Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122990) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hogyan méred meg,kiszereled újra?! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123002) bunddog válasza Hasaggymeg (#122988) üzenetére


bunddog
tag

Tőlem azt kérdezte amikor odaadtam neki a paragont, hogy ez volt egyáltalán használva? :P

(#123003) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, úgyis ki kell szereljem, mert valamiért maradt egy kis rés a villanyak meg a váz között... no meg a nyeregcsövet megpróbálom satuba fogni ma, hátha ki tudom szedni, ezért a kerekeket, villát meg ilyeneket leszedek mindent róla, nehogy sérüljön.
Amúgy meglepően egyszerű ez a bringaszerelés dolog, úgy általánosan mindennel kapcs komplikáltabbra számítottam valamivel, főleg a középcsapágy-hajtókar kiszereléstől féltem. Mondjuk még az első-hátsó tengelyek hátra vannak, azoknak nem merek nekiállni :DDD

bunddog: Jó nektek, sajnos felénk az itteni hegyeken nem igazán lehet kímélni a villát, főleg ha sárban is szeretsz csapatni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123004) Hasaggymeg válasza bunddog (#123002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

És volt? ;]

(#123003) jjeahh...nem tudom milyen a tiéd (enyém ilyen,nem ipari csapágyas),de vigyázni kell a sorrenddel,meg az alátétek helyzetével mikor rakod össze.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123005) Dexar007


Dexar007
veterán

Dicsak buksi. Megjott. 43ezer haccah''. Utana fognak fordulni az utcan. Annyira megnezik. ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#123006) deny330 válasza jjeahh (#122873) üzenetére


deny330
aktív tag

Nagggyon jól néz ki! :D

(#122875) 6030D: Igen. Az nekem is feltűnt, hogy rengeteg új bringát szerelnek gyárilag Sram fékekkel. Ennek nem is teljesen értem a miértjét. De pont ezért gondoltam azt, hogy akkor annyira rosszak nem lehetnek.

(#122877) Runner_fxr: A sokkal több baj alatt mire kell gondolni? Könnyebben levegősödnek pl? Azt hallottam és olvastam már, hogy légtelenítésük macerásabb.

(#123007) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem pont ilyenem van :D

deny330: Kösz!

Más: Massmurderer, Yahhher kollégának külön köszönet a satus tippért, sikerült kiszedni a beragadt nyeregcsövet. Kiszedtem a középcsapágyakat és feltöltöttem a nyeregvázcsövet alulról wd40-el, oszt egész éjjel hagytam ázni. Reggel leszereltem róla szinte mindent, beleraktam a satuba a nyeregcsövet és nekifeküdtünk ketten a váznak... nem történt semmi :DDD . Aztán öntöttem csavarlazítót a nyeregvázcsőbe, nekifeküdtem és akkorát reccsent, azt hittem valami eltörött, de nem, nagy nehezen elkezdett forogni a nyeregcső a vázban. Végül sok-sok csavarlazító és egy órányi szenvedés után végre kijött. Tanulság: ezután télen minimum hetente kiveszem, megtakarítom, alaposan bezsírozom és úgy megy vissza... Most rendeljek új nyeregcsövet, mert a régi szétroncsolódott :) .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123008) Massmurderer válasza jjeahh (#123007) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nincsmit :DDD Örülök hogy sikerült :)

(#123009) FireKeeper válasza jjeahh (#123007) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha a cső belseje sincs szép állapotban, akkor érdemes lehet ezt a módszert kipróbálni: [link]

az jó amit mondasz, akkor kell erre különösen figyelni ha más anyagból van a váz és a nyeregcső (pl acél váz, alu cső) mert galvanikusan összegyógyul a két anyag kb. tehát zsírozás és télre kivétel jó trükk ilyen esetben. ugyanez kormányfejre is jó lehet ha neked még nem alapból menet nélküli AHEAD-es villád van. mondjuk hetente kiszedni sztem felesleges, elég évente 1-2x.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#123010) Yahhher válasza jjeahh (#123007) üzenetére


Yahhher
aktív tag

:C

(#123011) jjeahh válasza FireKeeper (#123009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs rossz állapotban, csak valamiért összegyógyult, gondolom a sár belement és beleszáradt :F

Mindenki: Ez az Easton nyeregcső rose-on most 17,90 EUR :Y , szvsz le is csapok rá. Na de a kérdés: haveromnak ajándékba kéne nyerget venni. Fabric Scoop-al van valakinek tapasztalata? Nekem b*romira tetszenek, gondoltam rendelek egyet neki és ha tényleg okés, akkor veszek magamnak is :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123012) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123007) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott a linken a robbantott rajz is,a hatosok (golyópályák) elvileg a vázban vannak,a hetes meg a villa nyakának tövén kell legyen,így a gyűrűk sorrendjét és pozícióját kell a rajz szerint pakolni.
(#123011) jjeahh...mire jók a barátok? Veszünk nekik valamit ajándékba próbálják ki nekünk,mielőtt mi is vennénk belőle és esetleg befürödnénk vele. ;]
Szerk: a nyeregcső vastagságára vigyázz. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123013) Triathlete


Triathlete
senior tag

Sziasztok!

