Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#263001) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Én feladom, lehet, ti megoldjátok :D
Most oktalinkes hajtóművem van FC-M470, ami a kompatibilitási mátrixok alapján egy
BB-ES51-re (vagy BB-ES30-ra) megy rá.
Namost, ennek a helyére becsavarható-e egy SM-BB52 integrált csapágy?
Az egyetlen, amit találtam, hogy ha menetes a csapágyház, akkor jó lesz, feltéve hogy brit helyére brit megy.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#263002) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#263001) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Becsavarható.

#262974Grave_444...ez minden témakör átka, vagy szakmai ártalma, ha úgy tetszik, az őslakosok kicsit (nagyon? :D ) elfogultak. Alzáról amúgy sem tanácsos kerékpárt vásárolni, ha olyan kevés a pénz és mindenképp új kell, akkor is inkább Decathlon, Hervis, Intersport, Sports Direct, esetleg Head márkabolt...bár ahogy nézem már az utóbbiban sincs nagyon 150e alatt. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263003) Ringman


Ringman
nagyúr

megjött a csere-karoo csütörtökön, de csak ma kapcsoltam be, kipróbálva meg jövő héten lesz, 38 fokban nem indulok el tekerni olyan távra, hogy szükség legyen a computerre.

(#263004) fulton válasza mauimagic (#262969) üzenetére


fulton
addikt

Ezek a kattogasok/nyekkenések orvosolhatóak nem nagy gond a nyergeken. Pont egy ilyen is jön csak az smc , gélesben.

(#263005) Hasaggymeg válasza Ringman (#263003) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig a hőmérőjét kipróbálhatnád. :DDD ...kíváncsi leszek télen, hidegben hogyan viselkedik az a műanyag ridegen, ha jól csalódok te télen is nyomod. Mondjuk én innen biztos külön figyelnék a fel-lepattintásra. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263006) Ringman válasza Hasaggymeg (#263005) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

---
igen, télen is bringázok. rendeltem egy garminos tartót, vsz. a garminos adapterrel fogom használni.

szerk
ja, csak óvatosan :) amúgy még úgy is eléggé fogott, hogy letört belőle egy darab.

[ Szerkesztve ]

(#263007) rétisün válasza -=RelakS=- (#263001) üzenetére


rétisün
veterán

"Az egyetlen, amit találtam, hogy ha menetes a csapágyház, akkor jó lesz, feltéve hogy brit helyére brit megy."

meg figyelni kell még a csapágyház szélességére, amúgy igen, octalink helyett mehet integrált, ugyanilyen cserét csináltam régebben, csak országútin.

persze integrált csapágyhoz már integrált hajtókar is kell, de ezt gondolom tudod

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#263008) -=RelakS=- válasza rétisün (#263007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

és Hasaggymeg
Köszönöm a válaszokat!

Igen, a csapágy egy komplett hajtóművel van összecsomagolva :) Már lehet, hogy fent lenne a bringán, ha szorgalmasabban tekernék, meg a squirt hagyná kopni a láncaimat :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#263009) fulton válasza fulton (#262623) üzenetére


fulton
addikt

A bal csipő fájdalom: nem akarom elszólni(lehet csak átmeneti.. ) de sokat javult, javulgatott az elmúlt hetekben napokban mondhatni teljesen tünetmentes ma pl. Egész pontosan onnan h pár hete állíottam a stoplin + talpbetét + figyelek h ne dőljön a térd a váz fele nyomattékkor, elkezdtem körök után szedni recovery fehérje cuccot, es átmentem 150mm nyeregre.., illetve most uccsó 150km taposóval megyek ismét ennek megfelelően nyereg kicsit lentebb...es sokat javult. Na most ezekből mivel minden szinte egyszerre jelent meg..ki tudja mi segített, talán mind. Ennyi változott, az úszás is hasznos heti 2 x 1.5 óra, de az már jelen van fél éve.

[ Szerkesztve ]

(#263010) Fall-N válasza Grave_444 (#262974) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos a Tourney hajtás és váltók, na meg a gyorsan kotyogossá váló Suntour XCE nem lesz tartós. El lehet biciklizni vele, senki sem mondja, hogy nem, de hosszú távon nem kéne. Voltak ilyen kategóriás biciklijeim, így tudom milyen. Később megváltás volt az integrált hajtás, az Altus váltó (ami még mindig nem egy drága váltó) és a levegős teló.

