Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) bringasisti válasza zoli03 (#99000) üzenetére


bringasisti
őstag

"De ha mondjuk van egy karbonvázas biciklid, vagy karbon alkatrészeid, ott azért már erősen ajánlott egy nomyatékkulcs." Ezért ajánlottam az 1/4"-t mert a többi nem lényeges, vagy legyen 3/8" és az lefedi a teljes tartományt a kormány csavartól a fogsorig. Hátránya hogy ez egész kis méretnél ügyetlen a nagy méret miatt, és nem írjak a prospektusban de minden nyomatékkulcs az alsó és felső vég tartományban nem olyan pontos.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#99002) batagy válasza bringasisti (#98997) üzenetére


batagy
őstag

Bocsánat a zavarkeltés miatt. Kicsit kapkodva írtam azt a kérdést.

Először is, elszúrtam a menetet, természetesen nem a csavar a 15-ös, hanem a kulcs. A tengely szerintem M10-es.

Másodszor, mindkettőtöknek igaza volt. Két külön önálló kérdést szándékoztam feltenni:
1) Tegyük fel, hogy van egy nyomatékkulcsom. Akkor mekkora forgatónyomaték szükséges. Ez a kérdés független attól, hogy van-e vagy nincs valójában kulcsom. A kérdés előfutára volt a 2)-esnek.

2) Egyébként nincs nyomatékkulcsom. És valóban azt akartam tudni, hogy ha veszek, milyet érdemes. Mert amit kinéztem, 1/4"-es nyomatékkulcs, az 25eFt-ba kerül, és csak 25 Nm-ig tud. Mivel 40 Nm-t írtatok, ezért ezt nem érdemes megvenni. Egy jó minőségű 1/2"-es Fortum kulcs pedig 27eFt. Egyébként én is túl drágának tartom. Nem hiszem, hogy csak a kerék miatt belevágok. Csak nem akarom megszakítani a menetet, igazából.

Azért köszönöm.

Harmadszor, a 3/8"-os nekem csak azért merült fel, mert egy ilyen méretű Crova készletem már van. Amúgy tényleg nem annyira elterjedt. Ami nekem van, az orosz és 1990 környékéről származik a lengyel piacról.

Negyedszer, helyesírási hibát is vétettem , kerékpárom helyett kerékpáron értendő.

[ Szerkesztve ]

(#99003) bringasisti válasza batagy (#99002) üzenetére


bringasisti
őstag

Értem én, nincs gond. Teljesen mindegy a tengelyt mekkora erővel húzod meg, egyrészt mert edzett menet, másrészt mert a gyorszáras kereket egy vékony M5- ös csavar tartja, ergo nincs kitéve erőhatásnak ezért nem kell nagyon meghúzni. Mikor ülsz a gépen a tengely felfekszik a vázon és az anya csak dísznek van.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#99004) zoli03 válasza batagy (#99002) üzenetére


zoli03
őstag

Kerékmeghúzásra felesleges nyomatékkulcsot venni. Ha nem raksz rá csövet, nem fogod tudni túlhúzni.

(#99005) zoli03 válasza bringasisti (#99003) üzenetére


zoli03
őstag

"Mikor ülsz a gépen a tengely felfekszik a vázon és az anya csak dísznek van."

Na azért ez nagyon nem így van. A kerék össze-vissza mozogna oldalirányban, gödörben meg mindenfelé. És azt se felejtsük el, hogy a biciklik elég nagy része csúszópapucsos (mint az említett Landrider).

[ Szerkesztve ]

(#99006) ivana válasza batagy (#99002) üzenetére


ivana
Ármester

Tisztázzuk a dolgokat:
- A tengely anya hátul szinte mindig 15-ös, az első néha 14-es
- A hátsó tengely 10mm-es (a kontrás is), az első lehet 9mm vagy 8mm, régebbi cuccon szinte mindig 8mm
- Nagyon nem M10-es a tengely az a menet nem metrikus

A tengely anyát nyugodtan meg lehet tépni, én pl. nagy bachoval szoktam a 12 colossal.