Börzsönyben NHH-ről Csóványosra sima montival melyik jelzésen tudok átcsavarni? Olyan út érdekelne ami folyamatosan tekerhető. Köszi előre is!

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#123014) StLui válasza Triathlete (#123013) üzenetére


StLui
veterán

Piros 3szög, de ott is le kel szállni 1-2 alkalommal kidőlt fatörzs miatt, sima piroson, vagy kéken, ott ugyanaz, indulsz meg pár száz méter után ha lementél a meredeken látni fogod már a 3szöget

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123015) Triathlete válasza StLui (#123014) üzenetére


Triathlete
senior tag

Zsír, köszönöm!

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#123016) Hasaggymeg válasza StLui (#123014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem általában sikerül eltévedni. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123017) SSJmeszes válasza StLui (#123014) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Bunny hop.:D ( törzset átugrani )
Na, voltatok hétvégén kalnicán?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#123018) StLui válasza SSJmeszes (#123017) üzenetére


StLui
veterán

Azokon átemelni is macera a bringát :D De sokszor elszégyellem magam, hogy már ideje lenne jóval több akadályt átugrani :(
Voltunk, most szombaton is, és az előzőn is! Nagyon jó volt mindkét alkalom! Fiam kedvenc helye lett az eddigiek közül (Semmering, Saalbach,, Kalnica) Bár most azt mondta több napot egyszerre nem töltene itt, de szerintem csak azért mert amúgy nincs ott semmi

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123019) Triathlete válasza StLui (#123018) üzenetére


Triathlete
senior tag

A piroson lefelé NHH után tényleg ölesebb törzsek voltak. Míg jártam arra terepfutni ugrani kellett nagyon vagy átlépni rajta. Bringával biztos nem tudnám ugrani. :)
Egyébként az ott jó kis lejtmenet, főleg merev első villával :D

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#123020) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123012) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, láttam, elvileg helyesen raktam össze, de majd még ránézek. Végül bikediscount-ról rendeltem Cube nyeregcsövet meg egy új stucnit és kulacsot is, elég durva árak vannak most ott, a két alkatrész együtt került annyiba mint máshol egy legolcsóbb nyeregcső. Remélem amire elolvad ez a 10 méteres hó, arra megjönnek a cuccok, mert kívánok már tekerni...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123021) Runner_fxr válasza deny330 (#123006) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Dugattyú megszorulás, váratlan fellevegősödés, vagy befog vagy túl puha. Nehezebb beállítani, mert sokszor alig marad rés a betét és a tárcsa között. És maga a légtelenítési folyamat is macerásabb, nem mindig sikerül elsőre. Shimano ezzel szemben sokkal egyenletesebb, megbízhatóbb teljesítményt nyújt. Nekem a fékkar kialakítás is szimpatikusabb a Shimano fékeken.

(#123022) deny330 válasza Runner_fxr (#123021) üzenetére


deny330
aktív tag

Az áruk ezzel szemben nem sokkal kedvezőbb a Sram fékeknek pedig. Bár hál isten a mostani Avid fékemmel nincsen baj, remélem így is marad egyenlőre. Amúgy pont tegnap néztem meg a videót, ahol Strezi is váltott XT fékekre a Sram helyett. Egyre jobban úgy érzem, hogy csak váltásban jeleskednek.

(#123023) trialboj válasza Runner_fxr (#123021) üzenetére


trialboj
őstag

Azt amúgy megmagyarázta a shimano, hogy miért spórolnak a fékkar hosszúságán?

Egy gyenge féket is fel lehet túrbózni ha 1 centivel hosszabb fékkart kap, ez a legolcsóbb módja a fékerő emelésének, a shimano mégis pont fordítva gondolkodik.
A nagyon alap fékeknek hosszú a fékkarja, de van jó pár modell, ami még XT/ZEE alatt van, és rövid fékkart kapott, pedig ott elfért volna 1 centivel hosszabb kar, csak hogy legyen benne egy kis tartalék a nem várt helyzetekhez.