[ Szerkesztve ]

(#263011) Ringman válasza fulton (#263009) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy nem jó mindent egyszerre állítani, mert nem tudod, hogy mi mit okoz, jót vagy rosszat :)

(#263012) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok

Bringaszállítós kérdésem van.
Az autó tetején a keresztsín ovális és alumíniumból van, T-horony van benne. Ha T-csavaros bringaszállítót veszek, akkor az acél T-csavar nem deformálja el az alu kereszttartót?
Ott elég vékony az alu, ahogy felülről "határolja" a csavarfejet. Szerintem nincs több 2mm-nél.
Nem az alaphelyzetre gondolok, hanem amikor kilengene oldalra a tetőn a bringa úthiba vagy kanyarodás miatt. De remélhetőleg persze nem leng ki, viszont az erőt ezen a T-csavaron keresztül adja át a sínnek.

(#263013) Fall-N válasza Grave_444 (#262985) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a Genesis Solution nem volt 250ezer, ha megnézed 150e az Intersportban most is. :U Aki mást állított az jól állt akart verni.

Másrészt addig nem tudod mennyivel jobb egy drágább felszereltségű bicikli ameddig rá nem ülsz. Utána már nem is vágysz rosszabbra.

[ Szerkesztve ]

(#263014) Tin válasza Ringman (#263006) üzenetére


Tin
veterán

Belinkeled kérlek, hogy pontosan melyik Garminos tartót veszed, amitől elfér a kormány előtt a készülék? Mármint miután megvetted és lepróbáltad. Mert én is gondolkoztam, hogy veszek hozzá tartót, mert akkor az adapter nem tudja eltörni a készülékházat, hiszen fixen benne marad.

(#263015) Ringman válasza Tin (#263014) üzenetére


Ringman
nagyúr

aliról vettem, talán jövő héten megjön és kipróbálom aztán előtúrom a pontos típust.

(#263016) Fall-N válasza arcitec (#262994) üzenetére


Fall-N
veterán

Tektro fékektől ne várj túl sokat. Maximum közepes szintet kapod tőlük, pedig az áruk nem ezt tükrözik. Próbáltam én is egy hidraulikus Tektro féket, komolyan az én mechanikus Shimano fékem is erősebb annál (Raymon eBike féke volt, pontos típust nem tudom). Egy nem túl drága MT410 ezerszer jobb. De még egy Avid BB7 is szénné alázná.

[ Szerkesztve ]

(#263017) jjeahh válasza mauimagic (#262969) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A kínai nyerged nem GUB vagy EC90 remélem, mert azokat nézegettem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#263018) chubby2o6 válasza jeni (#262997) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Évi pár alkalomra nyilván nem kell ötszázezres bringa, de egy túrára nem árt olyat választani, amit jó kedvvel tekersz.
Kollégámnak van valami hasonló, újonnan vette ő is, a telót nem minősíteném, mert arra sem érdemes. A fékek talán egy hónapig bírták, és addig sem voltak valami acélosak, cserébe nem lehetett úgy beállítani egyiket sem, hogy ne súroljon be menet közben, le is cserélte őket. Azóta is használja a bringát, azzal jár melóba, napi 2x2 km. Arra a felhasználásra akár jó is lehet, ha néha lecserél rajta ezt-azt :D .
Szerintem az Alzás kupont költsd el másra, a túrára meg tényleg inkább kölcsönözz egy bicót, mert ezekkel nem lenne nagy élmény.

(#263019) chubby2o6 válasza jjeahh (#263017) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Vegyél inkább Ergont, eskü csak télen kattog, és akkor se túl hangosan :DDD .

(#263020) Fall-N válasza chubby2o6 (#263019) üzenetére


Fall-N
veterán

Teflonos WD40 spray azon is segít. :D Meg amúgy is inkább a nyereg kattogjon időnként, mint a hajtás vagy váltás bármelyik része. Vagy a repedt vázé. ;]

(#263021) Grave_444 válasza Fall-N (#263013) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem az a fajta, pár éves darab. Váltó sem olyan, mint az Intersportban hirdetett, külföldön vásárolt. De oké, akkor átvertek, azért mutatta meg róla a számlát is.