(#99007) bringasisti válasza zoli03 (#99005) üzenetére


bringasisti
őstag

Az hogy az anya dísznek van azt Te is tudod hogy csak költői túlzásként írtam. Azért említettem hogy akkora erőre van szüksége a rendszernek ( hogyha felemeled a gépet a kerék ne essen a lábodra) amekkorát az 5- ös átmérőjű gyorszár produkál.

BENEFON DELTA--------N8

(#99008) gabro0


gabro0
őstag

Országúti külső gumit hogyan kell felrakni, hogy szépen egyenletesen feküdjön fel?

Teljesen leengedve kézzel eligazgattam, fújtam picit bele, megint megigazítottam, de nem akar egyenletesen felfeküdni a perembe. Rendes pumpa híján, csak olyan 2 bar-ig fújtam. Ha teljesen felfújnám, beugrana a helyére? Neten olvastam, hogy ha nagyon új (ragadós) a gumi, akkor érdemes túlfújni ideiglenesen.

Azért kérdezem, mert szereltem már pár (nem országúti) gumit és majdnem mindegyiket csak úgy tudtam felrakni, hogy a gumiban maradt nyolcas. Bármit próbáltam, pici mindig maradt.

(#99009) ivana válasza gabro0 (#99008) üzenetére


ivana
Ármester

A túlfújás nem hülyeség, tényleg használ. 2 bar outinál meg semmi, nem csoda ha ferde.

(#99010) bringasisti válasza gabro0 (#99008) üzenetére


bringasisti
őstag

2 bar a háromkerekű bringába is kevés.

BENEFON DELTA--------N8

(#99011) gabro0


gabro0
őstag

Köszi a válaszokat!

Egyelőre vázam sincs, amibe belerakjam :B Gondoltam nem fújom fel 8 atmoszférára, úgyis leereszt mire kelleni fog.

#99012 trialboj: Haveromtól vettem újonnan. Continental Ultra Race hajtogatós egyébként. Kéne azért itthonra is rendes pumpa, hamarost szerzek azt is.

[ Szerkesztve ]

(#99012) trialboj válasza gabro0 (#99008) üzenetére


trialboj
őstag

Új vagy régebbi gumikról van szó?

Nekem drót nélküli mtb gumi sem ugrik helyre 4,5 bar után, mert már nagyon régi. Ha nincs benne drót mindenképp ajánlott túlfújni, ideiglenesen, 1-2 nagyobb pattanást fog hallatszani.
2 bar az mindenhol kevés, ha nincs pompád vidd el egy szervizbe ha jó fejek, adnak 1 pompát és még segítenek is, ingyé.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#99013) rétisün válasza gabro0 (#99011) üzenetére


rétisün
veterán

tudok eladó vázat :DDD (bár ha érdekelne, már valószínűleg érdeklődtél volna, több helyen hirdetem)

egyébként milyent keresel, mekkorát, milyen árban? csak mert nem láttam még "outi vázat keresek" hirdetést, amit mostanában rakott fel valaki (pl. te...)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99014) zoli03 válasza bringasisti (#99007) üzenetére


zoli03
őstag

Azért annál jóval jobban kell tartani, minthogy ne essen a lábadra. Terepen, fékezésnél, de még városban is annál jóval nagyobb erőhatásokat kap a kerék, hogy elég legyen csak annyira meghúzni, hogy a felemelést kibírja.

(#99015) gabro0 válasza trialboj (#99012) üzenetére


gabro0
őstag

Csak a kérdésre nem válaszoltam, ejj. Szóval frissnek gondolom, mert ragacsos és nincs kifakulva picit sem.

#99013 rétisün: Igen, láttam. A hirdetésem 1-2 héten belül felrakom.