Ez nyilván nem túl korrekt összehasonlítás, mert nem tudom pontosan mihez viszonyítani a méreteket, de aki már látott egymás mellett slx és guide féket az tudja hogy van különbség.

A guide T karon pl látszik hogy ki van maxolva a fékkar hajlítása, még a két shimano modellen, sokkal hamarabb elkezd kanyarodni a vége, tehát nem fogod tudni olyan szélesen húzni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#123024) Runner_fxr válasza deny330 (#123022) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Sram-nak alapjaiban kéne újraterveznie a fékeit. Nekem a DOT olaj sem szimpatikus, mérgezőbb, óvatosabban kell vele dolgozni mint az ásványival, a fényezésnek sem tesz jót ha kifolyik.
Szerencsés esetben ki lehet fogni egy egy probléma mentes Avid fékszettet, de fékerőben akkor sem fogja tudni azt mint egy komolyabb 4 dugattyús Shimano.

Váltásban egyértelműen jobb a Sram, és azért ne feledjük, hogy a Rock Shox is Sram. :)

trialboj: Nekem semmi bajom nincs a Shimano fékkarjával, nem baj, hogy rövidebb. A Sram karjai sokkal esetlenebbek számomra. Jobb érzés a Shimano-val fékezni. Persze ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#123025) Hasaggymeg válasza deny330 (#123022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért ott vannak láncaik,hajtóműveik,hátsó soraik vagy a Rockshox is.

trialboy....nekem is jobban tetszik a rövid fékkar,egy vagy 2 ujjnak elég,és azt tapasztaltam,hogy ha nem fog valamiért,akkor húzhatod akármennyire,jó az már nem lesz.Amúgy meg ha kerékpárt próbálok kiszúrni a nagy halomból,végtelen sorból a boltban és leginkább a kormányokat látom,a fékkar hossza alapján döntöm melyik érdemes közelebbi vizsgálatra. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123026) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#123025) üzenetére

A ZIPP márka is a SRAM tulajdona. :K

Més que un club!

(#123027) ZolkoW válasza trialboj (#123023) üzenetére


ZolkoW
őstag

köszönöm, én nem kérek trekking kart a biciklimre, ha lehet ;-)
(sok Shimano féknél van T változat, ami 3 vagy hány ujjas, és a trekkinget jelenti. szerintem teljesen felesleges, csak útban van.)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#123028) StLui


StLui
veterán

Most akkor mire való ezek után a fully :D Ja és van mászás is benne rendesen, pl 2:12-től

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123029) Massmurderer válasza StLui (#123028) üzenetére


Massmurderer
őstag

Nem semmi.Én felét se merném bevállalni :DDD Tud a csákó nagyon :K

(#123030) gabro0 válasza Napfénysüti (#123026) üzenetére


gabro0
őstag

Nekik aztán mondhatod :DDD

(#123031) pikszel válasza StLui (#123028) üzenetére


pikszel
őstag

Talán az ízületek kímélése céljából. :D Nagyon érzi a bringát az emberünk.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#123032) deny330 válasza Runner_fxr (#123024) üzenetére


deny330
aktív tag

A hope fékekkel kapcsolatban is mondtad, hogy a DOT olaj miatt nem teljesen szimpatikusak. Magura ásványit használ nem igaz? Bár az MT5-ös modellről valaki itt nem volt jó véleménnyel ha jól rémlik, de az MT7 meg már drágácska nekem szettben. Bár az én Avidom se teljesen problémamentes, a hátsó fékkarom tegnap reggel teljesen be volt állva (egy fix ponton túl nem tudtam behúzni a fékkart, ennek ellenére fékerő nem volt). A hidegnek nem szabadna ennyire befolyásolnia a nyomáspontot és a fékerőt gondolom..

(#123025) Hasaggymeg: Jogos, nem szóltam! :B

(#123033) zoli03 válasza trialboj (#123023) üzenetére


zoli03
őstag

Én örülök, hogy rövid a Shimano, nem szeretem a hosszú fékkarokat. Egy ujjal húzóm, úgyhogy bőven elég a hossza, de kettővel is kényelmes. Volt gyengébb fékem, hiába téptem teljes erővel, akkor sem fogott jobban, szóval hosszabb fékkarral nemigen lesz nagyobb a fékerő. A Magura MT5-nek sokkal hosszabb volt a fékkarja, mint a Zee-nek, mégis nagyobb erővel kellett húznom azonos fékerőhöz.

