Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Napfénysüti válasza lsebestyen (#38000) üzenetére

Alighanem elsőre az lesz, nézek jobb fékpofákat. De még azt is csak később egyelőre a gyárival használom majd. Tesztelem majd a nadapi dombnak lefelé mit bír. ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#38002) Solad


Solad
őstag

Sziasztok!

Velemenyt kernek szepen a nalam hozzaetobbektol :)

Adott lenne egy ilyen kerekpar:

En magam a markat sem igazan ismerem, amit talaltam rola az alapjan nem egy zs kategorias gyarto.

105 szettel van szerelve, az allapotaban teljes mertekben megbizom, baratom szamitotta be a boltjaban es rendbetettek amit kellett.

50k-ert tudnek hozzajutni es igencsak elgondolkodtam. Csaknszerintem tunik jo vetelnek, vagy esetleg mellenyulhatok vele?

Koszi! :R

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#38003) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Hmmm... Cube Stereo 160 Super HPC SL 27.5...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38004) FIREBLADE78 válasza Tothgera30 (#38003) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ilyet áruljàk itthon 2000€

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38005) ígyvanferi válasza Solad (#38002) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én ezt azonnal elhoznám 50-ért, de impulsive buyer vagyok, ráadásul nem is értek a bringákhoz.

(#38006) Solad válasza ígyvanferi (#38005) üzenetére


Solad
őstag

En is ugyanerre jutottam, de nem akarok melleloni ugyhogy inkabb tanacsot kerek.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#38007) 313313 válasza Solad (#38002) üzenetére


313313
addikt

Kép alapján állapotra ez teljesen új? Vagy legalábbis mintha új lenne?
Majdnem 2 éve kerestem bringát, hasonló felszereltséggel váztól/állapottól függően 50-70k között ingadozott az áruk.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#38008) Solad válasza 313313 (#38007) üzenetére


Solad
őstag

Abszolut nem uj, 90-es evekbeli lehet. Gyors netes kereses alapjan 300 es 600 euro kozott mennek ezek a vazak felszereltsegtol fuggoen. Meg szemelyesen nem lattam ezt a bringat, a hetvegen megnezem.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#38009) 313313 válasza Solad (#38008) üzenetére


313313
addikt

Új alatt azt értettem, hogy x éves, de alig használt/nagyon megkímélt állapotban van. Szinte hibátlan festés...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#38010) Solad válasza 313313 (#38009) üzenetére


Solad
őstag

Jaa akkor felreertettuk egymast. Elvileg az, majd ha szemelyesen megneztem megbizonyosodom rola.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#38011) D.Orion válasza Solad (#38002) üzenetére


D.Orion
veterán

Tessék, itt van pár katalógus 1981-1994 között. Lehet nézegetni és keresgélni. ;)

Továbbá tessék még egy kis infó év beazonosításhoz:
"I figured out all the serial numbers for Miyata Bicycles Made in Japan Since 1972, according with the first letter on the serial number.
A 1972 B 1973 C1974 D1975 E1076 F 1977 G 1978 H 1979 I 1980 J 1981 K 1982 L 1983
M 1984 N 1985 O 1986 P 1987 Q 1998 R 1989 S 1990 T 1991 U 1992 V 1993 W 1994 X 1995
Y 1996 Z 1997

Note: In August 25 2001 I received a Letter from Mr.Isao Kamei informing that all the Miyata Bicycles that used to be manufactured in Japan now are made in Taiwan and China.
Best regards,
Hernan P.Burgos"

[ Szerkesztve ]

(#38012) Solad válasza D.Orion (#38011) üzenetére


Solad
őstag

:R Köszönöm, van mit csemegézni :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#38013) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Ha az első féket behúzva és a biciklit előre-hátra mozgatva határozottak kotyog a teleszkóp azt nem szabad megvenni, ugye? Nem volt nagy kottyanás, de nem tudom ez mennyire normális.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#38014) hegyimorc válasza Szakbarbár (#38013) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Biztos, hogy az kotyog, nem a kormánycsapágy?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#38015) tome0001


tome0001
senior tag

Valaki nem akar mostanában rendelni a bike-discount.de oldalról? Beszállnék két pár fékpofával a rendelésbe.