(#99016) dunkel


dunkel
őstag

Hello szakik, tudna valaki távgyógyítani?
Kormánnyal együtt a váltó kábelezést is cseréltem (volna). Már azt hittem kész vagyok de az első váltó nem húz bovdent. Kétszer újrafűztem, nekem úgy tűnik csak egy helyre menne be. Ez egy ST 5800. Kép, videó.

(#99017) rétisün válasza dunkel (#99016) üzenetére


rétisün
veterán

gondolom a fékváltókart eddig is használtad szóval kizárhatjuk hogy rossz lenne..... jobb híján (én még csak 'kibovdeneztem' ilyent, amikor eladtam) keress valami manualt vagy videót, hogy is kellene fűzni, bár, ha a hátsónál sikerült, akkor elvileg tudod, mit-hogyan.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99018) bringasisti válasza zoli03 (#99014) üzenetére


bringasisti
őstag

Tudod mit: igazad van

BENEFON DELTA--------N8

(#99019) ZolkoW válasza bringasisti (#99018) üzenetére


ZolkoW
őstag

már le van játszva,oké :) - de ha anyát akar húzogatni,akkor csúszópapucsos a váza,nem? ejtőpapucsosnál tényleg megfogja a gyorszár is,de csúszónál a lánc könnyen elrángatja,ha nincs rendesen meghúzva.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#99020) Triathlete válasza gabro0 (#99011) üzenetére


Triathlete
senior tag

Már kétszer fordult elő, hogy kapkodva raktam fel a gumit, majd elkezdtem fújni 10bar-ig miután én is azt hittem kézzel szépen eligazítottam, aztán 7-8körül szépen eldurrant, szólt akkorát mint az ágyú. Szóval csak óvatosan!

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#99021) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

van egy 10€ Rose-os kuponom, 50€ feletti rendelésnél lehet elhasználni. Nekem nem kell és dec 31-én lejár. Aki kapja marja :)

ui: remélem nem email címhez rendelt kód...

(#99022) Runner_fxr válasza dunkel (#99016) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Valószínűleg az első váltónál van rossz helyre fűzve a bovden.

(#99023) rétisün válasza Runner_fxr (#99022) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól láttam a videón, már a fékváltókarból kijövet sem mozog a bovden, amikor vált a karral.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99024) Runner_fxr válasza rétisün (#99023) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha rosszul fűzöd be a váltónál, akkor meg se moccan a bovden.

(#99025) trialboj válasza Triathlete (#99020) üzenetére


trialboj
őstag

És ilyenkor csak a belső robban szét? A külső egyben marad? Nem lehet belőle sérülés?

Én most raktam fel egy trainer gumit, de csak 5 bart fújtam bele, nem tudom mennyi az ajánlott, mert csak a maximum van feltüntetve a külsőn és belsőn is, de nem tolnék bele többet ha nem muszáj.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#99026) rétisün válasza Runner_fxr (#99024) üzenetére


rétisün
veterán

te tudod....a videóját láttad?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99027) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Ha most kellene kezdő MTB-ot vásárolnotok mit ahogy én tervezem,melyik gyártót választanátok illetve ajánlanátok és miért?

(#99028) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!
Hányas torx csavarhúzó kell a féktárcsa csavarokhoz (6db M5-ös)?
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#99030) Hasaggymeg válasza szkink (#99027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szinte mindenki mást.Inkább te keress valamit és véleményeztesd itt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99031) trialboj válasza szkink (#99027) üzenetére


trialboj
őstag

Ajánlom hogy legelőször olvasd át az összefoglalóban az első fejezetet: 1. Vásárlási segédlet

Ha ez megvan, akkor nézz szét a használt piacon, még akkor is ha új bringát keresel. Ott azért látszik miből van több, sokkal könnyebb minden műfajból találni valamit. Aztán ha kezd kialakulni téged mi érdekel, lassan szűkítheted a kört, és egyre céltudatosabban keresgélhetsz.

