Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#261001) Zoliwrc válasza .LnB (#260970) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Szokolya és Királyrét között kell balra fordulni Kóspallag felé és onnan át Márianosztra és Szob, nagyon sokat járom ezt az útvonalat, nem mindenhol jó az útminőség, arra számíts.
Szlovákia viszont full patika, na oda való az országúti bicikli.

(#261002) .LnB válasza Maximum1 (#260995) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Benéztem szerintem. :D Most, hogy jobban bújtam a térképet. Én ezt a Nagy hideg hegyi út meg Magastaxi erdészeti utat néztem. De ha jól látom, az már nem is aszfaltos. Én ugye a Szokolya - Nagy hideg hegyi utat néztem. Viszont akkor ez nekem nem jó. Megerősítené ezt légyszi valaki?! A GoogleStreet alapján az már montis út.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#261003) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok,

Augusztus 20-n parandroid-l tervezünk egy tavalyihoz hasonló PH-s kört országútival Velence környékén.... már ha az időjárás is úgy akarja

tavaly Jester01,Napfénysüti, parandroid, és én voltuk, rétisün is jelezte hogy jönne idén esetleg más a topickból?

Kinek lenne jó a dátum? olyan kb 10 körüli kezdés kb 70-90 km-s kör

Jester01 volta túravezetőnk, ő úgy ismeri a környéket mint a tenyerét....a tempó tavaly olyan 25 km/h volt..... leginkább azért mert rám kellett az emelkedőkön várni :D ez idén sem fog változni :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#261004) Dark Archon válasza vallas (#261003) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hali!

Engem is érdekelne, az kellemes környék. Csak aszfalt vagy vegyes?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#261005) ZavaBalazs válasza vallas (#261003) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

jó szórakozást! :) következőre megyek szívesen, de erre már van programom.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#261006) RexpecT válasza Csokicsibesz (#260974) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez már gép! Egészséggel és "tekerjed ha megvetted" :D.

(#261007) Napfénysüti válasza vallas (#261003) üzenetére

Tavaly nagyon jó volt csak ne jött volna értem a kalapácsos ember hogy begörcsöljek. :DDD

Viszont sajnos a 20-a nem jó, nem leszek még akkor itthon. :(

De aki teheti annak ajánlom hogy menjen mert jó kis társasági tekerés volt. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#261008) velizare válasza vallas (#261003) üzenetére


velizare
nagyúr

mennék, de nem jó az időpont sajna. :( körbehátszelet!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#261009) vallas válasza Dark Archon (#261004) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem aszfalt max pár rövid átkötő út volt murvás ha jól emlékszem

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#261010) vallas


vallas
senior tag

Reméljük Jester01 ráér... ő az íránytű.... vagy max letöltjük valamelyik útjukat :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#261011) Hasaggymeg válasza .LnB (#261002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ugye a Szokolya - Nagy hideg hegyi utat néztem. Viszont akkor ez nekem nem jó.
De, de, jó az! :K ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#261012) .LnB válasza Hasaggymeg (#261011) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:DDD Na így is lehet válaszolni. Viszont ezt legalább nem is fogom félreérteni. :D Akkor ez felejtős.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#261013) Toobee


Toobee
veterán

Két dolog zavart tegnap a Ghost kapcsán. Az egyik a gagyi, merev alu kormány, ami szétverte a kezem, a másik pedig, hogy régi iskola szerinti a hátulja, akkor még azt hitték, hogy a minél merevebb a jó. A TREK-em hátulja szebben mozog, jobban a talajon szeretne maradni mászáskor. A kormány úgy néz ki gyorsan megoldódik, Bikemen sufniból ilyen fosch cuccok kerülnek elő :DDD , de a hátuljára azt találtam ki, hogy a dropper helyett inkább egy jól mozgó karbon nyeregcsövet nézek. Erre van valakinek ajánlása? Valami jó kis lapított kellene 31,6 mm átmérővel, mint az FRM-em, csak az sajna 27,2.

https://barbieripnk.hu/

(#261014) jjeahh válasza Toobee (#261013) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Berg kormányod lesz? :Y :C . Arról beszámolhatsz milyen. Talán 2.4" is segítene picit a hátulján, de ahogy elnézem nem biztos beleférne.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#261015) Csokicsibesz válasza Toobee (#261013) üzenetére


Csokicsibesz
tag

A Canyonnak van erre egy megoldása.

Mondjuk nem olcsó buli.

