Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#238001) Dark Archon válasza Gaben92 (#238000) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én attól félek, hogy ez az eredeti tengely, ami gyárilag benne van, és csak átütőshöz jó. Megrendelem az egész cuccot nem olcsón, szenvedek vele, aztán meg küldhetem vissza.

A másik két tétel, amire szükségem volna: V2680301, V2510801. Ezt adta meg a support, egyik az első, másik a hátsó kerékhez.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#238002) fulton


fulton
addikt

Ismeri valaki ezeket a triatlonos rövid nadrágokat Miben más mint a kerékpáros? Azt írja négyévszakos Hát nem tudom ez Plusz 30 akárhányfokban hogy szuperálna.
Próbáltam utánaolvasni de nem jutottam előre

[ Szerkesztve ]

(#238003) andrisbandi válasza fulton (#238002) üzenetére


andrisbandi
őstag

Azt ne felejtsd el beleszámolni a hőérzetbe, h a bicós betétesek bugyi nélkülire vannak tervezve. Vehetsz alá sportalsót, de melegebb és kényelmetlenebb lesz.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238004) andrisbandi válasza Dark Archon (#238001) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://technicalmanual.mavic.com/tech-mavic/technical_manual/data/docs/themes/2_31.pdf

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238005) MPowerPH válasza sebgutkopf (#237992) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dissector turagumi? Azert ez eros...

Persze elektromos montin tok mindegy, de analogon azert megnezem, mikor fogsz jot trailezni egy Assegaival. Max, ha nagyon edzett vagy, es ha valaki felvisz a hegyre.

Assegai, DHR II, DHF mar boven DH tread, csak a casingekben es a keverekben van kulonbseg.
Lehet veluk tekerni, ha valaki edzett, de nem feltetlen kell, hogy a bringazas gyotrelemrol szoljon, mikor maszod meg a hegyet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#238006) stickermajom válasza MPowerPH (#238005) üzenetére


stickermajom
addikt

“de nem feltetlen kell, hogy a bringazas gyotrelemrol szoljon, mikor maszod meg a hegyet.”
Elindultál az ebikeosodás útján. ;] :D

(#238007) bardi válasza MPowerPH (#238005) üzenetére


bardi
aktív tag

Legkönnyebb Assegait meg 2.3-as dual EXO DHR2-t használok, nem mondanám olyan gyötrelemnek fölfelé. A puhább keverékkel lehet az lenne, az szerintem többet számít, mint a minta.

'92 Honda VFR 750

(#238008) Gigi01


Gigi01
őstag

Ez mennyire ajánlott a Cube-omra?
Csengő kötelező?Macskaszemet kapni valahol?

(#238009) MPowerPH válasza stickermajom (#238006) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, azt vard meg, amikor raulok. :DDD

bardi: Az sem mindegy, milyen tempoval mesz folfele. Szerintem a trail kategorianak pont az a lenyege, hogy van egy egyensuly. Lefele es folfele sem a legyorsabb, de mindenhova jol, dinamikusan hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#238010) togvau válasza zsocy (#237895) üzenetére


togvau
senior tag

Nem tudom lehet hogy az, hallomásból tudom hogy az az, nekem csak műanyag cső 😆

Viszont még mindig nem fog a fékem, sikít nyikorog ha húzom, de erőből kell húznom hogy érezhető legyen valami fékhatás, pedig úgy látom rendesen oda szorít.
Folyt ott mindenhol fékolaj, betétre is folyhatott, de 20 km után sem fog, ez nagyon fura

hitler, sztálin, micro usb

(#238011) jjeahh válasza togvau (#238010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha a betétre vagy a tárcsára olaj jutott, annak lőttek, 200km után sem lesz jó. A megoldás, hogy kiszeded a betétet, nagyon alaposan lemosod alkohollal a tárcsát, főleg a résekre, kivágásokra figyelj, aztán az egész féknyerget szintén töröld meg kívül-belül alkoholos rongyal, amíg tuti nem lesz sehol rajta egy apró olajfolt sem. Ha ez mind megvan, új betétet kell venned és azzal jó lesz. De ha a tárcsán, vagy valahol egy kis olaj marad, az új fékbetétet is tönkre fogja tenni és megint nem lesz jó.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#238012) zsocy válasza jjeahh (#238011) üzenetére


zsocy
őstag

Nem lehet ezeket a betéteket még felcsiszolni? Vagy az olaj egyből kinyírja?