(#123034) Runner_fxr válasza StLui (#123028) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Erre való a fully: [link] :)

deny330: A Hope talán az egyetlen, ami kéne Shimano helyett, bár a DOT továbbra sem szimpatikus.
Igen a Magura is ásványi olajat használ, csak a sajátját, ami kék színű. Bár a Shimano ásványival is teljesen jól elvan. Nem olyan jók a Magurák, a német tesztek agyon dicsérik, meg erőltetik egy csomó Német bicajon, de Shimano sokkal jobb. Avidnál mondjuk előbb kéne Magura, annál azért jobbnak tartom, de a Shimano szintjét nem éri el, az biztos.
A dugattyúid szorulnak kicsit, meg lehet szar minőségű a fékolajad.

[ Szerkesztve ]

(#123035) deny330 válasza Runner_fxr (#123034) üzenetére


deny330
aktív tag

A dugattyú szorulás ellen mit lehetne tenni? Takarítás?

(#123036) Hasaggymeg válasza StLui (#123028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+ Runner...ott van mind2 csávó a szeren rendesen,a merevfarús viszont párját ritkítóan technikás,amit 2,55nél művel olyant még nem is láttam még eddig,pedált teszi a kőre,úgy "lépked" fel! :Y Amúgy meg mnd2n látszik ezerszer mentek már azon az útvonalon,minden követ,kanyart,gyökeret ismernek mint tenyerüket.

(#123035) deny330...Runner előtt veszem a bátorságot és elmondom én mit tettem,bár enyém nem volt még megszorulva,csak látszólag lustább volt egyik mint másik.Kivettem a betéteket,valamit közéjük téve óvatosan kipumpáltam amíg látszott rendesen a dugattyúk oldalából annyi amennyi csak lehet (ha kiugrik az szívás,tehát tényleg óvatosan!),aztán azt körbetöröltem,megkentem hőálló szilikon zsírral,majd jól megjárattam.

Más: Dr Bike-nál említettem egyik szára Manitoumnak picit kottyan,mire nagy szemet meresztve satuba fogta és meggyőződött ő is,hogy a jobb szár (nem fék oldali) valóban moccan.Kérdezte zavaró-e,mondtam nem érzem,csak a napi törléskor szoktam ellenőrizni,így vettem észre.Azt mondta nem kell vele foglalkozni,ha már zavaró akkor még lehet a perselyekkel picit játszani,de a protokoll ilyenkor az alsó rész cseréje,ami 70e(!) forint. :Y ...egy új Machete Pro (mely kábé a Marvel Expert utódja) kis utánajárással talán 110 körül megvásárolható. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123037) Hasaggymeg válasza gabro0 (#123030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sram öngyújtókat is készít? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123038) bringasisti válasza Hasaggymeg (#123036) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért nem véletlen hogy a kocsik fékrendszere alkoholt tartalmaz a hideg idő okán. Aki télen megy az gondolja meg mikor választ egy rendszert.

BENEFON DELTA--------N8

(#123039) Runner_fxr válasza deny330 (#123035) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Attól függ, hogy milyen mértékű. Ha nagyon megszorul akkor a fék kb használhatatlan lesz, ez esetben kell egy felújító szett hozzá. Ha csak kicsit szorul, akkor a dugattyú kipumpálása óvatosan, egy kis fékolajat rácsöppentesz, majd visszatolod, és megjáratod párszor, illetve áttörlöd. Ilyen esetben érdemes még betenni a bleed blockert, és úgy is pumpálgatni, hogy a felesleges olajat kidolgozza, és ne a fékbetét szívja fel.

[ Szerkesztve ]

(#123040) Begbiebike válasza StLui (#123018) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

WexlTrails-t próbáljátok ki még szerintem mindenképp. Tetszeni fog! :) Ott talán több időt is érdemes lehet eltölteni.

(#123041) StLui válasza Begbiebike (#123040) üzenetére


StLui
veterán

Igen az mindenképpen tervben van, most azért nem is mentem ki a barátokkal oda mert napon belül mentek, jöttek, ahoz meg nem volt kedvem (2x4 óra utazás oda-vissza)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#123042) emiki6


emiki6
veterán

Voltam a K2-ben felpróbálni a Five Ten freerider cipőjét.
Maga a cipő teljesen rendben van. Parnázott, tehát a lábat körbeöleli és védi az ütésektől, meg gondolom szigeteli a hőt. Talpa kellően merev és gondolom jól tapad, kevéssé kopik.
A belső terére lehet kifogásom, én mint aki lúdtalpas és magas a rüsztöm, úgy éreztem, hogy lúdtalpas helyzetbe "kényszeríti" a lábfejem, tehát utcai/túracipőnek nem lenne jó választás úgy érzem. (Ezzel a tulajdonságaval nincs egyedül, a legtöbb cipő ilyen). Spéci, személyreszabott, biciklis talpbetéttel lenne célszerű használni mondjuk.
46-osban fekete meg szürke volt, így azokat néztem meg, a fekete furán néz ki, a szürke sokkal jobb esztétikailag.
A K2, mint bolt tök jó, barátságos.

