Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275001) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#274999) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ez egy nagyon politikailag korrekt megfogalmazása a dolgoknak.

(#275002) fulton válasza rétisün (#274984) üzenetére


fulton
addikt

Jaja többször volt téma, tények az előnyei, viszont én elvagyok vele, egyszer volt hogy éreztem kevés szegényke, egy nagyon meredek lejtőn ereszkedtem lépésben lefele, na ott volt a pont. De minden más helyzetben eddig tökéletesen jó volt. Jól bírják most van 12700 km és még nem volt cserélve a betét.
meg az is tény hogy disc fele ment el az ipar

[ Szerkesztve ]

(#275003) MC Pite válasza Hasaggymeg (#274999) üzenetére


MC Pite
veterán

Bocs, a szar fogalmazás mellé sokszor nem veszem észre mobilon a félreütéseket/autokorrekciót, és előbb elküldöm, utána szerkesztem, mert csomószor ha közbe valami egyebet is csinálok (elég sokszor egy ötévessel :) ) a telefonban lévő ram mennyiségétől függetlenül (épp 8Gb) bezárja a fórumot, azaz megnyitáskor újratölti, elveszik a szöveg.
És a szerkidőből néha kilógok, vagy közben másra is válaszolok :DDD
Igyekszem jobban figyelni :R

Outi felni/tárcsafék: Ja igen, ami még engem zavarna a patkóféknél ha outit vennék, hogy a gumiméretet is erősen korlátozza. Kb 30-32mm nekem az ideális aszfaltra.
Ettől megvehető egy felnifékes is, olcsón; mert ezekre a kereslet/az áruk csökkeni fog.

velizare: Igen.
Sok mindentől függ. Az újonnan 100-200-as bringáknak pár évesen sokszor már elkopott. Drágább kerékszett, minőségi betéttel, gondosabb tulajjal meg sok tízezret elmegy vele.

Szerk3: most épp a marble (legószerű) torony többszöri dőlése, amortizációja volt a vészhelyzet ami miatt sokadjára folytatom a hsz-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#275004) velizare válasza MC Pite (#274997) üzenetére


velizare
nagyúr

a fékfelület mennyit bír?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#275005) peetie1 válasza nemeth989 (#274988) üzenetére


peetie1
aktív tag

Én eleinte maxra fújtam, ott a legjobb a gördülési ellenállás címen :) Azóta inkább csak 7.5ig fujom fel, mivel 6.8 a 25osnek az ajánlott nyomása, 2-3 nap alatt úgyis leereszt odáig, akkor újra fujom 7.5re. Én ilyen 5-6barral csak defektes javított kerékkel megyek(de ha meglesz az elektromos pumpa akkor már azzal se ;] ), azt is csak óvatosan mert nagyon könnyen felüt. Az biztos hogy sokkal komfortosabb 7baron menni mint 8.5en, hogy gyorsabb e valamelyik azt nem tudom 100%osan bizonyítani mert volt ilyen meg olyan érzésem is. Ja,en is 81kg körül vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#275006) MC Pite válasza peetie1 (#275005) üzenetére


MC Pite
veterán

Aszfalt függvénye főként, nagyon jó úton az ajánlott nyomás, rosszabbon a kalkulátorok által ajánlott tűnik jónak. Több helyen állítható a felület minősége is amúgy.

Teszetelni akartam egy pumpával relatív sík úton kigurulással a gördülési ellenállást, de sose jutok el addig (a mi utcánk olyan, hogy outiban is 2-3 bar kellene hogyb ól guruljon, több évtizedes betonféleség maradványa, kriminális).

Papíron 15% beülés az ajánlás, 12-13% a sportosabb. Előbbit használom télen, utóbbit jó utakon/nyáron.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#275007) ZavaBalazs válasza Bikee23 (#274992) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Azt értem, csak azt akartam ezzel mondani, hogy ne hívjuk már 50%-os kedvezménynek azt, hogy 200% helyett 100%-os áron vehető meg valami.
(mondjuk most körülnéztem, oké, inkább 40-45 körül kapható itthon egy pár, de pl rosebikesról 10 eurós postával együtt is itt van 32 körül...)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#275008) velizare válasza MPowerPH (#274977) üzenetére


velizare
nagyúr

gumiszélességet limitál. a trend most az, hogy outikon szélesednek a felnik és a gumik. de pl. a 9110es dura-ace-be nem fér bele a 32es gumi.
ha később meggondolod, hidrósra cserélni meg nagyon drága, fékváltót is venni kell vele, ami újonnan több százezres tétel is lehet a féken kívül pluszban.
nyári, száraz időben történő örömtekeréseken és instás fokókon kívül én nem vennék már felnifékes bicajt.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#275009) fulton válasza peetie1 (#275005) üzenetére


fulton
addikt

Nálam ajánlott nyomás 102psi, de 95-92psi használom ez egy 28as gumi. Itt találtam meg legjobban az érzést amit ad. jó feszes a menetérzet, tetszik sportosan/komfortos.
próbáltam 85Psi is, de az nekem már nagyon "puha" volt érzésre.