(#238013) andrisbandi válasza jjeahh (#238011) üzenetére


andrisbandi
őstag

valahol egy kis olaj marad
- Benyuszultál, az alkoholos felgyújtást inkább nem merted ajánlani :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238014) jjeahh válasza zsocy (#238012) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& andrisbandi: ha csak egy kis olaj jut rá és utána nem használta volna, akkor ajánlanám a kiégetést, csiszolást, de így... Úgy érzem az egész betét magába szívta és ha így van, az már menthetetlen :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#238015) togvau válasza jjeahh (#238011) üzenetére


togvau
senior tag

alkohol? Az épp nincs. Féktisztítót viszont kapott

hitler, sztálin, micro usb

(#238016) MPowerPH válasza zsocy (#238012) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ki lehet 'sutni' oket.

Don't Tread On Me

(#238017) Hasaggymeg válasza Gigi01 (#238008) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Leginkább semennyire. :D

#238011jjeahh...minap, amint azt már írtam, folyadékot cseréltem mind2 fékemben (2 év után) és bár betétek kivételével kezdtem és így tudtommal a betétek közelébe nem került olaj, tegnap, amikor azóta először használtam őket, brutálisan nyikorogtak és nem is fékeztek teljes erejük szinte 20-30%-án sem. :F Olyan hangosan szóltak, hogy mindenki engem nézett amíg a forgalomban az erdőig értem, fülsiketítő és szinte használhatatlan volt mind2. Alkohollal töröltem az olajcsere végén a tárcsákat, így nem is értettem mi lehet a baj...aztán első lejtőnél direkt lazán fogtam végig, koptattam, hevítettem és egyszer csak a hátsó, szinte minden átmenet nélkül harapni kezdett mint az állat. Aztán a harmadik 5-7 perces lejtőzésnél már az első is követte...de szinte átmenet nélkül, hirtelen elhallgatva és egyből olyan módon harapva, hogy azt hittem leszakítja a féktestet a konzolról. :U ...közben arra gondoltam, hogy ha egy kevésbé lejtőző városi harcosnál történik ilyen és egyszerűen nem tudja egy keményebb hosszú fékezéssel rendbe rakni, akkor lecseréli a betéteket mert hát szennyezettek és kidobandók.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238018) jjeahh válasza Hasaggymeg (#238017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet szerencséd volt, vagy nekem nincs. Amikor olajas vagy szennyezett a betétem-tárcsám, nincs olyan lejtő és annyi fékezés, ami helyrehozza :( .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#238019) magyarmark válasza flash- (#237956) üzenetére


magyarmark
csendes tag

rendben, megfogadom a tanácsod, és elsőnek elviszem majd szervízbe, de pl külső gumit nem igazán tudok rendelni, sokszor nem lennék otthon amikor kiszállítják
használt bicó - meg ahogy más is írta, amatőrként simán átverhetnek valamivel

(#238020) Dark Archon válasza andrisbandi (#238004) üzenetére


Dark Archon
addikt

:R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#238021) .LnB válasza Gigi01 (#238008) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Biztos jó, de azért van egy Cube felár rajta. Ennél olcsóbban is meg lehet oldani a világítást. Na meg azt akarod, hogy lássanak, vagy te is akarsz mondjuk este látni?
Mert szerintem, és most ezt nem tapasztalatból írom, de kevés lehet egy esti tekeréshez.

Én országútizom, és csak azért van lámpám, hogy lássanak a kocsisok. Ha jól emlékeszem 5+7 ezer volt a két lámpám. Egyik sem Cube.

Cube-ból a nyeregtáskát vettem meg. Acid-ot, mert tetszett. Ott kifizettem én is a márka felárat. Ami nézőpont kérdése, kb 5-6ezer ft volt. De indokolatlan.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#238022) Hasaggymeg válasza jjeahh (#238018) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gyanítom rákerülhetett valami minimális fékfolyadék a tárcsákra (bőségesen kentem, járattam majd töröltem a kerámia dugattyúk oldalait is vele) amit bár alkohollal utána letöröltem, valamicske hangyányi kevés, amennyit még a betét messze nem tudott magába szívni csak éppen a tárcsát koszolta, ott maradhatott a tárcsán, alkohollal szétkenve. :F Azt már nem volt nehéz ledolgozni róla, de hát az elején még ott volt, drasztikusan rontva a fékerőt...
Ami a kormányt illeti még kissé kényelmetlenül szokatlan volt, anno 660-720mm ugyanakkora ugrás volt mint most a 720-780, ugyanakkor a korábbi váltásnál volt kis fennakadás itt-ott míg megszoktam. Most bár erdőben, keskeny, fák övezte ösvényen kezdtem, ilyen nem volt, csak a testtartás volt szokatlan...más különöset nem tapasztaltam a 2 óra alatt, így 1előre marad és majd eldöntöm nyesek-e belőle egyáltalán.