Akkor linkelj egy szerinted jó biciklit használtan.
29", pillangó váltó, tárcsafék, első teleszkóp, MTB. Ennyi a kritérium. :)

A Genesisnél érzésre sokkal jobb a Cross. Na mindegy lesz, ahogy jónak látom. :R

[ Szerkesztve ]

(#263022) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#263019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyári nyereg. ;] ...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263023) Mezga Aladár válasza szimpláncsak (#262991) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#263024) Grave_444 válasza Fall-N (#263010) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyébként megtaláltam, ez a típus pontosan. [link]

(#263025) erhas01 válasza Mezga Aladár (#262937) üzenetére


erhas01
tag

Ez teljesen korrekt. :R
59 kg + 14kg fittnesz, egyenes kormány, csomagtartóval.
48-11, 62,7km a max. 137- 147 pedálfordulat. 170mm
26-36-48, 28-11, deore 8s.
Aki teheti itt:
Frakno-Védény , Fertő-tó észak-nyugati része. 58km

Ma ez 3-4 óra.

(#263026) Fall-N válasza Grave_444 (#263021) üzenetére


Fall-N
veterán

A márka lényegtelen, inkább a felszereltség számít. Én leírom mi lenne nekem a minimum, egyébként én is erre felé építem a saját biciklim, már nem sok alkatrész kell hozzá.

- Alu váz legalább A-Head fejcsapágyas legyen, de jobb a tapered
- Legalább Shimano Altus/Alivio/Acera váltó(k) legyen(ek) vagy SRAM X3 8s vagy X5 9s/10s, de inkább Deore 9s (M592) vagy Deore 10s (M4120, M5120, M6100)
- Levegős villa legalább vagy ha nem az akkor inkább merev villa, semmiféleképpen ne Suntour XCE/XCT/XCM. Ha mindenféleképpen kell teló, akkor legalább Suntour Aurion vagy RockShox alap levegős.
- Integrált hajtómű, legalább egy jobb minőségű kínai (pl. Promax Clown) vagy inkább Shimano M5100, SunRace, SRAM, Funn stb.
- tárcsafék, legalább Shimano MT200, jobb az MT410, MT501, MT6000.
- kiegészítők majdnem mindegy, mert ritkán jó mindenkinek ugyanaz a nyereg, markolat stb.

Konkrétan például be lehet vállalni használtan a Decathlon biciklijeit, pár alkatrészt esetleg cserél az ember. Ott van például a Rockrider ST500-as szériája. A legszűkebb keresztmetszet a teleszkóp (matricázott Suntour XCT/XCM), a hajtómű szokott lenni (négyszögletes), meg a régiek mechanikus tárcsafék (bár nem annyira rossz, Hayes MX4 szokott lenni), újabbakon Tektro hidraulikus (Auriga). Amúgy a régebbieken SRAM X3 vagy X5 váltás volt, az újabbakon meg microSHIFT váltók. Ha a teló kotyog, akkor kuka.

[ Szerkesztve ]

(#263027) Hasaggymeg válasza Grave_444 (#263024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mielőtt megijednél kolléga kimerítő leírásától, jó lesz az arra amire kell, vagyis 7végenként lekarikázni a fagyizóig vele aszfalton, murván.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263028) fulton válasza Alg (#219776) üzenetére


fulton
addikt

Vissza olvasva, akik ilyen progetto betétes gatyót hordanak, nem dörzsöli az ülőcsontnál ki, olyan 2-3 óra után?
#263026Fall-N: ebből ki fog tudni menni a kérdező :DDD míg leér a fagyízóba kigondolja

[ Szerkesztve ]

(#263029) erhas01 válasza dom1n0 (#262940) üzenetére


erhas01
tag

622/19 egy hónap alatt lekopott
622/21 egy szezont nem bírt
622/23 most,... de drága lett ...
622/25 eddző gumi
622/28 nehéz városi tank.
Mind olcsó alsókategóriás, amire futja, amit a boltban kaptam. 7 bar. Első, hátsó különböző keréknyomással.

(#263030) Fall-N válasza fulton (#263028) üzenetére


Fall-N
veterán

Ő akart konkrét linket. ;] Pedig a kerekebe és a boost, non-boost és superboost dolgokba nem is mentem bele. :DDD

Utólag eszembe jutott írhattam volna azt is, hogy emelje meg a keretet 250ezerre és rengeteg jó állapotú, Deore és XT felszereltségű Cube, KTM stb. biciklik vannak a Marketplacen. Én is sokszor elcsábulnék simán, mert láttam nem egy szinte új állapotú 29"-es Cube biciklit full Deore cuccokkal, egyedül az első váltót szedném le. ;]

(#263031) fulton válasza jeni (#262997) üzenetére


fulton
addikt

én nem értek hozzá csak a segítő szándék bennem lakozik :D
szerintem édes mind1 milyen bringát veszel 200k ért, ami tetszik azt vedd mindegyik levisz zárásig a fagyízóba

[ Szerkesztve ]

(#263032) Grave_444 válasza Fall-N (#263026) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Figyelj én informatikus vagyok, kosárlabdázó és még sok máshoz is értek.
Nekem a bringa kimerül az MTD, Shimano váltó fogalmában. ;]
Nem linkeltél.