Ahhoz hogy valaki ajánlani tudom neked bármit is, rengeteg kérdésre kellene választ adj, ne várd el hogy majd mások megcsinálják helyetted.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#99032) Runner_fxr válasza rétisün (#99026) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem néztem a videót, most csak telórol gyorsan ránéztem a fórumra. :) Nem állítom, hogy az a probléma, de már találkoztam olyannal, hogy ha nem jól fűzted a bovdent az első váltóba akkor nem húzta a bovdent.

(#99033) Triathlete válasza trialboj (#99025) üzenetére


Triathlete
senior tag

Igen a belső szétdurran, a külső ép marad. Sérülés sem elkpzelhetetlen, legalább valami halláskárosodás, mert ha ilyen tartományban elsül valami az több mint hangos. Én mindkétszer erőteljesen megriadtam, és odakaptam a fülemhez. Nem jó élmény, de ennyivel megúsztam, pedig 20-30cm-re robbant a fülemtől.
Félek is majd visszaszerelni tavasszal :)

Nekem a görgős gumi kb 3-ra van fújva úgy szépen fekszik a görgőre, és kevésbé csúszkál.
Nyáron az edzőgumi 8,5-re van fújva, versenyen az Ultremo ZX 10,5-re, hogy a hőtágulás miatt még legyen "hely" a maximális 11-ig. Az viszont már tényleg kemény mint a bakelit.

[ Szerkesztve ]

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#99034) Tufa_ válasza Triathlete (#99033) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nyaron az eloszobaban pumpaltam a gumikat amikor is 7 barnal elpukkant, vitte a kulsot is magaval.. kb 4 oran kesztul nem hallottam az egyik fulemre, a masikkal is alig valamit.. Azota felek pumpalni 😁

(#99035) Triathlete válasza Tufa_ (#99034) üzenetére


Triathlete
senior tag

+1 :DD

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#99036) bringasisti válasza Tufa_ (#99034) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden gumira rá van írva meddig lehet fújni, és akkor még ott van hogy süti a nap mikor kimész a szobából és terheli a 70 kg

BENEFON DELTA--------N8

(#99037) Pttypang válasza bringasisti (#99036) üzenetére


Pttypang
veterán

Itt inkabb olyanban gondolkodj, hogy elcsuszik a felniszalag, vagy odacsipodik a gumi, vagy meg van csavarodva a belso. Altalaban akkor jonnek ezek ossze.

Everybody lies.

(#99038) Tufa_ válasza bringasisti (#99036) üzenetére


Tufa_
aktív tag

utolag mar en is okosabb voltam.. :)

(#99039) dunkel válasza Runner_fxr (#99032) üzenetére


dunkel
őstag

Nem húzza a bovdent, igen ez a baj. De hogy lehet többféleképp befűzni?
A kis karral lekattogtattam párat, utána fűztem át. Úgy láttam egy lukon tud csak átfutni, de nem akarom szétszedni. Ha megnézed a képeket és videót amit csatoltam szerintem jó helyen kell fusson.

Guglizok ezerrel. Volt akinek annyi baja volt, hogy nem húzta vissza a gumit rá és így nem ment vissza valami pöcök a végállásba. Ezt próbáltam. Innen indulva elképzelhető, hogy van valami kallantyú ami beragadt/benyomtam szerelés közben és azért nem húz? Ha igen egy kép rajta egy piros X-szel sokat segítene. :)

[ Szerkesztve ]

(#99040) bringasisti válasza Pttypang (#99037) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor cserélek gumit a belsőt nem fújom fel szerelés közben, de teszek bele hangyányi levegőt hogy ne csavarodjon meg

BENEFON DELTA--------N8

(#99041) Runner_fxr válasza dunkel (#99039) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem úgy tűnik, mintha a bovden feje nem lenne rendesen bent a helyén. Ha az jó helyen van akkor húznia kéne a bovdent. Amiről fentebb beszéltem az egy másik probléma, ha jól is van befűzve a bovden a karban, de az első váltónál nem megfelelő helyre van rögzítve a bovden, akkor szokott olyat csinálni, hogy nem húzza a bovdent, de akkor a kart meg sem bírod nyomni, mert befeszül az egész.