#238021.LnB...a Cube nem igazán remekel kiegészítőkben, állítom a Kelly's is jobb ilyen szempontból. Van néhány jó terméke (pl. pumpa) de ez az első lámpa 120 lumenecskéjével és esetlen formájával nem tűnik annak. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238023) .LnB válasza Hasaggymeg (#238022) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én ezt az első lámpámat nem gondoltam túl. Nekem csak arra kell, hogy villogjon valami elöl nappal. Vettem egy Velotech-et (ilyet: [link] ) és kész. Hátul meg ilyen van: [link]
Szerintem egyik se nagy cucc. De erre én nem fizetem ki a márkák felárát.
A hátsó egyébként szerintem jó erős. Azt észreveszik nappal is. És az első is jónak tűnik. De mint mondtam, este én nem tekerek.

Most kulacs tartót is akarok cserélni mert egy BBB és két Meridás van. És gondoltam veszek Cube-ot, ha már Cube a bringa. Igazából ott is van ára a márkának. :)De azért adjunk már magunkra. :) Csak most a helyi boltba nem jött meg még a Cube szállítmány, úgyhogy majd visszamegyek valamikor. Viszont ezzel is úgy vagyok, hogy 3ezer körül már van kulacs tartó. Ez a Cube darabja meg lesz 6ezer. Jobb annyival? Nem. Csak a név kerül ennyibe, tudom én is. Kulacsokat is cseréltem Cube-ra, az viszont legalább nem tétel.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#238024) Hasaggymeg válasza .LnB (#238023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy "normális" világítással, mellyel nem csak látszódsz, hanem látsz is már valamit magad kíméled további fölösleges vásárlásoktól, mert legtöbbször előbb-utóbb kelleni fog egy olyan amivel látsz is.
Ami a kulacstartót illeti, nekem amióta Cube-om van (2015) azóta vannak fent ezek. ~50gr csavarostúl és rendkívül tartós, rugalmas, hajlítható.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238025) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Írok pár sort a nyeregtáskáról, hátha később hasznos lesz másnak.

CUBE ACID SADDLE BAG PRO M

Ezt vettem végül, a tépő zárását, mert a click-es sajna nem lett volna használható az ülésemmel. Nincs gond ezzel sem, jó erős a tépőzár, és könnyű feltenni. Ez szubjektív, de szerintem jól néz ki. A dizájn letisztultabb, mint a többi táska esetén, amiket néztem.
Mielőtt megrendeltem, a Dechatlonba is jól megnéztem az ottani felhozatalt. Egyik sem tetszett. És méretileg is elég ormótlanul néztek azok ki. Ez viszont inkább kecsesen hosszúkás kialakítású. És míg a Dechatlonos 1L-esbe sem fért bele a telefonom (6,7"). Addig ebbe simán belefér. Mivel ez hosszúkás, és az űrtartalom nem magasságában nagy, mint a Dechatlonosok esetében. (Persze a telefont mégsem ott tartom, hanem a mezben, ott tényleg jobb.)
Jópofa ez a rejtett zipzár is. Belül a táska nyitható kis részén van egy hálós kis zseb. A kulcsomat oda szoktam tenni, mert ott nem zörög. És a belsejében is van még egy kis lefogatós zseb. A helykínálattal nincs gond. Két belső, multitool és egyéb dolgok simán beleférnek.

Szépen tartja a formáját, keményítve van minden oldala.
Egyedül ami nem tetszik, az a nagy lógó "izé" amivel ki-be lehet zipzárazni. Így könnyebb persze megtalálni, de az lehetne visszafogottabb.