Hasaggymeg
Köszi a fordítást. :)

Akkor linkelek, ez kinézetre például tetszik. [link]

(#263033) Hasaggymeg válasza Grave_444 (#263032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na látod, alakul ez, már legalább 29" (28")-os nagy kereke van. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263034) Grave_444 válasza Hasaggymeg (#263033) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na de a GRX 827-hez képest milyen?

Ja, nehogy félreértsétek én végig 29" kerekű bringát kerestem. :)
27,5" páromnak van, én 186cm magas vagyok, nekem az kicsi.

(#263035) rétisün


rétisün
veterán

íme, a megoldás azoknak, akik nem tudnak dönteni, egyenes vagy koskormány kell-e.... :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#263036) ZolkoW válasza Rodzser Mór (#263012) üzenetére


ZolkoW
őstag

ismerős kérdéskör, Norautós keresztvasam van,abban Thule T-csavar, ami kisebb, mint az oda szánt, és bizony volt, ahol deformálta (szerintem inkább meghúzáskor okoztam én, nem út közben keletkezett). Nem vészesen, de vettem hozzá aztán nagyobb méretű Thule T-csavarokat, abból köszörültem jó szélességűt, meg inkább figyeltem rá, hogy ne izmozzak a kallantyúkkal. A thule+thule esetén nincs ilyen gond, passzolnak a méretek, ahogy ki van találva.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#263037) velizare válasza rétisün (#263035) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#263038) Hasaggymeg válasza Grave_444 (#263034) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jobb.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263039) Tin válasza rétisün (#263035) üzenetére


Tin
veterán

Amúgy én tényleg elgondolkoztam egy ilyenen: [link]

Csak ki kellene próbálni, hogy méretre jó-e a lapát kezeimbe, meg nem ártana, ha leszerelhető vagy vízszintesbe fordítható lenne, ha éppen nem kell.

(#263040) Grave_444 válasza Hasaggymeg (#263038) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szuper, akkor megpróbálom vele összehozni az üzletet.

Nagyságrendileg mennyibe kerülhetett újonnan ez a Cube?

Tin
Nekem is kényelmesebb lenne úgy egyébként. :)

Amúgy a Velencei-tavat tekertük körbe már többször, nagyon szeretem.
Lakóhelyemtől pedig a Balaton több pontja van bicikliútón, kb 40km oda-vissza legközelebb. Csábító utak. :)

[ Szerkesztve ]

(#263041) fulton válasza Tin (#263039) üzenetére


fulton
addikt

ne, de most tényleg komolyan mondod? :DDD
#263037velizare: Ez keményebb olykor mint az idegenlégió :DDD

[ Szerkesztve ]

(#263042) Hasaggymeg válasza Grave_444 (#263040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

220 körül.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263043) Tin válasza fulton (#263041) üzenetére


Tin
veterán

Igen. Próbáltam országútit, de nekem nem jött be, valahogy kicsinek és vékonykának éreztem elsőre. A koskormányt pedig nem tudtam úgy fogni, hogy kényelmes legyen. Nekem ez a fitnesz stílus abszolút bejön, de hosszabb úton néha zsibbad a tenyerem, és néha a markolat végét fogom függőleges kéztartással. Ez a függőleges markolatvég pedig pont jó lenne arra, hogy néha átfogjak. Tudom, hogy így se fék, se váltás, de nem is állandóra kellene, csak amikor látom, hogy nincs semmi, akkor kezet pihentetni. De jó lenne, ha elfordítható lenne, hogy ha úgy van, ne zavarjon. De ez nem derült ki a gyártó honlapjáról és máshonnan se, szóval majd utána kell mennem.

[ Szerkesztve ]

(#263044) fulton válasza Tin (#263043) üzenetére


fulton
addikt

jó cucc, nekem is díszíti a kormányom. Ergon GP5. Én szeretem. Jó fogást ad, és nagyon jó ráfogni a szarvra kiálláskor, az olyan országútis filing, a több fogásról nem is beszélve, enélkül nekem is zsibbadna a kezem egy hosszú út alatt szóval..érdemes lehet kipróbálni.