(#275010) Sleek válasza nemeth989 (#274988) üzenetére


Sleek
senior tag

Én ebben nem tudok nyilatkozni mert 87kg vel mindig maxra fújom.
De mtb nél is ugyan ez a helyzet ,hogy 3,5barra fújom. Valamiért én azt vettem észre ha laposabb a gumi jobban elfáradok mint amikor maxra van fújva és inkább ráz.
Bár nyilván ha sokat mennék sziklás ösvényeken biztos engednék a nyomásból. De valamiért belém rögzült ,hogy inkább pattogjon kicsit minthogy defekt legyen.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#275011) Ringman válasza Sleek (#275010) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#275012) MC Pite válasza Sleek (#275010) üzenetére


MC Pite
veterán

Hol mész montival, aszfalt vagy terep? Mekkora gumi, belsős?

Földúton a kemény gumi belenyomódik a talajba, a puha körte alakban pedig alig. Plusz jobban ráidomul kövekre, gyökerekre, nagyobb a felület is.
27,5 2,25" tubeless, 1,7-1,9b az átlag nálam, néha tovább engedném szívem szerint (volt is rá példa, meg arra is hogy így a kő elérte a felnit).
Kövesen csak elpattog és nem tapad a kemény gumi.
A kalkulátorok ajánlását érdemes megpróbálni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#275013) totron


totron
addikt

Süllyesztett imbusz fejű csavar fejébe beletört a csodálatos minőségű imbuszkulcs feje. Tippeket kérnék az eltávolítására.

(#275014) Hasaggymeg válasza MC Pite (#275003) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...elég sokszor egy ötévessel ...Kitartás! :) ...amúgy ez az autokorrektor miatt engem is néha a stroke környékez. :O...mégsem kapcsolom ki, olyan mint a tárcsafék, tubeless, vagy a vázban vezetett bowdenezés, (kicsivel) több az előnye mint hátránya. :DDD

totron...ilyen sekélybe [link] még benne is maradt a letört vége?! :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275015) MC Pite válasza totron (#275013) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem kifúrták az autónál, aztán csavarhúzóval kitekerték; vagy célszerszám, ami gondolom nincs kéznél. Flex, dremel ha odafér, akkor csinálhatsz belőle laposcsvarhúzós csavart.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#275016) totron válasza Hasaggymeg (#275014) üzenetére


totron
addikt

Benne hát, pont mint egy kullancs. Fúró az nincs sajnos elérhető, vasfűrész még a gondolat, de nem tudom találok-e, kapok-e ugyanilyen csavart egyáltalán ha szanálom: retró félverseny gépezet igazán pocsék szerelhetőséggel és sok szabvánnyal ezelőttről. A nyeregmagasságot kellene visszatornászni eredeti állapotába. Üléscső rögzítéseként nem is szabadott volna ilyet alkalmazni egyik korban sem, még ha városi is. Nem tudom a nevét a mai, kallantyús megoldásnak, más bringáról akadna is bilincs, de a váz egyszerűen nem olyan.. Ilyenkor télen, mikor több a bent ülés és a térd körüli inak, izmok nincsenek napi edzésben különösen térdgyilkos, ha akár 1 centivel is lentebb van az ideálisnál a nyereg, fontos, hogy ne terhelődjenek az ízületek feleslegesen. Ilyen esetben a bringa megterhelőbb, károsabb, mint a gyaloglás.

(#275017) gabro0


gabro0
őstag

A felnifék rossz országútin, kétség sem fér hozzá. Ugyanitt patkós karbon országúti kerékszettet átveszek féláron ;] Zipp, Enve, Campa, DT előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#275018) totron válasza totron (#275016) üzenetére


totron
addikt

DIN 7991? Ilyen vagy ilyesmi: nem vagyok biztos benne, hogy a csavarfej abban a szögben szűkül, hogy passzentos legyen a vázban kialakított helyével. Alapvetően nem szeretném ezt a vonalat tovább vinni, de most ezt kell megugrani. Gyorszárat szeretnék a kerekekhez is, emberi szerelhetőséggel egy másik bringát, de nem nagyon olcsóak, a számos, mindenféle svindli ellenére sem (használt játszik csak).