(#261016) andrisbandi válasza Toobee (#261013) üzenetére


andrisbandi
őstag

A vékonyabbakat szokták rugalmasabbnak ajánlani itt karbonból. Vajon mennyire számítana barkácsnak adapterezni :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#261017) Hasaggymeg válasza Toobee (#261013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hű de el vagyunk kényelmesedve, öcsém! :o ...az enyémen, a kjúbosan rövid (és persze merev) láncvillával leszakadna a veséd a Kevélyen lefelé. ;]
Ja meg mi az a rájzer kormány, ez nem tréjl bringa! 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#261018) semmiho válasza jjeahh (#261014) üzenetére


semmiho
tag

A fully-n Berg kormányom van, 760mm, 108 gramm. :)
Elég rugalmas, kb. 4 hónapot használtam, rugalmasságát nagyjából megszoktam már. Ergonomiája nekem so-so határeset, a gyári Canyon integrált cockpit ha jóval nehezebb is (343g-ot mértem), de jobban bejön - pont múlt héten tettem vissza inkább.
A Berg nekem annyira vékonynak tűnik, hogy szinte már félelmetes, hogyan nem törik ketté. Az ergonómián kívül más bajom nem volt vele, szerencsére.(70mm - +/- 6° PRC stucnival használtam és Ritchey Superlogic markolattal: 83g + 108g + 14g.)

[ Szerkesztve ]

(#261019) Toobee válasza jjeahh (#261014) üzenetére


Toobee
veterán

Szürreális volt, hogy a tartó szütyője nehezebb, mint maga a kormány. Azért adja el Andris (boltos), mert neki a 75 kg mellé túl rugalmas, bár az oldaluk szerint 100 kg-ig oké.
Berg kormány

https://barbieripnk.hu/

(#261020) .LnB válasza Toobee (#261019) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De akkor a képen még nincs felszerelve ugye? A kis "szütyőbe" van?
Kérdezem én mint "szakértő".. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#261021) jjeahh válasza semmiho (#261018) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyira butik kis szériában gyártott cuccok, hogy a topikban kettő is van :DD

#261019 Toobee: ha jól tudom annál már csak a Gemini könnyebb. Mivel azt és a Berg-et is használják világbajnokságokon és Cape Epic-en is, gondolom bírja a strapát, aztán kitudja. Ezek valszeg csúcsminőségű anyagokból vannak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#261022) Hasaggymeg válasza Toobee (#261019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, hogy nem is az van felszerelve. :B...arra olyan formájú is való. :K

#260973
andrisbandi...néztem ezt az ápgréjd listát és azon gondolkodtam, hogy az állítható nyeregcső még mindig fura nekem merevfarún, ahol lejtőzni amúgy is csak kiállva lehet. :F ...talán több a helyed leengedett nyereggel ott és véletlenül sem üt seggbe a nyereg nagyon durva, már nem is XC-nek való sziklakertes lejtőzésnél, de máshol mindig ki kell állni, úgy meg elég erős kompromisszum a +súlya és +macera miatt.🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#261023) Toobee válasza Hasaggymeg (#261022) üzenetére


Toobee
veterán

Új stucni, kormány, nyeregcső, nyereg van rajta, mert az eladó vitte tovább a saját cuccait a másik XC-re (Procaliber). Így ezek alap newmen alu dolgok, meg valami sdg nyereg. Nyergem van, amit szeretek, már csak egy nyeregcső kell (a berget most meglestem, eléggé szimpi :DDD )

https://barbieripnk.hu/

(#261024) Hasaggymeg válasza Toobee (#261023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Newmen sem rossz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#261025) mauimagic válasza Hasaggymeg (#261022) üzenetére


mauimagic
aktív tag

azon gondolkodtam, hogy az állítható nyeregcső még mindig fura nekem merevfarún, ahol lejtőzni amúgy is csak kiállva lehet.

Van olyan, hogy nem kiállva lejtőzik valaki? :F
Droppert kipróbálnád a Kevély lankáin, szerintem új világ nyílna meg előtted, én előbb jönnék le ott nyereg+nyeregcső nélkül, mint XC-sen tarkóig húzott nyereggel.
Persze tudom van nélküle is élet, de minek? ;]

(#261026) Hasaggymeg válasza mauimagic (#261025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meggyőztél!...vagyis majdnem, ki tudja egyszer. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#261027) Jester01 válasza vallas (#261010) üzenetére


Jester01
veterán

Bármelyik délután ráérek :)
Tudom ajánlani a Csákvár - Gánt kiskör - Felcsút - Vértesacsa - Vereb útvonalat. 90km, 900m szint (de ezt túl szokta becsülni).