Megpróbálok még valahol Adidas Terrex Swift Solo-t kipróbálni (sportshoes.hu az utolsó reményem), aztán meglátom melyik lesz jobb.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#123043) deny330 válasza Hasaggymeg (#123036) üzenetére


deny330
aktív tag

Hm, érdekes megoldásnak tűnik. Valamelyik nap neki esek, sokat nem veszítek vele. Köszönöm hogy leírtad! :R

(#123039) Runner_fxr: Az a vicces, hogy csak reggel tapasztalom vagy este, amikor már párásabb, hidegebb a levegő. Úgy tudnám leírni, mintha felkeményedne a fékkar a hideg levegőre reagálva, és ezzel teljesen oda veszne a fékerő is. Napközben nagyságrendileg rendben van / volt eddig. Kipróbálom ezt is, remélem felújító szetthez nem kell nyúlnom azért. Köszönöm neked is! :R

[ Szerkesztve ]

(#123044) bringasisti válasza deny330 (#123043) üzenetére


bringasisti
őstag

#123038

BENEFON DELTA--------N8

(#123045) Hasaggymeg válasza emiki6 (#123042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ott vásároltam kerékpáromat. :)

Más...hazahoztam villámat és megragadtam az alkalmat informálódni egy kicsit.Rebáról érdeklődve azt tudtam meg,hogy az új RS-ek annyira könnyítve vannak,hogy az már becsúszószár hosszának rovására megy,így kisebb felfekvésnél,nagyobb az erőkar és hamarabb megkotyogósodnak.Azt mondták a Fox is elment ebbe az irányba,de legújabban térnek vissza a hosszabb becsúszókhoz,mert rájöttek nem annyira jó a rövid.Ez főleg a 29-esknél kihangsúlyozott.Még azt is mondták,hogy az új villák perselyei,tömítései vékonyabbak,kisebbek mint a régieké,ezért nem annyira tartósak.Volt villa kezében melyet egyetlen szezon alatt hazavágtak és ismer az ezredforduló körül gyártottat mely még mindig jól működik,tehát szerinte nagyon a felhasználáson és karbantartáson működik.Azt mondta ne fújjam semmivel a becsúszót,csak száraz ronggyal töröljem,esetleg mossam ha sáros.( :O ) A fickó szerint a hátrahajló híd jobban ellenáll a fékezés miatti csavarodásnak. Kábé ennyi...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123046) Redneck


Redneck
veterán

Tegnap visszavittem a Bergusonba a 3 hónaposan szétszakadt Kelly's táskámat, és mivel kellet egy téli kesztyű rövid távokra és max 1 órás bringázásra, elhoztam helyette egy Kelly's Frosty kesztyűt. Jókat olvastam róla, és a ma mentem vele kicsit, egyelőre nem rossz.

Az igazat megvallva azért választottam ezt, mert nem kellett az 5 rugós táskára ráfizetnem, és sajnáltam pár ezrest valami komolyabb kesztyűre amit úgysem használnék ki. Elvégre nagy esőben/hóban-fagyban nem tervezek biciklizni. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#123047) jjeahh válasza Hasaggymeg (#123045) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem rossz ez a cubé, a tiéd nem 27.5-ös?
Remélem az én RS-em nem fog megkotyogósodni, egyelőre nincs róla szétszedős videó jutubon, így fogalmam sincs milyen lehet belül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#123048) Hasaggymeg válasza jjeahh (#123047) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az enyém tueninájnőr te! :D

(#123046) Redneck...kjúbra kelisz kesztyűt?! :(( :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#123049) Redneck válasza Hasaggymeg (#123048) üzenetére


Redneck
veterán

Kis pénz, kis foci... A kék legalább megy a paripához, és Cube kesztyű nem volt. A márkája annyira nem érdekelt, inkább az ár/érték arány számított. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#123050) rétisün válasza Redneck (#123046) üzenetére


rétisün
veterán

épp ma hazafelé ez volt rajtam, 5-7 fok között,a kb. 30 km-en beleizzadt a kezem. holnapra inkább viszek egy b'twint, az is elég lesz, ha nem lesz ennél hidegebb.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.