(#275019) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Megjöttek ma a Cross Kingek, meg a fidlock szerszámtáska is, már csak a két fidlock kulacsra+talpakra [link] [link] várok, de azok sztem csak jövőre jönnek meg, tegnap reggel rendeltem őket. Tegnap megkaptam ( ill. elmentem érte ) a Rudy szemüveget is, hazafelé az autóban :D fel is avattam, egyelőre jobbnak tűnik, mint az alis NRC. Ma még tekerek egyet napsütésban meg sötétben is, de szerintem be fog válni.
A gumikkal ma már nem szórakozom, majd holnap de. felrakom őket. Igaz, hogy hó már nincs, de a laza, itt-ott sáros talajon talán kicsit jobbak lesznek, mint a Race Kingek.

(#275020) Sipi-


Sipi-
tag

Létezik olyan vezetékmentes, 30e Ft alatti biciklis computer ami tud telefonnal is szinkronizálni és megbízható? Vagy engedjem el a telefonos szinkront égy vegyek egy Cateye-t 20-25ezerért?
Olcsó GPS-es órákról jó véleményt nem olvastam.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#275021) gabro0 válasza Sipi- (#275020) üzenetére


gabro0
őstag

Edge 130 használtan, 20k körül bele lehet futni itt-ott.

(#275022) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#275019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szép is lenne hát NRC áráért gyengébb Rudy. :D

totron...fúró, vagy/és csavarkiszedő nélkül [link] nem lesz egyszerű menet. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275023) MC Pite


MC Pite
veterán

Használt Garmin Instinct karóra, ami akár karon, akár kormányon megfelel, sőt (mehetnek a szenzorok, karon vagy pánttal méri a pulzust óraként terhelés, regenerálódást, stb). 35től indulnak használtan.
Tegnap épp kormányon használtam, hogy kényelmesebben lássan sötétedés után (fejlámpával).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#275024) totron válasza Hasaggymeg (#275022) üzenetére


totron
addikt

Köszi, ez olyan, mint egy fogbeültetés. Egyszerűen lefűrészelem, ez lesz. Keresek olyan imbuszkulcs-megoldást, ahol együttállásban van a minőség és a lehető legjobb erőkar. Egy T-kulcs bitekkel lehet ilyen? Nektek mi vált be? A vaj alapú, fogyó 5-ös történetekből elegem van.

(#275025) Hasaggymeg válasza totron (#275024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen van. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275026) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#275022) üzenetére


chubby2o6
senior tag

De most mééér, karácsony van volt. Lehettek volna jófejek :DDD .
Igazából az NRC-t is szeretem, csak már nem sötétedik :N .

(#275027) fulton


fulton
addikt

Mé nem tekertek ilyen jó időben, vérlázítóan kellemes napsütéses idő van

(#275028) Tin válasza fulton (#275027) üzenetére


Tin
veterán

Én tekertem, bár felhős, és párszor csepergett is. De meglett a 2.700 km idén. Te átlépted a 10.000 km-t?

Amúgy vicc, de ma már szinte nem is ropogott a bringa....

[ Szerkesztve ]

(#275029) fulton válasza Tin (#275028) üzenetére


fulton
addikt

Szép, én át 11.100 nél járok, belegondolok ennyi km kerékpáron megtéve 1 évben..kemény de így vissza gondolva, nem érzékelem, csak így ha megnézem a statot utólag.
Előző évben 4600 volt. Előtte meg 1100 km körül.
Akkor megoldódott. egyelőre ;]

[ Szerkesztve ]

(#275030) Fall-N válasza fulton (#274983) üzenetére


Fall-N
veterán

Ott hibázik dolog, hogy csak kipróbáltál EGY fajta féket. Egyszer próbálj ki egy MTB féket is, majd egy négy dugattyús fajtát is és rögtön rájössz mi a jó fék.

Másik hiba, hogy lehet hogy a fék be sem volt normálisan koptatva. Mi itt páran napi szinten használjuk és egyáltalán nem hiányzik semmilyen felnifék. És akkor még nem említettem a különböző márkák közti különbséget.

Egyébként is motorkerékpárokon és autóknál is alapvető dolog a tárcsafék. Bicikliknél még mindig van aki "hitetelen" és nem tudja felmérni a kettő közt a különbséget.

A karbantartásról annyit, hogy egyáltalán nem kell sokat foglalkozni a tárcsafékkel sem. Egy-két évente le kell légteleníteni, ha zavaros és sötét színű a folyadék akkor csere.