(#38016) Because válasza Szakbarbár (#38013) üzenetére


Because
őstag

ezt használati utasításból idézem:

Kotyog a villa

Elsősorban műanyag perselyes villáknál jelentkezik. Mivel az olcsóbb villáknál a gyártási tolerancia is nagyobb, kis mértékű kotyogás már a megvételkor is jelentkezik. A perselyek nagy felülete miatt a tökéletes illeszkedés a villa mozgását gátolná. A kis mértékű kotyogás ennek következtében természetes jelenség.

(#38017) belaazallat válasza tome0001 (#38015) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem sokára fogok!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38018) hegyimorc válasza belaazallat (#38017) üzenetére


hegyimorc
senior tag

5 euro a szállítási díj. Ha ketten álltok össze, sprórolhattok fejenként 2.5 eurot. Érdemes?
(Ha szomszédok volnátok simán, de ha jól látom nem)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#38019) belaazallat válasza hegyimorc (#38018) üzenetére


belaazallat
addikt

Ez nem az én problémám, én mindenkép onnan rendelek, mert olcsóbb. Mellesleg 5,95EUro a szállítás. ;] Neki nem éri meg 2 fékpofáért! :) Én nagyobb tételt fogok rendelni.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#38020) hegyimorc válasza belaazallat (#38019) üzenetére


hegyimorc
senior tag

6 euro? Már az emlékezetemben is infláció van :D

Én is rendszeresen rendelek onnan, de egy pár fékpofáért tényleg nem érdemes.

Általában akkor rendelek, ha több cucc is kell, illetve ha már úgy is rendelnék akkor próbálok előre gondolkodni, pl láncot nem akkor veszek amikor kell, hanem amikor nincs itthon tartalék. Előbb-utóbb úgy is kell cserélni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#38021) parkr válasza tome0001 (#38015) üzenetére


parkr
őstag

Látom egész jó áron árulnak cipőt is. érdemes ilyesmit külföldről venni?
shimano outi-ból úgy tudom 1 számmal nagyobb kell, ha megveszem mennyi az esély hogy mégsem lesz jó? :F

(#38022) Runner_fxr válasza parkr (#38021) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem cipőt netről rendelni abban az esetben érdemes, ha előtte konkrétan azt a modellt már felpróbáltad valahol. Látatlanban ilyet biztos nem rendelnék, még ha el is találod a méreted, akkor is simán lehet, hogy nem lesz kényelmes az a modell amit választasz, mert pl nem a te lábformádhoz ideális. Persze visszaküldheted, de a postaköltséget bukod.

(#38023) Toomy válasza Szakbarbár (#38013) üzenetére


Toomy
senior tag

Nekem a 99 -es magellán mountimon már évek óta megvan ez a kottyanás, de nálam a kormánycsapi a ludas, ahogy hegyimorc kolléga is mondta.

(#38024) parkr válasza Runner_fxr (#38022) üzenetére


parkr
őstag

Mondasz valamit. akkor marad a helyi bolt, köszi!

(#38025) smiti


smiti
addikt

A véleményetekre lennék kíváncsi. Ebben az olcsóbb árfekvésben ez milyennek számít: Nopeus Life 350 FE

Esetleg ha ez nem túl jó választás akkor ebben a kategóriában mit lenne érdemes?

(#38026) Napfénysüti válasza parkr (#38024) üzenetére

Vagy ha nagy a difi akkor helyi boltban felpróbálod és netről rendeled.
Én se rendeltem még soha cipőt mert ugyanúgy gondolom ezt mint runnerfx de ha esetleg van lehetőséget az adott típust felpróbálni akkor utána már jó lehet. Nekem egyébként Shimano outi cipőből nem kellett egy számmal nagyobb mint sima utcaiból.

Més que un club!