Hozzám szállítással 13ezer körül ért ide a táska. Ami nem olcsó. Ennél sokkal olcsóbban is lehet valószínűleg használható nyeregtáskát találni. Nem egy ár/érték arány bajnok az biztos. És ha már a Ph!-n vagyunk, akkor az ajánlott plecsnit nem érdemelné meg. De egy Tetszett-et talán igen. :) Én a dizájnja miatt választottam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#238026) .LnB válasza Hasaggymeg (#238024) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Alu tartók és hajlíthatóak? Azt hogy? Bár még nem fogtam kézbe alut (Cube-ot). De nekem az egyik Merida az, viszont az elég merev.
Én Cube HPP-t néztem. Egy fekete és egy fehér. Úgy ki is adja a vázam mintázata. :) Az műanyag.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#238027) Hasaggymeg válasza .LnB (#238026) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem szeretem a műanyagot mert van úgy, hogy egy megnyomorgatott palackú 1,5l ásványvizet nyomok bele, vagy éppen esőköpenyemet, ami után csak visszaszorítom kulacs méretűre és faxán szorítja a kulacsot is...ezért a forma is csak ilyesmi lehet, vagyis melybe pl. egy szépen felcsavart ruhadarab is megáll. Pl. (kék esőköpeny)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238028) flash- válasza magyarmark (#238019) üzenetére


flash-
veterán

érdemes rendelni inkább ilyen köpenyt,( mert szerelőnél szerintem ilyesmi áron lesz majd csak a gagyi, vagy majd rábeszél valami deestone vagy rubenára amivel nem leszel bejjebb) legtöbb webáruház szerintm kiszállítja a külsőt is csomagpontra, stb... kérdez rá

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#238029) Ringman válasza flash- (#238028) üzenetére


Ringman
nagyúr

2 kulsonel sokszor meg a nemetektol is megeri rendelni +10 eur szallitasi dijjal egyutt is

(#238030) kenguru99 válasza Gigi01 (#238008) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Csengő kötelező?Macskaszemet kapni valahol?"

Mindekettő kötelező a közúti forgalomban. Utóbbi kiváltható öntapadós fényvisszaverő szalaggal.

(#238031) RexpecT válasza flash- (#238028) üzenetére


RexpecT
addikt

Én először mindig a bikeinnen nézek szét akciós cumó után, ~2500ft-tól indul a házhozszállítás díja, két darab külsőt is ennyiért hoznak házhoz.

(#238032) flash- válasza RexpecT (#238031) üzenetére


flash-
veterán

én is általában külföldröl rendelgetek amiket ti írtatok(bikeinn,bikediscount,stb), de nekem külföldről még nem sikerült csomagpontra rendelni legalábbis ahol lakom ott mindig házhoz jön(vagy a postafutár vagy a dpd - de nem is emlékszem hogy ezeken meg lehetett volna e jölni postapontot vagy gls csomagpontot,stb) aztán koléga ugye emlitette hogy a házhozrendelés nála nem játszik.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#238033) Hasaggymeg válasza kenguru99 (#238030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rendőr teCCik lenni? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238034) sebgutkopf válasza andrisbandi (#237995) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A sima exo fallal maxxterra keverékkel 956g 29" méretben. Trail-re elég az exo. Ugyan ezt a súlyt tudja a dhrII is azonos keverék és oldalfallal.
Jól látod nincs új a nap alatt, ha a guminak értelmezhető méretű bütykei vannak, azt anyag felvitel nélkül nem lehet megcsinálni.
Aki xc-zik annak persze a grammok számítanak és főleg fölfelé akar gyors lenni (ez megint nem kirándulás mint felhasználás), ezzel szemben aki nem a stoppert nézi egész nap, ellenben lefelé szerene jobban szórakozni és gyorsabb lenni, annak a tapadás értékesebb.

(#238035) flash-


flash-
veterán

egyébként honnan érdemes inkább rendelni a kettő közül? amazon.de vagy bikediscount? ( ha az ár szállítással ua)
melyiknél rugalmasabb a csere gari intézés,stb?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#238036) andrisbandi válasza flash- (#238035) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://r2-bike.com/Tires

Innen vettem már többször.
7.5 EUR, ~3e Ft
(Elvileg ingyenes a visszaküldés Magyarból.)