[ Szerkesztve ]

(#275031) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok ismételten :DD . Úgy alakult hogy tudok venni "komolyabb" vasat van egy-két webáruház ahol számomra kettő megfelelőt kínálnak napi használatra kellene és nem röhög női vázasat szeretnék nekem az lenne a kényelmesebb mivel csomagtartót is használnék azon meg nehéz lábat át dobni ha van rajta valami is.Az egyik KELLYS CLEA 90 legtöbb helyen 250.000 az átlag ára és ingyenes házhoz szállítással van a másik KTM X-LIFE TRACK STREET erre csak csomagtartót és kosarat kell dobni. Fontos hogy ne fekete legyen hanem színes és 300.000-ig mennék el nagyon maximum 350.000 és hidralikus tárcsás legyen nem kell belőle profi csak hogy napi szinten bármilyen időjárási körülmények között megbírjak vel állni. Előre is köszönöm szépen a segítségeteket

(#275032) Fall-N válasza chubby2o6 (#275019) üzenetére


Fall-N
veterán

Fidlockos kulacsot én is veszek januárban. Most decemberben inkább nem újítottam be. :D

(#275033) Tin válasza fulton (#275029) üzenetére


Tin
veterán

A 11.100 az már nagyon szép teljesítmény, én annyit nem hiszem, hogy valaha is fogok egy évben menni. Az már az a kategória, amikor az ember minden szabadidejében bringázik, nekem meg azért van más hobbim is. Amikor elkezdtem áprilisban, 1000 km volt az éves cél, ez meg is lett az augusztusi nyaralás előtt, aztán mivel szeptemberben lehetett menni, az új cél 2000 km lett, de az is meglett szűk 2 hónap alatt. Azóta már igazából nem volt cél, csak mentem, és ma már csak felkerekítettem.

Most ugye jön majd az új bringa, meg az új kerekek is, amivel csak a bicaj mínusz 4 kiló lesz, én még hozzáfogytam 7-et az elmúlt 3 hónapban, és további 7-8 kg fogyás a cél. Úgyhogy gyorsulok is, és szezonban elkezdek majd hosszabbakat menni, addig meg mászással erősítek.

Na de ha már évzáró, többiek, ti mennyit mentetek idén?

[ Szerkesztve ]

(#275034) ZavaBalazs válasza fulton (#275027) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Szép idő, na az van, vas megyében vagyok épp, örülök, ha 50 méterre ellátok a ködtől. :DD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#275035) fulton válasza Fall-N (#275030) üzenetére


fulton
addikt

Jólvan, elhiszem Nektek. írtam hogy változhat még a véleményem. :R
Annak örülök ha nem macerásabb.
----
Tin: Mikor jön meg sac?
----
#275034ZavaBalazs: tegnap felénk volt olyan köd :D na akkor az elment oda mára. Pedig ködben is jó tekerni, párszor mentem úgy (mértékkel leginkább bringás úton haladva) annak is van egy filingje ahogy mész bele a "semmibe".

[ Szerkesztve ]

(#275036) rétisün válasza Tin (#275033) üzenetére


rétisün
veterán

"Na de ha már évzáró, többiek, ti mennyit mentetek idén?"

minden is számít? (görgő, munkába/kocsmába/boltbajárás) 4-5000 km, nem tudom pontosan. (igen, tudom, lusta dög vagyok. most is itt ülök, ahelyett hogy tekernék)

viszont az a terv, hogy jövőre a görgőzést nem a kedvenccel csinálom, és akkor legalább pontosan tudni fogom, mennyire keveset megyek, ami tényleg csak a hobbi...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#275037) Ringman válasza Tin (#275033) üzenetére


Ringman
nagyúr

óra (apple watch bekapcsol szinte mindig automatikusan) szerint napi 11,7 km, az kb 4270 km, legyen év végéig 4300 km (pedig augusztus óta alig tekerek közlekedésen kívül.

(#275038) Ringman válasza fulton (#275029) üzenetére


Ringman
nagyúr

durva teljesítmény! ez időben mérve mennyi amúgy?

#275039 fulton

napi több mint 1 óra :R

[ Szerkesztve ]

(#275039) fulton válasza Ringman (#275038) üzenetére


fulton
addikt

[ Szerkesztve ]

(#275040) lsebestyen válasza Tin (#275033) üzenetére


lsebestyen
addikt

"Az már az a kategória, amikor az ember minden szabadidejében bringázik, nekem meg azért van más hobbim is."
Gyorsabban kell menni. ;] 10.444km, 340 órát tekertem, 30.7km/h átlag, így azért nem került olyan sok időbe.