(#38027) ottesz


ottesz
aktív tag

Eladó egy új 9.5-es(44-es) Muddyfox Mbs100 kerékpáros cípő méretprobléma miatt!!Vagy csere 43-asra.
Ára 10.000FT
A cipő pont ilyen:
https://www.youtube.com/watch?v=qMT2D-iSc18
:R

[ Szerkesztve ]

(#38028) fjudors válasza Szakbarbár (#38013) üzenetére


fjudors
aktív tag

suntour garancia vélemény: 4mm-ig megengedett a kottyanás, addig normális új állapotban

(#38029) Napfénysüti

Ki keres most használt montit?
[link]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#38030) tome0001


tome0001
senior tag

Ott 7 euro, itthon 3390 a legolcsobb helyen. Ha a postat is raszamolom akkor is olcsobb

(#38031) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#38029) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na ez egy jó vétel lehet. :) Fel is hívtam, de már megy valaki megnézni. Azt mondta az eladó, hogy ha nekiáll alkudozni az érdeklődő, akkor nekem adja le inkább. Jó lenne második bringának. :)

(#38032) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#38029) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is néztem, de messze van, és nem postáz :O .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#38033) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Köszi a teleszkópos tippeket, nem tudtam, hogy már az új teleszkóp is kotyoghat. Jó tudni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#38034) LonGleY válasza Szakbarbár (#38033) üzenetére


LonGleY
veterán

Kotyoghat, de hogy jó-e az bárkinek is, már más kérdés... :]

(#38035) Upo válasza LonGleY (#38034) üzenetére


Upo
addikt

Legalább van olyan irány amelyikbe mozog... ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#38036) Because válasza Upo (#38035) üzenetére


Because
őstag

már megint a ezek a túlzások... olvasd el azt a használati utasítást amit linkeltem

kiemelek pár sort:
M sorozat (M2000, M2025, M3000, M3010, M3020)
hobbi célú, vagy rekreációs használat nem napi rendszerességgel. Szilárd útburkolatra, vagy dűlő- és dózerutakra.

szóval már itt felhívják a figyelmed olyan családra mi még napi használatra se javasolt!

(#38037) Upo válasza Because (#38036) üzenetére


Upo
addikt

Raktam a végére egy vigyorgót, az ilyenekre hasonlókkal szoktak válaszolni (ha válaszolnak)..

Akkor ha ilyennel jár suliba a gyerek akkor elveszhet a garancia... Még jó hogy hétvégén nincs iskola, akkor mégsem minden nap, de akkor a hétvégén a gép előtt kell ülni. :)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#38038) Because válasza Upo (#38037) üzenetére


Because
őstag

csak sokszor szemétnek nevezik ezeket, pedig mint olvasható megvan a célja, rekreációs nem mindennapos tevékenység :)

[ Szerkesztve ]

(#38039) Szakbarbár válasza LonGleY (#38034) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Mivel eddig merev villás bringáim voltak ezért nekem újdonság ez a kotyogás. A rendeltetésszerű irányban szépen mozgott, de volt pár sérülés a becsúszószáron, ami azért nem túl bíztató. Volt nálam pár Tesco rettenet, azok aztán tudtak mozogni minden irányban. :D

(#38037) Upo Nekem az ilyenek közül a Decathlonos bringák a kedvenceim, pl Triban 300: "Alkalmi országúti kerékpározáshoz 30-60 km-es kirándulásokra, kezdő versenyzőknek."
Bár régebben mintha 2 órás időlimit lett volna megadva. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#38040) Runner_fxr válasza Because (#38038) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem az a tapasztalatom, hogy a Suntour villák akkor sem jók ár/értékben. Nyilván nem kell mindenkinek 100k-ért villa, de a Raidon és Epicon alatt az összes Suntour alkalmatlan mindenféle terephasználatra.

Én inkább ajánlanék belépő, közepes szintű Rock Shox villát, mint Suntour-t.