A tallózott alk.listát súlyra is lehet rendezni. Sőt, mérni is szokták, fényképezve... :)

-------

A bike24, és a Rosebike akinél ingyenes még a visszaküldés.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238037) sebgutkopf válasza MPowerPH (#238005) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Trail-re nem kell DD casing, ennyi.
Az analóg gépemen is assegai + dhr II van fent, a villany bringa beszerzése előtt mentem azzal is eleget. Annyi a különbség, hogy míg a villany paripán DD mind a kettő és az assegai az maxxgrip, a dhrII az maxxterra, addig az analógon exo és maxxterra mind a kettő.
Nem hajtok kom-okra felfelé, simán engedek a mászás sebességéből azért, hogy lefelé jobban szórakozzak.
Dissector kisebb gördülési ellenállású, sűrűbb minta rövidebb bütykökkel, trail-re simán jó, főleg ha szeret játékosabb tempót menni valaki szárazabb és kemény felületen a dissektor simán alkalmas hátra.
Aki meg fölfelé versenyzik annak már maga a trail bringa is csak hátrány, fölfelé az xc a király olyan konfigokkal és erőléttel, amiket itt 6030d és jjeahh csinál.

Minta tekintetében jól látod a trendet a DH és az enduro felhasználás mára összeért. Enduro-zás dh mintákkal történik, sőt a verseny szinten már a casing is a DH felé ment el (DH és könnyebb riderek DD), különben nem bírják ki azt az abúzust és mindez az analóg vonalon.
Az is sokat elárul, hogy gyárilag milyen mintákkal szerelik a trail gépeket, egyre gyakoribbak a DH minták használata ott is, a gumi gyártók pedig pont ezért készítik a könnyebb oldalfalú változatokat a trail felhasználásra.

Más csak úgy érdekességképpen: DHF létezése mára némileg okafogyottá vált, lényegében az assegai megjelenése óta létjogosultságát vesztette. Gördülési ellenállásra és súlyban azonos az assegai-al, de cserébe kevésbé tapad a dhf és mivel a bütykök középen és szélen vannak 4 sorban, ezért amikor rádöntöd a kanyarra van egy pont ahol nem tudod a bringát rendesen átvezetni, mert a középső bütykök már nem, a szélső még nem ér le teljes felülettel, ebből adódik az átmeneteknél egy bizonytalan érzés és pont az első keréken.

(#238038) flash- válasza andrisbandi (#238036) üzenetére


flash-
veterán

jaja contit én is ott vettem, most bryton 420h-t néztem ki asszonynak
amazonon és bikediscounton is elég jó áron van, nem tudom amazonról még sosem rendeltem

Tárcsafék:
havernak (trekkkingre) melyik a jobb?
Deore M6000
vagy MT501 felárat megéri?

utóbbi kétujjas, de másban is jobb? vagy teljesen elég az M6000?

valamint mindkét féléhez kapni betétet is? (talán az m6000nél írták hogy nehezebb,vagy pont könnyebb? nekem az van én tudtam rendelni hozzá)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#238039) stickermajom válasza sebgutkopf (#238037) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha már feljött a DHF. Itt egy podcast a megalkotójával, érdemes meghallgatni: [link]

(#238040) Sleek válasza Hasaggymeg (#238017) üzenetére


Sleek
senior tag

Sok esetben nem egyforma a betét vastagsága . Itt most csak pár tized mm re kell gondolni. Nem teljes felülettel fekszik neki a tárcsának.
Valamint az szokott még lenni ,hogy körben nincs megfelelően letörve a betét éle. Attól is nyikoroghat. Vagyis a nyikorgás az lényegében rezgés.
Mezőgazdaságban mi is sokat kínlódunk a fékbetétekkel .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#238041) andrisbandi válasza flash- (#238038) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://www.bike-discount.de/en/bryton-rider-420-h
96+10EUR= ~ 42e Ft

A zergénél 46e (nem látom van e szállítási díj)
Magyar garis!

----

Amazonon be kell lépni akkor látod az érvényes árakat, és ténylegesen szállítható e Magyarba.
.com-ról, .de-ről is vásároltam már, minden ok volt.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238042) Hasaggymeg válasza flash- (#238038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A 2 fék gyakorlatilag ugyanaz, betét is Deore-tól felfelé mind ugyanaz a Shiminél. Ami különbség a 1ujjasságon túl a Servo Wave, ami tulajdonképp abból áll, hogy a kar húzásának legelején nagyobbat mozdulnak a dugattyúk a tárcsa felé mint azt később teszik, így kvázi kis mozdulattal is már azonnal fékezés kezdődik, amit aztán csak fokozol a további szorítással...gondolom innen is van a Shiminek a harapós jelzője a többi fékhez viszonyítva. :F Az, hogy neki megéri-e nem tudom, nekem az a kar kialakítása is megérné...trekkingen ugyanakkor a hosszú karos szokott lenni, ami persze semmit sem jelent.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238043) RexpecT válasza flash- (#238032) üzenetére


RexpecT
addikt

Van DPD-s csomagpont opció is bikeinnnél, igaz még nem használtam.

Lábmelegítővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Dekában van 7k-ért ez a fajta, de 10k körül már lehet kapni nevesebb gyártók termékeit is.
Nyár elején késő este és hajnalban jó szolgálatot tehet, szóval 10 fok körüli időre kellene.

(#238044) flash- válasza andrisbandi (#238041) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm, neki a H verzió kell (pulzusmérős kivitel) nekem nagyon bevállt a bryton pulzusmérő, 5 éve megvan már és még mindig patent( láttam fb outi csoportban sokaknak garmin pánt 1-2 év után meghalt)

Hasaggymeg: köszi neked is! amit észrevettem hogy az m500 nál a shimano oldala a kompatiblis betéteknél csak a gyantásat hozza, az m6000 nél fémest is ír meg talán a tárcsa kompatibilitás is nagyobb az m6000-nél legalábbis töbfélét ír.
én nekem m6000 van trekkingen(nekem kifejezetten kellett mert a br395 kevés volt arra hogy hosszú lejtőt végigfékezzek ha nem fékeztem akkor meg simább túragumival ugye lerepülsz vagy kifordul a 37-es kerék alólad a még csak picit kavicsos útról is 35-40kmh felett...szóval trekkingre a tárcsa fék legalábbis túlsúly esetén ezért lehet értelmes,nálam megoldotta ezt a gondot), szeretem csak a fékkar olyan akadozva megy vissza behúzás után

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#238045) 6030D válasza sebgutkopf (#238037) üzenetére


6030D
Ármester

olyan konfigokkal és erőléttel, amiket itt 6030d és jjeahh csinál.
A régi szép idők.... :DDD :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#238046) Hasaggymeg válasza 6030D (#238045) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Álszerénység, mondom én nektek! :o ;] ...legalábbis itt a fórumon biztos nem vallanál szégyent senkivel szemben, arra mérget veszek. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238047) 6030D válasza Hasaggymeg (#238046) üzenetére


6030D
Ármester

Én nem tudok 30-as átlagot menni a 26"os vasparipával. :O ;] Sok-sok km és edzésóra hiányzik, de nehezen kap el a gépszíj. Mondjuk versenyeket már nézegetek, az jó. :D Annyira azért nem bánom, hogy az elmúlt két hónap csodálatos időjárásában nem volt rajtam a tekerési kényszer. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#238048) jjeahh válasza 6030D (#238047) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Irigyellek, hogy edzetlenül is bírod az átlag montisokkal a tempót. Én ha edzetlen vagyok, mint most, nem bírom a haverokkal. Télen általában nem szokott ez gond lenni, mert áprilisig egyedül tekerek és nyugisra veszem a stílust, de idén a haverok valamiért belejöttek a téli montizásba, aztán amikor hívnak vagy megdöglök, vagy nem is merek menni :DDD . Hogy is fogalmazzak, nekem az alapom gyengébb, mint a többségnek, jóval lejjebbről kell felküzdenem magam szezonra :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#238049) 6030D válasza jjeahh (#238048) üzenetére


6030D
Ármester

Jól kell barátokat választani! ;]
Aki nagyon erős montis (értsd rendszeresen versenyez), azok legtöbbször kint edzenek országúton. Arra nem is tudok menni velük, meg ha lenne outim, akkor se bírnám a tempót, max ellebegnék szélárnyékban (130 km ~35-ös átlag, meg ilyenek...). A montizás meg általában just for fun, max megvárnak/megvárjuk egymást az emelkedőn. A különbség ott látszik, hogy én 2 óra után már szenvedek, ők meg nem. :)
Amúgy a múltkori Kevély tekerésen Hasaggymeg is szépen távolodott előttem az egyik meredekebb mászáson. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#238050) stickermajom válasza Hasaggymeg (#238046) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezért nem érek rá soha véletlenül, amikor hív bringázni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.