Jester

(#261028) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#261026) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha fékezgeve ereszkedik a pilóta, keskeny gumival, nagyobb nyomáson, meg persze van esze, nem akar esni, akkor azért van idő a nyereg mögé helyezkedni, meg játszani a súlyponttal. Kissebbeket még bunny-zni is lehet.

Leegyszerűbb dropper helyett ideiglenesen gyorszáras nyeregcső bilincset fölrakni, vagy vinni egy kulcsot a leengedéshez, és csapatni egyet leengedett nyereggel. A guminyomás alacsonyabban a jobb határon száguldozáskor.

Pár ilyen után kiderül jó ötlet e a dropper.
Nekem sem volt mindíg beszerelve HT-n. Időszakonként hosszú ideig nem jártam olyan helyekre. A keréknyomás nálam szintén eltántorító lehet a dropperes helyszínektől. Ha aszfaltosabban megyek nagyobbon, a kemény terepet elkerülöm. Vagy ha mégis kicsit bemegyek, akkor sokkal lassabban, úgy meg nem létszükséglet a dropperezés.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#261029) semmiho


semmiho
tag

Dropperről inkább nem írok, túl régóta használok olyat. :)
+1 a dropperre. Gyakran még a merev villás montiba is bepattintom. Például: https://www.strava.com/activities/8626564949/overview

[ Szerkesztve ]

(#261030) 6030D válasza Csokicsibesz (#260974) üzenetére


6030D
Ármester

:C :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#261031) parandroid válasza Jester01 (#261027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem tetszik, főleg, hogy végre lesz szelfikém a stadionnal. :B :DDD

Amúgy köszi, hogy vállalod a vezetést, nélküled nem lenne akkora móka. Remélem, nem csak ketten leszünk innét. Valaki még esetleg? Velence környéke pont azért tűnik jó ötletnek, mert kompromisszumos a nyugatividékről is, meg Bp-ről is jól elérhető (+ tekerhető a környék). Amúgy én benne vagyok még egy napban is valamikor, ti úgyis mindennap mentek, valamikor még szívesen becsatlakozok, pláne, ha a topikból más is jönne. Vallasnak sajna csak ez a hétvége jó, amikor én is otthon vagyok, az meg sajna amúgy is egy 10 napos intervallum.

Nem mellesleg rám sem feltétlenül kell várni, remek ötletnek tartanám, ha nyáron rendszeresen (mondjuk havonta, vagy kéthetente) sikerülne országútis közös bicózást rittyenteni. Tudom, hogy sokan vannak viszonylag elérhetőtávolságból…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#261032) Dark Archon válasza vallas (#261009) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nekem okés :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#261033) velizare válasza parandroid (#261031) üzenetére


velizare
nagyúr

aug 20. vasárnap, ilyenkor elég szopás tud lenni az autópálya meg a hetes főút délelőtt a Balaton, délután Nagyfalu felé.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#261034) Poiro7


Poiro7
aktív tag

A hello.hu-nál mennyire veszik komolyan ezt :F

ha a jármű értéke 200.000 Ft-nál több, de legfeljebb 1.000.000 Ft, akkor a jármű lezárásához riasztós lakat, vagy Abus 15-ös vagy Kryptonite 10-es fokozatú (vagy azzal egyenértékű, más gyártmányú) U-lakat, vagy Abus 15-ös fokozatú (vagy azzal egyenértékű, más gyártmányú) hajtogatható lakat

[ Szerkesztve ]

(#261035) Dark Archon válasza velizare (#261033) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na igen, a dátum választás mondjuk nem a legszerencsésebb, de én Pestről vonattal is le tudok jutni Velencére.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#261036) stickermajom válasza Csokicsibesz (#260974) üzenetére


stickermajom
addikt

Király! :C Gratula!

(#261037) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Egy szeptemberi hétköznapra tervezek egy dinamikusabb Balaton-kört (cél 6:30-on belül).
Túlnyomórészt a 7-esen haladnék. Az lenne a kérdésem, hogy vannak-e olyan szakaszok, ahol érdemes rámennei a bringaútra? (outi-optimalizált GPX esetleg?)