(#99042) dunkel válasza Runner_fxr (#99041) üzenetére


dunkel
őstag

Megpróbálom majd ha hazaérek a régi bovdennel is, de nem hiszem, hogy ez lesz a baja.

(#99043) szkink válasza trialboj (#99031) üzenetére


szkink
aktív tag

Szia.Köszönöm a tanácsot megvolt az olvasás,a használt piac egyéb okok miatt nem játszik,semmit nem várok el senkitől főleg hogy helyettem döntsön valamiben,csak pár megbízható gyártó nevére lettem volna kíváncsi hátha ír valaki olyat amit még én nem néztem meg.

(#99044) Pttypang válasza bringasisti (#99040) üzenetére


Pttypang
veterán

Fel bar-onkent pattogtatni korbe kicsit, hogy eligazodjon rendesaen, meg kezzel igazgatni elso fujasnal nem art, hogy szepen elrendezze maganak a dolgot.

Everybody lies.

(#99045) szkink válasza Hasaggymeg (#99030) üzenetére


szkink
aktív tag

Szia.Van pár márka és típus amit kinéztem pl: Cube attention sl 29 2017 és ltd pro 2017,Superior xc széria,ROSE COUNT SOLO 1 2017,Wilier 503X 29er pro,Grand Canyon AL 6.0 ezek lennének amire még lenne keretem és tetszenek is,de sajnos van pár amit nem tudnék itthon vásárlás előtt kipróbálni.

(#99046) bringasisti válasza Pttypang (#99044) üzenetére


bringasisti
őstag

Tökéletesen egyetértünk.

BENEFON DELTA--------N8

(#99047) trialboj válasza szkink (#99043) üzenetére


trialboj
őstag

Továbbra sem adtál meg semmilyen infót arról hogy mire kellene a bringa, mekkora összeget szánsz rá, mennyire vagy benne a témában, stb. Így nem tud senki sem segíteni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#99048) Hasaggymeg válasza szkink (#99045) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amiket írtál mind az ajánlott kategória,valamennyi bizonyított már a piacon.Innen már az ára,személyes ízlésed,beszerezhetősége a keresett méretben és esetleges kipróbálhatósága,ugyebár,amik eldönthetik a befutót.Linkelj pár méretedben beszerezhetőt hasonlítsuk össze.Amúgy meg pl.a Cube és talán a Superior még akár meg is tekinthető élőben,elég elterjedt márkák kis országunkban.K2,Speedbike,Berguson,M&M bike,Bringaland,Focus kerékpár Budapesten ahol számottevő készlet van kiállítva Cube illetve Superiorból is.Én nem zárnám ki továbbá a Focust,CTM-et,Kellys-t,vagy Cannondale,esetleg KTM egyes akciós darabjait sem melyek szoktak még kiállítva lenni itt-ott a fővárosban.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99049) szkink válasza Hasaggymeg (#99048) üzenetére


szkink
aktív tag

Már megy is,amit eddig néztem (178cm,belső comb 81cm: https://www.berguson.hu/cube-ltd-pro-29-1-2017

https://ebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/29er/115987_superior-17-xp-919-xc-kerekpar/

https://www.canyon.com/en-hu/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-6-0.html

http://wilier-kerekpar.biondobike.hu/gallery_post/wilier-503x/

https://www.rosebikes.hu/bike/rose-count-solo-1-2017-bike-now/aid:884033

(#99050) Hasaggymeg válasza szkink (#99049) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Wiliert kiejteném,1000 euró körül már illik egy Rock Shox villát beszerelni.A másik négy kábé egy kategória,mindegyik másban jobb mint a többi.A Cube hajtás/váltásban emelkedik ki,a Rose fékben és első agy merevségben (átütős) ,a Canyon meg teló minőségben (egyel magasabb kategóriájú),a Superior meg...semmiben. :DDD Én a Cube blackline változatát választanám ezek közül.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.