[ Szerkesztve ]

(#38041) Because válasza Runner_fxr (#38040) üzenetére


Because
őstag

azok jobban viselkednek ilyen időben? most XCM ami van elfelejtett rugózni :)

(#38042) Runner_fxr válasza Because (#38041) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy normális minőségű teleszkóp majdnem ugyan úgy viselkedik hidegben is mint melegben, a különbség nem számottevő, átlag felhasználó nem is veszi észre a különbséget.
Egy jó nyílt olajfürdős villa télen is kimozogja az útját. Egy XCM-be meg gondolom megdermed a zsír, meg ugye a kosz is könnyen belemegy, nincs rendes tömítése se, aztán persze, hogy nem mozog rendesen. Mondjuk nyáron se sokra mész vele, mert a merevsége olyan mint egy kolbásznak, és csillapítás sincs benne.
Városba, aszfaltra persze használható, de én terepre nem merészkednék vele. Epicon-hoz (most már epixon) volt szerencsém, az nem olyan rossz villa. Raidon-ból is a levegős verzió a használhatóbb. De akkor már inkább egy X fusion-ban gondolkodnék, az minőségi alkatrészekből készült villa, elérhetőbb áron.

(#38043) RichieTri válasza Szakbarbár (#38033) üzenetére


RichieTri
senior tag

sőt van olyan (Manitou Skareb talán) amelyiknél rendesen kattan megindulás előtt. ezt persze sokan utálták

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#38044) imyourfriend válasza Solad (#38002) üzenetére


imyourfriend
őstag

50k-ért elhoznám személy szerint Én is, igaz kell bele két jóféle kerék és egy sor. Viszont ilyen márkájú vázat hirdetnek/hirdettek facebookon vagy 100k környékén így szerintem nem lehet rossz. Persze nem ér 100-at a váz, de minőségi darab. :)

(#38045) Solad válasza imyourfriend (#38044) üzenetére


Solad
őstag

Jajj nagyon erősen a megvételre hajlok én is, hiába nem terveztem most ilyen kiadást. Na majd ha megnéztem személyesen, csinálok nagyobb felbontású képet meg írok tapasztalatot.
köszi a tippet!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#38046) imyourfriend válasza Solad (#38045) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mondjuk jó kérdés, de ha fejlesztgetni szeretnéd később akkor ne ilyen felszereltségű darabot vegyél, (első bringámra elköltöttem 250-et ~3 éve, és acél vázas volt) aztán eladtam 60k-ért idén. Szóval annyira nem üzlet felfejleszteni egy ilyen gépet, inkább javaslom őrizd meg a jellegét és maximum sort cserélj, netán felniket vagy egy kerékszettet bele de többet nem érdemes szerintem. :R

(#38047) fpeter07 válasza Because (#38036) üzenetére


fpeter07
veterán

Fenét, lehet velük versenyezni is. :P

(#38048) Solad válasza imyourfriend (#38046) üzenetére


Solad
őstag

Eszem agaban sincs rakolteni a gatyamat. Elviekben most nem cseres rajta semmi, a kesobbiekben is max a kopoalkatreszeket szeretnem.

Szimplan csak jo lenne egy masodik acelparipa a gepparkba, a masik kisse mas jellegu, agyvaltos es sruiserkormany van rajta. Ha meg hajtani akarok akkor ott egy aluvazas corratec a garazsban, szoval ezt csak amolyan tiszteletbol es szepsegszeretetbol vennem meg :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#38049) zoli03 válasza Runner_fxr (#38042) üzenetére


zoli03
őstag

Azért nem olyan rossz egy XCM se. Tény, hogy nem olyan zár olyan jól a szimeringje, de én szétszedtem többször is a sajátom, nem volt benne kosz. Az enyémben van csillapítás, és a merevsége is kielégítő. Sokat használom terepen, nyáron nincs vele gondom, télen tényleg nem mozog sokat (de nem is nagyon használom télen).
Azért az nagyon erős kijelentés, hogy nem való terepre. Persze vannak sokkal jobbak, de ezzel is ugyanúgy el lehet menni terepen (most nem versenyzésre meg AM vagy durvább használatra gondolok), és mást nemigen kapni itthon ilyen áron.

(#38050) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vásároltam egy 2011 merida tfs trail 100-d kerékpárt és abban kéne monoblokkot cserélnem! Shimano M311 hajtókar van rajta és négyszögtengelyes az biztos. A kérdés hogy milyen monoblokk kell bele és milyen méretekkel?(csapágyméret tengelyhossz)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.