(#261038) parandroid válasza velizare (#261033) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felőlem lehet szombat is… Igazából bármelyik nap jó szombattól a következő vasárnapig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#261039) balintbaba válasza Hasaggymeg (#261022) üzenetére


balintbaba
tag

Bár nem sokat ülök montin, szóval lefele (is) béna vagyok, de találkoztam már olyan lejtőkkel, amiken azért nem mertem lemenni, mert féltem hogy orra bukom. Egyszerűen túl magasan volt a súlypontom, jól jött volna egy dropper. :D

szabop: Itt van egy útvonal, amin lehet 6:30 alatt menni: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#261040) parandroid válasza szabop27 (#261037) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Keszthelytől lefelé (a berényi elágazóig) én nem mernék közúton menni, pedig pont ott borzalmasan szara bringaút. Nemcsak a minősége (az is), hanem a szélessége, illetve a lehetetlen, szűk, 90 fokos kanyarok, amivel fölöslegesen feldobják a nyomvonalat. Viszont ez a zalából (Zeg, és attól északra kb minden) az autópályára felvezető útvonal, iszonyatos a forgalom, és simán 100 fölötti a tempó, pedig sima országút. :(

Re #261039: ottő sem ment ki a főútra, pedig látszanak a törések a bicikliútban a tracken. Sőt, a 7-est is kerülte, ahol tehette.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#261041) chubby2o6 válasza Napfénysüti (#260963) üzenetére


chubby2o6
senior tag

:R

(#261042) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Teker itt valaki, aki allergiás?
2 hete köhögök, mint egy diósgyőri kohász, 1 hete voltam dokinál, 3mp sztetoszkóppal hallgatózás után benyögte, hogy allergiás lettem. Adott valami placebot és azt mondta, ha rosszabbodik a dolog, menjek vissza...

Már voltam párszor bringázni, múltkor viszonylag OK volt, de ma már bringa közben is köhögtem.
Okosan mentem egy max pulzust is, hátha csak "ki kell kormolni" a tüdőmet, mint egy lelakott Golf TDi-t, de nem lett jobb ;)

Szal a kérdés: allergiánál elvileg nem az van, hogy komolyabb aerob terhelésnél ideiglenesen megszűnik?
Vagy ez tényleg ilyen szar?

Az tuti, hogy elmegyek valami normális dokihoz is, csak nem tudom hogy allergia vagy tüdő vonalon induljak el ... :F

(#261043) Csokicsibesz válasza mauimagic (#261042) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Allergiával én nem köhögök, hanem taknyom nyálam összefojik, viszket a szemem, ha hozzám ér valami kedves cucc, akkor kiütéses leszek meg ilyesmik.

De ilyenkor allergia időszakban szedek gyógyszert és nincs semmi extra. Napi 1 db bogyó és kész. Cetirizin Hexalt használok, vény nélkül kapható a patikában, nem tudod túladagolni, mellékhatás nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#261044) parandroid válasza mauimagic (#261042) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez ilyen, párom fut, allergiaszezonban ugyanez a fuldokló köhögés jön rá. Nem is mindig futás közben, inkább utána. Tüneti kezelés van rá, spray, tabletta. Keress egy rendes dokit, vannak kimondottan allergiára specializáltak is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#261045) -=RelakS=- válasza mauimagic (#261042) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Időkép szerint most pont, hogy nyugi van pollen ügyileg.
Amúgy ja, mintha nekem is csökkenne a taknyolás tekeréskor. De ha nem veszem fel a bringás szemüveget, akkor estére alig látok a szememből jövő takonytól :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#261046) balintbaba válasza Csokicsibesz (#261043) üzenetére


balintbaba
tag

Én Hystysint-t használok, érdemes többféle antihisztamint is kipróbálni. Édesanyám szintén allergiás - ha az én gyógyszeremet veszi be, fél napig alig tud kikelni az ágyból a mellékhatások miatt. :DDD Ja igen, és allergiától függően a dokim szerint érdemes a pollenszezon előtt 1-2 hónappal elkezdeni a gyógyszeres kezelést.

maugimagic: Egy pulmonológust keress fel ezekkel a panaszokkal.

[ Szerkesztve ]

(#261047) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Semmi új, csak a szokásos a mai körön:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#261048) vallas válasza Jester01 (#261027) üzenetére


vallas
senior tag

Tetszik...

De akkor megint várni kell majd rám lehet :DDD :DDD :DDD

Volt valami külön topic az előzőhöz, azt nem te csináltad, nem linkeled be, és átmegyünk oda ne itt spammeljünk

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#261049) vallas válasza parandroid (#261038) üzenetére


vallas
senior tag

Lehet szombat is 19-e is de utána héten 24-től már nyaralási van és talán a hétvégét könnyebben összehozzuk.
De persze mehettek akkor is ha nem vagyok.... :U :U :U

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#261050) parandroid válasza vallas (#261049) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én lehet, hogy még egy nap lenézek majd, ha az idő is úgy adja ki, meg befogadnak… Épp ma mondták physion, hogy inkább bicikliznem kéne, mint futni, mielőtt elcsavarom a csípőm a kényszertartással, amit a nyomorék térdem okoz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.