(#263045) andrisbandi válasza Tin (#263039) üzenetére


andrisbandi
őstag

CUBE Natural Fit Comfort bilincses kerékpár markolat szarvval
Bikemagos ajánló
https://bikemag.hu/shopping-guide/cube-natural-fit-nf-ergonomikus-markolat/

Régen tekertem egy fitnesz bicót, azon volt hasonló, a szarv nélküli változat.
Tényleg nagyon kényelmes.
Egy kifogásom volt vele, h nem értem át rendesen (átlag méretű kézzel) körben átmarkolni, pl ha meglepődtem és hirtelen erősebb kormány fogást akartam.

Megszokás kérdése gondolom. Megtanulja idővel az ember, h ezen másképp kell ilyedezni és markolászni. Nekem nem jött össze, mert harmadik párhuzamosan használt gép volt, a két monti mellett. Úgyhogy pár hónap után lecseréltem sima markolatra.

-

A szarv helyére elvileg létezik kormányvég dugó.
(Akár a dobozában is lehet, ha mindenre gondoltak.)
Egy régi, másik típuson látszik kép
Külön nem találtam ilyen vastag élű dugaszt, ami kitöltené a markolat kinyúló végét.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#263046) 6030D válasza Rodzser Mór (#263012) üzenetére


6030D
Ármester

Nem deformálja, így van kitalálva. Alul és felül is sík felületet szorítasz össze.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#263047) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Lenne egy apróbb problémám csomagtartó téren.
Adott lenne ez a briga:



57cm váz, szóval nem kicsi. Erre kellene hátra valami masszívabb csomagtartó. Kb. ezt találtam, ami használható lenne:

[link]

Felmenne rá egyáltalán? A két oldalsó tartó 35-45 magasságban állítható.
Meg úgy egyáltalán érnek ezek egyáltalán valamit?

(#263048) Hasaggymeg válasza Rodzser Mór (#263012) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nem valami buherált cucc nem kellene deformálja, nálam SX4 ovális sín+Mont Blanc bringatartó (ennek elődje) amolyan T fejű csavarokkal, de nem tudod úgy megbikázni, hogy megkottyanjon neki.

#263047
<Lacy85...ha jól csalódok, ez 3 ponton rögzítendő, így aligha lehet feltenni egy olyan bringára melyen ezen 3 pont nem fix, nevezetesen össztelósra, ahol a hátsó tengely (támvilla, láncvilla, vagyis egyik rögzítési pont) távolsága a nyeregcsőtől (az a másik rögzítési pont) folyton változik....bár ez a bringa össztelósnak aligha nevezhető, arra azért "jó", hogy csomagtartót se lehessen felszerelni rá. :( ...legalábbis olyant ne mely merev hátsó részt igényel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263049) parandroid válasza Tin (#263039) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó cucc, vedd, érdemes, nekem is van a cross-trekkingen. Annyi, hogy ne a legolcsóbbat. Én is csak próbának vettem egy olcsőt, hogy jó lesz-e, de képtelenség stabilra meghúzni, és az agyamra megy, hogy mozog, meg a fogása sem túl jó. Mai fejjel rögtön az ergont venném.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#263050) andrisbandi válasza <Lacy85> (#263047) üzenetére


andrisbandi
őstag

TOPEAK Beam Rack
kép
Ez az etalon a nyeregcsőre csattinthatóaknál, ezt szokták klónozni.

Ebike.hu-n pl meg lehet nézni a szórást.
https://ebike.hu/termekek?r%5B0%5D=1586&r%5B1%5D=1635&p=1&o=priceAsc
Nekem is egy olcsóbb verzó volt.
Tökéletesen ellátta a feladatát, elnyűhetetlen volt még a műanyag is.
A két gumipók kopott el, az pótolva lett sima autósboltossal.

A nyeregcsőre rendesen rá kellett bikázni, nyoma is maradt.
De legalább jól tartott. - Mármint amennyire elvárható. Mert pl ha véletlenül nagyot rúgtál bele felszálláskor, akkor elcsavarodott kicsit.

- Egy nejlonzsákba, csomagtartóra pókozva hortam a hátit egy időben.
Ilyesmire nem rossz ieiglenes megoldás ez a nyeregcsőre való tartó. Ha útban van, gyorszáras esetén hamar leszedhető.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.