(#275041) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

ezek közül melyiket lenne érdemesebb megvenni? (hobbi felhasználás, kicsit tekerni egyet néha a város körül, a környéken)
- Kellys Cliff 30
- Lapierre Trekking 2.0
- Dema Aveiro 1
Van köztük jelentős minőségbeli különbség? (vagy hasonló árért kb. ugyanazt kapja az ember)

Köszi!

(#275042) 6030D válasza ZavaBalazs (#275034) üzenetére


6030D
Ármester

Itt most tök jó idő van. A gyerek épp sétált a Dunában. Gumicsizmában a bringaúton. :DDD

Jó ez a téliszünet, kár, hogy az egész család beteg. :W

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#275043) Hasaggymeg válasza scott_free (#275041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy kutya.

Speedy007... [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275044) zsola32 válasza rétisün (#275036) üzenetére


zsola32
őstag

nekem 105 bringás napom van idén,
5776 km
45931 szint / 237 óra

meg 103 futós napom
1002 km / 18463 szint

(múlt hét kimaradt, meg sajnos ez is a kovid miatt, igaz már egész jól vagyok, nagyon ki akarnék menni. múlt évhez képest dupláztam a bringás mennyiséget, igaz közben összehaverkodtam a Speederrel :) )
jövőre be akarom szervezni a fiamat a sportba, remélem tetszeni fog neki, főleg ha megkapja a jelenlegi bringámat :). (a szobában nagyon nyomja a görgőt :DD )

(#275045) Hasaggymeg válasza zsola32 (#275044) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

a szobában nagyon nyomja a görgőt...már elrontottad! :o ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275046) parandroid válasza Speedy007 (#275031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyi pénzt kérni ezért a bicikliért konkrétan rablás. Mindkettőért.

scott_free: Ez ide is igaz. Mindhárom jelöltre. Még arra is, aminek nem látom az árát.

Ha ennyi a keret, akkor vagy használt gép, vagy irány a decathlon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#275047) Kro


Kro
tag

Ma betegséget félre rakva én is elmentem egy laza körre.

Fura ropogó jelenségem már csak nagyobb áttételnél van, amit itt az alföldön ritkábban használok. Gondolom majd összekopik aminek összekell.

A másik idegesítő zaj is meglett ami a hajtókartól jött. Az új pedálnak nem zsíroztam meg menetét és az okozta.

Van még egy problémám, már így a sokadik tekerés után is az új bringával. Hosszúnak érzem.
Ez a régebben íródott ökölszabály még megállja a helyét, hogy nyereg elejéhez a könyökt rakva elkell érjem a kormányt? Mert ha igen akkor akkor az alapján is egy rövidebb kormányszár kellene a mostani 90mm-es helyett. Nyerget már előre húztam amennyire lehetett, attól kicsit javult a helyzet, de nem az igazi.
Hogy lőhetném be legpontosabban mekkora lenne az ideális?

Lőttem egy képet is, bár felénk nincsenek csodás panorámák és tudom a bringa is rossz oldalról lett fotózva, de sebaj lesz ez majd jobb is. 🙂

(#275048) zsola32 válasza Hasaggymeg (#275045) üzenetére


zsola32
őstag

Pedig egy Aldi-s (buta) görgő

(#275049) Dark Archon válasza Tin (#275033) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nála ez olyan dolog, hogy vagy már megnőtt(ek) a gyerek(ek), vagy nem volt(ak), ahogy se kutya, se macska. Bár ez még mindig "semmi" Jester01 és csapatához képest évi ~18000 km-rel, és nem az Alföldön, hátszéllel, hanem 112000 méter szinttel. Ennyit nekem már sem erőm, de kedvem sem lenne tekerni. Most is minden bajom volt a nyereggel, mintha a nyári nyeregbeállítás egy kínzás lenne télen.

Mondjuk most mentem én is 3 napot az Alföldön, és rohadtul sz@r az a kegyetlen pofaszél, ami ott tud fújni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#275050) Speedy007 válasza parandroid (#275046) üzenetére


Speedy007
őstag

nagyon is jól tudom :W de egyszerűen olcsón hidralikus tárcsás kerékpár nincsen. Még ha vennék használtan Riverside 500-t és arra dobnék rá hidralikus szetett kb. ott vagyok ahol pl.a Kellys kerékpár. A jelenlegi kerékpáromnál elértem a határ akármit csinálok nicsen fék ha nedves a felni féktest csere és fékpofa csere valamilyen szinten orvosolta a helyzetet de kb. még most is akkora fékutam mint egy busznak erős túlzással

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.