metro? Ha leszállok kőbányán a vasútállomáson, ott le lehet valahol menni? Kőbányai szopófantomok eltűntek már? Visszafele lehet bicajt szállítani rajta? Valaki segítsen már. :D

Parandroid - flash: Szerintem piros, de ha élőben narancs lesz, azt sem fogom bánni, mert a pirost szeretem, a narancs meg a kedvenc színen. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#197045) Hasaggymeg válasza flash- (#197042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ezzel a képpel meg mit csináltál? 😳🤭

maximilian4...tudtam én, csak nem voltam biztos benne, ezért nem akartam hülyeséget írni. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#197046) FőDudu


FőDudu
addikt

Sziasztok!

10 eves fiunak keresek 26" vagy nagyobb kerekpart. Mountain bike jellegut.
Meg leirni is fura, de a baratjanak 27.5" van es nem tunik nagynak amikor a fiam megy vele.
A fiam jelenleg 145 cm magas.

Most egy 20" Giant XTC Junior van neki (nekem meg 26" Xtc).

Amit nezeget az a Scott Contessa - hiaba mondom neki, hogy (szerintem) az lany bicikli.
En inkabb a KTM Wild Speed-re szavaznek.

Minosegi bringat vennenk (mert a mostani is az es ahhoz szokott), legyen mondjuk 1000 Euro a keret. (neki nem mondtam, ezert nezett olcsobbakat).

Sajnos ma nem tudtuk kiprobalni oket, mert zarva volt a bolt - holnap szunnap van (itt Szloveniaban), legkozelebb hetfon lesz lehetoseg barmit kiprobalni. Lattunk par KTM-et a Hervis-ben, de azok a vekony kerekuek voltak (2" alatti vekony kereku, 27-29" verziok).

Meg a Giant-es boltba elmegyunk - azok mar bevaltak. Az enyem mar 15 eves es meg birja.

Szerintetek melyiket lenne erdemesebb megvenni? Netan egy harmadikat?
Elektromos nem kell, van rollerja (Xiaomi Pro2) - a cel a mozgas. Szeret bringazni.

Elore is koszonom!

FőDudu

(#197047) Ringman válasza maximilian4 (#197044) üzenetére


Ringman
nagyúr

szolnokról a keletibe mennek a csaba felől induló vonatok, a bringaland a városligetnél van, onnan a keleti gyalog sincs távol, kb negyed órás séta.

(#197048) maximilian4 válasza Ringman (#197047) üzenetére


maximilian4
addikt

Az nem is vészes. Úgy rémlett a nyugati van közelebb, de így nem is néztem hogy mennek a vonatok a keletibe. Mindjárt rá is lesek.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#197049) SSJmeszes válasza maximilian4 (#197048) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hazafele meg tekerve kell jönni! :DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#197050) Ringman válasza SSJmeszes (#197049) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehetőleg 40 fokban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.